Zuiveringsinstallatie voor Nummer Een aanbesteed Onderzoek naar heropenstellin kruispunt Sint Anna Terneuzeij weekenddiensten Dorpspastoor in Sint Laureins op voet van oorlog met jeugd s t C Auto kopen zeker bij Jos Voet binnenlopen PvdA Sas vreest stankoverlast PZC/streek BOUW VIER JAAR VERTRAAGD Capaciteit JosVSet D® m Rioleringen BIERVLIET GROEDE HULST KOEWACHT OOSTBURGJ SLUISKIL VRIJDAG 1 APRIL 1988 OOSTBURG Aannemingsbedrijf Leenhouts uit Sluis zal in opdracht van het waterschap Het Vrije van Sluis de nieuwe rioolwaterzuive ringsinstallatie bij Nummer Een bou wen. LAB was de laagste inschrijver met 4,99 miljoen gulden. Het mecha nische deel van de installatie wordt aangelegd door een combinatie van Bosman uit Piershil en De Vries uit Arnhem voor een bedrag van 1.417.350 gulden. Ook het mechanische gedeel te werd aan de laagste inschrijver ge gund. Het elektrische gedeelte is nog niet aanbesteed. De aanleg van de rioolwaterzuive ringsinstallatie bij Nummer Een komt vier j aar later dan het waterschap aan- vankelijk had gepland. In 1982 hielden omwonenden van de huidige installa tie in Breskens een handtekenin genactie tegen de enorme stankover last. Volgens het waterschap kon het probleem alleen opgelost worden met een nieuwe installatie. Met de bouw daarvan zou in '84 worden begonnen. Hoofd technische dienst J. Boekhout: „Maar de aanbesteding vindt dus pas vandaag plaats. De zaak is vertraagd, omdat anders de zuiveringsheffing veel te snel zou stijgen. We zijn nu met 104 gulden per vervuilingseenheid al erg hoog. Waren we in '84 begonnen met de nieuwe zuiveringsinstallatie dan was de heffing nog veel hoger ge weest. Overigens hadden de Bres- siaanders toen wel gelijk, hoor. Ze had den ontzettend last van dat min of meer verrotte rioolwater". De ver traagde stijging van de zuiveringshef fing zal volgens Boekhout over enkele jaren stoppen bij 117 gulden per een heid. Vooral van boeren die niet zijn aange sloten op het riool worden nogal eens protesten gehoord tegen de zuive ringsheffing. Ten onrechte, vindt Boekhout. „De nieuwe zuiveringsin stallaties zorgen voor beter polderwa ter, waarin meer bacteriën zitten. Daardoor wordt het zelfreinigend ver mogen van het water weer vergroot. Daar profiteren de boeren ook weer van". De capaciteit van de huidige installa tie in Breskens is dus te klein. De in stallatie kan 10.000 vervuilingseenhe den verwerken. „De installatie in Breskens is in de jaren '50 gebouwd als een biologische zuivering", licht Boekhout toe, „In de jaren '70 is die omgebouwd tot een mechanische. Dat wil zeggen dat de vaste delen er uitge- schraapt werden en de rest verdween in de Westerschelde. De capaciteit was veel te gering. Bovendien was de zuiveringsgraad maar 25 tot 30 pro cent". De nieuwe installatie, die nu iets ten westen van Nummer Een wordt ge bouwd, zal een veel grotere capaciteit hebben, 's Winters kunnen er 19.000 eenheden verwerkt worden, en in de zomermaanden 24.000 eenheden. Op het moment dat de waterschappen de zuiveringstaak in 1975 overnafnen. (Advertentie) 75 jaar vertrouwd vakmanschap net even anders' Fred van Eedenstraat i TERNEUZEN Tel 01150-13456 Hof teZandeplem 17 KLOOSTERZANDE Tel 01148 141 14'? J waren er in het gebied van Het Vrije van Sluis juist nieuwe installaties ge bouwd in Retranchement en Groede. De eerste verwerkt het rioolwater uit Cadzand, Nieuwvliet, Sluis en Retran chement. De