Springen in Goes om de nationale titels ario Been hunkert u al naar Italië Cees Priem: Anderson in prima vorm Gerhard Geerligs afgeknapt p het Zeeuwse wielrennen NI PZC/ sport 19 Timman remise tegen Portisch Boksen voor 22 miljoen OPDOEKEN DISTRIKTSPLOEG IS EEUWIG ZONDE Turnsters op oefening in Middelburg Baffi Zeeuwse rugbyers In zuidelijk team China AUSTRALIËR ZESDE IN SLOTRIT SICILIAANSE WIELERWEEK Succes Zeeuwse schakers in snelschaaktoernooi HEB ISRAEL OP EEN AARDIGE MANIER TERUGGEPAKT" Erkenning \oddel Kroegentochten Doorstroming Tweespalt Jan Timman LINARES (Reuter) - Jan Timman heeft remise gespeeld tegen de Hon gaar Portisch in zijn tweede partij van het schaaktoernooi van Linares. Na twee ronden deelt de enige Neder landse deelnemer de leiding met Nunn, Joesoepov en Beljavksi. Zij hebben anderhalf punt. De uitslagen van de tweede ronde zijn: Chandler (GBr) - Nicolic 1-0, Timman (Ned) - Portisch (Hon) 1/2-1/2, Joesoepov (Sov) - Bel- javski 1/2-1/2, Georgiev (Bul) - Sjiboerdnad- ze (Sov) 1-0, Ljubojevic (Joe) - Nunn (GBr) 1/ 2-1/2, Hjartarson (IJs) - Illescas (Spa) afg. Stand: 1. Timman, Nunn, Joesoepov en Bel javksi 1 1/2,5. Illescas, Ljubojevic, Portisch, Chandler en Georgiev 1,6. Hjartarson, Nico lic en Sjiboerdnadze 0. MIDDELBURG - Als voorbereiding op de distrikts-kampioenschappen en Grand Prix-toernooien turnen hiel den drie Zeeuwse verenigingen een onderlinge oefenwedstrijd in Middel burg. Bij de onlangs gehouden Kring- en provinciale kampioenschappen plaat sten alle deelneemsters zich voor de voorwedstrijden Zuid. De uitslagen: Klasse 4A: 1. Jomanda Scheele (Volharding) 14.50; 2. Brenda van Haveren (MTV) 13.45; 3. Esther Minderhoud (MTV) 12.40; Klasse 4B: 1. Manon Riphagen (MTV) 16.45; 2. Melanie Gan (Volharding) 14.90; 3. Marloes de Haze (Volharding) 14.50; Klasse 3B: 1. Wing Shan Cheuk (MTV) 19.00; 2. Caroline van der Lee (MTV) 17.75; 3. Sap!a Durik (VTV) 15.35; Klasse 2A: 1. Manuela van der Mast (MTV) 21.15. Klasse 2B: 1. Bianca de Vos (Volhar ding) 16.60; 2. Miranda Kerkhove (MTV) 16.05.Klasse IA: 1. Machteld Cijvat (MTV) 27.60. Klasse IB: 1. Nicole van der Have (Vol harding) 29.00. C-lijn 12-13 jaar: 1. Mariska de Haze (Volhar ding) 28.35; 2. Lara Heffelaar (MTV) 26.20; 3. Susan Post (VTV) 26.10; C-lijn 14-15 jaar: 1. Edith Houmes (MTV) 29.20. MODICA Vol verwachting kijkt Cees Priem uit naar de eerste voor jaarsklassiekers, de Omloop Het Volk (zaterdag 5 maart) en veertien dagen daarna Milaan San-Remo. Tijdens de Siciliaanse wielerweek groeit name lijk zijn vertrouwen in de Australi sche kopman van de TVM-formatie Phil Anderson en de Belgische sprin ter Johan Capiot. „Vooral Anderson rijdt geweldig sterk", vertelde Priem gisteren na de vijfde etappe, die werd gewonnen door de Deen Rolf Sören- sen. „Hij heeft in de finale twee keer enorm sterk aangevallen en werd jammer genoeg een kilometer voor de finish teruggepakt. Ondanks die zwa re inspanningen werd hij toch nog zesde in de massasprint. Dat zegt mij genoeg." In die sprint ontbreekt opvallend ge noeg zeer vaak de naam van Johan Ca piot bij de eerste tien. De verklaring van Priem is eenvoudig: „Hij rijdt wel redelijk maar zit steeds niet bij de eer sten. Dat komt ook omdat hij niet te veel risico's wil nemen. Net als ieder een werkt ook hij naar de klassiekers toe. Er wordt wel hard gereden, maar in de spurten zeggen ze toch zoiets als „zoek het uit". Wantje gaat hier geen valpartij riskeren. Capiot heeft zelfs een paar keer helemaal niet meege daan aan de eindsprint." De successen mogen dan, met uitzon dering van de ritzege van Jos Lammer- tink in de Ronde van de