Winkeliers vrezen omzetdaling door herinrichting van centrum Nieuw kantoor voor WV in Burgh-Haamstede geopend Wacht met Henk zeggen als He- He He He rman ich zie aan u voors telt. WIS BEZWAARSCHRIFT NAAR GEMEENTE ZIERIKZEE Inbraak auto Bevoorrading Botsing in Schaerendijke ZATERDAG 30 APRIL 1988 NIEUWERKERK Commissievergadering - De Artsen: Dierenartsen Tandartsdiensten Apotheek Wijkverpleging: PZC/streek 18 Stotteraars weten heus wel wat ze zeggen willen, dus in de rede vallen helpt niet. Geef ze liever even de tijd om uit hun woorden te komen. Dat vermindert al gauw de spanning. Zo komt een gesprek vlotter op gang en gaan we elkaar ook een beetje beter begrijpen. Doen we dat? Informatie voor mensen met stotterproblemen bij zichzelf, in hun gezin of naaste omgeving: 01808 -15 31 of SVS, Postbus 119, 3500 AC Utrecht. Geef stotteraars even de tijd. V ZIERIKZEE - Zes middenstanders met een zaak aan het Havenpark en het Kraanplein in Zierikzee, hebben een bezwaarschrift ingediend tegen de herinrichtingsplannen en recon structie van het centrumgebied. De aandacht voor de voetganger in het plan vinden zij te ver doorgevoerd. Door uitbreiding van trottoirs en voetgangersgebieden zal hun bevoor rading volgens hen in de problemen komen en zij verwachten verlies van klandizie. M. Viergever, die aan het Havenpark een rook- en kadoshop heeft en M. P. Pankow van de slijterij-wijnhandel 't Kraanplein bestrijden niet dat er meer ruimte moet komen voor voetgangers. De huidige situatie, een trottoir van zeer beperkte breedte en een tamelijk brede rijbaan, vinden zij zeker aan ver andering toe. Maar zij maken ernstig bezwaar tegen de voorgestelde verbre ding, die varieert van 3 tot 4,6 meter. BRUINISSE - Uit de op de Hageweg in Bruinisse geparkeerde auto van E. K. uit Brummen is donderdagmiddag de radio-cassetterecorder gestolen. On bekenden hebben de linkervoorruit opengebroken. De schade bedraagt ruim 1.200 gulden. B. B. uit Haamstede heeft donderdag de diefstal aangegeven van 22 dozen vloertegels van het bungalowpark Ho rizon in Burgh-Haamstede. De beige vloertegels hadden een waarde van 660 gulden. Uit de woning van J. O. is een spaar- kistje verdwenen, waarin 350 gulden zat. Braaksporen zijn niet gevonden. Voor de zaak van Pankow is een breed te gepland van 6 meter. 'Een puist' al dus de ondernemers. De rijbaan wordt in de plannen zeer versmald en een parkeerverbod wordt ingevoerd. Het autorijdende publiek wordt naar het inzicht van Pankow en Viergever daardoor aan hun zaken onttrokken. En juist daarvan moeten ze het hebben. Pankow verwacht een verlies van 60 procent van de klanten. Want hij heeft veel klanten die met de auto wat drank inslaan. Voor Viergever ligt het wat anders, maar ook hij vreest een omzetdaling. Hij noemt als voorbeeld de klanten uit de omgeving die even bij zijn zaak langsrijden om een lot te kopen. Ge zien het feit dat de ondernemers in het betreffende gebied het moeten hebben van de klanten met auto, geloven zij niet dat hun winkels op deze manier juist meer bij het centrum worden be trokken. Daarnaast vragen de ondernemers zich af hoe het moet met het bevoorra- dingsverkeer. Voor de vrachtauto's die komen lossen en laden zal naar hun inzicht geen ruimte meer zijn. Dat geldt met name voor de slijterij, maar ook voor het 't Lange Uus. En de voetenwinkel van A. G. Steendijk be trekt veel klanten die slecht ter been zijn. Ook voor hen is op zijn minst par keerruimte nodig, zo vinden de onder tekenaars. De twee ondertekenaars vinden in het SCHARENDIJKE - De autobestuur der R. B. uit Nieuwerkerk zag donder dagmiddag op de Delingsdijk te laat dat de auto met