ijf jaar rol waakhond terrein woonlasten eam Bergen op Zoom winnaar •lley-toernooi Marechaussee Er wordt in Zeeland nog te weinig geveild Symposium over toekomst van toeristisch Domburg Bedrijfsvolleybal in Middelburg VEILINGHUIS WIL IN SLUIS VASTE STEK PZC/ streek ■fl fEMA-AVOND VOLKSHUISVESTING Voorbodes t&SSÏNGEN Vast huis Verwachtingen LEWEDORP Scholierenactie voor Afrika MIDDELBURG Textiel schilderen - Tijdens de koffïecontactmorgen van de groep Kom uit je Huis wordt woensdag 13 april een demonstratie textielschilde- ren verzorgd. Ook kunnen bezoekers zelf met materiaal aan de slag. De bij eenkomst begint om half 10 en duurt tot half twaalf in het Zuiderbaken aan de M. de la Palmastraat. Kinderop vang is gratis. OOST—SOUBURG Middagbijeenkomst De Ne derlandse Vereniging van Huisvrou wen houdt op maandag 11 april een middagbijeenkomst in het Rode Kruisgebouw in de Rehobothstraat in Oost-Souburg. WESTKAPELLE Kledingbeurs - In peuterzaal Het kwetternest in Westkapelle wordt van daag een kledingbeurs gehouden. De beurs duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Artsen Tandarts: Dierenartsen: Apotheken: Wijkverpleegkundigen: Verloskundige WRkiDAG 8 APRIL 1988 1SINGEN Een waakhond die [matig zijn tanden ergens in zet af en toe ook laat zien. Het Vlis- Platform voor Huurderscomi- ■(VHP), voorheen Woonlastenco- _JB Vlissingen, vervult al vijf jaar Itfie rol op het terrein van de woonlas- I jen De Vlissingse woningbouwver- ^Hingen, het waterschap Walche- ^■de gemeente Vlissingen, de kabel- Hoitant Zekatel, de PZEM en de (belastingdienst zijn de afgelopen meer dan eens door het VHP op de vingers getikt. Het Vlissings Plat- Torffl doet dinsdag iets terug in de v04i van een thema-avond over de volk huisvesting in de jaren negentig gevolgen voor de huurders. Volkshuisvesting dreigt een onderge duwd kind te worden". De Soubur- H>eter Dievenbach, sinds de oprich- fcgvar. het VHP voorzitter, kijkt ern- Hof de woorden wel tot de toehoor- Ier poordringen. „Tijdens de laatste ■tten in de Tweede Kamer over het ■inigingspakket van het kabinet- rubbers iS vrijwel niet gepraat over dit Trwerp. Toch stond ook een be- tijke bezuiniging op dat terrein op Hst". De huurders staan de komen- le jaren nog heel wat te wachten. Htssecretaris drs E. Heerma is be- Hnet een Heroverwegingsrapport. Hedachte is dat huren in de sociale Tngbouw binnen bepaalde grenzen Jrorden gegeven. De woningcorpo- Hs kunnen dan bijvoorbeeld de ■prijzen aanpassen aan de vraag ^ij de consument bestaat naar een oning. Flats worden goedkoper, woningen in centra van steden duur der. Dr ir J. van der Schaar komt dinsdag naar Vlissingen. Hij werkt bij het mi nisterie van volkshuisvesting, is des kundige. De door hem gemaakte stel ling voor de thema-avond spreekt boekdelen: de huurders moeten met verhuurders gaan praten over de hoog te van de huurprijzen. Van der Schaar acht om die reden de organisatie van huurders op buurt- of lokaal niveau ge wenst. De spreker drs L. Bobbe van het Nederlands Verbond van Huurders borduurt voort op dat patroon. Hij wil huurdersorganisaties zelfs bevoegd heid tot onderhandelen geven en één procent van de huur vrij maken voor opbouw, scholing en ondersteuning van die clubs. De andere inleiders, me vrouw ir I. de Boer (Nationale