Serooskerke niet in Zeeland'trip Oranje Spaanse kranten boren Beenhakker hard de grond in Suykerbuyk onbedreigd in ronde Baskenland OR ZEEUWSE PLOEGLEIDER IS DE MAAT VOL VEEL LOF VOOR AJAX Jan Timman zakt af in GP Schaken Cruijff houdt deur naar Utrecht open are straf voor Den Haag leman in subtop ■Jeugdschaken rijpen n der Schans 8e plaats dee PARIJS-ROUBAIX Krediet Cees Priem Gemotiveerd Ajax Voetbaljeugd Zeeland verslaat Gouda-teams Obstakel Argentin DAG 8 APRIL 1988 trafmaatregelen voor enners van Jan Raas EERENHOEK Voor Jan Raas is de maat vol. De ploegleider van de SuperConfex wieler- atie heeft zich zo geërgerd aan het uitermate teleurstellende optreden van zijn renners in onde van Vlaanderen dat hij deze week straffe maatregelen heeft getroffen. Als antwoord un duidelijke conditionele achterstand heeft Raas de verworven rechten op zelfstandige enstelling van het programma ingetrokken en deelname aan een aantal voorbereidings- sen verplicht gesteld. De renners zullen ter plaatse wel hun eigen boontjes moeten doppen, t verzorging door de begeleidende staf van de formatie heeft de ploegleider tot nader order opgeschort. il geen namen noemen, maar het idelijk dat een aantal jongens de id om zelf een voorbereiding te en niet aan kan. Nadat we in fe- zo'n zeven wedstrijden wonnen edacht dat het zo wel zou lukken, dat waren koersen van maxi- 130 kilometer. Klassiekers rijden teven anders. Daarom doen we a maar weer ouderwets. Ik zoek skoersen uit die ze moeten rij- n dan moeten ze niet denken dat geleiders van de ploeg rond lopen te helpen. Ze moeten zelf maar dres zoeken om zich te verkleden n emmer water om zich na afloop wassen. Het is jammer dat het zo maar het is niet anders", aldus ormalig klassiekerspecialist zegt zijn nieuwe maatregelen geen inningen te eisen van zijn ren- HENBURG (ANP) - Wout-Jan er Schans is donderdag in Go- urg achtste geworden in het eer- derdeel van de strijd om de we lker. Met Olympic Treffer hij in het jachtspringconcours n totaaltijd van 56,23 seconden, bij inbegrepen waren vier strafse- n wegens een springfout. Rob s werd zestiende met 59,06 se en. Ook hij maakte één spring- anadezen begonnen zeer sterk, aar werd Ian Millar, die met Big -ot 53,03 seconden kwam. Dat was econden beter dan zijn landgeno- ura Balisky-Tidball met Quartz. ners „want ik weet uit ervaring hoe moeilijk het is om te winnen. Maar je mag toch wel verlangen dat ze een rol meespelen in de belangrijke wedstrij den. Zondag was ik woedend, toen ik zag dat er op Nijdam na niemand in een ontsnapping mee was. Ik ben in de loop van de week wel een stuk rustiger geworden, maar het was wel nodig dat ik in zou grijpen." Raas wil niet zeggen wie hij met name gemakzucht verwijt. Hij heeft vorige week wel een signaal gegeven met het //v. sfsswsss Kasseien (57 km) ROUBAIX Gruson innuiJ* iravrrratrn Cysoing, /fa/ Orchies Wallers Valenciennes Somaino^ vastleggen van de kern van de forma tie: Rolf Gölz, Jean Paul van Poppel, Edwig van Hooydonck, Ludo Peeters, Jelle Nijdam en Frans Maassen. Alle anderen weten dat hun werkgelegen heid wordt bedreigd. Van Hooydonck, die in de Ronde van Vlaanderen een rol van betekenis had moeten