Silvio Diliberto vier wedstrijden geschorst Midlel^urg Al tegen PSV A2 Massa-hysterie rond leider in de Vuelta im/M Crosscompetitie 1989 met minimaal 3 wedstrijden VO€TBAL Pi in ze€innD I Kampioenschap zonder glans Wim Yerpoorte gaaf zeker weg by AZffJj Eikenhout geopereerd Kelly vraagt geen contra-expertise AMSTELVEEN (GPD) Twee keer werd de naam van Peter Post gekoppeld aan 'nieuws' in deze lente. Toen hij zijn filosofie ontvouwde over Feyenoord-en-Cruijff én toen hij PSV-Real Madrid verkoos boven Gent-Wevelgem. Post en de voetbalsport. De 54-jarige 'algemeen sport directeur' van Panasonic voelde soms behoefte aan een plaatsvervangende liefhebberij. Schijtbakken Ronderenner Toekomstvisie JAN MEULMEESTER EN ANDRE WURTH: SATERDAG 30 APRIL 1988 ZEIST (ANP) De tuchtcommissie van de KNVB heeft Roda-speler Silvio Diliberto als nog voor vier wedstrijden geschorst. Hij werd op grond van verklaringen van de grensrechter en twee waarnemers aangepakt voor de trap, waarmee hij tijdens het duel Roda JC-PSV van 17 april de PSV-aanvaller Viscaal op de tartan- baan deed belanden. Diliberto kreeg voor die actie slechts geel van scheidsrechter Reygwart. De tuchtcommissie vond het noodzakelijk de overtreding van de ex- Spartaan aan een nader onderzoek te onderleg gen. Volgens secretaris Jo de Min hebben video-beel den geen enkele rol gespeeld in de aanpak van de tuchtcommissie betaald voetbal. De straf van vier bindende wedstrijden, waardoor Diliberto onder andere de bekerfinale mist, geeft aan dat de overtreding rijp was voor rood. Diliberto, die ook nog 250 gulden boete kreeg, gaf vorige week te kennen zich slachtoffer te voelen van de drukte die is ontstaan over de uitspraken van Ronald Koeman over bewust gemeen speL De tuchtcommissie legde ook de trainer van Han Berger, trainer van FC Utrecht, een onvoorwaar delijke straf voor vier wedstrijden op. Berger haalde bij de wedstrijd Utrecht-PEC Zwolle zijn spelers van het veld na een incident rond de zwaargewonde Kevin Young, die rood kreeg. De Utrechtse coach is voor vier wedstrijden naar de tribune verbannen en kreeg bovendien 1000 gul den boete. Miljoenenploeg Post is diep gevallen Peter Post: een trieste zaak, gemak zucht... „Laat-ie eerst zelf maar eens een klas sieker winnen", klonk het dan cynisch vanuit de wereld achter de bal. En, een beetje gelijk had men wel. De seizoe nen waren legio dat de ploeg Post zich in het voorjaar al definitief bezitter wist van de wereldbeker. Nu scoorde alleen Comé van Rijen, zesde in Pa rijs-Roubaix, vijf schamele puntjes. Een deel van de oorzaken is bekend: blessures, ziekten, valpartijen, andere pech. De ziekenboeg: Van Vliet, De Rooy, Van Loon, Freuler, Wampers, Imboden, Thurau. De pechduivels: Vanderaerden (een klassieker of drie), Nulens, Peiper, Van Lancker. De meer daagse succesjes van Breukink (Len tecriterium, Ronde van Baskenland) en Vanderaerden (De Panne) wogen niet op tegen de teloorgang in de klas siekers. De miljoenenploeg volledig uit beeld. Peter Post is door de jaren wat berus- tender geworden, maar zo af en toe staat de dompteur weer in hem op. „Dat ze niet gewonnen hebben, met zo veel tegenslag, dat kan ik nog begrij pen. Maar wat ik mijn renners wél kwalijk neem, is dat ze zich niet eens hebben verdedigd. Niemand heeft last gehad van ons. Wij hadden de win naars niet in stelling, maar je kunt het gewicht van een wedstrijd wel in han den van anderen spelen. Daar hebben we niet aan meegewerkt. Onbegrijpe