Stichting benadeeld door handelwijze gemeenten Aardenburgs zwembad verliest chloorwater Betere bereikbaarheid van rijkspolitie Hulst door nieuwe apparatui Bewoners bezorgd over situatie Hulster woonwagencentrum Bezwaren tegen windmolens in Ossenisse niet steekhoudend Felle discussie over uitbreiding bedrijf in raad Mariekerkel Massale opkomst hoorzitting loze straten in Sluiskil Schieting MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING IN DE KNEL Ella Nederlof neemt afscheid van dierenasiel Welfare op Walcheren vierde jubileumk Geslaagden verkeerscursus 'Jong op Weg' VOORTBESTAAN ONZEKER Kaartingen BOZE BRIEF AAN GEMEENTERAAD Gs akkoord met reorganisatie provinciaal ambtenarenapparaat VOORSTEL AANGEHOUDEN Subsidie Weer vernielingen bij Corneliastichting Zaalvoetbalteam tegen Brabanders Twee inbraken in zomerwoningen Oranjefeest in Sluiskil PZC/ streek WOENSDAG 27 APRIL 1988 1 OOSTBURG - De stichting maat schappelijke dienstverlening in West-Zeeuwsch-Vlaanderen (MADI) weet nog niet met welke gemeentelij ke bezuiniging voor dit jaar rekening gehouden moet worden. Onbehoor lijk, vindt de stichting, die dan ook overweegt om een arob-procedure te starten, wanneer de drie West- Zeeuws-Vlaamse gemeenten hun bij drage voor 1988 alsnog bekend zullen maken. Door de late besluitvorming in Aar denburg, die bovendien afweek van de afspraken die de drie portefeuillehou ders hadden gemaakt, is het exacte be zuinigingsplaatje nog niet bekend. Di recteur H. Damen kritiseert de wijze waarop de drie gemeenten bezuinigen. „Er is een plan in de maak om de kor ting van de gemeente op de subsidie even hoog te laten zijn als giften van particulieren. Maar wat moetje als dit wegvalt? Dan moeten werknemers uren inleveren. Daarom moeten we ernstig overwegen om, zoals elders al is gebeurd, een steunstichting in het leven te roepen, waar de giften naar toe kunnen. Vanuit dat fonds kun je dan bijvoorbeeld cursussen voor de medewerkers betalen". De directeur heeft uitgerekend dat deze handelwij ze van met name de gemeente Oost burg de stichting sinds 1980100.000 tot 130.000 gulden heeft gekost. Damen geeft een voorbeeld waardoor het fout loopt. Typemachines worden in vijf jaar afgeschreven. Er worden echter geen nieuwe aangeschaft, want de machines doen het nog prima. Het geld dat nu overblijft wordt naar het werk doorgesluisd. „Op den duur ko men we dan weer in de problemen, MIDDELBURG - Een verjaardagspar tijtje of een afscheidsreceptie Voor de 'leek' werd het dinsdagavond niet duidelijk, want de sfeer in de Middel burgse Concert- en Gehoorzaal was opmerkelijk vrolijk. Ella Nederlof, beheerster van het Middelburgse die renasiel nam na 20 dienstjaren af scheid. Plechtigheden met een echt of ficieel tintje pasten heleméél niet in haar straatje. Vandaar dus dat het er wel vrolijk toe moest gaan. Maar toch ontkwam zij niet aan een of ficieel afscheidswoord. De voorzitter ,van de Stichting Dierenasiel Middel burg, de heer A. M. Kannekens, typeer de Ella Nederlof als een 'harde tante voor de mensen en goed voor de die ren' en memoreerde in het kort de ont wikkelingen die het dierenasiel onder leiding van Ella Nederlof had meege maakt. „Van een krakkemikkige toe stand aan de Walcherseweg tot en goed geoutilleerd asiel aan de Oost- perkweg". Enterloops: „En niet zelden verdween uw salaris in dat asiel om al lerlei zaken aan te schaffen". Namens de Sticheing overhandigde hij haar daarbij een cadeaubon. Ook de voorzitter van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Die ren, de heer J. Reiling, sprak vol lof over de inzet van Ella Nederlof en ook hij moest constateren dat Ella 'voor de mensen niet altijd even makkelijk was'. „Maar", zo vond hij, „In Den Haag