spelen maar duidelijk in de problemen ver keerde toen hij probeerde een groep kanslozen te volgen, krijgt van zijn ploegleider voorlopig nog het voordeel van de twijfel. „Die jongen is 21 jaar en ik weet van mezelf toen ik zo oud was dat het niet gemakkelijk was om alles uit te zoeken. Bovendien reed hij vorig jaar in de Ronde van Vlaanderen ook slecht en presteerde hij een week later in Parijs-Roubaix uitstekend. Het is geen garantie dat het nu weer gebeurt. Ik verwacht zondag wel wat van hem, net als van Ludo Peeters. En ook Gert Jakobs rijdt erg goed op dit moment." 266 km Solesmes HAAG (ANP) - De tuchtcommis- I de KNVB overweegt FC Den een wedstrijd zonder publiek te spelen. In verband met wange van supporters tijdens de recen- iswedstrijden tegen Feyenoord r), Ajax en Volendam denkt de issie erover de voorwaardelij- af, die nog staat sinds Den Haag - van vorig seizoen en waarvan de lijd pas op 7 mei afloopt, om te in een onvoorwaardelijke Den Haag, dat bovendien 7.500 n boete moet betalen, krijgt tot ril de tijd om zich te verweren te- e mogelijke sanctie. een boete van 2.500 gulden en en een voorwaardelijke straf et spelen van een wedstrijd zon- ubliek. Op 30 januari moest de trijd AZ - WV enkele minuten en onderbroken. VW-speler uis was aan het hoofd geraakt een uit het publiek gegooide aan- r. MW kreeg een wedstrijd voor-' elijk zonder toeschouwers en gulden boete. Een aanhanger e thuisclub had op 30 januari met teen de doelman van Eindhoven kt. Raas had al tien renners aangewezen voor de klassieker van aanstaande zondag door de Hel van het Noorden, maar kreeg deze week van de organisa tie te horen dat er met ploegen van acht renners moet worden gestart. Bij de afvallers is in elk geval Jacques Ha- negraaf, die een competitie-achter- stand heeft. Hanegraaf behoort tot de protegées van Raas, die tot heden toe onbeperkt krediet genoten omdat ze hem destijds vergezelden toen de Zeeuw de ploeg van Peter Post verliet. Inmiddels is bij Raas ook voor hen het geduld ver op. „Hanegraaf, en al die anderen, zullen dit jaar moeten bewij zen dat ze het nog kunnen. Anders moeten ze op zoek naar een andere ploeg." Tegenover de opwinding bij Raas staat de tevredenheid van zijn vroe gere maatje Cees Priem. Die had voor al opgezien tegen het geven van aan wijzingen vanuit de ploegleiderswa gen, terwijl hij zo gewend was dat vanaf de fiets te doen. Dat aspect valt Jan Raas: strafmaatregelen n Godee verlengt zijn contract bij mil voor driejaar. De linkermid- "lder tekent komend weekeinde ëuwe overeenkomst met de Til- e eredivisieclub. -jarige Godee is bezig aan zijn e seizoen bij Willem II. Daarvoor de hij bij FC Utrechten Ajax. Zijn act loopt af aan het einde van het n. De leiding van de Brabantse oopt de komende weken de con ti met een groot deel van de hui spelersgroep te verlengen. On- tekende middenvelder Feskens or drie jaar bij. EGEN Marco Dieleman uit uzen staat na de zevende ronde chaskoning-schaaktoernooi om tionale jeugd- en meisjestitels in btop. dieleman, die meedingt de jeugdtitel tot en met 13 jaar, Sisteren goede zaken, zesde ronde zegevierde hij na tast betrekkelijk gemakkelijk ;Eric van de Knaap uit Amster- terwijl