lijk, een trieste zaak, gemakzucht. We waren nooit in de wedstrijd. De uitsla gen geven toch aan hoe diep we gezakt zijn?" Er werd geschamperd om Post. Twee van zijn pionnen van vorig jaar mani festeerden zich nu wel: Planckaert en Anderson. Twee anderen-van-vroeger doken keer op keer op: Rooks en Theu- nisse. MIDDELBURG - Middelburg Al speelt vandaag (zaterdag) de eerste wedstrijd voor promotie naar de landelijke eerste klas. Tegenstander, op het veld van Middelburg, is het tweede landelijke team van PSV. Drie ploegen strijden om deze promotie: Middelburg, PSV en UDI'19 uit Uden. Het is afhankelijk van de uitslag van Middelburg-PSV hoe de rest van het pro gramma eruit zal zien. Bij winst van Middelburg wordt op 5 mei PSV-UDI'19 gespeeld. Bij winst van PSV wordt deze wedstrijd op 10 mei gespeeld. Middel burg komt op 7 mei nog in aktie tegen UDI. Na afloop van elke wedstrijd wordt er een reeks van vijf strafschoppen genomen om tot een uitslag te komen. Middelburg-PSV begint vandaag om 14.30 uur. BEJAR (ANP) - Laudelino Cubino bracht een massa-hysterie teweeg. De jonge Spaanse coureur reed gisteren in de gele trui van de Vuelta d'Es- pagne zijn geboorte- en woonplaats Bejar binnen. Tienduizenden Span jaarden juichten hem hartstochtelijk toe. Ze hadden nauwelijks oog voor Francisco Navarro, die vijf minuten eerder een solo van 216 kilometer met zijn eerste overwinning bij de profs be kroonde. Navarro, een ongewoon uit de kluiten gewassen Spanjaard van 1.87 meter bij 80 kilo, fietste na achttien kilometer van de vijfde etappe weg uit het peloton dat in wandeltempo uit Badajoz was vertrokken. De uitslag: 1. Navarro (Spa) 234 km in 6.13.13 (gem. 37,618 km/u), 2. Cerin (Joe), op 4.23, 3. Ocana (Spa), 4. Ramirez (Col) beiden zelfde tijd als Cerin, 5. Kelly (Ier) op 4.47, 6. Da Silva (Por), 7. Chiapucci (Ita), 8. Dominguez (Spa), 9. Cubino (Spa), 10. Mpjika (Spa), 11. Van Brabant (Bel), 12. Gaston (Spa), 13. Pino (Spa), 14. Fuerte (Spa), 15. Schepers (Bel), 16. Le- jarreta (Spa), 17. Aja (Spa), 18. Dietzen (WD1), 19. Echave (Spa), 20. Ruiz-Cabe- stany (Spa), 86. Suykerbuyk (Ned) allen zelfde tijd als Kelly, klasseringen overige Nederlanders: 164. Hermans op 13.55, 168. Beuker, 175. Nijboer beiden zelfde tijd als Hermans. Het algemeen klassement: 1. Cubino (Spa) 18.15.07, 2. Dietzen (WD1) en Pino (Spa) beiden op 1.38,4. Mujika (Spa) 1.50, 5. Gorospe (Spa) 2.12, 6. Aja (Spa) 2.14, 7. Kelly (Ier) 2.15, 8. Gaston (Spa) 2.19, 9. Pedersen (Den) 2.32, 10. Fuerte (Spa) 2.23, 11. Blanco-Villar (Spa) 2.27, 12. Le- jarreta (Spa), 13. Millar (GBr) 2.32, 14. Cordoba (Spa) 2.42,15. Arroyo (Spa) 2.48, klasseringen Nederlanders: 71. Suyker buyk 7.01, 146. Beuker 21.49, 165. Her mans 33.08, 166. Nijboer 33.39. Tennis üamestoernooi in Tokyo (kwartfinales): Shriver (VSt) - Harper (VSt) 6-1, 7-5; Savts- jenko (Sov) - Zvereva (Sov) 7-6, 7-5; Sukova (Tsj) - Inoue (Jap) 6-4,7-5; Manuela Malejeva (Bul) - Minter (Aus) 6-4, 6-2. De open Westduitse kampioenschappen (kwartfinales): Becker (WD1) - Perez-Roldan (Arg) 6-1,6-3; Arrese (Spa) - Vilas (Arg) 6-4,6- 4;Lconte (Fra) - Nyström (Zwe) 6-4, 6-2; Carlsson (Zwe) - Mezzadri (Zwi) 6-0, 6-3. Biljarten NK anker kader 47/2 in Uitgeest: Van der Stappen (Waalwijk) 350 6 157 58,33, Maars man (Rotterdam) 252 6 130 42,00; Burgman (Baarn) 350 3 148 116,66, Van de Berg (Am sterdam) 124 3 93 41,33; Vet (Berkhout) 184 3 148 61,33, Koorevaar (Dordrecht) 350 3 287 116,66; Lemmens (Meerssen) 350 8 146 