bureau sociale raadslieden in Vlissingen De Betho maakt haast met reorganisatie Leiders in hoofdklas blijven ongeslagen Kortgene kan vernieuwingen riolering niet zelf betalen Voorlichtingsa vond overNéeltje in Brouwershaven SLOTH GAAT DE ETHER IN Goede score Dianne Boone in Kapelle Initiatief Reacties Regio-omroep 'EDE BEKOSTIGD DOOR VALKENISSE Drempels VOLGEND JAAR BUDGETFINANCIERING EXTRA GELD PROVINCIE NODIG Speeltuin Wedstrijden SSV uitgesteld PZC/streek 15 ZAALVOETBAL WALCHEREN/DE BEVELANDEN TERDAG 27 FEBRUARI 1988 je SLOTH-studio in Tholen. Op de voorgrond de medewerkers J. Suikerbuik (l) en C. Burgers Ir). Lokale omroep drijft op inzet van vrijwilligers THOLEN Voor het goed functioneren van een lokale omroep is een en thousiast vrijwilligersteam met een grote inzet, een eerste vereiste. De he ten C. Burgers en J. van Elsacker uit Tholen beklemtonen dit keer op keer lis ze praten over het reilen en zeilen van de plaatselijke lokale omroep. In laar ruim tweejarig bestaan heeft de Thoolse zender een niet meer weg te lenken plaats veroverd in de Thoolse samenleving. e Stichting Lokale Omroep Tho- n, kortweg Sloth, blijkt verder ensen in haar gelederen te hebben ie, wanneer dat nodig is, bereid zijn té knokken voor het voortbestaan Jan het radiostation. Mede hierdoor kan de Sloth, als één van de eerste Brie lokale omroepen in Nederland, Vanaf dinsdag via de ether gaan uit- aenden. „De ethervergunning was voor de Sloth van levensbelang", vertelt Voorzitter Burgers. De Thoolse om roep begon in november 1985 haar iitzendingen via de kabel. Dat bleek ipen de enige manier om het radio- si ation in Tholen te verwezenlijken, lit hield echter in, dat slechts één lerde van de bevolking de lokale ra- lioprogramma's kon ontvangen. X>e vereniging Vrienden van de sloth telt momenteel vierhonderd éden. Dat komt neer op ruim tien ïrocent van de gezinnen. En daar 4jn we best tevreden mee", legt Van lllsacker uit. „Vanaf volgende week dinsdag kan iedereen ons signaal ihtvangen, met of zonder kabelaan sluiting, en dat in een straal van vijf- ihtwintig kilometer. Als we het goed lanpakken, hebben we binnen het ar duizend leden a tien gulden per ar. Dan kun je jezelf bedruipen", n Elsacker hoopt dat de Stichting verloop van tijd zonder gemeente- bsidie kan. „Dan zijn we helemaal lfstandig, als dat zou kunnen", ver- cht hij. je aanvraag voor de ethervergun- ng ging ongeveer een jaar geleden deur uit. Ambtelijke molens wil- jn nogal eens traag malen, moet fan Elsacker toen hebben gedacht. Ej besloot van tijd tot tijd de zaak farm te houden. Voor het hierop vol- ënde jaar vermeldde zijn agenda op klere eerste donderdag van de Du and 'WVC bellen'. Keer op keer leeg hij een ontwijkend antwoord, lp de vraag of hij het bellen op den pur niet beu werd, zegt de ver vroegd uitgetreden leraar met een veelbetekend: „Ja, maar de mensen aan de andere kant van de telefoon ook". Ook voor de hierna nog beno digde zendmachtiging hing de Sloth-secretaris heel wat keren aan de telefoon. Wekelijks informeerde hij, hoe het met de zendmachtiging van de Sloth stond. Vorige week bleek uiteindelijk, dat alle formali teiten om via de ether te gaan uitzen den, bleken te zijn afgehandeld. Be halve Tholen mogen het Friese Gaasterlan-Sleat en de Noordoost polder de lucht in. In het ruim tweejarig bestaan van de Sloth, is het aantal medewerkers uitgegroeid tot zestig vrijwilligers. Het overgrote deel van de groep waar de omroep eind 1985 mee van start ging, maakt hier nog steeds deel van uit. „Door zich als vrijwil liger aan te melden, tonen mensen al over enig initiatief te beschikken", redeneert