lie groepen basisschool oek straks onder één dak PAIHATSU Tachtig mille voor bomen en struiken in plan Vossekaai Huizen officieel op kabelnet aangesloten Er wordt in Zeeland nog te weinig geveild Werkgroep Terre des Hommes Terneuzen zoekt nog onderdak Sportcommissie Hulst blij met plan aanleg van kunstgrasveld PZC/ Streek HVSV houdt sponsorloop 'EESTDAG OP 15 APRIL iniël Lijbaert laakte beste foto |expo IJzendijke mdst projectielen |eraden gestolen pventig bezoekers voorlichtingsdag in ouderenbond rr VEILINGHUIS WIL IN SLUIS VASTE STEK NOG RESPIJT TOT 1 MEI Chemokar zaterdag in Noordstraat in Terneuzen Informatiemiddag van Katelijne Autosportclub houdt trainingsrit officiële dealer Puur zakelijk IN CLINGE EN SINT-JANSTEEN Vast huis Verwachtingen RIJDAG8 APRIL 1988 De openbare basisschool Op De kleuters worden op de feestdag om groepen wordt tevens een spelencir- ngK De openbare basisschool Op L in Hoek houdt vrijdag 15 april Pst. Alle groepen van de school zul- i deze dag weer onder één dak ko- L, in augustus 1985 trad ook voor [Hoekse basisscholen de Wet op het Isisondewijs in werking. De open- Ire kleuterschool De Klimop en de lenbare lagere school De Wegwijzer Igen verder onder de naam openba- [basisschool Op Weg, maar nog wel Ide bestaande gebouwen, een opknapbeurt komen alle groe- i nu in het gebouw aan de Lange- faat in Hoek. Daar is een lokaal met Irmiddelen, berging en garderobe Igevormd tot een speellokaal voor 1 kleuters, met aan weerszijden aan taste groepslokalen voor de groe- ti 1 en 2. I geschiedenis van de openbare kleu- Bschool begint in 1968. De openbare laf ;re school bestond toen al vele ja- voordien zaten de kleuters wel on- Tr hetzelfde dak als de lagere school lar officieel onder de naam vereni- Ig neutraal bijzondere fröbelschool. |die tijd waren veertig handtekenin- i voldoende om een openbare kleu- ischool te stichten. Daarbij verhuis- i de kleuters naar de gloednieuwe luterschool De Klimop aan de ande- I re; ant van Hoek. Daarna kwamen een ^uw gymlokaal en een nieuw ge- luw voor de openbare lagere school E Wegwijzer tot stand aan de Lange- laat. Vanaf 15 april zitten de kleuters |de lagere school-kinderen dus wéér der één dak. ÏENDIJKE De bezoekers van de ^manifestatie '88, die afgelopen landen werd gehouden in het |eekmuseum te IJzendijke, hebben i een zwart-wit foto van de IJzen- kse amateurfotograaf Daniël Ly- Irt gekozen als favoriete foto. itotaal 126 bezoekers spraken hun Irkeur uit voor de foto, die als titel Inden' had. Ook de winnende kleu- Ifoto is van Daniël Lybaert. Zijn foto ■itel 'piep' kreeg meer punten dan Jienspel', een landschap van de kburgse foto-amateur J. Hoogeste- |e geëxposeerde foto werd minstens Ikeer als beste aangeduid. Dit wijst Jgens het bestuur van de organise- Jde West-Zeeuws-Vlaamse fotoclub [Op de kwaliteit van de expositie. De fo- Jianifestatie viel samen met een ex- litie over poëzie-albums. De dub- fentoonstelling trok in totaal meer 11300 bezoekers. II belangstelling was er ook voor de I's van diverse fotojournalisten uit streek en oude fotocamera's uit de jectie van de gebroeders Witte uit s (ESKENS Aan de Oostlangeweg loofdplaat en aan de Westland- bat in Breskens zijn donderdag pro fielen gevonden. Het betrof een dmijn, een granaatkop en een Idgranaat. IS Uit de kledingzaak van V. K. I de Vrijstraat in Sluis zijn donder- I sieraden gestolen ter waarde van lig gulden. De vermoedelijke da- zijn een vrouw vergezeld van een ken en twee