weten wij wie en wat u bent: een dierenliefhebster in hart en nieren en u heeft met uw asiel een prima naam op gebouwd". Aansluitend kreeg Ella van de landelijk voorzitter de eremedaille overhandigd. Maar daarmee was het eerbetoon aan Ella Nederlof niet beëindigd. Na afloop van de receptie die door meer dan hon derd belangstellenden werd bijge woond vond de algemene ledenverga dering van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, afdeling Noord- en Midden-Zeeland, plaats en bij die gelegenheid werd zij uitgeroe pen tot 'dierenbeschermer van het jaar'. Overigens verdwijnt Ella Nederlof niet geheel van het asielfront, want zij wordt voorzitster van een werkgroep die zich voornamelijk bezig zal houden met fondsen- en ledenwerving. MIDDELBURG - Van heel Walcheren waren ze naar Middelburg gekomen, de ruim driehonderd deelnemers aan de Vrijwillige Welfare van het Neder landse Rode Kruis. In de Concert- en Gehoorzaal werd dinsdagmiddag het 40-jarig bestaan van de Welfare ge vierd. Samen met de vrijwilligsters die, de voor het merendeel aan huisge bonden, deelnemers regelmatig thuis bezoeken. Die vrijwilligsters verzorg den ook voor het grootste deel het feestprogramma. Mevrouw M. Baak, districtsvertegen woordiger voor Walcheren en presi dente van de Vlissingse Welfare, ver welkomde de feestgangers, onder wie een aantal in rolstoelen de jubileum viering bijwoonde. De waarnemend kringcommissaris van het Rode Kruis, mr M. van Boven, schetste in het kort het ontstaan van het Welfarewerk en de gang van zaken in de afgelopen veertig jaar: „een periode waarin enorm veel tot stand is gekomen", stel de hij met tevredenheid vast. Mevrouw K. Krijger, voorzitter van de provinciale Welfareraad, liet zich in haar slotwoord eveneens lovend uit over de Welfare-activiteiten. Het feestprogramma begon met het Welfarelied door een koor van alle vrij willigsters; verschillende afdelingen verzorgden verder een programma-on derdeel en de heer Visser hield een voordracht in Zeeuws dialect. Me vrouw W. Exalto, presidente van de werkgroep, verzorgde de presentatie van het gevarieerde feestprogramma. De werkgroep had veel lof voor de me dewerking van het Streekvervoer Zuid-West Nederland dat de deelne mers, vanaf een aantal bejaardencen tra, op de 'gewone' strippenkaart tot aan de Concertzaal bracht en ook weer ophaalde. want als er nieuwe machines aange schaft moet worden is er geen geld". Terwijl er een sterke groei is in het aan tal vragen om hulp (vorig jaar een stij ging van 67 procent en in het eerste kwartaal van dit jaar evenveel als in het eerste halfjaar van '87), is het func tioneren van het bureau nog volledig afhankelijk van een vrijwilligster. „Dat is een wankele basis", zegt Da men. De stichting zal over een informatie- en adviesbureau ook nog in de slag moeten met de gemeente. Want dat bureau wordt mogelijk onderge bracht bij de balie van het multifunc tioneel centrum Den Hoekzak in Oost burg. „Een bijzonder wrang plan. Een infor matie- en adviesbureau, dat samenge voegd wordt met een WV-balie. Dit is nu ook zo'n voorbeeld van een plan, waarvan ik zeg: hoe haal je het in je hoofd? Want bij het bureau worden vragen gesteld over zeer persoonlijke aangelegenheden: schulden, opvoe dingsproblemen, echtscheidingen... Damen vindt het onbegrijpelijk dat dit soort vragen op één lijn kunnen wor den geplaatst met vragen naar het dichtstbijzijnde museum of zwemgele- genheid. Ondanks alles, ziet de situatie bij de gezinszorg (de derde poot van de stich ting MADI) wat rooskleuriger. Met na me over project intensieve thuiszorg is Damen zeer goed te spreken. „Na de moeilijkheden in het begin loopt het nu goed. De deelnemende instellingen beschouwen elkaar niet als