Van Elsacker. „Op dit ge bied zitten ze ruim boven de middel maat. Het blijkt gewoon, dat ze wat met die iniatieven willen doen en hebben er wat voor over". Hij kenschetst het medewerkers team verder als een doorsnee van de hele bevolking. De groep bestaat uit mannen en vrouwen, van jong tot oud. „Allemaal hebben ze echter een super-idealisme, noem het maar freaken of fanaten, met dezelfde hob by". Evenals in vrijwel alle gevallen kost ook deze liefhebberij geld. De medewerkers ontvangen alleen een kilometervergoeding als ze 'op loka- tie' moeten werken. „En gratis koffie, als ze in de studio zijn", vult Van El sacker lachend aan. „We worden soms nog weieens ge zien als een veredelde piratenzender, maar dat klopt helemaal niet meer", vertelt voorzitter Burgers. Zijn ille gale zender Pinocchio, waarmee hij jaren in de lucht zat, was wel de voor loper van de Sloth. De uitzendingen van Pinocchio hadden een groot luis terpubliek en een groeiende vrien denvereniging. Voor de zomervakan tie van 1984 moesten de uitzendin gen worden gestaakt. Reden voor een aantal trouwe aanhangers om te zoeken naar een mogelijkheid om le gaal uit te gaan zenden. Na het vor men Van een stichtingsraad, be staande uit vertegenwoordigers van verenigingen, bleek de gemeente Tholen bereid een representativi- teitsverklaring voor de omroep in oprichting af te geven aan het minis terie van WVC. De OLON, de Organi satie Lokale Omroepen Nederland, stond de iniatiefnemers bij hun plan nen met raad en daad bij. Met een startsubsidie van de gemeente en toezegging voor een jaar gratis ge bruik van Burgers' apparatuur, in de door hem aangekochte en als studio ingerichte woning in de Regentesse- straat, kon de Sloth op 9 november 1985 haar uitzendingen beginnen. Els Frigge, eindredactrice van het nieuwsprogramma Sloth-accent, zegt te merken, dat de laatste tijd steeds meer mensen naar het actua liteitenprogramma luisteren. „Als we iets brengen, dat de mensen pakt, krijgen we gegarandeerd reac ties". Dit was met name het geval met een uitzending over kernener gie, kort na de ramp in Tsjernobyl, herinnert zij zich. Medewerkers van het Sloth-accent- team interviewden toen mensen uit Antwerpen en Borssele en spraken onder meer over het ontbreken van een deugdelijk rampenplan. Het ac tualiteitenteam spit ook landelijk nieuws uit, vooral wanneer het on derwerp ook van regionaal belang is en nodigt betrokken mensen in de studio uit of zendt een telefonisch ge voerd gesprek uit. Zo werd vorige week een gesprek gevoerd burge meestermet Van der Sluis van Hil versum. Reden voor het interview was in dit geval het feit, dat Van der Sluis benoemd was tot voorzitter van de Raad Ouderenbeleid. Ook bij de opening van de pijlerdam waren Sloth-accent medewerkers aanwezig voor een live-reportage. Heel wat be kende Nederlanders werden in de loop der tijd, bij een bezoek aan Tho len, voor de Sloth-microfoon ge haald. „We hadden een interview met Jules Deelder, dat was schitte rend", haalt Els Frigge op. „Ook de ministers Brinkman en Deetman hebben we gehad, deze week inter viewden we Sonja Barend en Ber- dien Stenberg". Bij het aankaarten van het feno meen Regionale Omroep Zeeland kijken Burgers en Van Elsacker enigszins bedenkelijk. Het spreekt voor zich dat beiden de verschillen de subsidiebedragen uit hun hoofd kennen. „Apparatuur kun je beta len", redeneert Van Elsacker, „een goed team niet". Weer schermt hij met de inzet en de teamgeest die vrijwilligers doorgaans tentoon spreiden. „Ik kan wel voor een hoop geld elf voetballers kopen, maar dat betekent nog niet, dat ik dan een pri ma elftal heb". De