Zeeverkenners uit Goes in 1989 naar Curacao Eerste aanzet voor recreatie Schelphoek Drie maanden gevangenis voor vervalsen recepten Team Bergen op Zoom winnaar volley-toernooi Marechaussee O ■<"J verspuy verspuy PZC/streek VOORBEREIDINGEN IN VOLLE GANG Thema IN VOORMALIGE SCHOUWSE WERKHAVEN VLISSINGSE VOOR POLITIERECHTER Exploitatievorm yifïtiïii tVVi t fit f f ifMf"f il n wifi v Artsen: Tandartsen: Apotheken: Ziekenauto's: Dierenartsen: Wijkverpleging: Artsen: Dierenartsen Wijkverpleging: COLIJNSPLAAT NCVB - Het gebruik van medici;! dat is het onderwerp van een inleid die de Kloetingse apotheker j Harting houdt, voor de afdeling; lijnsplaat van de NCVB. De komst begint om 19.30 uur in g 'Het Zaaltje". GOES Voorlichting ouderen - Dej Ouderavond - Peuterspeelzaal Polderrakkertjes in Goes houdt dir dag 12 april om 20.00 uur een om avond in wijkgebouw De Spinne heer Veldhuizen van het Medisch K derdagverblijf houdt een inleiding^ de hand van een videofilm. Na dep; ze is er gelegenheid om de peuters;» zaal te bekijken met tentoongestè werkstukjes en foto's van de Deuteii Ledenvergadering - Ypsilon vereniging voor familieleden vanclj nisch psychotische of schizofe mensen, houdt op woensdag 13 ap aan de Vlasmarkt 6 te Goes een spreksbijeenkomst. Deze bijej komst, die begint om 19.45 uur, voorafgegaan door een ledenverga ring. De contactpersoon is mevroi M. de Schepper- Van Avermaete Goes. Fellowship - Het Women's Ag Fellowship, afdeling Goes, woensdag om 9.45 uur haar mass lijkse bijeenkomst in hotel Temt in Goes. S. Gerkema uit Oss spret over 'Bevrijde mensen'. Voor kini roppas wordt gezorgd. After Care - De contactgroep l leiding borstoperatie-patiënten i de After Care groep Goes heeft woe dag 13 april een contactmiddag bij PMD aan de Zonnebloemstraat il Goes. Er zal aangepaste badmodt lingerie worden getoond. De aam 'is 14.00 uur. Film - De commissie culturele «fl tenden voor bejaarden vertoont de derdag 21 april in het verpleegtehi Ter Valcke twee films, één over Zt land en een film over het wel en weet de luchthaven Schiphol. Hetprogrs ma begint om 10.00 uur en duurton! veer anderhalf uur. Rommelmarkt - Het Leger i HEINKENSZAND ANBO - De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen houdt donderdag 14 april om vanaf 10.30 uur een ge westelijke voorjaarsvergadering in de Stenge te Heinkenszand. Aan de orde komt onder meer een bestuursverkie zing. D. Boogerd wordt voorgedragen voor het hoofdbestuur van de ANBO. Hoofdbestuurslid Th. Wehkamp houdt een toespraak. LEWEDORP Scholierenactie voor Afrika KLOETINGE NCVB - De afdeling Kloetinge vai NCVB houdt woensdag 13 april 19.30 uur een bijeenkomst in hetGe teshuis. Drs C. Bakker uit Hansw» van het Delta Instituut spreekt i behulp van dia's over het leven in» water. OUD-VOSSEMEER Biljarten In de competitie var biljartvereniging De Treffers in Oi Vossemeer speelde Henk Hommeli 20 beurten de kortste partij. Hjjt haalde tevens het beste gemiddel (3.60). Wim Pons maakte met 20t ramboles de hoogste serie. De uitslagen: Jan Vewrhees-Wim Ponst Jan Burgers-Kees Geuze 2-0; Wim ft Bart den Hollander 0-2; Sjaak Etiennë Geuze 0-2; Jan Vermeer-Jan Bui Henk Hommel-Piet Hommel 2-0; Leoi Wezel-Piet de Leeuw 2-0. Is INT—ANN AL AND Open dag Het gezinsvervanf tehuis in Sint-Annaland van de SÉ ting Philadelphia Tehuizen voorfl len en Sint-Philipsland houdt za! dag 16 april een open dag. ÜT MUZIEKCENTRUM ORGELSHOW VRIJDAG 8 APRIL 1988 b2ö GOES - De zeeverkennersgroep Frans Naerebout uit Goes wil volgend jaar tachtig man sterk naar Curasao. Dat gebeurt in het kader van een uitwisse- MEDISCHE DIENSTEN DE BEVELANDEN 9 en 10 april ALARMNUMMER 01184-14444 Goes-Kloetinge: vr. 19.00-zat. 19.00 uur: D. Keizer, Fr. den Hollanderlaan 29, tel. 16401. Zat. 19.00-zon. 23.00 uur: R. Posthu mus, M. Smallegangesbuurt 38a, tel. 30318. Spreekuur voor spoedgevallen 10.00- 10.30 uur en van 17.00-17.30 uur. Wolphaartsdijk, 's-H.