Den jlïaag-Groiiingett naar de avonduren Matthieu Hermans wint massasprint Maurice van Goudoever na twee jaar toch weg Vlissingen domineert pas na rust: 5-1 zege PZC/sP°rt Jan Timman tegen Tal Spelers van Barcelona rebelleren )tan Valckx naar PSV Iritse fans gearresteerd Zeeuwse korfballers in afdelingsteams Spelersbus Schotten aangevallen Co Adriaanse trainer van Den Haag 25 RONALD vm OEVEREN NAAK ymSlNGÈN ZIERIKZEE - Hoewel de geselecteerde spelers van Vlissingen gisteravond niet van de partij konden zijn bij het duel tussen het Zeeuws elftal en een selectie van Flakkee, kwamen er wel ^vee toekomstige Vlissingen-spelers in actie. Behalve doelman John Jasperse (Arnemuiden), die al eerder zijn vertrek naar de Zeeuwse hoofdklasser aankondigde, heeft nu ook Ronald van Oeveren (Zierikzee) besloten overschrijving naar Vlissingen aan te vragen. Jasperse en Van Oeveren konden overigens niet voorkomen dat het Zeeuws elftal kansloos verloor van Flak kee: 0-2. Pover EERSTE RITZEGE IN SPAANSE RONDE Legendarisch Jarenplan Geen basis Fraaie start jffjlJDAG 29 APRIL 1988 0*1 lïlvlv üïfl ""'ih'i'i'ivii 1 ii i 11 m 1111111'i 'i' i 11 1 11 Eerste duel Zeeuws elftal is aanfluiting Het Zeeuws elftal kwam gisteravond behalve kwaliteit ook spelers tekort. De Zeeuwse selectie onder leiding van de Waal speelde de laatste twintig minuten met tien man, omdat de in de rust gewisselde spelers al onder de itouche stonden en er na het uitvallen ran gelegenheidsspits Daan Eiken hout geen wissels meer voor handen waren. Het maakte het eerste optre den van het Zeeuws elftal tot een farce, omdat de selectie van Flakkee (sa mengesteld uit spelers, die in de vierde Idas spelen) na rust kon domineren en de kansen simpel benutte: 0-2. Het staat wel vast dat de sterkste Zeeuwse ploeg zou moeten bestaan uit een groot aantal spelers van hoofd klasser Vlissingen, aangevuld met een enkel talent van een andere club. De technische commissie van de afdeling Zeeland verkiest echter een echt pro vinciaal elftal met spelers van veel ver schillende clubs. Daarom werden slechts vier Vlissingers geselecteerd, die gisteren echter uit moesten komen inde bekerwedstrijd Axel-Vlissingen. Wat van de Zeeuwse selectie over bleef was een pover geheel. In allerijl werd Karei Wullems (Sluiskil) aan de selectie toegevoegd - hij blijft er ook de komende wedstrijden bij - en mochten ook Adriaan Nieuwenhuyse (Hoek) en Daan Eikenhout (spelend in de zaterdagafdeling van Middelburg) opdraven. Aanvankelijk kon Zeeland tegen Flakkee nog wel de indruk wek ken af te stevenen op een simpele overwinning, maar nadat een aantal kansen om de zeep geholpen was, zak te het spelpeil zienderogen, ïooral na rust hing de Zeeuwse selec tie als los zand aan elkaar. Bert Rie- raens (Serooskerke) en André Schil- ranans (Kloetinge) waren in de rust vervangen door Nieuwenhuyse en Ei kenhout en Zeeland slaagde er heel even in de druk op het vijandelijke doel te bearen. Maar nadat Een Flak- keese corner via het hoofd van Nieu- penhuyse in het doel was beland (0-1) ende de selectie van Jo de Waal van pot naar her. De wissels en het uitvallen van Daan Eikenhout, die na een botsing klaagde pver „dubbel zien" en niet verder kon, hadden tot gevolg dat veel spelers op jeugdtrainer Middelburg KNVB-bestuursiid C. Leynse, voorzitter van de Kom- ssie Opleidingen heeft aan zeven andidaten het diploma