C V oetbalvereniging Ouwerkerk in actie voor oliebollen de Hans en Monique de Roos hebben Eigen Huis Spaarplan genomen vanwege die 5,5% rente. Amro Bank [TIAalsje v zoth E E A irw MIDDENSTANDERS BROUWERSHAVEN: og niet klaar Grotere steun JOLANDA STOUTJESDIJK INSPIREERT IK 7 lb fo& tottotsB PZC/ streek 17 En het aardige is: ze krijgen er een jaar gratis vt wonen bij cadeau. Dat geldt trouwens voor iedereen die in april ofmei een Eigen Huis Spaarplan neemt. U moet dan wel minimaal f200,- per maand automatisch sparen of minimaal f2000,- inleggen. Eén ding is zeker: uw nieuwe huis begint bij de Amro Bank. IftENKEM in I it R( I 10 sti I ■t KIM W -- w <*8MW mm WE AK ?c«EEUJs SBVl/ki ken. Het is dus afwachten hoe het vol gend jaar gaat. De vereniging telt ongeveer 70 spelen- 1UWERKERK - Het eerste team van le voetbalvereniging SV Ouwerkerk ichuift wiebelt de derde en tweede ilasse. Vorig jaar speelde het elftal in le tweede klas, en degradeerde naar le derde. Komend seizoen gaan ze eer naar de tweede klasse, want af- jelopen zondag wonnen ze de beslis- iende wedstrijd van Dreischor. Secretaris Eugene Totté zegt dat het :erste veel te sterk is voor de derde ilas, maar geeft eveneens toe dat ze iet in de tweede klas niet konden trek- de plaatsen. Sinds drie jaar heeft SV Ouwerkerk een eigen kantine bij het voetbalveld. De verlichting van het veld is volgens de secretaris niet hele- de leden. De meesten komen uit Ou werkerk, enkelen wonen in omliggen- maal in orde. De voetbalclub is hard bezig met het verzamelen van geld voor nieuwe verlichting. Een onlangs gehouden oliebollenactie bracht heel wat geld in het laadje. Het wachten is nu nog op de gemeente. Achterste rij van links naar rechts: Nico-Willem Bolijn, Erik Bleiji, Bas Neele, Ernst Begemann, Michel Bege- mann, Peter Bezemer, Erik-Jan van Dongen, William Remeeus, Bertus Bleiji Voorste rij van links naar rechts: Jacky Bezemer, Art Boogert, Jacco Brouwer, Erwin van der Maas, Johnny Hage, Niek Hesp, Peter Hillebrand,Ad Remeeus ls het daar regent druppelt het bij ons 1ROUWERSHAVEN - Ze hebben er rel zin in, de middenstanders in irouwershaven. Van het bungalow- lark Brouwersmeer aan Den Osse, vaar dit jaar 200 koopwoningen wor- len opgeleverd, zullen ze zeker een [raantje meepikken. Of, zoals een vinkelier het zegt: „Als het daar re ent, druppelt het bij ons." n Brouwershaven is het in deze tijd 'an het jaar bijzonder rustig. Het aan- -al toeristen is op een hand te tellen en nde winkels hoeven klanten niet lang e wachten. Vanaf pinksteren zal dit leeld plaatsmaken voor een druk be- :ocht plaatsje, zo leert de ervaring. ,Dan verlang ik soms echt weer terug laardeze dagen", voorspelt Marja van dienst, medewerkster van het Chinese estaurant De lange Chinese muur. .Gelukkig gaan de toeristen 's zomers, ils het tenminste mooi weer is, naar iet strand. In die tijd kunnen wij ook ens even zitten. Hoewel, die dagjes- nensen, die houd je natuurlijk de hele lag." n de zomer is het in het Chinese res- aurant altijd afgeladen vol, aldus Haija van Dienst. Maar er kunnen iest nog wat mensen bij, dan gaat de feuken gewoon een uurtje langer pen. Want, zo weet de serveerster, Hollanders willen graag op tijd eten, naar een Duitser kijkt niet op een uur. Hie heeft om tien uur 's avonds ook iog wel zin in een hapje. 