Roeiende bezorgdheid middelburg Bouw coördinatiecentrum walradarketen begonnen D66 stelt vragen over veiligheid kerncentrale Problemen vervangingspool leerkrachten snel bespreken Brigitte Kaandorp: open en herkenbaar grote antiekveiling Verkeerslichten DELEGATIE BEZOCHT BORSSELE MIDDELBURGSE COMMISSIE: Baan d Stankoverlast bij werk fregat op we f De Schelde Br ndkast van gieterij gekraakt rinrichting naalstraat int spoedig DINSDAG 12 APRIL Meer dan 500 nummers. Competitie in Goes voor popgroepen Geld ministerie en provincie voor experiment rond kinderopvang Dief bood buit aan bij antiquairs Lezing vereniging voor homeopathie nniiDERDAG 7 APRIL 1988 tudie gevolgen itstel Dammenweg SCI Da me Ze< )ELBURG - Burgemeester en wethouders van Middel- willen een onderzoek laten instellen naar de economi- gevolgen van uitstel van de Dammenroute tot na 2000. [•bij gaat het om vragen naar de wachttijden voor het ver in en rond de Zeeuwse hoofdstad, veranderend consu- tengedrag en een verslechtering van het vestigingskli- Aan het onderzoek zullen waarschijnlijk de provincie land en de Kamer van Koophandel meewerken. De |b| b' W sulfaten moeten in september d zijn. Aan de hand van het on- ek, waarvoor een gespecialiseerd u zal worden ingeschakeld, wil len b[en w komen tot een 'gefundeerd pleidooi' richting Den Haag om dej aanle g van de Dammenweg en een' aquliuct onder het Kanaal door Wal- Hn te versnellen. B enlw Middelburg gingen deze week akkoord met een onderzoeksvoorstel van liet bureau economische zaken en statistiek van de gemeente. Al eerder uitte [burgemeester mr C. G. J. Rutten zijn b -zorgdheid over geluiden uit het se circuit, dat de aanleg van de enroute zeker tien jaar wordt teld wegens geldgebrek. de Zeeuwse hoofdstad ipunt van aan- en toevoerwegen de Oosterscheldekering het slachtoffer te worden van aatregel. Om het kabinet te kun- estoken met zoveel mogelijk ge- ïs, wil het college laten nagaan in r het verkeer toeneemt nu de ver de pijlerdam is opengesteld enwi afgezien van de ergernis on- dcHen groeiend aantal Middelbur- -II gers de economische gevolgen zijn van verkeersopstoppingen in en rond VLISSINGEN - Werkzaamheden bij de ^Koninklijke Maatschappij De SjHlde hebben woensdag in het cen- trijS van Vlissingen gezorgd voor g^ftoverlast. De oorzaak lag, bleek uit e ?n onderzoek van provinciale wate staat, bij het droogbranden van mHelwerk in de stoomketel van het ■l Van Nes. Het ft gat Van Nes wordt in Vlissingen ojafcnapt voor vertrek naar Indone sië. Het marineschip is door de Indone sische marine gekocht. C. Wisse, me dewerker afdeling milieu van provin ciale vaterstaat, vertelde woensdag middag dat nieuw metselwerk in de vuumaard van de stoomketel is aan gebracht. Dat moet drogen. De Schel de ge ruikt daarvoor een kleine bran der lie niet goed kan worden afge steld. De stank die veel weg heeft van dieMdampen, is, gaf Wisse aan, niet te vermijden. De werkzaamheden wor den vandaag, donderdag, voortgezet, in ewste aanleg met de kleine brander en later met een grotere. Die is makke lijkef regelbaar. „Dit kan niet zo", merk te de milieumedewerker van pro- t^male waterstaat op. „Wij gaan in elk geval met het bedrijf praten. Dit werkzaamheden kan beter op Scheldepoort in Vlissingen Oost wor den uitgevoerd of een technische op- tówig moet worden gevonden". MIDDELBURG - Bij de Gieterij Mid- delb rg is in de nacht van dinsdag op woei ag een brandkast opengebro ken waaruit voor vierduizend gulden aan vreemde valuta verdween. Het slot van de kast werd er met een snij- brAder (eigendom van het bedrijf zelf) uitgehaald. Ook werd nog een binnendeur openge broken De totale schade bedraagt 0,-. Hoe de dader(s) het bedrijf zijn |engekomen, was gisteren nog niet nd bij de Middelburgse politie, vraagt wel of mensen die in de be- e nacht iets verdachts bij het be- hebben gezien, dit willen melden lefoonnummer: 01180-88000. QBt-SOUBURG - De aannemer M. KJ. uit Opijnen (Gelderland) begint volgende