Drie maanden gevangenis voor vervalsen recepten Eerste aanzet voor recreatie Schelphoek Zwemvierdaagse ten bate van hulp Unicef HET VOORSPEL EW HET NASPEL. Dammenrou heeft gevolgi voor verkee in Veere VLISSINGSE VOOR POLITIERECHTER Brouwershaven privatiseert maaien van gras VLISSINGEN EN VALKENISSE Exploitatie vorm Vondst projectiel Sieraden gestolen i VLISSINGEN PZC/streek Alle kranten staan dagelijks boordevol nieuws.Kationaal en internationaal.Maar,endat is het grote verschil, in uw Regionale Dagblad kunt u óók lezen wat de eventuele gevolgen zijn voor uw eigen stad, streek of plaats. Want nieuws maakt weer méër nieuws. En dat kan wel 'ns belangrijker zijn: het raakt u immers persoonlijk. U hoeft alleen maar even de bon in te vullen of te bellen en ook dat nieuws komt dagelijks bij u in de bus. IN DE PZC STAAT WAT JE PERSOONLIJK RAAKT PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT kleintjes MIDDELBURG De politierechter in Middelburg heeft donderdag de 24- jarige E. S. uit Vlissingen bij verstek tot vijf maanden gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaarde lijk veroordeeld voor het vervalsen van doktersrecepten om aan genees middelen te komen en voor het bezit van een kleine hoeveelheid amfetami ne. De recepten haalde zij vorig jaar mei bij Vlissingse huisartsen uit kast jes. Ook maakte zij een aantal kopieën van een recept dat haar door haar ei gen dokter was voorgeschreven, waarmee het haar lukte een middel meermalen bij verschillende apothe ken in de stad te krijgen. -Een door haarzelf ingevulde recept Jioor valiumtabletten gaf zij mee aan haar buurvrouw, die geen woord Ne derlands sprak en in goed vertrouwen jyoor haar naar de apotheek ging om het medicijn te halen. Maar de bedien de kreeg argwaan, waarna de buur vrouw werd gearresteerd en onder vraagd over de herkomst van het re cept. Overigens verbaasde het politie rechter mr G. H. Nomes dat er met de andere knullig vervalste recepten wel medicijnen waren verkregen. IJe amfetamine werd in haar woning BROUWERSHAVENN - Het maaien -van de sportvelden en plantsoenen in de gemeente Brouwershaven wordt geprivatiseerd. Dit besloot de ge meenteraad donderdag tijdens een in- gèlaste spoedvergadering. Door over heveling naar een particuliere onder neming bespaart de gemeente jaar- Tjjks ongeveer 25.000 gulden. Alle fracties waren van oordeel dat de privatisering een goede keuze is. Wel wilden zij weten of de uitbesteding ge volgen heeft voor het gemeentelijk personeel dat tot nu toe de velden maaide. Wethouder P. J. van Ast meld de dat het huidige personeel de vrijko- tfiende uren zal besteden aan het ach terstallige onderhoud aan vooral bo men. Door de privatisering zal het aan trekken van derden in toptijden min der nodig zijn, zo is de verwachting van het college. Het raadslid P. van der Meide (gpv/rpfi sgp) stelde voor het vrijkomende geld niet in de post onvoorzien te stoppen, maar te besteden aan het planten en onderhouden van bomen in het kader Van het bomenbeheersplan. Wethou der Van Ast gaf aan dat 'er best dit jaar een voorstel zal komen in die richting'. Maar vooralsnog gaat de 25.000 gulden naar de post onvoorzien. Het gemeenteraadsbesluit wordt zeer binnenkort uitgevoerd. Door de raads leden tussentijds bijeen te roepen wil de het college voorkomen dat aan de maaimachines, die aan een grote beurt toe zijn, nog geld wordt gespendeerd. gevonden bij een