Middellandse Zee, nog op zich laten wachten, de Zeeuwse ploegleider heeft met name uit het verblijf met zijn team op het Zuiditaliaanse eiland Sicilië heel veel moed geput voor de confrontatie met de azen van de klassiekers. „We zullen zeker een rol mee kunnen spelen", be weert hij. DEN BOSCH - Hennie Zandbergen, Giel Nusselder, Hein Peeters, Bob Fuchs en Ben Westenburger van Oe- moemenoe uit Middelburg en Hans Markusse van Tovaal uit Goes maak ten deze week deel uit van het rugby- team van het district Zuid, dat in Den Bosch met 17-10 verloor van Studen ten. Ook in het zuidelijke team onder 23 jaar speelden verschillende Zeeu wen: Edo Jansen, Harm-Jan de Voogd en Jan Albregtse van Oemoemenoe. Dit team verloor met 42-17 van Stu denten. De wielerploeg van Bartolozzi stond woensdag in de laatste etappe van de Siciliaanse Week, ondanks de aanval len van Anderson, geen verschuivin gen in het klassement meer toe. De sprinter Adriano Baffi, een van de be schermelingen van ploegleider Bar tolozzi, werd gehuldigd als winnaar nadat het peloton in de rit van Avola naar Modica over 171 kilometer vol tallig was gebleven. Adri van der Poel roerde zich opnieuw bij de aankomst. De Brabander, bezig aan een sterk begin van het seizoen, eindigde als derde. Hij werd voorafge gaan door winnaar Rolf Sörensen en Silvio Martinello. Henri Manders werd vijfde. Baffi kwam te voet over de finish. Ter wijl hij aanzette voor de sprint, kwam hij twintig meter voor de streep ten val. De zoon van de in de jaren vijftig bekende coureur Pierino Baffi liep lichte verwondingen op. Vorig jaar on derscheidde Baffi zich als een sterk sprinter in de Ronde van Italië. Hij moest het echter afleggen tegen de ex plosieve kracht van zijn landgenoot Bontempi. De uitslag is: 1. Sörensen (Den) 171 km in 4.23.36, 2. Martinello (Ita), 3. Adri van der Poel, 4. Cassani (Ita), 5. Manders (Ned), 6. Anderson (Aus), 7. Di Basco (Ita), 8. Massi (Ita), 9. Ghirotto (Ita), 10. Gianetti (Ita), 15. Rooks (Ned), allen in dezelfde tijd als Sören sen.. Klassement: 1. Baffi (Ita), 2. Saronni (Ita) op 0.03, 3. Passera (Ita) zt, 4. Sörensen 0.04, 5. Fignon (Fra) 0.05, 6. Contini (Ita) 0.09, 7. Di Basco 0.10, 8. Cassani 0.13, 9. Caroli (Ita) zt, 10. Canzoneri (Ita) zt. Naast de professionals van Jan Raas hebben ook de amateurs van Frits Schür (Van Aarle-Ecco) de Ronde van China, in de omgeving van Shanghai, op de kalender staan. Schür, wiens renners in het afgelopen seizoen onder andere twee etappe-overwinningen in de Vredeskoers, het nationale kam pioenschap. Olympia's Ronde en alle prijzen in de Omloop van de Mijn streek wonnen, heeft over China nog geen zekerheid. „Raas vermoedelijk ook niet", stelde Schür. „Vorig jaar is er in de Ronde van Ierland over ge sproken en de bedoeling is dat een deel van de ploegen, die eind september in Ierland starten van 18 tot 24 oktober in China zullen rijden." De meest succesvolle amateurploeg van het afgelopen seizoen zal in het nieuwe jaar de strijd met bondscoach André Boskamp niet uit de weg gaan. „Hoewel de kaarten voor Seoul, als er Nederlandse amateurs gaan, feitelijk al verdeeld zijn, zullen wij proberen aan te tonen dat onze renners hun rechten hebben." Schür ziet als grote confrontatie de internationale ploe gentijdrit van Kollum. De springers en springsters van Volharding uit Goes met trainer Ben Weststrate op de voorgrond, derde van rechts. GOES - Jaap Weststrate uit Goes heeft over pech niet te klagen. De 23-jarige turner van Volharding was vorig jaar bij de nationale springkampioenschappen gebles seerd en moest daarom langs de kant blijven. „Als Matthijs Vossen