jeugdvoet- ialtrainer uitgereikt. De afdeling Zee land verwacht in het komende najaar ipnieuw een dergelijke opleiding te :unnen houden. e geslaagden van de opleiding in Krumingen zijn: J. A. B. Lekawaël (Jong Ambon), A. Jakobsen (de Meeu- wen), T. Hemelrijk (Middelburg), F. A. p. v. driescche, T. E. M. Eijsackers ISDO), P. M. Ruitenburg (Terneuzense poys) en A. D. Dagevos (Wemeldinge). pocenten waren Hans Mewiss en Ko mmer en cursusbegeleider Leo Blok. IUDAPEST (RTR) - Zeven Britse voetbalsupporters zijn woensdag in Budapest gearresteerd en voorlopig in olitiecellen opgesloten. Volgens het 'ongaarse persbureau MTI zijn de ze en woensdagochtend, ver voor de 'edstrijd aangehouden, na het ver ouwen van een disco, het beschadi- en van auto's, het gooien van bierfles- in en stenen en het verwonden van we voorbijgangers. voor hen 'vreemde' plaatsen moesten spelen, waardoor elk verband ontbrak. Bovendien wilde het Zeeuws team de beslissing forceren en ging daardoor zo vaak in de fout, dat Flakkee de veld- meerderheid kon uitbuiten in een aan tal gevaarlijke counters, waaruit in de slotfase nog 0-2 gescoord kon worden. „Als dat tegen Club Brugge (17 mei in Vlissingen, red.) net zo gaat, dan wor den we afgeschoten", aldus doelman John Jasperse na afloop. Ronald van Oeveren (23), volgend sei zoen voor Vlissingen uitkomend, kon slechts één helft zijn kwaliteiten tonen, die dit seizoen zelfs de interes- HILVERSUM (ANP) - Oud-wereld- kampioen Mikhail Tal wordt van 16 tot 23 december de tegenstander van Jan Timman in de jaarlijkse twee kamp die Nederlands eerste groot meester in Hilversum speelt. Tal is de nummer zes van de wereldranglijst achter Kasparov, Karpov, Timman, Beljavski en Kortsjnoi. De tweekamp Timman - Tal wordt de zevende uit de serie. Timman speelde eerder tegen Kortsjnoi, Spaski, Por- tisch, Kasparov, Joesoepov en Ljubo- jevic en verloor alleen van wereldkam pioen Kasparov. Se van Willem II aanwakkerde. „Maar dat gaat niet door. Willem II heeft ge kozen voor een jongen van Geldrop, die bovendien twee jaar jonger is dan ik. Dat is jammer, maar ik wil toch zo hoog mogelijk voetballen en daarom ga ik naar Vlissingen", verklaarde de in Scharendijke woonachtige aanval ler/middenvelder. Een andere speler van het Zeeuwse elf tal, Henk de Nood (Arnemuiden), ver andert het komend seizoen eveneens van club. De Nood wordt speler/trainer bij Nieuwland en geeft daarmee de eer ste aanzet tot een loopbaan als trainer. Het ziet er overigens naar uit dat er bij Arnemuiden straks sprake is van een flinke leegloop. John Jasperse (Vlissin gen), Henk de Nood (Nieuwland) en Chris Schroevers (gekozen voor een la ger elftal) zijn er komend jaar niet meer bij en ook Jos van Belzen (ploe gendienst bij de spoorwegen) en Hugo Crucq (Veere?) dreigen weg te vallen. De Nood vindt dat overigens geen ramp: „Vaak zie je dat wat er overblijft een sterker collectief vormt". Zeeuws elftal-Flakkee 0-2 (0-0). 