'aar collega Chan Yin Ching is het net Marja eens. Meer toeristen, graag sits. Het is goed voor het restaurant nin de winter is het soms knap verve and in Brouwershaven: „Ik vind het au veel te rustig. In de zomer is het een >tuk gezelliger en die extra toeristen, üe kunnen we wel kwijt." Het bungalowpark Brouwersmeer ver rijst bij Den Osse. De 200 woningen die 'oor de bouwvakvakantie opgeleverd aioeten worden, zijn volgens project ontwikkelaar R. Colthof bijna alle maal verkocht. Met de 200 huizen is iiet park nog niet klaar. Een tweede fa se, met een nog onbekend aantal hui- zen, is in voorbereiding. Daarna wordt een zwembad aangelegd, met een aan tal winkels eromheen. Of er ook een su permarkt zal komen, is nog niet zeker. Raymond Riynja werkt in het petit- restaurant 't Zeepaerd. Hij zeemt de ramen, want om vijf uur gaat de zaak weer open. Dat is in de zomer wel an ders. Dan staan 4 personeelsleden kortdurend klaar. Van Raymond mo llen er nog veel meer toeristen in Brou wershaven komen. Of die er nog bij Passen? ,,'t Is hier al hartstikke druk 's romers, maar die paar extra, dat moet 'ukken." Raymond maakt op straat een wijds Sebaar: „Van mij mag het hier hele maal vol komen te staan. Kwamen er meer toeristen, dan zouden er zeker meer dingen voor jongeren komen. Want daar is nu niks voor, we moeten altijd naar Renesse om uit te gaan." Bij de firma Schilperoort, timmerbe drijf annex doe het zelf-zaak, hangen de beschilderde klompen alweer te blinken in de zon. „Hollanders vinden daar niet veel aan, maar Duitsers wil len nog wel eens een paar klompen mee naar huis nemen", aldus eigenaar N. Schilperoort. Als hij de toeristen niet had, dan was het allang gedaan met zijn zaak, zo zegt de eigenaar. Mensen met een koopwoning komen voor wat reparatiemateriaal en tuin- spullen. En als het slecht weer is, wil len bezitters van jachten nog al eens aan het klussen slaan op hun bootje. Daar spint Schilperoort garen bij, want het benodigde materiaal is vaak vergeten. „We hebben",zegt Schilperoort, „to taal geen hinder van de toeristen. Van die mensen in de zomerdorpen heb je geen last, die gaan geen rommel schoppen. Het moet hier geen Renesse worden, daar vind ik het minder leuk. Maar zolang je geen bars en dancings hebt blijft het wel rustig." De eigenaren van de Attent Markt, waar keukenspullen, speelgoed, zo- merbenodigdheden, tijdschriften en eetbare waar te koop is, hebben daar entegen weieens het idee dat Brou wershaven wat meer voor jongeren zou moeten doen. Steef van t' Hof me moreert dat kinderen een steeds gro tere stem in het kapittel hebben als het gaat om het uitkiezen van een vakantieplaats. En als daar weinig te doen is.... Maar, vindt het echtpaar t Hof, ze hebben makkelijk praten zo lang ze niet naast een disco wonen. Want uit de berichten hebben ze be grepen dat dat wel een verschrikking is. Met de uitbreiding bij den Osse is het echtpaar zeer blij. Een eventuele su permarkt bij het park zou voor hen geen slag in het gezicht zijn. Integen deel zelfs. Lia van 't Hof: „Wij zouden het nooit aankunnen met al die men sen. Dan zouden we de winkel wel eens zo groot moeten maken, en dat is niet te doen." Een groot voordeel voor de midden stand in Brouwershaven is volgens t Hof het parkeerterrein midden op de markt. Meneer geeft een karakteris tiek trekje van de doorsnee Hollander: „Die rijdt zijn auto het liefst in de win kel. Dus is redelijk tevreden met de