Zeei in IS K v atk eldlo ten >pei Toppers voor EWC en Mytilus in volleybal Niek van den Houten moet zes maanden revalideren Jack Schipper: we zij fanatieker en gretiger OVERWINNING VOOR AZ MÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ Timman mee aan leiding Werelrecord hoogspringer Thranhardt JWSC 1 Ere-divisie Frank Rijkaard uitgeleend aan Zaragoza Prestatieloop in Kruiningen VO€TBAL in zeeLAriD VERDACHTEN IN HEIZELDRAMA Dames Oemoemenoe kandidaat voor Nederlands team Wielervereniging wil organisatie Omloop overnemen Zwemmen Mytilus NA OPERATIE DOOR DOKTER MARTENS KANSEN STIJGEN VOOR ZEEUWSE ZATERDAGCLUBS TILBURG (ANP) - Afgezien van de begin- en slotfase van de wedstrijd heeft Roda JC geen problemen gehad om Willem II in eigen huis in bedwang te houden. Vroeg storend en fysiek sterker dan de beter voetballende Tilburgers, bogen de Lim burgers een vroege achterstand van 0-1 om in een voorsprong van 2-1, die pas enkele minuten voor het einde moest worden prijsgegeven. Vlissingen-Halsteren AZVV-Kloetinge Dinteloord-Serooskerke Everstein-Oostkapelle Zwart Wit-Hoek Zierikzee-SCO Sluiskil-NOAD Breskens-OSC ZATERDAG 27 FEBRUARI 1988 BRUSSEL (ANP) - De twintig Britten die worden ver dacht van de gewelddadigheden in het Brusselse Heizel- stadion in 1985 mogen na een voorrarrest van bijna vijf maanden in België terug naar Liverpool. Het gerechtshof in Brussel heeft hen op borgtocht vrijgelaten. Volgens een woordvoerder van het parket in Brussel zijn de twintig na betaling van ruim 6.000 gulden vrij om te gaan. Vrijlating op borgtocht is in België een vrij ongebruikelijke procedure. Tegen de uitspraak is geen beroep meer moge lijk. De woordvoerder kon niet zeggen wanneer het Heizel-pro- ces zal beginnen. Volgens gerechtelijke kringen zal dat niet eerder dan september van dit jaar zijn. Of de Britse voet- Roda JC gelijk tegen Willem II Willem II begon de wedstrijd sterk aanvallend met Broeken in de hoofd rol. Het offensief resulteerde na veer tien minuten in de openingstreffer van zijn voet, nadat eerder Mallien tegen de lat had gekopt. Direct na deze tref fer kroop Roda JC uit de schulp en creëerde zich kansen via vooral uit blinker Blattler. Maddock miste nog LINARES (Reuter/ANP) - Jan Tim man heeft zich in het sterk bezette schaaktoernooi in het Spaanse Lina res naast Beljavski aan de kop ge nesteld. De Amsterdammer bracht vrijdag op de eerste rustdag zijn afge broken partij uit de derde ronde tegen de Brit John Nunn tot een goed einde. Het was zijn tweede overwinning in het toernooi. Op de eerste dag had hij de Bulgaar Georgiev verslagen. Timman en Beljavski hebben 2,5 punt uit 3 partijen. Het duo wordt op een halfje gevolgd door de Rus Joesoepov, die wereldkampioene Maja Tsjiboer- danidze in de tweede zitting remise moest toestaan. De uitslagen van de afgebroken partijen zijn: Illescas (Spa) - Hjartarsson (IJs) 1/2 -1/2. De uitslagen van der derde ronde zijn: Bel javski (Sov) - Chandler (GBr) 1-0, Portisch (Hon) - Georgiev (Bul) 1/2-1/2, Nicolic (Joe) - Hjartarson (IJs) 1/2-1/2, Nunn (GBr) - Tim man (Ned) 1-0., niescas (Spa) - Ljubojevic (Joe) afg., Tsjiboerdanidze (Sov) - Joesoepov (Sov) 1/2 -1/2 De stand: 1/2. Timman/Beljavski (Sov) 2 1/2, 3. Joesoepov 2, 4. Ulescas 11/2 1 afg., 5/6/7. Nunn, Portisch (Hon), Georgiev (Bul) 11/2,8. Ljubojevic 1 1 afg., 9/10. Chandler (GBr), Hjartarsson (IJs) 1.11/12. Nikolic (Joe), Tsji boerdanidze 1/2. WEST-BERLIJN (SID) - De Westduit ser Carlo Thranhardt heeft vrijdag op het internationale atletiekgala in West-Berlijn het wereldrecord hoog springen verbeterd. De atleet uit Le- verkusen bracht het op 2 meter en 42 centimeter. Het oude record was in handen van de Zweed Sjöberg, die ruim een jaar geleden over 2.41 meter flopte. Sjöberg werd in Berlijn derde met 2 meter 34, de Westduitser Mögen- berg tweede met 2 meter 36. MIDDELBURG - Verschillende da mes van het Middelburgse rugbyteam Oemoemenoo zijn kandidaat voor het Nederlands team. Diane de la Mar, Mi randa Kesteloo, Miriam Wasterval, Renske Kruijk, Yvonne van Dijk, Mo nique Klein en Nancy Vader nemen aanstaan de zondag in Utrecht deel aan een trial van de rugbybond. Daarbij worden speelsters aangewe zen voor de Nederlandse selectie, die tijdens de pinksterdagen deelneemt aan het vierlandentoernooi in Frank rijk. Het damesteam van Oemoeme noe heeft nog alle kans op prolongatie van het landskampioenschap. De be slissing zal vrijwel zeker vallen op zon dag 6 maart in de wedstrijd van Oe moemenoe tegen RUS. TERNEUZEN De wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen heeft het comité Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen aangeboden de organisatie van die wedstrijd voor dit jaar over te nemen. Het comité heeft het aanbod in be raad genomen. Het bestuur van de WV Zeeuws-Vlaanderen heeft het aanbod gedaan, omdat men vindt dat de twee daagse etappewedstrijd in het belang van de amateurwielersport in de pro vincie behouden moet blijven. Gisteravond heeft een gesprek daar over plaatsgevonden. Maandag zal het comité laten weten al dan niet in te gaan op het voorstel. Als men het af wijst wil de wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen in samenwerking met het district Zeeland en Gijs Veerman, ex voorzitter van het Omloop-comité, in juni een alternatieve wedstrijd organi seren. een enorme kans voor Willem II, maar daarna trok Roda JC het initiatief naar zich toe. Na 22 minuten had dat resultaat. Van Geel doelpuntte na een doorgekopte bal van Smeets: 1-1. In de tweede helft begon Willem II op nieuw sterk, maar het offensief duurde nog korter dan voor de rust. In het ver dere verloop kregen beide ploegen beurtelings goede mogelijkheden. De Limburgers profiteerden er het eerst van via Raeven. Die schoot raak na een slecht weggewerkte hoekschop van Van Geel. Roda JC-doelman Ne- derburgh behoedde zijn ploeg in de Piet de Visser VLISSINGEN - John Vermeule en Kim Reijnierse starten zondag niet op de Nederlandse kampioenschappen veldlopen. Deze wedstrijd, die zondag wordt gehouden op de draf en ren baan in Schaesberg (Limburg), past niet in het schema van de beide atle ten uit Middelburg. Vermeule bereidt zich voor op de ma rathon Rotterdam, waarna de verdere opbouw begint voor de Olympische spelen in Seoul. Reijnierse verklaarde: „Ik heb een rustperiode ingebouwd, zodat ik langzaam kan werken naar de marathon in Amsterdam. Ik weet dat we best een redelijke kans hebben om bij de eersten te lopen in Schaesberg en dan een ticket te verdienen voor de wereldkampioenschappen in Nieuw- Zeeland. Maar je moet niet alles willen ten koste van andere belangrijke wed strijden", aldus Reijnierse. De deelname van de Zeeuwse atleten is niet groot. De Zeeuwse veldloop kampioen