Groese installatie is be stemd voor Groede en de campings langs de kust. In 1982 kwam een nieu we installatie in Oostburg gereed. Daar wordt het rioolwater verwerkt van Zuidzande, Schoondijke, Water landkerkje en Oostburg. Deze biologi sche installaties zuiveren het water tot ongeveer 97 procent. De nieuwe installatie bij Nummer Een is de laatste die gebouwd moet worden in het kader van de saneringsoperatie van het Vrije van Sluis. Aanvankelijk wilde het waterschap er ook nog één bouwen bij IJzendijke, maar één in stallatie voor het noordelijk gebied van het waterschap bleek aanmerke lijk goedkoper. Tegelijk met de bouw bij Breskens wordt ook begonnen met de aanleg van persleidingen en gema len in IJzendijke en Biervliet. Na deze operatie langs de zuidelijke oever van de Westerschelde, resteert nog één project, namelijk het aansluiten van Aardenburg op de zuiveringsinstalla tie van Oostburg. In de huidige plan ning wordt dit in 1990 voltooid. Door de bouw van de nieuwe installa tie bespaart het waterschap zich in de toekomst zo'n 250.000 gulden per jaar, die nu betaald moet worden voor het lozen op de Westerschelde. „Het vrij komend water uit de nieuwe installa tie is zo veel schoner dan uit de huidi ge, dat het water op binnenwater moet lozen. Nu moeten we op rijkswater lo zen en daar moeten we een heffing van zo'n kwart miljoen voor betalen". Het waterschap stapt af, vertelde Boekhout verder, van de methode om het slib dat na zuivering overblijft in zogenaamde slibvelden op te vangen. In Oostburg wordt die methode nog wel gebruikt. Het slib droogt op de vel den, waarna boeren het kunnen opha len en uitrijden over het landen. Ze krijgen hiervoor een vergoeding van vijf gulden per kubieke meter. „We gaan nu een lagune aanleggen. Dat is een bak, waarin het slib nat op gevangen wordt. Ingedikt, nat slib heeft minder volume dan gedroogde. Boeren kunnen het dan met giertanks ophalen en uitrijden". Dit is echter nog geen definitieve oplossing, beseft Boekhout. „De boeren hebben steeds minder behoefte aan ons slib, vanwe ge de mestoverschotten en de samen stelling van het slib. Daarom zijn we bezig om met het waterschap De Drie Ambachten te bekijken of het slib ge zamenlijk verwerkt kan worden". Dat waterschap, dat zetelt in Terneu- zen, perst het slib tot droge stof. Het volume is daardoor veel geringer. Ver volgens stort het waterschap het dro ge slib op de vuilstortplaats in de Koe- gorspolder. „Dit zou één van de zaken kunnen zijn die geregeld worden in het kader van de samenwerking op tech nologisch gebied", meende Boekhout. Bij gebrek aan industrie levert het in dustriële afvalwater weinig proble men op voor het waterschap Het Vrije van Sluis. De recreatie is echter een ander hoofdstuk. „Voor de pieken die de recreatie veroorzaakt, moeten we enorme investeringen doen. De hoge heffingen zijn daar voor een deel aan toe te schrijven. Als je bedenkt dat in Retranchement 's winters zo'n 9000 eenheden verwerkt moet worden en in een paar vakantieweken in de zomer 50 tot 60.000. dan kun je begrijpen dat dat dure investeringen zijn". De lokatie bij Nummer Een waar de nieuwe rioolzuiveringsinstaUatie zal wor den gebouwd. Goede Vrijdag 1 april 1988 Ned. Hervormde Kerk. ZUID-BEVE LAND: Axel 19.30 ds. Maasland; Bier vliet 19.30 ds. Meeuwse; Breskens (Ger. kerk) 19 ds. Mietus; Cadzand 19.30 ds. Balk; Hoek 19 ds. Van Meeu wen; Hontenisse 19.30 