meisjes, die ongeveer par oud waren. •E - Ongeveer zeventig aanwezi- lieten zich donderdagmiddag in De Kreeke in Eede haarfijn door uursleden van de Katholieke ld voor Ouderen (KBO) uitleggen profijt zij kunnen trekken uit :n eigen afdeling van de KBO in Ee- le. ÈjCBO werd vertegenwoordigd door ïan Dijke, voorzitter van de KBO oom Breda, K. Verdonck uit Goes, •de voorzitter, R. Weemaes uit it, bestuurslid en kring-adviseur V; i Laar. De bezoekers van de be- lensoos kregen te horen dat de geen activiteiten organiseert sociëteiten, maar in de eerste lts de belangen behartigt voor ou- |n. met name op het terrein van de ndheidszorg, de positie van oude- n de politiek en het wonen van ou- '01 organiseert de KBO kadercursus- zodat de leden welbespraakt zit- kunnen nemen in gemeentelijke pissies, met name de welzij ns- hiissies en zodoende op kunnen 'n voor belangen en subsidies van ouderen in hun woongemeen- Bname met het oog op de in wer- tredende welzijnswet van 1992 de kringadviseur P. van Laar het Jzakelijk dat ouderen actief leren Pkpmen voor hun eigen belangen. P. Laar verwacht dat 25 leden uit Ee- ■fch zullen aanmelden voor een for °P 'e richten afdeling van de in Eede. Advertentie) De kleuters worden op de feestdag om 09.00 uur in de kleuterschool aan de Narcissenlaan verwacht. Ze gaan in optocht naar de school aan de Lange- straat. Hier wachten hun stoeltjes, die ze zelf de nieuwe school binnen kun nen dragen. De leerlingen van de groe pen 3 tot en met 8 vormen daar een welkomsterehaag. Om 09.30 wordt de school officieel geopend waarna de kinderen naar hun eigen klassen gaan. De kleuters hebben voor deze dag een musical ingestudeerd, die ze voor de andere groepen opvoeren. Voor deze groepen wordt tevens een spelencir- cuit uitgezet. Tussen de maaltijd in de school treedt om half twee Piet Brakman op. Om half vier wordt het kinderfeest beslo ten. De direct betrokkenen kunnen daarna toasten op een goede samenwerking en voor hen staat om 17.30 uur een koud buffet op het programma. Om 19.00 uur gaan de deuren weer open voor genodigden, die de school kun nen bezichtigen en vanaf 20.00 uuris er tot slot open huis ouders en belang stellenden HOOFDPLAAT - De Vossekaai bij Hoofd plaat wordt binnenkort 'gestoffeerd' door het Axelse bedrijf Den Doel- der Groenvoorziening. De gemeente Oostburg laat het terrein voor ruim 80.000 gulden be planten met bomen en struiken. Het grootste deel van de beplantingskosten wordt betaald door Staatsbosbeheer. „Op basis van de boswet krij gen we 51.000 gulden subsidie van Staatsbos beheer. Dan moeten we als gemeente zelf nog een kleine dertig mille bijdragen en 6.700 gul den reserveren voor on derhoud het eerste jaar", verklaarde wethouder A. de Feijter donderdag na het overleg van b en w. Het college hoopt met de beplanting het gebied aantrekkelijker te ma ken. „Tevens kan de be volking van Hoofdplaat zien dat het college bezig is met Vossekaai en er niet alleen maar over praat", aldus De Feijter. De bomen en struiken die nu geplant worden, zullen voornamelijk aan de randen van het ter rein en aan de oostkant komen. Een stuk grond in het midden blijft nog enige tijd braak liggen, omdat het college nog steeds hoopt dat daar huizen worden gebouwd. De laatste jaren ketsten plannen van projectont wikkelaars voor (vakan tiewoningen op Vosse kaai steeds op het laat ste moment af. Het colle ge onderzoekt nu nog met drie gegadigden wat de mogelijkheden zijn. W. Vervaet en J. den