Amateurtoneel trekt eel belangstelling )emonstratie te paard Sportpenning Zierikzee voor E. Goedhart en A. de Bruyn Betere bescherming van de Yerseke Moer PZC/ streek sb7 huldiging sp or tkampioenen wb$' lV Installatiebedrijf Wisse B.V. sils yneto, (TBBS) weiend aantal leden voorstel b &w reimerswaal e Woningbouw voor kern Noordgouwe Trainingsrit Trimbelangen Twee doden bij frontale botsing Moriaanshoofd Ouderen bijeen over woonvormen Geslaagd Auto gestolen Huldiging ringrijders InESSE - Het amateurtoneel in L'land is springlevend. Voor de acti- jeiten van de verenigingen bestaat 1 groeiende belangstelling. Ten iae één vereniging heeft al i ledenstop moeten invoeren, om- de toevloed van nieuwe amateur- ïeelspelers te groot is. Hierbij eekt zich mede het gebrek aan vol gde kaderleden. Daar zal komen- tijd wat aan gedaan moeten wor- om^tfrv^R oeizm i moës kA* I Tentoonstellingen II S/MM VAREL ZEELAND I JHB* Erkend BRUINISSE Werkbezoek RPF/GPV en SGP HEINKENSZAND CDA - Het Christen Democratisch Appel Zeeland houdt maandag 28, maart een algemene ledenvergadering in De Prins van Oranje te Goes. Me-,' vrouw D. Y. W. de Graaff - Nauta' spreekt over 'De verantwoordelijke sa menleving'. De aanvang is 20.30 uur. Het besloten gedeelte van de bijeen komst begint 19.30 uur. De agenda punten zijn onder meer het jaarver slag, de financiële jaarstukken, be stuursverkiezing en het afscheid van bestuursleden. KAPELLE ZIERIKZEE en ander bleek zaterdag uit op- rkingen van voorzitter Harry :uskens van het Zeeuws Centrum 5r Amateurtoneel (ZCA). Hij sprak lens de jaarvergadering, gehouden Renesse. oneel spreekt de mensen nog altijd i", merkte Kleuskens op. Hij noem- als positieve ontwikkeling de opzet Het Magazijn, een soort toneel- ?elwinkel, waaraan belangstellen- kunnen meedoen (overigens geen iciêle ZCA-activiteit. die echter 1 gesteund wordt). Verder wees de lA-voorzitter op 'de geweldige ont- fckeling' die het amateurtoneel in de lio Schouwen-Duiveland momen teel doormaakt. „Dit gebied kan, als het zo doorgaat, een voortrekkersrol gaan vervullen binnen het Zeeuws Centrum voor Amateurtoneel", aldus Kleuskens. De voorzitter van het ZCA was trou wens niet zonder zorgen. Hij signaleer de enkele onzekerheden met het oog op de toekomst. In dit verband vestig de Kleuskens er de aandacht op dat subsidies zich in een neergaande lijn bevinden. Hij beklemtoonde dat daar door niet meer aan alle wensen en plannen zonder meer uitvoering kan worden gegeven. „Er zullen vaker dan tot nu toe keuzes moeten worden ge maakt. We zullen als ZCA prioriteiten dienen te stellen". De ZCA'er herinnerde aan de plannen van de provinciale overheid om de functie van provinciaal toneeladvi seur op te doeken. Dat gebeurt parallel aan het vertrek van één van de twee huidige adviseurs, Ad van Noort. Er komen nu twee consulenten kunst zinnige vorming/drama, met een bre der takenpakket dan dat van de to neeladviseurs. Wat dit voor het Zeeuws Centrum voor Amateurto- bES - Ongeveer 20 leerlingen van Inege 't Hoefje aan de Kattendijkse- |k in Goes hebben zaterdag met een total paarden een demonstratieve [tocht gehouden door de Goese bin- [nstad. Daarmee protesteerden ze ten de voorgenomen sluiting van de [inege door het gemeentebestuur, j het stadskantoor overhandigden een petitie en 1700 handtekeningen or het behoud van hun manege aan rgemeester mr W. Blanken, als gemeld is het echtpaar Koens i 't Hoefje van plan om een overdek- |manegehal te bouwen op het terrein ndeKattendijksedijk. Hetechtpaar eg de grond, nabij het recreatiege