Twee Duitse mijnenvegers leggen aan in Walsoorden Aanleg kabeltelevisie in Cadzand-Bad begonnen Geen steun Samen Beter voor particulier bureau thuiszorg Raad Terneuzen verwacht eerste groep asielzoekers Hockeyclub Rapide krijgt kunstgrasveld Grote reünie (oud)werknemers van Sint-Liduinaziekenhuis Duizend gulden subsidie voor stichting Old Timer PZC/ streek Bromfiets gestolen KRITIEK OP ONTBREKEN DUITSE ZENDERS Onthulling vier plaquettes door Sasse burgemeester Tennisclub neemt nieuwe apparatuur vandaag in gebruik Strandbewaking Zeeuws-Vlaamse kust vermindert Adoptie Talenkennis Dodenherdenking in Sas van Gent Raad Aardenburg na discussie zonder tracé-keuze WOV PATIËNTENVERENIGING WIL ONAFHANKELIJK BLIJVEN KRITIEK OP MEDISCH ONDERZOEK GROEN LICHT RAAD HULST VOORDAT DEUREN DEFINITIEF SLUITEN IN KADER VRIENDSCHAP MICHELSTADT BRESKENS TERNEUZEN GOEDE ZAAK VOOR PROMOTIE AXEL zA VRIJDAG 29 APRIL 1988 Wethouder A. de Feijter start de kabelaanleg in Cadzand-Bad. Links technisch-directeur van de NKM H. de Goede. HULST Twee mijnenvegers van de Duitse marine zullen op vrijdag 13 mei aanleggen in de haven van Wal soorden voor een bezoek van drie da gen aan de gemeente Hulst. De visite staat in het teken van de vriend schapsbanden tussen Hulst en de Duitse gemeente Michelstadt. Eén van de mijnenvegers, de Amazone, is geadopteerd door de Duitse gemeen te. Het feestprogramma in Hulst zal worden bijgewoond door een delega tie van het gemeentebestuur van Mi chelstadt. De twee mijnenvegers, die deelnemen aan een Nato-oefening, lopen vrijdag middag rond 14.00 uur de haven van SAS VAN GENT De burgemeester van Sas van Gent mevrouw J. van Rest onthult zaterdag (koninginne dag) vier plaquettes ter ere van de vijftigste verjaardag van koningin Beatrix. In Westdorpe staat de plaquette bij de ingang van de rk kerk en wordt om kwart over negen onthuld. In Sas van Gent vindt de onthulling plaats om tien uur bij de Vlaanderen en om 13.00 uur in Philippine bij hotel Au Port. 's Avonds wordt de rij om half acht ge sloten in de Zandstraat in het plant soen bij de Sint-Janstraat. TERNEUZEN - De gehele gemeente raad van Terneuzen is donderdag avond definitief akkoord gegaan met de komst van een eerste groep van 36 asielzoekers. Er zijn dertig vrijwilli gers bereid gevonden om de asielzoe kers, van wie de eersten volgende maand worden verwacht, vooruit te helpen in de Terneuzense samenle ving. De bereidheid van vrijwilligers en het voorhanden zijn van goede woonruimte was de voorwaarde die de gemeenteraad destijds stelde. De Woningbouwvereniging Terneuzen werkt eraan mee, op voorwaarde dat de asielzoekers verspreid over de stad worden ondergebracht. Dat was het college ook al van plan. Toch was er uit de raad enige kritiek op de manier waarop straks de asiel zoekers worden ontvangen. Het D66- raadslid R. F. A. Arends betoogde dat uit de overeenkomst met de asielzoe kers de bepaling van het medisch on derzoek moet worden geschrapt. In ar tikel 4, lid 2b staat namelijk dat de asielzoeker „meewerkt aan een door een arts uit te voeren medisch onder zoek". Overbodig, vindt Arends. De asielzoekers krijgen in het centrale op vangcentrum in Goes ook al een medi sche keuring. En andere burgers die in Terneuzen willen komen wonen krij gen per slot van rekening ook geen ver plichting mee te werken aan een me disch onderzoek. Het raadslid voor Links Perspectief, A. A. P. van Himme, schaarde zich achter Arends. Loco burgemeester J. van Rooijen ant woordde D66 dat het niet de bedoeling is om alle vluchtelingen daadwerkelijk te keuren. De bepaling is alleen opge nomen om ingedekt te zijn in geval van onverwachte medische problemen van de asielzoekers. Van Himme keerde zich tijdens de raadsdiscussie tegen de wijze waarop vrijwilligers worden ingezet. Hij pleit te voor een