Woning raad) en drs E. J. Peelen (Nederlandse Vereniging van Makelaars), raken de ze snaren niet aan in hun stellingen. Het belang van een Platform van Huurderscomité's kan, volgens Die venbach, in het licht van het volks huisvestingsbeleid alleen maar toe nemen. „De huursubsidie gaat per 1 juli omlaag en ook wordt aan de huur- gewenning gemorreld. Dat zijn nog maar enkele voorbodes. Wij hebben daartegen geprotesteerd in Den Haag, maar het heeft geen resultaat gehad. De vraag is of de huurders dit wel alle maal door hebben. Zij beginnen waar schijnlijk pas tegen 1 juli te klagen". De huurders mogen veel op z'n beloop laten. Het Woonlastencomité Vlissin gen, en dan nu het VHP, was en is er altijd als de kippen bij wanneer de verhoging van een tarief in de lucht hangt. Het Vlissings Platform voor Huurders comité's is in het Zeeuwse niet enig in zijn soort. Ook in Middelburg en Ter- neuzen bestaan huurdersverenigin gen. Zij timmeren minder hard aan de weg. Voor het 'succes' van het VHP geeft Dievenbach twee oorzaken aan: de contacten met de in Vlissingen ac tieve huurderscomité's en het bestaan van de Stichting Opbouwwerk Vlissin gen. Die organisatie ondersteunt het VHP en is wel enig in haar soort in Zee land. „De gemeente Vlissingen heeft al fors op die club bezuinigd", zegt Die venbach, „maar als dat doorgaat, kan uitvoering van de mening van de inlei der Bobbe uitkomst bieden. Hij wil, zo als gezegd, één procent van de huur re serveren voor huurdersorganisaties. Dat moet dan maar ten koste gaan van de bijdrage van woningbouwvereni gingen aan de NWR en de NCIV, de overkoepelende organen van de corpo raties". De thema-avond ter gelegenheid van het eerste lustrum van het Woonlas tencomité Vlissingen begint dinsdag avond om zeven uur. De vier inleiders nemen na de pauze zitting in een fo rum onder leiding van ing J. W. Mijns- bergen, voorzitter huurcommissie in het ressort Middelburg. beeld van het volleybaltoernooi in de Middelburgse sporthal De Kruitmolen. DELBURG - Het team van Young uit Bergen op Zoom heeft het lijkse seniorenvolleybaltoernooi Ide Koninklijke Marechaussee liet Zeeland gewonnen dat don- ïg voor de vijfde keer werd ge- ■d Vierentwintig teams van fceidsinstellingen uit heel Zee- gj|en enkele uit Brabant en België i aan dit lustrumtoernooi voor Jrs boven de vijfendertig jaar HSüet toernooi werd in sporthal De ^Bmolen in Middelburg gespeeld. H finale had het team van Young Teen gelijkwaardige tegenstander Be Politie uit Antwerpen. Beide s wonnen een set. Het saldo van IfSlaagd - Aan de Faculteit Edu catieve Opleidingen (opleidingen voor voortgezet onderwijs) van de Jschool Katholieke Leergangen in irg zijn geslaagd: G. Cevaal uit IBem in de tweede graad scheikun- de derde graad wiskunde en C. Btapt uit Vlissingen in de tweede T wiskunde en de derde graad eco- de setstanden moest de uiteindelijke winnaar aanwijzen. De gemeentepolitie Terneuzen won de finale in de verliezersronde van de Douane Vlissingen. Evenals de voor gaande toernooien liep alles weer op rolletjes, reden voor districtscomman dant Zeeland, kapitein J. C. van der Weerd, die de prijzen uitreikte, om toernooileider Jan Poortvliet in het zonnetje te zetten. Ook voor Kees Kos ten en Michael Hersevoort, die het wedstrijdsecretariaat