bied De Hollandsche Hoeve, gratis in bruikleen. Dat is nu afgelopen: het echtpaar moet de grond kopen van de gemeente, omdat Goes geen enkel risi co wil lopen. De bestuurders zien na melijk problemen bij de bouwplannen. Het echtpaar denkt voor een bedrag van 265.000 gulden en veel zelfwerk zaamheid een grote manegehal te kun nen bouwen. Dit trekt de gemeente in twijfel. Bij de ontvangst van de handtekenin gen stelde burgemeester Blanken dat de gemeente op zich tevreden is met de manege en de huidige locatie. Hij stel de voor om de zaak opnieuw te bespre ken. neel betekent, is volgens Kleuskens nog niet geheel duidelijk. Hij achtte het niet uitgesloten dat de consulen ten 'nieuwe stijl' minder uren kunnen uittrekken ten behoeve van het ZCA, mogelijk met een accentverschuiving richting jeugdtoneel. Kleuskens: „Het ZCA zal het gezichts veld moeten verbreden om met het nieuwe steunpunt op één lijn te komen". Hij stipte ook nog het provin ciale doelmatigheidsonderzoek aan. In dat kader wordt nagegaan in hoe verre de door de provincie gesubsidieërde instellingen met ge meenschapsgeld overeind gehouden moeten worden. Voorzitter Kleuskens noemde dat géén onverdeeld gun stige ontwikkeling voor het ZCA. Van het bruisende amateurtoneelle ven in de provincie, was tijdens het huishoudelijk deel van de jaarverga dering niet zo geweldig veel te merken. De opkomst van bestuurders was ma tig. Kleuskens betreurde dat. „Het be stuur van het ZCA krijgt kennelijk van de meeste verenigingen carte blanche om te handelen. Toch hebben we liever zoveel mogelijk contact. Ook een be stuur heeft feedback nodig". Na het huishoudelijk deel van de ver gadering werd in een groep van ge dachten gewisseld over diverse proble men, die amateurtoneelverenigingen tegenkomen. De toneelgroep Schou wen-Duiveland voerde het stuk 'April down' op en de groep Splijtzwam uit Middelburg zorgde voor een stuk to taaltheater, met als onderwerp 'het ge zin'. Hoogtepunt was een kostuum- en grimeshow. Ruim twintig mensen showden kostuums en grimewerk, waarbij een tijdbestek van vele eeu wen - vanaf de Grieken tot heden - werd bestreken. k mrne marR*-**» 'VCr f *-Q°PD£mn£7 impend met spandoeken verzamelden de leerlingen van manege t Hoefje zich mens naar het gemeentehuis te trekken Advertentie DE VAREL ALARMGROEP. Nederlands grootste zelfinstallerende beveiligingsorganisatie is ook in uw regio gevestigd. SPECIALIST IN INBRAAKBEVEILIGING BROUWERSHAVEN - De aan de ge meente Brouwershaven toegewezen huurwoningen in de sociale sector zullen in 1988 worden gebouwd in de kern Noordgouwe. Het gaat om vier huizen, die worden gebouwd door de woningbouwvereniging Beter Wonen te Zierikzee. 'Er is in Noordgouwe behoefte aan nieuwbouw van vijf woniningen (voor Dreischor is die behoefte een en voor Brouwershaven 14). Een deel van het sportterrein te Noordgouwe zal als bouwplaats dienen. Aan de herziening van het bestemmingsplan wordt ge werkt. Daarover zal de bevolking van het dorp nog gehoord worden. Het bouwplan voor de vier huurwoningen komt aan de orde in een vergadering van de adviescommissie volkshuisves ting en ruimtelijke ordening van Brou wershaven. De commissie vergadert donderdag 24 maart, aanvang 19.30 uur. in het stadhuis. KAPELLE De derde trainingsrit van de stichting Trimbelangen Mid den-Zeeland is gewonnen door Jan van 't Westende. Er ontstond twee ronden voor het einde een kopgroep van vier coureurs, warvan Van 't Wes tende de snelste bleek te zijn. In de tweede categorie bleef alles bij elkaar en hieruit kwam Huismans uit