duidelijke taakafbakening van het vrijwilligerswerk en voor een vastgelegde termijn waarop die vrij willigers hun hulp aan de vluchtelin gen bieden. Het college en een meer derheid in de raad wil de komst van de volgende groep van 36 vluchtelingen af laten hangen van het dan beschik bare aantal vrijwilligers. Van Himme is bang dat in de huidige constructie Het Terneuzense raadslid R. F. A. Arends. KLOOSTERZANDE De tennisclub Hontenisse neemt vanavond (vrijdag) zijn nieuwe sproeiinstallatie en ver lichting in gebruik. Voorzitter R. As- selman en oud-voorzitter en erelid E. Compiet betreden omstreeks 21.30 uur de banen, waarna de verlichting en de sproeiinstallatie in werking worden gesteld. De investering voor de nieuwe apparatuur was mogelijk dankzij de steun van de sponsors van de tennis vereniging. Vanaf vrijdag kan elke avond op twee van de vier banen wor-[ den gespeeld. Walsoorden binnen, 's Avonds is er voor genodigden een cocktailparty op de schepen. De inwoners van Hulst en Hontenisse kunnen op zaterdag en zondag een kijkje nemen op de marine schepen. Zaterdag is het 'open ship' van 14.00 uur tot 16.00 uur. Zondag zijn de mijnenvegers tussen 13.00 uur en 15.00 uur voor het publiek toeganke lijk. De gemeente Hulst heeft haar best ge daan om het de Duitse gasten naar de zin te maken. Op zaterdagavond om 19.00 uur wordt op het sportpark aan SLUIS/OOSTBURG De strandbe waking langs de Zeeuws-Vlaamse kust wordt de komende zomer van ze ven naar vier posten teruggebracht. Dat deelde burgemeester M. Everaers donderdagavond tijdens de raadsver gadering mee. Everaers vertelde dat de vier bootpos- ten langs de kust gehandhaafd blijven. Op de buitenpost komen negen bewa kers te zitten. Dit zal geen verhoging van de personeelskosten met zich meebrengen, volgens de Sluisse burge meester. Er moet nog wel wat verbindingsmate riaal aangeschaft worden met een waarde van 15.000 gulden. Met de strandbewaking wordt rond de pink sterdagen begonnen. De posten wor den bemand door de reddingsbrigade West-Zeeuwsch-Vlaanderen. teveel werk op de schouders van de vrijwilligers kan komen te liggen. Als gevolg waarvan volgend jaar te mak kelijk beslist kan worden dat er geen nieuwe groep asielzoekers naar Ter neuzen kan komen. Het heeft lang geduurd voordat Ter neuzen bereid was asielzoekers binnen haar poorten toe te laten. Volgens me vrouw C. J. J. de Mol-Marcusse (cda) is die tijd nodig geweest om alles zorg vuldig voor te kunnen bereiden. Me vrouw De Mol constateerde dat er een HULST Hockeyclub Rapide uit Hulst heeft donderdag van de ge meenteraad het groene licht gekregen voor de aanleg van een kunstgras veld. De raad ging akkoord met de verlening van een eenmalige investe ringssubsidie van maximaal vier ton. Als tegenprestatie zal de hockeyclub het onderhoud van haar sportterrein in eigen beheer nemen. De gemeente verwacht vele duizenden guldens te verdienen aan de privatisering van de hockeysport. Sinds lange tijd werd een raadsverga dering in Hulst weer druk bezocht. De discussie over het financiële plan voor de aanleg van het kunstgrasveld had tientallen leden van de hockey club naar het stadhuis gelokt. Het lan ge wachten op de bespreking van het voorstel werd goed beloond. Toen het agendapunt laat op de avond eindelijk aan de orde kwam, ontving de hockey club alle lof voor het ambitieuze finan cieringsplan. Slechts enkele raadsleden spraken zich uit tegen het voorstel. Mevrouw A. A. H. van Wees-Hegger (pvda) was vol bewondering over de doordachte aan pak van de hockeyvereniging, maar bracht een volgens haar belangrijk be zwaar naar voren. „Hier ligt een voor stel, dat de gemeente ook nog geld op levert, dus wat willen we eigenlijk nog meer? Maar de prioriteiten moeten worden gelegd daar waar ze thuis- de Zandstraat