verzorgden en voor EHBO-er Erlin Bliek waren er lo vende woorden en een attentie van de districtscommandant. Elke ploeg kreeg een tinnen herinneringsbord. De uitslag winnaarsronde: 1 Young Boys Bergen op Zoom, 2 Politie Antwerpen, 3 Ko ningin Wilhelminakazerne Ossendrecht, 4 Gemeente Middelburg, 5 PZEM Vlissingen, 6 OCMA Middelburg, 7 Vliegbasis Woens- drecht, 8 Vliegbasis Gilze-Rijen, 9 Rijkswa terstaat Zeeland, 10 Beroepsopleidingen Vlissingen, 11 Gemeentepolitie Middelburg, 12 Postdistrict Middelburg. Verliezersronde: 1 Gemeentepolitie Terneu zen, 2 Douane Vlissingen, 3 Cort Heijligers- kazerne Bergen op Zoom, 4 Rijkspolitie Zee land, 5 Gemeentepolitie Goes, 6 Koninklij ke Marechaussee Zeeland, 7 Artillerie Oplei dingscentrum Breda, 8 Koninklijke Mare chaussee Noord-Brabant, 9 Vliegbasis Eind hoven, 10 Gemeentepolitie Vlissingen, 11 Gemeente Terneuzen, 12 Koninklijke Mari ne Vlissingen. Veilingmeester PTh. J. L. Snijders met een schilderij uit de Haagse school, vervaardigd door Meindert Butter. Een pronkstuk in de omvangrijke Veilingcatalogus. SLUIS - Het publiek op de veiling van dinsdagavond is grofweg in vier categorieën in te delen. Er zijn vissers uit Breskens, boeren uit an dere delen van West-Zeeuwsch- Vlaanderen, Belgen die eveneens over ruim geld beschikken en nieuwsgierigen. De laatste catego rie is de grootste, koopt niets en houdt de armen angstvallig over el kaar. Behalve dan die ene Belg die vriendelijk wuift naar een kennis die juist binnenkomt als een Oos ters tapijt onder de hamer is. De veilingmeester is gelukkig niet onverbiddelijk, heeft begrip voor de situatie en beschouwt het handop steken niet als een bod waarmee de onbedachtzame een half maandloon was kwijtgeraakt. De veilingmees ter laat wel een bestraffend woord horen. Zwaaien naar kennissen doe je maar buiten, is zijn gebod. Hier is een veiling aan de gang en het bie den verloopt al moeizaam genoeg. Het is daarom logisch dat ieder handgebaar dat boven de kin uit komt al door de afslager wordt gesig naleerd en aangegrepen. Er wordt deze eerste veilingavond aan de Sint Annastraat in Sluis bar weinig verkocht. En tegen lage prij zen want de schaarse gegadigde, voor een pendule zus of een porcelei- nen vaas zo, vindt geen andere ko pers tegenover zich. De veilingmees ter van deze Kunst- en Antiekvei ling, J. Simons uit het Noord-Bra bantse Someren-Eind, had zich van het Zeeuws- en Belgisch-Vlaamse publiek wat meer voorgesteld. „Ik weet zeker dat het hier morgen stampvol zit", roept hij zuur van achter zijn hoge tafel, „dat moet wel met zulke belachelijk lage prijzen." Echt vriendelijk is hij na anderhalf uur zwoegen ook niet meer. Want na dat hij 74 kavels met weinig en soms helemaal geen resultaat heeft afge hamerd komt een 72-delig verguld tafelservies naar voren. Het goud schittert de luxe cassettes uit en moet minstens 3000 gulden opbren gen. Niemand biedt meer en Simons moet, al zijn smeken ten spijt, gaan afslaan. Pas bij 600 gulden hapt een dame toe. Simons kijkt zijn compag non aan en kijkt nog eens naar de deurwaarder en geeft luid zuchtend een klap met zijn hamer op tafel: „Alsjeblieft mevrouwtje, hier hebt u ze, laat al dat goud in Amsterdam omsmelten en hang dan die klomp maar om je nek." Het flapt eruit voordat hij er erg in