52. Adriaan Nieuwenhuyse (e.d.) 0-1; 90. Joop Vervloet 0-2. Scheidsrechter Sjaak Uitterhoeve. Toe schouwers: 100. Bijzonderheden: opstelling Zeeland: John Jasperse ArnemuidenPie- ter den Hollander (Serooskerke), Alex De- hulster (Sluiskil), Diederik Hiensch (Kloe tinge), Karei Wullems (Sluiskil); Marco van Oeveren ZierikzeeHenk de Nood (Arne muiden), Ronaldvan Oeveren (Zierikzee), Mark de Kunder (Sluiskil), Bert Riemens Serooskerke(46. Daan Eikenhout, Middel burg), André Schillemans (Kloetinge) (46. Adriaan Nieuwenhuyse, Hoek). DEN HAAG (ANP) De voetbalwedsrijd FC Den Haag - FC Groningen mag aanstaande zondag niet op het door de KNVB vastgestelde tijdstip van half drie 's middags beginnen. Om overlast van supporters voor een naast het stadion georganiseerde manifestatie met oude stoomvoertuigen te voorkomen mag de wedstrijd pas vanaf kwart voor zeven in de avond worden gespeeld. Dat heeft vice-president van de Haagse rechtbank mr. J. Westerberg gisteren in een door de organisatie van de stoomdagen aangespannen kort geding be paald. Mede gezien de vrijwel zekere degradatie van FC Den Haag en de faam van haar supporters achtte Westerberg de kqns op ongeregeldheden te groot om wedstrijd en manifestatie gelijktijdig te laten plaatsvinden. BADAJOZ (ANP) Matthieu Her mans heeft gisteren de vierde etappe in de Ronde van Spanje van Alcala del Rio naar Badajoz over 210,2 kilo meter op zijn gebracht. Het was de eerste ritzege in de Vuelta in zijn loop baan. De renner uit de ploeg van Peru- rena versloeg in de massaspurt de Spanjaard Dominguez met een band dikte. Het was voor Matthieu Hermans zijn elfde overwinning van dit seizoen. „Ik was vandaag de te kloppen man", hijg de Hermans aan de finish nog na. „Dat vormde in de rit toch een zware belas ting. Ik voelde me de hele dag absoluut geen honderd procent." Matthieu Hermans werd in de laatste kilometers door René Beuker voor beeldig naar de streep gebracht. Beu ker voerde het tempo van het peloton zo hoog op, dat ontsnappingen in de nauwe straten van Badajoz onmoge lijk waren. Wel waren er vele valpartij en, waardoor de eerste drie in het klas sement kostbare seconden verloren. Ondanks het goede werk van Beuker Ronald van Oeveren in aktie tijdens de wedstrijd van het Zeeuws elftal. lag Hermans tweehonderd meter voor de eindstreep in vrijwel kanslo ze positie. Door veel duw- en trek- werk raakte de sprinter ingesloten. Pas toen Kelly de sprint aantrok, zag Hermans een gaatje om zich te bevrij den. De uitslag van de vierde etappe is: 1. Her mans (Ned) 210,2 km in 5.27.10, 2. Domin guez (Spa), 3. Elliott (Ier), 4. Gutierrez (Spa), 5. Quevedo (Spa), 6. Chesini (Ita), 7. Kelly (Ier), 8. Ilegems (Bel), 9. Carrera (Spa), 10. Pastorelli (Ita), 11Van Harens (Bel), 12. Gia- nelli (Ita), 13. Rossignoli (Ita), 14. Peeters (Bel), 15. De Jonckheere (Bel), klasseringen Nederlanders: 40. Beuker 0.07, 86. Suyker- buyk 0.23, 145. Nijboer z.t. Algemeen klassement: 1. Cubino (Spa) 11.57.07, 2. Pino (Spa) op 1.38, 3. Dietzen (WD1) 1.42, 4. Mujika (Spa) 1.50, 5. Gorospe (Spa) 2.12, 6. Aja (Spa) 2.14, 7. Gaston (Spa) 2.19, 8. Fuerte (Spa) 2.23, 9. Kelly (Ier) 2.27, 10. Blnco-Villar (Den) z.t., 11Lejarreta (Spa) 2.28, 12. Pedersen (Den) z:t., 13. Millar (GBr) 2.32,14. Cordoba (Spa) 2.47,15. Arroyo (Spa) 2.48, klasseringen Nederlanders: 77. Suyker- buyk 7.01, 122. Beuker 12.41, 150. Hermans 24.00, 152. Nijboer 24.31. ZIERIKZEE - Ruzies en conflicten met een paar van zijn spelers hebben van Maurice van Goudoever ooit een omstreden trainer gemaakt. Twee jaar geleden kwam de 47-jarige oefenmeester in opspraak met de Zierik- zeese korfbalclub All Ready. Hij had in de selectie een nogal drastische verjonging doorgevoerd en botste met de spelers die vanaf dat moment overbodig dreigden te worden. Het geruchtmakende