pensioen Kritiek en pluim van leerlingen voor examen op MDGO Dependance Delta College dicht: inpakken en wegwezen ■KONINGINNEDAG AANBIEDING 2 paqrwoon Voorproefje op het feest. Westduitsers zijn minder 'sauber' dan gedacht Ontdek-j e-vlekj e PZC/ provincie Twee jaar voor verkrachting ex-vriendin □aa 0 s a a aus a 3 loaiatiD^ a i;- narsr nraam corona □H „(üais 'Tjaaa isaoraam ^cinHta bum maEHaais EBtaaaABnauH TIEN JAAR MEDISCH DIRECTEUR Bekerwedstrijd van Zeeuwse Schietbond Aanrijding in Koudekerke Eis 2 maanden en fikse boete belastingfraude ËTUIF □l3 K A A a oHBBaK1 ju a GOES - De Provinciale Vereniging het Zeeuwse Kruis heeft vrijdagmiddag in Goes afscheid genomen van haar medisch directeur D. J. Wieringa. Zijn collega P. P. J. den Boer, directeur algemene zaken, ging in een toespraak in op de loopbaan en verdiensten van de heer Wieringa. ZATERDAG 30 APRIL 1988 sbw 13 Zeeuwse Kruis neemt afscheid van Wier inga Den Boer herinnerde eraan dat zijn vertrekkende collega tien jaar geleden bij het Kruiswerk kwam, nadat hij de voorgaande twintig jaar huisarts was in Vlaardingen. MELISKERKE De Zeeuwse Schiet bond hield een bekerwedstrijd op de 12 meter-banen van de schietvereni ging Meliskerke. De wedstrijden wer den gehouden op 15,18,19,21,22 en 23 april. Aan de wedstrijd namen 17 korpsen deel; drie korpsen deden mee aan de pistoolwedstrijden en drie aan de jeugdwedstrijden. Vorig jaar wa ren dit nog respectievelijk 29,10 en 5 korpsen. De wedstrijden op de 100 me ter worden afgewerkt tussen 26 mei en 4 juni. De schietvereniging Meliskerke hield tevens een wedstrijd op de personele baan. De uitslagen luiden als volgt: Bekerwedstrijd: Klasse H, KKG: 1 's-Gravenpolder, 391 pnt Wb; klasse A: 1 DOW schietver. 376 pnt Wb; klasse B: 1 Meliskerke, 382 pnt Wb; klasse C: 1 Domburg, 344 pnt Wb; klasse D: 1 's-Gravenpolder, 345 pnt Wb. Klasse E KKP: 1 Heinkens- zand, 292 pnt Wb. Jeugd (lucht), klasse I: 1 Vrouwenpol der, 345 pnt Wb; klasse II: 1 Melisker ke, 332 pnt Wb. Personele baan: Klasse H: W. Lukasse, 's-Gravenpol der, 298 pnt; klasse A: K. M. Dinge- manse, Heinkenszand, 294 pnt; klasse B: J. A. van Tiggele, Poortvliet, 291 pnt; klasse C: D. J. Passenier, Dom burg, 276 pnt; klasse D: J. Bakx, 's- Gravenpolder, 287 pnt. Pistool klasse I (met handicap;: W. Brand, Domburg, 181 pnt; klasse E: L. Schoe, Domburg, 155 pnt; klasse D: A. T. H. Vienerius, Heinkenszand, 162 pnt. Jeugd (lucht) klasse I: L. Dekker, Me liskerke, 180 pnt; klasse II: R. Puma, Vrouwenpolder, 175 pnt. KOUDEKERKE Bij een aanrijding in Koudekerke zijn vrijdagmiddag twee auto's zwaar beschadigd. Het ongeluk gebeurde rond kwart over twee op de Vlissingsestraat waar op dat moment werkzaamheden aan de weg werden verricht. De automobilist C. K. uit Aagtekerke, gaande in de richting Koudekerke, moest plotseling sterk afremmen, waardoor de hem achteropkomende bestuurder P. W. W. P. uit Voerendaal achter op de auto van K. botste. Er de den zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. Algemeen directeur Den Boer noemde de heer Wieringa binnen de driehoofdi ge directie een vraagbaak, het histo risch geweten, die de kern van een pro bleem helder, kort en duidelijk wist te