oda langs VVV in verlenging Rode kaart Remco Boere Zeeuwse voetbalclubs nieuw bekertoernooi Matthieu Hermans held van de dag Klasseverschil maakt Axel niet kansloos M L NDSKAMPIOENTOCH WINST: 2-3 Benfica wkerklus Training Jan Nijman in Souburg Busreis VRUCHTELOZE SOLO IN DE VUELTA Deense voetballers akkoord met premie Giresse stopt met voetballen Fikse stargelden voor tennisprofs Real Madrid naar Rotterdam-toernooi BEKERTREFFEN TEGEN VLISSINGEN Ongelegen AALWIJK (ANP) - PSV heeft het supertrio nog steeds in beeld. De kapitale ploeg uit Eindho- •n heeft na de enkele weken geleden behaalde tiende landstitel nog steeds ruim uitzicht op tt veroveren van de belangrijkste Europa Cup en op de nationale voetbalbeker. PSV bereikte steravond in Waalwijk overigens pas na grote inspanning de finale van dat KNVB-beker- rnooi. \lach toffer Wendy van 't Westende haalt turnfinale Jean Paul van Poppel wint Scheldeprijs Wielrennen loENSDAG 27 APRIL 1988 LrKBADE (ANP) - Uiteindelijk lachten de Roda-sup- [rters als laatste, toen Sanchez Torres in de slotminuut r(je verlenging met de bal aan de voet en de armen om- jogbet doel inliep: 3-1. Doelman Roox bevond zich in de fddencircel, om zijn aanvallers in het wanhopige slotof- tgsief te voeden. Ce gaan Europa in", zong het dit seizoen zo weinig ver- kde Roda-legioen. Jan Reker, volgend jaar trainer van Joda, is voorlopig de enige van de huidige VW'ers die ver leerd is van Europees voetbal. Reker had zich, om kwade gezichten bij thuisfront te voor komen, na de loting twee weken geleden niet meer in Kerk- rade laten zien. Toch was hij teleurgesteld, want hij had zo graag die tekst op een spandoek verwezenlijkt: Roda krijgt Reker, WV de beker. Roda JC - VVV 3-1 na verlenging (1-1, 0-1). 18. Reynierse (straf schop) 0-1, 56. Boerebach 1-1,100. Raymond Smeets 2-1,120. San chez Torres 3-1. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 15.000. Gele kaart: Nijssen (VVV) en Groenendijk Roda JC). liksemstart RKC eed PSV beven tuzendoder RKC, de kampioen van eerste divisie en een ronde eerder ccesvol tegen Ajax, lag stevig dwars nam zelfs een voorsprong van 2-0. ior gebruik te maken van het sur- |us aan kwaliteit zette PSV via tref- tsvan Gillhaus, Lerby en Koeman de iken nog juist recht: 2-3. et ongekend fraaie seizoen van de indhovense grootmacht kan nog al- jd tot de drieslag leiden, die het grote jaxin 1972 verwezenlijkte. Het toen ior de vedette Johan Cruijff gedra ai elftal zorgde in dat jaar zelfs voor :tra's als de wereldbeker en de Su- jrcup, die PSV slechts via een succes- ille coup in Stuttgart in het vizier inkrijgen. met veel inzet gepaard gaande storm loop van RKC. Daarvoor had het een week eerder al een moeilijkere proef gehad tegen de Koninklijke uit Ma drid. Trainer Toni van Benfica, de tegen stander van PSV in de finale van het Europese bekertoernooi, vond de 3-2 in Waalwijk een gemakkelijk karwei voor de Eindhovense ploeg. „PSV had hier een bewuste rustdag. Ze hebben rustig de momenten uitgekozen om hun doelpunten te maken." Dat oordeel werd bepaald niet gedeeld door PSV-coach Hiddink. „Niks geen rustdagen, zeker niet in deze fase. In de tweede helft hebben we veel moeten geven om RKC van ons af te schud den." RKC - PSV 2-3 (2-119. Schapendonk 1-0,28. Van de Wiel 2-0,35. Gillhaus 2-158. Lerby 2- 2, 68. Koeman 3-2. Scheidsrechter: Keizer. Toeschouwers: 5200 uitverkocht ij