-Arendskerke, Heinkenszand, Nieuwdorp: G. A. C. Aarnoutse, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 01196-12327. Boodschappen zo mogelijk tussen 9.00-10.00 uur. Heinkenszand e.o.: vrij. 17.30-ma. 8.30 uur: C. T. Miermans, Kloetingseweg 3, 's-Heer Abtskerke, tel. 01103-2089. Hansweert, Schore, Yerseke:vrij. 18.00-zon. 22.00 uur: J. de Beij, Hans- weert, tel. 01130-1344. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Boodschappen zo mogelijk vóór 10.00 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath: vr. 18.00-zon. 22.00 uur: J. W. Kuyl, Rilland-Bath, tel. 01135-1343. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- "$1.15 uur en 17.00-17.15 uur Bood schappen zo mogelijk vóór 10.00 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekensker- ke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's- Heerenhoek: zat. 8-24 uur: S. E. J. Wöstman, Nieuwstraat 18a. Ovezan de, tel. 01195-450; zat. 24-ma. 8 uur: A. Korstanje, Lange- weg 40, 's-Gravenpolder, tel. 01103- 1747. Kapelle, Wemeldinge: vrij. 19.00-zon. 23.00 uur: D. Vreeswijk. Kapelle, tel. 01102-1290. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- n.15 uur en 17.00-17.15 uur. Noord-Beveland: Kortgene, Colijns- plaat, Kamperland en Wissenkerke: R. J. H. Hasken, Kamperland, tel. 01107-1338. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. J. H. Stam, Fr. den Hollanderlaan 16, Goes, tel. 01100-15459. Spreekuren zat. en zon. van 10.00-11.00 uur. Geopend voor spoedgevallen zat. van 8.30-17.30 uur en zon. van 10.00-11.30 uur en van 16.00-18.00 uur. De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 uur en eindigt de vrijdagmor gen daaropvolgend. Apotheek De Spinne, 11-62, tel. 01100- 28228. Centrale Post Ambulance Vervoer, tel. 01184-14444. Goes, Ovezande, Kruiningen, Kapel le: Dr. W. Verboom, Alexanderstraat 46, kapelle, tel. 01102-2486. Spreekuur 8-9 uur; Kruiningen: 9.30-10 uur. Goes, Heinkenszand, Noord-Beve- land: Dr. M. P. C. Karelse, 's-Heer Hen- drikskinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Visites zo mogelijk aanvragen voor 9:oo uur. Biezelinge: R. H. G. Aalfs, Hoofd straat 2, tel. 01102-1783. Spreekuur zat. 10-11 uur en verder vol gens afspraak. Yerseke en omgeving: (kleine huisdie ren): mevr. L. Huiskes-Cornelisse, Mo lenlaan 24, Yerseke, tel. 01131-2756. Goes, Kloetinge, Kattendijke: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel.nr. 01100- 13310. Noord-Beveland, Wolphaartsdijk, Wilhelminadorp, 's-Heer Hendriks kinderen, 's-Heer Arendskerke: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel.nr. 01108-1378. Zak van Zuid-Beveland: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverle ning onder tel.nr. 01106-1615. Oost-Zuid-Beveland: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverle ning onder tel.nr. 01130-2601. THOLEN EN SINT-PHILIPSLAND 9 en 10 april ALARMNUMMER 0011 Stavenisse, Sint-Maartensdijk, Sint- Annaland en Scherpenisse: J. H. E. Janssen, Sint-Maartensdijk, tel. 01666-4126. Sint-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: C. H. M. de Groot, Nieuw-Vosse- meer, tel. 01676-2545. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen en Scherpenisse: R. H. Padt, School straat 33, Poortvliet, tel. 01662-2400. Tholen: W. Brons, tel. 01666-2596. Voor kleine huisdieren weekendspree kuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Op zaterdag van 08.30-09.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Boter markt 10. Zr. tel. te bereiken via tel.nr. 01666- 2318. ling tussen de Goese scoutinggroep en de Antilliaanse padvindersvereni ging. Doel van die uitwisseling is be grip en respect voor andere culturen en gewoonten te bevorderen bij de deelnemers. De Naereboutgroep be gint binnenkort met acties om geld bijeen te brengen voor het ambitieuze plan. Het idee voor de uitwisseling is afkom stig van voorzitter P. van Dijk van de stichting Scouting Frans Naerebout. Hij is vorig jaar in Curaqao op vakantie geweest en ontmoette in Willemstad de hoofdcommissaris van de Anti- liaanse padvinders. Beiden stelden vast dat in Nederland maar weinig be kend is van de Antillen en omgekeerd, ondanks dat ze samen deel uit maken van het Koninkrijk der Nederlanden. Van Dijk kwam terug in Nederland met een serie exotische dia's en het voorstel met de hele scoutinggroep naar Curasao te gaan. „Sommige rea geerden meteen enthousiast", vertelt hij. „Maar anderen vroegen bezorgd of ik misschien een zonnesteek had opge lopen". Het kostte de voorzitter van de Naere boutgroep weinig moeite alle be stuursleden en de ouders van de scouts te winnen voor zijn plan. De be doeling is dat de reis naar Curasao geen gewoon kamp wordt, zoals de Goese scouts jaarlijks in het buiten land houden, maar een echte culturele uitwisseling. Dat stelt eisen aan de voorbereidingen en de inhoud van het programma. De afspraak is dat de Antilliaanse scouts in 1990 naar Goes komen. Een en ander sluit mooi aan bij het thema 'Scouting, een wereldwijd avontuur' van Scouting Nederland. De achter liggende gedachte bij dit thema is de betrokkenheid van Scouting met de samenleving en het internationale karakter van de organisatie te onder strepen. Een ander uitgangspunt is dat alle le den van de Frans Naereboutgroep van 11 tot en met 15 jaar meegaan naar Cu racao. „De financiële mogelijkheden van hun ouders mogen geen rol spe len", verzekert Van Dijk. „En dat bete kent nogal wat. We hebben becijferd dat de reis 2100 gulden per persoon kost. Daarbij gaan we uit van een ei gen bijdrage van 500 gulden per deel nemer. Dat is inderdaad ook nog een heel bedrag, maar onze buitenlandse kampen kostten steeds 350 gulden per persoon. Dat leverde voor niemand be zwaren op. In verband met onze Antil liaanse plannen voor 1989 gaan we dit jaar niet naar het buitenland. We hou den een zeilkamp aan het Veerse Meer. Dat is goedkoper, zodat die eigen bij drage geen probleem hoeft te zijn". Maar er blijft dan nog altijd zo'n 130.000 gulden te financieren. De stich ting Frans Naerebout wil proberen subsidies los te krijgen en de scouts zullen een grote activiteit aan de dag leggen wanneer het gaat om het was sen van auto's en het wieden van tuin tjes - tegen vergoeding natuurlijk. Een rommelmarkt, de verkoop van oliebol len en een stickeractie zijn andere ge bruikelijke mogelijkheden om aan geld te komen. Maar verreweg het grootste deel zal toch van sponsors moeten komen. De scoutinggroep heeft zich dan ook voorgenomen het Goese