Nog steeds kansen op lijfsbehoud Breskens Tafeltennissers willen hogerop Zaamslag voor eigen publiek tegen koploper PTT Breda Antwerp heeft beste papieren Clinge verrast met plaats bij top PZC/ Sport BENELUXTOERNOOI \2osVoht CS® Auto kopen zeker bij Jos Voel binnenlopen Besten Improviseren Vierde klas Sluiskil PATRICK VAN HOOI JE OVER WESTDORPE Zaamslag Tern. Boys AZVV AA Gent GEERT-JAN MECHEUNK: Verschil VRIJDAG 8 APRIL 1988 Zeeuwse top driebanden in Axel AXEL - Het negende Benelux-biljarttoernooi, dat dinsdag in bar Benelux in Axel begint, brengt een zeer select gezelschap Zeeuws-Vlaamse driebanders aan de start. Theo Platjouw, Louis Dallinga, Frits Bakker en Jo van Hauten in de A-poule en Jean-Paul de Bruijn, Frans Huntink, Jan Baart en Karei de Koeyer die in de B-groep zijn ingedeeld, vormen een achttal dat niet alleen de regionale biljarttop vertegenwoordigt, maar tevens garant staat voor een schitterende aanloop naar het tweede lustrum van dit toernooi van Ed Hore mans. „Op die kwaliteit hebben we altijd ge mikt", weet wedstrijdleider René van Mol van de Axelse biljartvereniging. „En op promotie van het driebanden- spel", vervolgt hij. Van Mol beseft wel dat reclame voor deze spelsoort nau welijks hoeft. Driebanden is momen teel populair. Zelfs beginnende biljar ters wagen zich eraan. Maar toen dis trictsvoorzitter Frans Huntink (vanaf het begin deelnemer) de uitnodigingen voor het eerste toernooi de deur uit deed was dit driebandenspelletje in Zeeuwsch-Vlaanderen nog niet vol wassen. De Ed Horemans-organisatie werkt nog altijd op invitatie. Maar wie in al die jaren ook gevraagd werd, ie dereen botste op de klasse van Theo Platjouw. De Axelse biljartcrack won de eerste zeven toernooien en werd pas vorig seizoen (door Louis Dallinga en Frans Huntink) verslagen. Een 'ze venklapper' die overigens wel indruk gemaakt heeft en zeker paste in het straatje van de doelstelling: drieban den-promotie. We hebben altijd een klasse-gezel- schap gevraagd. De sport wordt het best verkocht door de besten", zegt René van Mol. De 28-jarige wedstrijd leider van Ed Horemans die de laatste 5 jaar regelmatig in die functie opge roepen wordt, wijst met gepaste trots op het deelnemersveld dat nu positief op de uitnodiging gereageerd heeft. Waarschijnlijk de sterkst denkbare groep die op dit moment in deze spel soort is samen te stellen", loopt hij langs de twee poules en wijst daarbij op de huidige absolute topman Jean- Paul de Bruijn. Voor Van Mol is De Bruijn ook torenhoog favoriet voor de eindzege. „Al is het natuurlijk wel zo dat het setsysteem, waar we enkele ja ren geleden naar overgestapt, zijn al tijd goed is voor verrassingen", reali seert de wedstrijdleider zich. Als voor beeld voor die stelling noemt hij de ze gereeks van Platjouw uit de eerste ja ren die - zijns inziens - toch wat ge makkelijker onderbroken werd door invoering van de gewijzigde toernooi- opzet Nieuw in deze Benelux-ontmoeting zijn sinds vorig jaar ook de twee pou les. Jarenlang draaide het toernooi met zes spelers die elkaar allemaal te gen kwamen en waaruit tenslotte een winnaar tevoorschijn kwam. Na invoe ring van de poules bleek vorig jaar zelfs ruimte voor vier spelers per groep. „Pure winst. We kunnen nu twee attractieve mensen meer uitnodi gen. Dat komt deze biljartpromotie al leen maar ten goede", verwacht Van Mol. Met het negende gezelschap dat vanaf dinsdag (19.00 uur) bij Benelux bin nen komt, kon Ed