ds. v. d. Wel; Hoofdplaat 18.15 ds. Meeuse; Nieuw vliet 19 dhr. Van Es; Oostburg 9.30 ds. v. d. Hoek; Sas van Gent 19 ds. Lode- wijk; Schoondijke 19.30 ds. De Vries; Sint-Kruis 19 ds. Valk; Terneuzen Op- standingskerk 20.15 ds De Rooij, Gro te Kerk 10 ds. v. d. Meer, Goede Her derkerk 19 ds. Hoogendoorn, Ter Schorre 10.30 ds. Hoogendoorn; Zaam- slag 19.30 ds. De Jonge; Zuidzande 19 dhr. Van Es. Gereformeerde Kerk. Aardenburg 18.45 ds. Lorier; Axel 19.30 ds. v. d. Wei de; Breseksn 19 ds. Mietus; Hoek 19.30 dhr. De Best; Oostburg 20 ds. Lorier; Terneuzen Opstandingskerk 19 ds. Jurjens; Schoondijke 19 kand. Jansen; Zaamslag 19.30 ds. Noordhof. Gereformeerde Gemeente. Axel 19 leesdienst; Oostburg (Ger. kerk) 16.30 ds. Gunst; Terneuzen 19.15 ds. Gunst. Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt. Axel 19.30 ds. De Kimpe; Hoek 19.30 ds. Kramer; Terneuzen 19.30 ds. Me- we; Zaamslag 19.30 ds. Kruizinga. Christelijk Gereformeerde Kerk. Zaamslag 19.30 leesdienst. Evangelische Gemeente. Terneuzen gebouw De Kandelaar 19.30 dhr. Zwaanswijk. Doopsgezinde Gemeente. Aardenburg 19.30 dhr. Postma. Rooms-Katholieke Kerk. Breskens 19. PinkstergemeenteTerneuzen geb. Be thel Nieuwstraat 27 II 19.30 br. Oude man. SAS VAN GENT - De Sasse PvdA- fractie vraagt het college van b en w om bij het waterschap De Drie Am bachten de garantie los te peuteren dat de brandvijver in de wijk St. Al- bert geen open riool wordt. De fractie diende donderdagavond tijdens de raadsvergadering een motie in om 'stappen te ondernemen dit te voorko men'. Via deze vijver moet binnenkort uit België afkomstig riool- en oppervlak tewater naar de westelijke rijkswater leiding worden getransporteerd. PvdA'er J. G. M. van Hecke had ook tijdens de vergadering van het water schap als hoofingeland om een derge lijke garantie gevraagd. Hoewel een woordvoerder van De Drie Ambach ten verzekerde dat de vijver geen pro blemen zou opleveren, vond Van Hec ke een motie toch verstandiger. „Als de gemeente Sas er op aandringt dat er in elk geval geen stankoverlast mag ontstaan dan heeft dat natuurlijk meer invloed dan dat ik tijdens de ver gadering van het schap in mijn eentje protesteer", aldus Van Hecke. „En het is voor de leefbaarheid van een net op geknapte buurt erg belangrijk dat er geen overlast komt". De gehuldigde tennissters: (zittend vlnr) Carla DoesburgJoke VeraertSuus Körner, Istaand vlnr) Trees Smol ders, Jo IJsebaert, Corry Bos en Franny Göbels. De verantwoordelijkheid voor een goe de verwerking van het afvalwater ligt niet alleen bij de waterschappen. De vergroting van de rioolcapaciteiten is een zaak voor gemeenten. Na een moeizame start, zijn de drie West- Zeeuws-Vlaamse gemeenten druk met het inventariseren van de moeilijkhe den. Ze hebben moeten vaststellen dat ze er met uitbreiding van de bergings capaciteit niet zijn. Op veel plaatsen blijken de rioleringen in bijzondere slechte staat te verkeren. Zo werd de gemeente Oostburg geconfronteerd met wegverzakkingen door gaten in het riool onder de Europastraat in Breskens. Boekhout: „De rioleringsplannen van de gemeenten moeten aansluiten op de werken van het waterschap om een optimaal produkt te leveren. Ik moet zeggen dat de gemeenten de afgelopen tijd erg actief zijn. Ze zullen grote in vesteringen moeten doen voor de ber gingscapaciteit én de vernieuwin gen". TERNEUZEN - Met een overwin ning van Joke Veraart en haar