hij een ronde later de vre-( Me ondertekende met tegenstan- !oerd Blom uit Oosterhout. Diele- staat nu op 4 punten. Met nog ronden voor de boeg zal deze ach- nd te groot zijn om de kloof van ln-t op de koplopers Mark Irwin assenaar en Machiel de Heer uit m te overbruggen. e jeugd tot en met 16 jaar blijft Toetenel uit Oost-Souburg in de van het klassement. Gisteren hij capituleren voor Simon de J't Barendrecht en voor Richard 'tanga uit Eelde. meisjeskampioenschap tot en 8 jaar was er voor Ionica Louws astburg winst en verlies. Een ne- aE tegen Antje Koolstra uit Dam- s liet zij volgen door een zege op Doeksen uit Castricum. Zij staat de middenmoot, evenals Petra ®an uit Terneuzen, die in de meisjesgroep meestrijdt. Voor 'everde de dag van gisteren s een half punt op, namelijk via emise tegen Boudicca Betko uit en In de zevende ronde moest erkennen dat tegenstandster ke Boone uit Alphen aan de Rijn wat te sterk was. VLISSINGEN - Het Nederlands voetbalelftal komt wel naar Zee land, maar niet naar Serooskerke. KNVB-competitieleider Jan Huij- bregts liet gisteravond weten dat het veld van de voetbalclub niet over de vereiste veiligheidsvoor zieningen beschikt. Volgens Huij- bregts was dit de enige reden om niet naar Serooskerke te gaan. Het voetbalveld van Serooskerke is niet voorzien van tribune en hek ken. „De KNVB heeft vastgesteld dat de veiligheid van het Neder lands elftal niet gewaarborgd is. We hadden Serooskerke graag een ple zier gedaan. Misschien dat voor de oefenwedstrijd, die we alsnog is Zee land willen spelen, Serooskerke uit genodigd wordt", aldus Huijbregts. Bondscoach Rinus Michels wil in ie der geval, aansluitend op de oefe ninterland tegen Bulgarije, twee da gen in Zeeland doorbrengen. Dat zou moeten gebeuren op 25 en 26 mei in Middelburg of Vlissingen. Oranje heeft dan de gelegenheid om te trainen en nog een oefenwed strijd te spelen. Daarnaast wil Mi chels, zoals in het verleden wel va ker is voorgekomen, met zijn spe lers een boottocht maken en een hengel uitgooien in de Zeeuwse wa teren. Voor de verblijfplaats van Oranje zijn nog geen afspraken ge maakt. hem als debuterend ploegleider in derdaad het zwaarst, want telkens als eerbiedwaardige juryleden met hun armen stoptekens geven doet Priem regelmatig net of hij niets ziet. Het re gent dan ook regelmatig repriman des, maar de ex beroepsrenner uit We- meldinge neemt ze met een glimlach omdat hij de eventuele boetes kan wegstrepen tegen de successen. „Waar die goede start aan ligt weet ik niet precies, maar vooral door de afwij- ziging voor Milaan-Sanremo zijn de jongens enorm gemotiveerd. En zodra er één goed presteert, worden anderen meegetrokken." De overwinningen van Johan Capiot in de Brabantse Pijl en Peter Pieters in de Ronde van Fries land en de tweede plaats van Phil An derson in de Ronde van Vlaanderen bewezen dat. Ondanks dat ook Priem, net als andere formaties, kampt met problemen. Over Jos Lammertink heeft hij dit jaar nog niet kunnen be schikken en Bert Oosterbosch heeft een nieuw rugonderzoek ondergaan. Die routine denkt hij tijdens de kas- seienklassiekér Parijs-Roubaix door de Hel van het Noorden misschien te missen, maar