lokale omroep in Tholen staat de komende dagen nog wel enigszins onder hoogspanning. Het ministerie van WVC staat erop dat de overhan diging van de drie eerste ether-zend machtigingen aan lokale omroepen rechtstreeks door de omroepen wordt uitgezonden. Met man en macht wordt momenteel gewerkt om de nieuwe apparatuur aan te slui ten om eind deze week proef te kun nen draaien. Dinsdag van twaalf tot twee uur is er een extra Sloth-accen- tuitzending met een live reportage van de start van de lokale etherra dio. In de studio voeren Sloth-mede- werkers dan gesprekken met burge meester H.A. van der Munnik van Tholen, de vice-voorzitter van de Tweede Kamer, drs H. Eversdijk uit Heinkenszand en PvdA-statenlid H. Venekamp uit Tholen. Hierna volgt een rechtstreekse uitzending van de overhandiging van de etherzend machtigingen door minister N. Smit-Kroes. ISSINGEN De Vlissingse wet- ifler C. de Keijzer van sociale za- lopent officieel dinsdag 22 maart Bureau voor Sociale Raadslieden de Brouwenaarstraat in Vlissin- |Het bureau is ondergebracht in and van de Stichting Maatschap- ijke Dienstverlening Walcheren, van der Velde, sociaal raadsman, f|t zich in. Het kantoor is al wel tj publiek toegankelijk. Het Bu- I voor Sociale Raadslieden helpt bveg mensen wegwijs maken in doolhof van ambtelijke regelge- n de ingang van het pand van de iting Maatschappelijke Dienst- jning aan de Vlissingse Brouwe- traat hangt al een bord met de 'Bureau voor Sociale Raadslie- De sociaal raadsman Van der afkomstig van de Stichting Om an in Hilversum, heeft zijn kan- chter nog niet ingericht. In een staat een computer die is aange- op de informatiebank van de atie Instituten Raadslieden (FI- De klanten die willen weten op el geld zij recht hebben wanneer rden ontslagen, kunnen dat bij er Velde te weten komen. Hij kan ehulp van de computer uitreke- elke uitkering hen wacht op van de ingewikkelde Nieuwe oosheids Wet (NWW). zoekers van het bureau kunnen .11e regelingen van de overheid atie krijgen. Over huursubsidie, chelding van - gemeentelijke - ingen, studiefinanciering. „Je et niet zo gek bedenken of wij n gegevens", zegt Van der Velde jst op een archiefkast met vele hangmappen. De FIRA is voor hem ook wat dat betreft de informatiebron. Dit centrale instituut houdt verande ringen in de regelgeving dagelijks bij. „Wij hebben een heel ruime taak", merkt de kersverse raadsman op. „Als mensen hier komen, praten we samen over een oplossing van een probleem. Vaak zullen wij geen pasklaar ant woord kunnen geven. Wij verwijzen hen dan door naar een andere organi satie. Desnoods wordt vantevoren contact gelegd met de juiste persoon die bij zo'n instantie werkt". Het nut van een Bureau voor Sociale Raadslieden staat, aldus A. Pouwelse - hoofd algemene zaken van stichting maatschappelijke dienstverlening - en Van der Velde, buiten kijf. „Veel mensen weten wel iets van regelingen af', verklaart Pouwelse, „maar vaak zijn ze net niet goed op de hoogte. Offi ciële instanties zoals de belasting dienst en de Sociale Dienst hebben bovendien te hoge drempels. Daar wordt angstig tegenaan gekeken, als of ze de tegenpartij zouden zijn". Hetzelfde geldt naar het idee van Pou welse voor gemeenten. Hij betreurt het daarom dat alleen de gemeenten Vlis singen en Valkenisse medewerking verlenen aan de oprichting van een Bureau voor Sociale Raadslieden. De gemeente Middelburg stelt dat zij al een eigen informatiecentrum heeft. Ondanks de afwijzende houding van Middelburg hoopt Pouwelse dat in die plaats binnenkort een kantoor kan worden geopend. De gemeente Vlissingen en Valkenis se, samen vormen die de