zulke aansprekende karweien ond de bekerklus in het eigen Bra- int tegen RKC natuurlijk in een hril daglicht. Het duurde geen half irvoordat PSV wist, dat de mouwen gestroopt dienden te worden om geschonden uit de Langstraat te ko en. RKC showde de counters, waar- Ii het vooral door de inbreng van de elle aartsrommelaar Ad van de iel patent heeft. jeisen, de bedwinger van de Madri- en Sanchez, had aan de rossige top- iiutter van de eerste divisie (30 tref- rs) de handen meer dan vol. In de ne- mtiende minuut kon Nielsen in duel iet Van de Wiel de bal niet goed weg erken. Brard gaf onmiddellijk diepte in het spel en Schapendonk liet zijn sus voor de juiste positie zien: 1-0. |SV, niet zo hooghartig als Ajax der- ien dagpn eerder, schudde eens met it hoofd, gooide het tempo wat om- log, maar moest geen tien minuten iter weer naar de middenstip voor in aftrap. Van de Wiel speelde in sa- nwerking met Hutten de linker- lank van PSV uit. Hij prikte de bal r de benen van veteraan Van de ferkhof, die het gemis van Heintze iterlandverplichtingen) en Gerets ilessure) moest opvangen. Doelman [an Breukelen was het volgende lachtoffer van de onvoorspelbare valler: 2-0. ^tegenstelling tot Ajax, dat de gekste igen ging doen bij de achterstand in 'aalwijk, hield PSV het hoofd erbij, log voor rust verkleinde het de ach- ■stand, toen Vanenburg een hoek- :hop op de hoogspringende Gillhaus |chtte. Doelman Hans van Loen, de idere broer van Utrecht-spits John, zien waarom normaal Peter Ge- ids (blindedarm) meer vertrouwen riet. Hij miste royaal en gaf Gillhaus le gelegenheid raak te knikken: 2-1. de tweede helft hield RKC nog even )1 met het vertrouwde counterspel, iaar toen de Europese topclub PSV nen tien minuten twee keer koel- loedigheid toonde, moest de Waal- ijkse ploeg pressievoetbal spelen en it gaat het elftal van de rustige coach an Veen toch minder goed af. De lasse van PSV, dat de bal zo lang mo- ilijk in bezit hield, werd onderstreept de beslissende treffers van Lerby Koeman. Deen, vanouds kankerend en schel lend op medespelers en scheidsrech- r Keizer, profiteerde rustig van een 'Stekende rush van diesel Van Aerle, (ede achterlijn haalde. Lerby, die be- 'aker Bosz had misleid, kwam naar fnnen en schoot in die 58 ee minuut 'et de onwennige rechtervoet in de "ige hoek (2-2). Tien minuten later 'as het duel beslist. Vanenburg wipte bal bij een vrije trap op, Koeman boot niet maar nam aan om enkele (eters verderop wel uit te halen. De )et veel effect draaiende bal misleid de de ongelukkige Van Loen volledig, doelman viel naar rechts, de bal g rechtdoor: 2-3. 'SV kon zich professioneel terugtrek en voor Van Breukelen en liet zich 'et meer van de wijs brengen door de Ronald Koeman (linksin een hevig duel verwikkeld met Marcel Bruins tijdens de hekerwedstrijd in Waalwijk. SITTARD (ANP) - Een vrachtwagen vol geld, een nog grotere portie geluk en twee spitsen die echt veel kunnen scoren heeft Den Haag nodig om de gradatie uit de eredivisie te ontlopen. Omdat niemand meer in dat soort wonderen gelooft, mag men er gerust van uitgaan dat Den Haag na de 2-1 nederlaag van gisteravond in Sittard tegen Fortuna volgend seizoen weer in de eerste divisie mag voetballen. Fortuna werkte zich door de zege in de inhaalwedstrijd weer iets omhoog naar de zevende plaats op de ranglijst. De ploeg mag daardoor blijven hopen op een plaats in de