Schouwse doodgravers onderling in conflict De Sluisse Toren hield voor tweede keer schaaknacht Sporters uit Kapelle in het zorineye Intentieverklaring voor medisch- sociaal centrum in Hulst aangeboden FOTO/VIDEO VERSCHOORE a> ?as MEDEWERKER WELZIJNSDIENST M/V ONDERLINGE SAMENWERKING VERBROKEN Voorlichting over drainage in Kerkwerve Basisscholen krijgen voorlichtingspakket over tandheelkunde RESTAURANT T)E WAA& feritoonstèlUng oude inoiorén Bestuursvergadering van Stichting Je H M X P M uH P Z fdC VERPLEEGHUIS CORNELIASTICHTING Artsen: Dierenartsen Tandartsdiensten Apotheek: Wijkverpleging: NOORDWELLE Verkoping - De afdeling Westhoek van het Nederlandse Rode Kruis houdt zaterdag 27 februari een verko ping van welfare artikelen in het dorpshuis in Noordwelle en 19 maart in het dorpshuis in Serooskerke. De verkopingen zijn van 13.30 tot 16.30 uur. OOSTERLAND Eerste voorstelling De Schouwspelers ZIERIKZEE Themamiddag ANBO De afde ling Zierikzee van de Algemene Neder landse Bond van Ouderen (ANBO) houdt donderdag de maandelijkse themamiddag. Deze keer staat een spelmiddag op het programma. Te vens wordt er gesjoeld in het kader van de sjoelcompetitie voor de regionale seniorenmiddag. De spelmiddag in het gebouw Paternosterstraat begint om 14.00 uur. KWALITEITS KLEURENFOTO'S UNIEK OP SCHOUWEN-DUIVELAND Als het buiten weer koud en ongezellig is, zoek dan de gezellige warmte op van onze Alliance sauna. In een vriendelijke, comfortabele omge ving vindt u bij ons namelijk alle faciliteiten om u eens lekker gezond r te ontspannen. ^jJLIL EAJMCÜ ZATERDAG 27 FEBRUARI 1988 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZIERIKZEE - Het rommelt in de Schouwse uitvaartwereld. De Eerste Zierikzeese Begrafenisonderneming (EZBO) ligt in de clinch met begrafe nisondernemer J. W. de Keijzer uit Re- nesse. De twee oppenten proberen met behulp van advertenties in een regionaal nieuwsblad de bewoners van het eiland duidelijk te maken hoe ZIERIKZEE - De vereniging voor Be drijfsvoorlichting op Schouwen-Dui- veland houdt woensdag 2 maart een voorlichtingsmiddag over drainage, in samenwerking met het consulent schap voor de akker- en tuinbouw. De bijeenkomst begint om 13.30 uur op het bedrijf van gebr. Boot, aan de Kie- vitsweg te Kerkwerve. Het programma bestaat uit controle van de aanleg en werking van oude en nieuwe drains. Omstreeks 15.00 uur volgt, in het Tonnenmagazijn te Brou wershaven, een nabespreking door J. Kodde, specialist bodem en bemes ting en W, J. in 't Veld. bedrijfsvoor- lichter. SCHOUWEN-DUIVELAND 27 en 28 februari 1988 ALARMNUMMER 01184-14444 Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur:A. H.J M. Sleegers, Noordgouwe, tel. 01112-1480 Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur:J. Ph. P. Stenger, Burghseweg54, Haamstede, tel. 01115- 1861. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieuwer- kerk: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur:M. v. d. Berg, Weth. van Klinkenstr. 10, Nieu- werkerk, tel. 01114-1810. (Vanaf. zat. 9.00 uur): E. Wondergem, Zonnemaire, tel. 01112-1880. Spreekuren voor spoedgevallen zat. en zon. 17.00-17.30 uur: D. H. de Kup, Vroonweg 4, Burgh-Haamstede, tel. 01115-1359. Apotheek 'Zierikzee', Dam 18, tel. 01110-12906, geopend zat. van 9.00- 12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Zon. van 12.00-12.30 uur en van 18.00- 18.30 uur. Voor dringende hulpvragen is de dienstdoende wijkverpleegkundige (7 x 24 u.) te bereiken via het tel.no. 01110-14433. de vork in de steel zit. De EZBO plaat ste de eerste publicatie en meldde daarin dat