aanhangwagen die voor hem reed links af wilde slaan naar de Ringdijk. B. botste tegen zijn voor ligger, W. K. uit Brijdorpe. Daarbij werd de voorzijde van B.'s auto be schadigd, evenals de aanhangwagen, trekhaak en achterkant van de auto van K. Volgens de politie is de auto van K. nagenoeg geheel vernield. commissie algemene zaken van Duive- land houdt woensdag in het gemeente huis vanaf 16.30 uur een openbare ver gadering. Op de agenda staat de pro cedure rondom de dubbele bestemming van het pand aan de Mo lenweg 65 in Oosterland. algemeen dat het plan teveel is gericht op de zomer, wanneer het in hun buurt behoorlijk druk is met auto's en toeris ten. Maar het gebied wordt volgens hen te 'auto-onvriendelijk' gemaakt, vooral met het oog op het grootste deel van het j aar waarin zij het moeten heb ben van de eigen bevolking. Zij vrezen bovendien dat Zierikzee door het we ren van auto's niet meer tegen de con currentie op kan van Middelharnis, Middelburg en Goes. Pankow denkt reeds na over verhuizing. Verder vinden de ondernemers de ge plande vergroting van het voetgan gersgebied op het Kraanplein - aan de kant van het water is een wandelge bied voorgesteld tot aan de huidige scheiding van de rijbaan - 'waanzin nig'. Leuk wellicht voor de paar zomer se dagen in het jaar, maar voor de rest moeten ze uitkijken op een kale vlak te. Pankow en Viergever staan niet alleen afwijzend tegenover het plan. Voor de voetgangers zien ze graag meer ruimte en het verkeer rijdt vaak te hard langs hun winkels. Als alternatief stellen zij een voetpad van 2 meter breed voor. Daarmee zijn de twee problemen vol gens hen verholpen. Belangstellenden kunnen hun mening over de plannen voor herinrichting maandag kenbaar maken tijdens een hoorzitting, vanaf 20.00 uur in het stadhuis. Zondag 1 mei 1988 Nederlands-Hervormde Kerk. Brou wershaven 10 ds. Jonker; Bruinisse 10 en 17 ds. De Roo; Burgh 10 ds. Otte; Eikerzee (Scharendijke) 11 ds. Mul der; Haamstede 10 en 19 ds. Kerssen; Kerkwerve 9.30 ds. Mulder; Nieuwer kerk 10 dienst; Noordgouwe 10 ds. Jonker; Noordwelle 11 drs. Blank; Oosterland 10 ds. Vijfvinkel, 18 ds. v. Mourik; Ouwerkerk 10 ds. Ten Kloos ter; Renesse 9.30 ds. Bresman; Seroos- kerke 10 ds. v. d. Bos; Sirjansland 10 ds. Klooster, 18.30 kand. Zorge; Zie rikzee: Gasthuiskerk 11 ds. De Boo, 17 ds. Wassenaar, 9.30 ds. v. Bork. Gereformeerde Kerk. Haamstede 10 ds. Kamermans; Nieuwerkerk/Oos- terland 10 dhr. Rouw, 17 ds. Ten Hove (Ger. kerk). Gereformeerde Gemeente. Haamste de 10 leesdienst, 19 ds. Vreugdenhil, 4/ 5 19.30 ds. v. Ruitenburg; Nieuwer kerk 9.30 en 15.30 leesdienst; Ooster land 10,14.30 en 18.30 leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Brui nisse 10 en 17 leesdienst; Oosterland 9.30,14 en 18 leesdienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Haamstede 10 en 17 ds. Dijkstra; Kerkwerve 10 en 18 ds. v. d. Sluys; Zierikzee 10 en 18 ds. De Graaf. Gereformeerde Gemeente in Neder land. Bruinisse 10 en 17 leesdienst; Nieuwerkerk 9.45 en 15.30 leesdienst; Zierikzee 10 en 18 leesdienst. Leger des Heils. Zierikzee 10 en 19 sa menkomst. Rooms-Katholieke Kerk. Haamstede 11.30 dienst. Pinkstergemeente. Zierikzee (Meel- straat) 10, woensd. 20 samenkomst. De herinrichting van onder meer het Kraanplein in Zierikzee stuit op bezwaren van enkele winkeliers. 30 april en 1 mei 1988 ALARMNUMMER 01184-14444 Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. B. Visser, Zierikzee, tel. 01110-13965. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur. J. Ph. Stenger, Burghseweg 54, Haamstede, tel. 01115- 1861. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieuwer kerk: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: M. v. d. Berg, Weth. van Klinkenstr. 10, Nieu werkerk, tel. 01114-1810. (Vanaf. zat. 9.00 uur): E. Wondergem, Zonnemaire, tel. 01112-1880. Spreekuren voor spoedgevallen zat. en zon. 17.00-17.30 uur: D. H. de Kup, Vroonweg 4, Burgh-Haamstede, tel. 01115-1359. Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-12906, geopend zat. van 9.00- 12.30 uur en van 16.30-17.30 uur; zon. van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Voor dringende hulpvragen is de dienstdoende wijkverpleegkundige (7x24u.) te bereiken via het tel.no. 01110-14433. Voorzitter dr H. J. van Zuijlen en de informatrice Rian Groenendijk, burgemeester Niemantsverdriet-Leen- heer en informatrice Tineke Deurloo poseren voor het nieuwe VVV-informatiekantoor Burgh-Haamstede. HAAMSTEDE - „Burgh-Haamstede, parel van 't Schouwse land". Dat was de toonzetting van een speciaal ter ge legenheid van de opening van het nieuwe VVV-informatiekantoor Burgh-Haamstede geschreven lied. Een - verdekt opgesteld - zangkoor van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen presenteerde deze com positie van de Schouwse mevrouw A. C. Houtman. Burgemeester J. L. Nie- mantsverdriet-Leenheer verrichtte vrijdagmiddag de officiële openings handeling van de nieuwbouw aan de Noordstraat in Haamstede, in aanwe zigheid van leden van de gemeente raad, talrijke VVV-bestuurders uit de regio, en directeur A. C. Bontenbal van de provinciale VVV Zeeland. De burgemeester kreeg de sleutel van het kantoor aangereikt door klein dochtertje Marlies van VVV-bestuur- der J. C. de Feiter. Mevrouw Niemants- verdriet tekende aan dat VVV Burgh- Haamstede reeds vanaf de oprichting, 76 jaar geleden, een min of meer 'eigen behuizing' heeft gehad. „Nu heeft WV dan een eigentijds informatiekan toor". Het nieuwe kantoor staat overigens op dezelfde plaats als het vorige. Dat moest plaats maken voor nieuwbouw omdat het te klein was, en niet langer voldeed aan de eisen van de huidige re creant. Want die wil veel méér weten dan waar hij onderdak kan vinden, be toogde burgemeester Niemantsver-' driet. Mevrouw Niemantsverdriet maakte gewag van een verheugende ontwikke ling, namelijk een groeiende samen werking tussen de VVV's op Schou- wen-Duiveland die onlangs daadwer kelijk gestalte heeft gekregen met de totstandkoming van een regionale Promotiestichting. „Samenwerking is een absolute vereiste en VVV Burgh- Haamstede zal daar zeker een steentje aan bijdragen", zo verzekerde burge meester Niemantsverdriet de VW- functionarissen uit de regio. Voorzitter dr H. J. Zuijlen bracht naar voren dat Westerschouwen sinds de totstandkoming van de weg over de stormvloedkering niet 'aan het einde van de wereld' ligt. Integendeel, thans liggen we aan een kruispunt van we gen, aldus de voorzitter. Directeur Bontenbal sprak een geluk wens namens de provinciale VW en verbond daaraan de wens voor een goede samenwerking, niet alleen met WV Burgh-Haamstede maar met alle plaatselijke VVV's. Tevens bepleitte hij voor de toerist een kwalitatieve dienstverbetering. „Want de enige groeimarkt van Zeeland, de recreatie met een omzet van een miljard, moet verder uitgebouwd. En VVV Burgh- Haamstede heeft daar met het nieuwe informatiekantoor een mijlpaal voor gezet", onderstreepte hij. Aannemingsbedrijf Bijkerk bv Burgh-Haamstede bouwde het nieuwe VVV-kantoor naar ontwerp van archi tect ir J. C. Hoogendoorn, Renesse. Publikatie aangeboden door dit blad, in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame. SIRE In de krant staan is voor iedereen weggelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 46