bedrijfsleven te benaderen en vaderlandse bedrijven die ook op de Antillen werken. Verder wordt ge dacht aan een loterij met een beperkt aantal dure loten en forse prijzen. Ook die zouden - wellicht met de hulp van de serviceclubs - onder de bedrijven in Goes aan de man kunnen worden ge bracht. Het reisgezelschap zal bestaan uit zes tig scouts en twintig begeleiders in de vorm van bestuursleden, stafleden en organisatiecomité. „Een flinke bege leiding", geeft Van Dijk toe. „Maar zo'n reis naar Curacao is toch even wat anders dan een kamp in de Arden nen. We vinden dat we het aan de ou ders van de kinderen verplicht zijn ook getalsmatig voor voldoende bege leiders te zorgen". In Curagao worden de Goesenaren on dergebracht in een barakkencomplex van de Antilliaanse padvinders. Die Antillianen zullen er zelf ook zijn en mogelijk wordt tevens een groep Vene zolaanse scouts uitgenodigd. De drie groepen zullen gezamenlijk allerlei ac tiviteiten ondernemen. De voorbereidingen voor de verre reis van de Naereboutgroep beginnen za terdag. In het Antillenhuis in Den Haag overhandigt de gevolmachtigd minister van de Nederlandse Antillen in Nederland, mr G. T. Hernandez, dan de officiële uitnodiging aan de Goese scouts. Hernandez zal 23 april een be zoek aan Goes brengen. Zijn echtgeno te laat die dag twee nieuwe lelievletten van de Naereboutgroep te water. De perschef van de gevolmachtigd minis ter verzorgt 15 april voor deelnemers aan de reis en de ouders een informa- tie-acond over Curacao. De 'recreatiepier' in het voormalige werkhaventje bij Schelphoek ligt er nu nog kaal bij. SEROOSKERKE - Bij Schelphoek- haven op Schouwen is een eerste aan zet gegeven voor een beperkte recrea tieve ontwikkeling. De contouren voor de inrichtingsplannen van de uit de beheersstichting Renesse afgelei de Stichting Schelphoek (in oprich ting) zijn inmiddels aangegeven. Zo is de pier van de voormalige werkhaven ingericht voor wandelaars met schel penpaden en tegelplateaus. Deze maand worden op de 150 meter lange en ruim 30 meter brede 'wandel- pier' aan de Schouwse kust van de Oosterschelde ook nog enkele zitban ken en speeltoestellen voor kinderen geplaatst. Tevens wordt zeer binnen kort een drijvende steiger bij het aan wezige steigerwerk aangelegd (lengte 52 meter, maximaal twintig ligplaat sen voor passanten). Overigens is momenteel nog altijd niet duidelijk wanneer de pier en andere MIDDELBURG De politierechter in Middelburg heeft donderdag de 24- jarige E. S. uit Vlissingen bij verstek tot vijf maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaarde lijk veroordeeld voor het vervalsen van doktersrecepten om aan genees middelen te komen en voor het bezit van een kleine hoeveelheid amfetami ne. De recepten haalde zij vorig jaar mei bij Vlissingse huisartsen uit kast jes. Ook maakte zij een aantal kopieën van een recept dat haar door haar ei gen dokter was voorgeschreven, waarmee het haar lukte een middel meermalen bij verschillende apothe ken in de stad te krijgen. Een door haarzelf ingevulde recept voor valiumtabletten gaf zij mee aan haar buurvrouw, die geen woord Ne derlands sprak en in goed vertrouwen voor haar naar de apotheek ging om het medicijn te halen. Maar de bedien de kreeg argwaan, waarna de buur vrouw werd gearresteerd en onder vraagd over de herkomst van het re cept. Overigens verbaasde het politie rechter mr G. H. Nomes dat er met de andere knullig vervalste recepten wel medicijnen waren verkregen. De