In mijn werk moet ik ook een beetje psycholoog zijn College van b en w wil wormenbedrijf vergunning weigerei Vrouw en Werk start dependance in Goes Demonstratieve zwemtocht slot actie schone Schelde WESTKAPPELSE ONDERNEMER: Koninginnedag in Kwadendamme Werkgroep Borsele steunt Tanzaniaans veeteeltproject Jeugdbond maakt wandeling in Goes Meer afstand SOLLICITATIECLUBS NIEUW GEDEPUTEERDE HULDIGT ZWEMMERS Clubs Veel muziek op koninginnedag in Kapelle PZC/streek NIS SE Viering van koninginnedag WEMELDINGE Viering van koninginnedag r 'S-HEER AB TSKERKE SINT-PHILIPSLAND Viering van koninginnedag WOENSDAG 27 APRIL 1988 16 Kleine taxibedrijven zullen loodje leggen WESTKAPELLE Kleine dorpstaxibedrijven worden de dupe van de nieuwe Taxiverorde ning Zeeland. Ze kunnen door het taxirijden tegen een laag tarief te combineren met bijvoor beeld een garage, nu nog het hoofd boven water houden. Straks worden alle tarieven gelijkge schakeld en moet het taxibedrijf 24 uur bereikbaar zijn. De kleintjes leggen dan waarschijnlijk het loodje, vreest W. J. F aasse, eigenaar van een garage-, fietsverhuur- en taxibedrijf in Westka- pelle. Het vergunningenbeleid rond het taxi wezen werd altijd bepaald door de ge meenten. Grote onderlinge verschillen leidden volgens de provincie tot onge lijke concurrentieverhoudingen en daarom gaat de provincie een uniform KWADENDAMME - Koninginnedag in Kwadendamme begint om 9.00 uur, met klokgelui, waarna de plaatselijke muziekvereniging Con Affezione een gekostumeerde optocht leidt door het dorp. Voor de kleinsten volgt een film of poppenkastvoorstelling in de ba rak. Voor de kinderen vanaf groep 5 begint om 10.00 uur een oriëntatie-rit van on geveer twaalf kilometer. De peuters en groep drie en vier beginnen om 10.45 uur aan de vierkampspelen. Om 13.00, starten dezelfde spelen voor de oudere jeugd. Om 16.00 uur is er een voetbal wedstrijd tussen verklede dames. Een, playback-show in café-restaurant De Kroon begint om 18.30 uur. Op diezelf de plaats begint om 20.30 uur het Oranjebal. beleid opzetten. In alle taxi's worden taxameters verplicht gesteld en het provinciebestuur bepaalt welk kilo metertarief er berekend moet worden. Voor Faasse zal dat een stijging van de tarieven betekenen. „Voor een ritje naar Middelburg of Vlissingen reken ik nu nog twintig gulden. Na invoering van de nieuwe verordening zullen mijn klanten waarschijnlijk het dubbele moeten betalen. Oudere mensen, uit wie mijn klantenkring voor een groot gedeelte bestaat, zullen dan eerder hun kinderen laten rijden. Het risico bestaat dat ze alleen nog een beroep op mij doen voor noodgevallen, kleine en door het ziekenfonds betaalde ritjes". Faasse heeft vijf taxi's in de garage staan en vier personeelsleden in dienst. Door het taxivervoer te com bineren met ander werk kan hij de ta rieven laag houden. „Wanneer ie mand een taxi bestelt voor twaalf uur, zeg ik weieens: dat komt slecht uit, kan het niet een kwartiertje la ter? Vanwege de lage prijzen accep teert men dat, maar zo'n tolerante houding hoef ik straks niet meer te verwachten". Wil hij 24 uur beschikbaar zijn, dan zal hij extra personeel moeten aantrek ken. Volgens hem is dat in de stad geen enkel probleem, maar is het in een dorp als Westkapelle onmogelijk om je op taxivervoer te specialiseren. „Zelfs een staatsbedrijf als de PTT maakt on derscheid tussen dorp