Activiteiten vervolg op feest 700 jaar bestaan Bedrijf Zierikzee levert grootste kolengrijper af I Geluidsoverlast De Pul verdeelt raad Bruinisst Tennisclub Zierikzee wil tennishal bouwen Zes maanden gevangen voor diefstallen en weigeren bloedproef Commissie positief over uitbreiding parkeerplaatsen sportveld Renesse STICHTING WIL 'LEVEN' IN BERGEN OP ZOOM VVD-statenlid over Neeltje Jans Schieting Reuzendoopfeest Demonstratie kralenbreiwerk in Kapelle Stichting begint in Goes pastorale hulpverlening Verhuizing Zware schade bi aanrijding bij Zierikzee NA KLACHT VAN EEN OMWONENDE VERENIGINGEN GEPOLST OP BELANGSTELLING Ongelukkig Bromfietser lichtgewond bij valpartij PZC/ streek GOES Wereldgebedsdag Poppenbeurs - De Rotterdamse poppenvereniging POSEP houdt zon dag 6 maart een poppenbeurs in de Prins van Oranje in Goes. De beurs is geopend van 10.30 tot en met 17 uur. Verzamelaars van antieke poppen zijn aanwezig met collecties en accessoi res. Ook worden er zelfgemaakte pop pen vertoond. De mogelijkheid be staat oude poppen te laten taxeren. Dat geldt eveneens voor oud speel goed. KLOETINGE Postzegeldag - De afdeling Goes van de internationale vereniging Phi- latelica houdt zaterdag een grote fila telistische dag voor alle postzegelver zamelaars op de Bevelanden. De bij eenkomst in het verenigingsgebouw Amicitia te Kloetinge begint om 9.30 uur. Rond 11 uur is er een j eugdveiling, 's Middags om 14.00 uur is de grote vei ling voor leden en niet-leden. Er is een speciaal lokaal ingericht voor dege nen, die onderling postzegels willen ruilen. OUD-VOSSEMEER Biljarten In de competitie van het B-team van de Oudvossemeerse biljartvereniging Krijt op Tijd speelde Marien Moerland met 1.41 het beste gemiddelde. De hoogste serie was voor Matthijs Potappel met 8 caramboles en de kortste partij werd gespeeld door Wim de Leeuw in 21 beurten. De uitsla gen: Adriaan Havermans - Marien Moerland 2-0, Matthijs Potappel - Ton- nie Kruf 2-0, Wim de Leeuw - Fred Zweegers 2-0, Henk van Herpen - Koos Wessels 0-2 en Antoon van Daalen - Kees Steenpaal 0-2. WEMELDINGE Wandeltocht - De Goese wandel en volksdansgroep Kasporgo houdt zaterdag een snert-wandeltocht van uit Hotel Vredebest in Wemeldinge. De tocht (vijf of tien kilometer) begint om 14.00 uur. Inschrijven kan vanaf 13.15 uur. Na afloop krijgt iedere deel nemer een kop soep. WOLPHAARTSDIJK Kledingbeurs - In de Griffioen te Wolphaartsdijk is woensdag 9 maart vanaf 9.30 uur een zomerkledingbeurs. De helft van de opbrengst is bestemd voor peuterspeelzaal De Tjoekjes. Kinderen kunnen grabbelen. Kleding en speelgoed kan in de week van 29 fe bruari tot 4 maart tussen 9.30 en 11 uur worden ingeleverd aan de Oostkerke- straat 12 en Papeweg 33. VRIJDAG 26 FEBRUARI 1988 BERGEN OP ZOOM - Een doopfeest met reuzen, een feeërieke stadswan deling door donker Bergen op Zoom, een processie door stad en nabijgele gen dorpen en als klap op de vuurpijl in 1991 een stoet, die de werken van de schilder Jeroen Bosch uitbeeldt. Voor dat laaste evenement rekent de stich ting Promotie Bergen op Zoom Acti viteiten (kortweg Proberga) op de me dewerking van ten minste 1200 men- COLIJNSPLAAT - Het VVD-statenlid J. I. Hennekeij gaat woensdag tijdens een vergadering van de WD-afdeling Noord-Beveland in op de ontwikke lingen op en rondom Neeltje Jans en de inrichting van de monding van de Oosterschelde. Daarnaast behandelt het statenlid en kele actuele provinciale zaken. Het openbare deel van de vergadering be gint om 