de heer De Keijzer niet lan ger voor de EZBO werkzaam is. Daar op reageerde De Keijzer m :t de mede deling dat een en ander oi ider verve lende omstandigheden heeft plaats gevonden en de advertentie hem over viel, zodat geen tegenbericht meer in de krant geplaatst kon worden." In een toelichting vertelt mevrouw L. Arensman van de EZBO dat de oor zaak van de scheiding tussen EZBO en de heer De Keijzer aan de laatste te wijten is. De Keijzer functioneerde als contactpersoon voor de EZBO in Re- nesse. Volgens mevrouw Arensman kwam hij afspraken niet na en was sa menwerking niet meer mogelijk. De oorzaak van het conflict is gelegen in een verschillende kijk op de bedrijfs voering, zei ze. Mevrouw Arensman vertelde dat de heer De Keijzer weliswaar voor de EZ BO werkte, maar ondertussen te veel activiteiten ten behoeve van zichzelf ontplooide. „Op een zeker moment werd een grens overschreden. Zeker toen we van kistenleveranciers hoor den dat hij voor zichzelf wilde begin nen. Toen was er voor ons geen samen werking meer mogelijk", aldus me vrouw Arensman. De heer De Keijzer laat ondertussen via advertenties weten dat hij voor zichzelf is begonnen in Renesse. Des gevraagd vertelt zijn vrouw dat de heer De Keijzer niet bereid is commen taar te geven. „We vinden het allemaal minderwaardig", is het enige dat ze kwijt wil. Zondag 28 februari 1988 Nederlands-Hervormde Kerk. Brou wershaven 9.30 ds. Jonker (H.A.); Bruinisse 10 ds. Boogert en 17 kand. v. d. Ploeg; Burgh 10 ds. Ten Have; Drei- schor 9.30 dhr. Rouw; Eikerzee (Scha- rendijke) 11 ds. Mulder; Haamstede 10 ds. Kerssen en 19 ds. v. Mourik; Kerk werve 9.30 ds. Mulder; Nieuwerkerk 10 ds. Eversdijk; Noordgouwe 11 dhr. Rouw; Noordwelle 11 ds. Bregman (H.A.); Oosterland 10 ds. Vijvinkel en 18 ds. De Kieviet; Renesse 9.30 ds. Bregman (H.A.); Serooskerke 10 ds. Bates; Sirjansland 10 (H.A.), 18.30 ds. Boer; Zierikzee: Gasthuiskerk 9.30 ds. De Boo en 19 ds. v. d. Meer; Gasthuis- kerk 11 ds. Hendrikse; Zweeds R. Kr. Z.huis 18 da. v. Zoelen, r-k kerk 17 ds. Jonker; Zonnemairell ds. Jonker. Gereformeerde Kerk. Nieuwerkerk/ Oosterland 10 ds. Van Stroes en 17 dhr. Hartkamp. Gereformeerde Gemeente. Haamste de 10 en 18.30 dienst; Nieuwer- kerkfl9.30 en 15.30 leesdienst; Ooster land 10,14.30 en 18.30 leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Brui nisse 10 en 17 leesdienst; Oosterland 9.30,14 en 18 leesdienst. Christelijk-Gereformeerde Kerk. Haamstede 10 en 17 ds. Dijkstra; Kerk werve 10 en 18 ds. v. d. Sluys; Zierik zee 10 en 18 ds. De Graaf. Gereformeerde Gemeente in Neder land. Bruinisse 10 en 17 leesdienst; Nieuwerkerk 9.45 en 15.30 leesdienst; Zierikzee 10 en 18 leesdienst. Leger des Heils. Zierikzee 10 samen komst. Rooms-Katholieke Kerk. Haamstede 11 past. Verdaasdonk; Zierikzee9.30 past. Verdaasdonk, zat. 19 past. Ver daasdonk. Pinkstergemeente. Zierikzee (Meel- straat) 10 samenkomst, woensd. 20 sa menkomst. Evang. Lutherse Gemeente: Zierikzee 10 dhr. Oosterloo. SLUIS De schaakver eniging De Sluisse To ren hield afgelopen nacht voor de tweede maal een schaaknacht in café-restaurant Cen tral. Dertig deelnemers begonnen vrijdagavond om negen uur hun eerste partij, nadat burge meester M. L. Everaers van Sluis de openings zet verrichtte voor voorzitter A. van Gerk van de vereniging. Deze zet was hem ingefluis terd, bekende de burge meester openlijk. De deelnemers aan de schaaknacht waren niet alleen afkomstig uit Sluis,maar ook uit Bel gië, Vlissingen, Terneu- zen en Koewacht. De nacht was verdeeld in veertien ronden. In elke ronde speelde iedere deelnemer twee