heeft en hij verontschuldigt zich even later tegenover de tamme zaal. „U bent hier toch niet voor een gezel lig avondje uit? Ik mag toch hopen dat er ook kopers zijn gekomen?" Twee dagen later is het veilingbe drijf wat tevredener. Simons' com pagnon in deze veiling, P. Th. J. L. Snijders, kan donderdag tenminste met tevredenheid kijken naar de le ger wordende zalen van het oude klooster waar de veilingtent in de voortuin is opgeslagen. Er is woens dagavond beter verkocht en volgen de week heeft het bedrijf een gesprek met het gemeentebestuur van Sluis over een definitief veilinghuis in het pand en niet meer in een tent. „Wij zijn bezig om in Zeeland een paar lokaties uit te testen. Van Sluis willen we een vast veiling huis maken, omdat we van hieruit ook een belangrijk deel van België kunnen bestrijken." Het veilingbe drijf Simons wil het klooster, dat het voorlopig gehuurd heeft, ge bruiken om jaarlijks vier tot vijf veilingsessies (van duizend kavels ieder) te houden. Op gezette tijden ook wil Simons taxateurs zittingen laten houden, bij wie het publiek dan te rade kan gaan. Zo stimuleer je een groeimarkt, die het veilen volgens Snijders zeker is. Want on der invloed van het AVRO-pro- gramma 'Tussen Kunst en Kitsch' is er bij veel mensen nieuwsgierig heid ontstaan naar de waarde van hun erfstukken of al dan niet ver meend antiek huisraad. Zo'n taxatiedagje in Roermond bij voorbeeld leverde eens 2500 belang stellenden op. „En van het een komt het ander. Wie eenmaal de waarde van zijn spullen weet wordt vaak bang. Hij vindt dat hij het moet ver zekeren of wil het zelfs helemaal het huis uit doen en het geld hebben" al dus Snijders. En tesamen met de goederen die notarissen van overle denen en deurwaarders van gefail- leerden hebben ingebracht krijgt het voorwerp van de particulier in kwestie een plaatsje in het grote rei zende circus dat het veilingbedrijf Simons is. Dit jaar vooral ook te zien in Zeeland, dat nog onontgonnen is. Voor Sluis, waar de verwachtingen hoog gespannen zijn, heeft het vei lingbedrijf 1500 kavels meegeno men. Veel spullen uit faillissemen ten in Noord-Brabant, maar ook een deel afkomstig van Zeeuwen die hun huisraad te gelde willen maken. „Veilen gebeurt hier in Zeeland nog veel te weinig", vindt Snijders, „ter wijl er hier net als in de rest van Ne derland genoeg geld is. Wij snappen eigenlijk niet waarom niemand eer der op het idee is gekomen." De voorlopige veilingtent in Sluis (waar men vanavond om 19.00 uur en zaterdag en zondag om 12.00 uur nog terecht kan) is een kruising tus sen een uitdragerij en een antiek handel. Alleen het goud- en zilver werk en de tapijten zijn voorzien van taxatie-rapporten en/of verklarin gen van echtheid. Van de andere goederen moet de koper op zijn ei gen kennis van zaken vertrouwen of genoegen nemen met een mondelin ge overtuiging van echtheid. Zoals de 'Manet' die dinsdagavond te koop werd aangeboden. De veiling meester zette het doek, gesigneerd met 'E. Manet', in op 300.000 gulden met de verzekering dat het voor 200 procent echt is. Alle andere bewijzen van echtheid onbreken aan het werk en de zaal gaf geen kik. Echt of niet, het schilderij levert publiciteit op en dat is ook wat waard. Snijders: „Het is niet het niveau van Sotheby's of Christie's