een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal van de Duit se marine en een vertegenwoordiging uit Hulst. Zondag zijn de bemannin gen uitgenodigd voor een stadswande ling, waarna om 17.00 uur een officiële ontvangst op het stadhuis plaats vindt. De volgende dag kiezen de mij nenvegers voor dag en dauw weer het ruime sop. Bij onze oosterburen is het niet onge bruikelijk, dat een gemeente een ma rineschip adopteert. De mijnenveger Amazone kreeg aldus een speciale band met Michelstadt. Bij feestelijkheden in de stad maakt de bemanning van de mijnenveger vaak deel uit van de genodigden. Bij bezoe ken van de gemeente Hulst aan Mi chelstadt ontstonden er zodoende ook contacten tussen het marinepersoneel en de Hulstenaren. Daarbij ontstond ook het idee voor een visite van de Amazone aan Hulst. Marinecommandant D. Schwarze kreeg onlangs toestemming voor een beleefdheidsbezoek aan de Nederland se vrienden, waarbij de haven van Wal soorden als ligplaats werd gekozen. Locoburgemeester H. Weihrich van Michelstadt zal tijdig naar Hulst ko men om bij de cocktailparty op vrijdag aanwezig te zijn. Burgemeester A. Ruhr arriveert twee dagen later en heeft toegezegd per fiets terug te keren naar zijn gemeente. Hij zal dinsdag 17 mei met een sportieve delegatie uit Hulst vertrekken. De aankomst van de fietskaravaan in Michelstadt wordt de daaropvolgende vrijdag verwacht. breed maatschappelijk draagvlak aanwezig is. „Gebleken is dat er ge werkt wordt in de geest van bereid heid, inzet en ondersteuning", aldus mevrouw De Mol. Wel vroeg zij of voor de vrijwilligers extra geld vrijgemaakt kan worden indien blijkt dat er meer hulp nodig is in de vorm van bijscho ling of training. Met name op verzoek van het VVD- raadslid K. G. van der Hoofd wordt ter gelegenertijd de opvang van de asiel zoekers tot dan toe geëvalueerd. horen en dat is niet bij een kunstgras veld maar bij de nieuwe huisvesting van de gemeentelijke diensten. De ge meente kan beter minder uren beste den aan het onderhoud van de velden en dit geld besteden aan de herhuis vesting. Bovendien kan de gemeente straks geen nee zeggen tegen andere clubs, die met een vergelijkbaar voor stel komen". Het betoog van het raadslid werd onderschreven door fractiegenoot B. C. E. Martens, die liet aantekenen eveneens tegen het voor stel te zijn. P. Stevens (gemeenschap pelijke Belangen) vond de financiële risico's van het plan te groot om zijn instemming te kunnen geven. De drie raadsleden stonden evenwel moederziel alleen in hun verzet tegen de financiering van het kunstgrasveld. Wel werd van verschillende zijden aan gedrongen op een nader onderzoek van de mogelijkheden van privatise ring voor verenigingen in de kleine kernen. De aanvankelijke kritiek van het Graauwse raadslid A. F. Brugge- man (eigen lijst) werd tenslotte ge smoord, toen wethouder W. D. M. Kay- ser zich nogmaals bereid toonde op nieuw in overleg te treden met de voetbalvereniging Graauw. De wet houder kon zich niet voorstellen hoe de raadsleden redelijkerwijs tegen het voorstel konden zijn. „Het heerlijk avondje is gekomen. Ik ken geen enkel cadeau dat zowel voor de gever als voor de ontvanger zo voordelig is". CADZAND-BAD - Na de zomer van 1989 is de aanleg van kabeltelevisie in Zeeuwsch-Vlaanderen voltooid. Deze boodschap brachten vertegen woordigers van de Nederlandse Ka- belexploitatiemaatschappij (NKM) donderdag bij het begin van de ka belaanleg in Cadzand-Bad. Door een schakelaar over te halen gaf de Oostburgse wethouder A. de Feijter deze start een officieel tintje. De aansluiting van Cadzand-Bad is in juli klaar. De NKM neemt verder over twee we ken de exploitatie van de kabelnet ten in Terneuzen en Sluis over, zo deelde NKM-directeur H. de Goede mee. Het net in Terneuzen nadert zijn voltooiing, terwijl het Sluisse net zo'n tien