en stad. Wan neer ik 's zaterdagmorgens naar het postkantoor wil, kan ik in geen enkel dorp op Walcheren terecht en moet ik naar Middelburg of Vlissingen", aldus de garagehouder. J. Meulpolder uit Goes, landelijk voor zitter van de federatie Nederlandse or ganisaties in het personenvervoer, liet zich onlangs positief uit over de nieu we taxiverordening. De vaste tarieven NISSE - Het jeugdcircus Hogerop uit Goes opent om 10.00 uur de viering van koninginnedag in Nisse. In de wandelkerk van de Nederlands her vormde kerke verzorgt het een optre den dat duurt tot 12.00 uur. De middag begint in Nisse met een vossenjacht. Vanaf 13.30 uur moeten deelnemers in groepjes, op de fiets, een aantal 'vossen' in de omgeving van 'Nisse opsporen. Vanaf 15.45 kunnen behendige klimmers proberen iets uit de top van een mast te halen, die is in gesmeerd met zeep. Het avondpro gramma begint om 19.30 uur met een bingo voor de kinderen in Het Dorps huis, waar ook de prijsuitreiking van de vossenjacht is. Het oranjebal begint om 20.30 uur. WEMELDINGE Wemeldinge wordt op koninginnedag om 8.00 uur gewekt met het luiden van de klok. Voor Het Dorpshuis begint om 9.30 uur een aubade en een half uur later is in Het Dorpshuis de kindervoorstel ling De dubbel dikke pretshow te zien. Vanaf het Dorpsplein vertrekt om 13.15 uur de kinderoptocht, die bege leid wordt door muziekvereniging Oe fening Kweekt Kunst uit Wemeldinge. Vanaf 14.30 uur zijn er buurtspelen en om 16.00 uur is er een playbackshow op het sportveld Boenze Boogert. Op hetzelfde sportveld begint om 18.30 uur een voetbalwedstrijd tussen de ba sisscholen De Hoeksteen en de open bare basisschool Wemeldinge. De dag wordt afgesloten met een oranjebal in Het Dorpshuis, dat om 20.30 uur be gint. HEINKENSZAND - De gemeentelijke werkgroep ontwikkelingssamenwer king in Borsele gaat een veeteeltpro ject in het Tanzaniaanse Nampungu steunen. Het dorp ligt in het grensge bied met Mozambique. De veestapel stierf er twintig jaar geleden vrijwel geheel uit door een epidemie van run derpest. De bevolking vindt nu hoofd zakelijk een bestaan in de akker bouw. Een regionaal centrum is via voorlichting en bestrijding van ziek ten begonnen de rundveehouderij nieuw leven in te blazen. Borsele draagt bij in de aanschaf van 190 koeien en 10 stieren. In het regionale centrum werken een projectleider en twee veeverzorgers. Zij moeten de bevolking, die sinds de epidemie huiverig is van veeteelt, sti muleren weer een eigen veestapel te beginnen. De omstandigheden vol doende grasland en regen in Zuid- Tanzania zijn hiervoor gunstig. Een comité van dorpsbewoners draagt de verantwoordelijkheid in Nampungu. Bij het project zullen ook schoolverla ters worden ingeschakeld, zodat zij het vak kunnen leren. Het totale project kost 60.000 gulden met een looptijd van driejaar. De Bor- selse raad heeft hiervoor onlangs tien mille beschikbaar gesteld. De werk groep denkt door acties, waarmee ze na de zomervakantie begint, jaarlijks ook ruim tien mille te vergaren. Het project voldoet aan alle gestelde crite ria, namelijk dat het te maken moet hebben met primaire levensbehoeften, scholing en vorming in zich draagt en enkele jaren voortduurt. Bovendien moet het de gehele Borselse bevolking aanspreken. De werkgroep wijst erop dat het absoluut niet de bedoeling is zich als een overkoepelend orgaan op te