huiszoeking die werd gehouden naar aanleiding van het feit dat S. had geprobeerd met een bank- overschrijvingsformulier geld van de rekening van haar buurman op haar eigen rekening te laten overschrijven. Zij had daarvoor zelf de formulieren bij de bank van buurman opgehaald. Het vonnis was conform de eis. Ook moet S. nog een voorwaardelijke straf van drie weken uitzitten, zoals ook door de officier was geëist. De 36-jarige Vlissigse C. M. B. werd ook conform de eis bij verstek tot vier maanden waarvan de helft voorwaar delijk veroordeeld voor het vervalsen van recepten, een diefstal uit een auto en diefstal van een fiets. Zij verklaarde destijds tegenover de politie dat ze wilde afkicken met be hulp van seresta forte, maar dat nie mand haar dat wou voorschrijven. Ze maakte zelf tien recepten waarop niet alleen dit middel, maar ook valium en rohypnol voorkwamen. Zij haalde middelen in apotheken in Rotterdam, Bergen op Zoom en Goes, omdat ze het 'te link' vond om hetin haar eigen woonplaats te doen. J. K. (61) uit Kortgene probeerde vorig jaar juni bij de Nederlandse Crediet- bank in Breda 27.000 gulden op te ne men van de rekening van een Volen- dammer. Hijlegitimeerde zich met een vervalst rijbewijs, dat op naam van de Volendammer stond, maar d. van K.'s pasfoto was voorzien. K. hield vol dat hij in opdracht van een ander werkte, die het rijbewijs voor hem had vervalst en die ook de buit zou incasseren. Hij zou de naam van deze persoon niet willen noemen van- weg de wraak die van die kant te ver wachten was. Officier- wan justitie mr C.M. P. Nijmeijer ging ervan uit dat K. geheel voor eigen rekening en risico had gehandeld. Nadat de bankbediende een opname formulier had ingevuld, ging deze na trekken of de zaak wel klopte. Zij had argwaan gekregen doordat het rijbe wijs nogal amateuristisch was vervalst waardoor het rose document witte vlekken vertoonde. K. werd zolang in een wachtkamertje gezet, maar na ver loop van tijd werd de grond hem te heet onder de voeten en verliet hij het pand via een raam. Hij kon kort daar na op straat worden aangehouden. Hij werd conform de eis tot vier maanden gevangenisstraf waarvan één maand voorwaardelijk veroordeeld. De Rotterdammer D. R. (41) kreeg con form de eis acht weken waarvan zes weken voorwaardelijk opgelegd,om dat hij ruim 5.000 gulden wegnam uit de kas van het bedrijf in Nieuwdorp waar hij werkt. Dat was een filiaal van een Rotterdamse onderneming, die R. als filiaalhouder had aangesteld. De verduistering had plaats over een pe riode van drie jaar. In die tijd leende R.ook nog eens 13.000 gulden van za kenrelaties van het bedrijf, dat ook voor deze schulden moet opdraaien. Bij zijn eis hield de officier er rekening mee dat er vanuit het moederbedrijf in Rotterdam weinig controle werd uit geoefend op R.'s, activiteiten, waar- doorhijer lange tijd mee kon doorgaan. R. is intussen ontslagen. VLISSINGEN Het sportfondsen- bad Vlissingen houdt van maandag 25 tot en met vrijdag 29 april de Nationa le Zwemvierdaagse. Het evenement wordt voor de veertiende achtereen volgende keer in Vlissingen gehouden en staat volledig in het teken van Uni cef, het kinderfonds van de Verenigde Naties. De zwemvierdaagse bestaat uit elke dag 500 meter zwemmen. Voor kinde ren tot tien jaar is de afstand 250 me ter. Elke deelnemer krijgt bij inschrij ving een speciale zwemvierdaagse krant, een sticker en een 'zwemmen