Museumbestuur erkent belang visserijmuseum Voorlopig geen tekort aan Schouwen-Duiveland bijen Twijfel over opknappen van sintelbaan in Goes Meerderheid college Duiveland wil aanleg van kabeltelevisie Ledental bibliotheek ii Tholen groeit explosief Raad Duiveland praat over subsidie leesbibliotheek Inbrekers aetkf tn Scharendijke ONDERZOEK YERSEKE KAN VERDER BEZORGDHEID OVER VARROA PARASIET LAATSTE RAAD BLANKEN Parasiet Auto's beschadigd in Zierikzee Evenementendag in Middelburg ten bate Burkina Faso CDA Tholen kiest nieuwe voorzitter Drempels B en w Kapelle willen wandelpaden Cederbos asfalterer UITLENINGEN MET 46 PROCENT TOEGENOMEN Massaal gebruik Scholen in gemeente Goes adopteren oorlogsmonumenten Commissie financiëj Westerschouwen houdt vergadering Jeugdcommissie Zierikzee over subsidies popmuzielj PZC/streek s 22 Artsen: Dierenartsen Tandartsdiensten Apotheek: Wijkverpleging: RENESSE Solistenconcours De fanfare Luctor et Emergo uit Renesse houdt zaterdag om 19.00 uur het 15e onder linge solistenconcours in het plaatse lijke dorpshuis. Achttien optredens worden beoordeeld door de heer M. Kramer uit Souburg. De pianobegelei ding is in handen van mevrouw E. Vos-Simons. Bij de senioren wordt de wisseltrofee verdedigd door Arjan van 't Veer. Bij de junioren is de titelverde diger dit jaar verhinderd om deel te ne men. ZIERIKZEE Homofilie De Werkgroep Homo filie Schouwen Duiveland houdt maandag 2 mei een bijeenkomst in het UW-gebouw aan het Kerkhof in Zie rikzee. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. ANBO De afdeling Zierikzee van de Algemene Nederlands Bond van Ouderen (ANBO) houdt donderdag een thema-middag, in het gebouw Pa ternosterstraat. Wilma van de Velde en Tineke van Duuren spreken over het 'kruiswerk' en de beschikbare hulpmiddelen van de Kruisorganisa tie. De thema-middag begint om 14.00 uur. VRIJDAG 22 APRIL 1988 gM De heer Fluijt toont het inwendige van een bijenkast tegen de achtergrond van bloeiende perelaars. GOES - De gemeente Reimerswaal kan verder gaan met haar onderzoek naar de vestiging van een visserij-mu seum in Yerseke. Het algemeen be stuur van het museum voor Zuid- en Noord-Beveland onderstreepte don derdag in zijn vergadering het belang van een dergelijk museum. Dit houdt nog niet in dat de deelnemende ge meenten ook daadwerkelijk geld over hebben voor een visserij-museum. Het onderzoek naar een dependance in Yerseke is nog in een vroeg sta dium. Niettemin ging het algemeen bestuur in principe akkoord met het in financieel en bestuurlijk opzicht aanhaken bij het streekmuseum. Het gemeentebestuur van Reimers waal is al geruime tijd bezig met een onderzoek naar de vestiging van een visserij-museum. „Je moet", zegt cul tuurwethouder J. W. P. Cornelissen, „goed weten watje gaat doen. Een mu seum beginnen doe je niet in een ach ternamiddag". Reimerswaal zoekt aansluiting bij het streekmuseum in Goes, omdat ze al financieel bijspringt in de exploitatie van dat museum. „We willen niet een museum stichten dat concurreert met het Goese museum". Dat Yerseke als mogelijke vestigings plaats voor het museum is gekozen, is niet zo verwonderlijk. Yerseke is nog steeds het centrum van de Europese mossel- en oesterhandel. Daarnaast is het dorp de laatste jaren aanzienlijk in 'trek bij buitenlandse toeristen. De VVV, de middenstand en het vissers bedrijfsleven zien een visserij-museum graag komen. seum de eerste bezoekers kan verwel komen. Een ruimte is vrij eenvoudig te realiseren. „Maar