20.45 uur in hotel-restaurant Zeelandia in Colijnsplaat. WOLPHAARTSDIJK De hand boogvereniging 'Doel naar Hoger' hield in Wolphaartsdijk haar koning- schieting op de liggende wip. Hieraan werd door 15 leden deelgenomen. In de tien te schieten ronden werd de blok- vogel geschoten door M. Verdonk, R. Klippel en C. Korstanje. De laatste mag de titel koning 1988 voeren. Burgerlijke stand THOLEN Geboren: Hubertus van der Schee; An na M. van de Klundert; Nicoline L. Rij- stenbil; Paul A. Jansen; Agnetha Overbeeke; Tijmen Keur; Pieter Th. Overbeeke; Fatiha Tihani; Yme C. Ot- tema; Engelina Pul; Samira Achah- bar; Jeffrey Chr. Paape; Steven F. Koenders; Leendert van de Pol; Jan Gunter; Johannes J. Hectors; Susan na M. Brinkman; Jacquelien Lupker; Bernardus J. Walraven; Jacobus A. Landa; Pieter E. de Vos; Wilhelmus A. J. Stuijts; Cornells M. van Oudenaar de; Adriaan P. Bevelander; Jozina C. Scherpenisse; Francina van der Laan; Noureddine Tihani; Willem P. Bazen; Hendrina Bogert; Petronella M. Oerle- mans; Izak A. Quist; Machiel P. van der Velde; Johannis C. J. Deurloo; Evi Pollie; Ingeborg Vermeulen; Jan C. van den Dikkenberg; Manuel Schot; Lena C. Wesdorp; Cornells J. Bosman; Stephanie Durieux; Bartel J. Quist. Getrouwd: L. M. van Popering en A. W. Quist; P. M. B. Bijl en T. P. van Driel; K. Albrecht en G. Th. G. Winterswijk; M. Geluk en J. H. Slaager; F. M. Grif fioen en C. P. M. M. Arends; C. M. van der Male en J. M. Burgers; J. M. M. Pen- nings en M. W. IJzerman. GOES - In de gereformeerde Ooster- kerk in Goes wordt vrijdag 4 maart een dienst gehouden in het kader van de wereldgebedsdag. De liturgie voor de ze dienst is gemaakt door vrouwen in Brazillië. Het thema van de kerk dienst, die om 19.30 uur begint, is 'Open Deuren'. sen. „Die personen moeten we zoeken van Roosendaal tot Willemstad en van Willemstad tot Goes", aldus voor zitter J. van Giels donderdagochtend tijdens een persconferentie in de Mar- kiezenstad, waar de stichting haar ac tiviteiten presenteerde. De stichting, de statuten moeten de notaris nog passeren, is opgericht om te voorkomen dat de stad Bergen op Zoom in een donker gat valt, na het succes van de viering van 700 jaar Heerlijkheid van Stad en Land Bergen op Zoom in 1987. In samenwerking met de gemeente en de plaatselijke VW tracht het bedrijfsleven groot scheepse evenementen te organiseren om de Brabantse stad 'in de kijkerd' te houden. Op zaterdag 19 maart, vanaf 20.00 tot 22.00 uur. trekt een met spotjes verlichte carnavalsstoet door Bergen op Zoom. De middenstand en de gemeente is gevraagd om zoveel mogelijk de straat- en etalageverlich ting te doven. Als vervolg op het slagen van het reu- zenhuwelijk in de zomer van vorig jaar wil Proberga op 7 mei een doopfeest op de Markt houden, waaraan ongeveer vijftig reuzen uit zowel Nederland als Vlaanderen deelnemen. Om het feest volledig te maken heeft de organisatie een vendelzwaaigroep uit België en een balletgroep uitgenodigd. „Dit jaar moet een programma bieden, dat wel iswaar niet zo groot is als dat van 1987, maar er moeten wel meer evenemen ten komen dan in 1986", aldus Van Giels. Behalve deze grootscheepse ac tiviteiten vinden de normale optoch ten en het jazzfestival gewoon door gang. In 1989 wil de promotiestichting pro beren de Oude Gertrudiskapel en de stadsfontein (vlakbij Kijk in de Pot, grenzend aan het Zoommeer) in oude luister te herstellen, waarvoor een be drag van honderdduizend gulden no dig is. Als dat lukt, staan er plannen op