team in de hoogste poule en Carla Does burg in poule B is deze week de da- mes-tenniscompetitie in Terneuzen geëindigd. Gisteren werd in het Racketcentrum de prijsuitreiking gehouden. Paul Rozemeijer huldigde namens de organisatie de winnaars van het toernooi en kon nu al meedelen dat zich voor volgend jaar vijf teams meer hebben aangemeld. Deze com petitie werd gespeeld met zeventien ploegen van vier speelsters. Joke Veraart, Corrie Bos, Suus Körner en Frannie Göbels pro longeerden hun titel van vorig jaar. Ze eindigden gelijk in matchpunten met Magda Roelofs, Greet Bo- chardt, Anneke Meinhardt en Nel den Haan, maar de setpunten beslis ten over de eindzege. Carla Doesburg, Jo IJsebaert, Trees Smolders, Sarie Hamelink en Lies- beth van Seters eindigden met een comfortabele voorsprong in poule B. De einduitslagen: Poule A: 1 Team Ver aart. 2 Team Roelofs, 3 Team Doeselaar. 4 Team Timmerman. 5 Team Louwerse. Poule B: 1 Team Doesburg, 2 Team Kort, 3 Team Van der Heyden. 4 Team Boeye, 5 Team Loof. De Kynolol Kynologenclub club Zeeuwsch-Vlaanderen h:L vanavond (vrijdag) een bijeenkcS voor haar leden en andere belang;*} lenden in de LM Hondentrainifc school te Koewacht. De bijeenkoJ| begint om 20.30 uur. Een dierenarl uitgenodigd om een lezing te hol over het gebruik van homeopathgl geneesmiddelen voor dieren. Jaontje - De film 'Jaontje' dJ vanavond, vrijdag, niet in het g| burgse Ledeltheater. „Er zijn I moeilijkheden met de levering val film. We denken dat we de rolprenl in mei kunnen vertonen", aldus| woordvoerder van de werkgroep! deltheater. Vogelbeurs - De vogelbeurs, I zondag 3 april zal worden gehoudej Dallinga in Sluiskil gaat, in verbl met de Paasdagen, niet door. De t is een weekje uitgesteld en wordtl dus gehoudenop zondag 10 april, j tien uur 's morgens tot één 's middags. Eierzoektocht - De onderneml vereniging Samen Sterk '87 houdt! terdagmorgen, in nauwe samem* king met het Sociaal Cultureel Wil een eierzoektocht voor basisschl leerlingen van vier tot en met tw; jaar. Er worden een heleboel eiel verstopt en voor iedere jongen of rr.J je is er bovendien een leuke surprl Om tien uur zaterdagochtend worf de kinderen in het Gildehuis wacht. Daar wordt verteld wat er al maal gebeurt. De leden van 'Sacj Sterk' delen zaterdag trouwens surprises uit aan hun klanten. dag 5 april is er in het Gildehuis H° spelprogramma (van tien tot tv.j|B voor kinderen van vier tot zever, 's middags van twee tot vier voor ij deren tot en met twaalf jaar). a het GPV/RPF-raadslid daar duidelijk anders over. Arends bij- Van Himme en ondersteund dl Paaseieren zoeken De Bier- vlietse ondernemersvereniging Wil lem Beukelszoon nodigt leerlingen van de basisschool uit zaterdag mee te doen aan het paaseieren zoeken. Bij de ingang van het bejaardenhuis Ter Wal- le moeten de kinderen zich om 11.45 uur verzamelen en als om twaalf uur de paasklokken luiden, wordt het start sein gegeven. De jeugd wordt verdeeld in twee categorieën, namelijk de groe pen één tot en met vier en vijf tot en met acht. Er zijn leuke prijzen te win nen. Kermis Op de Marktplein in Groede staat tijdens het paasweekein de de jaarlijkse kermis. De kermis is op 2,4 en 5 april open en omvat de volgen de attracties: een schuivenspel, een autoscooter, een boksbal, een schiet tent, een kinderdraaimolen, 'holy cra nes' en een draaibord. Oud papieractie - Voetbalvereni ging HVV'24 uit Hulst haalt