één van de belang rijkste hobbels waar we overheen moe ten als gemeente", erkent de gemeen tebestuurder, „zijn de financiën. Het zijn niet alleen de start en de inrichting die veel geld kosten, maar ook de ex ploitatie". De gemeente heeft al wel een lokatie voor het visserij-museum op het oog, al beklemtoont Cornelissen dat nog niets zeker is. „Het moet vooral gele gen zijn in het centrum van Yerseke. Alleen het oude gemeentehuis is van de gemeente, maar daar is de VW in gevestigd". De vroegere raadszaal is onderkomen van de bibliotheek. „Wil je daar ooit een oudheidskamer inrich ten, dan moet je een andere lokatie zien te vinden voor de bibliotheek". De 'makkelijkste hobbel' noemt Cor nelissen het zoeken naar een collectie voor het museum. Yersekenaar P. Pons heeft zelf al een particulier mu seum, waarvan hij de collectie graag wil onderbrengen in een groter en uit gebreider museum. „Nu al beginnen met een inleverpunt of een werkgroep levert verwachtingen op. We willen eerst met zekerheid zeggen of het mu seum er ook echt komt". Z1ERIKZEE - De appels laten nog even op zich wachten maar de peren en pruimen staan weer in volle bloei. Tijd voor bestuiving dus. Werk aan de winkel voor imkers en bijenvolken. Op Schouwen-Duiveland zijn de bij envolken redelijk goed de winter door gekomen. Voor zover bekend overigens. Er zijn hier nog altijd 34 imkers met naar schatting zo'n 250 tot 300 bijenvolken, aldus secretaris J. Fluijt van de afdeling Schouwen-Dui veland van de Vereniging tot Bevor dering der Bijeenteelt in Nederland. Op Schouwen-Duiveland kan, stelt hij vast, voor de fruitteelt in elk geval niet van een tekort aan bijenvolken wor den gesproken. Maar landelijk gezien is al enkele jaren het tegendeel het ge val. „Voor de imkers in het algemeen is het een moeilijke tijd. Ook in Zeeland trouwens, vorig jaar nog was alleen al voor de bestuiving in de fruitgebieden op Zuid-Beveland een tekort van on geveer honderd volken. Er moesten zelfs helemaal uit Limburg bijen wor den aangevoerd", vertelt Fluijt. En hij voegt hier aan toe dat ook dit voorjaar weer bijenvolken van Schouwse im kers - waaronder enkele van Fluijt zélf - in Zuid-Bevelandse fruitgaarden wor den ingezet, teneinde een optimale oogst te bevorderen. Op Schouwen-Duiveland is het bijen houden voornamelijk een hobby. Slechts enkele imkers verplaatsen hun 'volken', zoals nu in het voorjaar, op verzoek van fruittelers naar een bloeiende bongerd. Lang niet iedereen 'zweert' bij het nut van de bijen, heeft Fluijt ervaren. „Veel telers zijn zich na tuurlijk wel het belang ervan bewust, maar aan de andere kant is hun parool toch óók duidelijk dat teveel bestui ven in de praktijk uitkomt op teveel moeten dunnen. Nee, wat de bijen be treft is de mentaliteit van de fruitboe- ren op Schouwen-Duiveland, een en keling daargelaten, een heel andere dan op Zuid-Beveland. Overigens wor den de laatste jaren op Schouwen voor bestuiving zo hier en daar ook wel bij enkasten geplaatst op percelen veld- bonen en theunisbloemen." Ondanks de voorzichtig opbloeiende peren en pruimen en de startende voorjaarsactiviteiten en natuurlijk het zoete vooruitzicht van de nodige potjes honing 'eigen nieuwe oogst' heerst onder de imkers momenteel een SCHOUWEN-DUIVELAND 23 en 24 april 1988 ALARMNUMMER 01184-14444 Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: C. H. G. Daniëls, Poststraat32, Zierikzee, tel. 01110-13410. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. L. Flach, J. van Renesseweg 6, Renesse, tel. 01116- 1280; Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieuwer- kerk: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: H. Speelman, Molenweg 61, Oosterland, tel. 01114-1280. (Vanaf. zat. 9.00 uur): S. Bergsma, Zie rikzee, tel. 01110-12180. Spreekuren voor spoedgevallen zat. en zon. 17.00-17.30 uur: J. J. Bakker, Oude Haven 4, Zierikzee, tel. 01110-13016. Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-12906, geopend zat. van 9.00- 12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Zon. van 12.00-12.30 uur en vhn 18.00- 18.30 uur. Voor dringende hulpvragen is de dienstdoende wijkverpleegkundige (7 x 24 u.) te bereiken via het tel.no. 01110-14433. weinig rooskleurige stemming. Want de varroa, die beroerde parasiet die op de bij leeft, rukt nog steeds op, ver zucht Fluijt. „Sinds vorig jaar is óók op Schouwen- Duiveland onder de bijenvolken de ge vreesde aanwezigheid van de varroa geconstateerd. Overal in het land, vooral in het oosten, sneuvelen door de varroa méér bijenvolken dan officieel bekendgemaakt wordt. Schouwen- Duiveland is tot nu gelukkig voor bij- ensterfte door de parasiet gespaard ge bleven. Maar ook hier zijn volken van enkele imkers behoorlijk zwaar be smet geweest. En al is er dan nog geen sprake van echte sterfte: de besmette bij een volken die het uiteindelijk heb ben gered zijn wél danig verzwakt.De varroa blijft dus een bron van grote zorg voor de bijenhouders", maakt de Zierikzeese 'bijen-secretaris' Fluijt duidelijk. Overigens signaleert hij als een posi tieve ontwikkeling dat de leden-im kers van de afdeling Schouwen-Dui veland vorig jaar in het geheel geen 'spuitschade' onder hun bijen hebben gemeld, en ook géén andere oorzaken van het verloren gaan van volken. Dit ZIERIKZEE - Op de Weg naar de Val in Zierikzee zijn woensdagmiddag om 16.25 uur twee auto's zwaar be schadigd bij een aanrijding. Automobilist A. P. K. uit Zierikzee reed weg van het benzinestation. Daarbij merkte hij de auto van M. D. de S. uit Wissenkerke niet op, die vanaf de stoplichten richting Zeelandbrug reed. Beide auto's kwamen met elkaar in botsing. De wagen van De S. werd zo zwaar beschadigd, dat hij weggeta- keld moest worden. MIDDELBURG De stichting Ver- pleeg- en Rusthuizen Zeeland houdt zaterdag een evenementendag ten ba te van adoptieprojecten in Burkina Faso. De verschillende programma onderdelen worden afgewerkt op het terrein van Vijvervreugd aan de Kou- dekerkseweg in Middelburg en in en om de daartegenovergelegen scholen gemeenschap De Wellinge. Op beide terreinen begint om tien uur een snuffelmarkt. Op datzelfde tijdstip begint in de gymzaal van Vijvervreugd een fancy fair en in de aula van De Wel linge een artiestenprogramma. Optre dens worden daar verzorgd door De Tamboerijnen, Sea Sound Singers, Blue Spirit, Scaldis Squares, Medio- burgum. Special Delivery, volksdans groep De Hayman en de volksdans groep De Windroos. Om 14.30 uur beginnen op het parkeer terrein van Vijvervreugd verschillende sponsorlopen en om 19.30 uur begint in de aula van De Wellinge de slotmani festatie. Die omvat de drive-inshow Martin en een optreden van de rock rollband Johnny and the Sukkels. De presentatie hiervan is in handen van Bert van Leerdam. •THOLEN De verkiezing van een nieuwe voorzitter vormt een van de punten van de ledenvergadering van de afdeling Tholen van het CDA, die woensdag wordt gehouden in de Meulvliet in Tholen. De huidige voor