conflict liep zelfs zo hoog op dat er uiteindelijk acht korfballers naar een andere club vertrok ken. Zo ging Jan Voshart (inmiddels zelf trainer) naar Togo in Goes en nam in zijn spoor een paar vaste krachten mee. Dat was vanzelfsprekend een pijnlijke aderlating voor de Schouw- se club, die toch al niet kon bogen op een brede selectiegroep. Toch wist Maurice van Goudoever zich in die affaire gesteund door zijn bestuur en was er nooit sprake van dat de trai ner zou moeten verdwijnen. Twee jaar na die leegloop komt er nu toch nog een eind aan de verbintenis tussen de trainer en de club. Mauri ce van Goüdoever heeft zijn ontslag genomen, omdat hij binnen het be stuur niet meer het volste vertrou wen geniet. „Ze willen liever een an dere trainer", verklaart hij zijn op handen zijnde vertrek. „Daar heb ik zelf mijn conclusie dus maar uit ge trokken." Twijfels die er in het bestuur zijn ge rezen over zijn rendement als trai ner heeft hij opgevat als een motie van wantrouwen. „Ze moeten volle dig achter me staan", vindt hij, „en dat bleek niet het geval te zijn." Drie wedstrijden van het einde diende hij dan ook zijn ontslag in. Na een dik wijls stormachtige periode van vijf jaar, waarin zijn clubje aanvankelijk de wind in de zeilen leek te hebben. „We hebben afscheid moeten ne men van legendarische namen", zei hij aan het eind van 1985. En met die uitspraak haalde de beginnende trainer Maurice van Goudoever de woede van zijn spelers op zijn nek. De Schouwenaars zagen zelf ook wel in dat een verjonging noodza kelijk was, maar de trainer ging nogal hevig tekeer in de selectie. „We hebben", vertelde hij destijds, „nu alleen Leo Fonteine nog over. Voor de rest zijn alle spelers niet ouder dan 23 jaar." Piet de Ronde, Jan Voshart, Corrie Kloet en nog meer van die routiniers had hij aan de kant gezet. Jan Vos hart, die zijn zoon Dennis meenam, maakte niet veel later furore met Togo uit Goes. Dat was ook de nieu we club van onder anderen Jaap van Gastel en Leon Kloet. Maurice van Goudoever bleef achter met een se lectie die door alle verzwakkingen gedoemd was om te degraderen. Voor velen is dat stukje „oud zeer" (Maurice van Goudoever) inmiddels weer boven komen drijven. „Ja", geeft de trainer toe, „dat zal wel meegespeeld hebben. Maar het is frappant dat er in het bestuur niet zo heel veel is veranderd. De mensen die toen achter me stonden, zijn nu kennelijk gaan twijfelen." Vorig jaar, aan het begin van de competitie, was er nog geen sprake van enig wantrouwen. Van Gou doever: „We hadden zelfs een drie jarenplan gemaakt. All Ready heeft een zeer talentvolle jeugd, die ik binnen die drie jaar zou inpassen in de eerste ploeg. Ik wilde min of meer een technische lijn doortrek ken. Vanuit de jeugd naar de eerste selectie, vandaar dat jarenplan. Dat was voor de begrippen van de club een beetje bijzonder." Het ziet er naar uit dat het Schouw- se team zich ook nog zal handhaven, maar toch was er een lichte vorm van kritiek. Waarover? Maurice van Goudoever: „Ze hebben het inmid dels wel iets teruggedraaid, heb ik gehoord. Maar toch... ik had mis schien iets meer moeten bereiken, misschien ook meer en sneller jeugd moeten inpassen." „Ze stonden vierkant achter het plan dat we hadden opgesteld. Dat is, naar het schijnt, nu niet meer het geval. Dus heb ik ze gezegd: dan is het beter dat ik opstap. Het is toch al