concurren ten, maar vullen elkaar aan". Tot nu toe is er in West-Zeeuwsch- Vlaanderen aan vijftien mensen hulp gegeven via het project intensieve thuiszorg. Gezien de duidelijke be hoefte aan deze vorm van hulp meent Damen, dat de instellingen zich de ko mende tijd moeten oriënteren op ver dergaande samenwerking. Hij denkt daarbij aan een fusie of federatie. Dat heeft verschillende voordelen: de kos ten kunnen verlaagd worden; het is voor de cliënten overzichtelijker, om dat die nog maar met één instelling te maken hebben; en de hulp kan beter aan de behoefte aangepast worden. „Er wordt nogal eens gesproken van een grijs gebied. Kruiswerk en gezins zorg hebben overlappingen. Door een bundeling kun je de taken beter afba kenen. Je haalt het bovendien uit de concurrentiesfeer en je loopt minder risico". Een bundeling kan ook van belang zijn in een eventuele discussie over de vraag of West-Zeeuwsch- Vlaanderen groot genoeg is als zelf standig werkgebied. „Die discussie kan de komende tien jaar opduiken". Een probleem waar de gezinszorg in West-Zeeuwsch-Vlaanderen wel te maken heeft is de vergrijzing. Omdat het ministerie van wvc normen han teert, die op gemiddelden zijn geba seerd, heeft MADI te weinig uren. „Een bejaarde kan meer uren hulp per week krijgen dan een alleenstaande vrouw van dertig jaar", licht Damen toe, „Maar we krijgen een urentoewijzing waarin geen rekening gehouden is met een percentage bejaarden van meer dan twintig procent in ons gebied. We komen daardoor 60.000 tot 70.000 uren tekort. Brinkman erkent dat, maar zegt dat hij er niets aan kan doen". De gezinsverzorgers worden door die situatie gedwongen om keuzes te ma ken: wie krijgt er wel hulp en hoeveel. Damen: „Het is te vergelijken met een chirurg die een beperkt budget heeft en moet kiezen wie wel en wie niet in aanmerking komt voor een hartopera tie". MIDDELBURG - Op de Stedelijke Scholengemeenschap in Middelburg is de eerste verkeerscursus afgerond, die is ontwikkeld door de Stichting 'Jong op Weg'. Die heeft een verkeersleermiddelen- pakket samengesteld voor vijftien- tot achttienjarigen, waarvan de lessen on der andere op middelbare scholen wor den gegeven. Op de school in Middel burg was dit de eerste cursus in zijn soort. Zeven leerlingen van atheneum, havo en mavo hebben de - in totaal - 22 lessen gevolgd en zij slaagden. Daar mee behaalden ze het CBR-theorie- certiflcaat van het rij-examen. Dat blijft driejaar geldig. De lessen werden gegeven door de Middelburgse rij-instructeur John de Waard. De geslaagden zijn alle van het vrouwelijk geslacht. De Waard kon daarvoor geen verklaring geven. De volgende cursus wordt na de zomer vakantie gehouden. Op welke scholen is - volgens de Stichting Jong op Weg - nog niet bekend. „Maar er is nog alle tijd om zich op te geven". De zeven ge slaagden zijn: Lianne Grootjans (17), Arnemuiden, Chantal Merkesteyn (18), Vlissingen, Joke Damen (17), Mid delburg, Chantal Cox (18), Vlissingen, Petra van Reyen (17), Veere, Katja Peeters (18), Middelburg en Annelies Slabber (17), Westkapelle. AARDENBURG Het verdwijnen van grote hoeveelheden chloorwater uit het Aardenburgse zwembad in de bodem dreigt een gevaar op te leveren voor het voortbestaan van het bad. Volgens de heer G. H. S. Hogeslag van Zwembad Recreatie bv uit Deventer, welke firma 1300 zwembaden heeft gebouwd, zal de milieu-inspectie van de provincie tot sluiting overgaan wanneer zij op de hoogte wordt ge bracht van de hoeveelheden chloor water, die in de bodem verzinken. Volgens Marina Cockuyt, badmeester van het zwembad, kent het zwembad periodes dat het tien centimeter water per twee dagen verliest. Hoofd ge meentewerken L. Eversdijk bestrijdt de mening dat dit water in de