stapel om een kaarsenprocessie dwars door Bergen op Zoom te houden, waar na een korte plechtigheid volgt („daar voor proberen we de bisschoppen van Breda en Mechelen uit te nodigen") in de Gertrudiskerk. Alle Gertrudisparo- chies in Duitsland, België en Neder land (in totaal bijna driehonderd) krij gen daarvoor een rondschrijven. Als uitschieter is Proberga van plan om de vijf jaar een gigantische stoet, naar Belgisch voorbeeld, te organise ren in de Markiezenstad. Daarvoor is de Vlaming drs F. Vrommans ge vraagd, een kunsthistoricus die zijn hele leven heeft gewijd aan het opstel len van stoeten, zoals hij onder meer heeft gedaan in Brugge. „Het moet een stoet worden", zegt Van Giels, „die z'n weerga niet kent". Aan voor bereidingen denkt Vrommans onge veer drie jaar nodig te hebben voor kostuums, medewerkers en het op bouwen van de ongeveer twintig wa gens. Kosten: 600.000 gulden. Prober ga denkt quitte te spelen door een toe gangsprijs te heffen van ongeveer 15 gulden. KAPELLE Nelly Ruissen uit We meldinge is de komende week bijna dagelijks aanwezig in de openbare bi bliotheek aan de Van der Biltlaan in Kapelle om een demonstratie kralen- breien te geven. Ook is er in de biblio theek kralenbreiwerk van haar uitge stald. Het betreft voornamelijk Zeeuws klederdracht-materiaal met streekmotieven. Nelly Ruissen demonstreert hoe een kralenbreiwerk tot stand komt maan dag tussen 14.00 en 17.00 uur, dinsdag van 14.00 tot 17.00 en van 18.00 tot 20.00 uur, woensdag van 10.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur en tenslotte vrijdag van 14.00 tot 17.00 en van 18.00 tot 20.00 uur. GOES - Per 1 maart wordt in Goes een begin gemaakt met een pastoraal hulpverleningscentrum. Voor dit doel is de Stichting Pastoraal Hulp verleningscentrum Goes in het leven geroepen. Het hulpverleningscentrum richt zich op mensen die, door welke oorzaak dan ook, in de maatschappij zijn vast gelopen. De pastorale hulp wordt ver leend door een aantal mensen met ver schillende kerkelijke achtergronden. Het centrum is ondergebracht in 'De Villa', Van de Spiegelstraat 4. De spreekuren zijn: op dinsdag van 14 tot 16 uur en op donderdag van 19 tot 21 uur. De grootste kolengrijper ter wereld, de schaargrijper van de machinefabriek en constructiewerkplaatrs Nemag in Zierikzee, die bestemd is voor de Maasvlakte. ZIERIKZEE - De Zierikzeese ma chinefabriek en constructiewerk plaats Nemag heeft deze week de grootste kolengrijper ter wereld af geleverd. De grijper wordt bij de opdrachtgever op de Maasvlakte, de Emo (Europees massagoed-over slagbedrijf) bevestigd aan een zeer grote losbrug, met een vermogen van 85 ton. Op een ponton is het ge vaarte naar de Maasvlakte ver voerd. De grijper is meer dan 5 meter breed, 8,5 meter hoog en 6 meter lang. Het apparaat heeft een capaciteit van 60 kuub en weegt 36 ton. Het is een zo genoemde schaargrijper, waarop het Zierikzeese bedrijf een patent heeft. In 1972 bracht de Nemag dit type op de markt. „Iets heel nieuws", vertelt het hoofd verkoop N. L. Kool. „Voorheen maakten de overslagbedrijven gebruik van tremgrijpers, die onder gangboor den van schepen konden worden be vestigd. De capaciteit van de schaargrijper is ongeveer een derde groter. Het draaipunt zit lager en de sluitsnelheid is daardoor hoger. Een enorme vooruitgang dus". De vraag naar grijpers heeft de afge lopen jaren volgens Kool een enor me vlucht genomen. De capaciteit daarvan moet steeds verhoogd wor den. Naar een zo'n grote schaar als deze