Gê —l, Bekerwinnaar haalt ook de titel binnen AZVV moet winnen van Arnemuiden PZC/sport BEDRIJFSVOLLEYBAL TERNEUZEN Beperkte programma in zondagvoetbal TERNEUZEN - Het gaat goed met de mixed hockeyclub Olym pia. De Terneuzense vereniging heeft in alle opzichten een ge slaagd seizoen achter de rug, waarin de standaardteams pres teerden zoals mocht worden verwacht. Daarnaast sluit Olym pia dit seizoen de laatste fase van een ambitieus jeugdplan af, „waarvoor vijf jaar geleden de aanzet werd gegeven. De jeugd opleiding is grondig gewijzigd en als gevolg daarvan is het aantal leden sterk gegroeid. Maar ook wat de prestaties be treft werpt de nieuwe aanpak vruchten af. Roofbouw TERNEUZEN - Het Axelse AZVV komt in de tweede klas van het zaterdagvoetbal morgen (zaterdag) op eigen veld in actie tegen Arnemuiden en Hoek gaat op bezoek bij Altena. Het nog in degradatiegevaar verkerende Zaamslag heeft in de derde klas WHS-uit op het programma staan, terwijl Terneuzense Boys voor eigen publiek Kapelle te bestrijden krijgt. AZW Hoek - .Ss--. -i. w JWjBB Z f Ingeboet Zorgen Terneuzense Boys Zaamslag VRIJDAG 29 APRIL 1988 Hockeyclub Olympia op de helling Als een van de weinige verenigingen kan de Terneuzense hockeyclub wij zen op een ledengroei van ruim twintig procent. Natuurlijk hebben de presta ties van het Nederlands dameselftal een positieve invloed gehad op de toe loop van meisjes, maar daarnaast wij zen Hanna Zuiderbaan en Arend van Hemert graag op een paar andere fac toren, die er nog steeds toe bijdragen dat het aantal leden stijgt. Zuiderbaan en Van Hemert zijn belast met de coördinatie van de jeugdop leiding en voeren het woord. Voor de goede orde: ze zijn niet de enige twee krachten die de hockeysport in Ter- neuzen nieuw leven hebben ingebla zen. Want, zo verzekeren ze, dat is het prettige gevolg van een nauwe samen werking tussen coaches, trainers en ouders. Vijf jaar geleden ging het jeugdbeleid van Olympia op de helling. Tot dan was het de gewoonte dat de senioren de beste A-jeugd aan de selecties toe voegden, waarmee de aanzet werd ge geven tot een vicieuze cirkel. Hanna Zuiderbaan: „Doordat de senioren de beste spelers uit de A's plukten, ont stond er daar een tekort aan spelers. Dat werd opgevangen door spelers uit de B's te halen en zo ging dat verder." Arend van Hemert: „Het gevolg was dat nogal wat spelers veel te hoog speelden. Er werd roofbouw gepleegd. Ze kwamen fysieke kracht tekort, er was geen juiste speelsterkte en de hele ambiance was niet goed." Daaraan kwam een eind doordat ri goureus met een vij (jarenplan werd be gonnen. Hanna Zuiderbaan: „We heb ben gezegd: we schuiven niets door, jullie krijgen niets meer, tob maar een jaar verder. Maar ze kregen wel de garantie dat er daarna een betere doorstroming zou komen. Daardoor is de leeftijd van de seniorenteams dras tisch omlaag gegaan. Het eerste da mesteam heeft nu een gemiddelde leef tijd van 18,4 jaar en komend seizoen worden er zelfs twee meisjes vavijf tienjaar aan dat elftal toegevoegd. Die kunnen dat absoluut aan, omdat ze in de jonge jaren gekoesterd zijn. Ze zijn fysiek uitgegroeid en de meisjes die het in de vingers hebben, kunnen het niveau van de derde klas prima aan." Ook bij de jongens verloopt het plan naar wens, maar omdat jongens pas op latere leeftijd fysiek rijp zijn voor seniorenhockey, blijft de verjonging in vergelijking met de meisjes enigs zins achter. Arend van Hemert twij felt er echter niet aan dat het beleid over een paar jaar te herkennen zal zijn aan de samenstelling van de teams. „Er zijn nu al een paar B-jongens, die af en toe aan het seniorenhockey mogen ruiken. Dat zal de komende drie jaar zijn vruchten afwerpen. Je ziet op tien tot dertienjarige leeftijd elftalletjes be hoorlijk leuk hockeyen. Je moet je er soms zelfs van weerhouden om ze toch door te