week met de herinrichting van le winkelstraat Kanaalstraat in Oost Souburg. De werkzaamheden vanf en aan bij de Paspoortstraat. Het ingrijpendste deel van de herin- hcht :ig is het doortrekken van het trottoir langs de Kanaalstraat. Voet- Kjers ontmoeten dan geen drem pels meer bij de zijstraten. Automobi listen worden belemmerd met een gro- «Jelheid een zijstraat in te schieten, pjannemer plaatst voorts een aan- wgjtbanken, bloembakken en 'leun- stangen'. De rijbaan valt buiten het AJk. De stoep aan de linkerkant van de Kanaalstraat wordt in eerste onder handen genomen, ver- ns komt het deel aan de rechter- |B aan de beurt. De werkzaamheden nem :n volgens planning zes weken in Advertentie de Schouwburg te Middelburg. Veilingmeester A. I. Verhage, 01180-27639 de stad. Nu al is het voor Middelbur gers uit de wijken ten zuiden van het kanaal gemakkelijker om inkopen te doen in Vlissingen dan (eindeloos) te wachten voor Schroe- en Stations- brug. Uitstel van de Dammenroute en een derde Kanaalkruising heeft ook ingrijpende consequenties voor het vaststellen van de richting, waarin de stad moet worden uitgebreid en het aanleggen van terreinen voor klantge richte bedrijven die niet meer in het centrum passen. Het onderzoeksbu reau (b en w willen offerte vragen aan vijf firma's, waaronder het Centraal In- GOES - De Goese discotheek l'Etoile houdt de komende weken een compe titie voor Zeeuwse popgroepen. Deze wedstrijd heeft als doel Zeeuwse pop groepen een kans te geven voor een uitgebreid publiek en aan een vak kundige jury hun capaciteiten te to nen. De beste popgroep ontvangt een geld bedrag. Verder zijn er bekers te win nen. De bedoeling is, dat iedere optre dende band twee keer maximaal drie kwartier zijn eigen produkt zo goed mogelijk naar voren brengt. Iedere vrijdagavond treedt er een band op. De eerste band die vrijdag optreedt is de Goese formatie The Call Boys. Dit optreden begint om 21 uur. stituut voor het Midden- en Kleinbe drijf, CIMK) moet tenslotte aangeven of het mogelijk is om noodoplossingen te treffen, die de verkeersoverlast be perken tot het tijdstip waarop de Dammenroute wordt gerealiseerd. Een eerste overleg van de gemeente met gedeputeerde J. de Voogd en se cretaris mr R. de Blij van de Kamer van Koophandel wees uit, dat ook de ze instanties voelen voor een onder zoek. Daarbij wordt er vanuitgegaan, dat Middelburg het plan voorbereidt tot en met de offertes, waarna provin cie en Kamer van Koophandel beslis sen of en hoe ze meewerken. Zij krijgen dan evenals Middelburg elk drie verte genwoordigers in de commissie die het project begeleidt. Als de procedure volgens de plannen verloopt, kunnen de onderzoekers half juni aan de slag. Als bescheiden stap ter vermin dering van de verkeersperikelen krijgt de Middelburgse gemeenteraad 18 april een voorstel om de verkeers lichtinstallaties Torenweg/Schroe- weg, Banckertplein/Koudekerkse- weg en Koudekerkseweg/Laan der Verenigde Naties aan te sluiten op de processor, een automatisch werkend systeem, dat een snellere doorstro ming moet garanderen. Bij de verkeerslichten aan Statenlaan/ Schroeweg, Banckertplein/Koude- kerkseweg en Koudekerkseweg/Laan der Verenigde Naties komt een VE- TAG-busbeïnvloedingssysteem, waardoor oponthoud voor lijnbussen wordt beperkt. Tenslotte ligt er een plan om de installaties Groenewoud/ Poelendaelesingel, Blauwedijk/ Schroebrug, Kanaalweg/Schroebrug en Statenlaan/Schroeweg te vernieu wen. Een aantal werkzaamheden wordt gecombineerd met de asfalte ring van de Schroeweg tussen eind september en begin oktober. De bouwplaats aan de Commandoweg waar woensdag de eerste paal werd geslagen voor het Schelde Coördinatie Centrum. VLISSINGEN De eerste heipalen voor het Schelde Coördinatie Cen trum (SCC) aan de Commondaweg in Vlissingen zijn woensdag, zonder enig ceremonieel, de grond ingedre ven. Het SCC wordt het zenuwcen trum van de Westerschelde-radar- keten die de tweede helft van 1990 in gebruik