nacompetitie en hielp tegelijkertijd de in degradatie nood verkerende buurtgenoot Roda JC van een concurrent af. De enige Hagenaar die voor beroering zorgde was Remco Boere. Hij deed dat te letterlijk, met zijn mond richting ar biter Van der Laar. Die liet dat enkele malen over zich heen gaan, maar vond het vijf minuten voor rust welletjes en trok de gele kaart. Zeven minuten voor het einde knalde diezelfde Boere een bal tegen de benen van de scheidsrechter, nadat hij nota bene voor een vrije trap in zijn voor- KOUDEKERKE - Wendy van 't Wes tende uit Koudekerke heeft zich ge plaatst voor de nationale turnfinale in de C-lijn. De 10-jarige turnster wist zich te kwalificeren tijdens de voor wedstrijden in Helmond. OOST-SOUBURG - Jan Nijman, trai ner bij Sparta, geeft vanavond (woensdag) een demonstratie voor de Zeeuwse trainers van de WON. Hij zal onder meer oefeningen doorne men met de twee ex-RCS spelers Den nis en Gérard de Nooijer. De demonstratie wordt gehouden op de velden van RCS in Oost-Souburg en begint om 19.00 uur. Na afloop hou den de leden van de WON hun jaar vergadering in het clubgebouw van RCS. deel had gefloten. Toen kon de Hage naar naar de kleedkamers verdwijnen. Fortuna Sittard - FC Den Haag 2-1 (1-0). 33. Custers 1-0, 72. Reijners 2-0 strafschop77. Rontberg 2-1. Scheidsrechter: Van der Laar. Toeschouwers: 2.000. Gele kaart: Kleinen (Fortuna), Boere en Jol (FC Den Haag). Rode kaart: Boere (Den Haag). Cor Louwerse (links) krijgt de onderscheiding opgespeld door afdelingsvoorzitter Kees Blomaard. KAPELLE - Naast deelname aan de competitie en aan de 'normale' beker strijd krijgen de Zeeuwse voetbalclubs met ingang van het komend sei zoen de gelegenheid mee te dingen naar de zogenaamde Opel-cup. De strijd om die (Zeeuwse) beker is het directe gevolg van contacten tussen de KNVB afdeling Zeeland en de provinciale Opel-dealers, zo deelde voor zitter Kees Blomaard dinsdagavond mee tijdens de voorjaarsvergadering van de afdeling in De Vroone in Kapelle. Vooruitlopend op de definitieve plannen, lichtte Blomaard in Kapel- Ie al een tipje van de sluier op. Dank zij het contract met de Zeeuwse au to-dealers kunnen Zeeuwse stan daardelftallen gratis deelnemen aan de strijd om de nieuwe cup. Na de voorronde op 23 augustus (voor af delingsclubs) volgt op 18 oktober de eerste ronde en op 8 november de tweede ronde. De deelname voor de clubs is gratis en de Zeeuwse afde ling staat bovendien borg voor de reiskosten als die een bedrag van 150 gulden te boven gaan. „Het is een nieuwe ontwikkeling, die past in uw en onze gedachten dat sport en sponsoring niet meer zonder elkaar kunnen". Haaks op het eerste deel van zijn be toog stond echter de mededeling van Blomaard dat in deze cupstrijd geen boekingen worden gegeven. Spelers die over de schreef gaan staat een verplichte wissel te wach ten (maximaal vier per wedstrijd per elftal). De allergrootste boosdoeners staat echter wel een straf te wach ten. Zij kunnen uit het veld gestuurd worden en een schorsing tegemoet zien. Eerder pleitte Blomaard echter voor forsere straffen. De toenoemende spelverruwing baart hem de nodige zorg, zo deelde hij mee. „Zou het niet beter zijn om na twee boekingen al één wedstrijd te schorsen (in plaats van na drie boekingen) en zou het niet beter zijn boekingen pas na twee (in plaats van één) seizoen te laten veijaren", zo vroeg de afde