bodem verdwijnt. Metingen van de gemeente wijzen uit dat het zwembad 34 kubieke meter water per seizoen verliest. Een meting die Hogeslag, gezien zijn erva ringen met zwembaden in binnen- en buitenland, voor onmogelijk acht. Om uit de impasse te geraken over de plannen met het zwembad, had de voorzitter van de commissie van het Van Dongensportpark, wethouder van gemeentewerken J. A. J. de Rid der, twee deskundigen, de heer David son van de GrontMij, die een plan voor het zwembad had ontworpen, en Ho geslag, uitgenodigd. Zij moesten de commissieleden informeren over de Directeur H. Damen: „We komen 60.000 tot 70.000 uren tekort". ft HULST—De r.-k. bond van ouderen in Hulst hield een kaarting in het bejaar dencentrum de Blaewe Hoeve waar aan 37 personen deelnamen. Uitslag: 1 B. Wllmert Hulst; 2 E. van Over- meeren; 3 A. d'Olieslagers belden uit Hulst. HULST In café Oud antwerpen in Hulst werd een kaarting gehouden waaraan 16 personen deelnamen. Uitslag: 1 mw. Haulez St.-Jansteen; 2 mw. Wolfert Axel; 3 H. Sorber Vogelwaarde. AXEL Buurtverneiging De Boeme rang in Axel organiseerde een kaar ting waaraan 59 personen deelnamen. Uitslag: 11. Ingels; 2 L. v. Goethem; 3 J. de Vos. Uitslag jokeren: 1 mw. Verhelst; 2 mw. de Beer; 3 raw. Burggrave. CLINGE In het gemeenschapshuis Malpertuus in Clinge hield de r.-k. bond voor ouderen een kaarting waar aan 48 personen deelnamen. Uitslag: 1 L. Willaert; 2 A. Reunis CUnge; 3 A. v. Hoolje Clinge. Stand kampioenschap: 1 F. Piessens Clinge; 2 E. Sturm Heikant; 3 R. Llndthoudt Axel. Dames mw. G. de Bur ger-van der Ha Hulst; 2 P. de Vos-Godaert Clinge. KOEWACHT Schutterssociëteit Thuis Weg in Koewacht hield een schieting in café P. de Vlieger waaraan 48 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel O. Saman Koewacht; eerste zij vogel en tweede zij vogel E. Marin Koewacht; grootste aantal kleine vogels (3) W. Rombout Koewacht. mogelijkheden voor het zwembad in het kader van de plannen die de ge meente en de commissie hebben voor uitbreiding van de recreatiemogelijk heden van het sportpark. Over één ding was de meerderheid van de commissieleden het eens: voorlopig zijn zij er nog niet uit wat er moet ge beuren met het zwembad. De meerder heid van de commissieleden staat ach ter de mening van F. van Dongen. Zij voelen niets voor de afgeslankte vorm die de GrontMij voorstelt. Met een 'plodderbadje' is de bevolking en de re creant, aldus het commissielid Van Dongen, niet gediend. Voorlopig voelt Van Dongen het meest voor het hand haven van het zwembad met een uit breiding van de recreatieve mogelijk heden zoals visstek, kanovijver en zon neweide. Mocht het aantal bezoekers hierdoor toenemen, dan kan over een jaar, aangezien de technische verbete ringen van het zwembad waarschijn lijk nog twee jaar op zich laten wach ten, opnieuw bekeken worden wat er met het zwembad gedaan moet wor den. Commissielid J. Trapman meent dat de gemeente voor de sportopvoe- ding van de jeugd en de recreatie een exploitatietekort moet over hebben. Wethouder De Ridder wil de mogelijk heid van privatisering van het zwem bad niet uitsluiten. Met de voorzitter waren de commissieleden het eens dat zij nog een maand uitstel willen heb ben alvorens zij met hun wensenpak ket voor het zwembad opnieuw rond de tafel gaan zitten. Inmiddels in nu wel duidelijk gewor den dat de meerderheid van de com missieleden een zwembad, waarbij de mogelijkheid van diplomazwemmen aanwezig blijft, wil handhaven. HULST Bewoners van woonwa gencentrum De Rape hebben de ge meenteraad van Hulst voor de tweede maal van dit jaar benaderd met een bezorgde brief over de woon- en leef omstandigheden in het centrum. In de brief, die vergezeld gaat van bijna veertig