Leon van der Velden ver schijnt wel aan de start. Karen Glerum raakte vorige week bij een lichte trai ning op het strand geblesseerd Daar door kwam ze ook al niet aan de start bij de Nederlandse kampioenschap pen indoor. Niek Knol, haar trainer, vertelde: „Ka ren zal zeker nog een paar weken nodig hebben om weer te herstellen, daar door missen we jammer genoeg wel twee kampioenschappen". De Zeeuwse atleten voor Schaesberg zijn: Marathon: Rian van de Broeke, Ton van Eennenaam, Erik Gasteling, Ron Dellebeek, Manfred Meulmeester, Ca roline Daane. AV'56: Leon van der vel den, Gert van der Weele (korte cross), Marco Simonse, Johnny Sinke. Delta sport: Jan Hoek, Peter Wielaard, Hans Saman. Dynamo: Niels Koole, Miquel van Tongeren. RKHAV: Saskia Baerts, Christel Baerts, Christian van Waes, Kitty van Waes, Ines de Bliek. DEN HAAG (ANP) - De uitslagen van de vrijdagavond in de eredivisie ge speelde wedstrijden zijn: Willem 2 - Roda JC 2-2; Pee Zwolle - AZ 1-2. balsupporters, die vorig jaar na een zeer langdurige proce dure werden uitgeleverd, het proces zullen bijwonen, is nu een open vraag geworden. Zij kunnen niet een tweede keer ten behoeve van het proces worden uitgeleverd. Als zij verstek laten gaan, raken zij de borgsom kwijt. Worden ze bij verstek veroordeeld, dan kan België wel opnieuw om uitlevering vragen, aldus de woord-' voerder. In verband met de onlusten in het Heizelstadion zullen ook twee officieren van de rijkswacht en de oud-secretaris-ge neraal van de Belgische voetbalbond terechtstaan. Zij be vinden zich al op vrije voeten. PSV 22 19 3 0 41 82-18 Ajax 23 15 3 5 33 57-31 Willem II 24 11 6 7 28 43-32 FC Twente 22 10 6 6 26 43-31 WV 22 9 8 5 26 28-18 Haarlem 23 11 4 8 26 29-29 Feyenoord 21 10 5 6 25 44-34 Fort. Sitt 22 8 9 5 25 39-31 FC Utrecht 22 6 9 7 21 26-38 Sparta 23 7 7 9 21 27-27 RodaJC 24 7 6 11 20 31-37 PEC Zwolle 24 7 6 n 20 29-46 Den Bosch 21 7 4 10 18 31-36 Volendam 23 6 6 li 18 25-45 Groningen 23 6 5 12 17 33-43 AZ 24 4 9 11 17 26-50 Den Haag 20 5 5 10 15 32-39 DS '79 21 1 5 15 7 26-66 Derde periode Willem II 7 4 2 1 10 14- 8 Ajax 6 4 1 1 9 14- 3 PSV 6 3 3 0 9 16- 5 Haarlem 6 4 1 1 9 6- 4 FC Twente 5 3 2 0 8 14- 4 WV 6 3 2 1 8 7- 1 Volendam 6 3 2 1 8 6- 4 Fort. Sitt. 5 1 4 0 6 8- 6 Feyenoord 6 2 2 2 6 12- 9 RodaJC 7 1 4 2 6 5-12 AZ 7 1 4 2 6 6-13 FC Utrecht 5 1 3 1 5 3- 3 Groningen 6 2 0 4 4 8-10 Sparta 6 1 2 3 4 4- 9 Den Haag 5 1 1 3 3 8-15 PEC Zwolle 7 1 1 5 3 7-17 Den Bosch 4 0 0 4 0 3- 8 DS '79 4 0 0 4 0 3-13 slotfase herhaaldelijk voor de gelijk maker. Twee minuten voor het einde werd hij toch nog verslagen door Mal lien. De Willem Il-verdediger sprong net iets hoger: 2-2, een uitslag waar beide oefenmeesters zich tevreden over toonden. Willem II - Roda JC 2-2 (1-1). 14. Broeken 1-0, 22. Van Geel 1-1, 69. Raeven 1-2, 88. Mallien 2-2. Scheidsrechter: Blankenstein; toe schouwers: 6500. Gele kaart: Diliberto, Groenendijk en Van Geel (allen Roda). PEC Zwolle - AZ 1-2 (0-0) 49. Roos 0-1, 62. Yucedag 1-1,70. Krommendijk 1-2. Scheids rechter: Bulthuis; toeschouwers: 2500. Gele kaart: Roos, Krommendijk en Van der Hengst (allen AZ). MADRID (ANP) - Frank Rijkaard zal tot het einde van het lopende voetbal seizoen voor de Spaanse eerste divi sieclub Zaragoza spelen. Hij wordt voor die periode uitgeleend door Sporting Lissabon, de club, waarbij Rijkaard een verbintenis heeft