lingsvoorzitter zich af. De verplichte wissel in de Zeeuwse 'auto-cup' is tot op zekere hoogte echter een vrij brief voor wangedrag. Om de nieuwe bekerstrijd interes sant te maken voor de clubs verloot de Zeeuwse afdeling onder de ver liezers in de eerste ronden enkele prijzen. „Wij denken bijvoorbeeld aan een gratis busreis naar een thuiswedstrijd van PSV", zei Blo maard, die daarmee ongemerkt verwees naar het samenwerkings verband tussen de Zeeuwse afde ling en PSV. In mei worden de clubs nader ingelicht over de cupstrijd. De voorjaarsvergadering van de Zeeuwse afdeling was er disndag- avond één voor hardlopers. In een ijltempo werkte Kees Blomaard zich door de agenda zonder al te veel tegengas te krijgen van de clubs, die niet al te massaal opgekomen wa ren. Vierendertig veldvoetbalver- enigingen (ongeveer eenderde van de Zeeuwse clubs) lieten verstek gaan en kunnen een boete tegemoet zien. Het vlotte verloop van de ver gadering was niet eens zo verwon derlijk. De ergste plooi (het conflict tussen de Zeeuwse afdeling en de voetbalvereniging Serooskerke over de komst van het Nederlands elftal) was in de aanloop naar de ver gadering al gladgestreken. Amper vijf kwartier na de opening werd de bijeenkomst afgeblazen. In de tussentijd had voorzitter Kees Blomaard ook nog kans gezien de 73-jarige Cor Louwerse uit Vlissin- gen te onderscheiden met de gou den waarderingsspeld van de KNVB. Louwerse was in Vlissingen jarenlang bestuurlijk actief in het zomeravondvoetbal en het zaal voetbal. Bovendien maakte hij in de jaren vijftig nog vijfjaar deel uit van de technische commissie van de Zeeuwse afdeling. SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Matthieu Hermans startte in de Ron de van Spanje om etappes te winnen. Zijn eindsprint was daar inmiddels scherp genoeg voor. In de voorberei ding ging Hermans trainen in de Siera Nevada en raakte daardoor zo in vorm dat hij in de eerste de beste ber getappe van de Vueita een solo aan durfde. Matthieu Hermans reed in de tweede etappe op Tenerife 130 kilometer al leen voorop. Hij won niet, wel was hij de held van de dag. Na hem had het Spaanse trio Mujika, Gaston, Cubino meer succes. De eerste greep overal naast, maar Gaston sprintte naar de ritzege en Cubino veroverde de gele leiderstrui van de Italiaan Pastorelli. De tweede etappe, over 210 kilometer van San Cristobal de Laguna over twee hoge bergtoppen naar Santa Cruz, was amper begonnen of Her mans ging in de aanval. „Ik had de wind in de rug en hoopte op veel vrij heid. In was tenslotte voor geen enkele klassementsrijder gevaarlijk". Het peloton hield de marge met de eenzame vluchter beperkt. Hermans' vlucht reikte niet veel verder dan de eerste bergtop, de Puerto Erjo. Een maal ingelopen reed hij op zijn gemak over de tweede berg, de Altos de las Camperas, gesitueerd op 15 kilometer van het einde. Daardoor finishte hij ruim twintig minuten na de winnaar. „Ik wilde me niet meer forceren. Van af morgen zijn er op het Spaanse vasteland vier vlakke etappes, waar in ik mijn kansen moet waarnemen." De beslissende ontsnapping viel na 165 kilometer. Gaston, Mujika en Cu bino, van drie verschillende ploegen, werkten uitstekend samen. Zij hielden na de beklimming van de Alto de las Camperas ruim een minuut voor- KOPENHAGEN (AFP) - De spelers van het Deense voetbalelftal en de Deense voetbalfederatie hebben een akkoord bereikt