Steenbergen als snelste sprinter over de finishlijn. Er kwamen 35 coureurs aan het vertrek. De uitslagen: (eerste categorie) 1 Jan van 't Westende, 's- Heerenhoek, 2 Jos Kole, Kapelle, 3 Daan Verhulst, Waarde. Tweede cate gorie: 1 Gerard Huismans, Steenber gen, 2 Hans Vreeke, Krabbendijke, 3 Kees Zweedijk, Oostdijk. Zaterdag wordt de vierde trainingsrit verreden. ERGEN OP ZOOM Roxy I, 20.15 ur: Dirty dancing, a.l. oxy II, 20 uur: One flew over the cuc- oo'snest, 12 jr. inem'Actueel I, 20 uur: Fatal attrac- on, 12 jr. mem,Actueel II, 20 uur: Amsterdam- ed, 12 jr. inem'Actueel III, 20 uur: Barfly, 12 jr. 0ES Grand, 20 uur: Amsterdam- ed. l'LST De Koning van Engeland, uur: Dirty dancing; 20 uur: Amster- amned; 20 uur: Fatal attraction; 20 ur: Luchtmacht academie. IDDELBURG Electro, 20.30 uur: sterdamned, ehuttershof, 20.30 uur: Belle de jour. ERNEUZEN Luxor, 20 uur: The emperor; 20 uur: Wallstreet. tlSSINGEN Alhambra I, 20 uur: atal attraction. lhambra II, 20 uur: Amsterdamned. XEL Kindergalerij: Werken van uitje Puttman (t/m 25/3). 'ERVLIET Art House, 9-12 uur: ersierde eieren, droogbloemen enz. RUINISSE Hal Stadhuis, 8.30-12 Werken van Kees van Damme art.). LRGH-HAAMSTEDE De Be- aerschole, 13.30-16.30 uur: Foto's van uue motoren (t/m 26/3). e Burght, 9-12, 14-17 en 19-21 uur: aaldkunst. GOES Galerie La Strada, 11-20 uur: 'In vorm', werken van John Verplanke. HEILLE Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktui gen. MIDDELBURG Zeeuwse Biblio theek, 18-21 uur: 'Arquitectonica, gis teren, vandaag en morgen kanten mutsen. Zeeuws Kunstenaarscentrum: Werken div. kunstenaars. Kloveniersdoelen, 14-17 uur: Werken 17 kunstenaars. TERNEUZEN Hal Stadhuis, 8.30-12 en 13.30-16 uur: Gouaches van Inge van der Kooij. VLISSINGEN Reptielenzoo, 14- 17.30 uur: Expositie levende reptielen, amfibieën en insekten. IJZENDIJKE Streekmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Poesie-albums en foto grafie (t/m 27/3). Hulpcentra Noord- en Midden-Zeeland, tel. 01184-14444 (ook voor milieuklachten). Zeeuwsch-Vlaanderen - Alarmnummer 01150-12200 (brandweer en ambulance). SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 01180-15551, dag en nacht bereikbaar. Chr. hulpdienst Zeeland voor mensen in nood, tel. 01180-36251, van 10.00-24.00 uur- weekends van 20.00-24.00 uur. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 01184-14645, dag en nacht bereikbaar. Stichting 'Vrouwen bellen vrouwen', tel. 01100-32233. Kinder- en Jeugdtelefoon Zeeland, tel. 01180-38080, dag. van 16-20 uur. Bureau Vertrouwensarts Kindermishande ling, tel. 01180-28800. Aids Infolijn: tel. 01180-38384. HEINKENSZAND - Welke is de liefste? De vele bezoe kers in totaal ongeveer 2500 van de schaapskooi van de stichting Zeeuwse schaapskudden in Heinkens- zand konden afgelopen weekeinde geen keuze maken. Net was het kroost in een vertederende pose met foto- of filmcamera vastgelegd bij een paar lammetjes, of daar diende het volgende tafereel zich alweer aan. Zowel op de extra ingelaste open dag op zaterdag als op zondag liep het storm van ouders en kinderen die de jonge lammetjes wilden bekijken. Vooral de pasgeboren vierling stond volop in de belangstelling. Af en toe ver drongen zelfs enkele honderden bezoekers elkaar om oog in oog te kunnen staan met de dartele jongen en hun moeders. ZIERIKZEE - De sportraadpen ning 1987 van Zierikzee is toege kend aan Esther Goedhart-Schot, lid van atletiekvereniging Delta Sport uit de Scheldestad. De onder scheiding gaat naar haar toe we gens grote en langdurige inzet voor