43,75, Adrichem (Heemskerk) 274 8 94 34,25; Adri- chem 249 8 171 31,12 Maarsman 350 8 140 43,75; Van de Berg 134 3 128 44,66, Vet 350 3 230 116,66; Paardensport Het internationale concours hippique in Walldorf: Jachtspringen: 1. Frühmann (Oos) met Grandeur 67,2 seconden, 2. Van der Schans (Ned) Valeur 67,5, 3. Wiltfang (WD1) Wieland en Kenn (Lux) Amon 68,8, 8. Romp (Ned) River Rock 73,7. Springconcours in Walldorf: 1. Gauchat (Zwi) met Lan Lady 0 strafpunten, 62,8 se conden, 2. Ehrens (Ned) Topaz 0-63,2, 3. Bruyninx (Bel) Waggish 0-63,4, 6. Simon 'Oos) Gipsy Lady en Van der Schans (Ned) Olympic Treffer 0-67,5. Zeilen De Olympische week in Hyères: 470-heren: Zevende race: 1. Robert en Mark Dront- mann (Ned), 2. Peponnet (Fra), 3. Shadden (VSt), 8. Bennie en Jan Kouwenhoven (Ned), 17. Stavenuiter/Kramer (Ned). Eindklasse ment: 1. Brenac (Fra) 70.7, 2. Shadden 85.7, „Bellen ze me op: hoe heb je die nu kunnen laten gaan? Planckaert, om dat hij meneer Lambert wél ergens een geheime spaarpot kan laten open trekken. Rooks en Theunisse, omdat ze het bij mij wel gezien hadden en ze elders een zak met geld kregen voor gehouden, en Anderson... afgelopen Tour sprak ieder er schande van dat hij zo openlijk met die Amerikaanse masseuse stond te vrijen. Dus..." Maar, Vanderaerden? „De tegenslag die hij heeft gehad, is echt ongekend. Maar hij behoort tot de as, en nu blijkt dat hij alléén de as niet is. Er zijn er maar weinigen, hoor, die alleen kun nen rijden; Kelly, Rooks misschien, op zijn terrein. Maar Vanderaerden is af hankelijk van anderen. In het verleden heeft hij zijn wedstrijden kunnen win nen dank zij de stérkte van de ploeg. Dat is geen schande, je hebt nog altijd te maken met de mens, maar ik ben er niet blind voor". Maar: niet alleen de ploeg-Post reed niet, ook de vijftien tot twintig andere, niet in de kop van de wedstrijd verte genwoordigde ploegen reden in het voorjaar '88 als achter matglas. Lam lendigheid troef, geen spetterende spektakels, amper aanval, en nog veel minder verdediging. Peter Post: „Dat is eigenlijk altijd al zo geweest. Maar nu wij niet hebben gere den, valt het pas op. Er is nauwelijks een ploeg die haar verantwoordelijk heid durft te nemen. In heb alleen res pect voor Carrera, en ook wel voor Cees Priem. Boifava laat de Carrera's nog wel eens iets rechtzetten, en Priem laat zijn renners vrijDe rest kijkt naar elkaar". Post somt een paar voorbeelden op: „In Parijs-Roubaix kon de kopgroep in no-time vele minuten pakken, in de Waalse Pijl net zo, de Amstel Gold Ra ce. Er kwamen bossen gelosten terug. Vind je het gek, als ze twintig in het uur rijden? En groupe terugkomen, over de keien van Parijs-Roubaix..., onbe grijpelijk toch?". Of, toch niet: „Als je het hele peloton dood gooit, gebeurt dat. Het zijn de ploegleiders, die hun renners laten rijden en doen stoppen. Maar de mees te ploegleiders zijn bang voor elkaar. Schijtbakken zijn het. Als ze één keer een renner achter iemand aansturen, denken ze onmiddellijk dat ze de vol gende keer worden teruggeflikt. Maar moet je dan iedereen maar negen mi nuten of meer laten wegrijden? Dan krijg je dit soort wedstrijden. Er is het hele voorjaar één keer echt gereden: in de Omloop Het Volk, toen hebben wij een gat van anderhalve minuut gedicht. Dat is de enige keer geweest". Ja maar, de ploegen zijn tegenwoordig zo klein. Met acht man leg je een pelo ton niet langer je wil op, klinkt het zo dikwijls van onder de douche. Post: „Wat een onzin. Ga je van acht in plaats van tien man ineens twintig in het uur rijden? Ze hebben toch alle maal acht renners? Als er met minder wordt verdedigd, wordt er ook met minder aangevallen. Kelly zit nooit 'anders dan alleen. En welke ploegen hebben er met tien renners wél gere den? Flauwekul dus". Maar: „Ik hou er niet van te zeuren p» «5 3. Von Koskull (Fin) 89.4, 9. Kouwenhoven 132.7 (8e land), 27. Drontmann 201, 31. Duetz/Bos (Ned) 209, 33. Stavenuiter 224. 