parkeerplaats hiervoor." Extra bevoorrading, om de toenemen de stroom recreanten van dienst te zijn, is volgens de ondernemers in de smalstad niet nodig. „De grossier komt twee keer in de week, dus dan kunnen we er snel genoeg bij zijn", zegt 't Hof van de Attentmarkt. Wat de zo- merspullen betreft, dat zal wel lukken. Er staat nog een flinke voorraad zon nebrand in de kelder, die is vorig jaar niet opgegaan." Misschien is volgens de medewerkers Attentmarkt nog wel wat extra's no dig op het gebied van de koffie: „Je moet altijd rekening houden met kof fiefilters en thermosflessen. Die ver geten ze of maken ze kapot. Tja, en aardappelschilmesjes. Die moet je ook in voorraad hebben." In Brouwershaven is, het nu nog rustig ÜENSDAG 27 APRIL 1988 J azzgy mnastiek bloeit in Zierikzee ZIERIKZEE - Ruim drie jaar gele den begon Jolanda Stoutjesdijk met het geven van jazzgymnastiek in een klein groepje,. De ex-turnster van gymnastiekvereniging Delta Sport zette met groot enthousiasme een nieuwe sport-rage in beweging. Want inmiddels zijn er iedere week, in de sportzaal aan de Mulockstraat in Zierikze, ruim 160 jazzgymnas- ten bezig. Met de Amerikaanse serie 'Fame' in gedachten staat Jolanda zelf drie uur achter elkaar met verschillende groepen als een dansprinses uit een sprookje les te geven. Of het nu kin deren van zeven jaar zijn of de meis jes van zestien uit de selektiegroep, zij zorgt met volledige inzet en inspi ratie dat iedereen de diverse dan spasjes uitvoert op de disco-muziek. De zaal heeft een grote spiegelwand. De meisjes gebruiken die bij het kie zen van de juste houding om de jazz gymnastiek vooral goed uit te voe ren. Zonder meer is Stoutjesdijk de grote drijfveer achter de succesvolle formule die de aktieve gymnastiek vereniging Delta Sport drie jaar ge leden opzette. Jolanda vertelt: „Toen ik op mijn vijftiende stopte met turnen, wilde ik graag iets anders doen. We zoch ten naar iets nieuws binnen de ver eniging. Ik had pas een voorberei dingscursus voor jazzgymnastiek gedaan, twintig zaterdagen in Goes. Daar werden de beginselen van de jazzgymnastiek onderwezen. Ik kreeg de kans van Delta Sport om te starten met twaalf meisjes en dat groeide al gauw uit tot een grotere groep", herinnert Stoutjesdijk zich. „Toen kreeg ik echt de smaak te pakken", lacht Jolanda, „Ik heb daarna de leiderscursus gevolgd van twee jaar, waarin vooral de mu ziekleer en gezondheidszorg enorm veel aandacht kregen." Met nog een specialisatie-cursus er achteraan lijkt Stoutjesdijk alle facetten van de jazzgymnastiek te kennen. „Ach", zegt Jolanda, „Natuurlijk zit ik met de opleiding aan het plafond. Maar ik heb nog zoveel inspiratie dat ik tijd te kort kom om al mijn ideeën binnen de jazzgymnastiek uit te voeren". Vooral bij de kinderen van zes tot negen jaar is het een lust om te zien hoe ze trachten de gelijke pasjes uit te voeren op muziek van Madonna. Want de muziek van Madonna, Whitney Houston en Michael Jack son lijkt populair te zijn bij de aller kleinsten. De acht jarige Leonie Verkaart uit Zierikzee: „Ik vind het gewoon leuk, vooral als we mogen dansen op mu ziek van Madonna. Thuis oefen ik wel eens op de slaapkamer en soms ook wel eens in de woonkamer". De negen jarige Marieke Kok geeft de voorkeur aan Michael Jackson: „Je wordt er ook lekker lenig van", vult Marieke vlug aan. Het blijkt dat niet alleen de