vervelender vindt Priem dat het aantal renners per ploeg is te ruggebracht van tien tot acht. „In Pa rijs-Roubaix ben ik machteloos. Dan moet je renners in de koers hebben die bij een lekke band snel een wiel kun nen geven. Ik had al tien jongens aan gewezen, maar vandaag moest ik Bol en Van Steenwinkel weer opbellen dat het niet door gaat." Kansrijk uit zijn ploeg op de kasseien beschouwt Priem Noël Segers, Ludo de Keulenaer en na tuurlijk Johan Capiot. „Die heeft het er op staan", zegt hij. BRUSSEL (ANP) - Jan Timman is in het eerste toernooi, dat telt voor de wereldbeker schaken, verder achter op geraakt. Timman verloor in de zes de ronde met zwart van de vroegere wereldkampioen Anatoli Karpov. Door de nederlaag bezet de Amster-' damse grootmeester met twee punten uit vijf partijen de dertiende plaats. Het deelnemersveld was daags tevo ren tot zeventien grootmeesters ge slonken nadat de Sovjet-schaker Ra fael Vaganjan door familie-omstan digheden naar huis was teruggge- keerd. Jonathan Speelman handhaafde zich als leider van het sterk bezette toer nooi. De Brit heeft na zijn overwinning met zwart op Kortsjnoi 4 1/2 uit 6. De stelling van de vroegere Sovjet-scha ker hield niet langer dan dertig zetten stand. Speelman heeft een halfje voor op Ljubojevic. Nog sneller dan Kortsj noi tegen Speelman moest de Cubaan Nogueiras zich gewonnen geven tegen Tal, een wereldkampioen uit de jaren zestig. De partij duurde niet meer dan 25 zetten. Met Beljavski deelt Tal de derde plek. Het optreden van Timman in Brussel wisselt sterk van kwaliteit. Na de ne derlaag tegen Kortsjnoi leek hij zich te hebben hersteld met een triomf op de Hongaar Sax. Een vroeg dame-offer bleek een gunstige uitwerking te heb ben op de positie van Karpov, die met een toreneindspel Timman op de knieën dwong. Het zettenverloop van de partij tussen Kar pov (wit) en Timman was als volgt: 1. d2-d4 d7-d5 2. c2-c4 d5xc4 3. e2-e4 Pg8-f6,4. e4-e5 Pf6-d5,5. Lfixc4 Pb5-d5,6. Lc4-d3 Pb8- c6 7. Pgl-e2 Lc8-g4, 8. Lcl-e3 Lg4-e2 9. Ld2xe2 Dd8-d7,10. Pbl-c3 0-0-0,11. a2-a4 a7- a6,12. a4-a5 Pb6-d5 13. Le2-f3 Pd5-b4,14. e5- e6 Dd7xe6,15. d4-d5 De6-e5,16. 0-0 e7-e6,17. d5xc6 Td8xdl, 18. c6xb7 Kc8-b8. 19. Tflxdl LI8-C5, 20. Le3xc5 De5xc5, 21. Tdl-d7 f7-f5, 22. Tal-dl Pb4-c6, 23. Pc3-a4 Dc5-b5, 24. Tdl-cl Db5xa4, 25. Tclxc6 Da4xa5, 26. Tc6xe6 Kb8-a7, 27. g2-g3 g7-g5,29. h2-h3 g5- g4, 30. h3xg4 f5xg4, 31. Lf3-g2 Da5-al 32. Kgl-h2 Dalxb2, 33. Th7-h6, Db2-a2, 34. Te6- f6 c7-c5, 35. Tf6-f4 Da2-d2,36. Lg2-fl Tb8xb7, 37. Tf6xa6+ Ka7-b8, 39. Lfl-g2 Dd2-d7, 40. Tf8-h8 c5-c4, 41. Lg2-e4, zwart geeft op. De uitslagen van de donderdag voor de zes de ronde van het wereldbekertoernooi schaken gespeelde partijen zijn: Winants (Bel) - Nikolic (Joe) 0-1, Kortsjnoi (Zwi) - Speelman (GBr) 0-1, Seirawan (VSt) - Ljubo jevic (Joe) 0-1, Sax (Hon) - Nunn (GBr) 0-1, Karpov (Sov) - Timman (Ned) 1-0, Anders- son (Zwe) - Beljavski (Sov) 1/2 - 1/2, Salov (Sov) - Portisch (Hon) 1/2 - 1/2, Nogueiras (Cub) - Tal (Sov) 0-1. Sokolov (Sov) was vrij. De stand is: 1. Speelman 4 1/2 (uit 6), 2. Lju bojevic 4 (6), 3. Beljavski en Tal 3 1/2 (5), 5. Karpov 3 1/2 (6), 6. Salov 3 1/2 (6), 7. Portisch en Nunn 3 (5), 