Horemans ook im proviseren. „Die ruimte om twee mensen meer uit te nodigen, maakte dat we naast een aantal Zeeuws- Vlaamse toppers in een groot aantal spelsoorten ook pure driebanden-spe cialisten een plaats aan konden bie den", zegt Van Mol en noemt in die laatste groep ondermeer Karei de Koeyer en Jan Baart. „Een bijzonder fijne ploeg. We ver wachten een schitterende negende uit gave van ons toernooi", kijkt hij voor uit. Wedstrijdleider René van Mol laat de A-poule op 12 en 13 april spelen, roept de B-poule 19 en 20 april op en heeft een week later (22/4 en 23/4) kruis finales en de slotpartij om de toernooi winst op zijn programma staan. Hij noemt het „een unieke kans voor de Zeeuws-Vlaamse biljartliefhebbers om driebanden van hoog niveau te zien". **i Advertentie [Ir 75 JAAR VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel 01150-13456 Hof teZandeplem 17 KLOOSTERZANDE Tel 0114Ö 14*2 JP TERNEUZEN - Wat in de tweede klas van het zondagvoetbal in versterkte mate voor Breskens geldt, geldt nu ook voor Sluiskil. Na de 1-0 nederlaag te gen Baronie is de formatie van Jan Geelhoedt zo goed als zeker uitgeschakeld voor de eerste plaats. Wat rest is de opdracht om zo gauw mogelijk buiten bereik van de degradatiekandidaten te geraken. Voor Sluiskil is die opdracht uiteraard veel minder moeilijk dan voor Bres kens, dat weliswaar uit de laatste twee wedstrijden drie punten haalde, maar nog altijd op de laatste plaats staat. Sluiskil heeft aan twee, hooguit drie punten uit de resterende zes wedstrij den al voldoende voor het behoud van het tweede klasserschap. Breskens moet zowat alles winnen. De Bres- siaanders gaan zondag op bezoek bij Sarto, dat momenteel de tiende plaats inneemt met 13 punten uit 16 wedstrij den en zodoende een van de ploegen is waarop het vizier gericht staat. „Sarto is in elk geval geen ploeg waar we bang van moeten zijn", meent Bres- kens-voorstopper Willy de Jaeger op voorhand, „Thuis had het na vijf minu ten al 2-0 voor ons moeten staan, maar omdat we toen een afmaker misten verloren we uiteindelijk met 0-2". xander de Visser misten het voorbije Paasweekeinde bijvoorbeeld ook de duels met Internos en Cluzona. „Ik verwacht van Clinge geen ca deautjes", zegt Axel-trainer Jaap Len- sen, „daarvoor staan die net even te goed". Sluiskil speelt aanstaande zondag op nieuw thuis en ditmaal is OSC'45 uit Orthen de tegenstander. In de heen wedstrijd trokken de Zeeuws-Vlamin gen met 3-2 aan het langste eind. Maar dat is, beseft middenvelder Gerard Dellaert, geen garantie voor een nieu we overwinning. „We zullen OSC niet mogen onderschatten", vindt Del laert, „want wat me vooral is bijgeble ven, is dat ze beschikken over een paar handige spelers". Sluiskil kan in zon dag in elk geval terugvallen op de be proefde opstelling van deze competi tie, zoals trouwens ook Breskens geen problemen kent. Het programma voor de derde klas vermeldt de enige Zeeuws-Vlaamse derby op dit niveau: Clinge-Axel. Bij Clinge ontbreken zondag Mark Triest en Danny van Puijvelde, maar ook Axel is naar alle waarschijnlijkheid niet compleet. Mels Verhelst en Ale- De tafeltennissers van Westdorpe hebben ambitieuze plannen. Promotie is in de Zeeuws-Vlaamse plaats een heilig woord geworden. t WESTDORPE - Na ruim twee jaar recreatief tafeltennis te hebben ge speeld, nam begin dit jaar de West- dorpse tafeltennisvereniging 'Den Dijk' de overstap naar de prestatie- ve competitie. De club peelt