zaterdag vanaf 9.00 uur oud papier op in de bin nenstad, de Dullaertwijk en de Saxha venstraat. De opbrengst komt ten goe de aan de clubkas. TERNEUZEN Verkeersdeskundi- gen van de gemeente Terneuzen gaan binnenkort samen met rijkswater staat, de streekvervoersmaatschap- pij ZWN en andere instanties bekij ken of het kruispunt 'Sint Anna', pal ten zuiden van Terneuzen, weer open gesteld kan worden. Hoewel de krui sing nog steeds is voorzien van een uitgebreide verkeerslichteninstalla tie, is het afslaan richting 'Hof Zel- denrust' en het nieuwe bestemmings plan 'Sint Annapolder' taboe voor het gewone autoverkeer. Bussen van de ZWN en fietsers mogen wél gebruik maken van de afslag, ander verkeer moet doorrijden naar de volgende kruising. Met het oog op de bouw van het nieu we streekziekenhuis, vlak bij 'Sint An na', wordt de situatie nu opnieuw be keken. B en w van Terneuzen waren aanvankelijk eigenlijk helemaal geen voorstander van zo'n nieuw onder zoek. Het zou alle mogelijke complica ties in de hand werken en bovendien zou een nieuwe 'ontsluiting' van het kruispunt in noordelijke richting wei eens kunnen leiden tot een nieuwe sluiproute. Rijkswaterstaat bena drukte het college bij herhaling, voel- der er ook niet zoveel voor. Immers, weer een extra kruispunt zou alleen maar leiden tot nog meer oponthoud op de oost-west-route door Zeeuwsch- Vlaanderen. Desondanks komt er nu dus toch een onderzoek. CDA-fractievoorzitter P. C. Hamelinck kwam donderdagavond, tijdens de gemeenteraad, met het voorstel de kruising straks toch weer open te stellen, maar dan alleen voor 'bestemmingsverkeer". Voor verkeer van en naar het streekziekenhuis dus. Vooral voor ziekenhuisbezoekers ko mend uit Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen zou openstelling van 'Sint Anna' dui delijk voordeel bieden. Trouwens, ook het nieuwe bestemmingsplan 'Sint Annapolder' zou er alleen maar baat bij hebben (minder onveilige situaties in de wijk). GPV/RPF-raadslid F. K. Hamelink vond het argument van rijkswaterstaat dat openstelling van de kruising weer meer oponthoud op de oost-west-route zou veroorzaken 'bepaald niet sterk'. „Waar praten we over... iets verderop ligt een brug over het kanaal, die dagelijks lange wacht tijden veroorzaaktHamelink consta teerde - met andere woordvoerders - dat rijkswaterstaat tot nu toe zeker geen keihard 'nee' heeft laten horen. Overigens was het ook op dringend verzoek van dat b en w een maand geleden besloten het voorstel om alleen een bus- en am- bulancebaan aan te leggen, terugna men. Ook toen al vond Hamelink, die zich gesteund wist door met name de CDA-fractie. dat de mogelijkheden verruimd dienden te worden. Wethou der W. Gosselaar (openbare werken, planologie en ruimtelijke ordening) wees er op dat de raad zelf een paar jaar geleden had besloten de kruising - en dan met name de afslag in noorde lijke richting - af te sluiten. Maar Gos selaar wilde nu, gezien de steun die het CDA-voorstel kreeg (ook de PvdA was akkoord), niet dwars liggen. Raad en college vonden elkaar uiteindelijk in de afspraak dat b en w en de verkeers- deskundigen van de gemeente nu eerst op korte termijn gaan praten met alle betrokken instanties. Over twee maanden komt de zaak weer aan de or de, eerst in de raadscommissies en daarna in de raad. De raad had donderdagavond - inclu sief een schorsing - meer dan een uur nodig voor het afwerken van de