moet zijn. Het gebouw aan de Vlissingse Commandoweg moet juni volgend jaar gereed zijn. Het Schelde Coördinatie Centrum zal vijf verdiepingen tellen. Het wordt samen met de verkeerscentra- Ie Vlissingen in het nieuwe pand on dergebracht. De verkeerscentrale Vlissingen is één van de vijf beman de verkeersposten van de Wester- schelde-radarketen en komt op de vijfde étage van het SCC-gebouw. Het SCC, waar de gegevens over scheepvaartbewegingen op en in de monding van de Westerschelde bin nenkomen en worden verwerkt, wordt op de derde verdieping ge huisvest. Als het gebouw aan de Commandoweg klaar is, volgt een periode waarin de elektronica voor de radarketen moet worden geïn stalleerd en getest. De ingebruikna me van het pand vindt daarom meer dan een jaar na de oplevering plaats. De verkeerscentrale Vlissingen ver trekt tezijnertijd van Boulevard De Ruyter waar zij sinds jaar en dag een onderkomen heeft. De bouw van een 36 meter hoge wal- radartoren achter Boulevard De Ruyter, het tweede onderdeel van de Westerschelde-radarketen in Vlis singen, begint de tweede helft van mei. De walradartoren is één van achttien onbemande posten die aan de Westerschelde en de Schelde ver rijzen. De Vlissingse walradartoren neemt de taak over van de kleine witte toren op het gebouw van het Belgische loodswezen. Zij komt ter hoogte van de trap van de Boule vard De Ruyter naar de Breewater- straat. VLISSINGEN - Het ministerie van wvc heeft 30.000 gulden beschikbaar gesteld aan de Stichting Overleg Kin dercentra Zeeland (SKOZ): Gedepu teerde staten van Zeeland willen hieraan nóg eens eenzelfde bedrag toevoegen. De gelden zijn bestemd voor een experiment kinderopvang in de proefregio's Oostburg/Aarden burg/Sluis en de gemeente Tholen. Het voorstel van het dagelijks bestuur van de provincie komt ter sprake in de vergadering van provinciale staten op vrijdag 20 mei. De SKOZ wil door middel van een speerpuntsgewijze benadering de kin deropvang in Zeeland beter van de grond krijgen. Daartoe is een experi menteerplan ontwikkeld waarin speci fiek rekening gehouden is met knel punten, die voortvloeien uit de klein schaligheid van de regio's Tholen en Oostburg/Aardenburg/Sluis. Op die manier zou een voorbeeld kunnen ont staan voor de rest van de provincie. Het experiment loopt van het voorjaar 1988 tot uiterlijk 1 maart 1990. Het eer ste jaar (fase 1) is voor inventarisatie en onderzoek naar wensen, mogelijk heden, financieringsbronnen en het ontwikkelen van een uitvoeringsplan. In het tweedejaar (fase 2) zal daaraan dan uitvoering worden gegeven. De to tale kosten zijn 60.000 gulden. Het mi nisterie van wvc is bereid in 1988 30.000 gulden beschikbaar te stellen. Gede puteerde staten willen het resterende bedrag voor hun rekening nemen. Dit bedrag komt in twee termijnen, in 1988 en 1989, vrij. GOES - De Goese politie heeft woens dagmiddag de 32-jarige R. R. J. H. uit die plaats aangehouden. H. had bij verschillende antiquairs in de Ganze- stad spullen te koop aanboden, die af komstig bleken te zijn van een in braak eerder deze week. Bij zijn aan houding had de Goesenaar spullen in zijn tas van nog een andere inbraak. Bij de inbraken in de Voorstad en de Fruitlaan heeft de man onder meer Delfts blauw en tinnen voorwerpen buitgemaakt. De politie heeft de dief in verzekering gesteld. Derk Thijs fietst een rondje over de Middelburgse Markt in zijn tentfiets. MIDDELBURG - Het is een fiets, maar je kunt 'm ook als tent gebruiken, als hangmat en als stoeltje. Het nieuwste ontwerp van Bram Moens en Derk Thijs uit Middelburg is de tentfiets. Aanstaande zaterdag is de tweewie- Ier te zien in het Veronica-programma 'De nationale Ideeënbus', dat om half zes wordt uitgezonden op Nederland 2. Het is niet de eerste fiets die het twee tal heeft ontworpen. Al eerder maak ten ze een ligfiets en daarna kwam de roeifiets, die vorig jaar in hetzelfde tv- programma werd getoond. „Maar", zegt Derk Thijs, „we wilden steeds sneller. De