nu nog met wisselend succes in de laagste klas van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Tafeltennisbond (NTTB). Voorzitter Patrick van Hooije is er stellig van overtuigd dat promotie niet lang op zich zal laten wachten. Van Hooije, samen met secretaris Robert de Blok en penningmeester Willem Jansen de stuwende de kracht achter de Westdorpse vereni ging, heeft deze overtuiging omdat de vereniging niet alleen een groot aantal enthousiaste leden telt, maar ook in Frans van Waterschoot een uitstekende trainer heeft. „Frans maakte ooit deel uit van het team van Aloy, in die tijd uitkomend in de hoogste klasse van Nederland. Op dit moment speelt hij nog steeds in België in een van de hoogste afde lingen. Hij heeft ook door heel Euro pa trainingsstages meegemaakt en was trainer van Stella en Vivian Blankert, vroeger toppers in tafel- tennisland. We kunnen dan ook rus tig stellen dat Van Waterschoot het klappen van de zweep kent. Maar wat nog veel voornamer is, hij weet ook ons enthousiast te maken en het uitstekend over te brengen" van Hooije. aldus Volgens Van Hooije is dit eerste sei zoen dan ook een leerjaar en moet daarna de klim op de competitielad der volgen. „Van Waterschoot is er op gebrand om een klein clubje, wat wij toch uiteindelijk zijn. omhoog te brengen. Op de training gaat het er dan ook erg pittig aan toe. Dat kan ook omdat degenen die binnen onze vereniging voor prestatief tafelten nis hebben gekozenn er voor de volle honderd procent achter staan. Tij dens de training is iedereen aanwezig en dat is natuurlijk voor de trainer een stimulans. Bovendien heeft tafel tennis het voordeel dat je twee keer per jaar kans maakt op promotie. Mis je in het eerste halfjaar de boot, dan krijg je nog in datzelfde jaar een herkansing. Dat is een stimulans om in de tussenliggende periode gewoon door te gaan met de training. Want wil je hogerop komen, dan is dat wel noodzakelijk. Anders kun je het rus tig vergeten". terschoot er dat niet voor over heb ben, maar omdat het financieel on haalbaar is. Van Hooije: „Frans van' Waterschoot haalt ons beslist niet het vel over de neus, maar hij moet toch iedere week 150 kilometer rei zen. Ook al zou hij slechts zijn vaste autokosten in rekening brengen, dan kom je toch al tot een bedrag dat wij uit eigen middelen niet op kunnen brengen. En het zijn natuurlijk niet alleen de trainingskosten. Er komt nog veel meer bij. We hebben wel een sponsor. Maar wil je de zaken aan pakken zoals wij dat voor ogen heb ben, dan is dat bedrag niet toerei kend. We zijn dan ook volop op zoek naar enkele co-sponsors. Hoewel dit op een dorp beslist niet meevalt, heb ik goede hoop dat we de zaak rond krijgen". Hoewel Van Hooije zeker weet dat de weg omhoog alleen bereikbaar is door veelvuldig oefenen onder des kundige leiding, zou dat juist wel eens de doodsteek voor de Westdorp se tafeltennisclub kunnen zijn. Niet dat spelers en trainer Frans van Wa- Als het aantrekken van een co-spon sor voor een dorpsclub al lastig is, is het aantrekken van spelers dan geen probleem? „Op een dorp zijn vaak veel inwoners lid van meerdere ver enigingen. Vooral van een voetbal club ondervind je veel concurrentie. Zeker in ons geval, omdat hun trai ningsavond valt op de zelfde dag dat wij competitie spelen, ze moeten een keuze maken en dan wordt het meestal voetbal. Toch beschikken we over voldoende spelers, hoewel we er best nog enkele zouden kun nen gebruiken. De