9. Kortsjnoi, Andersson en Ni kolic 3 (6), 12. Nogueiras 2 1/2 (6), 13. Timman en Sokolov 2 (5), 15. Seirawan 2 (6), 16. Sax en Winants 1 (6). Leo Beenhakker was woensdagavond allerminst blij met het 1-1 gelijkspel tegen PSV. Op de foto (met links PSV- trainer Guus Hiddink) ziet hij ook de donderbui van de Spaanse pers al hangen. MADRID (DPA) - Leo Beenhakker weet weer wat kritiek is. Na bijna een seizoen lang vrijwel alleen complimenten te hebben gekregen, werd de trainer van Real Madrid donderdag door de kranten hevig aangevallen over het povere resul taat van zijn ploeg tegen PSV (1-1) in de eerste wedstrijd van de halve finale van het Europese bekertoer nooi voor landskampioenen. De Spaanse kranten wijten de slech te prestatie van Madrid voorname lijk aan onderschatting van de te genstander. Zij stellen dat zelfs Beenhakker, kenner van het Neder landse voetbal, zijn spelers niet vol doende heeft kunnen waarschuwen. „Real Madrid was veel te zelfverze kerd en speelde daardoor fantasie loos", commentarieerde El Pais. „PSV is een indrukwekkende, corm pacte ploeg. De spelers van Real konden zich voor het duel met de Nederlandse kampioen minder op laden dan voor de wedstrijden tegen Napoli, Porto en Bayern München. In de overtuiging dat het een ge makkelijke klus zou worden, speel de Real ten onrechte zeer ontspan nen." Volgens het dagblad „Diario 16" had PSV, gezien de krachtsverhou ding, moeten winnen. „Na het doel punt van Linskens in de twintigste minuut controleerden de Nederlan ders de wedstrijd. Real bleef het ant woord schuldig." De krant ABC oor deelde dat de ploeg van Beenhakker zijn slechtste wedstrijd van het sei zoen had gespeeld. „Madrid zal deze fout in Eindhoven moeten herstel len. In het huis van Philips dient Real te vlammen." De Franse pers was vanmorgen vol lof over de verrichtingen van Ajax, gisteravond tegen Olympique Mar seille. Naast de min of meer gebrui kelijke woordspelingen 'Ajax wast Marseille', spraken de bladen van een 'harde les' en 'Ajax drijft Mar seille naar zee'. Over één ding waren de Franse kranten het eens: Olym pique kan een finaleplaats voor de Europacup 2 wel vergeten. Twee Amsterdamse spelers maak ten vooral indruk op de Fransen: Scholten en Rob Witschge. Vooral de laatste viel op: het dagblad Le Sport doopte de getructe speler die door een televisieverslaggever voor zijn tweede doelpunt nog werd afgedaan als een spelbreker tot 'Moordenaar van Marseille'. De spelers van Marseille krijgen van de Franse sportbladen l'Equipe en Le Sport vrijwel allemaal een dikke onvoldoende. Ze beloofden vanmorgen plechtig om over twee weken in Amsterdam te redden wat er nog te redden valt. Niemand in Marseille gelooft echter in een won der. SALGAPIERRE (ANP) - Luc Suyker buyk heeft, met nog een individuele berg-tijdrit over 8700 meter in Salga- pierra op het programma, de over winning in de Ronde van Baskenland voor het grijpen. De Nederlander in Spaanse dienst behield in de etappe van donderdag, van Alto de Ibardin naar Salgapierra over 194 kilometer, zonder veel problemen zijn voor sprong op de concurrentie in stand en de leiderstrui om de schouders. De etappe, met een berg van de derde en van