week is afgeleverd, is volgens Kool evenwel nauwelijks vraag, van wege de capaciteit die de losbrug moet hebben. Alleen in Japan staat een brug met dezelfde capaciteit als die op de Maasvlakte. Behalve de grijpers vervaardigt de Nemag kranen en andere hefinstal- laties en bandschrapers voor het reinigen van transportbanden. In 1980 verhuisde het bedrijf van Rot terdam naar Zierikzee. Vanwege een verandering van het bestem mingsplan moest de in 1924 opge richte onderneming een nieuwe lo- katie zoeken. Het bedrijfspand aan de Deltastraat in Zierikzee stond leeg en dat was volgens Kool goed koper dan een ander pand in Rotter dam. Kool meldt dat de produktiekosten in Zierikzee aanmerkelijk lager zijn dan in Rotterdam. In de havenstad had de Nemag vijf gebouwen in ge bruik. Veel geld verdween in het in terne transport. In Zierikzee zit het 70 werknemers tellende bedrijf in één pand en dat biedt grote voorde len. Bovendien vindt Kool dat het mo numentenstadje zeer gunstig ligt ten opzichte van de havens in Rot terdam en Antwerpen. En de Nemag heeft over de hele wereld afnemers. Vandaar dat het volgens Kool niet veel uitmaakt of het bedrijf geves tigd is in Rotterdam of Zierikzee. ZIERIKZEE - Op de provinciale bij Zierikzee zijn woensdagen twee personenauto's zwaar bi digd bij een aanrijding. Automobilist A. de V. uit Mei reed vanaf de parkeerplaats naa benzinestation de weg op en oversteken richting verkeerslii Daarbij merkte hij de auto, bes door A. S. uit Hansweert, niet vanaf de verkeerslichten richtini laridbrug reed. Een aanrijding vi Beide auto's liepen zware schade zijn waarschijnlijk geheel vernie Burgerlijke stand BORSELE Geboren: Geertrui, dv J. Kot en der Veer; Raïsa, zv B. A. C. M. Tic man en A. P. M. Smit; Caroline J N. J. van Mourik en A. J. Witte phanie, dv W. A. M. van Dame G. J. Oranje; Fabian, zv C. P. S. en A. C. R. van Dorp; Mark, zv R.p ard en A. J. Tissink; Adriaan, zv J perse en L. van der Heijden; Rut| F. zv P. H. van Rossum en G. C. N kop; Maria S. dv W. M. de Jonge P. M. de Kooning; Pieter J. zv M. rijs en E. M. Adriaanse; Johannes F. Lucasse en M. E. Oostdijk; Mat P. zv G. Frankhuisen en M. Verst) Pepijn, zv H. Adriaanse en C. J. 11 Adrichem; Rens G. zv B. E. van i en A. M. de Feijter; Quinten A. Murre en P. C. Pieper; Gommert J. J. van Koeveringe en C.N. E. B: horst; Jan J. Zv J. J. van Ginkel ec Dees; Lotte S. dv E. P. F. van He A. C. Speckmann; Rolf R. R. zv L M. Eisten en D. de Jong; Cornelis: C. M. Otte en A. M. Stigter; Marir, zv J. C. Kerkhove en A. J. Niet huijse; Jorim N. zv J. I. Scheele A. Oosterwegel; Evi, dv J. M. Ma en I. A. M. Olijhoek. Ondertrouwd: J. J. Sinke en N. V. Belzen; W. M. Witte en E. V. Frans van den Dries en C. J. Kaas; G. d Oosten en C. W. Verbrugge; W. Kokkelkorn en C. Sinke. Getrouwd: G. den Hartog en K. K vam Damme; J. J. de Muijnck ec M. Goense; A. K. Fioole en J. Jva Hage; W. M. Witte en E. V. Frans Overleden: M. Reichstein, ev Gielisse; J. Fierloos; J. J. Bor. Chr. M. J. Veraart, ev C. P. Rijk; J. Dreu, ev J. J. van Wingen; A. J. L Tilburg, ev A.M. Hanssens; P. v Velde, wv J. van Wingen; P. Pant: C. Zuiderdijk, wv C. C. Witkam; de Schipper, wv M. C. de Leeuw; de Jonge, ev T. Wieckardt; J. van steinde, wv J. C. Moison; C. Boon ev M. Verdonk; J. Hoogesteger, Mol; B. Kip, wv J. S. Oliemans. De huidige accommodatie van de tennisvereniging in plan West in Zierikzee. ZIERIKZEE - Het bestuur van de ten nisvereniging Zierikzee vindt dat er nu het Krayestein-complex