basis wordt dan wat breder en ook dat is belangrijk als je hogerop wilt. Daarom is het fijn dat enkele spelers van het vroe gere Axelse Atac belangstelling to nen. Dat blijken ook nog spelers te zijn van behoorlijk niveau, die in staat zijn om de zaak te trekken". Om de tafeltennisclub in de belang stelling van de Westdorpse gemeen schap te houden, wordt ook de re creant bij Den Dijk niet vergeten. „Dikwijls zijn dat wat oudere men sen die nog graag een balletje slaan, maar die brengen ook hun kinderen mee. En dat zijn onze toekomstige le den. Van Hooije zegt nog geen moment spijt te hebben van zijn overstap van autorrally naar tafeltennis. „Ik heb me zeker al geen vijfjaar op een rally of orientatierit laten zien en ik heb het nog niet echt gemist. Toch speel ik met de gedachten om te starten in de 'Nacht van Zaamslag', één van de mooiste ritten op dit gebied. Ik ben er vele malen bij de organisatie be trokken geweest. Ik denk er serieus over om eens als deelnemer van start te gaan. Zie dit maar als een sportie ve uitspatting van mijn kant, wantje kunt je maar in één sport volledig ge ven en dat is voor mij nu beslist tafel tennis," aldus Patrick van Hooijen. O JL JL TERNEUZEN - In de tweede klas van het zaterdagvoetbal ontmoet Hoek morgen (zaterdag) op eigen veld mid denmoter SSC'55 en gaat AZVV op be zoek bij degradatiekandidaat num mer één, Dinteloord. Derde klasser Zaamslag komt voor eigen publiek in actie tegen koploper PTT en Terneu- zense Boys gaat uit naar Bruse Boys. Met 16 punten uit 16 wedstrijden is het gemiddelde van SSC'55 exact hetzelf de als dat Hoek, dat in 17 wedstrijden 17 punten verzamelde. Op voorhand mag dus verondersteld worden dat beide ploegen van gelijke kracht zijn. Van de uitwedstrijd herinnert Jacky van de Walle zich nog een tegenstan der „die keihard speelde en ons niet de gelegenheid gaf om te voetballen". Op zich is dat niet zo gek, want SSC staat al jaren bekend als een fysiek sterke ploeg. Hoek viert de terugkeer van Jean-Pierre Hubregsen, maar twijfelt wel aan het meespelen van Ad de Rijke en Onno Ribbens. Zaamslag wacht morgen de thuiswed- trijd tegen PTT Breda, dat sinds zater dag samen met Yerseke koploper is. Uit werd het een 1-1 gelijkspel, in wat aanvoerder Wim de Pooter „onze beste wedstrijd van het seizoen" noemt. De thuisclub heeft overigens behoefte aan een goed resultaat tegen de Bredase ploeg, omdat het verschil met NOAD'67 nog maar drie punten be draagt. „Gelukkig zijn we niet meer af hankelijk van NOAD", zegt De Pooter, „nog twee keer winnen en dan denk ik dat we veilig zijn. Maar zo langzamer hand wordt het wel tijd dat we nog eens een goeie wedstrijd spelen". Terneuzense Boys gaat morgen op be zoek bij Bruse Boys, dat momenteel met 15 punten uit 16 wedstrijden de ze vende plaats met WHS deelt. De Ter- neuzenaren, door de terugkeer van Jack Scheele en Jan Cornelissen zicht- 'baar opgefleurd, missen in Bruinisse Eric-Jan Wilting en Jaap Romeijnsen, die beiden geschorst zijn, maar- zijn voor het overige compleet. „Bruse Boys is een onberekenbare ploeg", meent trainer Jan Doorns, „dat be wijst alleen hun doelsaldo al: 28-28 of zoiets. Maar ik denk dat we de laatste weken weer op de goeie weg zijn". De uitwedstrijd tegen het onderaan- staande Dinteloord geeft AZVV dè kans om zich in veiligheid te spelen. Toch staat een overwinning niet bij voorbaat vast, want, beseft trainer J an Roose, „Dinteloord is en blijft een las tige