de atletieksport, zowel op wed- strijdgebied als bestuurlijk. Wet houder L. J. van Gastel (sport) reik te de penning zaterdagavond uit tij dens een feestelijke sportmanifestatie in Onderdak. Hij kon ook de sportraadpenning 1986 alsnog overhandigen aan Anton de Bruyn uit Bruinisse, trainingscoördinator van Delta Sport, die zich sterk heeft gemaakt voor aanleg van een kunststof-atle tiekbaan (hij kon de penning vorig jaar door omstandigheden niet in ontvangst nemen). Voor Esther Goedhart en Anton de Bruyn kwam het eerbewijs als een volslagen verrassing. Wethouder Van Gastel maakte duidelijk dat hun nominatie in de gemeentelijke sportraad (hij is daar voorzitter van) grote instemming kreeg. Hij vond dat beide sporters de penning dub bel en dwars hebben verdiend. Door zijn streven voor de kunststofbaan zette De Bruyn een groot aantal ver nieuwingen op het gebied van sport accommodaties in gang. Esther Goedhart is niet alleen regionaal (bestuurlijk) actief, maar ook op na tionaal niveau, als lid van de jeugd commissie van de atletiekunie. In Zierikzee nam ze recent het initia tief voor een project sport overdag. Tijdens de manifestatie huldigde Zierikzees burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs de sportman en sport ploeg van 1987. Sportman, met rui me voorspfong op de andere kandi daten werd Robert van der Vegt, lid van Delta Sport (atletiek) en Zeeuws kampioen kogelstoten, speer- en discuswerpen. Bij de natio nale kampioenschappen haalde hij in 1987 bij de B-junioren de derde plaats op het nummer discuswer pen. Tweede werd Nynke Botter weg, lid van Delta Sport (gymnas tiek) en in 1986 sportvrouw van het jaar. Ze werd in de pré-olympi sche klasse turnen Zeeuws en dis trictskampioen en vierde bij de Ne derlandse kampioenschappen. Op de derde plaats belandde Paul de Graaf, lid van de tafeltennisvereni ging Scaldina. Hij werd in 1987 mid den Zeeuws kampioen. De gymnastiekvereniging Delta Sport werd sportploeg van het jaar. De A-selectie kwam bij de Neder landse clubkampioenschappen op de tweede plaats. De tweede plaats was weggelegd voor de handboog sportvereniging Artemis. Een zestal van de vereniging werd Zeeuws kampioen. Het team behaalde ver volgens ook het kampioenschap van de regio Zuid. Bij de nationale wedstrijden werden ze zevende. De lawn tennisclub Zierikzee belandde op de derde plaats. Het eerste junio renteam werd kampioen in de lan delijke competitie junioren derde klas. Er was ook aandacht voor de indivi duele sportkampioenen uit 1987. Wethouder Van Gastel reikte me dailles uit aan: Tom van den Ouden, Marjolein Hanse, Werner Lodewijk, Robert van der Vegt, Marc van de Riet, Jan Konijnenburg, Annemie- ke Goedhart (atletiek); Nynke Bot terweg. Ernani de Boer, Carola van der Have (gymnastiek): Paul de Graaf (tafeltennis); Leon van der Wielen (schaatsen). Er werden kam pioenteams gehuldigd van de gymnastiekvereniging Delta Sport; de handbalvereniging Delta Sport; de handboogsportvereniging Arte- mis; de hockeyclub Schouwen-Dui veland; de korfbalvereniging All Ready; de lawn tennisclub Zierik zee; de tafeltennisvereniging Scaldi na. Het huldigingsprogramma, gepre senteerd door Wim Evertse, werd muzikaal omlijst door de harmonie Kunst en Eer. Demonstraties ver zorgden de karateschool Jozef Tol, de reddingbrigade Schouwen-Dui veland en schietvereniging Artemis. Wethouder Van Gastel toonde zich zeer verguld met deze tweede, mas sale sporthuldiging. Hij vond het erg plezierig dat op deze wijze sporters in het zonnetje gezet kunnen wor den. De wethouder maakte