stellen, maar hecht er wel aan te we ten welke andere projecten vanuit Borsele worden gesteund. Voorkomen moet worden dat de verschillende pro jecten elkaar beconcurreren. Naar di verse organisaties en kerkelijke instel lingen is derhalve een vragenformulier verzonden. MIDDELBURG - „Werk is de beste medicijn". En hij kan het weten. De Middelburgse huidarts T. J. Visser heeft in zijn bijna dertigjarige praktijk niet één dag verzuimd. „Ik heb me weieens vervelend gevoeld, maar als je dan aan het werk bent, vergeet je dat gewoon. De laatste keer dat ik ziek was (1 dag), was in 1952 in militaire dienst". Die ver vulde hij als arts bij de marine, on der andere in voormalig Neder lands Nieuw-Guinea. „Ik was al geïnteresseerd in dermatologie (leer der huidziekten), door mijn hobby: biologie. Het determineren van bloemen en planten, vond en vind ik nog steeds erg leuk. En in wezen doe je dat bij het opsporen van een huidziekte ook: het is zoe ken en zoeken, tot je het hebt". In Nieuw-Guinea kwam hij in aanra king met de meest uiteenlopende huidziektes. „Daar in de tropen bij de Papua's kwam dat ontzettend veel voor. Als marine-arts ging ik ook aan land en hield spreekuur. Ik zette een tafeltje neer, er ging een la ken overheen en daar stond de po likliniek. Het was altijd erg druk, want ze hadden allemaal wel wat". Toen Visser terugkwam in Neder land volgde hij van 1955 tot 1959 de opleiding tot dermatoloog aan de Rijksuniversiteit in Groningen en vestigde zich meteen daarna in Mid delburg, als opvolger van huidarts Snethlage. Hij begon met een praktijk aan huis en zeventien jaar later ging hij ver der als 'vrij gevestigde' in het Gast huis. Hij behandelde tot 1981 patiënten op de Bevelanden en Wal cheren, daarna alleen op Walcheren. Aanstaande vrijdag neemt hij af scheid en krijgt vanaf vier uur een receptie aangeboden in de nieuwe wachtkamer van het Gasthuis. „Tja, ik moet ermee stoppen, want ik ben 65. Ik vind het erg jammer, ben nog zeer vitaal en zou best nog een tijdje door willen gaan. Maar dat kan nu eenmaal niet, ik moet eruit", zegt hij met een weemoedige blik naar buiten. „Dat prachtige uitzicht op het Noordbolwerk zal ik wel mis sen. Ik zit hier schitterend. Wanneer je die bloeiende bomen ziet, dan kun je goed nadenken. Stukken beter dan wanneer je tegen een blinde muur aankijkt". „Er wordt wel gezegd: de huid is de spiegel van de ziel en dat klopt. De huid staat onder invloed van de psyche. Nu is niet iedere aandoe ning meteen terug te voeren naar iemands geestesgesteldheid, maar bij eczeem bijvoorbeeld wel. Bij ie mand die met een probleem zit, ge neest die aandoening niet zo best. Een arts hoort ook een beetje psy choloog te zijn en door praten kom je vaak een heel eind. Maar wij zijn natuurlijk geen wonderdokters", zegt de man die in zijn praktijk een kleine honderdduizend mensen on der handen heeft gehad. Er is in die loop der jaren ook wel wat in het soort ziektes veranderd. Visser: „Favus komt niet meer voor. Dat was een besmettelijke schim melziekte op het hoofd. Kinderen kregen daardoor kale plekken en in de wandeling heette het 'kletskop'. Ook de schimmelinfectie die werd veroorzaakt door het koeien melken met de hand zie je niet meer. De boer of boerin zat tijdens het melken met het hoofd tegen de koe aan en daar door ontstond die infectie. Maar nu wordt er mechanisch gemolken, dus van