jaar oud is. Mondeling is met beide gemeenten reeds over eenstemming bereikt volgens De Goede. De zaak moet alleen nog for meel afgerond worden. In de toe komst wil de NKM ook het net van Hulst gaan exploiteren. Dat gebeurt nu door Casema. De NKM streeft er naar om de exploitatie in geheel Zeeuwsch-Vlaanderen in handen te krijgen. De kosten kunnen gedrukt worden en de verspreiding van even tuele regionale televisie wordt een stuk eenvoudiger. Behalve in de gemeente Oostburg wordt in mei ook begonnen met de aanleg van kabeltelevisie in de ge meenten Axel en Hontenisse. De si tuatie rond de kabelaanleg in Sas van Gent is nog onduidelijk. De Ka naalgemeente is momenteel in over leg met de Belgische elektriciteits maatschappij EBES, die voor de be kabeling van de Belgische grensgemeenten zorgt. Volgens De Goede zijn de prijs en termijn van aanleg de grote discussiepunten. Zijn maatschappij zou graag zien dat Sas van Gent ook op het net van de NKM komt. In dat geval zou de Terneuzense kabel naar Sas van HULST Vóórdat het Sint-Liduina- ziekenhuis in Hulst voorgoed haar deuren sluit wordt zaterdag 7 mei nog een grootscheepse reünie gehouden. Het organiserende comité Meer On derling Kontakt (MOK) heeft voor de ze bijeenkomst ruim 800 uitnodigin gen verstuurd. Volgens secretaresse Edith Burm van MOK komt eenzelfde aantal mensen op 7 mei naar het ge meenschapscentrum Den Dullaert om voor de tweede en laatste keer een Sint-Liduina-reünie te houden. De organisatie heeft geprobeerd om zoveel mogelijk mensen op te sporen die vanaf 1959, na de verhuizing van hun weerslag hebben op de kwaliteit van de zorgverlening. „Bovendien vra gen we ons af hoe de bijscholing van de verpleegkundigen geregeld kan wor den. Want hoe kun je oproepkrachten deskundigheidsbevordering geven? We kunnen om deze redenen geen steun geven aan het initiatief. Een ge zamenlijke klachtencommissie zit er wat ons betreft in geen geval in. We zijn een onafhankelijke organisatie en dat willen we zo houden. Patiënten kun nen met hun klachten zo wie zo bij ons terecht, ook zonder dat onze naam met een bepaalde organisatie verbonden wordt". De patiëntenvereniging is overigens niet bijzonder gelukkig met de ont wikkelingen in de gezondheidszorg. „De zorg in ziekenhuizen en verpleeg instellingen wordt steeds verder afge bouwd, maar de zorgzame samenle ving komt maar niet van de grond. De opbouw van de thuiszorg Iaat nog ern stig te wensen over. Ik vrees dat Brinkman een maatschappij voor ogen heeft, waarin iedereen het zelf maar moet zien uit te zoeken". Gent worden doorgetrokken, zoals dat ook in Axel, Oostburg en Honte nisse gebeurt. Na overname wordt het Sluisse net, nu nog van Deltakabel/Telecom, ge renoveerd, zodat dertig kanalen ontvangen kunnen worden. De NKM wil de mogelijkheden onder zoeken om Retranchement en het Zwindorp op dit vernieuwde Sluis se net aan te sluiten. De renovatie in Sluis begint in augustus en zal twee maanden later klaar zijn. Vanwege de hoge kosten worden verschillende dorpen in West- Zeeuwsch-Vlaanderen niet aange sloten op het kabelnet, dat vanuit Terneuzen wordt doorgetrokken. In Nieuwvliet-Bad is inmiddels een schotel geplaatst. Ontvangstscho tels komen er ook in Cadzand-Bad, Hoofdplaat en Waterlandkerkje. Cadzand-Dorp wordt aangesloten op de schotel van Cadzand-Bad. De schotels zullen de Engelse zenders BBC 1 en 2 niet kunnen ontvangen. Wel krijgen ze drie Nederlandse zen ders, twee vlaamstalige en één franstalige zender, Sky Channel, Su per Channel en TV5. De vier grote dorpen van de gemeen te Oostburg (Oostburg, IJzendijke, Breskens en Schoondijke) hebben eind dit jaar kabeltelevisie. In au gustus wordt begonnen met de aan leg. Tegelijkertijd begint dan de voorlichting door de NKM, waarna aansluitcontracten geregeld wor den. De overige dorpen