geslo ten voor drie en een half jaar. Rijkaard zal hoogstwaarschijnlijk zondag 6 maart zijn debuut maken in Zaragoza tijdens de wedstrijd tegen Las Palmas. Hij speelde op 20 septem ber van het vorig jaar voor het laatst voor Ajax. Nadat in de nacht van woensdag op donderdag bekend werd, dat de Portu gese voetbalbond ook in hoger beroep bij het standpunt bleef, dat Rijkaard dit seizoen geen competitiewedstrij den voor Sporting mag spelen, zijn de onderhandelingen tussen Rijkaard en vertegenwoordigers van Sporting en Zaragoza in een stroomversnelling te recht gekomen. Rijkaard wordt de tweede buitenlan der bij Zaragoza, waar Ruben Sosa uit Uruguay actief is. Trainer is Manuel Villanova, die begin van dit seizoen Luis Costa opvolgde. Zaragoza neemt met 23 punten uit evenveel wedstrij den momenteel de negende plaats op de ranglijst in. Patrick Braam EMMEN (ANP) Hans Kroes heeft vrijdagavond in Emmen tijdens de nationale winterkampioenschappen het Nederlands record op de 100 meter rugslag verbeterd en gebracht op 56,35. seconden. Het oude record stond sinds twee jaar met 56,42 op zijn naam. Kroes leverde die prestatie als start zwemmer van de wisselslag-estafette ploeg van HPC. De club uit Heemstede kwam overigens niet verder dan de vierde plaats op dit onderdeel. Het goud ging naar het viertal van de Zee schuimers. De Zandvoorters Coone, Braam, Boerema en Joustra finishten na 3 minuten en 47,71 seconden en haalden daarmee het nationale record van AZPC (23 februari 1986) met bijna een seconde naar beneden. Hard werd er vrijdagavond ook gezwommen op de 50 meter vrije slag dames. Liefst vijf zwemsters bleven onder de Olympi sche richttijd van 26 seconden. Karin Brienesse was in de finale het snelst. Ze tikte aan na 25,44. Connie van Ben- tum miste het goud op een handbreed te. Marianne Muis werd derde. GOES - Vandaag (zaterdag) houdt de Goese atletiekvereniging AV'56 een wedstrijd over 10 Engelse mijl.Het startschot wordt gegeven voor de sporthal aan de Blauwhoefse weg in Kruiningen. Het parkoers loopt vanaf Kruiningen langs de Westerschelde dijk richting Waarde en terug naar Kruiningen door het recreatie-gebied Den Inkel. Vanaf 13.00 uur kan men zich inschrijven in de sporthal. Van vandaag tot en met zondag wordt in Emmen het eerste deel van de NK zwemmen gehouden. En in het zwem bad in Middelburg is de vierde en laat ste wedstrijd van de Zeeuwse competi tie niet-startvergunninghouders. Het gaat tussen Luctor, De Schelde, Schel- destroom en Zuidwester. VLISSINGEN/GOES - Twee Zeeuwse volleybalteams staan vandaag (zater dag) voor de belangrijkste wedstrijd van het seizoen. In de strijd om het kampioenschap van de derde divisie treffen de heren van EWC en de da mes van Mytilus in eigen huis de grootste concurrent. De Vlissingers spelen om 13.45 uur in sporthal Baskensburg in Vlissingen tegen Super Roosendaal, dat drie pun ten achterstand telt. De dames van Mytilus beginnen om 15.30 uur in De Poel in Goes met zes punten achter stand tegen koploper TDK Brevok 2. Het worden met name voor Ger Keij- zers krachtmetingen met een bijzon der karakter. Hij is niet alleen trainer van beide Zeeuwse formaties, maar speelt bovendien mee bij de heren van EWC. Met de 3-2 nederlaag tegen Super in Roosendaal nog vers in het geheugen, is hij gebrand op een sportieve revan che. Ger Keijzers verwacht veel pu bliek en vindt