die ziekte zijn we ook af'. Er is aan de andere kant wel een stij ging van het aantal allergische hui daandoeningen. Visser: „Er is een toename van de stoffen waarmee een mens in aanraking komt. Kleur stoffen en conserveringsmiddelen bijvoorbeeld. Daar kun je respectie velijk contact-eczeem en uitslag van krijgen. Maar ook het aantal allergi sche reacties op geneesmiddelen vermeerdert. Penicilline is daarvan een bekend voorbeeld". Over de houding van de politiek ten opzichte van de medische stand is Visser weinig te spreken. „In Den Haag wordt er vanuit gegaan dat specialisten ontzettend veel verdie nen. We verdienen goed, dat is waar. Maar j e kunt maar een j aar of dertig werken, na een lange studie. Die der tig jaar is zo voorbij en je moet dan wel je zaakjes voor na die tijd goed' hebben geregeld. De politici veroor zaken arbeidsonrust en dat is een kwalijke zaak. Maatregelen worden aangekondigd en weer ingetrokken of half uitgevoerd. Een politicus moet een schaker zijn, dus ver voor uit kunnen kijken, maar dat doen ze niet. De politiek beïnvloedt de ar beidssfeer ongunstig". Hij noemt het specialistengeeltje. „Wij innen dat voor het ziekenfonds. Als het is betaald, schrijven we een kwitantie. Ik had nooit gedacht, dat ik zoiets nog eens zou moeten doen. We zijn naast specialist, kassier ge worden. Het gaat niet goed, ik ver wacht nog veel moeilijkheden in de gezondheidszorg' Huidarts Visser:„...ik verwacht nog veel moeilijkheden in de gezondheids zorg..." ai rw»te* scheppen duidelijkheid voor de klant, waardoor niet meer geconcurreerd wordt op tarieven maar op kwaliteit, was zijn mening. Faasse vindt concur rentie op tarieven gezond. „In verschil lende winkels wordt voor hetzelfde produkt toch ook een verschillende prijs gevraagd. De duurdere winkel is in ons geval echter langer open dan de goedkope. Iedereen weegt de voor- en nadelen tegen elkaar af en bepaalt waar hij boodschappen doet". De pro vincie heeft Faasse geadviseerd met andere ondernemers samen te werken, zodat om te voldoen aan de 24 uur beschikbaarheid doorverwezen kan worden naar een collega die dienst heeft. Hij voelt daar weinig voor, om dat hij bang is zijn zelfstandigheid te verliezen en onderdeel van een grote machine te worden. Over twee jaar bekijkt de provincie wat de opbrengst per taxivergunning is. Wanneer blijkt dat die niet spoort met het aantal vergunningen per taxi bedrijf, worden deze beperkt. Gede puteerde staten gaan er bij voorbaat vanuit dat het huidige aantal taxi's te groot zal blijken. Faasse ziet de don derbui al boven zijn taxi's hangen. „Onze stelling 'Beter meer rijden voor minder geld dan bijna nooit voor veel geld' zal na 25 jaar niet meer opgaan". Nederlands kampioen Ronald Wensveen in actie tijdens het dartstreffen in Souburg. OOST-SOUBURG - Het dartteam van het Souburgse café Moby Dick zat om goede tegenstanders verlegen. Het dart-promotieteam All Stars uit Den Haag werd daarom uitgenodigd. De tien Hagenezen die stuk voor stuk aan de top staan in Nederland, speelden het afgelopen weekeinde tegen de bes te Zeeuwse darters en tegen de spe lers van Moby Dick. De Zeeuwen heb ben geweten wat een goede tegenstan der is. Den Haag won bijna alles. De Zeeuwse kampioen Bob Wheatly uit Nieuw- en Sint-Joosland verloor zelfs van zijn Haagse opponent Willem Kwarten met 3 tegen 2. Frits Brummer is de captain