in Oostburg worden in de loop van '89 aangeslo ten. In september moet het kabelnet in de gemeente Oostburg dan klaar zijn. De NKM verwacht dat de zaak ik de gemeenten Hontenisse en Axel eerder klaar is, omdat die gemeen ten kleiner zijn. De aanleg in de gemeente Terneu zen, en daardoor in Oostburg, is de afgelopen wintermaanden flink het oude Liefdehuis naar het huidige onderkomen, in het ziekenhuis werk zaam zijn geweest. De deelnemers wor den om 14.00 uur in Den Dullaert ont vangen door medewerkers van de per soneelsgroep MOK. Een half uur later volgt de officiële opening van de bij eenkomst. Na het officiële gedeelte staan er vanaf 15.15 uur enkele muzi kale optredens op het programma. Zo zal het MOK-personeel in de hoeda nigheid van The Swinging Operation Band een wervelende show verzorgen. De Hulster conferencier Frans de Schepper, ex-werknemers van het Sint-Liduinaziekenhuis, neemt hierna op een ludieke manier het reilen en zei len in het ziekenhuis op de korrel. Om streeks 17.00 uur brengt de muziekver eniging Heikant de reünisten een mu zikale hulde. TERNEUZEN - Uit de Lange Kerk straat in Terneuzen is in de nacht van woensdag op donderdag een brom fiets gestolen. Het voertuig, een Puch, behoorde toe aan A. S. P. uit Hoek. In dezelfde nacht is ook gepoogd de auto van F. L. uit Amstelveen te stelen. De wagen stond geparkeerd aan de Churchilllaan. de dief slaagde er in om de auto binnen te dringen en hem aan de praat te krij gen. Nadat hij ermee tegen een lan taarnpaal was gereden liet hij de auto achter. OOSTBURG „Je ne comprends pas", zei mevrouw C. M. uit het Belgi sche Vilvoorde donderdag voor het kantongerecht in Oostburg. Ze moest voor komen wegens een ver keerd geparkeerde auto op 19 juli in Sluis. Tijdens de zitting erkende de vrouw de overtreding wel, maar niet dat zij in de auto had gereden. Kanton rechter mr B. A. Meulenbroek besloot de vrouw vrij te spreken. „Een foutje van Justitie", zei hij. De echtgenote van de vrouw, die als tolk optrad, maakte haar dat duidelijk, waarop zij besloot met: „O, 't is in orde?" vertraagd, omdat volgens De Goe de het opzetten van exploitatie maatschappijen schromelijk on derschat is. Er was onvoldoende deskundigheid aanwezig. Dat is nu rechtgezet. Vice-voorzitter P. de Lijser van de Ondernemers Vereniging Cadzand (OVC) uitte gisteren kritiek op het pakket dat via de schotel ontvangen kan worden. Het ontbreken van Duitse zenders was een ernstige te kortkoming, zo stelde hij. Gezien het grote aantal Duitse toeristen wordt er in Cadzand-Bad „gesnakt naar Duitse zenders", aldus De Lij ser. De Goede was niet bijster onder de indruk van de kritiek. „Je kunt je af vragen in hoeverre er in Zeeuwsch- Vlaanderen buiten de toeristische gebieden belangstelling is voor de Duitse zenders. Als die er niet is, kun je de Zeeuws-Vlamingen niet laten betalen voor de Duitse toeristen. Het is een zakelijk belang. De zaken mensen moeten het dan ook maar betalen". Verder is er een technisch probleem om Duitse zenders via schotelont vangers in de huiskamers te bren gen. Vorig jaar mislukte een poging om de benodigde satellieten in de ruimte te brengen. Het wachten is nu op volgend jaar, wanneer een nieuwe poging gewaagd gaat wor den. Via de de ontvangsttoren in Terneuzen zijn de drie Duitse zen ders waarschijnlijk eerder te krij gen. De NKM is met de PTT in on derhandeling, zo deelde De Goede mee, over het doorstralen van de Duitse zenders. De door de PTT ge vraagde prijs is echter nog veel te hoog, meent De Goede, en geba seerd op een situatie waarin een kleiner deel van Nederland de zen ders kon ontvangen. Hij is ervan overtuigd dat de prijs naar beneden moet. De muziekvereniging maakt eerst een wandeling vanaf het ziekenhuis naar Den Dullaert. Na deze muzikale omlij sting, afgewisseld met