zitter, E. Ph. Nieuwkerk, stelt zich niet herkiesbaar. Na het huishoude lijk gedeelte van de vergadering, die om 19.30 uur begint, houden de schei dende voorzitter Nieuwkerk, vice- voorzitter drs H. Eversdijk van de Tweede-Kamerfractie van het CDA en mr J. A. de Boe, voorzitter van de CDA-statenfractie inleidingen. Dit (openbare) deel van de vergadering begint omstreeks 20.30 uur. De agenda voor het huishoudelijk deel van de vergadering vermeldt behalve de behandeling van de jaarverslagen van secretaris en penningmeester de behandeling van het verslag van de adviesgroep, de verkiezing van een nieuwe voorzitter en de verkiezing van bestuursleden. Na de pauze spreekt de heer Nieuw kerk ter gelegenheid van zijn afscheid over 'Wat zal veranderen, zal blijven'. De heer Eversdijk behandelt de actue le politiek op landelijk niveau en de heer De Boe doet hetzelfde op provin ciaal gebied. is met name naar voren gekomen uit een onlangs onder de imkers gehou den enquête, op verzoek van het hoofdbestuur van de landelijke ver eniging. Wethouder Cornelissen geeft aan dat het gemeentebestuur nog diverse drempels moet nemen voor het mu- NIEUWERKERK - De meerderheid van het college van burgemeester en wethouders van Duiveland wil mee werken aan de aanleg van kabeltele visie in de gemeente, mits de keuze voor al dan niet aansluiten vrijwillig is. Verder vindt die meerderheid dat voor het hele gebied een eenheidsta rief moet gelden. Zoals gemeld zijn de meningen over de kabeltelevisie in de gemeente Duive land verdeeld. Om verschillende rede nen hebben de SGP en de VVD zich in de commissie algemene zaken gekeerd tegen de aanleg. Ook het college is niet eensluidend in het advies aan de raad. Wethouder A. van Klinken is tegen. De meerderheid van het college is van mening dat zowel huurders als eigena ren van woningen de keus moeten heb ben tussen al dan niet aansluiten op het kabelnet. Die vrijwilligheid moet worden bedongen bij het aangaan van de overeenkomst met Zekatel. De meerderheid schaart zich achter het standpunt van de werkgroep Kabelte levisie, die vindt dat een abonnement niet meer mag kosten dan 15 gulden voor het basispakket, en 20 gulden voor het volledige. Zekatel heeft bere kend dat het exploitatietekort op Schouwen-Duiveland als deze tarie ven worden berekend, 660.000 gulden zal bedragen. Met de moederonderne ming, de PZEM, zijn onderhandelin gen gaande over dekking van het te kort. Het gemeentebestuur van Duive land heeft de indruk dat een andere onderneming het tekort zou doorbere kenen in de abonnementstarieven en is daarom niet van plan te bekijken of die het goedkoper kan aanleggen. De raad, waarin VVD en SGP een meer derheid hebben, vergadert donderdag vanaf 20.00 uur in het gemeentehuis over de kabel Het college adviseert verder een bij drage van bijna 5.000 gulden te be stemmen aan het regionaal educatief centrum, onder voorwaarde dat ook de andere eilandelijke gemeenten geld beschikbaar stellen. Voor de aanschaf van computers voor de basisscholen in de gemeente wil het college 40.000 gul den uittrekken. Elke school krijgt een vast bedrag en kan dus zelf beslissen welk type computer wordt gekocht. De raadsleden buigen zich voorts over het voorstel het gemeenschappelijk fonds, waarin ruim 27.000 gulden zit, uit te keren aan de christelijke woning bouwvereniging Schouwen-Duive land in Bruinisse. Het is de bedoeling dat de woningbouwvereniging dit geld gebruikt voor het project De Smederij in Sirjansland. De