regio Zuid voor maatschappelijke dienstverle ning, bekostigen het Bureau voor So ciale Raadslieden uit de bijdragen die zij van de rijksoverheid krijgen. De nieuwe voorziening kan met een beetje goede wil worden gezien als een voort zetting van de in 1985 opgeheven Raads- en Advieswinkel. Dat informa tiepunt in Vlissingen draaide volledig op vrijwilligers, de zwakke plek naar de mening van de gemeente Vlissin gen. Het Woonlastencomite Vlissin gen nam na de sluiting van de Raads- en Advieswinkel het initiatief tot de oprichting van een nieuw en ook onaf hankelijk informatiebureau. De Stich ting Maatschappelijke Dienstverle- GOES - Het werkvoorzieningschap De Betho maakt haast met een interne reorganisatie. Het produktie-, toele- verings- en hoveniersbedrijf wil per 1 januari 1989 via invoering van bud getfinanciering grotendeels de eigen boontjes doppen. De Betho gaat dan meer als een normaal bedrijf werken, waarbij efficiency en kwaliteitsver betering hoog in het vaandel staan. Besloten is de reorganisatieplannen naar voren te halen, omdat directeur P. W. de Bakker om gezondheidsrede nen zijn functie een half jaar eerder neerlegt dan aanvankelijk de bedoe ling was. Het algemeen bestuur heeft algemeen bedrijfsleider A. W. Leen- houts als nieuwe directeur voorge dragen. In de voorgestelde structuur vervalt de functie van bedrijfsleider. De doelstelling van de Betho om in to taal vierhonderd WSW'ers aan het werk te helpen, blijft in de nieuwe op zet overeind. De Betho heeft momen teel 352 werknemers in dienst. Het werkvoorzieningschap meent recht te hebben op veertig WSW'ers extra, om dat het ministerie van sociale zaken de plannen voor de inmiddels voltooide nieuwbouw (in 1980) heeft afgestemd op gestage groei van de Betho. Direc tie en bestuur houden tevens rekening met een stijging van het aantal werk nemers naar vijfhonderd, wanneer de Betho eventueel samengaat met de so ciale werkplaats De Zuidhoek in Zie- rikzee. Het is niet onmogelijk dat een dergelijke fusie in de toekomst van bo venaf wordt opgelegd. Binnen de amb telijke organisatie is gekozen voor een staf, die wordt gevormd door de direc teur en de hoofden personeel en admi nistratieve zaken. De Thoolse vesti ging krijgt evenals het industrieel en het civiel-technisch werkverband in Goes een eigen bedrijfsleider. Alle deelnemende gemeenten zijn in middels per brief geïnformeerd over de invoering van budgetfinanciering. Di recteur Bakker hoopt dat de gemeen ten zich achter het dagelijks bestuur scharen. „Wij willen zo dicht mogelijk bij een normaal bedrijf staan". De Be tho houdt wat betreft de omvang van het budget vast aan de middelen die rijk (90 percent) en gemeenten (10 per cent) beschikbaar stellen. Eventuele calamiteiten —"elk bedrijf heeft wel eens een minder jaar kunnen wor den -opgevangen via een egalisatie fonds, een reservepotje dat als buffer dient. Een brede spreiding in de afne merskring blijft het streven. Daar- Burgerlijke stand VEERE i Geboren: Edwin L. de Jonge; Maria de Visser, Suzanne E. de Visser; Adriaan M. P. van Keulen; Alexander J. Lorier; Marcel Jongepier; Patrick Louws. Overleden: C. Contant, 93 jr.; J. K. de Nooijer, 79 jr.; P. Dekker, 79 jr.; C. Won- dergem, 66 jr.; H. Louwerse, 100 jr.; J. ;d. Gideonse, 63 jr. MARIEKERKE Geboren: Sjors, zv B. H. Corbijn en M. de Vries. Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: S. Wisse, 24 jr. en T. Blok, 21 jr. Overleden: L. Louwerse, 85 jr. naast zal de Betho haar opdrachtge vers in levertijden en prijzen voortdu rend moeten overtreffen, aldus de staf. Algemeen bedrijfsleider Leenhouts wijst erop dat het sociaal werkverband door een hogere efficiency (onder meer automatisering), kostenbewaking en kwaliteitsverbetering, met als gevolg een sterkere concurrentiepositie, meer zinvol werk kan leveren aan mensen met een handicap. Een extra accent op het bedrijfseconomisch management, betekent volgens hem niet dat de zwakste categorie werknemers, die een arbeidsprestatie van minder dan dertig percent levert, gaandeweg moet wijken. In de Betho-beleidsnota 1987- 1991 is vastgelegd dat deze groep de eerstkomende vijf jaar minimaal ne gen percent van het totaal aantal werknemers beslaat. En onderstreept Leenhouts nog eens de doelstelling: „Bij de Betho kom je pas binnen, als je een handicap hebt". MIDDELBURG - In de hoofdklas zaal voetbal regio Walcheren/De Bevelan- den is Maartense Tapijt na negentien wedstrijden nog steeds ongeslagen. De kampioen zegevierde met 6-1 over SC Torna. Schelde International klop te Sport Stijl Sinke met 9-7 en be houdt de tweede plaats. Parbo liep een 3-2 nederlaag op tegen VW Audi Poppe en Brammet je Dump werd met 17-4 onderuit gehaald door Schinkel Assurantiën. Warme Bakker Grent en Jong Ambon deelden de punten (5-5) en Maric en Feesthuis Goes speelden eveneens met 5-5 gelijk. De stand: 1 Maartense Tapijt 19-37,2 Schel de International 21-32,3 Feesthuis Goes 21- 24, 4 Sport Stijl Sinke 19-22, 5 Jong Ambon 19-19, 6 Schinkel Assurantiën 19-19, 7 War me Bakker Grent 19-18, 8 VW Audi Poppe 19-18,9 Maric 20-16,10 Brammetje Dump 19- 15,11 Parbo 20-9,12 SC Torna 19-5. Schelde International - Sport Stijl Sinke 9-7: Beide ploegen konden vrij uit spelen. Er stonden geen belangen meer op het spel. Het werd dan ook een aantrekkelijke partij zaalvoetbal. „Een voorbeeld voor het zaalvoetbal. Een prachtige partij", concludeerde de enthousiaste Goese competitielei der Jaap van Toledo na afloop. De strijd ging dikwijls gelijk op. Met de rust stond er een 4-4 stand op het sco rebord. Alleen in de slotfase was de Schelde-ploeg wat produktiever. De Goesenaren wonnen dan ook met 9-7. Gijs Baan (4x), Hennie Wijs (2x) en Ron Kodde schoten voor de Sport Stijl-ploeg raak. De doelpunten van Schelde International kwamen van Chris Bal (4x), André Smulders (3x), Peter van Bremen en Bram Schrier. Parbo - VW Audi Poppe 2-3: Parbo kon de punten goed gebruiken en probeer de dan ook de winst binnen te halen. De Audi-ploeg liet zich niet verschal ken. In de slotfase moesten de Goese naren het onderspit delven. Met de rust was de stand gelijk (1-1). Ad de Rooij, Ron van Dam en John Blok scoorden voor Audi Poppe. De Parbo- treffers waren van Lesley Doesburg en Jan-Willem de Kok. Maric - Feesthuis Goes 5-5: Er werd sloom en vaak irritant gespeeld. Maric moest het zelfs zonder wisselspelers stellen. In de eerste helft bouwden de Feesthuis-spelers een 4-1 voorsprong op. Maric gaf zich niet gewonnen en in de laatste minuut kwamen de Middel burgers zelfs nog langszij. Marcel de Nijs (2x), Kees Dorrepaal, Werner Blanckaert en Jacco Dorrepaal zorg den voor de Feesthuis-treffers. Patrick Vogel (4x) en René Schreuder doel puntten voor Maric. SC Torna - Maartense Tapijt 1-6: Met de rust had Maartense Tapijt al een 3-0 voorsprong opgebouwd. En het werd tenslotte 6-0 voordat Johan de Pagter in de laatste minuut de eer voor Torna kon redden. Edwin Leijnse (3x), Stoffel Schipper (2x) en John Tahapary maakten de doelpunten voor de kam- pioensploeg. WB Grent - Jong Ambon 5-5: Een leuke partij zaalvoetbal waarin Jong Ambon tot aan de laatste minuten aan de lei ding bleef. Twee minuten voor tijd stond Jong Ambon nog voor met 5-3. De Warme Bakkers kwamen toch nog langszij door twee