formuleren. „Als medisch directeur MIDDELBURG - Honderden mensen kwamen vrijdagmiddag afscheid nemen van 'hun' huidarts, T. J. Visser, die na dertig jaar zijn praktijk neerlegde om dat hij met pensioen gaat. De laatste dertien jaar had hij zijn spreekkamer in het Middelburgse Gasthuis. Daarvoor hield hij zeventien jaar praktijk aan huis. Zo'n honderdduizend men sen heeft hij onder handen gehad. Medisch directeur C. Kostense: „Toen dokter Visser zijn intrek nam in het Gasthuis wilde hij de kamer hebben van de toen malige geneesheer-directeur, vanwege het mooie uitzicht. Visser dreigde dat hij anders naar het Bethesdaziekenhuis in Vlissingen zou gaan. Hij kreeg zijn zin, daaruit blijkt datje in die tijd de twee ziekenhuizen nog tegen elkaar kon uit spelen". Psychiater J. D. van Scheyen hield een feestrede waarin hij onder meer zei: „De bezuinigingen leiden tot conflicten. Daarop is wellicht de spreuk van Bernard Shaw van toepassing: 'A poor doctor is a dangerous doctor'. Met het vertrek van dokter Visser wordt een tijdperk in het Gasthuis afgesloten". Visser zelf zei te hopen dat de broodnodige rust terugkeert in de medische wereld. „Maar het belang van de patiënt staat voorop en alles dient daaraan ondergeschikt te zijn. Het is met pijn in het hart dat ik mijn spreekkamer heb verlaten". Daarna volg de de afscheidsreceptie, die werd gehouden in de nieuwe wachtkamer van het Middelburgse ziekenhuis. den aan groepen of personen met een bepaalde lichamelijke of geestelijke handicap. MIDDELBURG De studierichting activiteitenbegeleiding van het Mid delbaar Dienstverlenend en Gezond heidszorg Onderwijs (MDGO) werd vrijdag geconfronteerd met het cen traal schriftelijk examen. Het was voor het eerst dat in Zeeland in die nog jonge sector examens werden afgenomen. De MDGO-scholen De Waaijenburgh in Middelburg en De Leeuwtjes in Terneuzen zijn de enige' Zeeuwse scholen waar die studierich ting wordt geboden. De studenten worden opgeleid voor beroepen in de gezondheidszorg en de recreatieve sfeer. Afgestudeerden kun nen aan de slag in psychiatrische zie kenhuizen, bejaarden- en activiteiten centra. Het examen was toegespitst op de toepassingsmogelijkheden van ac tiviteiten. Dat wil zeggen: hoe kunnen activiteiten het beste aangepast wor- De docenten waren na afloop zeer te spreken over het niveau van de gestel de vragen. Bovendien waren ze blij met het sterke accent op inleving in praktijksituaties. De kandidaten wa ren diezelfde mening toegedaan. Regi- na Vermeulen zei ondermeer: „Verge leken met de opgaven van vorige ja ren, die we als oefenstof hebben gehad, waren de vragen nu praktischer en ge lukkig hadden we ruim voldoende tijd". Haar collega Ruben van de Driest betreurde het dat er dit jaar geen keuze uit meerdere opgaves kon worden gemaakt. „Als man", zei hij, „blijf ik echt moeite houden met de textiele werkvormen. Maar we hopen op een voldoende". De dependance aan de Middelburgse Dwarskaai werd vrijdag tijdens een ludieke actie van leerlingen ingepakt. MIDDELBURG - De dependance van het Delta College aan de Middelburgse Dwarskaai is vrijdag door zo'n tachtig leerlingen 'bezet'. De gevel van het gebouw werd aan het oog onttrokken door een