alvast de datum voor de manifestatie 1989 bekend: 18 maart. ANDAG 21 MAART 1988 Bij de verkiezing van de sportman; vrouw van het jaar werd Robert van der Vegt eerste, Nynke Botterioeg behaal de de tweede plaats en Paul van der Graaf werd derde. Verrijn Stuartweg 3 - Postbus 305 Beveiligings ei alarmgroep 4460 AS Goes Tel. 01100-27072 'mmm Installateur ZIERIKZEE Een frontale botsing op de provinciale weg tussen Zierik zee en Haamstede heeft zaterdag avond aan twee mensen het leven ge kost. De bestuurder van één van de bij de botsing betrokken auto's werd zwaar gewond. De slachtoffers zijn de 23-jarige A. A. van der Ven uit Kerk- werve en de 55-jarige mevrouw D. van Langevelde-Hamelink uit Hellevoet- sluis. Het ongeluk gebeurde zaterdagavond rond zes uur ter hoogte van Moriaans hoofd. Volgens de rijkspolitie raakte de auto van Van der Ven door nog on verklaarbare oorzaak op de linker weghelft en kwam frontaal in botsing met een tegenligger, de auto waarin het slachtoffer uit Hellevoetsluis zich bevond. De bestuurder van deze auto werd zwaar gewond overgebracht naar het Rode Kruis Ziekenhuis in Zierik zee. OVEZ ANDE - De samenwerkende ou derenbonden in de gemeente Borsele en de stichting Welzijn voor Ouderen Borsele houden vanmiddag, maan dag, een themabijeenkomst over wo nen. De bijeenkomst vindt plaats in het Ouderenontmoetingscentrum te Ovezande. Onder het motto 'Dat wil len we zelf bepalen' houden enkele sprekers een inleiding over woonvor men. Uitgangspunt is daarbij dat wonen niet alleen een dak boven het hoofd is, maar ook te maken heeft met woon comfort, de soort woning, de woonom geving, gezondheidsvoorzieningen en betaalbaarheid. Ook wordt gesproken over veiligheid en sociale contacten. Daarna is er gelegenheid voor discus sie. De bijeenkomst begint om 13.30 uur met een toespraak van voorzitter W. Remijn van de contactgroep wonen uit Breda. Daarna houden de heer L. S. Carper en merouw J. P. van Meel-Her- mus een inleiding. Daarover wordt in klein groepjes gepraat, waarna een fo rumdiscussie kan plaatsvinden. De themamiddag duurt tot 16.45 uur. VLISSINGEN - Bij de Stichting Insti tuut Gezondheidszorg - Opleidingen, IGO, in Vlissingen zijn drie mensen ge slaagd voor de eindexamens van de opleiding aantekening kinderverple ging. Dit zijn de volgende dames: M. T. Dreessen-Barbier, Stichting Ooster- scheldeziekenhuizen in Goes, M. I. Ko- geler, Stichting Streekziekenhuis Wal cheren, F. C. M. Adan, Stichting Streekziekenhuis Walcheren. GOES - Van een parkeerterrein aan de Oostwal is zaterdag een beige Merce des gestolen ter waarde van 27.000 gul den. De auto, met het kenteken JL-85- VH moet zijn ontvreemd tussen 16.15 en 20.45 uur. Het voertuig is eigendom van een Yersekenaar. BRUINISSE De fracties van SGP en RPF/GPV in provinciale staten van Zeeland brengen donderdag 31 maart een werkbezoek aan Bruinisse. Dat be gint om 14.15 uur. Na ontvangst in het gemeentehuis, waar burgemeester T. C. Hekman algemene informatie ver strekt en wethouder C. J. van Liere de visserij belicht, wordt een rondrit langs bedrijven gemaakt. In verzor gingshuis In 't Opper bespreken de fracties het ouderenbeleid. Vooraf KRUININGEN - Burgemeester en wethouders van Reimerswaal willen de natuur- en landschapswaarden van de Yerseke Moer beter gaan be schermen. Het college stelt de ge meenteraad daarom voor het huidige voorbereidingsbesluit voor het ge bied aan te passen. Momenteel be staat er slechts een beperkt aanleg- vergunningenstelsel voor de Yerseke Moer wat betreft het reservaats- en