van de All Stars-team. „De jongens die bij mij spelen, deden het wel aardig, maar hadden vier jaar geleden nog niets ge haald. Toen hebben wij dit tiental ge vormd, dat loopt uitstekend". Den Haag is de dartstad van Nederland. Twee derde van de leden van de Neder landse Dartbond woont daar. Brum mer kan zich nog herinneren hoe het begon in bar De Luifel, vijftien jaar ge leden. „Veel Engelsen kwamen daar en speelden dart, of vogelpik zoals ze in België. Nou, dan ga je het zelf ook pro beren, je hangt een dartbord op en daarna is het zo hard gegaan". Eén van de Haagse spelers, Bert Vlaardinger- hoek, nam in januari aan de Embassy World Professional Dart Champions hip in Londen. Hij won een deel van een partij van de Bob Anderson, num mer één op de ranglijst. Brummer vol- trots: „Niemand heeft hem dat nage daan. Maar we hebben eigenlijk alle maal uitstekende spelers, nummer één van Nederland Ronl Wensveen". Annie Schepers van dartteam Mc) Dick is, ondanks de verliezen, tevf den over de komst van de Hagenez| ,,'t Is echt een heel sportief team. zijn door hen uitgenodigd om in I Haag te komen spelen". De dartspl staat in de provincie Zeeland noginl kinderschoenen. De Zeeuwse Dartf deratie is ook niet bij de landelil bond aangesloten. Moby Dick hef drie dartteams, twee herenteams één damesteam. Schepers: „En volgende seizoen komt er een viej bij". Moby Dick neemt deel aanl darttoernooi van Holland Dart Mal zine. Maar één andere ploeg uit Z| land heeft daaraan meegedaan, van café Baarendts in Goes. 'S HEER ABTSKERKE - Koningin nedag in 's-Heer Abtskerke begint za terdag om 9.00 uur met kinderspelen bij basisschool De Poel. Om 10.00 uur zijn er spelletjes voor de peuters tot en met 4 jaar. 's Middags is er op het veld bij De Poel een zeskamp. De deelnemers moeten ouder dan 12 jaar zijn. De basisschool is ook het ver trekpunt van de kinderoptocht, die om 19.00 uur begint. De prijsuitreiking aan de winnaars van de diverse activi teiten vindt 's avonds plaats in de schuur van J. Markusse, waar vanaf 20.30 uur ook het oranjebal gehouden wordt. GOES - De regio Zeeland van de Ne derlandse Jeugdbond voor Geschie denis maakt zaterdag 7 mei een rond wandeling door Goes, waarbij ver schillende bezienswaardigheden worden bezocht. Op het programma staan onder meer bezoeken aan de Grote- of Maria Mag- dalenakerk, het stadhuis en het mu seum voor Noord- en Zuid-Beveland. De tocht door de binnenstad wordt be geleid door een medewerker van het gemeentearchief. De deelnemers ver zamelen om 10.00 uur in de hal van het Goese station. Het bezoek duurt tot 14.30 uur. SINT-PHILIPSLAND - Burgemeester en wethouders van Sint-Philipsland zijn van plan een plaatselijke onder nemer, die reeds een wormencompos- teringsbedrijf heeft aan de Campweg in de Prins Hendrikpolder, een hin derwetvergunning voor het bedrijf te weigeren. Binnen vijftig meter van het bedrijf en de opslagplaats van ap- pelpulp, het voedsel voor de wormen, is een woning gevestigd. Volgens richtlijnen en het advies van de in spectie van de volksgezondheid voor de milieuhygiëne Zeeland moet die afstand groter zijn. De ondernemer heeft geweigerd een aantal kweek- bakken te verwijderen. In een toelichting bij de ontwerp-wei- gering stellen burgemeester en wet houders dat binnen de straal van vijf tig meter al vier kweekbakken onder plastic kassen en een opslagplaats