gigantisch spandoek met de tekst 'Inpakken en Wegwezen'. De leerlingen (uit de examenklassen van het Middelbaar Middenstands Onderwijs) speelden binnen 'Wedden dat' en 'Op goed geluk' samen met tien docenten. Hun (ludieke) actie werd gehouden omdat het de laatste dag was die ze op de Dwarskaai doorbrachten. De komende week hebben ze studieverlof en op 10 mei verhuizen ze naar het hoofd gebouw aan de Merwedestraat. (Advertentie) LINNEN SCHOENTJE kleuren wit, zwart en blauw maten 36 - 41 Ipingemagg] TERNEUZEN - DREBBELSTRAAT 10 OOSTBURG - MARKT 12 GOES - SCHUTTERSHOF 18-20 heeft hij collegiaal leiding gegeven aan een proces van dirigeren in een veld dat zeer turbulent in beweging is". Daarnaast kenschetste hij dokter Wie ringa in een aantal trefwoorden. „In tellectueel, scherp van geest en den ken, analyserend, kritisch, soms cy nisch en sarcastisch, maar vooral beknopt in zijn treffende uitspraken". Voorts gaf Den Boer aan dat de medi cus een commerciële benadering van de gezondheidszorg niet uit de weg is gegaan. Integendeel: kostenbeheer sing, efficiënte organisatie, klantge richtheid en innovatie tast de medi sche sector in essentie niet aan. Voorzitter J. Marcks van het Zeeuwse Kruis stelde dat Wieringa als medisch directeur tijden van voor- en tegen spoed heeft gekend. „Het delen van lief en leed schept een band. We zullen uw humor, vrienschap en kennis missen". Namens de regionale kruisverenigin gen sprak de heer J. W. de Jonge zijn bewondering uit voor de heldere wijze waarop Wieringa zijn inzichten over droeg. Regionaal inspecteur van de volksgezondheid S. Lelie ging evenals andere sprekers in op het kritisch en analytisch vermogen van de scheiden de directeur en op diens loopbaan. MIDDELBURG De rechtbank in Middelburg heeft de 34-jarige Terneu- zenaar T. A. O. veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor verkrach ting van zijn ex-vriendin onder be dreiging met een vuurwapen. Ook los te hij van korte afstand twee schoten op haar af met wat later een alarmpi stool bleek te zijn. De vrouw dacht echter dat haar laat ste uur geslagen had daar het wapen niet van een echt pistool was te onder scheiden. Ook O. zelf wist hoogstwaar schijnlijk niet dat het een alarmpistool was. Hij bedreigde ook de nieuwe vriend van de vrouw met het vuurwa pen. Voorafgaand aan zijn daden had O. enorm veel alcohol gebruikt. Er was drie jaar tegen hem geëist. De 21-jarige R. P. van der S. uit Ter- neuzen werd tot twee jaar gevangenis straf veroordeeld voor een aantal in braken. Hij pleegde in de laatste drie maanden van het vorig jaar samen met anderen of alleen 83 inbraken in Zeeuwsch-Vlaanderen, waarbij hij een voorkeur voor juwelen en video-appa- ratuur aan de dag legde. Van der S. is al sinds zijn veertiende jaar drugsge bruiker. Er was drie jaar tegen hem geëist. MIDDELBURG Tegen de 66-jarige Hulstenaar A. de B. is vrijdag op de zitting van de rechtbank in Middel burg bij verstek zes maanden gevan genisstraf waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en 25.000 gulden boete geëist voor het ontduiken van belas ting. Over de jaren 1979 tot en met 1982 ver zweeg hij een kleine 130.000 gulden aan inkomsten. Van 1980 tot en met 