ploeg. Dat is zaterdag tegen Alte- na nog maar eens bewezen." Een voor deel voor AZVV is in elk geval dat de ploeg de slotfase van de competitie zonder blessures ingaat. Het programma: Tweede klas: Hoek-SSC'55 en Dinteloord- AZVV Derde klas: Zaamslag-PTT Breda en Bruse Boys-Terneuzense Boys. TERNEUZEN - Krijgt KV Mechd aanvoerder Lei Clijsters dan toet lijk? Nog niet zo lang geleden rie, Belgische international uit „dat' werp de beste mogelijkheden t( om kampioen te worden omdat n Brugge als Mechelen nog op meert fronten actief zijn. Antwerp kan> helemaal op de competitie conceu ren." Na afgelopen weekend b Antwerp plotseling weer de beste gelijkheden op de titel omdat i Brugge (1-1 tegen Charleroi) noch chelen (0-1 verlies tegen Club Lujh volle winst behaalde. Antwerp won met 2-0 van Waregem. De formatie van trainer GeorgKes staat daardoor nu alleen aan de ding met respectievelijk één ent punten voorsprong op Club Brug» KV Mechelen. Maar de 'grijze emit tie' blijft zelf volledig nuchter onder nu onstane situatie. Dit in tegens ling tot de supporters van de 'a old', die de laatste jaren niet vani gelijke successen van hun gelii club hebben kunnen genieten, jl opnieuw aan de leiding zijn gekoirj zijn we meteen al kampioen, i zover is het nog lang niet. We motl vooralsnog maar met beide beneif de grond blijven staan. Er zijn uiJ delijk nog zeven wedstrijden te s len", aldus een voorzichtige Kess die inmiddels met voorzitter Waut over de toekomst van Antwerp hi gesproken. De toekomstvisie van Kesslerzegt het in de bedoeling ligt, dat Antw definitief een topclub moet gaam den. „Dat betekent dat ieder jaar4 name aan de strijd om een Europ beker verzekerd moet zijn. Daar ook moet de selectie, zoals Anti die nu heeft, intact blijven. Event! zullen er twee spelers bij kon maar beslist niet meer dan twet, verdwijnen moet er ook niemand de visie van Kessler. Tegen AA Gent heeft Kessler morg zaterdag, slechts de beschikking! één echte spits. Mare Vanderlindei zijn laatste wedstrijd schorsing ui! Harry Cnops heeft afgelopen zaten tegen Waregem zijn sleutelbeen gel ken, waardoor hij voor minimaalf weken is uitgeschakeld. Kesslerhl nu zowat alle - aanvallende - hoopl Cisse Severeijns gezet. Voor Antwerp's tegenstander, Gent, wordt het nu zachtjesaan! pompen of verzuipen. Nade4-2nn laag tegen Cercle Brugge blijft ploeg van trainer Ab Fafié in degra tie-problemen. Volgens RenéVerl en zal het erg moeilijk wordenoi dreigende degradatie nog te ontlop „Er is bij AA Gent momenteel g sprake meer van een team. De orgi satie is volledig weg. Die enkelen, echt nog met de club bezig zijn, vim geen gehoor. Niemand wil nog luit ren. In de ploeg wordt zelfs nietm gesproken. Nee, zoals het er nuv staat zal het voor AA Gentergmoeii worden om in eerste klasse te blijvq meent Verheijen. Overigens zal aan het einde van dit( zoen een kleurrijk figuur afscheid men van voetbal op het hoogste Be sche niveau. Bob Hoogenboom.del derlandse doelman van Lokeren,sl na afloop van het seizoen definitief, de - nieuwe - nederlaag van zijn pil tegen Sint Truiden zei Hoogen.tó „Ik ben gelukkig aan het aftellen zeven wedstrijden en dan zet iki dikke streep onder mijn loopbaan, actief voetballer". Hoogenboomwil laag niveau trainer worden. De stand: Antwerp 27 Club Brugge 27 KV Mechelen 27 Club Luik 27 Anderlecht 27 Waregem 27 Cercle Brugge 27 Sint Truiden 27 Standard Luik 27 Charleroi 27 RWDM 27 Beerschot 27 KVKortrijk 27 Lokeren 27 Beveren 27 AA Gent 27 Winterslag 27 RacingJet 27 Vandaag, vrijdag 120.00 uur): RWDM leroi. Zaterdag 120.00 uur): Beersclitf- Mechelen; Waregem-Racing Jet B« Winterslag-Kortrijk; AA Gent-Antwerf. veren-Standard Luik; Anderlecht-Cn Brugge. Zondag (15.00 uur): ClubBni Sint Truiden; Club Luik-Lokeren. 