dat zijn ploeg licht favo riet is. „We spelen natuurlijk .thuis, maar daarnaast zegt iedereen dat wij beter zijn. Bovendien is het voor die mannen de belangrijkste wedstrijd. Zij moeten winnen", beweert hij. „En als wij ver liezen dan moeten we er voor zorgen dat we daarna geen steekjes meer la ten vallen." Ger Keijzers heeft ook in dat opzicht veel vertrouwen in zijn ploeg. „Wij zouden wat constanter moeten zijn." De Mytilus-dames wonnen eerder in de competitie in Breda met 1-3 van de Brevok-reserves, die zich daarna ech ter als een zeer constante ploeg heb ben gemanifesteerd. Na de ontluiste rende 3-0 nederlaag bij Torpedo (Keij zers: „Op een beetje domme manier weggegeven") is de Goese ploeg de aansluiting met de koploper in de der de divisie enigszins kwijt en daarom moet er morgen worden gewonnen. Verwijzend naar het resultaat in een oefenwedstrijd eerder deze week tegen tweede divisionist Symmachia (3-0 winst) is Ger Keijzers ervan overtuigd dat de Zeeuwse dames zeker niet kans loos zijn. „Ze hebben die kracht dus wel", vindt hij. „Maar ze moeten hun zenuwen in bedwang kunnen houden. Ze staan vierde en weten wat ze moe ten doen. Ze moeten zich nu zo volwas sen tonen dat ze thuis voor de tweede keer dit seizoen van die ploeg winnen." GOES - Zijn terugkeer op de Zeeuw se voetbalvelden wordt pas ver wacht aan het begin van de volgen de competitie. Maar eindelijk is er weer hoop op een volledig herstel van de 25-jarige Niek van den Hou ten. Maandenlang al sukkelt de aan valler van Kloetinge met een pijn lijke blessure aan zijn rechter en kel. Hij speelde tot nu toe in de com petitie slechts vier wedstrijden, want meestal moest hij vanaf de kant toekijken. Niek van den Hou ten was altijd „net weer gebles seerd" of „net hersteld". Vorig jaar al, toen hij na twee jaar Hoek zijn come-back maakte bij Kloetinge, moest hij zijn trainingen plotseling staken. Vanaf dat mo ment is de talentvolle spitsspeler nauwelijks in staat geweest om een volledige wedstrijd te spelen. De lij densweg heeft uiteindelijk geleid tot een zware operatie. Vorige week werd Niek van den Houten, die ad ministratief medewerker is bij ZHV in Goes, door de bekende Belgische dokter Mark Martens onder handen genomen. „Hij kon me na een onderzoek van vijf minuten al vertellen dat mijn en kelbanden volledig af waren en dat ik onmiddellijk geopereerd moest worden. Dat moet gebeurd zijn in de cember, toen we tegen Oostkapelle speelden." Daarvóór was de blessure dus nog niet zó ernstig. Niek van den Houten: „Ik was er in de voorbereiding in een wedstrijd te gen Mevo ook een keer doorgegaan. Het leek me toen nog niet zo ernstig. We dachten dat het met een paar we ken rusten en een beetje behandelen wel over zou gaan." Toch was het altijd al een zwakke plek: die enkel. Niek van den Houten: „Ja, maar ik had er in twee jaar nooit meer iets van gevoeld. Toen ik bij Hoek speel de ben ik eigenlijk nooit geblesseerd geweest. Drie, vier jaar geleden, Henk Houtekamer was toen nog trainer, had ik voor het eerst last van." Maar vorig jaar in december was het dus goed mis. Niek van den Houten: „Ik schopte tijdens een wedstrijd in de grond en dat moet de druppel geweest zijn. M'n voet werd onmiddellijk dik, weet ik nog. Toen dat weer geslon ken was zat er ineens speling op mijn enkel. Ik kon met m'n voet op de grond mijn scheenbeen wel ander