gemeentelijke bij drage is nodig om te zorgen dat een re delijke huurprijs wordt vastgesteld. Het college wil het verzoek van de Prijsslag om op koninginndag 's mor gens open te zijn, inwilligen. De ge meente werkt inmiddels aan een nieu we verordening voor de winkelslui ting. GOES - De Goese wethouder M. F. van den Tooren-Loerakker zal met de atle tiekvereniging AV'56 uitzoeken of het wel verstandig is de baan op het sportpark Het Schenge in Goes op te knappen. De gemeenteraad werd don derdagavond gevraagd akkoord te gaan met het aanbrengen van een nieuwe toplaag op de oude sintel- baan. WD-raadslid C. Hogesteger op perde dat het welicht weggegooid geld is, nu min of meer is toegezegd dat de baan in 1989 zal worden ver vangen door een kunststofbaan. De wethouder zegde toe te zullen na gaan of de atleten ook zonder de her stelwerkzaamheden op de baan kun nen sporten. In dat geval kunnen de centen die voor een nieuwe toplaag zijn uitgetrokken in de pot voor de nieuwe baan worden gestopt. De raad besloot toch het krediet beschikbaar te stellen. De SGP-fractie was tegen. Voorzitter Möhlman was er niet zeker van of het werk nu onder onderhoud of investering moest vallen. De SGP- fractie wil bestaande sportvoorzienin- gen wel onderhouden maar is tegen het creëren van nieuwe accommoda ties. „Ik vertrouw het niet", zei Möhl man en stemde voor de zekerheid te gen. De raadsvergadering was de laatste werkvergadering van de Goese raad voor voorzitter mr W. Blanken. Deze toonde zich gelukkig met het feit dat na een uur alle agendapunten behan deld waren. „Ga ik toch nog de ge schiedenis in als een voorzitter die de vergaderingen gemiddeld voor elven, wist af te ronden", besloot Blanken het samenzijn. Hij vertrekt per 1 mei naar de gemeente Ede. SCHARENDIJKE - In de nacht woensdag op donderdag zijn inb kers bezig geweest in Scharendiil In een loods van een aannemers! drijf in de Dijkstraat doorzochten daders de hele ruimte, maar nam niets weg. Terwijl de familie Van V de Camillestraat lag te slapen, brakT de daders in. Het is nog niet precl duidelijk wat uit de woning verd\l nen is. Wel misten de bewoners g| en papieren. De insluipers namen met behulp v| de autosleutels, die in de woning gen, de auto mee die naast het huis i parkeerd stond. Het gaat om een or; je Mercedes 200 D met kentekennu mer 30-SX-14. Op beide portieren v de auto stond in witte blokletters volgende tekst: Vakantie-bungali verhuurbedrijf Maja-Dial, telefo 01117 - 1508. Alleen het zoontje van familie Van V. hoorde 's nachts iema een rolemmer verrijden. Eventuele tuigen die iets gezien of gehoord hs ben wordt verzocht contact op te n men met de politie. KAPELLE - De gemeente Kape gaat de wandelpaden in het Cederl naast het bejaardenhuis opknapp Omdat bewoners van Cederhof reg matig van de paden gebruik maki geeft het college van b en w voorkf aan een wegdek van asfalt. Een een overwogen alternatief was een ond grond van slakken met een penet tielaag van asfalt. Aan de oppervh te zou het pad hierdoor vrij ruw b ven. Asfalteren vergt een krediet v 27 mille. Het college is eveneens van plan 1 rijwiel-voetpad aan de Kerkweg in 4 meldinge te verbeteren. BoomwortJ hebben het wegdek flink beschadil De bomen zijn inmiddels gekapt,! dat het pad hersteld kan worden. kost 8000 gulden. In Schore worden niet al te lange termijn de Frisostra het laatste gedeelte van de Steenv en een smalle strook in de Langste opnieuw bestraat. Bij elkaar gaat If om een bedrag van 65.000 