over de hoogte van de premies tijdens de eindronde van het toernooi om het Europees voet balkampioenschap, dat van 10 tot en met 25 juni in West-Duitsland wordt gehouden. De overeenkomst garan deert de spelers een minimum-inko men van 130.000 Deense kronen (f. 38.000) en een maximum-bedrag van 270.000 kronen (f. 79.000) De twintig Deense selectie-spelers krijgen evenals trainer Sepp Piontek voor de drie wedstrijden van de eerste ronde (tegen Spanje, West-Duitsland en Italië) 130.000 kronen. Dat is 100.000 kronen meer dan zij bij het vorige Eu ropees kampioenschap in Frankrijk verdienden. Een plaats in de halve eindstrijd levert de Deense internationals een extra premie op van 40.000 kronen. Wordt daarin gewonnen dan rinkelt de kassa voor nog eens 50.000 kronen; een be drag dat verdubbeld wordt als de De nen de titel grijpen. sprong vast. Gaston, ex-helper van Kelly die voor veel geld transfereerde, won de sprint voor Mujika. De leegge- fietste Cubino, vorig jaar al eens etap pewinnaar in de Vueita, sprintte niet mee en stelde zich tevreden met de ge le trui. De uitslag van de tweede etappe is: 1. Gas ton (Spa) 210 km in 5.25.41 (gem. 38,687 km/ u), 2. Mujika (Spa) z.t., 3. Cubino (Spa) op 3 sec.. 4. Dietzen (WD1) op 1.14, 5. Dominguez (Spa), 6. Schepers (Bel), 7. Blanco-Villar (Spa), 8. Kelly (Ier), 9. Pino (Spa), 10. Jesus Rodriguez (Spa), 11. Lejarreta (Spa), 12. Fuerte (Spa), 13. Bohorquez (Col), 14. Mon- cada (Col), 15. Arroyo (Spa) allen zelfde tijd als Dietzen, klasseringen Nederlanders: 111. Suykerbuyk op 4.31, 146. Beuker op 10.58, 170. NJjboer op 22.21, 171. Hermans z.t. Het algemeen klassement: 1. Cubino (Spa) 5.45.26, 2. Gaston (Spa) op 52 sec., 3. Mpjika (Spa) op 54 sec., 4. Kelly (Ier) op 1.27,5. Diet zen (WD1), 6. Pino (Spa), 7. Lejarreta (Spa), 8. Millar (GBr), 9. Cardenas (Col), 10. Julian Gorospe (Spa), 11. Parra (Col), 12. Herrera (Col) allen zelfde tijd als Kelly, 13. Aja (Spa) op 1 48, 14. Colage (Ita) op 1.54, 15. Chiap- pucci (Ita) z.t. Nederlanders: 87. Suyker buyk op 4.44,134. Beuker op 11.56,159. Her mans op 23.22, 161. Nijboer op 23.30. PARIJS (Reuter) - Alain Giresse neemt op 4'juni afscheid van de voet balsport. De 35-jarige middenvelder van Olympique Marseille, die jaren lang zijn stempel drukte op het Fran se nationale elftal, speelt op die dag zijn laatste wedstrijd tegen Monaco. De balgoochelaar verklaarde gisteren in een radio-interview, dat hij het veld met opgeheven hoofd wil verlaten. „Ik zou het verschrikkelijk vinden vol gend seizoen vanaf de bank de wed strijden van Marseille te moeten vol gen", aldus Giresse, die vorige week met zijn team in de halve finale van de Europa Cup voor bekerwinnaars door Ajax werd uitgeschakeld. De kleine middenvelder (lengte: 1,63 meter) stelde zijn fluwelen traptech- niek lange tijd in dienst voor Bor deaux, waar hij zestien seizoenen speelde. Twee jaar geleden bezweek hij voor een vorstelijke aanbieding van Bernard Tapie, de steenrijke zaken man die al geruime tijd van Marseille een Europese topploeg probeert te ma ken. Ondanks zijn kwaliteiten kreeg de middenvelder pas op latere leeftijd in ternationale erkenning. De spelmaker debuteerde in 1974 in het Franse elftal, maar het duurde tot 1982 voor hij on der de toenmalige bondscoach Michel Hidalgo een vaste plaats in het Franse team kreeg. SCHOTEN (ANP) - Jean-Paul van Pop- pel heeft zich