470-dames: Zevende race: 1. Steenhuis/De Blocq van Kuffeler (Ned), 2. Söderström (Zwe), 3. Zabell (Spa), 6. Vegter/Bultman (Ned), 23. Kramer/Stavenuiter (Ned). Eind klassement: 1. Lebrun (Fra) 45.0, 2. Söders tröm 75.7, 3. Foster (GBr) 86.7, 6. Vegter 102.4 (5e land), 16. Kramer 145,28. Steenhuis 192. Tornado: Zevende race: 1. Faou (Fra), 2. Zuccoli (Ita), 3. Spengler (WD1), 18. Van Ek/ Lambriex (Ned), 22. Willy en Cees van Bla- del (Ned). Eindklassement: 1. Hagara (Oos) 67.7,3. Petschei (Oos) 68.3. Zuccoli 74,9. Van Bladel 94.7 (5e land), 17. Van Ek 117.0 (8e land). FD: Zevende race: 1. Borodinov (Sov), 2. Berger (Fra), 3. Celon (Ita), 17. Koning/ Schelling (Ned). Eindklassement: 1. Celon 25.1,2. Doreste (Spa) 64.4,3. Borodinov72.4, 13. Koning 117.7 (10e land). Finn: Zevende race: 1. Khoperski (Sov), 2. Passoni (Ita), 3. Vilby (Den), 5. Heiner (Ned), 11. Zielhuis (Ned). Eindklassement: 1. Spitzhauer (Oos) 98, 2. Andersson (Can) 111,3. Tavinor (GBr) 114.7, 10. Heiner 146.0 (8e land),. Divisie 2 (plank): Zesde race: 1. Iniesta (Spa), 2. Quin- tin (Fra), 3. Verschoor (Ned), 23. Tellier (Ned), 33. Reintsema (Ned). Eindklasse ment: 1. Nagy (Fra) 8.0, 2. Quintin 39.7, 3. Bahmann (WD1) 45, 7. Verschoor 80.7 (4e land), 23. Tellier 154 (8e land), 43. Reintsema 206. Wielrennen Profkoers in het Belgische Vilvoorde: 1. Bo- gaert (Bel) 172 km in 3 uur 57 minuten, 2. Jakobs (Ned) op 8 sec., 3. Van Keirsbulck (Bel) z.t., overige Nederlanders: 9. Cornelis- se op 42 sec., 10. Van Loon z.t., 17. Patrick van Passel z.t., 20. Bol z.t., 23. Hanegraaf op 3.10,25. Schalkers z.t., 26. Poels z.t., 29. Wer ner Wieme z.t. Voetbal Eerste divisie: NEC - RKC 0-3 (0-1). 20. Brands 0-1, 61. Van de Wiel 0-2, 82. Van de Wiel (strafschop) 0-3. Scheidsrechter: Eg- bertzen, toeschouwers: 3.000. Gele kaart: Bosz (RKC). over andere ploegen. Toch is het op merkelijk: nu wij het door allerlei rede nen niet kunnen, is er niemand anders die het overneemt. Je kunt toch één of twee renners opofferen omwille van een wèdstrijd? Je bent toch allemaal met hetzelfde produkt bezig? Juist nu er zo naar je gekeken wordt, juist nu er zoveel aan de hand is in de profwieler sport, moet je je kans grijpen". Hij vertaalt het terug op zijn eigen ploeg. „Het is altijd: ik moest voor de kopman werken, maar als ik mijn ei gen kans had mogen gaan... Nu kon den er een paar hun eigen kans gaan, hadden ze hun dag niet, geen moraal, luisterden ze gewoon niet naar je". Voorbeelden? Hij heeft een hoge pet op van Eric Breukink, dé toekomstige ronderenner. Echter: „Ik had hem voor de Amstel Gold Race wel tien keer verteld waar hij op moest letten: Rooks op de Cauberg. Ik ken de ren ners toch? Draait-ie als eerste de Cau berg op ja, dan kun je er natuurlijk op wachten dat Rooks over je heen kletst. En nog niet eens reageren ook...! De hele dag beschermd, één punt van de wedstrijd in de gaten hou den, maar nee hoor". Of Comé van Rijen wat wordt, zijn eni ge 'top-tien' coureur van het voorjaar? Post trekt zijn mondhoeken in een sar castische plooi. „Die had na Parijs- Roubaix veertien dagen stil gelegen. Moest in de Scheldeprijs weer optre den. Goed parkoers voor hem, want een flinke heuvel trekt hij niet op. Dus, zeg ik: ga je kans maar. 