gulden. De drainage van het hoofdveld op ti Kapelse sportterrein is volledig dicl geslibd en valt met geen mogelijkh^ te ontstoppen. De buizen zitten met zand, omdat de omhulling van d cosvezel volledig is weggerot. Dol spuiten heeft niet geholpen. Er is ge andere oplossing dan een nieuwe dr nage aan te leggen. B en w vragen hi voor een krediet van 49.000 guld< waarvan vijf mille bestemd is voor verbetering van het oefenterrein n gebakken kleikorrels. De krediet! worden dinsdag 26 april besprokenfi| de raad Kapelle, die vanaf 19.30 in 1 gemeentehuis vergadert. THOLEN Het ledental van de bi bliotheek in Tholen, sinds begin 1987 in een nieuw gebouw gevestigd, gaf vorig jaar een explosieve groei te zien. Het aantal uitleningen steeg met 42 procent en het aantal leden met 26 procent. De uitleningen van alle bi bliotheken op Tholen stegen met tien procent. Dit blijkt uit het jaarverslag over 1987 van de stichting gemeen schappelijke openbare bibliotheek Tholen. Als gevolg van de reorganisatie en fi nanciële besparingen konden onder De bibliotheek in het gebouw Rehoboth in Nieuwerkerk NIEUWERKERK - Sinds 1986 krijgt d? algemene leesbibliotheek in Nieu werkerk geen subsidie meer. Het col lege van burgemeester en wethouders wil daar verandering in brengen en 1.000 gulden per jaar uittrekken voor de bibliotheek, met terugwerkende kracht tot 1986. Volgens secretaresse K. P. Goud zwaard-Wandel is de bibliotheek hard aan nieuwe boeken toe. De afgelopen jaren is wegens geldgebrek nauwelijks nog een boek aangeschaft, hoewel om bij te blijven uitbreiding noodzakelijk is. Goudzwaard zegt blij te zijn met de voorgestelde subsidie, maar eigenlijk is het nog niet genoeg: „Wat kun je te genwoordig nog beginnen met 1000 gulden?" vraagt zij zich af. Zij noemt het bibliotheekbestand, waarover ze reeds dertig jaar de scep ter zwaait, behoorlijk bij de tijd. Maar aangezien ze rekening moet houden met haar publiek, koopt ze de allermo dernste boeken niet omdat ze heeft ge merkt dat daar weinig vraag naar is. Over de afgelopen periode is de secre taresse wat het bezoekersaantal be treft zeer tevreden. Ze schat dat onge veer 100 mensen regelmatig gebruik maken van de bibliotheek, die 's win ters elke donderdagavond en in de zo mer eens per veertien dagen open is. Het subsidievoorstel komt donderdag in de gemeenteraadsvergadering aan de orde. De raad vergadert in het ge meentehuis vanaf 20.00 uur. meer de openingstijden met vijftien uur worden uitgebreid. Dit betekende voor elke bibliotheek op Tholen een extra avond. In Scherpenisse en Sint- Annaland liepen de uitleencijfers te rug, de overige vestigingen bleven op dit punt nagenoeg ongewijzigd. Uit een overzicht in het jaarverslag blijkt, dat het aantal ingeschreven le den in bibliotheken, afkomstig uit kernen waar een uitleenpost is geves tigd, hoog is. De voorziening van boe ken ten behoeve van uitleenposten is in 1987 zeer mager geweest, vermeldt het jaarverslag verder. Als oorzaak hiervan wordt de stagnatie aangege ven van zowel toezending van banden van de landelijke bibliotheekcentrale (LBC) als de levering van nieuwe boe ken door de Nederlandse bibliotheek dienst (NBD). De bedoeling van de Thoolse biblio theekstichting was, in fasen te komen tot een eigen wisselcollectie op het ei land, de eerste jaren met aanvulling van de LBC. Eind 1987 kwam de leve ring van diverse zijden echter pas goed op gang. De groei van de nieuwe biblio theek in Tholen-stad, in het jaarver slag wordt