handtekeningen, laten de be woners geërgerd weten nog steeds geen antwoord te hebben ontvangen op een eerder schrijven van 7 januari 1988. De ondertekenaars doen voor de zo veelste maal een beroep op de geméen- te om de woon- en leefomstandighe den voor de bewoners van De Rape te verbeteren. Volgens de brief is bij de gemeente inmiddels genoegzaam be kend, hoe slecht de situatie in het woonwagencentrum is. De beloofde verbeteringen moeten niet langer wor den vooruitgeschoven of almaar wor den uitgesteld, is de dringende bood schap. In woonwagencentrum De Rape zijn officieel slechts 32 standplaatsen. Op dit moment staan er geen 32, maar meer dan veertig woonwagens. De bo ventalligheid leidt tot grote proble men op het centrum, temeer omdat de noodzakelijke voorzieningen ontbre ken. Het huidige woonwagencentrum De Rape zal worden opgeheven. De be woners worden gespreid gehuisvest op MIDDELBURG Het dagelijks pro vinciebestuur is dinsdagmiddag una niem akkoord gegaan met het maan dag tot stand gekomen compromis over de reorganisatie van het provin ciaal ambtenarenapparaat. Dat betekent dat de staten nu kunnen beslissen over een voorstel van het da gelijks provinciebestuur om de Pro vinciale Waterstaat, de Provinciale Planologische Dienst en de verschil lende griffie-afdelingen onder te bren gen in één apparaat met drie directies. Daarbinnen zal - zo is gedeputeerde J. B. Ventevogel met de dwarsliggende bonden overeengekomen - ruimte zijn voor een zekere zelfstandige positie van de afdeling personeelszaken. Daardoor, aldus Ventevogel, wordt het bezwaar van de ambtenaren on dervangen dat 'over ons, zonder ons wordt beslist'. Ook de welzijnsafdeling krijgt een zekere zelfstandigheid. Niet uitgesloten wordt dat deze afdeling uiteindelijk een vierde dienst zal kun nen gaan vormen. Het compromis, al dus Ventevogel, betekent verder dat het reorganisatieproces niet verder vertraagd wordt. KLOOSTERZANDE De bezwaar schriften tegen de bouw van windmo lens in Ossenisse maken geen schijn van kans. De argumenten van de te genstanders van het windmolenpark aan de Wesdijk zijn niet steekhou dend. Wethouder J. E. M. Joossen van de gemeente Hontenisse kon dinsdag geen andere conclusie trekken na af loop van een hoorzitting over de mo lens in het stadhuis. De gemeente ontving drie bezwaar schriften tegen de bouw van het park, dat zal bestaan uit dertien windmo lens. Eén van de protesterende inwo ners vreest problemen met zijn agrari sche bedrijfsvoering. De molens kun nen een belemmering vormen voor de sproei vliegtuigen, die hun gebruikelij ke aanvliegroutes niet meer kunnen gebruiken. Het Veenendaalse wlnd- molenbedrijf Berewoud bv, dat door een van zijn medewerkers vertegen woordigd was op de hoorzitting, kan wellicht tegemoet komen aan dit be zwaar door de molens dichter op el kaar te plaatsen. In de andere bezwaarschriften wordt vooral van leer getrokken tegen de ge vreesde geluidsoverlast en de horizon vervuiling van de tientallen meters ho ge molens. Berewoud bv heeft de be treffende inwoners uitgenodigd voor een bezoek aan het windmolenpark in Petten, zodat ze zich persoonlijk op de hoogte kunnens stellen van de geluid sarme molens. In het verleden vond een dergelijke excursie plaats met een aantal grondeigenaren in Ossenisse, die duidelijkheid wensten over de ge volgen van windmolens op hun land. Wethouder Joossen benadrukte, dat de discussie over de windmolens ei genlijk een zaak is tussen de indieners van de bezwaarschriften en het wind- molenbedrijf. „De gemeente is in deze kwestie niet meer dan de vergunning verlener. Wie hinder meent te onder- HULST De rijkspolitie van Hulst zal nog in mei kunnen beschikken over nieuwe telefoon- en verbindings lijnen. Herhaaldelijk