keer vijftien minuten. De jongste schaker is 14 jaar; de oudste 76 jaar. Deze laatste had al te kennen gegeven de nacht niet uit te spelen, maar om elf uur te stop pen. Bestuurslid van de Sluisse Toren Frank Gij- sel deed niet mee. „Vori ge keer kon ik op den duur de witte stukken niet meer van de zwarte onderscheiden. Zo'n nacht vergt enorm veei van een mens". De wedstrijdleiding ge bruikte een computer om uit te maken wie te gen wie schaakte en voor de uitslagen van de wed strijden. Om zeven uur vanmorgen zouden de schakers stoppen. Na het ontbijt volgden de wedstrijduitslagen en de prijsuitreiking. Voor elke deelnemer aan de schaaknacht was er een aandenken in de vorm van een kleine tin nen Sluisse toren; de to ren van het Sluisse Bel fort, gemaakt door de kunstenaar Josef van Mierlo. KAPELLE - Voor hun bijzondere verdiensten op sportgebied, zijn vrijdag in het Kapelse gemeente huis 23 sportkampioenen gehul digd. Uit handen van burgemeester J. van Bommel kreeg elke genomi neerde een tinnen bord, waarop de tak van sport stond vermeld. Het is de derde keer dat de gemeente Ka pelle sporters in het zonnetje zet. Voorzitter G. E. M. M. de Maat van de huldigingscommissie maakt de bij na volle raadszaal attent op het ex clusieve karakter van de ceremonie. „Wij stellen hogere eisen aan de kan didaten dan de omringende gemeen ten, waar je als clubkampioen al voor huldiging in aanmerking komt. Onze bedoeling is de exclusiviteit te bewa ren en daarom staat hier ook een se lect gezelschap", aldus De Maat. De kampioenen, waaronder ook men sen die binnen de organisatie van verenigingen en clubs hun sporen hebben verdiend, mochten aanslui tend hun presentje onder applaus in ontvangst nemen. De gehuldigden zijn: Edwin Nieuw- land (Zeeuws kampioen 100 meter vrije slag tot 10 jaar), Serge Segboer (Zeeuws kampioen 100 meter rug slag tot 16 jaar), Sandra Huissoon (Zeeuws kampioene veldcross, lid kampioensteam afd. West II, 2e klas), Martine Polfliet (lid kam pioensteam West II, 2e klas), Brian van Putten (lid kampioensteam 4 maal 100 meter estafette), Dennis Raadtgever (derde bij de European Challenger Cup voor cycle-cross), M. P. Louwerse (Zeeuws kampioen handboogschieten heren), J. Hage (Zeeuws kampioen darten), Frank Zoetewei (Zeeuws kampioen wiel rennen bij nieuwelingen als veldrij den), dames-volleybalteam BOK I: D. N. van de Doel, W. M. Vleugel-van Bremen, C. van Hoepen-Dieleman, S. L. Houtekamer-van Delft, P. E. van Popering en M. C. de Boe-Slinger (kampioen le klas district Zeelati tennis-mixteam van 't Swaecke: Lindenbergh, T. Gunter, E. Vern ris-Blok en J. Hoogesteger (als k; pioen gepromoveerd naar landeli 4e klas), P. M. J. Eversdijk (nation kampioen geweerschieten op 12 50 meter indoor en 50 en 100 mi outdoor), J. Oggel (vanwege grote zet voor atletiek) en M. Hameli Weststrate (40 jaar lid gymnasti vereniging WIK) en J. B. Polfliet ste plaats op 400 meter bij de Wc Transplant Games voor mensen een niertransplantatie hebben dergaan. Tevens tweede bij ho springen en derde op de 1500 met HULST Voorzitter F. A. van Spanje van de stuurgroep 'Medisch en sociaal centrum' kreeg vrijdagmiddag in de burgerzaal van het gemeentehuis in Hulst uit handen van prof dr A. J. P. Schrijvers de intentieverklaring aan geboden, voor de samenwerking tus sen zorgverleners en zorgverlenende instellingen in het Land van Hulst. Deze samenwerking is van groot be lang na de sluiting van het Hulster Sint-Liduina ziekenhuis. De heer Van Spanje sprak van een vreugdevolle dag voor het Land van Hulst en voor de Raad van de Volksge zondheid (RAVOZ) die de initiatiefne mer is voor het centrum. Van Spanje: „Met het uitvoeren van een voorstudie door de vakgroep Algemene Gezond heidszorg en Epidemiolgie van de Rijks Universiteit van Utrecht ver scheen prof dr A. J. P. Schrijvers ten tonele als een enthousiaste kracht die gelooft in ons doel. Zodoende zijn we tot een aanzet gekomen om genoemd centrum te realiseren waarbij er van- OOSTERLAND - In Oosterland is de toneelvereniging De Schouwspelers opgericht. De eerste voorstelling, van het blijspel Bokkesprongen, wordt vrijdag 18 maart gegeven in dorpshuis Oosterhof in Oosterland. Het toneelstuk begint om 20.00 uur. uit gegaan wordt dat dit in een deel van het huidige Sint-Liduina zieken huis komt". Prof dr A. J. P. Schrijvers zei dat de in tentieverklaring door veertig hulpver leners uit Hulst en Hontenisse is on dertekend. Het stuk omvat 29 artike len over onder meer de te verlenen zorg na de sluiting van het Sint-Liduina zie kenhuis, de samenwerking tussen de hulpverleners, de patiëntenvertegen woordiging, de financiën en het be stuur van het medisch en sociaal cen trum. De samenwerking moet voorko men dat mensen nergens terecht kun nen als het ziekenhuis dicht is. ZIERIKZEE - De basisscholen op Schouwen-Duiveland krijgen don derdag een zogenaamd tandheelkun dig voorlichtingspakket uitgereikt. Deze paketten worden betaald met het geld dat is overgebleven na de op heffing van de stichting tot bevorde ring van de schooltandverzorging op Schouwen-Duiveland. De paketten bestaan uit een multoband lessenpak ket, voorleesboeken, een groot gebits model, een tandenborstel en een in structie-diaserie. Toen de stichting op 1 augustus 1984 werd opgeheven werd een liquidatie commissie in het leven geroepen die de mogelijkheden zou onderzoeken om het batig saldo van ongeveer 5100 gul den een goede bestemming te geven. Het geld moest op een dusdanige ma nier worden besteed dat alle basis- en bijzondere scholen op Schouwen-Dui veland er van profiteren. Daarom is ge kozen voor het samenstellen van een tandheelkundig leerpakket. De uitreiking is om 16.15 uur in het stadhuis van Zierikzee. De Zierikzeese burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs houdt een korte toespraak en een af gevaardigde van de districtsgezond heidsdienst geeft een korte uiteenzet ting. Prof. Schrijvers beklemtoonde, dat de polikliniek niet alleen een spreekuur ruimte moet worden, maar dat er ook röntgen-, long- en laboratorium-on derzoek moet kunnen plaatsvinden. Schrijvers: „De verwachting is dat het ministerie hiermee akkoord zal gaan, al mag men de dag pas prijzen als het avond is. Er volgen nu besprekingen met subsidiënten om het geheel moge lijk te maken. Het zal een hele toer worden om voor één januari 1989 al het geld bij elkaar te hebben. Toch reke nen de ondertekenaars erop dat onge veer zes ton beschikbaar komt. Im mers Zeeuwsch-Vlaanderen heeft zelfs bij de nieuwste beddenreductie van staatssecretaris Dees thans te weinig bedden". De overhandiging van de samenwer kingsovereenkomst werd ook bijge woond door afgevaardigden van zo wel de gemeente Hulst als Hontenis- Klaar terwijl u winkelt! Zierikzee, Dam 5, 01110-12796. ^Sé "Waag" is een joric^ dynamisch huis. Dersoonlijke aandacht voor gast en gerecht op niveau zijn ken merkend voor ons be- drijfdat in 2 jaar tijd is uitgegroeid tot een gastrono misch begrip in de ^regio. dorpsplein 6 serooskerke (sch-d) 01117-1570 ter versterking van onze brigade zoeken wij con tact met jonge mensen, met gevoel voor perfectie. LEERLING KOK M/V 3de/4de jaars S.V.H. (jaarbetrekking) met