voor appelpulp en compost zijn geves tigd. „Opgemerkt kan nog worden dat appelpulp ernstige stankoverlast geeft en er sprake is van een constant^ proces van verwerking van appel-' pulp". De afstand van 25 meter tussenl kweekbakken onderling is - volgensl inspectie - voldoende om stankovl last te voorkomen. Het college virf die afstand ontoelaatbaar. B en w zijn van mening dat de afstal tussen de bakken groter moet zijn. El en ander houdt in dat drie bakken vf wijderd moeten worden. De onden mer is al gevraagd om het bouwpl| zodanig te wijzigen, dat hij wel in 2 merking komt voor een hinderwetvl gunning. De man heeft dat geweigel Voor het college van b en w is dat ij noeg reden om de hinderwetverg ning (voorlopig) af te wijzen. De ondl nemer kan nog in beroep tegen het if sluit van burgemeester wethouders. Vorig jaar al besloot de gemeenteral de vestiging van een wormencompi teringsbedrijf mogelijk te makl door het bestemmingsplan aan te pa sen. Tegen de aanpassing kwaml twee bezwaren binnen, die del maand door gemeenteraad werden gewezen. GOES - De Stichting Vrouw en Werk, die ijvert voor verbetering van de po sitie van vrouwen op de arbeids markt, heeft in Goes een dependance geopend. Om de afstand naar instel lingen en publiek te verkleinen, is naast vestigingen in Middelburg en Terneuzen gekozen voor een 'eigen ge zicht' op de Bevelanden. Het kantoor Goes aan de 's-Heer Hendrikskinde- renstraat heeft onder meer een om budsfunctie. De doelgroep, herintre dende vrouwen en schoolverlaat sters, kunnen er met alle vragen over werk(gelegenheid) terecht. Beleidsmedewerkster J. van der Meu- len houdt zich vanuit de dependance ook bezig met de centraal geplande cursussen zoals bijvoorbeeld Vrouw en Werk (momenteel in Zierikzee) en Vrouw en Techniek, die in coöperatie met het arbeidsbureau en het Cen trum voor Beroepsoriëntatie en Be- roepsbeoefening Zeeland (CBB) in Goes wordt gegeven. Daarnaast be reidt Vrouw en Werk een beroepenma- nifestatie voor. De Goese scholenge meenschap Groot Stelle biedt 26 mei onderdak aan ruim 35 bedrijven, die een brede vertegenwoordiging van de arbeidsmarkt vormen, waaronder de commerciële dienstverlening, gezond heidszorg, techniek en produktie, overheid, toerisme en horeca en het midden- en kleinbedrijf. Het is niet al leen de bedoeling vrouwen attent te maken op de mogelijkheden die de ar beidsmarkt biedt, maar ook bedrijven bewust te maken van de ongelijke man/vrouw-verdeling in een aantal branches. Burgemeester E. J. Hoogen- dijk-van Duijn van Kortgene zal de be roepen- en scholingsmarkt openen. aan maximaal tien vrouwen, maar I komt regelmatig ruimte vrij doordl deelneemsters via deze methode el baan vinden, leert de ervaring in h| buitenland. In Terneuzen begint i sollicitatieclub al in mei. Middelbu en Goes volgen na de zomer. De Goe| dependance is dinsdag, woensdag e donderdag open van 9 tot 13 uur. BI leidsmedewerkster Van der Meulf houdt spreekuur op donderdag (van| tot 11 uur). BRESKENS De begin maart begonnen handtekeningenactie voor een scho ne Schelde wordt zondag 1 mei afgesloten met een manifestatie in Breskens. Voorafgaand aan de slotbijeenkomst, in discotheek Casino aan het Oranje plein, houdt de internationale zwemvereniging Nederland-België een demon stratieve zwemtocht. De zwemmers vertrekken om 13.30 uur vanaf surfcentrum Matour bij Groede