Doelder toonden al eer der belangstelling. Ver vaet liet vorige week echter doorschemeren niet zo veel vertrouwen meer te hebben in het doorgaan van de plan nen. Volgens wethouder De Feijter heeft het college nu echter ook nog een derde gegadigde geïnte resseerd. De onderhan delingen tussen het col lege en het drieman schap zijn 'puur zake lijk', aldus de wethou der. De opdracht voor de beplanting staat daar volgens hem los van. Hij gelooft dan ook niet dat Den Doelder, directeur van Den Doelder Groen voorziening, het college aan het lijntje heeft wil len houden tot de op dracht voor de beplan ting binnen was. „De mensen vergeten vaak dat het om een miljoe nenproject gaat. De hui zen moeten tegen con currerende prijzen wor den gebouwd en ook de kosten van aan te leggen infra-structuur moeten in ogenschouw worden genomen. Het kost nu eenmaal tijd om dat alle maal uit te zoeken." De opdracht voor de be planting was volgens De Feijter niet direct be doeld om Den Doelder aan te sporen het plan Vossekaai gestalte te ge ven. „In elk geval kan ie dereen na de beplanting zien hoe het terrein is opgeknapt. Het kan daardoor aantrekkelij ker worden voor geïnte resseerden en dat zou mooi zijn. Maar de be planting laat onze be volking ook zien dat het gemeentebestuur er achter aan zit." De wet houder hoopt half mei meer te weten over het doorgaan van de plan nen voor Vossekaai. Een voorspelling durfde hij niet te doen. „We blijven hopen", verklaarde De Feijter. Van links naar rechts wethouder G. A. van de Voorde, de heer P. Ras en de heer J. Wesselius, op het moment dat zij het net met de ballons losmaken. Industrieweg 37, Terneuzen 4538 AG, tel. 01150-81125. SINT-JANSTEEN In het gemeen schapscentrum De Warande in Sint- Jansteen werden donderdagmiddag officieel 297 woningen van de Regio nale Zeeuwsch-Vlaamse Woning bouwvereniging in Clinge en Sint- Jansteen op het kabeltelevisienet aangesloten. Wethouder G. A. van de Voorde van Hulst trok samen met de heren P. Ras van de bewonerscom missie van Clinge en J. Wesselius na mens de bewonerscommissie van Sint-Jansteen een net los, waaruit en kele ballons naar beneden dwarrel den. Daaraan hingen labeltjes waar op de twaalf zenders van het volledi ge kabeltelevisiepakket stonden ver meld. Vóór deze officiële handeling schetste P. J. Everaert, voorzitter van de Regio nale Zeeuwsch-Vlaamse Woning bouwvereniging, de geschiedenis die vooraf ging aan de definitieve realise ring van de aansluiting. Hij zwaaide beide bewonerscommissies lof toe, omdat hun inventiviteit en zelfwerk zaamheid uiteindelijk na vijfjaar suc ces heeft opgeleverd. Daarnaast was er ook waardering voor wethouder G. A. van de Voorde, die namens de gemeen te Hulst in het gehele project een be middelingsrol vervulde tussen de be langhebbende partijen. Het hoofd van Kabel Televisie Neder land (KTN), ingenieur G. G. J. Liever- se, ging kort in op de aanlegwerkzaam- heden die mede dankzij de zachte win ter vóór de ingebruikname van Neder land 3 (op 4 april) konden worden ge realiseerd. Van de Voorde feliciteerde de bewonerscommissies met de aan sluiting en bedankte KTN en de wo ningbouwvereniging voor hun gelever de inspanningen. Hij sprak ook nog de hoop uit dat de zender Frankrijk 2 weer spoedig via het kabelnet in de huiskamer kan worden ontvangen. Momenteel heeft dit station plaats moeten ruimen voor Nederland 3. Veilingmeester P. Th. J. L. Snijders met een schilderij uit de Haagse school, vervaardigd door