en ik toen niet geblesseerd waren geweest, zou Volharding waar schijnlijk Nederlands kampioen op de lange mat zijn geworden. Nu werden we tweede", vertelt West strate. Zaterdag worden de Neder landse springkampioenschappen in het sportcentrum van Goes ge houden. En jawel hoor, ook nu is Jaap Weststrate weer geblesseerd. Toch blijft hij optimistisch: „Op de lange mat zijn we weer favoriet". De appel valt overigens niet ver van de boom: Jaap Weststrate is een zoon van Ben Weststrate, de trainer van de springgroep van Volharding. De Goese turnvereniging is een van de vele clubs, die zaterdag in het sportcentrum in actie komt: 81 ploe gen komen uit op zeven onderdelen. Bij deze teamwedstrijden (de ploe gen zijn zes tot acht man vrouw sterk) zijn de volgende onderdelen te beleven: mini-tramp-springen, ta felspringen, lange-mat-springen, kastspringen, paardspringen, vrije oefening en dubbele-mini-tramp- springen. Zeeland komt met twee clubs in de strijd: Volharding uit Goes en MTV uit Middelburg. De Goese club is ac tief op vijf onderdelen: mini-tramp, lange mat en tafelspringen bij de he ren en mini-tramp en lange mat bij de dames. Onder leiding van Koos Hamels en Jannie Vermeule komt MTV uit met een damesgroep op de lange mat. Jaap Weststrate kan melden, dat de leden van de springgroepen van Vol harding uit alle delen van Zeeland komen („en we hebben er zelfs een Belg en een Brabander bij"). De be kendste turners van de herengroep zijn Arthur van Reimersdal en Pa trick Tito. „Vele turners en turn sters, die aan springen doen, zijn af komstig uit de selectiegroepen van het turnen. Bij de dames hebben we bijvoorbeeld Willemien Langejans, Petra Vossen en Petra Sanderse", vertelt Jaap Weststrate. De aan zijn knie geblesseerde turner verwacht vooral concurrentie van Olympia IJsselmonde en van Lim burgse turnverenigingen: „Wij kun nen maar twee uur in de week trai nen, maar we weten dat de Limburg se clubs wel zes uur in de week trainen. Hoewel Jaap Weststrate voor de tweede keer in korte tijd vrij ernstig geblesseerd is geweest, zegt hij met nadruk dat de kans op bles sures bij het springen niet groter is dan in de meeste andere sporten: „De onderdelen zijn wel moeilijk maar niet risico-vol". De wedstrijden beginnen zaterdag morgen al om 10.15 uur. De aanvang van de middagwedstrijden is 14.00 uur. Omstreeks 17.30 uur is de prijs uitreiking te beleven. Jaap West strate noemt het tafelspringen "een van de meest spektaculaire onder delen". Op dat nummer komt de he- renploeg van Volharding om 16.42 uur in actie. Westsstrate: „We heb ben nog maar twee jaar een tafel, maar Volharding kan ook op dat on derdeel al aardig uit de voeten". RIJDAG 26 FEBRUARI 1988 BERGEN OP ZOOM Tijdens het snelschaaktoernooi in Bergen op Zoom bereikten twee Zeeuwse deelne mers, Eric Clarisse uit Goes en Man fred Kindt uit Westdorpe, een eerste plaats in groep A. Winnaar na een bar rage werd uiteindelijk Eric Clarisse. Albert Riemens uit Wemeldinge ein digde op een vierde plaats, terwijl Wouter Bliek uit Goes twaalfde werd. NEW YORK (DPA) - Voor het record bedrag van elf miljoen dollar (bijna 22 miljoen gulden) is de organisatie van de strijd om het wereldkampioen schap zwaargewicht tussen de Ameri kanen Mike Tyson en Michael Spinks naar Atlantic City in de staat New Jersey gegaan. Donald Trump, een miljonair uit New York legde die som op tafel voor het duel, waarvan de winnaar door de drie wereldbonden WBA, WBC en IBF, als wereldkampioen zal worden erkend. De partij vindt op 27 juni in het City Convention Centre plaats. Het oude record voor de organisatie van een titelgevecht