1984 deed hij steeds een te lage aangif te voor de vermogensbelasting ter hoogte van een kwart tot een half mil joen gulden. De zaak kwam aan het licht doordat hij zwart geld had ondergebracht bij Slavenburgs Bank (nu Credit Lyon- nais). Hij had daar een depositoreke ning onder de naam Ivens. Toen de zwartgeldpraktijken van het bankcon cern destijds door justitie werden doorgelicht kwam er bij een Haarlems filiaal een kredietkaart van de dochter van De B. boven water die was voor zien van de aantekening 'niet bij fiscus bekend'. Hij had zijn dochter een le ning van zijn zwarte geld verstrekt. Dat leidde ertoe dat ook het bankfi liaal in Hulst in het onderzoek werd be trokken. Door zijn valse aangiften deed hij de fiscus voor bijna een ton tekort. Voor dat bedrag is hij intussen aangeslagen met een verhoging van 94.000 gulden. Hij is nooit eerder met justitie in aan raking geweest. De rechtbank doet 5 mei uitspraak. Mevrouw Huser, die een antiekwinkeltje uitbaat aan de Kousteensedijk in Middelburg heeft de afgelopen dagen al erg veel reacties gekregen op haar Koninginne-etalage. Daarin heeft ze enkele sjerpen van Koning Willem III, andere Oranje-attributen en een glaasjen Oranjebitter gedrap- en gêetaleerd. Westduitsers, in brede kring be kend om hun schone auto's en straten wisselen minder vaak van onderbroek en lakens dan andere Europeanen. Dit valt af te leiden uit een onderzoek van een Westduitse wasmiddelenfabrikant, waarvan de resultaten tijdens een studiebij eenkomst in Düsseldorf zijn bekend gemaakt. Uit het onderzoek blijkt dat 45 pro cent van de Westduitse mannen ie dere ochtend schoon ondergoed aantrekt. In Frankrijk doet 56 pro cent van de mannen dat en in Span je zelfs 59 procent. Vrouwen zijn ge middeld een stuk schoner, maar ook hier zijn er grote verschillen per land. Zeventig procent van de West duitse vrouwen stapt iedere och tend fris in een schone slip, vergele ken met 94 procent van de vrouwen in Frankrijk en zelfs 96 van de Spaanse vrouwen. Frangaises ver schoonden tweemaal zo vaak hun bh als Westduitse vrouwen. Wat betreft verschoning van hetj; bedgerei is het in de Bondsrepu bliek Duitsland nog bedroevender gesteld. Slechts zeventien procent;, van de Westduitse burgers wisselt elke week de lakens. In Frankrijk' verschoont 56 procent van de mem' sen elke week het beddegoed en in- Spanje zelfs 93 procent van de huisr. houdens. Doorgaans zijn de afleveringen van 'Ontdek-je-plekje' leuke kijkboeken met bewegende plaatjes. De bijdrage, die deze week Domburg in beeld bracht was door bemoeienis van regisseur Joop Scheltens zelf echter niet geheel vlekkeloos. Bron voor zijn onder steunende tekstpresentatie was kennelijk de stamtafel van een plaatselijke tapperij om twee uur in de nacht. Gewapend met die wanke le informatie over Domburgse ach tergronden zette de regisseur zich vervolgens achter zijn schrijfmachi ne. Het resultaat droeg hij deze week met geaffecteerde stem voor. En toen het bordje in beeld verscheen, waarop viel te lezen, dat een wandel route over het duin opgesierd was met de aanduiding 'Boulevard Van Schagen' maakte Scheltens er plechtig gewag van, dat deze naam de herinnering levend hield 'aan de