tent op de nieuwste flets zit gestroomlijnd om je lichaam heen, daaroor heb je minder luchtweerstand en ga je veel harder. De topsnelheid be draagt tachtig kilometer. Om die te bereiken heb je een 'aanloop' nodig van twee a drie kilometer. Een ander voordeel van de tentfiets is datje altijd droog zit, alleen je hoofd steekt eruit. Als het hard regent kun je daar altijd een muts opzetten". De ontwerpers hadden eerst een po lyester kuip gemaakt, maar die was te zwaar. Vervolgens ontstond een tent met een polyester neus en de rest van zeildoek, maar die was te breed en te dik. Het uiteindelijke ontwerp be staat alleen maar uit zeildoek met aan de binnenkant ronde latjes in de breedterichting. Met twee moeren wordt de tent op de ligfiets gemon teerd, in opengeklapte toestand. Thijs: „Je stapt er in, doet je hoofd door een daarvoor bestemd gat en je ritst het geheel dicht. Je voeten steken eruit en er zijn speciale openingen ge maakt voor de handen om de richting aan te geven. De tent wordt op span ning gezet door middel van een alumi nium draaiboom die achter het stoel tje wordt bevestigd en daar ga je". De tentfiets is goed te gebruiken tot windkracht vier. „Maar ik heb er ook mee geoefend op de Westkapelse Zee dijk. Met een flinke zijwind, werd het een zeilfiets. Ik hoefde niet te trappen en haalde een snelheid van 35 kilome ter". Als de fietstocht is beëindigd en de berijder wil kamperen, dan haalt hij de tent eenvoudig van de fiets af. Thijs vertelt: „Hij legt een grondzeiltje neer, dat vastgezet wordt met vier haringen. Daar wordt de tent opgezet met be hulp van twee haringen en de slaap plaats is klaar voor gebruik. Het stoel tje kan ook heel simpel van het rijwiel worden afgehaald en je kunt zitten". In opengeritste toestand kan de tent op zijn kop tussen twee bomen worden gehangen. Resultaat: een hangmat. De twee ontwerpers hebben ongeveer een halfjaar over hun tentfiets gedaan. Omdat alles met de hand is gemaakt, valt het rijwiel nogal duur uit: de lig fiets kost 3000,- en de tent 1500,-. „Maar", zegt Thijs, „als ie in seriepro- duktie wordt gemaakt en dat hopen wij natuurlijk van harte dan wordt de fiets stukken goedkoper". BORSSELE - De fractie van D66 in de Tweede Kamer zal binnenkort aan staatssecretaris L. de Graaf (sociale zaken) en minister drs E. H. T. M. Nij- pels (milieu) vragen stellen over de veiligheid van de kernenergiecentra le Borssele. Het gaat met name om het al dan niet uitvoeren van maatrege len, die een speciaal onderzoekteam van het internationale atoomagent schap vorig jaar voorstelde. De aan bevelingen kwamen na een inspectie van de kerncentrale Borssele. D66 wil precies weten hoe het met de uitvoe ring van de adviezen staat. Een delegatie van D66, onder wie ka merlid D. Eisma en statenleden A. J. Dijkwel en J. L. A. Boogerd-Quaak, be zocht woensdag de kerncentrale van de PZEM in Borssele. „Het was zeer openhartig en wat ons betreft een suc ces", verklaarde statenlid Boogerd na afloop. Ze prees de opstelling van PZEM-medewerkers J. den Boer (hoofd kerncentrale) en U. H. Banga (directeur produktie), die de delegatie van informatie voorzagen. „We heb ben de indruk dat er serieus met de aanbevelingen van het OSAR-team wordt omgegaan", aldus mevrouw Boogerd. De vragen die kamerlid Eisma aan staatssecretaris De Graaf en minister Nijpels wil voorleggen, moeten dan ook niet gezien worden als een motie van wantrouwen richting PZEM, zo verduidelijkte Boogerd. D66 is met na me benieuwd naar de zienswijze van de kernfysische dienst (onderdeel van het ministerie van sociale zaken) op de aanbevelingen van het onderzoek team van het internationale atoomagentschap. Daarbij gaat het vooral om de actieve controletaak van de kernfysische dienst. De kamerfrac tie van D66 is ook van plan te informe ren naar de veiligheidscontrole van de kerncentrales in het Belgische Doel, op een steenworp afstand van de Zeeuws-Vlaamse grens. De partij staat op het standpunt dat ook in de