treffers van Albert Slinger. De andere Grent-goals waren van Ron de Visser. Arie Pentury, Rein Telussa (2x), Izak Rehatta en Ronald Jongelings scoorden voor Jong Am- bon. Brammetje Dump - Schinkel As surantiën 4-17: Brammetje Dump moet het nog steeds zonder de gebles seerde keeper Klaas van Belzen stel len. Leo Leeuwesteijn moest het Dump-doel verdedigen. Een taak die hem niet al te best afging. Met de rust keken de Dumpers al tegen een 9-0 achterstand aan. In de tweede helft kwamen de Middelburgers nog wel en kele keren tot scoren, maar Schinkel deed dat toch aanmerkelijk beter. Het werd tenslotte 17-4. Michael Boedhoe (6x), Gert-Jan Bouterse (7x), Eric de Boer en Ron van Rosevelt (beiden 2x) scoorden voor Schinkel Assurantiin. Arthur Pouwelse (2x), Kees Vreeke en Wim Dekker maakten de tegengoals. Het wedstrijdprogramma voor woensdag 29 februari: sporthal Baskensburg, Vlissin gen: 20.20 uur Torna - Warme Bakker Grent, 21.15 uur Schinkel Assurantiën - Maric, 22.10 uur Sport Stijl Sinke - Brammetje Dump; sporthal De Bevelanden, Goes21.30 uur Schelde International - Parbo; sporthal Nassaulaan, Middelburg: 21.00 uur Jong Ambon - VW Audi Poppe, 21.50 uur Maarten se Tapijt - Feesthuis Goes. ning heeft hier onder meer op inge speeld. Het Bureau voor Sociale Raadslieden heeft in principe voor een jaar subdidie gekregen. Van der Velde is ervan over tuigd dat de nieuwe voorziening haar bestaansrecht kan bewijzen. Hij wil dat bereiken met de hulp van een aan tal vrijwilligers. Het bureau is maan dag, dinsdag, donderdag en vrijdag ge opend van 9.00 tot 12.30 uur en dinsdag en donderdag van 13.30 tot 15.30 uur. „Ik kan niet alles in m'n ééntje doen", verwacht de raadsman op voorhand. „Vandaar de behoefte aan vrijwilligers die af en toe een spreekuur draaien of de gegevens bijhouden". Sociaal raadsman Jan van der Velde: inwerken... KORTGENE - Vernieuwing van de rioleringen kost de gemeente Kortge ne zoveel geld, dat de komende jaren herhaaldelijk een beroep moet wor den gedaan op de provincie en in het bijzonder de knelpuntenpot. Dat blijkt uit de meerjarenplanning dorpsvernieuwing 1988 tot en met 1992. De provincie heeft voor de ver vanging van de riolering en herin richting van de Ringweg in Colijns- plaat twee ton subsidie toegezegd. Het jaarprogramma 1988 is hiermee sluitend gemaakt. De vernieuwing van de riolering aan de Ringweg, unet een gedeelte Have- laarstraat, gaat in totaal een kleine vijf ton kosten. In 1990 moet diep in de beurs worden getast voor hetzelfde karwei aan de Havelaarstraat. Vervan ging van de zeer slechte riolering gaat daar een kleine 6,5 ton kosten. Kortge ne rekent hiervoor op bijna drie ton steun uit de provinciale knelpunten- pot. Het leeuwedeel van de pot dorps vernieuwing wordt ook in 1991 besteed aan rioleringen. De Middenstraat in Kats is dan aan de beurt. Het is de be doeling een j aar later het oostelij k deel van de Kruisstraat en het noordelijk van de Beatrixstraat in Colijnsplaat KAPELLE Dianne Boone behaalde in Kapelle een uitstekende score in de klas Ll-dressuur: 129 punten, het hoogste totaal van de dag. De B- en Ll-klasse leverden op dit dressuurconcours nog wel een goed beeld op, maar er werden zeer lage punten toegekend aan de ruiters in de klasse L2 of hoger. De jury voor de ho gere rubrieken, mevrouw De Bruin, vond dat er veel zogenaamde 'basis- fouten' gemaakt worden, die ze zwaarder behoort te straffen dan bij voorbeeld slordigheidsfoutjes. Uitslagen: Klasse B: 1 Willy Opdenbrouw, Silly-Maid (Braanjenhoek) 126 pnt, 2 Silvia Scheers, Voland (Seros) 125, 3 Linda Blom- me, Firstsir (Scheldestad) 122. Klasse LI: 