'Ja, maar mijn moraal is niet zo best, ik zie het niet zitten vandaag.' Dan vraag ik je... Ze moesten zich schamen. Nogmaals: niet dat we niet gewonnen hebben, maar je kunt toch wat probéren?!". Eric Vanderaerden: afhankelijk van anderen. VLISSINGEN Daan Eikenhout, die donderdag tijdens de wedstrijd van het Zeeuws elftal tegen de Flakkeese selectie geblesseerd raakte, is giste ren aan een viervoudige jukbeen breuk geopereerd. De speler van Mid delburg klaagde na een botsing met één van zijn tegenstanders over „dub bel zien". Eikenhout mocht overigens direct na de ingreep naar huis. Gisteravond stond hij al weer langs het veld om naar de trainingen te kijken. BEJAR (AFP) - Sean Kelly vraagt geen contra-expertise aan in zijn do- pingaffaire in de Ronde van het Bas kenland. De Ierse wielrenner beroept zich, gesteund door zijn manager Ra mon Mendiburu, op ernstige procedu refouten. „Een contra-expertise heeft geen zin meer. De urinestalen zijn in middels te oud", aldus Kelly. „Kelly had binnen 48 uur geïnfor meerd moeten worden over zijn posi tieve reactie in de dopingtest. Het be richt heeft vele dagen meer op zich la ten wachten. Hier is sprake van grove nalatigheid. Wij zullen ons recht halen bij de UCI", stelde Mendiburu gister middag aan het einde van de vijfde etappe in de Ronde van Spanje. KAPELLE Vanaf komend seizoen zullen ook atleten die in de Zeeuwse crosscompetitie minder dan zes wed strijden lopen voor klassering in aan merking komen. Dat werd in Kapelle tijdens de technische vergadering van de Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie afdeling Zeeland op voor stel van AV '56-bestuurder Niek Flip- se besloten. Voor het klassement geldt wel een minimum van drie wed strijden. Tot afgelopen seizoen gold een mini mum van zes wedstrijden. „Atleten die minder crosswedstrijden liepen", zei afdelings-penningmeester Ko Roose, „werden ondanks hun soms hoge pun- tenaantallen niet in het eindklasse ment opgenomen." Zo werd afgelopen een seizoen een loper, die volgens het nieuwe reglement achtste zou zijn ge worden, niet geklasseerd omdat hij maar vijf wedstrijden liep. Met de nieuwe constructie is het in theorie mogelijk, dat iemand die maar vier of vijf wedstrijden meedoet, cross kampioen wordt. De per wedstrijd ver diende punten (hoe hoger de klasse ring, hoe meer punten) worden bij el kaar opgeteld, met een maximum van zes klasseringen. Voor een loper die al le acht wedstrijden meedoet, vervallen de twee slechtste resulaten. In dezelfde vergadering werden ook plannen gelanceerd voor een wedstrij denreeks voor scholen. In navolging van het district West-Brabant zouden lagere en middelbare scholen in Zee land kunnen strijden om het provin ciaal kampioenschap. Het idee is ter beoordeling aan de verenigingen voor gelegd. De wedstrijden zouden in 1989 gestalte moeten krijgen. Verder kwam het bestuur van de afde ling Zeeland met een toekomstvisie op het ledenbestand. Volgens een rap port, afgeleid van een landelijk onder zoek van de KNAU, zou het aantal le den van de Zeeuwse atletiekverenigin gen moeten groeien van ruim 1700 dit jaar tot bijna 3000 rond de eeuwwisse ling. Hoe de afdeling Zeeland dit bij een sterk vergrijzende bevolking denkt te bereiken, werd niet aangege