voor Unicef-sponsorkaart'. De bedoe ling is dat de zwemmers zich laten sponsoren door familie, bekenden, kennissen, vrienden. Het bijeen ge- De 'recreatiepier' in het voormalige werkhaventje bij Schelphoek ligt er nu nog kaal bij. zwommen bedrag wordt vóór 20 mei bekend gemaakt. De zwemmer die het hoogste bedrag vergaart, krijgt een prijs. Vele scholen uit de gemeenten Valkenisse en Vlissingen nemen aan de zwemvierdaagse deel. De school die per leerling het meeste geld voor Uni cef opbrengt, ontvangt ook een atten tie. Elke zwemmer die de vier dagen volmaakt, keert in elk geval met een medaille huiswaarts. De afdeling Vlissingen van Unicef is donderdag 28 en vrijdag 29 april van 15.30 tot 19.30 uur in het sportfondsen- bad aanwezig met een stand. De direc tie van het zwembad verwacht twee duizend deelnemers. Het sportfond- senbad is gedurende de zwemvier daagse van 10.00 tot 20.00 uur ge opend. SEROOSKERKE - Bij Schelphoek- haven op Schouwen is een eerste aan zet gegeven voor een beperkte recrea tieve ontwikkeling. De contouren voor de inrichtingsplannen van de uit de beheersstichting Renesse afgelei de Stichting Schelphoek (in oprich ting) zijn inmiddels aangegeven. Zo is de pier van de voormalige werkhaven ingericht voor wandelaars met schel penpaden en tegelplateaus. Deze maand worden op de 150 meter lange en ruim 30 meter brede 'wandel- pier' aan de Schouwse kust van de Oosterschelde ook nog enkele zitban ken en speeltoestellen voor kinderen geplaatst. Tevens wordt zeer binnen kort een drijvende steiger bij het aan wezige steigerwerk aangelegd (lengte 52 meter, maximaal twintig ligplaat sen voor passanten). Overigens is momenteel nog altijd niet duidelijk wanneer de pier en andere nieuwe voorzieningen (dag-recreatie- terrein, kampeerterrein) rondom de voormalige werkhaven Schelphoek door de 'oever-recreanten' betreden mogen worden. Want dat is in eerste instantie afhankelijk van de toekom stige exploitatievorm van het nieuw ste Schouwse recreatiegebied bij 'Se- roos'. Het bestuur van de Stichting Schelphoek moet daaromtrent ko mende tijd de nodige besluiten nemen. En de limiet waarin dat daadwerkelijk kan gebeuren is mede afhankelijk van de goedkeuring van gedeputeerde sta ten van Zeeland, waarna de oprichting van Stichting Schelphoek formeel be krachtigd kan worden, met het passe ren van de acte. Het streven is echter nog voor het komende seizoen tot een - zij het vooralsnog beperkte - vorm van exploitatie van het gebied te komen, aldus J. W. de Jonge, secretaris van de Stichting Schelphoek in oprichting, tevens secretaris/penningmeester van de 'moederstichting'. Stichting Renes se. Het stichtingsbestuur acht het vol gens secretaris De Jonge noodzakelijk voor de exploitatie van Schelphoek met name de ondernemersvorm te be kijken, hoewel op voorhand ook een rechtstreekse vorm van exploitatie di rect vanuit de stichting niet op voor hand kan worden uitgesloten. Inmid dels hebben zich reeds enkele particu liere gegadigden voor exploitatie bij de betrokken stichtingen aangemeld. Maar tot een definitieve keuze aan gaande een eventuele exploitant, dan wel een vorm van eigen beheer is het nog niet gekomen, maakt De Jonge desgevraagd duidelijk. Maar, zo verze kert hij nog, het stichtingsbestuur wil daarop vooruitlopend nadrukkelijk bekijken in hoeverre en wanneer het recreatiegebied Schelphoek, liefst op korte termijn, daadwerkelijk voor