de eerste categorie, eindigde in een overwinning voor de Ier Sean Kelly. Hij was de snelste van een eer ste groep van vijftig renners. Na de machtsgreep van Suykerbuyk in de bergetappe van woensdag kon digden zijn concurrenten Kelly en Breukink een frontale aanval in de voorlaatste rit aan. Daar kwam weinig van. De pogingen afstand te nemen kwamen van de mindere goden in het peloton. Eerst reed Ducrot een solo van vijftig kilometer. Zijn voorsprong werd nooit groter dan dertig seconden. Op de eerste berg ontsnapte een groep van elf renners. Voor Nederland wer- WISSENKERKE - Twee Zeeuwse jeugdvoetbalselecties hebben afgere kend met hun leeftijdsgenoten uit Gouda. De jeugd onder 15 jaar ver sloeg de Goudse ploeg met 6-3. Jacky de Smit van Arnemuiden had met drie treffers een belangrijk aandeel in de winst. De Zeeuwse selectie onder 16 jaar had geen kind aan Gouda. Met 5-1 werd de ze wedstrijd in het voordeel van de Zeeuwse jeugd beslist. Danny van Oe- veren (Zierikzee) scoorde twee maal. Sijbrands kan weer winnen PUTTEN (ANP) - Twee ronden voor het einde van het zeventigste nationa le damkampioenschap heeft Sij brands zijn voorsprong op de drie naaste achtervolgers vergroot tot twee punten. De oud-wereldkam pioen versloeg Europees kampioen Jansen, Zijn naaste belagers Scholma en Van Aalten (tegen elkaar) en Clerc en Van der Wal, eveneens in een on derling duel, deelden de punten. Van der Zee viel terug door een nederlaag tegen Van den Borst, waardoor de Fries met titelverdediger Van der Wal en Jansen de vijfde plaats deelt. Voor Sijbrands was de elfde ronde een keerpunt. De 38-jarige Voorstenaar leek na zeven remises niet meer tot winst te kunnen komen, hoewel hij in vrijwel alle partijen het initiatief had. Opmerkelijk genoeg tegen Jansen brak hij donderdag de traditie meer tijd voor de openingsfase te gebruiken dan zijn tegenstander. Desondanks had hij het betrekkelijk eenvoudig, omdat Jansen de flanken moest opzoe ken en Sijbrands bezit nam van het centrum. In de tijdnoodfase brak de oud-wereldkampioen met twee schij ven door. Na ruim vijf uur spelen zag Jansen het nutteloze van verder spe len in een vier-om-twee-stand in. Twee van de spelers die Sijbrands op twee punten volgen, vormen het laat ste obstakel voor hem op weg naar zijn zesde nationale titel. Van Aalten (in de voorlaatste ronde Sijbrands' tegen stander) spande zich tegen Scholma (in de slotronde tegen Sijbrands) nau welijks in. De Huissenaar zocht de randvelden op, accepteerde een licht nadeel maar zorgde ervoor dat Schol ma niet al te ver kwam. Kort na de klokkencontrole werd de vrede gete kend. Clerc vocht met Van der Wal om een plaats bij de eerste vier. De Haagse grootmeester kreeg in een klassiek- achtig duel een iets gemakkelijkere positie, kreeg zelfs een voordelig eind spel maar kwam toen met het remise- voorstel dat door Van der Wal gretig werd geaccepteerd. Uitslagen elfde ronde: Scholma - Van Aal ten l-l, Jansen - Sijbrands 0-2, Heusdens - Van Leeuwen 1-1, Van den Borst - Van der Zee 2-0, Clerc - Van der Wal 1-1, Schotanus - Wesselink 0-2, Stokkel - Vermin 1-1. Stand: 1. Sijbrands 15 punten, 2. Van Aal ten, Clerc en Scholma 13,5. Jansen, Van