halve centimeter naar achteren du wen." En doktor Martens wist gelijk dat de banden af waren? Niek van den Houten: „Hij heeft er vijf minuten naar gekeken. We moesten op een donderdagavond komen in Sint Gillis Waas. Ik reed er naar toe met Leo Slabbekoorn en wist onmiddellijk daarna wat me te wachten stond. M'n binnen- en bui tenband van de rechter enkel waren volledig af." Welke operatie hebben ze nu gedaan? Niek van den Houten: „Ik kon kie zen uit twee methodes. Ik was ook in het ziekenhuis in Goes geweest. Daar wilden ze me opereren volgens de methode Watson-Jones. Dokter Martens heeft een andere operatie gedaan: de Chrismann-snook. Waf wil dat zeggen? Niek van den Houten: „Hij heefteen bestaande pees in tweeën gesplitst, zo is het me verteld. Dan blijft er één deel in je voet zitten en het andere stuk komt los. Daarna wordt er een gaatje geboord in de enkel. Dat stuk pees gaat daar door en het wordt met een lus op drie plaatsen vastge zet." Maar wat is het verschil tusse die twee methodes? Niek van den Houten: „Dokter Mai tens heeft me verzekerd: dit kan nie misgaan. Hij zei: met deze method kun je weer aan topsport doen. Di andere operatie, de Watson-Jones, kennelijk niet voor sportmense; Dan kun je bijvoorbeeld nog gewoo boodschappen doen. Het is meer iet voor oudere mensen, lijkt me." Hoe lang duurt het nu voordo je weer mag spelen? Niek van den Houten: „Voorlopi heb ik allerlei schema's gekregen moet in de komende maande zwemmen, fietsen en hardlopen. Z( ker weet ik het nog niet, maar ik ma rekenen op een maand of zes. Da misschien kan ik er aan het begi van de volgende competitie wet staan." jgjj van den Houten: ik hoop er volgend jaar weer bij te zijn. VLISSINGEN - Trainer Jack Schip per heeft de spelers van Arnemui- den deze week al vele keren ge waarschuwd. Morgen (zaterdag) is Altena de tegenstander en hij weet uit ervaring dat het gevaarlijk is om deze ploeg te onderschatten. „We speelden in de vorige wed strijd als makke schapen", herin nert Schipper zich nog. Vooral daardoor leed Arnemuiden destijds een 3-1 nederlaag, maar de kansen lijken inmiddels te keren. Jack Schipper: „Zwart Wit en Alte na zijn op dit moment de grote ver liezers. Ik denk dat er een Zeeuwse ploeg uiteindelijk gaat profiteren van die misstappen. Dat kunnen wij ook nog altijd zijn, want we staan er beter voor dan vorig jaar rond deze tijd. Ik merk aan alles dat m'n spe lers fanatieker en gretiger zijn." Voor de thuiswedstrijd van vandaag kan Arnemuiden met de volledige ploeg aantreden. Kees Vermunt wacht nog altijd met smart op de terugkeer van Jaap Meerman (geblesseerd) en Marcel Schenk (geschorst). De enkelban den van Meerman zijn ook nu nog niet genezen. Kees Vermunt: „Hij kan voorlopig zelfs niet meetrainen en ik verwacht dan ook dat het zeker nog een paar weken duurt." Marcel Schenk zit zijn laatste wedstrijd uit. Donderdag, in een vriendschappe lijke wedstrijd uit tegen Roosendaal (1-0 winst) moest ook Leo Wesel zich al na tien minuten laten vervangen. De spitsspeler was geraakt aan zijn enkel. Zijn meespelen voor zondag is twijfelachtig. Voor AZVV spelen vandaag in de thuiswedstrijd tegen Kloetinge de revanche-gevoelens een grote rol. Jan Roose, één van de twee trainers van de Axelse ploeg, herin nert zich uit de vorige ontmoeting maar al te goed de strafschop die zijn elftal de das omdeed. „Ik vond