schuiven. Maar pas vanaf de B's wordt er op kwaliteit geselecteerd" Omdat op de samenstelling van de jeugdteams tot en met de C's geen in breuk wordt gedaan, heerst er volgens Hanna Zuiderbaan en Arend van He mert bij de jongste jeugd een enorme teamgeest. Ze vinden dan ook dat de coaches ontzettend goed werk hebben verricht. Hanna Zuiderbaan: „Er is echt sprake van een mond-op-mond-reclame, kin deren zeggen tegen vriendjes op school dat het op de hockey zo leuk is. Bovendien blijkt het niet duur te zijn, wij zijn bijvoorbeeld niet duurder dan de voetbal. Het is alleen een j ammerlij- ke zaak dat we ontbreken in het groe ne boekje van de gemeente." Ze vervolgt: „Maar iedereen die geïnteresseerd is in hockey, mag zich aanmelden en een paar keer mee- trainen." Arend van Hemert: „Bij de mini's daar begint het. De A- jeugd is daarbij ingeschakeld. Die kin deren vinden het fantastisch om eens niet door een vader of moeder getraind te worden. En die jeugd (de trainers) wordt weer goed begeleid door degene die de mini's onder zijn hoede heeft." Met de nadruk op de jongere elftallen moet het beleid in elk geval geconsoli deerd worden. De coördinatoren: We moeten eigenlijk zo ver zien te ko men dat we van elke leeftijdsgroep twee elftallen kunnen samenstellen, zodat je de recreatieve spelers én de spelers die meer willen aan hun trek ken kunt laten komen." ZANDSTRAAT De motorclub Zeeuws-Vlaanderen houdt van avond (vrijdag) de inmiddels tradi tionele Nachtrit. In de loop der ja ren is deze nachtelijke rit uitge groeid tot het grootste evenement van de club. Ook ditmaal hopen de organisatoren op een grote belang stelling van de deelnemers. Aan de rit kan door iedere motorrij der worden deelgenomen. Het is de opzet van de uitzetters van de rit, dat iedereen zonder noemenswaar dige problemen de rit kan rijden. Mede daarom is de lengte ook nu weer beperkt gehouden; in totaal dienen er 65 kilometer door Zeeuwsch-Vlaanderen te worden af gelegd. De moeilijkheidsgraad ligt volgens de uitzetters vooral daarin, dat de rit in het donker moet wor den gereden. Overigens zullen de uit te voeren opdrachten en de te beantwoorden vragen weer de door slag geven bij het opmaken van de eindstand. De inschrijving vindt vanavond tussen 20.00 en 21.30 uur plaats in clubgebouw De Straete in het ge hucht Zandstraat tussen Sas van Gent en Philippine; om 21.00 uur gaat de eerste deelnemer van start. Het kampioensteam Dees TERNEUZEN - Nadat de ploeg vorige week de Bevobo-beker al in de kast mocht zetten, pakte Dees tijdens de slotdag van de competitie de tweede hoofdprijs van het seizoen: door een 2-1 overwinning op Zeldenrustcolle- ge onderstreepte het kampioenschap van de Bedrijfs Volleybal Bond (Be- vobo) Terneuzen de bijzondere klasse van het team. Evenals vorig seizoen was de dubbel weer binnen. De aanwinsten die de ploeg voor aanvang van deze competi tie mocht begroeten (Jan Schut, Theo Sarneel) wezen er al op dat Dees veel prijs stelde op de prolongatie van bei de titels. Vooraf als favoriet getipt maakte men die prognose ook waar. Neckermann kwam er vorige week niet aan te pas in de bekerfinale, Zel- denrustcollege ondervond de kracht van deze tegenstander in een wed strijd die alleen in het eerste bedrijf nog boeide. Na een aarzelende start trok Eddy Koers de ploeg naar de op ponent toe (van 5-7 naar 7-7 en zowat het enige moeilijke moment van Dees in de wedstrijd), daarna sloeg de ploeg zich vooral op aanvallende kwaliteit naar 15-12 setwinst. Dat ene punt was voldoende om zich al zeker te weten van het kampioen schap. De wedstrijd zakte daarna ook meteen in. De druk was van de ketel en in een verplicht nummer werd het ten slotte 2-1 winst voor Dees (15-12,15-10 en 8-10). „We verloren die belangrijke eerste set vooral op onze slechte opslag", keek Rob Stompff van het college terug. Ook op een aantal andere spelonder- delen kwam Zeldenrust echter nogal wat tekort. Waar bij Dees iedereen de voorbereiding aanvallend af kon ma ken, hadden de verliezers alleen Aude- naerd en Statujew als afwerkers. Te weinig om tegen een complete ploeg een vuist te kunnen maken. Dees dus kampioen, samen met Ge meente (tweede klas) en Van Zeist Au tomaten (derde klas). (Sportwethou der Van Walraven van de gemeente Terneuzen huldigde deze ploegen voor die seizoensprestatie. De eindstanden. IA. Dees 6-31 IB V.