ludieke sket ches, wordt de reünie om 18.00 uur een koud buffet aangeboden. De boeren- kapel De Lamsoren uit Lamswaarde zorgt tijdens de maaltijd voor een vro lijke noot. Om 20.00 uur gaan de activiteiten weer verder met een concert van The John White Big Band. Na dit optreden is er een gezellig samenzijn en gelegenheid tot dansen op muziek van The Yankee Doodle Session. In verschillende zalen van Den Dullaert kunnen ook oude herinneringen opgehaald worden aan de hand van films, foto's en dia's die de geschiedenis schetsen van een bijna 30-jarige periode Sint-Liduinazieken huis. AXEL De Stichting Old Timer Axel krijgt een garantiesubsidie van dui zend gulden voor het te houden festi val op Hemelvaartsdag. Een voorstel van mevrouw L. L. M. den Doelder-Van de Voorde met die strek king werd donderdag door een meer derheid van de gemeenteraadsleden aangenomen. Het college had voorge steld om een gevraagde garantiesubsi die van drieduizend gulden niet toe te kennen. Maar zowel mevrouw Den Doelder als PvdA'er J. S. Jongepier vonden dat het initiatief beloond moest worden. Tenslotte was het ook een goede zaak voor de promotie van Axel waar wel enige financiële waarde ring tegenover mocht staan, aldus Jongepier. Hij stelde een garantiesub sidie van 1500 gulden voor maar sloot zich bij Den Doelder aan toen die met duizend gulden op de proppen kwam. Wethouder J. M. van Schaik begreep de sympathie maar vond het 'moreel SAS VAN GENT De dodenherden king in de gemeente Sas van Gent be gint om 19.40 uur in De Speye. De har monie De Vereenigde Vrienden uit Sas van Gent verleent aan medewer king, evenals het rk parochiaal zang koor van Sas van Gent. Leerlingen van de school voor LHNO/ MHNODe lezen de namen uit het her denkingsboek voor. De basisscholen uit Groot Sas en de Nijverheidsschool worden vertegenwoodigd door twee leerlingen en één leerkracht. Kees Pol-, fliet speelt de Last Post. Daarna is er een mars naar het gemeentehuis, waar de leerlingen en scouting Westdorpe een eerbetoon houden. Na de kransleg- ging door een ereburger volgt als slot een défilé. AARDENBURG De gemeente Aar denburg heeft geen standpunt meer over een vaste oververbinding Wes- terschelde. De raad trok donderdag een eerder ingenomen standpunt in, maar verving deze niet door een nieu we. De discussie ontstond nadat de wethouders J. de Ridder en A. Key- mel-Cambier zich in het overleg met de college's van de andere twee West- Zeeuws-Vlaamse gemeenten hadden uitgesproken voor een westelijk tra cé. Die uitspraak was niet in overeen stemming met de raadsuitspraak, dat bakkeleien over een tracé voorkomen moet worden. De komst van een WOV moet alle prioriteit krijgen, aldus de raad eerder. Het CDA nam dan ook on middellijk stelling tegen de uitspra ken van de twee wethouders (burge meester E. F. Jongmans had in het overleg wel de visie van de raad verde digd). Volgens R. van de Wijnckel (cda) gaf het feit dat de 'Zeeuws-Vlaamse ge meenten over elkaar heen rollen over een tracékeuze' de minister een goed argument in handen om de bouw van een brug of een tunnel tegen te hou den, Toen het oude raadsstandpunt echter in stemming werd gebracht, bleek een kleine meerderheid (zes te gen vijf) van mening te zijn veranderd. Dat leverde echter geen nieuw stand punt op. De WD was met de twee wet houders van mening dat er zo westelijk als mogelijk is een WOV moet komen. H. van Rie (d66) vond dat in ieder geval het behoud van een goede veerverbin- ding bepleit moet worden, wanneer een WOV ten oosten van Terneuzen aangelegd zou worden. E. Rammelae- re (eigen lijst) maakte niet duidelijk wat hij als wenselijk achtte. In plaats van een eensgezindheid bereikte het CDA met de discussie, dat de Aarden- burgse raad nu ook een afspiegeling is van de meningsverschillen in Zeeuwsch-Vlaanderen. De