gymnastiekoefeningen goed moet worden uitgevoerd, maar ook aan de muzikale kennis worden eisen gesteld. Vele kinderen zitten dan ook op de muziekschool. „Ik wil graag piano en dwarsfluit gaan spe len", spreekt Leonie op een wijze toon. „Nee", zegt Marieke, „Ik zing en later wil ik pas dwarsfluit spelen". Dat Jolanda een leuke juf is wordt zonder meer knikkend bevestigd, waarna beide kinderen zich weer in de groep scharen om de zaal met een ritmische beweging te door kruisen. Diana Kommer uit Dreischor, een vijftien-jarige Mavo leerlinge is al drie jaar aangesloten bij de jazz- gymnastiekgroep. „Vooral het ritmi sche gedeelte van de jazzgymnas tiek trekt mij enorm aan", zegt Dia na, die het liefst de rock en roll dan sen uitvoert. Krista van der Pols uit Noordgouwe is pas een jaar aktief. De dertien-jarige Havo leerlinge wil de wat aan beweging doen en nam een kijkje in de Mulockstraat. „Ik mocht gelijk meedoen", lacht Kris ta, „Het leuke is dat een nieuweling gelijk wordt opgevangen binnen de groep. Als Jolanda met een oefening bezig is, dan kan je altijd even toekij ken. Maar het gevolg is dat al gauw iedereen mee danst". Diana houdt van snelle muziek en Jolanda speelt daar aardig op in. Ze ker als er een rock en roll nummer wordt gedraaid lijkt de gymnastiek zaal het decor van de muzikale serie 'Fame', die iedere week nog op de Belgische televisie te zien is. Opvallend is dat bij de groepen geen enkele jongen te bespeuren is. „Jammer", bevestigt Jolanda, „Ik denk dat de jongens niet durven, ze voetballen zeker liever. We hebben maar twee jongens die aan jazz gymnastiek meedoen. Daarvan danst de veertien-jarige Ferry den Boer in de selectiegroep. Het zou hardstikke leuk zijn als we ook jon gens in onze groepen konden krij gen. We organiseren weieens dis coavonden in deze zaal. Dan zijn er wel jongens en sommigen kunnen uitstekend break-dance dansen. Ik weet zeker dat er jongens rondlo pen voor wie jazzgymnastiek uit stekend geschikt voor is", legt Jo landa uit. Door de enorme toeloop naar de jazz-gymnastiek kon Jolanda het niet meer alleen aan. Zij wordt bij de begeleiding van de ruim 160 deelne mers in zeven leeftijdsgroepen bijge staan door Anne van de Berg en Ruth Brinks. Op zaterdag 14 mei zal sporthal On derdak in Zierikzee geheel in het te ken staan van de jazzgymnastiek. De KNGB (Koninklijke Nederland se Gymnastiekbond) en gymnas tiekvereniging Delta Sport organi seren dan een inoefenprogramma Demogyjada (Demonstratie gymnastiek jazzdans). Er komen 54 j azzgymnastiekgroepen uit Brabant en Zeeland om een orginele, leuke of bijzondere dans uit tevoeren. Iedere groep krijgt drie minuten de kans om zich van de beste zijde te laten zien. De beste dertien jazzgroepen mogen aan de landelijke Demogyja da meedoen, die in november in Den Haag wordt gehouden. Stoutjesdijk verklaart ten slotte: „Het is toevallig dat Delta Sport dit mag organise ren. Door haar 25-jarige jubileum dit jaar, kregen we de kans van de KNGB, om haast alle jazzgymnas tiekgroepen uit het distrikt naar Zie rikzee te halen. Sporthal Onderdak wordt dan één grote disco met een perfecte professionele lichtinstalla tie. Ook komen er een paar groepen van ons ie de schijnwerpers. En voor alle andere jazzgymnasten zal het een leerzame en plezierige dag wor den." Jazzgymnastiek in de sportzaal in Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 35