enthousiasme en creativiteit. LEERLING GASTVROUW/HEER 3de/4de jaars S.V.H. (jaarbetrekking) met goede contactuele eigen schappen en een flinke dosis initiatief. AFWAS-HULPEN MA/ 17-20 jaar (part-time) Wat bieden wij: prettige werksfeer in een enthousiaste bri gade/reiskostenvergoeding; 40-urige werkweek/salaris volgens C.A.O. 8.3% vakantietoeslag. Sollicitaties na telefonische afspraak met dhr. of mevr. Simmers. BURGH-HAAMSTEDE - In ge bouw de Bewaerschole in. Burgh-Haamstede wordt van 5 tot en met 6 maart een tentoon stelling gehouden van foto's van oude motoren. Daar zijn onder meer Zündapp, FN, Terrot en DKW te zien. Het gaat om motoren uit de periode 1918 tot en met 1960. Een onder deel van de expositie vormt de geschiedenis en achtergrond in formatie over de tweewielers. Verder zijn vitrines aanwezig waarin schaalmodellen wofden getoond. De expositie wordt aan gevuld met accessoires, onderde len en motorkleding. Verder heeft de bibliotheek boeken over het onderwerp motoren in bruikleen afgestaan. De tentoon stelling is van maandag tot en met zaterdag geopend tussen 13.30 uur en 16.30 uur. ZIERIKZEE - Het bestuur van de stichting Jeugd Schouwen-Duiveland houdt dinsdag 8 maart een openbare vergadering in gebouw De Driehoek, aan het Kerkhof, te Zierikzee. Aan de orde komt onder meer de beno van Kees Verkerke als verteger diger van de sport. Voorts wor door jongeren gemaakte videofil toond. De bestuursvergadering om 19.30 uur. Q SCHOENEN P w Nieuwstraat 7 Bruinisse Tel. 01113-2058 de warmte op Zwanenburgseweg 11 4384 LW Vlissingen Telefoon 01184 - 72500/72393 De Corneliastichting te Zierikzee is het verpleeghuis voor Schouwen-Duiveland. Van de 120 paatsen zijn 60 plaatsen bestemd vooF somatische patiënten en 60 voor psycho geriatrische patiënten. Er zijn ca. 150 medewerk(st)ersdirekten indirekt bij de zorgverlening betrokken. Voor zo spoedig mogelijke indiensttreding vragen wij een voor 32 uurperweek. In de Welzijnsdienst werken 4 medewerk(st)ers onder leiding van het hoofd van de dienst. De aktiviteiten die ontwikkeld worden zijn gericht op de behoeften en mogelijkheden van de bewoner van ons verpleeg huis waarbij veel aandacht wordt gegeven aan een geode sfeer waarin elke bewoner zichzelf kan zijn. De volgende taken worden verricht door de welzijnsdienst: Hetzoveel mogelijk bevorderen en/of instandhouden van de zelfstandigheid van bewoners dooro.a. individueel gerichte aktiviteiten: het organiseren en leiden van groepsgerichte aktiviteiten; bijdragen tot multidisciplinaire zorgverlening in het kader van de uitvoering van een behandelplan. Voor deze funktie wordt gedacht aan een enthousiaste, vindingrijke, kreatieve kollega die: - ervaring heeft in het zelfstandig werken en omgaai met somatische bewoners en bij voorkeur teven: met psycho-geriatische bewoners; - in het bezit is van het diploma MBO aktiviteitenbegeleiding/arbeidstherapie/cultureel werk of diploma van een gelijkwaardige opleiding - zowel zelfstandig als in (multidisciplinair teamverband kan werken; - inzicht en belangstelling heeft voor het omgaar met de ouderwordende mens. Het salaris bedraagt min. 2.182,-en max. 3.096,-. De arbeidsvoorwaarden zijn vastgelegd in de CAO voor het Ziekenhuiswezen. Inlichtingen over deze funktie kunt u tijdens kantooruren inwinnen bij het hoofd van de welzijnsdienst dhr. G. W. de Groot, tel. 01110-12651 Schriftelijke sollicitaties kunt u vóór 12 maart a.s. richten aan de afdeling personeelszaken. EMU SANDSTROMWEG 2 - 4301 NW ZIERIKZEE - TEL. 01110-12

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 48