stond op zeven miljoen dollar. Dat bedrag werd be taald voor het duel tussen Marvin Hagler en Sugar Ray Leonard. kan voetballen, maar heeft het le- gioen(tje) dit seizoen nauwelijks in vervoering kunnen brengen. Ook oe- fenmeester Rinus Israel was niet on der de indruk van de Rotterdamse lie veling en plantte Been tot tweemaal toe in de dug-out. Het leidde tot een ordinaire tweespalt in de Kuip, met het wegsturen van 'de dwarsligger' in de wintermaanden als gevolg. Mario Been zegt het niet hardop, maar de transfer naar Italië beschouwt hij vooral als een overwinning op Israel. „Hij vroeg zowat elke dag of ik al een club had. Die heb ik nu en nog wel een tje uit Italië, dus heb ik Israel op een aardige manier teruggepakt. Het is vervelend dat het allemaal zo is gelo pen. We kunnen niet goed met elkaar overweg. Ik ga liever in een goede ver standhouding weg, want ik ben en blijf een Feyenoorder. De club is altijd goed voor me geweest". Maar vooral is Been blij voor zichzelf: „Het is een erkenning als een Italiaan se club mij wil hebben. Die mensen ko pen je natuurlijk niet zomaar voor één miljoen gulden. Die waardering streelt me, daar kom ik gewoon voor uit. Ik heb altijd de overtuiging gehad dat ik kwaliteiten genoeg had voor een grote buitenlandse club". Drie seizoenen lang verplaatst Mario Been zijn werkterrein naar de stad met de scheve toeristische attractie, waar eerder Wim Kieft actief was. „Ik zal Wim dan ook zeker bellen om me op de hoogte te stellen van de club. Dat Pisa me drie jaar wil hebben zegt genoeg. Ze hebben vertrouwen in mij en dat zal in niet beschamen. Drie seizoenen is een risico, daar ben ik me van bewust. Het kan fout gaan, maar daar ga ik voorlopig niet van uit. Ik weet dat ik kan voetballen. Drie keer beter dan ik nu bij Feyenoord doe". In Rotterdam werd hij in 1984 na het vertrek van Johan Cruijff naar voren geschoven als de nieuwe spelbepaler. Waar hij zich in de jeugd onderscheid de met opvallend spel, kon hij zich in het licht van de schijnwerpers maar moeilijk aan de middelmaat onttrek ken. Eén officiële interland (Oosten- rijk-Nederland. 1-0) is het bewijs dat Been de last van het-moeten-preste- ren (nog) niet kan dragen. „Maar de hoop heb ik zeker nog niet opgegeven", klinkt Been strijdlustig. „Het gaat de laatste tijd weer aardig met me, dus heb ik het Europees kam pioenschap nog steeds in mijn achter hoofd. En bij Pisa probeer ik mij in de kijker van de bondscoach te spelen. Let maar op, Mario Been laat volgend seizoen van zich horen". De strijd tussen de bondscoach en de voor bijna twee ton gesponsorde ama teurploeg is in de afgelopen maanden nog eens opgelaaid. Eerder al werd het onaanvaardbaar over de werkwijze van Boskamp uitgesproken en dat standpunt is alleen maar versterkt door de poging van de nationale ama- teurcoach Joost van Adrichem naar zijn selectie over te brengen. Schür: „Als van Adrichem een werkelijke kans had op deelneming aan de Spe len, zou ik hem zonder meer hebben af gestaan. Voor mij is het echter een vaststaand feit dat de kaarten al door Boskamp geschud zijn. Misschien dat de complete selectie nog één nieuwe naam voor Seoul zou kunnen opleve ren. In zo'n geval geloof ik dat renners zich beter kunnen richten op hun toe komst bij de professionals." Ho Been: ze kopen je toch niet zomaar voor een miljoen. WmÊSÊmmm WÏM. Hi OES - Zeeland wielerland wacht p een topper. Het is tijd om het ga- nde gat dat viel na het vertrek |gm renners als Jan Raas, Kees iem en Kees Bal te dichten. Eén an is er volgens wielertrainer Ger- rd Geerligs uit Goes nodig om het loton Zeeuwse amateurs op sleep- uw te