amfetamine werd in haar woning gevonden bij een huiszoeking die werd gehouden naar aanleiding van het feit dat S. had geprobeerd met een bank- overschrijvingsformulier geld van de rekening van haar buurman op haar eigen rekening te laten overschrijven. Zij had daarvoor zelf de formulieren bij de bank van buurman opgehaald. Het vonnis was conform de eis. Ook moet S. nog een voorwaardelijke straf van drie weken uitzitten, zoals ook door de officier was geëist. De 36-jarige Vlissigse C. M. B. werd ook conform de eis bij verstek tot vier maanden waarvan de helft voorwaar delijk veroordeeld voor het vervalsen van recepten, een diefstal uit een auto, en diefstal van een fiets. Zij verklaarde destijds tegenover de politie dat ze wilde afkicken met be hulp van seresta forte, maar dat nie mand haar dat wou voorschrijven. Ze maakte zelf tien recepten waarop niet alleen dit middel, maar ook valium en rohypnol voorkwamen. Zij haalde middelen in apotheken in Rotterdam, Bergen op Zoom en Goes, omdat ze het 'te link' vond om hetin haar eigen woonplaats te doen. J. K. (61) uit Kortgene probeerde vorig jaar juni bij de Nederlandse Crediet- bank in Breda 27.000 gulden op te ne men van de rekening van een Volen- dammer. Hijlegitimeerde zich met een vervalst rijbewijs, dat op naam van de Volendammer stond, maar dat van K.'s pasfoto was voorzien. K. hield vol dat hij in opdracht van een ander werkte, die het rijbewijs voor hem had vervalst en die ook de buit zou incasseren. Hij zou de naam van deze persoon niet willen noemen van- weg de wraak die van die kant te ver wachten was. Officiertwan justitie mr C M. P. Nijmeijer ging ervan uit dat K. geheel voor eigen rekening en risico had gehandeld. Nadat de bankbediende een opname formulier had ingevuld, ging deze na trekken of de zaak wel klopte. Zij had argwaan gekregen doordat het rijbe wijs nogal amateuristisch was vervalst waardoor het rose document witte vlekken vertoonde. K. werd zolang in een wachtkamertje gezet, maar na ver loop van tijd werd de grond hem te heet onder de voeten en verliet hij het pand via een raam. Hij kon kort daar na op straat worden aangehouden. Hij werd conform de eis tot vier maanden gevangenisstraf waarvan één maand voorwaardelijk veroordeeld. De Rotterdammer DR. (41kreeg con form de eis acht weken waarvan zes weken voorwaardelijk opgelegd,om dat hij ruim 5.000 gulden wegnam uit de kas van het bedrijf in Nieuwdorp waar hij werkt. Dat was een filiaal van een Rotterdamse onderneming, die R. als filiaalhouder had aangesteld. De verduistering had plaats over een pe riode van drie jaar. In die tijd leende R.ook nog eens 13.000 gulden van za kenrelaties van het bedrijf, dat ook voor deze schulden moet opdraaien. Bij zijn eis hield de officier er rekening mee dat er vanuit het moederbedrijf in Rotterdam weinig controle werd uit geoefend op R.'s, activiteiten, waar- doorhijer lange tijd mee kon doorgaan. R. is intussen ontslagen. nieuwe voorzieningen (dag-recreatie terrein, kampeerterrein) rondom de voormalige werkhaven Schelphoek door de 'oever-recreanten' betreden mogen worden. Want dat is in eerste instantie afhankelijk van de toekom stige exploitatievorm van het nieuw ste Schouwse recreatiegebied bij 'Se- roos'. Het bestuur van de Stichting Schelphoek moet daaromtrent ko mende tijd de nodige besluiten nemen. En de limiet waarin dat daadwerkelijk kan gebeuren is mede afhankelijk van de goedkeuring van gedeputeerde sta ten van