der Wal en Van der Zee 12,8. Stokkel en Vermin 11, 10. Heusdens 10, 11. Van Leeuwen en Wesselink 9.13. Van den Borst en Schotanus 7. Het vroegtijdig behalen van de natio nale damtitel heeft Karin van Lith geen goed gedaan. De drievoudige Ne derlandse kampioene verloor donder dag, na zeven achtereenvolgende over winningen, in de achtste ronde het duel tegen Otten. In de strijd om de plaatsen twee, drie en vier, die tevens rechtstreeks toegang geven tot de ti telstrijd van volgend jaar, kwamen Poepjes en Polman remise overeen. Ook Graas hield uitzicht op een plaats Vaucluse bij de eerste vier. Zij versloeg Rijndert- se. den de belangen verdedigd door Van Passel en Winnen. Belangrijkste ren ner in het groepje was de Spanjaard F uerte. Toen de elf een voorsprong van twee minuten hadden, reed hij theore tisch in de leiderstrui. Zijn achter stand op Suykerbuyk bedroeg een mi nuut en 35 seconden. Voor de beklimming van de berg van de eerste categorie, op zestig kilome ter van de finish, achterhaalde het pe loton de vluchters. Op de flanken brak de grote groep in twee stukken. In het voorste gedeelte bevonden zich alle fa vorieten. De hellingen waren niet steil genoeg voor Kelly en Breukink om een tweede schifting te forceren. In de eindsprint in Salgapierre bleek de Ier genoeg kracht over te hebben voor de dagzege. Uitslag vierde etappe: 1. Kelly (Ier) 194 km in 4 uur, 45 minuten en 18 seconden, 2. Do- minquez (Spa), 3. Van Brabant (Bel), 4. Phi lippe (Fra), 5. Pedersen (Noo), 6. Theunisse (Ned), 7. Moreda (Spa), 8. Americo Silva (Por), 9. Van Lancker (Bel), 10. Stevenhaa- gen (Ned). 12. Breukink (Ned), 19. Winnen (Ned), 20. Van Wijk (Ned), 21. Suykerbuyk (Ned) allen zelfde tijd, 62. Amtz (Ned) op 5.35, 64. Maassen (Ned), 76. Poels (Ned), 77. Gölz (WD1). 80. Emonds (Bel), 81. Dhaenens (Bel), 82. Van Passel (Ned) allen zelfde tijd, 85. Du crot (Ned) 12.15, 91. Vanderaerden (Bel) z.t. Klassement: 1. Suykerbuyk 18.14.27, 2. Kel ly 0.41,3. Gorospe (Spa) z.t., 4. Pino (Spa) z.t., 5. Lejarreta (Spa) z.t., 6. Breukink z.t., 7. Del- gado (Spa) 0.52,8. Munoz (Spa) 1.07,9. Fuer- te (Spa) 1.35,12. Winnen 3.20,14. Van Lanc ker 10.02,39. Theunisse 17.03.40 Van Passel 17.04. 46. Arntz 19.08,48. Poels 21.58, 52. Van Wijk 24.57,59. Maassen 30.36,63. Stevenhaa- gen 32.18,71. Ducrot 37.16,75. Vanderaerden 39.35. Moreno Argentin heeft donderdag een Italiaanse wielerwedstrijd in Reggio di Calabria gewonnen. De Italiaanse be roepsrenner versloeg na 246 kilometer zijn medevluchters Gianni Bugno en Emanuelle Bombini in de eindsprint. De Fransman Pascal Poisson zege vierde in de Grote Prijs van Denain. De renner uit de Toshiba-ploeg profi teerde van een ongeïntresseerde hou ding van het peloton en arriveerde na 200 kilometer alleen aan de finish in Denain. De Nederlander Johan Lam- merts werd achtste. De uitslagen zijn: Ronde Reggio di Cala bria: 1. Argentin (Ita) 247 km in 6 uur, 57 mi nuten en 6 seconden, 2. Bugno (Ita) z.t., 3. Bombini (Ita) z.t.. 4. Piccolo (Ita) op 12 se conden, 5. Strazzer (Ita) z.t. Grote Prijs van Denain: 1. Poisson (Fra) 200 km in 4 uur, 32 minuten en 12 seconden, 2. Vermote Fra) op 5 seconden. 