1 Dianne Boone, Voland (Seros) 129, 2 Louise Vader, Valerie (Gouwe Reijers) 123, 3 Marr Antheunisse Zeoliet (Braanjenhoek) 121, 4 Michael Antheunisse, Zeoliet (Braanjen hoek) 120. Klasse L2:1 Eppo Roovers, Lady killer (Seros) 116. Klasse Ml: 1 Mieke Evert- se, Adron (Seros) 118. Klasse M2: 1 Eppo Roovers, Adron (Seros) 108. Klasse Zl: 1 Lie- veke Goossens, Vosco (Oranjeruiters) 105. Klasse Z2:1 Lieveke Goossens, Silven 118. aan te pakken. Daarmee is een kleine 4,5 ton gemoeid. Kortgene gaat hier voor uit van een provinciale bijdrage van 135.000 gulden. De meerjarenplan ning komt donderdag 3 maart aan de orde in de gemeenteraad van Kortge ne, die vanaf 19.30 uur in het ge meentehuis vergadert. De raad buigt zich tevens over de aan leg van een nieuwe speeltuin in Co lijnsplaat. De huidige speelplaats aan de Havelaarstraat is volgens het colle ge niet geschikt voor kinderen tot om en nabij tien jaar. Ze zouden teveel worden gehinderd door oudere jeugd. Bovendien is de verkeerssituatie niet veilig genoeg. De kinderen moeten tel kens de Havelaarstraat oversteken. De bedoeling is voor genoemde leef tijdscategorie een nieuwe speeltuin aan te leggen tussen de Deltastraat, Zonnebloemstraat en Tulpstraat. B en w zijn bereid twaalf mille te betalen voor grondwerkzaamheden. De speel tuinvereniging, die zesduizend gulden subsidie heeft gekregen van Jantje Be ton, neemt de aanschaf van materia len voor eigen rekening. Door zelf werkzaamheid zal worden geprobeerd de kosten zoveel te drukken. De speel tuinvereniging, die vierduizend gul den in kas heeft, draait ook op voor de herinrichting van de bestaande speel tuin, hetgeen ongeveer 3500 gulden vergt. VLISSINGEN Alle competitiewed strijden van de vereniging SSV uit Goes, die voor vandaag (zaterdag) wa ren vastgesteld zijn uitgesteld. Dit in verband met het overlijden van be stuurslid Huib Trommel. BROUWERSHAVEN - Drie Schouwse plattelandsorganisaties houden dins dag 8 maart een voorlichtingsavond in het Tonnenmagazijn te Brouwers haven een voorlichtingsavond over de inrichtingsplannen Neeltje Jans en de mogelijke invloeden daarvan op Schouwen-duiveland. De themabij eenkomst wordt georganiseerd door de Plattelands Jongeren Zuid, de af delingen van de Bond van Platte landsvrouwen en de Kring Schou- wen-Duiveland van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij, (ZLM). Het programma omvat vijf inleiding waarin steeds gedurende vijftien mi nuten verschillende visies op de in richtingsplannen en de te verwachten gevolgen worden gegeven. De inlei ders zijn de Zeeuwse gedeputeerde voor recreatie en toerisme J. B. Vente- vogel, directeur ir. R. M. T. H. Adriaan- sens van de Planologische Dienst Zee land, voorzitter A. M. Kannekens van de Maatschappij van Nijverheid en Handel in Zeeland, F. Beekman, leraar aardrijkskunde en landschapskunde rijksscholengemeenschap Professor Zeeman in Zierikzee en Th. Kramer van de Zeeuwse Milieu Federatie, (ZMF). In verband met het grote aantal leden van de drie organiserende organisa ties, totaal zo'n vijftienhonderd, en de verwachte grote belangstelling is de bijeenkomst uitsluitend voor de eigen achterban toegankelijk. Na de inlei dingen is er gelegenheid met de spre kers van gedachten te wisselen, in de vorm van een forum-gesprek. De inlei dingen worden afgewisseld met mu ziek en cabaretliedjes, door platte landsvrouwen en -jongeren. De voorlichtingsbijeenkomst in Brou wershaven sluit aan op een gezamen lijk studieproject van de Schouwse platvelandsorganisaties over het on derwerp 'wonen en werken op het plat teland'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 15