niet gemakkelijk werken voor me. Ik train twee keer in de week, soms maar met acht, negen man. Met zo'n klein ploegje voel ik me wel eens een beetje uitgekleed." Maurice van Goudoever heeft zijn beslissing genomen. „Het staat voor mij vast, ik stap na de competitie ge woon op." Maurice van Goudoever had nog ze ker twee jaar door willen gaan om zijn werk af te maken. „We hadden in principe ook die afspraak ge maakt", geeft hij toe. „We waren wel overeen gekomen dat we het na ieder jaar opnieuw zouden bekij ken. We konden er dus van allebei de kanten een punt achter zetten. Toen ik hoorde dat een meerder heid van het bestuur 'misschien wel een ander wilde' vond ik dat er geen basis meer was om verder te werken." Toch, zo lijkt het tenminste, valt het wel mee met de kritiek vanuit het bestuur op de trainer. Kees van Mar ie, de voorzitter, vindt dan ook dat de conclusie om te vertrekken „nog al snel" is getrokken. „Wij hebben onlangs een gesprek gehad in het bestuur en daarin kwam inderdaad ook de trainer ter sprake. Zo van: gaan we op deze weg verder of wat doen we? Twee, drie man hebben zich toen min of meer afgevraagd: Zouden we niet eens...? Verder is het eigenlijk niet gekomen. We hebben de selectie gepolst en die bleek ach ter de trainer te staan." Het was dan ook volgens Kees van Marle meer dan waarschijnlijk tot een verlenging van het contract ge komen. „We waren het over een paar kleine dingetjes niet eens. Maurice wilde bijvoorbeeld wat mutaties in het bestuur en daar wilden wij niet op ingaan." Daarover hoeft All Ready zich in middels ook geen zorgen meer te maken. Toen de twijfels in het be stuur waren uitgelekt, hield Mauri ce van Goudoever de eer aan zich zelf. De Schouwse club moet dan ook met ingang van het volgende seizoen op zoek naar een nieuwe trainer. BARCELONA (AFP) - De spe lersgroep van Barcelona heeft gisteren unaniem het vertrek geëist van voorzitter Jose Luis Nunez. De groep wordt gesteund door trainer Luis Aragones. De spelers hebben hun eis schrifte lijk bij het bestuur ingediend. In de brief werden zeven punten in het nadeel van Nunez opgesomd. Het spelers-oproer breekt op een kritiek moment uit. Over vijf da gen zal het bestuur van Barcelo na een beslissing nemen over de invulling van de technische lei ding voor het komende seizoen. Voor de functie van technisch di recteur geldt Johan Cruijff nog steeds als voornaamste kandi daat. Het is de eerste keer in de histo rie van Barcelona, dat spelers uitdrukkelijk verlangen dat een voorzitter opstapt. Formeel staat de positie van Nunez pas volgend jaar op het spel, als er weer voorzittersverkiezingen zijn. In een begeleidend schrijven zeg gen de spelers, dat zij alle ver trouwen in Nunez verloren heb ben. „Hij heeft ons teleurgesteld als mens en vernederd als spe ler." VLISSINGEN Zaterdag wordt in Jubbega het Tienafdelingen toernooi veldkorfbal gehouden. In de vijf teams van de afdeling Zuid-West die daaraan deelnemen zijn een groot aantal Zeeuwse spelers en speelsters opgesteld. Voor het A-team hebben Sieka Geldof, Carla Pouwer en Leo Langebeeke (al len van Swift Middelburg) een uitnodi ging ontvangen. Het B-team start met Ellen Kort (Animo), Ralph Gillissen en Peter Joziasse van Swift in de basis. Hans Koppejan van Seolto heeft een plaats gekregen in het afdelings-senio- renteam, terwijl Annemarie Koole van Animo geselecteerd