beheersgebied. Zo is het nu bijvoor beeld mogelijk om welen, sloten en watergangen zonder aanlegvergun- ning te dempen; ook als dat ten koste zou gaan van de landschappelijke waarde. Burgemeester en wethouders willen voorkomen dat er ongewenste werk zaamheden in de Yerseke Moer wor den uitgevoerd, voordat de planherzie ning van kracht is. Het voorstel om een nieuw voorbereidingsbesluit vast te stellen komt dinsdag 29 maart aan de orde in de gemeenteraadsvergadering. Voorts vraagt het college een krediet van 6000 gulden om het gemeentehuis geschikt te maken als expositieruim te. Nu al kunnen kunstenaars hun werken daar tentoonstellen, maar het ontbreekt aan een goede verlichting van de ruimte. Aan de orde komt ver der het meerjarenprogramma voor de dorpsvernieuwing. Volgens dit plan zal het huidige beleid worden voortge zet. B en w steilen voor om boekhoudkun dig te gaan sleutelen aan tweetal reser ves. Op het moment heeft de gemeente ruim 5 miljoen gulden aan algemene reserve. Dat zou volgens het college naar de bevolking toe een vertekend beeld geven; de beleidsruimte van de gemeente is verhoudingsgewijs maar gering. Via enkele verschuivingen en vroegtijdige aflossingen van investe ringen wil het college de algemene re serve terugbrengen naar een 'mini mum' van ruim 1,5 miljoen gulden. Als 'winst' staat daartegenover dat de ge meente meer beleidsruimte krijgt. De raadsvergadering vindt plaats in het gemeentehuis van Reimerswaal te Kruiningen en vangt aan om 19.30 uur. SEROOSKERKE - Tijdens de leden vergadering van de Zeeuwse Ringrij- dersvereniging werd David van de Voorde gehuldigd. Hij kreeg als lid van verdienste een speldje. Hij is in 1955 in het bestuur gekozen bij de oprichting van de Zeeuwse Ringrijdersvereni- ging. Is tot 1962 in het bestuur geweest en daarna benoemd als lid voor de feestcommissie, dat heeft tien jaar ge daan. Na 1960 is Van de Voorde steeds actief geweest als commissielid en ju rylid bij de sjezen en de paarden. worden de zorgwoningen van de christelijke woningbouwvereniging Schouwen-Duiveland bezichtigd. Viswedstrijd Aan de tweede bekerwedstrijd van de hengelsport vereniging Kapelle, welke zaterdag is gehouden in de Westerschelde onder Biezelinge namen 51 mensen deel. Zij vingen gezamenlijk 474 boven maatse vissen en 493 ondermaatse. De grootste platvis werd gevangen door P. J. Lepoeter (bot van 570 gram). De uitslag van deze wedstrijd luidt als volgt: Groep A: 1 G. Lepoeter, 6155 pnt, 2 J. P. Le poeter, 5620, 3 H. Deegens, 4950; 4 L. van 't Westeinde, 3810; 5 M. Korstanje, 3775. Groep B: 1 P. J. Lepoeter, 6390 pnt; 2 C. Schijf, 3820; 3 Danny van 't Westeinde, 2900; 4 Peter Lepoeter, 2895; 5 G. Heerspink, 2805. De volgende wedstrijd is op zaterdag 9 april in het Schelde-Rijnkanaal van 14.00 tot 17.00 uur. Ongewenste intimiteiten - Het Vrouwenontmoetingscentrum te Zie rikzee behandelt op de thema-avond van 30 maart het onderwerp 'ongewen ste intimiteiten'. Daarmee wordt inge haakt op een actueel thema. De rijks overheid stelde recent vier speciale in specteurs aan, ter behandeling van ongewenste intimiteiten in het onder wijs. Steeds meer bedrijven en instel lingen zorgen voor een meldpunt hier voor. Tijdens de bijeenkomst wordt gepraat over wat ongewenste intimi teiten zijn en wat er aan gedaan kan worden. Ter inleiding is er een video band te zien, waarop zes vrouwen over hun ervaringen op het werk vertellen. De thema-avond wordt gehouden in het ontmoetingscentrum aan de Vis- straat en begint om 20.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 19