Meindert Butter. Een pronkstuk in de omvangrijke veilingcatalogus. SLUIS - Het publiek op de veiling van dinsdagavond is grofweg in vier categorieën in te delen. Er zijn vissers uit Breskens, boeren uit an dere delen van West-Zeeuwsch- Vlaanderen, Belgen die eveneens over ruim geld beschikken en nieuwsgierigen. De laatste catego rie is de grootste, koopt niets en houdt de armen angstvallig over el kaar. Behalve dan die ene Belg die vriendelijk wuift naar een kennis die juist binnenkomt als een Oos ters tapijt onder de hamer is. De veilingmeester is gelukkig niet onverbiddelijk, heeft begrip voor de situatie en beschouwt het handop steken niet als een bod waarmee de onbedachtzame een half maandloon was kwijtgeraakt. De veilingmees ter laat wel een bestraffend woord horen. Zwaaien naar kennissen doe je maar buiten, is zijn gebod. Hier is een veiling aan de gang en het bie den verloopt al moeizaam genoeg. Het is daarom logisch dat ieder handgebaar dat boven de kin uit komt al door de afslager wordt gesig naleerd en aangegrepen. Er wordt deze eerste veilingavond aan de Sint Annastraat in Sluis bar weinig verkocht. En tegen lage prij zen want de schaarse gegadigde, voor een pendule zus of een porcelei- nen vaas zo, vindt geen andere ko pers tegenover zich. De veilingmees ter van deze Kunst- en Antiekvei ling, J. Simons uit het Noord-Bra bantse Someren-Eind, had zich van het Zeeuws- en Belgisch-Vlaamse publiek wat meer voorgesteld. „Ik weet zeker dat het hier morgen stampvol zit", roept hij zuur van achter zijn hoge tafel, „dat moet wel met zulke belachelijk lage prijzen." Echt vriendelijk is hij na anderhalf uur zwoegen ook niet meer. Want na dat hij 74 kavels met weinig en soms helemaal geen resultaat heeft afge hamerd komt een 72-delig verguld tafelservies naar voren. Het goud schittert de luxe cassettes uit en moet minstens 3000 gulden opbren gen. Niemand biedt meer en Simons moet, al zijn smeken ten spijt, gaan afslaan. Pas bij 600 gulden hapt een dame toe. Simons kijkt zijn compag non aan en kijkt nog eens naar de deurwaarder en geeft luid zuchtend een klap met zijn hamer op tafel: „Alsjeblieft mevrouwtje, hier hebt u ze, laat al dat goud in Amsterdam omsmelten en hang dan die klomp maar om je nek." Het flapt eruit voordat hij er erg in heeft en hij verontschuldigt zich even later tegenover de tamme zaal. „U bent hier toch niet voor een gezel lig avondje uit? Ik mag toch hopen dat er ook kopers zijn gekomen?" Twee dagen later is het veilingbe drijf wat tevredener. Simons' com pagnon in deze veiling, P. Th. J. L. Snijders, kan donderdag tenminste met tevredenheid kijken naar de le ger wordende zalen van het oude klooster waar de veilingtent in de voortuin is opgeslagen. Er is woens dagavond beter verkocht en volgen de week heeft het bedrijf een gesprek met het gemeentebestuur van Sluis over een definitief veilinghuis in het pand en niet meer in een tent. „Wij zijn bezig om in Zeeland een paar lokaties uit te testen. Van Sluis willen we een vast veiling huis maken, omdat we van hieruit ook een belangrijk deel van België kunnen bestrijken." Het veilingbe drijf Simons wil het klooster, dat het voorlopig gehuurd heeft, ge bruiken om jaarlijks vier tot vijf veilingsessies (van duizend kavels ieder) te houden. Op gezette tijden ook wil Simons taxateurs zittingen laten houden, bij wie het publiek dan te rade kan gaan. Zo stimuleer je een groeimarkt, die het veilen volgens Snijders zeker is. Want on der invloed