inge komen stukken. Die schorsing kwam er na een meningsverschil tussen raadsvoorzitter Van Rooijen en raadslid Van Himme over de manier waarop een brief aan de gemeente Reimerswaal over het storten van vervuilde baggerspecie in de Wester schelde moest worden behandeld. Yan Rooijen vond dat alleen de brief van Reimerswaal aan de orde was en dat dus een discussie over de hele standpuntbepaling in Terneuzen niet op z'n plaats was. Van Himme dacht daar anders over. Na de schorsing van een minuut of twintig (voor overleg in het seniorenconvent) werd besloten de brief als toegevoegd agendapunt te behandelen. Bij die behandeling her haalde Van Himme zijn standpunt: Terneuzen moet zich keihard opstel len om het storten van vervuild bag gerspecie op haar grondgebied te voorkomen. Uiteindelijk liep het alle maal met een sisser af. Loco-burge meester Van Rooijen verzekerde dat Terneuzen alle ontwikkelingen nauwlettend zal volgen en zodra het mis dreigt te gaan stappen zal nemen. Van Himme, D66'er R. Arends en de PVdA-fractie waren het ook niet eens met het voorstel van b en w een subsi dieverzoek van de werkgroep Kern energie Zeeuwsch-Vlaanderen terzijde te schuiven omdat Terneuzen niet di rect betrokken is bij het kernenergie vraagstuk. De drie partijen dachten voorbeeld: „Terneuzen ligt op een steenworp afstand van zowel Borssele als Doel. Hoe kun je dan nog ontken nen dat hier sprake is van een Terneu- zens belang..". Van Himme stelde voor het subsidieverzoek nog maar eens als apart punt op de agenda van een vol gende raadsvergadering te zetten. Voorzitter Van Rooijen voelde daar niets voor; de meerderheid van de raad steunde hem daarin. Hetzelfde lot was een voorstel vreemd aan de orde van de dag, ingediend door PvdA en D'66, beschoren. In het vol stel werd b en w opgeroepen bij re| ring en Staten-Generaal aan te d| gen op een verscherping van het bel ten aanzien van Zuid-Afrika (ap= heid). Van Rooijen stelde vast dat hier heel duidelijk om een regerii Cl dii zaak ging. En opnieuw werd hij da: gesteund door de meerderheid varl^^ raad, al lieten ook woordvoerders CDA, VVD, GPV/RPF en SGP er g« misverstand over bestaan hoe gru| lijk zij het apartheidsbeleid vinder Vfl N( ta SINT-LAUREINS (B) De dorpspas toor E. Dhont uit de Vlaamse grens plaats Sint Laureins, vlakbij Eede, leeft op voet van oorlog met de plaat selijke jeugd. Inzet van het conflict, dat dreigt te escaleren, is jeugdhuis 't Sentenaarke. In dit jeugdhuis, dat ei gendom is van de rooms-katholieke kerk, komen ook nogal wat Neder landse jongeren. De dorpspastoor heeft grootse plannen: op de plaats van het jeugdhuis wil hij een nieuw parochieel centrum bouwen. Dit plan is bij de jeugd in het verkeerde keelgat geschoten. Men wil het jeugd huis, dat in een erbarmelijke staat van onderhoud verkeert, koste wat kost behouden. Pastoor Dhont heeft de plaatselijke jeugd de wacht aange zegd: gisteren moesten zij het jeugd huis officieel verlaten. Men is er echter nog steeds niet uit. De afgelopen weken heeft het bestuur van jeugdhuis 't Sentenaarke op alle mogelijke manieren geprobeerd om de pastoor en het kerkbestuur op an dere gedachten te brengen. In het dorp werden ruim tweeduizend hand tekeningen opgehaald, die samen met een petitie werden aangeboden. Pas toor Dhont liet zich daardoor echter niet vermurwen. Vervolgens werd door de jongeren een grote demon stratie op touw gezet, waaraan