kastelein van het Badpaviljoen,- waarvan u hier het leuke torentje ziet'. Dichter Van Schagen zou er nog wel om gelachen kunnen hebben als hij nog in leven was geweest. Gisteren gepoogd Joop Scheltens thuis in Amsterdam aan de telefoon te krijgen om hem de vraag voor te leggen wie hem een oor heeft aange naaid. Maar we hebben het plekje waar hij zich zat te schamen niet kunnen ontdekken. bè!' bèl bèl.': wel; wel, wel; uitsluitend aanhefwrd., nadrukkelijk, ter uitdr v. verbazing of verrassing (aangenaam of onaangenaam): Z.eil.; Z.VW.; L. v. Ax.; G.; Ofl. (veroud.; geg. d. Sah.; Ogp., meest in samenstell. bèUlnoe, zie aid.). Bij de Post hebben ze soms heel wat te stellen met mensen, die een correspondentie willen voeren, maar niet precies weten waar ze met hun brief moeten zijn. Zo moest een besteller in Middelburg dezer dagen even puzzelen toen hij een brief moest bezorgen, die afkomstig was uit West-Duitsland. De briei was gericht aan 'das Schuhgeschaft neben dem Herrenaustatter an der Strassenecke Lange Delft in Mid delburg' Voor de vorm was er een huisnummer bijgezet. Met daarach ter een vraagteken. De schoenwinkelier op een hoek van de Lange Delft krabde zich eens ach ter het oor toen-ie de envelop had opengemaakt. Want binnenin ging de puzzel verder. Een dame schreef dat ze kort gele den op wandeling door de Lange Delft in de schoenwinkel op de hoek blauw-witte pumps maat 40 1/2 en kostprijs f 159,95 had gepast. Of de winkelier zo goed wilde zijn het paar op te sturen. Het benodigde geld was bijgesloten. Wat ook was bijgesloten was een schetsje van hoe de schoenen er vol gens de mevrouw uitzagen. De winkelier wist er geen weg mee. Een collega elders in de straat wel, nadat hij met het schrijven was ge confronteerd. Het bewuste paar stond nog bij hem in de etalage. Zo krijgt die Duitse mevrouw dezer dagen een bijzondere postorder uit gevoerd. Nu maar hopen dat de schoenen lek ker zitten. /Wc dsisb ■i'" o(s/hc ozk oism toyrvM 3 3 Z. /VL- jifaoicllJtWb'r'CJ Horizontaal: 1 dierenwereld; 4 getij; 7 zakdoosje; 10 telwoord; 12 balletrokje; 13 lomp, zwaar voorwerp; 14 val, harde plof; 15 gemakkelijk sprekend; 16 niet gevuld; 19 bijvoorbeeld (Fr. afk.); 20 uitstekende rots; 21 riv. in N.-Br.; 23 zichtbare damp; 25 weegschaal; 26 riv. in BRD; 28 godsdienst (afk.); 29 ik (Lat.); 30 onder meer (afk.); 31 smet, vlek; 34 onschendbaar; 35 in 't geheel niets; 38 aartsbisschop (Lat. afk.); 39 ter kennisname (afk.); 41 Oudger maans schriftteken; 44 geluksvogel; 47 weefsel met openingen; 49 trekvogel; 50 regenboog; 51 gast; 52 hoffeest; 53 romp, bovenlijf; 54 huis v.e. landjon ker. Verticaal: 1 verdichtsel; 2 klein kind; 3 bloedvat; 4 pl. in Belg. Limburg; 5 hap; 6 etsnaald; 7 gravure; 8 grafheuvel; 9 beroep; 11 lange, smalle strook; 17 gla zuur, glanzende laag; 18 tuin, lusthof; 22 plas, klok; 24 mestvork; 26 altijd; 27 dubbelzout; 30 fam.lid; 31 peulvruch ten (Ind.); 32 gordeldier; 33 karakter, aard; 36 vechtlustig (v.e. dier); 40 ge wricht; 42 licht gewapend ruiter; "43 dwaling, vergissing; 45 speelplaats, binnenplaats; 46 bewoording, beteke nis; 48 soort papegaai. Oplossing vorige puzzel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 13