van het AVRO-pro- gramma 'Tussen Kunst en Kitsch' is er bij veel mensen nieuwsgierig heid ontstaan naar de waarde van hun erfstukken of al dan niet ver meend antiek huisraad. Zo'n taxatiedagje in Roermond bij voorbeeld leverde eens 2500 belang stellenden op. „En van het een komt het ander. Wie eenmaal de waarde van zijn spullen weet wordt vaak bang. Hij vindt dat hij het moet ver zekeren of wil het zelfs helemaal het huis uit doen en het geld hebben" al dus Snijders. En tesamen met de goederen die notarissen van overle denen en deurwaarders van gefail- leerden hebben ingebracht krijgt het voorwerp van de particulier in kwestie een plaatsje in het grote rei zende circus dat het veilingbedrijf Simons is. Dit jaar vooral ook te zien in Zeeland, dat nog onontgonnen is. Voor Sluis, waar de verwachtingen hoog gespannen zijn, heeft het vei lingbedrijf 1500 kavels meegeno men. Veel spullen uit faillissemen ten in Noord-Brabant, maar ook een deel afkomstig van Zeeuwen die hun huisraad te gelde willen maken. „Veilen gebeurt hier in Zeeland nog veel te weinig", vindt Snijders, „ter wijl er hier net als in de rest van Ne derland genoeg geld is. Wij snappen eigenlijk niet waarom niemand eer der op het idee is gekomen." De voorlopige veilingtent in Sluis (waar men vanavond om 19.00 uur en zaterdag en zondag om 12.00 uur nog terecht kan) is een kruising tus sen een uitdragerij en een antiek handel. Alleen het goud- en zilver werk en de tapijten zijn voorzien van taxatie-rapporten en/of verklarin gen van echtheid. Van de andere goederen moet de koper op zijn ei gen kennis van zaken vertrouwen of genoegen nemen met een mondelin ge overtuiging van echtheid. Zoals de 'Manet' die dinsdagavond te koop werd aangeboden. De velling- meester zette het doek, gesigneerd met 'E. Manet', in op 300.000 gulden met de verzekering dat het voor 200 procent echt is. Alle andere bewijzen van echtheid onbreken aan het werk en de zaal gaf geen kik. Echt of niet, het schilderij levert publiciteit op en dat is ook wat waard. Snijders: „Het is niet het niveau van Sotheby's of Christie's maar een veilingbedrijf als dat van ons is voor veel mensen een uitkomst. Vooral voor verzamelaars. Dat heb ben ze bij Sotheby's en Christie's ook in de gaten gekregen dat dit een markt is. Daar hebben ze de laatste jaren ook een zaterdagmiddagvei ling voor dit soort goederen. We hebben wel regelmatig een duur schilderij. Daar zoeken we ook wel naar om de veiling aantrekkelijk te maken. Het loopt bij ons van een paar tientjes tot een paar ton. Ieder een kan bij ons terecht." Joost van Leeuwen TERNEUZEN - De werkgroep Zeeuwsch-Vlaanderen van Terre des Hommes in Terneuzen is nog steeds op zoek naar een nieuwe verkoop ruimte. De werkgroep had tot 1 april voor de verkoop van handnijver- heidsartikelen een ruimte in het win kelcentrum Serlippens gratis ter be schikking. Met ingang van deze da tum is de ruimte in het winkelcen trum aan een nieuwe huurder ver huurd. De werkgroep had vanaf 1 april het winkeltje moeten verlaten. De nieuwe huurder heeft de werkgroep echter nog een maand uitstel gegeven. „We zoeken nog steeds nieuwe huis vesting voor onze werkgroep. Met de maand uitstel kunnen we het even red den, maar de tijd vliegt en op 1 mei moeten we het winkeltje definitief ver laten. We hebben een brief aan de ge meente geschreven waarin we onze TERNEUZEN De Chemokar van de gemeente Terneuzen, bestemd voor het ophalen van klein chemisch afval, staat zaterdag in