in Burgh-Haamstede tijdelijk gesloten wordt een nieuwe tennishal moet worden gebouwd. Een globale platte grond is al gemaakt, en de gemeente Zierikzee onderzoekt momenteel de mogelijkheden of een en ander plano logisch in te passen is. Het bestuur van de Zierikzeese vereniging gaat in- bepaalde tijd te tennissen. Daar wordt veel gebruik van gemaakt." Omdat het doorspelen in de winter volgens Dool erg populair is, wil de ver eniging nog voor de komende winter een tennishal in Zierikzee hebben. Bij het bestaande park aan de Grevelin- genstraat in Zierikzee ligt een lap ge meentelijke grond, die naar het inzicht van het bestuur erg geschikt is om een tennishal te laten verrijzen. tussen de andere acht tennisvereni gingen op het eiland aanschrijven, om Ctppyi vniin vh te polsen of zij belangstelling hebben voor een tennishal. Schouwse tennissers die ook in dé win ter een balletje willen slaan, zijn nu veelal aangewezen op het sportcom plex Krayestein. Dat wordt komend jaar, in verband met de uitbreiding van het naastgelegen bungalowpark Burghstede, verbouwd en is dan tijde lijk gesloten. Van een eventuele nood voorziening voor de tennissers is vol gens de bedrijfsleider geen sprake. De tennisstichting Schouwen-Duive- land heeft de Bohemengroep, die de zaak exploiteert, gevraagd wat er na de verbouw en uitbreiding met het sportcomplex gaat gebeuren. De Bo hemengroep heeft de stichting te ver staan gegeven dat ook in het nieuwe sportcomplex, dat volgend jaar klaar moet zijn, de Schouwse tennissers van harte welkom zijn. De voorzitter van de tennisvereniging Zierikzee, D. Dool, gelooft daar niet zo in: „In de aanlooptijd zullen ze ons best nog willen hebben en kan er mis schien nog weieens een uurtje geten nist worden. Maar ze kunnen ons nooit de mogelijkheden bieden die wij altijd gehad hebben. De leden maken nu een afspraak om het hele jaar door op een De voorzitter van de tennisvereni ging meldt dat alleen gedacht wordt aan een tennishal. Een zogenoemd multi-functioneel gebouw, waarin bijvoorbeeld ook kan worden ges quasht, wijst het bestuur af. Dool: „Voor squashen is al een accommoda tie in Bruinisse. We willen geen ande re organisaties in de wielen rijden. Bovendien is dat financieel niet haal baar." Een plan voor een vier banen tellend complex is al klaar. In de tekening wordt de hal aan het bestaande club huis gebouwd, „om de kosten te druk ken", aldus Dool. Goedkoop zal het evenwel niet worden; de prijs wordt op ongeveer 1,1 miljoen gulden geschat. „Hoe we dit geld bij elkaar moeten krijgen, weten we nog niet", meldt de voorzitter van de tennisclub. „We moe ten eerst weten of er mogelijkheden zijn om de plannen te realiseren." Vol gens de Zierikzeese wethouder L. J. van Gastel staat het college van b en w positief ten opzichte van de plannen en onderzoekt de gemeente of een en ander te passen is in het bestemmings plan. Met enige nadruk stelt Dool dat een eventuele nieuwe tennishal geen zui ver Zierikzeese aangelegenheid is. Weliswaar neemt de Zierikzeese club het initiatief, maar de andere acht ver enigingen op Schouwen-Duiveland zijn aangeschreven met de vraag of de koppen bij elkaar kunnen worden ge stoken. Tegenover de 2000 Schouwse tennis sers, waarvan er 1500 lid zijn van een van de eilandelijke verenigingen, vindt Dool het welhaast een verplich ting te zorgen dat zij ook in de winter hun sport kunnen beoefenen. Gezien het aantal liefhebbers verwacht Dool dat er veel belangstelling zal zijn voor een nieuwe