is voor het junio renteam van de afdeling Zuid-West. Miriam Jasperse en Monique de Schip per (beiden Animo), Rianne de Vlieger en Mike van Vendeloo (beiden Swift) en Hans de Mey van Zuidwesters ko men in Jubbega uit voor het afde- lings-aspirantenteam dat door Paul Stem uit Oost-Souburg gecoacht wordt. MADRID (RTR) - Spaanse voetbal vandalen hebben woensdagavond, na afloop van de wedstrijd Spanje - Schotland (0-0), de Schotse spelersbus aangevallen. Stukken ijzer werden door de ramen van de bus gegooid, toen die ongeveer een uur na de wed strijd het Bernabeu-stadion uitreed. Het politie-escorte voorkwam verdere moeilijkheden door de snelheid on middellijk op te voeren. Dezelfde groep van ongeveer twintig mensen heeft ook Jock Wallace, de vroeger^ manager van Glasgow Rangers aange vallen. De Schot, die in Spanje heeft gewerkt als manager van Sevilla, ver zorgde in Madrid een deel van het tele visiecommentaar. Hij liep, wandelend naar zijn hotel, klappen op, zijn bril werd stukgeslagen en zijn neus be schadigd. DEN HAAG (ANP) - Co Adriaanse is de komende twee seizoenen trainer van FC Den Haag. Adriaanse, die in januari met ruzie vertrok bij PEC Zwolle, stond onlangs in de belang stelling bij RKC, AZ en het Turkse Fe- nerbahce. Bij Den Haag begint hij vrijwel zeker in de eerste divisie. Den Haag speelt zondag tegen Gronin gen en staat met nog drie wedstrijden te spelen vijf punten verwijderd van een 'veilige' plaats. Adriaanse volgt in terim-trainer Piet de Zoete op, die op zijn beurt een maand geleden voor de ontslagen Pim van de Meent in de plaats kwam. FC Den Haag presenteerde gisteren ook de nieuwe voorzitter. De 43-jarige Hans Walraven uit Haastrecht volgt Dé Stoop op. ÏINDHOVEN (ANP) - WV-speler Stan Valckx heeft een contract voor wee jaar getekend bij PSV. Met de ivergang van de 24-jarige Limburger, lie nog een doorlopend contract bij NV had van een jaar, is een bedrag an een half miljoen gulden gemoeid, 'alckx, wiens linkerbeen het sterkste kan op vrijwel elke positie uit de voeten. De inwoner van het Noordlim burgse Arcen stond ook in de belang stelling van Feyenoord. Feyenoord is geïnteresseerd in de Pool Smolarek (30), die bij Eintracht Frank furt speelt. Hans Kraay had gisteren een informatief gesprek met de Pool in Frankfurt. Het contract van de Poolse international loopt af bij Eintracht. Volleybal oernooi om de Lentebeker in Piraeus (hal- e finales): West-Duitsland - Zwitserland 3- Oostenrfjk - Noorwegen 3-1, Griekenland - Iweden 3-2. Biljarten fK anker kader 47/2 in Uitgeest: Eerste ron- K Burgman (Baarn) - Lemmens (Meerssen) 50-324 (9); Maarsman (Rotterdam) - Vet berkhout) 350-350 (4); Adrichem (Heems- :erk) - Van de Berg (Amsterdam) 350-253 (9); foorevaar (Dordrecht) - Van der Stappen Waalwijk) 169-350 (7) weede ronde: Burgman 255 2 254 127,50, 'et 350 2 248 175,00; Lemmens 230 5 162 MO, Maarsman 350 5 230 70,00; De tussen- 'and is: 1. Vet 2-3 (116,66), 2. Maarsman 2-3 '7.77), 3, Van der Stappen 1-2 (50,00), 4. Wichem 1-2 (38,88), 5. Burgman 2-2 (50,00), 3. Van de Berg 1-0 (28,11), 7. Koorevaar (1-0 ,24,14), 8. Lemmens 2-0 (39,57) Tennis De open Westduitse titel (3e ronde): Mezza- dri (Zwi) - Osterthun (WD1) 3-6, 6-1, 6-4; Pe- rez-Roldan (Arg) - Vunis (Arg) 7-6, 6-1; Le- conte (Fra) - Schwaier (WD1) 7-5, 2-6, 7-6; Becker (WD1) - Nijssen (Ned) 6-2, 6-4; Vilas (Arg) - Cahill (Aus) 