de Noordstraat, hoek Kersstraat, in Terneuzen. Van 11.00 tot 15.00 uur kan iedereen zijn overtollige olie. verf of andere spullen die milieuvervuilend zijn bij deze wagen afgeven. De wagen wordt daar neergezet in het kader van de gro te Milieudag die zaterdag in Porgy Bess, eveneens in de Noordstraat, wordt gehouden. problemen nog een keer verduidelij ken. Ergens in Terneuzen moet toch een kamer, zaaltje of een winkeltje vrij zijn waar we gebruik van kunnen ma ken", aldus mevrouw M. Muller van de werkgroep. De dertien leden tellende werkgroep had het winkeltje in het winkelcen trum twee jaar lang gratis ter beschik king. Behalve de verkoop van Derde Wereld- produkten verstrekten de le den van Terre des Hommes ook infor matie over de lopende projecten en de financiële adoptie van kinderen in de ontwikkelingslanden. Wethouder W. Gossselaar (volkshuis vesting): „De werkgroep benaderde mij een tijdje geleden met de vraag of de gemeente geen pandje beschikbaar had. Op dit moment hebben we eigen lijk weinig of niets te bieden. Daarom heb ik de werkgroep aangeraden een briefje te schrijven. Dan kunnen we de mogelijkheden ook binnen de ande re portefeuilles nog eens nader be kijken". TERNEUZEN Zeeuwsch-Vlaande ren krijgt er in de zomer twee pastors bij. Bisschop H. Ernst heeft met in gang van 1 juli J. Meijer aangesteld voor pastorale taken in Koewacht, Heikant en St. Jansteen. Omstreeks dezelfde datum zal B. Thönissen in de gemeente Sas van Gent beginnen. Meijer (42) studeert deze zomer af aan de Experimentele Pastorale Opleiding in Tilburg. Na voltooiing van zijn stu die zal hij zich met zijn gezin in Koe wacht vestigen. Samen met de pastors G. Claessens en H. van Leemput zal hij het pastoraat in de drie parochies be hartigen. Ook Thönissen hoopt deze zomer zijn opleiding af te maken. Sa men met pastoor E. Erpelinck zal hij het pastoraat in de gemeente Sas ver vullen. De 28-jarige Thönissen gaat met zijn vrouw in Philippine wonen. In Aardenburg heeft pastor W. Mar tens juist afscheid genomen. Hij blijft echter wel beschikbaar voor assisten- tie-taken. Monseigneur Ernst heeft pastor F. Verheije als opvolger van Martens benoemd. Verheije was al werkzaam in Aardenburg en omstre ken. Zijn aandacht zal, net als nu, op geëist worden door parochiale zaken en de regionale opdracht voor kate- chese en kadervorming. Pastor J. Pi- renne - samen met collega J. de Caus- maecker actiefin Oostburg, Groede en Schoondijke - heeft de bisschop ge vraagd hem per 1 september van zijn pastorale taak te ontheffen. Pirenne is onlangs zeventig jaar geworden. Over leg over Pirennes opvolging en de ont wikkeling van de pastorale bezetting in Zeeuwsch-Vlaanderen is al gestart. TERNEUZEN - Het vrouwengezond heidscentrum Katelijne in Terneuzen houdt vrijdag 29 april een informatie middag over het thema vrouwen zon der baarmoeder. Op het programma staat informatie van de zelfhulpgroep Vrouwen zonder Baarmoeder uit Oostburg. Er is ook gelegenheid voor het stellen van vra gen. Bij voldoende belangstelling start Katelijne ook in Terneuzen een zelf hulpgroep voor Vrouwen zonder Baar moeder. De informatiemiddag in het' vrouwengezondheidscentrum aan de Walstraat 5 begint om 14.00 uur en de sluiting is om 15.45 uur. TERNEUZEN De Handbalvereni ging Samen Verder (HVSV) uit Ter neuzen houdt morgen (zaterdag) in sportpark Oude Vaart de eerste spon sorloop van de club. De organisatie heeft in het sportpark een ronde van vijfhonderd meter afge zet