Kloetinge toen helemaal geen top- ploeg en ze wonnen onverdiend." De 39-jarige Terneuzenaar, die zelf eventueel nog als invaller-doelman kan fungeren, schat de kansen van AZVV zeker niet somber in. „We hebben weer een echte ploeg", stelt hij vast. „Dat kleine stapje extra, dat ze voor de vorige trainer kenne lijk niet meer over hadden, doen ze nu weer wel. Met die inzet moeten we het dit jaar kunnen redden." AZVV mist tegen Kloetinge de nog geschorste Hans Bakker. Rinus Scheele en Jan van Drongelen zijn hersteld van hun ziekte en kunnen waarschijnlijk spelen. Kloetinge heeft nog twijfels over het meespelen van Arjo den Dekker. De lange spits heeft van vorige week een licht gekneusde rib overgehou den. Ook Leonard van den Houten (kneuzing) was nog niet helemaal fit. Ronald Bun speelt definitief niet en wordt vervangen door Jos van Bre men. Jan Meulmeester rekent in en tegen Dinteloord op een „echte knokwed- strijd". „Met voetballen haal je daar geen winst", weet hij uit ervaring. Hans Wattel is door een spierscheu- ring in het bovenbeen onzeker. Voor de rest beschikt de trainer over alle spelers uit zijn smalle selectie. „We kunnen ons een beetje veilig spe len", vindt Meulmeester. „Doen we dat in deze wedstrijd niet, dan wordt het nog krauwen." Dat geldt volgens Stoffel Schipper ook voor Oostkapelle, hoewel de druk bij deze club nog iets groter is. „We moeten eigenlijk winnen", be seft hij. „Anders wordt het volgende week tegen Wilhelmina d'r op of d'r onder." Gerard Schipper is deze week naar dokter De Baere in Breda geweest orn zijn enkel te laten on derzoeken. De uitslag van dat on derzoek is nog niet bekend. Hij speelt in Everstein nog wel mee. Wilco Braafhart keert na zijn schor sing terug in de verdediging v( Hoek. Frank Hemelsoet raakte de week weer geblesseerd aan zijn kn „Twee maanden geleden heeft daar ook mee gesukkeld", maa trainer Jacky van de Walle duic lijk. „Hij is nu naar de dokter weest om het beter te laten ondi zoeken. Jacky van de Walle vindt dat zi ploeg bij Zwart Wit niets heeft verliezen. „Ik denk dat ze daar nuwachtiger zullen zijn. Ze hebbft^: twee keer verloren in de laatste di wedstrijden. Voor ons kan het u eens gemakkelijker worden d:ie thuis tegen Dinteloord. We hebbflor namelijk te weinig kwaliteit om z het spel te maken." 8.1 I 'at her hol 7.! Hans van der Wekke van Zierikzlri moet het zondag nog doen zond twee van zijn vaste basiskrachte Bart Helbers en Patrick de Broeke zijn misschien wel langdurig uitg schakeld. Toch hoopt de trainer, t zijn ploeg waakzaam genoeg is, (fer< winst te spelen. „Maar SCO is ei moeilijke ploeg", waarschuwt hij. Nadat het vorige week een slipper! maakte (1-0 verlies) is Sluiskil i zoek naar herstel. Dat moet gebe ren in de thuiswedstrijd tegjfe; NOAD. De Tilburgers spelen overigens dikwijls hun beste we strijden. Jan Geelhoed heeft zi volledige selectie weer tot zijn schikking. Dennis de Bruyne en rel Wullems nemen de plaatsen van Bennie Boerjan en Bennie vi Leeuwe. Willy de Jaeger heeft zijn schorsi nog niet binnen gekregen en k dus zondag nog spelen met Bri kens. Zijn club heeft trouwens mondeling onderzoek aangevraai en hoopt de dreigende schorsing gedaan te maken. Verder is Br( kens volledig in de thuiwedstrijd gen OSC. sch ïtn ne lei 12.1 12.1 or 2.1 2.1 er 3.1 Ier

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 38