ven. Ook de wedstrijdkalender voor 1988 werd vastgesteld. De belangrijkste evenementen zijn: 14/15 mei: Districtskampioenschap pen, Zierikzee: 4 juni: Nadorstloop. Middel burg; 1 juli: Braderieloop. Middelharnis; 5 juli Singelloop, Zierikzee20 juli: Dom burgloop, Domburg28 juli: Bombokaal- loop, Haamstede; 13 augustus: Nationale wegwedstrijd over 15 km, Wolphaartsdyk, 20/21 augustus: Open Zeeuwse kampioen schappen; 27 augustus: Nationale wegwed strijd halve marathon, Haamstede; 27128 augustus: Zeeuws kampioenschap Meer kamp, Vlissingen; 3 september: 7-ploegen- ontmoeting Zeeuwse selectie, Kempen17 september: Nationale wegwedstrijd over 25 km, Middelburg; 1/2 oktober: Clubkam pioenschappen; 15 oktober: Boulevard loop, Vlissingen en 22 oktober: KMS-cross, Vlissingen. ■■m KLOETINGE - Ze waren het nogal opvallend eens aan de vooravond van het onderlinge treffen. Jan Meulmeester (Serooskerke) en André Wurth (Kloetinge) verwachten geen spectaculaire ontknoping meer van de competitie. Ze stellen allebei vast „dat Zwart Wit maar kampioen moet worden" en dat de Zeeuwse clubs „er nog lang niet rijp voor zijn." De wedstrijd Kloetinge-Serooskerke (vanmiddag) wordt dan ook slechts een derby waarin hooguit het prestige op het spel staat. Jan Meulmeester koestert nog wel een enkele illusie: „Stel je voor dat we winnen in Kloetinge en dat Zwart Wit verliest. Dan kan het nog wel spannend worden. Maar als ik eerlijk moet zijn gokken we op niets. Ik denk ook dat we in de grootste problemen zouden komen als wij moesten promoveren." Zowel Serooskerke als Kloe tinge heeft dus niet genoeg kwaliteit in de selectie? Jan Meulmeester: „We hebben mis schien een paar spelers die het zou den kunnen, maar verder hebben we er totaal niets te zoeken. Daar zijn we gewoon niet aan toe. De club is er veel te klein voor en we hebben daarnaast veel te weinig sponsors. We kunnen eigenlijk niets doen voor spelers." André Wurth: „Van alle topclubs in deze klasse is er niet één die het ver dient om over te gaan. En als er dan toch één moet, dan kan het beter Zwart Wit zijn. Daar zit tenminste nog wat geld. Ze kunnen misschien wel vijf of zes nieuwe spelers ko pen." Zó eindigt de competitie wel heel kleurloos voor de Zeeuw se clubs. André Wurth: „Voor ons had er meer in kunnen zitten, als we maar niet zo veel tegenslag hadden ge kend. Met m'n aanvallers heb ik een heel jaar gesukkeld. Nu, op het eind, breekt dat op. We hebben bijna geen spelers meer over om aan te vallen. Het is ook nogal wat over een heel seizoen genomen. Niek van den Houten bijna niet gespeeld, Ar- jo den Dekker lang gemist, nu weer Ronald Bun, Leonard van den Hou ten- Jan Meulmeester: „Ik vraag me ook af wie er volgend jaar wel kleur kan geven aan deze klasse. Wij niet, met deze kern van spelers, Arnemuiden raakt veel kwaliteit kwijt, Hoek ook. Nee, het ziet er een beetje som ber uit. Misschien is Kloetinge nog de enige hoop." Zaterdag, tegen elkaar, willen jullie toch nog wel wat laten zien? Jan Meulmeester: „Vorige keer, toen het niet doorging, waren we ge-, brand op die wedstrijd tegen Kloe tinge. We waren geladen om ze eens keer te nekken. Waarom? Nou, ge woon, omdat ze meer aan de weg timmeren dan wij. Dat steekt wel een beetje bij de spelers, denk ik." André Wurth: „Het moet best nog een aardige partij worden. Wij wil len nog wel, hoor. We spelen zo goed dat ik in de laatste wedstrijden af en toe gewoon heb zitten genieten. Maar scoren hè, dat gaat ons niet goed