gisteren de Grote Schel deprijs weer toegeëigend. De sprinter overmeesterde de snelle Belg Eddy Planckaert voor zijn tweede overwin ning in de Belgische semi-klassieker. Twee jaar geleden was hij eveneens winnaar, vorig jaar waande hij zich al zeker van prolongatie toen Etienne de Wilde hem nog voorbijflitste. De 76e Grote Scheldeprijs kende voor de derde achtereenvolgende keer een massasprint als ontknoping. Het par koers over 249 kilometer had, zeker in het mooie weer, te weinig selectiemo gelijkheden. De organisatoren leidden de renners nog wel naar Leuven op zoek naar heuvels en kasseien. In de laatste plaatselijke omloop te Schoten bij Antwerpen reikte geen en kele ontsnappingspoging verder dan vijftig meter. Adri van der Poel nam daar niet aan deel. De Nederlandse kampioen staakte onderweg de strijd, nadat hij een steentje in zijn oog had gekregen. De uitslag is: 1. Van Poppel (Ned) 249 km in 6.03.54 (gem. 41.055 km/u), 2. Planckaert (Bel), 3. Daams (Ned), 4. Arntz (Ned), 5. Pi- rard (Ned), 6. Veenstra (Ned), 7. Vanderaer- den (Bel), 8. De Vos (Bel), 9. Lameire (Bel), 10. Redant (Bel), 11. Bomans (Bel), 12. An derson (Aus), 13. Capiot (Bel), 14. Jan Wij- nants (Bel), 15. Frison (Bel), 16. De Wilde (Bel), 17. Haex (Bel), 18. Cottenies (Bel), 19. Bafcop (Bel), 20. Van Vliet (Ned), 23. Ad Wij- nands (Ned), 24. Schurer (Ned), 30. Pieters (Ned) allen zelfde tijd als Van Poppel. EDE (ANP) - Gelokt door fikse start- gelden strijken volgende week voor het derde achtereenvolgende jaar ten nisprofs van naam in Ede neer. Orga nisator Gies Pluim, geruggesteund door vijf sponsors en een goed lopend promo-dorp, heeft zich voor een pre sentiegeld van 90.000 dollar weer ver zekerd van de komst van s werelds sterkste tennisser Ivan Lendl. Voorts komen onder meer Miloslav Mecir en Kent Carlsson. De aanwezig heid van deze laatste werd op het aller laatste moment afgedwongen en heeft Pluim volgens eigen zeggen een enorm bedrag gekost. De Edese organisator had de standing van zijn toernooi graag willen opfleu ren met nog een speler uit de top-twin- tig, maar Mikael Pernfors, die hij op het oog had, bleek al te hebben geko zen voor New York, waar trouwens ook Ivan Lendl doende is wat dollars bij el kaar te slaan. De Tsjechoslowaak, die op het punt staat Amerikaan te worden, wordt pas volgende week donderdag in Neder land verwacht. Hij heeft dan precies voldoende tijd om de vier partijen af te werken om zich voor de derde achter eenvolgende maal in het bezit te stel len van de hoofdprijs van 50.000 dollar. ROTTERDAM (ANP) - Real Madrid zal deelnemen aan het internationale voetbaltoernooi van Rotterdam, dat op 5 en 7 augustus in De Kuip wordt gehouden. De organisatie van het toernooi, dat Feyenoord als vaste gastheer kent, heeft eerder Glasgow Rangers, de Schotse miljoenenploeg, gecontrac teerd. De vierde deelnemer wordt vrij wel zeker FC Antwerp, de Belgische kampioenskandidaat. Tennis 'open Japanse tenniskampioenschappen Fujisawa: Balestrat (Aus) - Lindqvist wei 6-3 1-6 6-0, Gigi Fernandez (Vst) - (nibull (Aus) 6-2 6-0, Harper (Vst) - Smylie 7-6 (8-6) 6-2, Bonder (Vst) - Witvoet ,™'6-l 7-5. Savsjenko (Sov) - Robin White st) 1-6 6-1 6-4, Minter (Aus) - Antonoplis p11 6-0 3-6 7-6 (7-3). Tweede ronde open rjiskampioenschappen van West-Duits- Po: Michiel Schapers - Ricki Osterthun 7«lj 5-7,0-6. Tom Nijssen-Jan Gunnarsson l,ei 6-3,5-7 en 6-4. [Zeilen hnpische zeilweek in Hyeres: 470-da- Derde wedstrijd: 1. Lebrun (Fra), 2. Za- Spa), 3. Bacchiega (Ita). 