17 18 18 11 13 13 10 7 4 3 13 41 I 40 I 39 1 35 t] 34 30 I] 26 i 26 1 25 1 25 I 24.2 23 1 22 21 1 21 1 20 1 18 i In de vierde klas van het zondagvoet bal staat HW'24 na de wedstrijden van verleden week zaterdag en maan dag er het beste voor. RCS verloor im mers vrij verrassend met 2-0 vart Lewe- dorpse Boys. De ploeg leidt nog wel, samen met Philippine overigens, maar heeft wel al 17 wedstrijden gespeeld, tegen HVV 16. Zondag aanstaande staat de Hulsterse ploeg voor de moei lijke uitwedstrijd tegen Koewacht, dat met 19 punten uit 17 wedstrijden niet geheel aan de verwachtingen voldoet, maar nog altijd voldoende kwaliteit in huis heeft om hoger geplaatste tegen standers in verlegenheid te brengen. HVV's concurrenten Philippine en RCS spelen eveneens een uitwed strijd. Philippine tegen het niet te on derschatten Lewedorpse Boys en RCS tegen IJzendijke. Voor Terneuzen, met Hontenisse nog altijd de belangrijkste kandidaat voor de tweede degradatie plaats, staat de uitwedstrijd tegen het onderaanstaande De Noormannen op het programma. Dat biedt een unieke mogelijkheid om afstand te nemen van Hontenisse. mits deze ploeg van Paul Kouijzer de thuiswedstrijd tegen Steen niet in winst omzet. Hoofdplaat- Vogelwaarde completeert het pro gramma. Het programma: Tweede klas: Sluiskil-OSC '45 en Sarto- Breskens; Derde klas: Clinge-Axel; Vierde klas: Lewedorpse Boys-Philippine. Koe- wacht-HVV'24 Hontenisse-Steen, Hoofd plaat-Vogelwaarde, IJzendijke-RCS en De Noormannen-Terneuzen. CLINGE - Wie had dat aan het begin van dit seizoen kunnen voorspellen: Clinge, op zes wedstrijden van het eind op niet meer dan drie punten van de koploper Degene die zich aan een dergelijke prognose ge waagd zou hebben zou ongetwijfeld zijn nagewezen. Zeker na het voor de Zeeuws-Vlaamse ploeg bijna fatale seizoen 1986-1987, toen het derde klasserschap pas in een nacompeti- tie met Gastel en Vogelwaarde veilig gesteld kon worden. Toch is de realiteit dat de formatie van George de Block aan een voor treffelijk seizoen bezig is en dat de achterstand na het Paasweekeinde (met een 1-0 overwinning op Goes en een 0-0 gelijkspel tegen Roosendaal) op MOC'17 niet meer bedraagt dan drie punten. Clinge behoort dus wel degelijk bij de toppers in de derde klas en dat is, zegt de 27-jarige voor stopper Geert-Jan Mechelink, „bo ven iedere verwachting. Voor de win terstop vooral hebben we meer dan redelijk gepresteerd. Daarna hebben we een aantal weken lopen sukkelen, maar intussen hebben we de draad toch weer aardig opgepakt". Toen jullie goeie resultaten bleven boeken, wat ging er toen in de selectie om? Werd er veel over de eerste plaats gesproken? Mechelink: „Zeker. Maar dat gaat ook als vanzelf naarmate het seizoen vordert. Het vertrouwen wordt ten slotte met de week groter. Alleen in de eerste weken na de winterstop hebben we lopen twijfelen, toen we met 3-1 van VES verloren en daarna tegen Cluzona verschrikkelijk slecht speelden. Toen we ook vriendschap pelijk een paar keer vreselijk de boot ingingen, zeiden we: nou.nou.... We stonden het voorbije Paasweekeinde dan ook voor een tweesprong. Haal den we uit de wedstrijden