het publiek kan gaan functioneren. „En dat hangt mede in belangrijke mate af van de haalbaarheid van een bepaalde vorm van toezicht in het gebied." Momenteel wordt de - bestaande - trai lerhelling aan Schelphoek-haven gere construeerd en aangepast voor sport- visboten. Voorts wordt gewerkt aan een invalidensteiger, (hengelsport). Op het voormalig havenplateau is thans een dagrecreatieterrein aange geven, waar eveneens nog deze maand, een toiletgebouw komt te staan. De beplantingen zitten al in de grond, maar verder ontbreekt het (nog) totaal aan enig groen rondom de voormalige werkhaven, omdat de grasvelden nog moeten worden inge zaaid. Dezelfde situatie doet zich trou wens ook voor op de aangrenzende ter reinen, bestemd voor een twintigtal trekkershutten en toeristisch kampe ren (60 staanplaatsen). In het recrea tiegebied is tot dusver zo'n zeven ton geïnvesteerd. De bedoeling is de trekkershutten bij Schelphoek in fasen te realiseren. Verder is er voor een toekomstig ex ploitant ruimte voor de bouw van een beheerderswoning, een coffee-shop en een botenstalling annex reparatie werfje. GAPINGE - De dammenroutei grote verkeersgevolgen te h> voor onder meer de gemeente zo is gebleken uit de toegenomei keersdrukte tijdens de paasdagt kwam naar voren tijdens een dn zochte inspraakavond over hetd plan Gapinge, donderdagavou Gapinge. De verkeersveiligheid werd va sproken. Met name de Dorps] blijft een zorgenkind. Vanuit di werd geopperd een maximum heid van 30 kilometer in plaats i kilometer per uur in te stellen. 0( fietspad Serooskerke-Gapinge- is een grote wens. Wethouder W. J. Sanderse bel toonde, dat het karakter van hei zoveel mogelijk intact moet i gehouden. Uitbreiding^van bed heid is volgens hem gewenst, ooi een groot deel van de bevolking! deze bedrijvigheid de leefbaj niet verstoort. Een werkgroep heeft een prionJ lijstje samengesteld, waarop he:| seren van zittingen van een hJ bovenaan prijkt. Ook uitbreid! aanpassing van het verenig; bouw, een permanente winkelvj ning en verbetering van het ope| vervoer worden gewenst. Burgemeester G. W. van Mon| Hartman, die de vergadering li besloot met de woorden: Gij verzuipt helemaal niet", hierna wijzend naar een enkele dagen g| in de PZC verschenen artikel, i de problemen van het dorp werdl sproken. Gevonden - Bij de gemeentel te Vlissingen is in de periode v maart tot 6 april 1988 het vol aangegeven: klein zwart hondj len, een winkelwagentje, een het bert. 2 bruine portemonneetjesn houd, diverse sleutels, 2 tassei kleding en een grijze wieldop.: dierenasiel te Vlissingen is in diel de een zwart-witte pup en eenl kat aangegeven. BRESKENS Aan de Oostlanj in Hoofdplaat en aan de Wes straat in Breskens zijn donderda jectielen gevonden. Het beta landmijn, een granaatkop et handgranaat. SLUIS Uit de kledingzaak van aan de Vrijstraat in Sluis zijn dc dag sieraden gestolen ter waard dertig gulden. De vermoedelijk ders zijn een vrouw vergezeld va jongen en twee meisjes, die ong 18 jaar oud waren. VRIJDAG 8 APRIL 1988 IVI Ja, ik wil weten wat mij persoonlijk raakt. Noteert u voor mij een abonnement. Nu 3 maanden voor de prijs van 60,- (i.p.v. 70,65) Naam: Adres:Tel: Postcode:Plaats: Actie tegen namaak] Stuur deze bon op naar PZC, Antwoordnummer 2, 4330 VB Middelburg (postzegel is niet nodig), I of bel de abonnementen-afdeling PZC 01180-81000.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 20