hal. BRUINISSE - Het college van burge meester en wethouders van Bruinisse vindt een klacht van één omwonende over geluidsoverlast uit jeugdsoos De Pul géén aanleiding een duizend gul den kostend onderzoek te laten ver richten. De fracties Algemeen Belang en Lijst Van de Velde onderschrijven deze unanieme mening van b en w, maar CDA en SGP in de gemeente raad nemen de klacht wèl ernstig ge noeg om daadwerkelijk meetappara tuur in te zetten, ondanks de relatief hoge kosten. De klaagbrief van de omwonende over hinderlijke disco-klanken in de late avonduren verdeelde donderdag avond de gemeenteraad van Bruinisse in twee kampen. Algemeen Belang en Lijst Van de Velde ondersteunden de schriftelijke ontwerp-reactie waarin b en w de klachten als overtrokken aan merken, en de klaagster bovendien la ten weten voorshands geen gemeente lijke meet-actie te zullen ondernemen. SGP en CDA eisten daarentegen van b en w de schriftelijke verzekering aan de omwonende dat op korte termijn onderzoek zal worden verricht op grond van de wet geluidhinder. „Wat belet het college nu eigenlijk om te la ten meten of de klacht al dan niet te recht is" betoogde G. E. Houtekamer, (SGP). Zijn opmerking was tevens het signaal voor een pittig debat, dat eindigde in een stemming over de ontwerp-brief waarin b en w de klaagster duidelijk maken dat alleen haar klacht onvol doende argumenten geeft om de in De Pul geproduceerde decibellen aan een dure meting te onderwerpen. Alge meen Belang en Lijst Van de Velde wa ren het volkomen eens met deze bood schap aan de omwonende. SGP en CDA echter meenden dat b en w zich er wat al te gemakkelijk van af wilden maken en eisten een antwoord dat bin nenkort wel degelijk actie zal worden ondernomen. De verdeeldheid tussen de fracties tij dens de raadsvergadering kreeg tot ge volg dat de volgens haar brief met ern stige geluidsoverlast kampende Bruse uit het gemeentehuis voorlopig in het geheel niets te horen zal krijgen. Want er waren zowel vijf raadsleden die het antwoord van b en w wilden verzenden (Algemeen Belang/Lijst Van de Velde), als vijf CDA'ers en SGP'ers die klaag ster wilden melden dat haar klachten serieus worden genomen, en bij de eerstvolgende gelegenheid in en om De Pul 'gemeten' zal worden. Voor burgemeester T. C. Hekman was de discussie, waarbij andermaal de jeugdsoos in het geding was, nogal te leurstellend, liet hij blijken. „Erg jammer, juist nu het weer goed gaat in De Pul", aldus Hekman. Hij benadrukte dat de klacht de jeugd soos opnieuw in discrediet dreigt te brengen. „Een hoogst ongelukkig mo ment nu De Pul met een goed functio nerend ouder-bestuur nog maar zeer onlangs en na oplossing van de proble men van geheel andere aard in het ver leden weer een nieuw begin heeft ge maakt. Anderen uit de directe woon omgeving hebben nooit klachten over geluidhinder kenbaar gemaakt." Tevergeefs hield burgemeester man CDA en SGP verder voor: soos loopt weer in de pas en het di gebeuren bij De Pul wijkt niet af dat in andere sozen. Als er meer ten zal er heus wel gemeten woi Het geluid van de muziek wordt veel mogelijk teruggenomen en den werken zelf intussen al aan v( tering van de geluidsisolatie." ZIERIKZÉE - Op de Lange Blok te Zierikzee is woensdagavond 18.45 uur een bromfietser licl wond geraakt bij een valpartij. D. uit Dreischor reed op zijn brom over het fietspad. Door de gladheid slipte hij, kwa: vallen en werd licht gewond aan schouder. Een plaatselijk arts be delde de bromfietser. De rijkspc van