Belgi sche kerncentrales op korte termijn een veiligheidsonderzoek namens het internationale atoomagentschap moet worden uitgevoerd. Statenlid Boogerd-Quaak (ze is na van de raad van bestuur van de PZEM) be klemtoonde dat een besluit over het al dan niet uitbreiden van kernenergie in Nederland, niet op de lange baan mag worden geschoven. Ze vond dat hier over uiterlijk in 1989 duidelijkheid moet komen. „Een besluit over kern energie mag niet over de verkiezingen heengetild worden", betoogde Boog erd. Te lang wachten achtte ze ook ten opzichte van de medewerkers van het Zeeuwse energiebedrijf PZEM niet verantwoord. De D66-delegatie toon de zich voorstander van een herhaling van de controle door het internationa le atoomagentschap. D66 benutte het werkbezoek aan de PZEM in Borssele ook voor een oriën tatie op de plannen voor een natio naal opslag- en verwerkingscomplex voor radio-actief afval bij de kerncen trale. De politici praatten met af gevaardigden van de dorpsraad Bors sele. Statenlid Boogerd zei dat D66 be zwaren heeft tegen de beperkte loka- tiekeus. Kamerlid Eisma zal hierover vragen stellen. D66 vindt dat niet al leen Borssele geschikt is en er zijn ook twijfels over de omvang van het op- slag- en verwerkingscomplex (25 tot 30 hectare acht D66 overdreven). MIDDELBURG - De problemen met de vervangingspool voor leerkrach ten op de Middelburgse openbare scholen moeten snel worden bespro ken. De onrust onder ouders over de manier waarop de vervanging nu werkt wordt steeds groter. Voor het komend schooljaar moet de gemeente meer duidelijkheid scheppen over de vervangingsregeling. Dat was woens dag de conclusie van de Middelburgse commissie bestuur/bestuurden over de vervangingsproblemen, die er al toe hebben geleid dat enkele ouders in Nieuw- en Sint Joosland hun kinde ren een dag thuis hebben gehouden. De commissie bestuur/bestuurden kon gezien haar functie - het signale ren van bepaalde kortsluitingen tus sen het gemeentebestuur en de Mid delburgers - zelf weinig toe of af doen aan de problematiek. Vanuit de com missie zal in ieder geval wel een drin gend advies naar de betreffende com missie onderwijs en naar de verant woordelijke wethouder gaan, om de zaak voor het komend schooljaar door te lichten. De vervangingsproblematiek werd aangekaart door enkele burgerleden van de commissie bestuur/bestuur den. Zij constateerden uit eigen erva ring dat er onder meer door de werking van de vervangingspool. teveel wisse lende gezichten in korte tijd voor de klas komen op de Middelburgse open bare basisscholen. Dit leidde tot onge noegen bij de ouders. „Daar praat je met elkaar over bij het schoolhek, maar daar lopen ouders niet gelijk mee naar de gemeente. De afstand is daar voor te groot", verweerde commissie lid S. den Hollander zich tegen opmer kingen van anderen binnen de com missie, dat de ouders de zaak eigenlijk via bijvoorbeeld de commissie onder wijs hadden moeten spelen. De Middelburgse vervangingsrege ling voor zieke leerkrachten op open bare basisscholen houdt in, dat een vast aantal mensen (vijf) is aangewe zen voor Middelburg en Vlissingen om in te springen in noodgevallen. Die vijf hebben daar een baan aan en wanneer er ergens vervanging nodig is gaan zij altijd voor andere vervan gers. Door versnippering van het onderwijs en arbeidstijdverkorting krijgen leer lingen toch al veel verschillende leer krachten voor hun neus. De werking van de vervangingspool maakt dat net te erg, is de opvatting van veel ouders. Ook de schooldirecteuren van de Mid delburgse openbare basisscholen heb ben de gemeenten onlangs schriftelijk over de problematiek benaderd. Zij pleiten voor geleidelijk afschaffing van de pool en het weer als vanouds zelf re gelen van vervanging door de scholen. De Middelburgse commissie onder wijs komt maandag 11 april om 16.00 uur bijeen in de b en w-kamer van het stadhuis. MIDDELBURG - De afdeling Zeeland van de Koninklijke Vereniging Ho meopathie Nederland