ook Zeeuws-Vlaamse jongeren deelna men. De demonstratieve optocht baarde nogal wat opzien in het anders zo rustige dorp. De politie was mas saal aanwezig. Echter ook dit middel bleek niet de gewenste uitwerking te hebben op de dorpspastoor, die door de jongeren als 'zeer koppig' wordt betiteld. Dat het pastoor Dhont menens is, bleek uit het feit dat hij de inspectie van volksgezondheid opdracht gaf om het gebouw te keuren. Inspecteurs van die dienst stelden vast dat 't Sente naarke nogal wat gebreken vertoonde: het dak lekte, de muren waren vochtig en ook de elektrische bedrading vol deed niet aan de normen. Men bracht een rapport uit aan het gemeentebe stuur van Sint Laureins, waarin werd gesteld dat het gebouw ongezond was, waarbij werd aangetekend dat verbe tering wel mogelijk was. Het college van burgemeester en wethouders van Sint Laureins trok daaruit de conclu sie dat het gebouw per 1 april ont ruimd diende te worden. Volgens het jeugdhuis-bestuur zijn de plaatselijke bestuurders met dat besluit ver buiten hun boekje gegaan. Pogingen om via de civiele rechter tot een vergelijk te komen met de pastoor, mislukten be gin deze week. De jeugd heeft echter nog een troef in handen. Deze week werd met man en macht een gedeelte van het jeugdhuis opgeknapt. Dit gedeelte voldoet vol gens 't Sentenaarke-bestuur weer aan de gestelde normen. Het college van b en w is van die verandering inmiddels op de hoogte gesteld. Volgens één van de bestuursleden heeft de waarne mend burgemeester mondeling be loofd de jeugd er per 1 april niet met geweld uit te zetten. Vandaag is na melijk een krakersfuif gepland. Of die ook werkelijk doorgaat is nog onze ker. Een deel van het bestuur vindt de fuif te provocerend naar de autoritei ten toe. Voor de pastoor is men niet bevreesd. „Die beschikt niet over een privé-militie", aldus Leo Praet, be stuurslid van 't Sentenaarke. De jon geren proberen nu via juridische weg hun gelijk te halen. Of hen dat zal luk ken, blijft de vraag. Zeker is wel dat de pastoor veel goodwill bij de bevol king heeft verloren. 2, 3 en 4 april 1988 (Pasen) CENTRAAL ALARMNUMMER 01150-12200 Huisartsen: Terneuzen, zat. 8.00-ma. 8.00 uur: H. E. F. A. Nijsten jr. en H. D. D. Zuiderbaan, Anna Bijnstraat 25, tel. 12324. Ma. 8.00-di. 8.00 uur: C. H. Ephraim, Mich, de Ruytersingel 1, tel. 94000. Spreekuren alleen voor dringende ge vallen 11.30 en 17.00 uur. Oostburg en Aardenburg: vrij. 19.00- di. 8.00 uur: W. C. Jongsma, Oudekerk straat 2, Aardenburg. tel. 01177-1466. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: zat. en zon. J. W. Beek, Zuidzande. tel. 01170-2424. Ma. G. de Meijer. Sluis, tel. 01178-1366. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: N. B. v. d. Maas, IJzendijke, tel. 01176-1266. Ma. 8.00-di. 8.00 uur: Chr. Kalkman, Biervliet, tel. 01152-1345. Breskens en Groede: A. G. Hermani- des, Dorpsstraat 17, Breskens, tel. 01172-1566. Axel: vrij. 17.30-di. 8.00 uur: J. Hoef man, Oranjestraat 4.tel. 01155-1555. Spreekuren zat. van 10.00-10.30 en 16.00-16.30 uur. Sas van Gent en omstreken: vrij. 18.00- di. 8.00 uur: M. Dierick. Graaf Jansdijk A 185. Westdorpe, tel. 1366. Spreekuur zat. en ma. 10.30 uur op Bol werk - Oranje 2. Hulst: vrij. 18.00-ma. 24.00 uur: B. den Ouden, Glacisweg 50, tel. 01140-12060. Spoedgevallenspreekuur zonder af spraak 11.00 en 17.00 uur. Hoek, Sluiskil en Philippine: M. Jongsma. Julianastraat 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreekuur voor spoedgevallen zat. en zon. om 11.30 uur. Kloosterzande en Hontenisse: vrij. 18.00-di. 8.00 uur: R. G. Buwalda, Cloosterstraat 72, tel. 01148-1277. Spreekuur voor spoedgevallen op zat. 11.30. Zaamslag: C. Verboom, Axelsestraat 2, tel. 01153-1377. Clinge, Sint-Jansteen en Koewacht: vrij. 18.00-di. 8.00 uur: L. Adriaansens, Hoofdstraat 34. St.