richting Breskens en worden begeleid door de reddingboot Javazee uit Bres kens, leden van de West-Zeeuws-Vlaamse reddingsbrigade, sportvissers en sur fers. Om 15.00 uur arriveren de deelnemers aan de zwemtocht in de haven van Breskens, waar ze worden verwelkomd door wethouder J. Thomaes van Oost burg en de muziekvereniging OBK uit Hoofdplaat. Vervolgens maakt deze mu ziekvereniging een rondgang door Breskens. De slotbijeenkomst begint om 16.00 uur in het casino. De Zeeuwse gedeputeerde mevrouw G. de Vries-Hom- mes huldigt de zwemmers. In de discotheek zal een tentoonstelling te zien zijn over de Schelde en ook wordt een videofilm vertoond over de zeearm. De Zeeuwse Milieufederatie is aanwezig met een informatiestand. De internationale handtekeningenactie is goed aangeslagen, aldus de actie groep Redt de Schelde uit Breskens, die samen met de internationale Schelde- werkgroep de actie heeft opgezet. Uit de adressen op de handtekeningenkaar ten blijkt dat de actie bijna overal respons heeft gehad. In een aantal plaatsen, waaronder IJzendijke, Hontenisse, Oostburg en Nieuwvliet, werden huis-aan- huis acties gehouden. Ook in een aantal kerken werd aandacht besteed aan de actie. Zo kregen de actievoerders onder andere medewerking van vele tientallen pastoors van Scheldedorpen tussen Antwerpen en Gent. Scholieren van het Crombeeninsti- tuut in Gent verzamelden duizend handtekeningen. Het plan is de handtekeningen vrijdag 10 juni in Antwerpen, Gent of Brussel aan de politiek verantwoordelijken aan te bieden. Vrouw en Werk zet binnenkort in heel Zeeland sollicitatieclubs op. Met deze nieuwe activiteit zijn onder meer in Groot-Brittannië en België goede re sultaten bereikt. Het komt erop neer dat de stichting vrouwen en school- verlaatsters bij de sollicitatie op alle fronten zal begeleiden. De deelneemsters kunnen allereerst gebruik maken van uitgebreide facili teiten (typemachine, tekstverwerker, telefoon). Eén dagdeel per week zal worden geoefend of serieus worden ge solliciteerd. Medewerksters van de stichting adviseren zonodig bij het schrijven van een sollicitatiebrief of de voorbereiding op een sollicitatiege sprek. Bovendien worden de bevindin gen regelmatig nabesproken. Elk re giokantoor biedt in aanvang plaats KAPELLE-BIEZELINGE - De vil ring van koninginnedag in Kapelll Biezelinge begint omstreeks 8.45 utr met het luiden van klokken, waarnl de schooljeugd voor het gemeentl huis een aubade brengt. Voor de kil deren van de groepen 1 tot en met-tf er een voorstelling in De Vroone ojj 9.30 uur. Voor de leerlingen van dj groepen 5 tot en met 8 begint er om dij tijd een filmvoorstelling in het oudT sportgebouw. Om 14.00 uur begint op het KerkpleJ in Kapelle ringrijden op tractoren, vel kleed ringrijden op de fiets en touw trekken voor ploegen van zeven pers! nen. Een uur later treedt de kindercal torij op in het verzorgingstehul Cederhof. Bram Beekman geeft oil 19.00 uur een concert op het orgel val de Hervormde kerk in Kapelle. 0j 20.00 begint er op het sportpark Hl Groene Woud een taptoe waaraan rol dewerking verlenen het showkorpl Rust Roest uit Zierikzee, een drunKJ lyracorps uit Sprundel, OKK uit meldinge en Ons Genoegen en JongJ Kracht uit Kapelle. Tot slot is er oil 21.00 uur een Oranjebal in de Vroojj met medewerking van The Mandica 5

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 26