3. Bauer (Can), 4. Marie (Fra), 5. Devos (Bel), 6. Wijnants (Bel), 7. Jarmann (Zwi), 8. lammerts (Ned) al len dezelfde tijd als Vermote. mere afstand. Het eerste gedeelte van de etappe, een rit in lijn over 87 kilome ter, leverde een triomf op voor de Fransman Bibollet. Hij versloeg in de sprint zijn medevluchter en landge noot Virvalex. De Oostduitsers Lud- wig en Raab waren de snelsten van het peloton. In het algemeen klassement heeft Mottet een voorsprong van der tien seconden op Criquielion. De Oost duitser Schur is derde. Uitslag eerste gedeelte: 1. Bibollet (Fra) 87 km in 2.20.10,2. Virvalex (Fra) z.t., 3. Ludwig (ODl)op 1.37,4. Raab(Odl). 5. Richard (Fra), 6. Philippot (Fra), 7. Haex (Bel), 8. Henn (WD1), 9. Schur (Odl), 10. Regis Simon (Fra) allen in dezelfde tijd als Ludwig. Tweede gedeelte: 1. Mottet (Fra) 16 km in 23.56,2. Jérome Simon (Fra) op 1 seconde, 3. Criquielion (Bel) 0.15,4. Regis Simon 0.19,5. Haex 0.22, 6. Philippot 1.29, 7. Lance (Fra) 1.32, 8. Decrion (Fra) 6.08, 9. Raab 6.29, 10. Schur 7.04. Klassement: 1. Mottet 7.09.37,2. Criquielion 0.03, 3. Schur 0.31, 4. Philippot 0.33, 5. Virva lex 1.01, 6. Bibollet 1.04, 7. Jérome Simon 1.38, 8. Haex 1.57, 9. Regis Simon 2.00. 10. Raab 2.02. Uitslagen achtste ronde: Rijndertse - Graas 0-2. Wanders - Janssen 0-2, Andries - Schou ten 1-1, Poepjes - Polman 1-1, Otten - Van Lith 2-0. Stand: 1. Van Lith 14. 2. Otten. Poepjes en Polman 11,5. Graas 10.6. Andries. Rijndert se en Wanders 5, 9. Janssen en Schouten 4. De Fransman Charly Mottet is de nieuwe nummer een in de Ronde van de Vaucluse. De renner uit de ploeg van Fignon dankte die positie aan de winst in het tweede gedeelte van de eerste etappe van de ronde, een tijdrit over 16 kilometer in het Zuidfranse plaatsje Apt. Mottet ging zijn landge noot Jérome Simon een seconde voor af, de Belg Criquielion volgde op rui- UTRECHT (GPD) - Het bestuur van FC Utrecht heeft gisteren van Johan Cruijff te horen ge kregen dat hij zijn pogingen om een topelftal voor het nieuwe seizoen te formeren, nog niet op geeft. De voormalige technisch directeur van Ajax zal voorlo pig niet tekenen in Barcelona omdat hij nog perspectieven ziet voor zijn ambitieuze plan nen om in Galgenwaard een nieuwe structuur neer te zetten, gesteund door een aantal lande lijke geldschieters. Juridisch adviseur Eric Vilé vindt de hardnekkigheid van Jo han Cruijff 'opmerkelijk'. De ad vocaat uit Bunnik heeft begin volgende week opnieuw een af spraak met het bestuur van FC Utrecht om verslag uit te bren gen van de vorderingen die Cruijff heeft gemaakt met kandi daat-spelers. Vilé: „Ondanks het feit dat hij in Barcelona een fan tastisch salaris in het vooruit zicht heeft overigens niet zo gi gantisch als sommige Spaanse bladen willen doen geloven wil Johan eerst kijken hoever hij met FC Utrecht kan komen". Intussen heeft ook PSV zich en thousiast getoond over de plan nen van Cruijff om in Utrecht een topclub van de grond te tillen. Manager Kees Ploegsma: „Voor de nationale competitie zou het prima zijn. Een paar weken terug is mij het plan van Cruijff al on der ogen gekomen en ik moet zeggen dat het er prima uitzag".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 25