aandringen bij de rijksoverheid heeft er eindelijk toegeleid, dat de problemen met de oude apparatuur binnenkort einde lijk uit de wereld zullen zijn. De poli tie klaagde al lange tijd over de slech te bereikbaarheid van het bureau aan de Van Maelstedeweg. De oude telefooncentrale van het poli tiebureau functioneert uiterst gebrek kig. Vaak moeten burgers meerdere malen het nummer van de politie draaien, voordat de telefoon op het bu reau echt begint te rinkelen. Ook de verbindingen tussen de agenten on derling geven soms de grootste proble men. Bij patrouille in Nieuw-Namen is het uiterst moeilijk om het contact met het bureau te onderhouden. Maar ook in Hulst zelf loopt het draal telefoonverkeer herhaaldelijk ii fout. De basiliek bleek meerder! len een onneembare vesting voT zendapparatuur van de surveillerl agenten, die vergeefs verbinding f ten met de commandopost aan dj Maelstedeweg. Plaatsvervangend groepscoml dant N. J. van de Hoven vertel heuglijke nieuws in een gepaste 1 via een telefoonlijn die luid en d| lijk kraakt. „Dat kraken zijn we a gewend. Vandaag valt dat zelfs r mee. Als er meerdere mensen tea met ons bureau bellen, valleen er) lijn soms helemaal weg. Alle onga schijnt afkomstig te zijn van onze| mechanische centrale, die nog met van die kleppen. Met de nid elektrische centrale zullen de prl men eindelijk worden opgelost". een aantal kampjes, die elk maximaal zeven woonwagens zullen tellen. De ondertekenaars wijzen in hun brief op de onhoudbare toestand in het cen trum. De standplaatsen voldoen niet en zijn zelfs afgekeurd. Bovendien zijn ongeveer tien gezinnen boventallig. Hoewel deze boventalligen wel staan geld betalen, hebben ze geen eigen voorzieningen. In de brief wordt ook ingegaan op de vooroordelen, die ten aanzien van woonwagenbewoners be staan "bij de zogenaamde burgers, personen die zelf onbekend zijn met de leef- en woonomstandigheden in woonwagencentra, personen die het nalaten in de eigen omgeving de ogen te openen. De geschiedenis van de mensheid heeft meermalen aange toond, waarheen die vooroordelen en ondoordachte uitspraken kuhnen lei den". De gemeente begon al maanden gele den met een onderzoek naar een aan tal geschikte lokaties voor de toekom stige kleine woonwagencentra. Hoe wel de beraadslagingen in alle geheim plaatsvonden, deed een aan tal mogelijke lokaties spoedig de ron de in heel de gemeente. Op dit mo ment is nog steeds geen officieel voor stel van het college van b en w naar buiten gebracht. MARIEKERKE - De gemeenteraad van Mariekerke nam dinsdagavond nog geen definitieve beslissing over het al dan niet toestemmen in een uit breiding van het bedrijf De Voogd in Grijpskerke. Na een felle discussie en verschillende schorsingen werd uit eindelijk een tussenvoorstel van het college aanvaard. De gemeente zal eerst contact opnemen met de provin cie en peilen hoe daar over de uitbrei ding wordt gedacht. Is men daar posi tief, dan moet de ondernemer een ge degen geluidsonderzoek laten verrichten op zijn bedrijf en pas daar na zal het voorstel weer in de raad worden behandeld. Het college wilde oorspronkelijk de uitbreiding aan de Steengrachtsweg niet toe staan. Klachten van omwo nenden waren binnengekomen over /nogelijke geluidoverlast en visuele vervuiling. Het loon-, handels-, en aan nemingsbedrijf zou door de uitbrei ding slechts op enkele tientallen me ters van de woonbebouwing vandaan komen te zitten. Onderzoek van de centrale dienst gemeentewerken wees ook uit dat geluidoverlast niet uit te sluiten was. Het college stelde de raad voor de uit breiding daarom af te wijzen. Een meerderheid bleek daar echter niet voor te vinden. Het CDA en de SGP RPF vonden dat het bedrijf een kans moest