maar een veilingbedrijf als dat van ons is voor veel mensen een uitkomst. Vooral voor verzamelaars. Dat heb ben ze bij Sotheby's en Christie's ook in de gaten gekregen dat dit een markt is. Daar hebben ze de laatste jaren ook een zaterdagmiddagvei ling voor dit soort goederen. We hebben wel regelmatig een duur schilderij. Daar zoeken we ook wel naar om de veiling aantrekkelijk te maken. Het loopt bij ons van een paar tientjes tot een paar ton. Ieder een kan bij ons terecht." Joost van Leeuwen MIDDELBURG - In de eerste klas he ren van de bedrijfsvolleybalcompeti- tie in Middelburg is het Young Boys/ Toekomst niet gelukt om naast Se- rooskerke I op een gedeelde tweede plaats te komen. De Toekomst-forma tie liep een 3-0 (12-15,13-15 en 4-10) ne derlaag op tegen Amnesty Internatio nal. Kruitmolen/Dauwendaele steeg een plaatsje op de ranglijst dank zij een 3-0 (15-4, 15-6 en 15-11) winst op Oostkapelle I. In de eerste klas bij de dames staat Se- rooskerke I door een 2-1 overwinning (14-16,15-0 en 15-10) op Zonneveld vas ter op de tweede plaats. Astrow klopte Tonny Leynse met 3-0 (15-10, 15-3 en 15-2) en handhaaft zich op de derde plaats, 't Zand I zegevierde met 3-0 (15- 6, 15-13 en 8-3) over SC Duo I. De overige uitslagen zijn. heren, tweede klas: Lijnbach - Herder/Serooskerke n 1-2, PGV I - Stegink 3-0: derde klas: Pechiney - Provincie 1-2, SV Duo I - LW 2-1, Profiel '85 - SSW 1-2; vierde klas: Franken Machinefa briek - PZC 1-2. Astrow - Zuiderduin 0-3, WBVM - De Wellinge II 2-1; vijfde klas: Riagg - PGV II1-3. Maco II - De Pantalon II 1-2, Oostkapelle II - MDGO 3-1; zesde klas: VT Walcheren - Amor II 2-1, VPS II - De Waayenburgh 3-0, Radio Holland - MSVS 1- 1 Dames, tweede klas: MPSO - Serooskerke II 3-0, Astrow II - Jong Ambon 11-2, Dauwen- daele I - De Wellinge 1-1derde klas: Zonne veld II - Herstaco II 1-2, Dauwendaele II - Marathon 0-2. De stand, heren, eerste klas: 1 Tecona 16-26, 2 Serooskerke I 16-23, 3 Young Boys/Toe komst 16-21,4 Tonny Leynse 15-17,5 Amnes ty International 16-17,6 GM Sietske 16-17,7 Dauwendaele Kruitmolen 16-15, 8 Premier Middelburg 16-13,9 't Zand 16-11,10 Smash/ Streekschool 16-9, 11 Oostkapelle 17-5; tweede klas: 1 Hoechst I 14-24, 2 PGV 115- 22, 3 De Pantalon 114-15, 4 Stegink 15-15, 5 Lijnbach 15-14, 6 Herder Serooskerke II15- 14, 7 Amor I 14-13, 8 De Wellinge I 14-10, 9 Maco I 14-9, 10 VPS I 14-8; derde klas: 1 SV Duo I 14-24, 2 't Zand H 14-18, 3 Profiel '85 15-18,4 SSW 15-18, 5 Installatiebedrijf Goes 14-16, 6 Middelburg Zuid 14-16, 7 LW 14-15, 8 Hoechst H 14-10, 9 Pechiney 115-5,10 Pro vincie 15-4; vierdeklas: 1 Zuiderduin 15-28,2 Astrow 15-23, Gieterij Middelburg 14-20, 4 Franken Machinefabriek 14-19, 6 MPSO 14- 13, 6 PZC 14-10, 7 WBVM 14-9, 8 De Wellinge II 15-9, 9 Mammoeters 14-6, 10 SSGM 14-0; vijfde klas: 1 MDGO 15-27, 2 Oostkapelle II 15-26, 3 Klarenbeek 14-25, 4 Frans Gillissen 14-15, 5 De Pantalon II15-12, 6 Kruitmolen 14-11,7 Riagg 14-10.8 PGV II14-9,9 Tooren- vliedt 14-8.10 Maco II15-0; zesde klas: 1 VPS n 15-25, 2 SV Duo II14-24, 3 Amor II14-17,4 Voskamp Dauwendaele II14-17,5 Provincie II14-16,6 VT Walcheren 14-16,7 De Waayen burgh 15-9. 