Zeeland, waarna de oprichting van Stichting Schelphoek formeel be krachtigd kan worden, met het passe ren van de acte. Het streven is echter nog voor het komende seizoen tot een - zij het vooralsnog beperkte - vorm van exploitatie van het gebied te komen, aldus J. W. de Jonge, secretaris van de Stichting Schelphoek in oprichting, tevens secretaris/penningmeester van de 'moederstichting', Stichting Renes se. Het stichtingsbestuur acht het vol gens secretaris De Jonge noodzakelijk voor de exploitatie van Schelphoek met name de ondernemersvorm te be kijken, hoewel op voorhand ook een rechtstreekse vorm van exploitatie di rect vanuit de stichting niet op voor hand kan worden uitgesloten. Inmid dels hebben zich reeds enkele particu liere gegadigden voor exploitatie bij de betrokken stichtingen aangemeld. Maar tot een definitieve keuze aan gaande een eventuele exploitant, dan wel een vorm van eigen beheer is het nog niet gekomen, maakt De Jonge desgevraagd duidelijk. Maar, zo verze kert hij nog, het stichtingsbestuur wil daarop vooruitlopend nadrukkelijk bekijken in hoeverre en wanneer het recreatiegebied Schelphoek, liefst op korte termijn, daadwerkelijk voor het publiek kan gaan functioneren. „En dat hangt mede in belangrijke mate af Een beeld van het volleybaltoernooi in de Middelburgse sporthal De Kruitmolen. MIDDELBURG - Het team van Young Boys uit Bergen op Zoom heeft het jaarlijkse seniorenvolleybaltoernooi van de Koninklijke Marechaussee district Zeeland gewonnen dat don derdag voor de vijfde keer werd ge houden. Vierentwintig teams van overheidsinstellingen uit heel Zee land en enkele uit Brabant en België deden aan dit lustrumtoernooi voor spelers boven de vijfendertig jaar mee. Het toernooi werd in sporthal De Kruitmolen in Middelburg gespeeld. In de finale had het team van Young Boys een gelijkwaardige tegenstander aan de Politie uit Antwerpen. Beide teams wonnen een set. Het saldo van de setstanden moest de uiteindelijke winnaar aanwijzen. De gemeentepolitie Terneuzen won de finale in de verliezersronde van de Douane Vlissingen. Evenals de voor gaande toernooien liep alles weer op rolletjes, reden voor districtscomman dant Zeeland, kapitein J. C. van der Weerd, die de prijzen uitreikte, om toernooileider Jan Poortvliet in het zonnetje te zetten. Ook voor Kees Kos ten en Michael Hersevoort, die het wedstrijdsecretariaat verzorgden en voor EHBO-er Erlin Bliek waren er lo vende woorden en een attentie van de districtscommandant. Elke ploeg kreeg een tinnen herinneringsbord. De uitslag winnaarsronde: 1 Young Boys Bergen op Zoom, 2 Politie Antwerpen, 3 Ko ningin Wilhelminakazerne Ossendrecht, 4 Gemeente Middelburg, 5 PZEM Vlissingen, 6 OCMA Middelburg, 7 Vliegbasis Woens- drecht, 8 Vliegbasis Gilze-Rijen, 9 Rijkswa terstaat Zeeland, 10 Beroepsopleidingen Vlissingen, 11 Gemeentepolitie Middelburg, 12 Postdistrict Middelburg. Verliezersronde: 1 Gemeentepolitie Terneu zen, 2 Douane Vlissingen, 3 Cort Heijligers- kazerne Bergen op Zoom, 4 Rijkspolitie Zee land, 5 Gemeentepolitie Goes, 6 Koninklij ke Marechaussee Zeeland, 7 Artillerie Oplei dingscentrum Breda, 8 Koninklijke Mare chaussee Noord-Brabant, 9 Vliegbasis Eind hoven, 10 Gemeentepolitie Vlissingen, 11 Gemeente Terneuzen, 12 Koninklijke Mari ne Vlissingen. van de haalbaarheid van een bepaalde vorm van toezicht in het gebied." Momenteel wordt de - bestaande - trai lerhelling aan Schelphoek-haven gere construeerd en aangepast voor