& V. 6-25; Zeldenrustcol- lege 6-27 Wiekslag 6-24: Neckermann 6-20 Kramer 2 6-21: Kramer HiFi 6-17 De Meijer 6-19: Dow 6-13 Roelofs 6-17: Sterbanden 6-8 Mts/Meao 6-15 (degr.): PSV 6- 6 Noordzee Jz 6- 5 (degr.): 2A. Gemeente 1 6-29 (prom.) 2B. De Hoop 6-24: Beldo 2 6-19 (prom.) Dow 3 6- 19: Beldo 16-17 Dow 2 6-19: Foto Neelemans 6-16 PSV 3 6-17: PSV 2 6-16 Rabo 6-17: De Pooter 6-15 Philips 6-16 (degr.): Dees 2 6-13 Kramer 3 6-14 (degr.): 3A. Van Zeist Aut. 6- 27 (prom.) 3B. Mts/Meao 2 6-28: ABN 6-24 (prom.) Dethon 6-24: Gemeente 2 6-18 Phi lips 2 6-21: PZEM 6-18 Kramer 4 6-21: Dees 3 6-16 Beldo 3 6-19: Bundeltouw 6-12 Ge meente 3 6-12: Havenschap 6-11 Voorwaarts 6-9: Na de matige reeks van resultaten in de laatste vier wedstrijden (die drie ne derlagen en e'e'n gelijkspel oplever den) is AZW thuis tegen Arnemuiden weer eens toe aan een overwinning. Met twee punten zou de Axelse ploeg zich bovendien in veiligheid spelen. Arnemuiden heeft zeker na de winter stop geen bijzondere prestaties gele verd, maar kan nog wel een belangrij ke rol in het verdere competitiever loop spelen. „Ze hebben toch liever dat Oostkapelle in de tweede klas blijft dan AZW", zo veronderstelt trainer Jan Roose, „En als je dan nagaat dat Arnemuiden zowel ons als Oostkapel le nog treft, dan weetje datje zaterdag in feite moet winnen". Bij AZW is Phi lip Wolfert de enige die geblesseerd is. Hoek wacht morgen de uitwedstrijd tegen de nummer drie van de rang- Hanna Zuiderbaan en Arend van Hemert zijn belast met de coördinatie van het ttugdplan bij Olympia. Voetbalclub Zaamslag kan nog jaren vooruit ZAAMSLAG - Drie wedstrijden voor het eind van de competitie is Zaamslag in de derde klas van het zaterdagvoetbal nog altijd een van de belangrijkste kandidaten voor de degradatie. Weliswaar staat Zaamslag niet alléén (nog zeker vijf ploegen komen in aanmerking voor de laatste plaats, te beginnen bij Bruse Boys), maar het programma voor de Zeeuws-Vlamingen is nog zo zwaar dat de verwachting ge rechtvaardigd is dat een moeilijk slot wacht. Zaterdag staat de uitwedstrijd tegen WHS op het programma, daarna volgt op eigen veld de derby tegen Terneuzense Boys en tenslotte moet Veere (uit) worden bestreden. „Van die drie ploegen hebben we weinig te verwachten", zo vat laatste man Theo Dees (29) de problemen samen. „WHS is altijd nog een moeilijke te genstander voor ons geweest, heel stug vooral. Terneuzense Boys zal heus niet van ons willen verliezen en Veere.... tja, die hebben zelf hun pun ten nog maar al te hard nodig." Zaamslag is ongetwijfeld van start gegaan met het idee om in de boven ste helft van de ranglijst te eindigen. Zo ver komt het dus niet meer? Theo Dees: „Kijk, aan kampioen worden...daar hebben we absoluut niet aan gedacht, maar het was uiter aard wel onze bedoeling om zo hoog mogelijk te eindigen. Tenslotte wer den we vorig jaar ook vierde. Na die eerste vier, vijf wedstrijden, toen we op zes punten stonden, toen dacht ik ook: dat is redelijk. En stiekem kijk je dan toch naar boven." „Daarna is het alleen maar tegenge vallen, vooral omdat we verschrikke lijk veel pech hebben gehad, 't hele seizoen door eigenlijk. Hoe vaak kre gen we in de laatste vijf minuten niet nog een doelpunt tegen Zoals afge lopen zaterdag, tegen Yerseke thuis: staat het na negentig minuten nog 2-0 voor ons, maar