8 MSVS 15-8, 9 Brandweer 14-7, 10 Radio Holland 15-5. Dames, eerste klas: 1 PZEM 15-30, 2 Seroos kerke 116-27,3 Astrow 115-19,4 Tonny Leyn se 15-16,5 't Zand 115-15,6 Herstacol 14-13,7 Zonneveld 115-9,8 DVC De Abdij 115-8,9 SC Duo 115-7,10 Middelburg Zuid 15-6; tweede klas: 1 Oostkapelle I 15-28, 2 LW I 14-25, 3 Dauwendaele 115-22, 4 Jong Ambon 15-18, 5 VBC Bijou Lederwaren 15-13,6 De Wellinge 15-13, 7 MPSO 16-12, 8 Astrow H 15-7, 9 Scheldemond 15-6, 10 Serooskerke II 15-4; derde klas: 1 Herstaco II15-27,2 Oostkapel le II15-26,3 Marathorn 15-24,4 't Zand II15- 15, 5 Serooskerke III 14-14, 6 LW II14-12, 7 SV Duo II 15-11, 8 Dauwendaele II 15-9, 9 Zonneveld H 15-7,10 DVC De Abdij II15-3. LEWEDORP - De Rooms-Katholieke basisschool De Drempel in Lewedorp houdt vrijdag 15 april in samenwer king met het Nederlandse Jeugd Rode Kruis een thema-avond bestemd voor de weeskinderen van hongerend Afri ka. Het is de bedoeling dat zoveel moge lijk geld wordt ingezameld voor het goede doel. Alle groepen van de school brengen een toneel- of musicaluitvoe ring. Na het musicalgedeelte wordt er een loterij gehouden. De prijzen daar voor zijn belangeloos beschikbaar ge steld door ouders, de middenstand en andere meelevenden. Veel prijzen zijn door de kinderen zelf gemaakt. Omdat er geen onkosten voor de avond zijn gemaakt, komt het totaal binnengeko men bedrag ten goede aan de kinderen van Afrika. De voorstellingen begin nen om 19.00 uur, de trekking van de loterij door mevrouw L. Goedbloed van het Nederlandse Jeugd Rode Kruis volgt twee uur later. ■tthtelingenwerk - tëntr n De Schaapskooi ir - In kerk- ue schaapskooi in de Vlis- - wijk Papegaaienburg wordt ig 15 april een kinderkleding- en goedbeurs gehouden. De op- Jst van de verkoping is voor de ■lestemd voor de stichting Vluch- [enwerk Walcheren. Goederen ,gen °P 12 en 13 april tussen 9.00 en ■uur worden ingeleverd. De niet ^chte kleding kan vrijdagmiddag 17.00 en 18.00 weer worden op- |Wld De verkoping zelf vindt B vrijdagmorgen van 9.30 tot ■00 uur. 'e ^araPlu Het buurthuis 'De aplu houdt vrijdag een disco. Op ^Bvond wordt voornamelijk 'zwar- ;"Fek' gedraaid uit de Hiphop sce- zoals rap, reggae en funk. Speciale Corry the Magnificant'. De aan- - Lan de disco is om 20.00 uur. dag is er in het buurthuis een venactiviteit, met name voor pn Jers mel (jonge) kinderen. Vrou- t T?nnen elkaar hier ontmoeten om T^aar van gedachten te wisselen •^^■ulerlei zaken. Tevens kunnen er |en gemaakt worden voor het op- 1 van activiteiten, is er lektuur !zig en kunnen kinderen zich ver- a m de peuterhoek. 'iviteit is van 10.00 tot 11.30 uur. Welmarkt Het Leger des i udt zaterdag in het eigen ge- dr' Stavermanstraat in gen een rommelmarkt. Jt'engst is bestemd voor een zen- oject in Zaïre. Dit project staat 'nf van een Nederlandse of- I Tim Leger de Heils. ü-00 L™rkt duurt van 09 00 tot DOMBURG - Het Domburgse sympo sium 'Toeristisch Totaal' wordt woensdag 27 april gehouden in het CNV conferentie-oord 'Bos en Duin' in Oostkapelle. Onderwerp van de dis cussiedag is de recreatieve toekomst van de badplaats. De gemeente organiseert het sympo sium, dat een vervolg is op het rapport Domburg Toeristisch Totaal van het Nederlands Wetenschappelijk Insti tuut voor Toerisme. Dat rapport is door verschillende maatschappelijke groeperingen in Domburg onder de loep genomen. De discussiedag begint om 9.30 uur met een koffie-ontvangst. De dagvoor