krijgen en ze wezen op het gege ven dat De Voogd toch een geluidswal aan wilde leggen. P. Davidse (sgp/rpf): „Het is een gevestigd bedrijf dat uit breiding nodig heeft en de enige moge lijkheid is het terrein aan de Steen grachtsweg. Staan we dat niet toa staat het bedrijf met de rug tegel muur". Burgemeester B. J. van Putten zei het college het bedrijf ook niet dl tief uitbreiding wilde verbieden, J dat wel goed gekeken moest wol naar de consequenties voor de ol ving. In gebruikname van delenl het terrein zou mischien geen prl men geven, dacht Van Putten! kwam verder met een technisch! eenzetting over de werking van ee| luidswal, die niet alle geluiden t houdt, maar in bepaalde gevallel luid zelfs kan versterken. UiteindT werd door het college het comprol voorstel gedaan om de zaak aal houden en advies in te winnen! raad kon zich daar wel in vinden,! De Stichting Vogelopvang Walchl kreeg op verzoek van de MariekeT raad dinsdagavond toch een wa| ringssubsidie van 50 gulden. Hetcf ge wilde aanvankelijk geen sub! verlenen, omdat er geen direct! meentelij k belang bij het werk val stichting meespeelde. De fractie! meentebelang was het daar mee a Na een warm pleidooi van W. Lot se (cda) om de stichting toch te a nen onder meer op grond van hel dat die meewerkt aan bewustworl van het milieu en natuurbehoud v een meerderheid van de raad dat geld er toch moest komen. Op ver: van de SGP/RPF werd ook de sub voor de Nederlandse Patiëntenve ging van 25 naar 50 gulden gebra ZIERIKZEE - In het weekeinde heeft de jeugd weer huisgehouden in het ge bouw van de oude Corneliastichting aan het Havenpark in Zierikzee. De Walcherse Bouwunie, die daar verbou wingswerkzaamheden verricht, ont dekte de vernielingen maandag. De daders gooiden verschillende ruiten in het gebouw in, vernielden het bedie ningspaneel van de lift, sloegen TL- buizen kapot en beschadigden kozij nen en deuren. MIDDELBURG - De Zeeuwse zaal voetbalkampioen Maartense Tapijt uit Middelburg krijgt vanavond (woensdag) de Brabantse titelhouder Schoenenreus Van Zanten uit Veghel op bezoek. Vorige week wonnen de Middelburgers de uitwedstrijd om het districtskampioenschap in Veg hel met 4-3. Maartense-coach Kees Outermans kan dit keer niet over een compleet team beschikken. Henk Willemse raakte vorige week geblesseerd en is nog steeds niet hersteld. Het meedoen van John Tahapary, die eveneens een blessure opliep, is ook nog niet zeker. De wedstrijd begint om 21.00 uur in de sporthal aan de Nassaulaan in Middel burg. vinden van de windmolens, kan met het wetboek in de hand de geleden schade verhalen op het windmolenbe- drijf'. De wethouder heeft de stellige in druk, dat er van schadevergoeding niet gemakkelijk sprake zal zijn. „Het windmolenbedrijf heeft er voor ge zorgd, dat de landelijke normen niet worden overschreden. Bovendien wordt het plan voor de bouw van het windmolenpark gesteund door de provincie en de rijksoverheid, zodat de bezwaren waarschijnlijk geen ge hoor zullen vinden. Ik denk dat de meeste bezwaren voortkomen uit angst voor iets nieuws en onbekends. Daarom acht ik het zeer wel mogelijk dat de tegenstanders gerustgesteld kunnen worden door een bezoek aan het windmolenpark in Petten. De vo rige excursie is immers eveneens tot ieders tevredenheid verlopen". SLUISKIL In de bovenzaal van de bibliotheek in Sluiskil hield de ge meente Terneuzen in de persoon van wethouder W. Gosselaar een hoorzit ting over het afsluiten van enkele zo genaamde 'loze straten' voor het ver keer in Sluiskil. Omdat het ook de als invalsweg in gebruik zijnde Leiding laan betrof, was de opkomst van buurtbewoners massaal te noemen. Gosselaar werd terzijde gestaan door de heer G. de Blaeij van de dienst openbare