6-3,4-6,6-1: Arenese (Spa) - Skoff (Oos) 6-1, 5-7, 6-4, Carlsson (Zwe) - Meinecke (WD1) 6-4, 6-2, Nyström (Zwe) - Bergström (Zwe) 5-7, 7-6, 6-1. Wielrennen Profkoers over 163 kilometer in het Belgi sche Ruddervoorde: 1. Verplancke (Bel) 163 kilometer in 3.51.00, 2. Redant (Bel), 3. De- neut (Bel), 5. Capiot (Bel), 8. Arras (Bel), 11, Manders (Ned), 20. Van der Velde (Ned), al len in dezelfde tijd als Verplancke. Peter van Vossen rechtsduelleert op volle snelheid met Fonny Verstraeten. AXEL - Kees Vermunt wil de voetbal club Vlissingen bij zijn afscheid als trainer toch nog een sportief succes aanbieden. Nu de enige Zeeuwse hoofdklasser de competitie vrijwel zorgeloos kan uitspelen, hoopt Ver munt door middel van de bekerstrijd zijn vertrek kleur te geven. Gisteren, in de uitwedstrijd tegen Axel, werd in dat opzicht een belangrijke stap ge zet. De Axelaars mochten slechts één helft op een goed resultaat hopen, want in de tweede helft maakte Vlis singen het karwei koelbloedig af. Het werd uiteindelijk nog een ruime af straffing voor de hard werkende te genstander: 1-5. Toch beseft Kees Vermunt als geen an der, dat het vervolg van de bekercom petitie niet direct eenvoudig zal zijn. „We hebben al een lange competitie achter de rug, waarin we toch ook steeds weer tot het uiterste moesten gaan. Daarom wordt het moeilijk om de spelers nog steeds te motiveren." „Bovendien duurt de competitie ook nog een aantal weken. Maar natuurlijk zou een succes in de beker meegeno men zijn, nu ik Vlissingen ga verlaten", stelde Vermunt gisteravond in Axel, waar Vlissingen met name in de eerste helft tegenover een tegenstander kwam te staan die niet bereid was zich zomaar gewonnen te geven. „Ik moet Axel een compliment maken voor het vertoonde spel", zei Kees Ver munt, zoals hij dat overigens al eerder na de ontmoetingen met andere Zeeuwse tegenstanders heeft gedaan. „Ze hebben het ons in de eerste helft toch erg moeilijk gemaakt." Na de fraaie start van de hoofdklas sers (vooral Marcel Schenk kreeg al snel een paar mogelijkheden) nam Axel vroeg in de wedstrijd de leiding, toen doelman Ruud Pennings een vrije trap moest loslaten en Dicky de Pooter de bal in het lege doel kon schuiven (1-0). „Toen heeft het te lang geduurd voor dat wij weer vat op de wedstrijd kon den krijgen. Axel verdedigde die voor sprong erg goed", vond Vermunt. Met name Fonny Verstraeten groeide in deze fase naar een hoofdrol. De Axelse middenvelder bleef vat op het spel houden, daar waar Geert Bouwman die rol bijvoorbeeld niet naar zich toe kon trekken. Kort voor de rust vond Vlissingen toch nog een bres in de Axel-defensie. Peter van Vossen kopte de bal door naar Marcel Schenk en toen was het meteen 1-1. Vlak daarop, nog voor de rust in ging, was het opnieuw raak. Peter van Vossen schoot Vlissingen op voor sprong (2-1). In de tweede helft maakte Vlissingen het karwei uiterst koelbloedig af. Pe ter van Vossen bracht in de eerste mi nuut van de marge op twee treffers (1- 3) en later voerden Ruud Corré (met een fraai afstandsschot) en opnieuw Marcel Schenk de score op tot 1-5. Axel-Vlissingen 1-5 (1-2). 8. Dicky de Pooter 1-0; 41. Marcel Schenk 1-1; 45. Peter van Vossen 1-2; 46. Peter van Vossen 1-3; 50. Ruud Corré 1-4; 79. Marcel Schenk 1-5. Scheidsrechter: J.F.H. Smans uil Rijen. Toeschouwers: 300.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 27