Aardenburgse wethouder JAJ, de Ridder. Bazar- De bazar in de christelijke basisschool 'Op de Bres' te Breskens heeft 2887,20 opgeleverd. De bazar werd woensdagavond van zes tot ne gen uur gehouden. Er waren allerlei spelletjes te doen, er werden oliebollen verkocht en op het schoolplein was een rommelmarkt. Van de opbrengst worden leermidde len aangeschaft. Vastenactie De regionale vas tenactie Kanaalzone heeft dit jaar met verschillende activiteiten 46.042,75 gulden bijelkaar gebracht. Na aftrek van kosten, voornamelijk papier en drukwerk, bleef een netto-resultaat van 45.185,75 gulden over. Dit bedrag is overgemaakt naar het project 'Moe der en kind' in El Salvador. De organi satie vindt het jammer dat de halve ton net niet is gehaald en hoopt dat mensen alsnog extra bijdragen willen storten op de speciale 'Moeder en kind-rekening' van de Sasse Amro- bank. gezien niet verantwoord' om subsidie toe te kennen. „De organisatoren van vorig jaar hebben ook geen subsidie gekregen en hebben een gevoelig ver lies geleden. Ze zitten nu nog steeds met de problemen. Het lijkt me dan wel wat wrang om dit jaar wel een sub sidie toe te kennen", argumenteerde Van Schaik. De WD'ers P. T. A. M. R. Apers en H. P. Cijsouw waarschuwden voor precedentwerking, maar de meer derheid van de raadsleden kon zich toch wel vinden in de garantiesubsidie van duizend gulden. P. G. van den Bos sche gaf de raadsleden nog als overwe ging mee dat het subsidiebeleid bij de komende begrotingsdebatten nog maar eens bekeken moet worden. Se cretaris J. Schieman van de Stichting Old Timer Axel toonde zich na de raadsvergadering tevreden. Over het feit dat hij maar duizend in plaats van drieduizend gulden garantiesubsidie had binnengehaald was hij niet erg te leurgesteld. ft HULST De Zeeuwse Patiëntenver eniging Samen Beter wenst geen steun te geven aan een initiatief voor een particulier bureau voor aanvul lende thuiszorg in Hulst. Het Bureau voor Thuisverpleging en -Verzorging Zeeuwsch-Vlaanderen mag de klach tenverwerking niet in samenwerking met de patiëntenvereniging opzetten omdat de vereniging haar onafhanke lijkheid wil behouden bij de behande ling van klachten. Bovendien is de vereniging allesbehalve ingenomen met een particuliere organisatie voor aanvullende thuiszorg. Het particuliere bureau van Hulste naar C. de Block, die tot voor kort als hoofdverpleegkundige verbonden was aan verpleeghuis Ter Schorre in Ter neuzen, zal op 1 mei van start gaan. In de afgelopen maanden heeft druk overleg plaatsgevonden tussen de ini tiatiefnemer en belanghebbende orga nisaties. Het Algemeen Ziekenfonds voor West-Brabant en Zeeuwsch- Vlaanderen AZWBwij st het plan niet bij voorbaat af, maar wenst voorals nog geen gebruik te maken van de diensten van het bureau. Ook de regu liere zorginstellingen tonen weinig in teresse in bindende afspraken. De pa tiëntenvereniging heeft zelfs grote be denkingen over het initiatief. Bestuurslid L. Brusselaars van de pa tiëntenvereniging betwijfelt of de zorgverlening wel gebaat is met de komst van een particulier bureau. „De huidige opzet heeft grote nadelen voor de hulpverlening, niet alleen voor de patiënten maar ook voor de verpleeg kundigen. Het bureau gaat werken met oproepkrachten en kan zijn perso neel dus geen rechtszekerheid geven. Het bureau kan geen vaste contracten aanbieden, zodat de arbeidsvoorwaar den te wensen overlaten. Onze ervarin gen hebben uitgewezen dat het werken op basis van oproepkrachten niet te realiseren is. 80% van de ver pleegkundigen is alleen geïnteres seerd in vast werk. Ik wil nog wel eens zien hoe groot het verloop van het per soneel bij dat particuliere bureau zal zijn". Volgens Brusselaars zullen de proble men met de arbeidsvoorwaarden ook

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 45