werken van de gemeente Terneuzen. In zijn toelichting vertelde Gosselaar dat het onttrekken van de betrokken straten nog zeker geen vaststaand feit was. Eerst wil het colle ge de mening aanhoren van alle be trokkenen. Een mening die, zo bleek later, door enkele buurtbewoners ze ker niet onder stoelen of banken werd gestoken. Huisarts H. G. van Haelst zag in het afsluiten van de Leidinglaan niet alleen een verlegging van het pro bleem. Hij wees de heer Gosselaar op de uiterst gevaarlijke situatie die zou gaan ontstaan als alle verkeer, waar onder veel vrachtvervoer, gebruik gaat maken van Kanaalzicht, Strood- orpe en Louisastraat. Hij voorspelde dat voor slachtoffers dan zeker ge vreesd moet worden. Ook bewoners van Stroodorpe vrezen dat straks veel vrachtverkeer door hun straat en vlak langs hun huizen zou gaan denderen. Eén der bewoners nodigde de heer Gosselaar zelfs uit om eens een dag bij hem in de woonkamer te komen zitten en mee te maken wat er gebeurt als er vrachtverkeer door de straat rijdt. Gosselaar gaf in antwoord op de argu menten een uiteenzetting over de fi nanciële aspecten die herbestrating van de Leidinglaan met zich mee brengt. Instandhouding van met na- BURGH-HAAMSTEDE - Deze week zijn twee inbraken gepleegd in zomer woningen in een bungalowpark aan de Lage Weg in Burgh-Haamstede. A. van der W. uit Haamstede deed maandag aangifte van diefstal van een kleurentelevisie, flessen drank, een te lefoon, huishoudlinnen en een koffie zetapparaat. De daders kwamen binnen door het slot van de schuifpui te forceren. Op dezelfde wijze kwamen zij ook in de er naast gelegen zomerwoning. Daar was de buit een kleurentelevisie, een ra dio-cassetterecorder, flessen drank, broodpoppen in Zeeuwse kleder dracht, tafellinnen en een strijkijzer. me die straat zou er zeker niet to den dat deze binnenkort wordt he straat. Het budget van de geme Terneuzen is hiertoe niet toereik zo vertelde hij. Omdat er geen pasklare oplos werd gevonden en de mening v buurtbewoners zich sterk tegen trekking richtte, beloofde Gosse over het probleem nog een a~ nachtjes te willen slapen en dat neer een beslissing wordt genome le betrokkenen in kennis worden steld. SLUISKIL De festiviteiten op ninginnedag in Sluiskil staan dit in het teken van sport en spel. I menwerking met het Oranjeco hebben de scouting, ondernemers eniging en carnavalsstichting; zorgd voor een programma voor j en oud. Om 8.30 uur is het voor alle Sluis' naren verzamelen op Groenoord, de vlag wordt gehesen. Om 9.00 u gint een muzikale rondgang door dorp. De schooljeugd kan hier meedoen en met versierde fletse karretjes meedingen naar een p Om 10.00 uur volgt in het Gilde een optreden van theater 'Het' voo jeugd tot acht jaar. Daaraanvoig wordt om 11.00 uur de speeltuin opend. De Jeugd van 8 tot 12 jaar kan meed aan een vossejacht, welke om tien start bij het Gildehuis. Van 13.00 tot 15.30 uur zijn er vol len op het Ir Lelyplein, waaraan le een kan en mag deelnemen. Tij deze spelen verzorgt de DOV onde tersportvereniging een demonstr Vanaf 13.30 uur is er voor de Sluis ouderen een spelmiddag in 'De Ste Om 16.00 uur begint op de sportvel van W Sluiskil een voetbaltoern Deelnemende teams zijn de onde mersvereniging 'Samen Sterk 87 carnavalstichting 'De Zwartsnuv de brandweer en de stichting 0 feesten. Om 19.00 uur vertrekt van af het Ir lyplein de lampionoptocht onder geleiding van drumband De Zw Na de lampionoptocht volgt de p uitreiking van de versierde fletse vossejacht. Koninginnedag 1988 wordt afgesl met een oranjebal in zaal Dailing een disco voor de jeugd bij café A ta. Tijdens het oranjebal wordt de selbeker van het voetbaltoernooi gereikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 40