gesproken van 'massaal ge bruik', heeft er volgens het bestuur toe geleid, dat de service aan het publiek de eerste maanden na openstelling niet altijd optimaal kon zijn. De ruime GOES - Drie scholen in de gemeente Goes adopteren op 4 mei een oorlogs monument. De christelijke Prins Mauritsschool in Goes verbindt zich met het monument in de toren van het stadhuis, basisschool De Poeljeugd in 's-Heer Hendrikskinderen doet he- zelfde met het monument in de toren van de hervormde kerk in het dorp en de openbare basisschool Schengehof in 's-Heer Arendskerke neemt de adoptie van het oorlogsmonument bij de hervormde kerk in het eigen dorp voor haar rekening. De adoptie gebeurt in het kader van het project 'Adopteer een monument' dat de stichting Februari 1941 enkele jaren geleden heeft opgezet. De stich ting stelt zich ten doel de herinnering levend te houden aan het verzet in Ne derland tijdens de bezetting door Na- zi-Duitsland en de strijd die in binnen- en buitenland is geleverd om de vrij heid terug te krijgen. Bij de actie gaat het erom dat scholen een gedenkteken dat betrekking heeft op de periode 1940-1945 als het ware moreel adopte ren. De adoptieplechtigheid in het stad huis van Goes begint om 16.30 uur, in de grote zaal van De Poeljeugd in 's- Heer Hendrikskinderen om 18.30 uur en in de grote zaal van Schengehof in 's-Heer Arendskerke om 19.30 uur. en overzichtelijke opstelling werk] naar hun mening echter zeifwei zaamheid in de hand. In het jaarverslag wordt wel gesti dat één computerterminal nodig vol alle uitleenhandelingen, te weinig I voor het sterk toegenomen gebrul Nog steeds is het voor het bibliotheel personeel tijdens drukke uitleentijdj moeilijk het publiek te assisteren, firma, die zowel de catalogus als de uil leenautomatisering verzorgde, is il middels failliet. Begin 1988 is de Thof se bibliotheek gaan werken met el ander automatiseringssysteem Nieuw hierbij is de beschikbaarhel van een online-catalogus, ook voor nel publiek. Het totale bezit van Zeeuwse bibliotheken (technische 1 bliotheek en Zeeuwse bibliotheek fl cluis) kan hierbij'op het scherm wc| den bekeken. De stichting heeft het eerste jaar vl zelfstandigheid positief ervaren. Fl 1 januari vorig jaar is de verantwooj delijkheid voor het Thoolse openbai bibliotheekwerk, conform de bedol lingen van de welzijnswet, onderg| bracht bij de gemeente. HAAMSTEDE - De commissie final ciën in de gemeente Westerschouw^ houdt dinsdag een openbare vergad ring in het gemeentehuis te Haamst] de. Aan de orde komen onder meer et verzoek van de Oranjevereniging Ph ses Juliana in Renesse om een jut leumsubsidie in verband met het vi, tigjarig bestaan, en een aanpassir van de begroting van de stichting We terschouwen Cultureel, naar aanlf ding van een gemeentelijke subsidi afrekening. Ook de financiering van c voorgenomen verbetering van het pa keerterrein Laone in Renesse vorn onderwerp van gesprek van de cor missie financiën Westerschouwen. vergadering begint om 19.30 uur ZIERIKZEE - De adviescommissi voor het jeugd- en jongerenwerk in<T gemeente Zierikzee praat maandag i| een openbare vergadering over eej tweetal subsidie-verzoeken. Het betreft aanvragen van de Cultur' le Raad Vlissingen voor een eenmai bijdrage in de kosten van het Prm - ciaal popconcours 'Hit 'm or LoseR van de Zierikzeese jeugdsoos o gum' voor het 'Anywave'-popfest 1988. De commissie vergadert in stadhuis (aanvang 19.30 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 34