-Jansteen, tel. 01140-12929. Apotheken Terneuzen: zat. 8.30-17.30. zon. en ma. 11.30-12.30 en 17.00-18.00 uur: A. F. J. Hamann, Oostelijk Bolwerk 12a, tel. 12060. Axel: zat. 10.00-11.00 en 16.00-17.00 uur: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. 01155-2888. Hulst: zat. 11.00-12.00 en 15.30-17.30, zon. en ma. 11.00-11.30 en 16.30-17.30 uur: Apotheek Hulst, Steenstraat 35, tel. 01140-14225 (spoedrecepten telefo nisch). Oostburg: zat. 10.00-12.30 en 15.00- 16.30, zon. en ma. 11.30-12.30 en 17.30- 18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burchtstraat 16, tel. 01170-2170. (Spoe drecepten telefonisch). Dierenartsen: Hulst en Hengstdijk: R. T. Versolt vierstraat 18, Hengstdijk, tel. 011 2365., Weekend spreekuren 13.00 uur Terneuzen en Axel: M. P. Schaub Evers. Spreekuren: zat. Terneuzen, W Zwijgerlaan 2b. van 13.30-14 uur, 01150-95017. Axel Dierenkliniek van 11.00-11 uur, tel. 01155-1488. Zondag en maandag volgens afspraj tel. 01150-95017. IJzendijke: K. G. M. v. d. Vijver, 01176-1388, b.g.g. 01174-424. Weekendspreekuur zat. 13.00 uur. zi en ma. 12.00 uur in de dierenklinie| IJzendijke. Terneuzen: J. P. de Vos, kliniek vi kleine huisdieren en bijzondere dier Van Diemenstraat 83, Terneuzen j 01150-19628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur verder volgens telefonische afspraal Peter de Vos, polikliniek voor kle| huisdieren, Van Steenbergenlaan Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur zat. van 12.00-13.00 uur verder volgens telefonische afspraa Breskens: G. A. M. de Bruijckf Dorpstraat 133, tel. 01172-2769. Spreekuur zat., zon. en ma. om 11 uur en volgens afspraak. Sluis, Oostburg en Aardenburg: J J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg. 01170-2103. Weekendspreekuren zat., zon. en a 13.00 uur. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Sprei uren: zat., zon. en ma. 12.00-12.30 u J. Schautteet, Grote Maagdenstri 24, Sluis, tel. 01178-1921. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Spre^ uren: zat. 10.00-10.30 uur en 18.00-18 uur. zon. en ma. 12.00-12.30 uur: zat J. C. de Danschutter, Oostelijk B werk 32, Terneuzen, tel. 01150-2088: Zon. en ma. G. J. A. Fassaert, M grietstraat 9. Kloosterzande, t| 01148-1905. Wijkverpleegkundigen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Tf foonno. 01170-3139, u kunt uw bot schap inspreken op het antwoord^ paraat, dag en nacht bereikbaar. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Te foonno. 01140-12191, u kunt uw boij schap inspreken op het antwoord! paraat. Kruisvereniging Kanaalzi Zeeuwsch-Vlaanderen: Dag en nai bereikbaar voor dringende hulpverl ning onder telefoonno. 01150-1904?! kunt uw boodschap inspreken op 1| antwoordapparaat. Verloskundige: Kanaalzone en Oost-Zeeuws» Vlaanderen: mevr. M. J. van Veen.ij rentzlaan 24, Terneuzen, tel. 0111 96007. H ti N nc le ee la ne bi Z< de D la le le te w H d Pl V IB H ze Z vi t( h k P P VI d it

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 56