zitter mr F. J. Meiresonne, directeur van de Stichting Recreatie uit Den Haag, opent het symposium om 9.55 uur. Gedeputeerde J. B. Ventevogel van recreatie is de eerste spreker. Daarna verzorgt de Domourgse loco- burgemeester L. Labruijère een inlei ding gevolgd door een spreker van de Stichting Badplaats Belangen Dom burg. Het middagprogramma begint om 13.30 uur met een inleiding door K. J. Coppoolse, directeur van het recrea tie-centrum Ons Buiten in Oostkapel le daarna houdt R. J. Derckx van de Dorint Hotelgroep een toespraak. P. de Kam, directeur van de plaatselijke bank, is de laatste spreker. Vanaf 15.00 uur is er tijd voor een forumdiscussie en om 16.00 uur wordt het symposium besloten. Op deze bijeenkomst zal de heer Schuitert van de Keuringsdienst van Waren een lezing houden over het werk van deze dienst. De aanvang is om 14.00 uur. Toeristische drukte in het centrum van Domburg. 9/10 april 1988 CENTRAAL ALARMNUMMER 01184-14444 Vlissingen: zat. 0.00-24.00 uur: J. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. Zon. 0.00-24.00 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg: vrij. 18.00-zat. 24.00 uur: J. L. F. Wortelboer. Kromme Weele 7, tel. 33946. zon. 0.00-24.00 uur: J. K. Do- minicus. Dam 30, tel. 12830. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur (zonder afspraak). Middelburg-Zuid: patiënten van de artsen Visser, Ponten, Kodde en Heere zie dienst onder Souburg, Nieuwland en Arnemuiden. Souburg, Nieuwland en Arnemuiden: zat. 0.00-24.00 uur: M. Pennings, Am- stelstraat 55, tel. 01184-61630, O.-Sou- burg. Zon. 0.00-24.00 uur: W. Kapteyn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 01184- 61630. Visites aanvragen vóór 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. Gapinge, Grijpskerke, Oostkapelle, Serooskerke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zat. 8.00-zon. 23.00 uur: J. W. Oosterhoff, Markt 10, Veere, tel. 01181-271. Westkapelle, Zoutelande, Koudeker- ke, Domburg, Aagtekerke, Biggeker- ke en Meliskerke: voor de praktijken van de artsen Van Eede, Vaandrager, Noorlander en Van der Male, vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: A. v. d. Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186- 1282. Voor de praktijken van de artsen Bouwense en Stutterheim (ook voor Grijpskerke). Vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Stutterheim, Beukelstraat 8, Melis kerke, tel. 01186-1760. Spreekuur zat. en zon. van 11.00-12.00 uur: J. M. J. Jansen, J. van Hoofkwar- tier 90, Middelburg, tel. 01180-15595. Landbouwhuisdieren: tel. 01180- 33803, visites aanvragen van 8-9 uur. Kleine huisdieren: mw. C. J. Brink, tel. 01180-11011. Consult alleen na telefo nische afspraak. Dierenartsenpraktijk 'Oostkapelle', Oude Domburgseweg 33a te Oostka pelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 uur en eindigt de vrijdagmor gen daaropvolgend. Middelburg: W. K. Hummelen, Markt 69, tel. 12134. Vlissingen: Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, tel. 61593. Voor geheel Walcheren via alarmcen trale tel. 01184-14444. Vlissingen: vrij. 18.00-ma. 9.00 uur: mw. A. de Gaaij, tel. 71768. Middelburg: vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: mw. De Crom, tel. 27325.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 23