sport- visboten. Voorts wordt gewerkt aan een invalidensteiger, (hengelsport). Op het voormalig havenplateau is thans een dagrecreatieterrein aange geven, waar eveneens nog deze maand, een toiletgebouw komt te staan. De beplantingen zitten al in de grond, maar verder ontbreekt het (nog) totaal aan enig groen rondom de voormalige werkhaven, omdat de grasvelden nog moeten worden inge zaaid. Dezelfde situatie doet zich trou wens ook voor op de aangrenzende ter reinen, bestemd voor een twintigtal trekkershutten en toeristisch kampe ren (60 staanplaatsen). In het recrea tiegebied is tot dusver zo'n zeven ton geïnvesteerd. De bedoeling is de trekkershutten bij Schelphoek in fasen te realiseren. ouderenbonden, ANBO, PCOB KBO houden maandag 18 april 14.00 uur in het verenigingsgeb/ Bonte Koe aan de Beestenmarfc Goes een voorlichtingsmiddag vrouw Scheele van het Regionaal Cf trum Zuid-West Nederland sprs over slechtzienden en blinden brengt een aantal hulpmiddelen: waarmee blinden en slechtzier nog kunnen lezen. Heils te Goes houdt zaterdag 1 van 10.00 tot 15.00 uur een romi markt/fancy fair op het parkeertem achter de Leger des Heilsgebouti aan de Ravelijn de Groene Jager.D opbrengst is voor het instrumente fonds. Bij slecht weer is de rome markt overdekt. Verder is er voor een toekomstig ex- ploitant ruimte voor de bouw van een WE ME LD IN GE beheerderswoning, een coffee-shop en een botenstalling annex reparatie- Dansavond Dansclub Vred werfje. best' uit Wemeldinge houdt dag een dansavond. Deze wordt g houden in hotel Vredebest en is ïi gankelijk voor leden en niet-leden. De aanvang is om 20.30 uur. LEWEDORP - De Rooms-Katholieke basisschool De Drempel in Lewedorp houdt vrijdag 15 april in samenwer king met het Nederlandse Jeugd Rode Kruis een thema-avond bestemd voor de weeskinderen van hongerend Afri ka. Het is de bedoeling dat zoveel moge lijk geld wordt ingezameld voor het goede doel. Alle groepen van de school brengen een toneel- of musicaluitvoe ring. Na het musicalgedeelte wordt er een loterij gehouden. De prijzen daar voor zijn belangeloos beschikbaar ge steld door ouders, de middenstand en andere meelevenden. Veel prijzen zijn door de kinderen zelf gemaakt. Omdat er geen onkosten voor de avond zijn gemaakt, komt het totaal binnengeko men bedrag ten goede aan de kinderen van Afrika. De voorstellingen begin nen om 19.00 uur, de trekking van de loterij door mevrouw L. Goedbloed van het Nederlandse Jeugd Rode Kruis volgt twee uur later. Er is gelegenheid tot het stellen t vragen aan de groepsleiding en er 1 tevens een praatje gemaakt wori met de bewoners. De deuren sta open van 09.00 tot 12.00 uur 14.00 tot 17.00 uur. Sinds löjanuari wonen er achtvolt senen in het tehuis. Op vrijdag M verrichten zij de officiële opening»' het gezinsvervangend tehuis. 'HJliJJllJUiiliJUiJllJlUAIllUll houdt op vrijdag 8 april en zaterdag 9 april Op zaterdag 9 april vanaf 10.00 uur v.m. demon streert JAN VAN WESTENBRUGGE de aller nieuwste Domus-serie. De Domus Canticus 270voor 8.995,- De Domus Canticus 300voor 9.995,- De Domus Cathedralvoor 12.995,- Deze orgels zijn voorzien van direct gesampelde geluiden vanaf het kerkorgel, dus bezitten ze de meest echte kerkor- gelgeluiden. lOok hebben we diverse tweedehands klassieke orgels staan voor speciale prijzen. DUS TOT ZIENS BIJ' HOOGSTRAAT 21 - 22, TMm, Mj tlMf J7 75 DE GEHELE WEEK GEOPEND - VRIJDAGAVOND KOOPAVOND

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 30