tegen Goes en Roosendaal drie of vier punten, dan zouden we mee blij ven doen. Al leen dan....nou, je ziet 't: 1-0 tegen Goes en 0-0 tegen Roosendaal. Er blijft nü nog van alles mogelijk". maar al te vaak dat we in de laatste minuten nog een goal tegen kregen. Deze competitie is het juist zo dat we scoren op momenten waarop we het moeilijk hebben. Dat soort werk, he- ...Qua opstelling is er in elk geval Maar wat is het grote verschil nu ei genlijk met vorig jaar, toen jullie in 22 wedstrijden niet verder kwamen dan 18 punten? Jullie hebben er nu al twee meer? Mechelink: „Weet jij 't Ik heb bet me al dikwijls afgevraagd: waarom nu wel en vorig jaar niet Ik kan er slechts naar gissen. Mogelijk dat we als ploeg wat volwassener zijn ge worden. En misschien hebben we dit seizoen mee wat we vorig jaar tegen hadden. Vorig seizoen gebeurde het Geert-Jan Mechelink: „Ik weet niet waar we die kracht ineens vandaan halen..". nauwelijks iets veranderd. Hooguit op een, twee plaatsen. Het kan ook zo zijn dat er dit seizoen uitkomt wat er altijd al ingezeten heeft. Ik wil maar zeggen: als de kwaliteit er is en je be gint met een paar overwinningen, dan groei je als ploeg vanzelf. Zoals je ook tot het besef komt: dit moet kunnen...". Je sprak van een terugval net na de winterstop. Was je daarop berekend of heb je dat toch als een tegenvaller ervaren? Mechelink: „Ach. verrast heeft het me niet. Alle ploegen hebben daar in de winter last van, als de velden min der worden en de omstandigheden waaronder je kunt trainen ook niet al tijd ideaal zijn. Wij kregen bovendien te maken met een langdurige blessu re voor Mark Triest. Dat heeft ons uit ons ritme gehaald en geleid tot van die vervelende uitslagen als 0-6 tegen Breskens en 0-3 tegen AZVV. Ik ben in ieder geval blij dat we inmiddels de draad weer opgepakt hebben. Zo'n 1- 0 overwinning, uit tegen Goes, dat geeft toch weer vertrouwen...Ik zeg niet dat die eerste plaats ons doel is. Maar dat we ver kunnen komen, staat voor mij vast. We zullen er in de reste rende wedstrijden dan ook alles aan doen om zo hoog mogelijk te eindi gen". Je noemde hem al: Mark Triest. Hm de enige die tot nu toe geblesseerds[ geraakt. Gelukkig is de rest fit g# ven. Mechelink: „Inderdaad. Qua blessu res hebben we nog weinig problemen gekend. We hebben vooral voor® winterstop steeds in dezelfde opstel ling kunnen spelen. Op dit moire'j ligt dat wat anders, omdat ik weet hoe lang Mark nog is uitgescha keld. Bovendien heeft Dannywi Puijvelde tegen Goes een spierscl» ring opgelopen, waardoor hij tegec Roosendaal niet kon meedoen, t Danny er zondag tegen Axel weerbSj is, is nog een vraagteken". Uit tegen Axel behaalden jullie simpele 2-0 overwinning. Wat i van zondag verwacht worden? Mechelink: „Ik hoop dat het zond® uiteraard winst voor ons wow- Maar of dat zo eenvoudig zal z'in' weet 't niet. Axel had in de eer» wedstrijd tenslotte nogal wat bk* sures. Van verhalen als dat wij Affl zullen laten winnen, omdat het Zeeuws-Vlaamse ploeg is, kan gel» kig geen sprake zijn. Wij willen1' hoog mogelijk eindigen, dat sta> voorop, niet het eventuele heil01 van Axel. We gaan echt het veld met de instelling om te winnen. mi sportief oogpunt zouden we ook nif'| anders kunnen....". René de Mol is trots op het deelnemers veld voor het Driebandentoernooi in Axel: „Op dit moment is een sterkere bezetting nauwelijks denkbaar".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 46