Schouwen-Duiveland nam D. naar het bureau, waar hij een blaa bloedproef moest ondergaan. Da; kon D. huiswaarts keren. MIDDELBURG De politierechter in Middelburg heeft donderdag de 22- jarige P. J. T. uit Kruiningen bij ver stek tot zes maanden gevangenisstraf waarvan één maand voorwaardelijk en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid veroordeeld voor een aan tal diefstallen, joyriding en weigeren van de bloedproef. Voor het rijden HAAMSTEDE - Het college van b en w van Westerschouwen stelt de ge meenteraad voor het aantal parkeer plaatsen bij het sportveld aan de Lao- ne in Renesse nog voor het komende seizoen uit te breiden van 70 tot 130. De 60 nieuwe parkeerplaatsen wor den uitgevoerd in een klinkerbestra ting. De totale aanleg- en inrichtings kosten van het terrein, alsmede een nieuwe uitbaning aan de Laone, zijn begroot op f 135.000,-. Het voorstel verkreeg donderdag de volledige in stemming van de commissie midden- en kleinbedrijf. Commissie-voorzitter A. J. Padmos, wethouder economische zaken en openbare werken, kondigde een dis cussie-nota aan over de parkeerpro blemen in Renesse. Ook dat kreeg de goedkeuring van de commissie, al werd door de mededeling van de wet houder een bespreking van het par keerprobleem voorlopig opgeschort. Wel werd nog het vorige zomer bij wij ze van proef ingevoerde bewaakt par keren aan de Oude Moolweg aange roerd. Aanleiding was met name een brief met bezwaren van de Midden stand Vereniging Renesse. Het voor naamste bezwaar van die zijde was, dat voor een parkeerplaats op het be waakt terrein het volle dagtarief moet worden betaald. Automobilisten die alleen voor een boodschap in Renesse moeten zijn maken dan ook rechts omkeer, was de ervaring van de ne ringdoenden. Wethouder Padmos bracht onder meer naar voren dat het bewaakt par keerterrein was bedoeld als een proef- maatregel voor het tegengaan van diefstallen uit en van auto's. Een par- keergeldheffing per kwartier zag hij niet zo zitten, omdat dit alleen kan sla gen met een nogal kostbaar automa tisch parkeerkaart-uitgiftesysteem. Overigens verwees hij ook wat de vorig seizoen opgedane ervaringen met het terrein Oude Moolweg betreft naar het discussie-stuk van het college, dat in de loop van volgende week gereed komt. zonder rijbewijs kreeg hij 200 boete en een week gevangenis v waardelijk opgelegd. Boveni moet hij een oude voorwaardel straf van drie weken uitzitten. In augustus 1986 werd hij in Goes gehouden met een auto die hij in zelfde stad had weggenomen. Hi gedronken maar wilde de bloed; niet ondergaan. Bovendien ontl een rijbewijs. In februari van het daarop werd hij gepakt terwij rondreed in de auto van zijn moe vriend, zonder dat deze hem daai toestemming had gegeven. In oktober 1986 brak hij in Goes it aantal autobussen in en maakte onder meer autopapieren en een visie buit. Op 17 december van dat probeerde hij samen met een ma! etalage van een juwelier in Krat) dijke leeg te roven. Het pantsergla zweek echter niet onder zijn bijlsla Dezelfde dag haalde hij in Yersek men met twee anderen een partijtj en garnalen uit een diepvriezer we Goes leverde een inbraak in een ning aan de Colijnhof een geldki met waardepapieren op. Verder ni te T. zich schuldig aan een aantal sendiefstallen. De behandeling van deze zaken lang op zich wachten daar T. rend is. Tenslotte werd de zaak bi stek afgedaan daar T. geen uitstel gevraagd. Het vonnis was confofl eis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 44