25. Kramer/ Stavenuiter (Ned), 38. Vegter/Bultman (Ned), 50. Steenhuis/De Blocq (Ned). 470-he- ren: Vierde wedstrijd: 1. Calafat (Spa), 2. Schurich (Oos), 3. Noe (Ita), 37. DuetzBos (Ned), 43. Kouwenhoven/Kouwenhoven (Ned), 44. Stavenuiter/Kramer (Ned). Finn: Derde wedstrijd: 1. Strandvig (Den), 2. Do- reste (Spa), 3. Heiner (Ned). Tornado: Vierde wedstrijd: 1. Zuccoli (Ita), 2. Gabler (WD1), 3. Cattin (Zwi), 8. Van BladelVan Bladel (Ned), 18. Van EkLambriex. FD: Vierde wedstrijd: 1. Litkey (Hon), 2. Doreste (Spa), 3. Koning/Schelling (Ned). Circuit des Mines, proloog: 1. Cent (Ned) 2750 meter in 3.23.40 (ge, 48.732 km/u), 2. Moncassin (Fra) 3.25.90, 3. Le Grand (Ned) 3.26.50, 4. Elasner 3.26.60, 5. Wolsink (Ned) 3.27.10, 6. Vivaleix (Fra) 3.29.70, 9. Möhlman (Ned) 3.31.60. AXEL - Meer dan in de competitie ma ken de voetballers van Axel dit jaar indruk in de bekerstrijd. Tot nu toe schakelde de zondagderdeklasser slechts hoger spelende tegenstanders uit. Zo moesten achtereenvolgens Se rooskerke, AZVV, Zierikzee en Sluis kil er aan geloven tegen de ploeg van trainer Jaap Lensen. En samen met Vlissingen zijn de Axelaars nu nog als enige Zeeuwen overgebleven voor de kwartfinale van de bekercompetitie. Morgen (donderdag) gaan deze twee ploegen, op het veld van Axel, in een onderlinge confrontatie uitmaken wel ke Zeeuwse formatie bij de laatste vier terecht zal komen. Vlissingen neemt deze ontmoeting vanzelfsprekend ui terst serieus. De hoofdklasser stelt dan ook geen spelers beschikbaar voor het Zeeuwse team, dat donderdag in Zie rikzee een wedstrijd speelt tegen een selectie van Flakkee. Desondanks ziet Axel-middenvelder Fonny Verstraeten zijn ploeg zo maar niet sneuvelen. „Kansloos ben je voor af nooit. Je hebt bij wijze van spreken maar één kans nodig om te winnen. Natuurlijk moeten wegeluk hebben om Vlissingen uit te schakelen. Daar kan ik niet omheen, want het is en blijft een hoofdklasser. Als wij daar een serie wedstrijden tegen spelen zul len we de meeste wel verliezen. Maar misschien hebben we wel weer dat beetje geluk, dat we vorige week tegen Sluiskil ook hadden". Voor Axel komt deze de confrontatie met de Zeeuwse topploeg in feite on gelegen. De Zeeuws-Vlamingen zijn immmers nog steeds in de degradatie strijd gewikkeld; zondag staat de be langrijke ontmoeting tegen concur rent Moerse Boys op het programma. „Natuurlijk gaat de competitie bij ons momenteel voor. Dat is begrijpe lijk. Wij willen het derde klasser- schap behouden. Maar het is toch ook mooi om zo ver mogelijk in de beker strijd te komen", meent Verstraeten. De middenvelder van Axel vervolgt: „En bovendien is Vlissingen een prachtige tegenstander. Normaal ge sproken spelen we daar alleen maar eens een vriendschappelijke wedstrijd tegen. Verder is het een ploeg, die het publiek behoorlijk aanspreekt". Fonny Verstraeten is realistisch wan neer hij Axel toch een 'ondergeschikte' rol toebedeelt: „Maar laat Vlissingen het spel maar maken. Misschien heb ben we dan een kansje, als ze ons mis schien onderschatten. Daar gokken we maar een beetje op". De wedstrijd tussen Axel en Vlissin gen begint donderdag om 18.30 uur. Fonny Verstraeten: „We hebben misschien maar één kansje nodig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 21