terwijl een aantal leden zich verze kerd heeft van sponsors die een be paald bedrag per afstand betalen. Showband Irene zorgt bij deze loop voor de muzikale omlijsting. De op brengst gaat voor een deel naar de Afa- sie-vereniging in Zeeuwsch-Vlaande ren en naar het -eigen- jeugdwerk van de handbalvereniging. Ieder die een sponsor heeft kan aan deze loop deel nemen. Gestart wordt 13.00 en 15.00 uur. TERNEUZEN - Zaterdagavond Jioudt de Zeeuws Vlaamse Automo- hielsportclub (ZEVAC) in de omge ving van Biervliet een kaartleesrit als trainingsrit voor de Nacht van 'Zaamslag op 14 en 15 mei. Er is geko zen voor een systeem dat overeen komt met dat van de Nacht, namelijk voor de wedstrijdklassers een kaart met enkele pijlen en voor de Tourklassers een kaart met ingete kende lijn. Ook de spelregels zijn ge lijk aan die van de Nacht van Zaam slag. De lengte van deze trainingsrit be draagt voor de Tourklasse 40 km en voor de deelnemers in de wed strijdklasse 60 km. Voor deze rit, waar van de eerste deelnemer om 19.45 uur van start gaat, bestaat gelegenheid tot inschrijven van 19.00 tot 20.00 uur in cafe-restaurant 'De Landbouw' in de Gentsestraat in Biervliet. Burgerlijke stand SLUIS Geboren: Christof, zv A. J. M. Graha- me en M. van Hal; Sanne, dv C. Dort- land en D. de Kraker; Ilse, dv Th. C. M. Berckmoes en E. H. Leer; Fariëlle A. M. dv N. J. P. Cornelius en M. M. Bou- lion; Jurjen C. zv H. Pater en A. M. R. M. Bron; Stefan W. zv J. W. de Ket en M. J. M. Esseling. Ondertrouwd: J. M. Benne, 23 jr. en C. M. A. van Deursen, 21 jr. Getrouwd: Geen. Overleden: C. F. Maenhout, 87 jr. geh gew met M. C. Mabesoone. HULST De leden van de commissie sportaangelegenheden in Hulst heb ben zich donderdagavond tijdens de commissievergadering unaniem posi tief uitgesproken over het voorstel van de Hulster hockeyclub Rapide om op kort termijn een kunstgrasveld aan te leggen. De commissie ziet een dergelijk veld als een verrijking van de accommodaties binnen de gemeen te Hulst. De hockeyclub klopte met een finan cieel onderbouwd plan bij de gemeen te aan. Een en ander betekent dat de Hulster gemeenteraad zich in april moet buigen over het verlenen van een investeringssubsidie van 400.000 gul den. voordat het plan uiteindelijk ge realiseerd kan worden. Als tegenpres tatie neemt de hockeyclub het beheer en onderhoud van het gehele sport complex over. Net als in Terneuzen kan zo'n veld het hele jaar door ge bruikt worden,onder meer ook door voetbalverenigingen. Wethouder W. D. M. Kayser (sport) wees kritische opmerkingen over het achterstellen van kleine verenigingen zoals de voetbalverenigingen Graauw en Hulsterloo uit Nieuw-Na men - van de hand. Beide verenigingen zitten dringend verlegen om een twee de voetbalveld. „Als het hockey voor stel het binnen de politiek redt, kun nen we op basis van eenzelfde voorstel kijken of in Graauw en Nieuw-Namen een tweede veld te realiseren is", ver duidelijkte Kayser. Vewrschil is wel dat Rapide al over grond beschikt om het kunstgrasveld aan te leggen, terwijl in Nieuw-Namen en Graauw eerst nog grond aange kocht moet worden. Naast het hockeyvoorstel adviseerde de commissie sportaangelegenheden ook positief over het verzoek van de voetbalvereniging Steen om een inves tering van 12.000 gulden om de verlich tingsinstallatie op het trainingsveld te vernieuwen. De vereniging draagt zelf wel 8.000 gulden aan besparingen bij door zelfwerkzaamheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 43