af. Daarom hebben we ook zo veel kostbare punten verspeeld." Jan Meulmeester: ,,We kunnen onze spelers niets bieden." André Wurth: „Misschien kan Zwart Wit wél zes of zeven spelers kopen." VLISSINGEN - Het is nu al zeker dat AZVV de volgende competitie in zal gaan met een andere keeper. Wim Verpoorte staat al geruime tijd in de belangstelling van Heirnis Gent: een provinciale eersteklasser. De Ter- neuzense doelman staat er zelf niet onwelwillend tegenover en ook AZW heeft inmiddels een akkoord bereikt met de Belgische club. Trainer Jan 't Gilde: „We moeten er dan ook vanuit gaan dat Wim Ver poorte zal vertrekken. Hij speelt in de komende weken zijn laatste wed strijden voor AZW." De Axelaars, die een wisselvallig seizoen achter de rug hebben, missen vandaag in de thuiswedstrijd tegen Arnemuiden ook de aanvaller Philip Wolfert door een liesblessure. Arnemuiden Jack Schipper mist tegen AZW onder andere Dies van de Ketterij (ploe gendienst) en André Marteyn, die tobt met een lichte blessure in zijn lies. „We nemen twee A-junioren mee als vervangers", aldus Jack Schipper. Leo de Nooyer speelt dit keer in de basis. Kloetinge Ronald Bun als Rens Anthonisse kunnen voorlopig nog niet spelen in de hoofdmacht van Kloetinge. „Je moet tegenwoordig zes, zeven weken wachten op een specialist. We hoeven dan ook niet meer te rekenen op deze jongens", aldus André Wurth. Zijn opstelling maakt hij vandaag pas kort voor de wedstrijd tegen Serooskerke bekend. Serooskerke Jan Meulmeester reist naar Kloetinge af met de selectie die hij ook in de afgelopen weken kon inzetten. Twijfels zijn er alleen rond Harry Koster, die op training een lichte blessure aan zijn hiel heeft opgelopen. Hoek Voor Hoek, dat de uitwedstrijd tegen Altena speelt, is vooral de benoe ming van een nieuwe trainer van urgent belang. Voorzitter Cas Braafhart: „We zijn volop aan het zoeken, maar er zijn natuurlijk weinig trainers meer vrijIk denk overigens niet dat we nog in België zoeken. We blijven liever in de buurt, misschien hooguit over het water..." Hoek mist vandaag Guido van Boom (lies) en doelman Nico Knol, die een plaat uit zijn been heeft laten halen. Willy Nieuwelink staat onder de lat. Oostkapelle Gerard Schipper (die op 4 mei weer een onderzoek zal ondergaan) en Piet Baan zijn nog vraagtekens bij Oostkapelle. Lery van den Velde zal kort voor de thuiswedstrijd tegen Dinteloord bekijken of deze spelers inzetbaar zijn. Eric Wattel en Roel Latuheru zijn aan de selectie toegevoegd. Vlissingen Kees Vermunt experimenteerde deze week in de bekerwedstrijd tegen Axel met Johnny Spaans als laatste man. „Hij heeft dat uitstekend ge daan", meldde de trainer van Vlissingen. Zondag, thuis tegen EHC („een zeer geroutineerde ploeg") schuift Spaans weer op naar het middenveld. „Ik had Roy Hendrikse rust gegeven, omdat hij overbelast was. Maar zon dag speelt hij gewoon weer als laatste man." Geert Bouwman heeft nog geen schorsing binnen en kan dus spelen. Be halve Ron van Huizen en Jaap Meerman, die over twee weken voorzichtig mogen gaan trainen, is alles beschikbaar. Breskens Jaap van Maris gaat zondag door met improviseren: „Ik geef zo veel moge lijk jonge spelers een kans. nu we toch gedegradeerd zijn." Serge Laprade, die vorige week laatste man speelde, staat nu rechter verdediger, Carlo Keymel voorstopper. Voorin staan Wim Fenijn en Michel de Ruysscher opgesteld. Breskens speelt thuis tegen Boeimeer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 39