komt donder dag 14 april om 19.15 uur bijeen in de Thomaskapel aan de Vrijlandstraat in Middelburg. De Terneyzense homeo pathische arts J. M. Dekker houdt een lezing over 'Electro-acupunctuur en homeopathie'. MIDDELBURG, SCHOUWBURG 'Kouwe drukte', solo-programma van Brigitte Kaandorp Na de pauze krijgt Brigitte Kaandorp een bosje bloemen, met bijbehorende brief: "Lieve Bri gitte, ik wil later net worden zoals jij. Deze bloemen geef ik je, omdat ik je zo aardig en zo leuk vind." Dat is dan minstens al de tweede keer, dat het programma even anders loopt dan voorzien, want aan het begin is haar ook al een bos bloe men geschonken. Dat kan allemaal bij Brigitte, gelukkig. Haar show straalt die ongedwongenheid ten minste uit. Maar toch, het over komt niet iedere cabaretier, en daarmee zegt het iets over haar po pulariteit, haar uitstraling, haar herkenbaarheid. Het is deze keer ook tamelijk ge makkelijk om je bij Brigitte thuis te voelen, want ze heeft de Schouw burg ingericht als haar huiskamer. Ze is moe van al dat rondtrekken langs theaters, en daarom zijn we vanavond bij haar op visite. Er is al le gelegenheid voor knusse onder onsjes, over haar jurk bijvoorbeeld (echt zo'n visite-praatje). Geen bloe metjes-jurk deze keer, maar een elastisch model met onvermoede mogelijkheden. Ook voor proleta risch winkelen, zolang het maar geen stokbroden zijn. Ontspannen babbels over de vakantie met haar zus, in Griekenland, heerlijk genie ten van het niet-snorkelen, niet- zweefvliegen. Van schouwburg-wege is wel aange drongen op enige cultuur, en daar om zal ze in de loop van de avond een gedichten-cyclus voordragen, handelende over de seizoenen. Ge dichten. die zo onnozel zijn opgezet, dat ze daardoor leuk worden. K. Schippers-, Levi Weemoedt-achtige gedichten, steeds gevolgd door een lied. Uit die reeks was het herfst-ge- dicht met het Parijse liefdeslied wel het allermooist. Die gedichten wor den "er even doorgejast" en juist die quasi-onverschilligheid geeft bij dat herfstgedicht een onovertroffen stemming van weemoed. Al eerder kwam ter sprake, dat niet alles volgens het boekje verliep. Zo sneuvelde een microfoon en ging een couplet van een ironisch aan randingslied verloren bij een on handige act met kamerscherm. Bri gitte weet dat wel goed op te van gen, maar het typeert evengoed haar wat losse aanpak. Charmant vertoon van 'enthousiasme boven professionalisme' of doortrapt spe len met een overdosis aan 'herken bare onhandigheid'? Dat is in ieder geval wel een snaar die ze bespelen wil: de klunzigheid, de oerburgerlij- ke truttigheid waar wij allemaal wel trekjes van hebben. Haar nachtge waad, bijvoorbeeld, spreekt boek delen, of het gehaspel met de "kokette kook-cassette van de BK- kokinette". Door alle afwisseling van babbels, liedjes en acts heen, temidden van de onbeholpenheid, weet Brigitte Kaandorp toch een sfeer vast te houden. De sfeer van zo-maar-even- gezellig-voor-me-uit-praten. Onop vallend komt er een lading ironie mee. In het lied over koeien is er -bij na onopgemerkt- die éne regel: "de goudgele stroom, minutenlang, brengt me tot rust In de "enge scè ne" draait het tenslotte om niet meer dan een schoenenrover. Slechts af en toe wordt het wat fel ler, bijvoorbeeld wanneer ze de brief voorleest die ze van Wehkamp krijgt. (U leest die toch ook altijd stiekempjes?) Prachtig, zoals daar mee die brieven-cultus op sarcasti sche wijze te kijk wordt gezet. Hoewel met name het acteren niet altijd even sterk is, spreekt uit deze show een groot vakvrouwschap in tekst-vondsten, muzikaliteit, op bouw en vooral openheid. Het ge mak. waarmee ze een willekeurige toeschouwer de mogelijkheid geeft om haar show met een deurbelletje naar believen te onderbreken ge tuigt daarvan. En het getuigt van moed. Brigitte doet daarmee de ko mende dagen Zeeland aan: van avond is ze in Goes, vrijdag in Zie- rikzee en zaterdag in Terneuzen. Willem Nijssen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 15