dan worden er ne gen minuten blessuretijd bijgeteld, waarin Yerseke tweemaal scoort. Na die eerste goal verloren we ons hoofd en prompt viel er nog een. Ach....die scheidsrechter was een hele precieze man. Bij elke spelonderbreking zette hij zijn klokje stil. Misschien had hij wel gelijk, maar hoeveel doen er het zelfde? Maar die pech zal toch niet de enige oorzaak van de lage klassering zijn? Dees: „Nee, dat is zo. We hebben een aantal wedstrijden wel verschrikke lijk goed gevoetbald, maar gewoon onze kansen niet benut. Neem PTT nu, twee weken terug. We speelden toen zowat onze beste wedstrijd van het seizoen. We waren echt niets minder en toch verliezen we door een goal in de laatste minuten, omdat we zelf niet in staat waren geweest om er eentje in te schieten. Yerseke, vorige week ook... Zeg maar dat we gewoon te weinig overwicht in de ploeg heb ben naar voren toe, zoals eigenlijk al een aantal seizoenen. Tegen Yerseke pakt het aanvallend dan wel eens, maar dan krijg je weer zoiets als die extra tijd, waarin die twee doelpun ten vallen. Ik veronderstel dat je dat meemaakt juist als je van onderen speelt. Ik herinner me tenminste nog een seizoen onder Gerrit Emans, toen we met Dinteloord tot op de laatste dag om het kampioenschap streden. Dat jaar wonnen we bijna al le wedstrijden met 1-0, terwijl we nauwelijks beter speelden dan dit seizoen." Is het misschien ook niet zo dat jul lie de laatste jaren wat aan kwali teit hebben ingeboet? Dees: „Ik denk 't niet, nee. We heb ben nog praktisch dezelfde ploeg als twee, drie jaar terug. Er zijn alleen wat jongeren bijgekomen en Peter Dobbelaer, maar op meer dan twee, drie plaatsen is het elftal toch niet gewijzigd. In vergelijking met vorig jaar zijn we wel Patrick Wauters en Gijs Lokhorst kwijtgeraakt, dat is waar. Gijs had heus wel zijn kwalitei ten en zijn verdiensten voor de ploeg, maar speelde toch meestal zijn eigen wedstrijd. En Patrick.... die was na één jaar alweer weg. Zoveel hebben we daar niet aan gehad. In feite heeft hij alleen Bram Dekker in de weg ge staan, want die keepte het seizoen ervoor ook al. Waarmee ik overigens niet wil zeggen, dat Bram niets voor Patrick Wauters onderdoet. Bram speelt goed, maar Patrick was iets completer. Verder wijt ik onze klas sering ook aan de geringe verschillen onderling. Tweemaal achtereen win nen en je staat weer in de midden moot." Maar niet te ontkennen valt dat Zaamslag in de tweede competitie helft matig presteert. Na 13 wedstrij den hadden jullie nog 13 punten, zes wedstrijden verder hebben jullie maar drie punten meer? Dees: „Tochblijfikerbij dat we rede lijk voetballen. Dat we niet de maxi male winst uit onze wedstrijden ha len is een ander verhaal, maar echt slecht is het niet gegaan. Ook dat geeft trouwens al aan dat de krachts verschillen uitermate gering zijn. PTT wordt kampioen, dat mag dui delijk zijn, maar wij waren twee we ken terug niets minder. Waar we nu alleen mee te maken krijgen is dat de druk groter wordt. Je kijkt steeds maar naar onderen en naarmate het seizoen vordert ga je steeds ver- krampter spelen. Zaterdag tegen Yerseke dacht ik na die 2-0 echt: he- ,he... dat is lekker. Maar dan kan ik toch weer niet verklaren waarom we die twee goals in de laatste minuten tegen kregen." Theo Dees: „Ik blijf volhouden dat we ook dit jaar redelijk voetballen: Wat jullie vooral zorgen moet baren is de puntenwinst die NOAD de laat ste weken heeft geboekt? Dees: „Tja, die mannen geloven er kennelijk nog in en dat is uiteraard hun goed recht. Zo blijft het alleen wel moeilijk voor ons. Het zou trou wens ook heel erg zijn als we zouden degraderen, want wat de kwaliteit betreft is dat absoluut niet nodig. We hebben een jonge, goed voetballende ploeg die misschien af en toe fysiek wat te kort komt, maar die zeker het niveau van de derde klas aankan. Als we de resterende drie wedstrijden met voldoende vertrouwen ingaan, hoeft er niets aan de hand te zijn. Maar dat is het juist: door de resulta ten van de laatste weken word je on zeker. Als je goed voetbalt en je wint niet, dan raak je zeker achterin gede primeerd." Is er nog perspectief voor Zaamslag, als de degradatie niet te ontlopen valt? Met andere woorden: is Zaam slag dan binnen de kortste keren te rug te verwachten? Dees: „Voetballen in de vierde klas, dat is heel wat anders dan in de der de klas. Veel meer recht-toe-recht- aan. De derde klas is qua voetbal be ter. We moeten er daarom gewoon voor zorgen dat we er in blijven, want Zaamslag heeft een elftal dat best nog wat jaartjes vooruit kan. Er zijn maar drie jongens die wat ouder zijn: Frans Deurwaarder, Jan Dees en ik, de rest is 20,21 jaar. Als we deze com petitie alsnog goed afsluiten, dan kan het de komende seizoenen al leen maar beter gaan. lijst, Altena, dat na het 0-0 gelijkspel tegen Zwart Wit van afgelopen zater dag zo goed als zeker voor het kam pioenschap is uitgeschakeld. Trainer Jacky van de Walle betreurt dat laatste, „omdat het altijd makke lijker spelen is tegen een ploeg die ner veus is dan tegen een ploeg die geen kans op de eerste plaats meer heeft." Overigens bedraagt het verschil tus sen Hoek en Altena exact drie punten: 20 voor Hoek en 23 voor Altena. De Zeeuws-Vlamingen twijfelen voor zaterdag aan het meespelen van Gui- do van Boom, Onno Ribbens en Ad de Rijke. „Ik hoop dat ik elf man tot mijn beschikking heb", zegt Jacky van de Walle. Terneuzense Boys komt morgen op ei gen veld tegenover een van de vijf nog voor degradatie in aanmerking ko mende elftallen in de derde klas te staan: Kapelle, dat met 16 punten de voorlaatste plaats met Zaamslag en Veere deelt. Zelf zijn de Terneuzenaren met een totaal van 20 punten vrij van degradatiezorgen. „Kapelle mag van mij best goed spe len", zegt vleugelverdediger Jaap Ro- meijnsen, „Als wij maar winnen en als we maar beter voor de dag komen dan verleden week tegen NOAD." Bij Ter neuzense Boys is Arno de Jonge de eni ge onzekere factor: hij heeft drie boe kingen achter zijn naam. Zaamslag heeft uit tegen WHS een overwinning nodig om de laatste twee wedstrijden met een gerust hart in te gaan. Maar WHS is vooral tijdeps de tweede competitiehelft sterk óp dreef en incasseerde in totaal niet meer dan 15 treffers. Zaamslag heeft momenteel drie spelers in de selectie, die in meer of mindere mate gebles seerd zijn: Ko Ruitenburg, Peter Dees en Johan Haak. Het programma: tweede klas: AZW - Arnemuiden en Altena - Hoek derde klas; Terneuzense Boys -Kapelle en WHS - Zaamslag. Jan Doorns, trainer Hoek TERNEUZEN - Het programma voor het zondagvoetbal is voor het komen de weekeinde uitermate beperkt. In de tweede klas speelt Breskens thuis tegen Boeimeer, in de derde klas krijgt Axel Moerse Boys op bezoek. Na de degradatie van Breskens is van die twee wedstrijden in feite alleen Axel - Moerse Boys nog belangrijk. Met 14 punten uit 19 wedstrijden gaat Axel Moerse Boys en Cluzona drie punten vooraf. Wint de ploeg van Jaap Lensen zondag, dan weet het zich met een verzekerd van in elk geval nog e'e'n seizoen derde klas. Van de uitwedstrijd herinnert Jaap Lensen zich nog „een uiterst stugge ploeg en twee late doelpunten: acht minuten voor tijd stonden we daar nog met 1-0 voor, maar uiteindelijk verlo ren we met 2-1". Bij Axel ontbreken voor het duel van zondag in elk geval Piet Ruitenburg en Glenn Hoffman, terwijl het meespelen van Cees Saman twijfelachtig is. Breskens treft in zijn voorlaatste wed strijd op eigen veld het op de derde plaats staande Boeimeer, dat overi gens geen kans meer op de eerste plaats maakt. Het programma: tweede klas: Bres kens - Boeimeerderde klas: Axel - Moerse Boys.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 47