nemen. „Er is weer iemand dig, die wat uitstraalt. Die is er et. Een man als Raas, die niet al en heel hard kon fietsen, maar ook toriteit bezat. De competitie oet aangewakkerd worden", is de ste overtuiging van Geerligs. eerligs weet zeker, dat één anjer' een wereld van verschil kan tekenen in de Zeeuwse wielerwe- ld. „Er is geen gek meer, die het uw trekt. Bij de trimmers rijdt een ngen, Joop Bouwman, die vreselijk ard kan fietsen. Daardoor gaat de :st ook steeds harder, omdat ze niet ,eeds uit het wiel gereden willen [orden. Die ene jongen is onnoeme- k sterk. Iedereen heeft het er over. p zo'n renner zitten we bij de ama- ■urs te wachten". Jorig jaar rond deze tijd kon Ger- jard Geerligs vol overgave vertellen Ier de pas gerformeerde Zeeuwse gstriktsploeg. Op initiatief van dis- likts-bestuurslid Adrie de Winter Sadden de drie Zeeuwse wielerclubs Indelijk de vredespijp gerookt. De Reeuwse selectie zag het levenslicht tegen beter weten in zette Geer- s zich vol overgave in voor wat op wrhand al een doodgeboren kindje ek. Het idealisme van de Goese ielertrainer kende geen grenzen, aar in de loop van het seizoen oest hij toch constateren dat zelfs beste wil van de wereld onvol- aende was om de ploeg in stand te uden. Srcrligs ontkent nu dan ook niet, at hij volledig is „afgeknapt" op et Zeeuwse amateurwielrennen. I e botsende clubbelangen, de daar- it voortvloeiende fricties, roddel |i achterklap: Geerligs is het meer an zat. „De opzet was perfect. De Jerkste Zeeuwse renners in ploeg om de goede renners de gelegenheid te stellen eventu al door te stromen naar een hoger Iveau. De problemen kwamen in Ie loop van het seizoen. Ik zat vaak ièn hele week achter de telefoon om itii ploeg op de been te brengen". |chteraf moet Geerligs ook toege- n dat er fouten zijn gemaakt. De striktsploeg werd pas geformeerd en de wielerclubs hun programma oor het wegseizoen al hadden sa- engesteld. Bovendien werd de wordt de rem gezet op de doorstro ming". „We hadden iets moois. Ik bespeurde bij veel jongens een ouderwetse in stelling, maar dat is nu helemaal weg. We zijn nu weer bezig elkaar in de wielen te rijden. De start van de distriktsploeg was al moeilijk. Er was geen financiële basis, maar we zijn er toch me begonnen, omdat we dachten dat het goed was. Het schip is gestrand doordat de clubs hun poot stijf hielden. Het breekpunt vormde het dubbele programma dat sommige jongens in een weekend moesten rijden. Een keer met de club en een keer met de distriktsploeg. Dat kon niet". „Het had alleen gekund als de clubs de renners uitgeleend hadden en als het distrikt zeggenschap over die renners had kunnen krijgen. Vorig jaar was er sprake van voortdurende beïnvloeding vanuit de clubs". Voor het mislukken van de missie is volgens Geerligs niet direct een schuldige aan te wijzen. „Ik kan al leen zeggen dat de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen van de drie Zeeuwse clubs het beste heeft mee gewerkt". Door het opdoeken van de distrikts ploeg voorziet de Goese wielertrai ner op korte termijn weinig goeds voor het Zeeuwse amateurwielren nen. „De prikkel is daardoor wegge nomen. Het talent blijft zweven. De grootse ploegen zitten al vol en dan rest er niets anders dan voor je eigen club te blijven rijden". Bovendien plaatst Geerligs, die zelf een fana tieke sportbeoefenaar is, vraagte kens bij de mentaliteit van een aan tal renners. „Er zijn er maar een paar, die keihard trainen. Als ik hoor wat sommige jongens doen dan train ik zelf al tien keer harder. Het is allemaal zo wankel en als ik dan verhalen hoor over kroegen tochten. Er zijn er maar weinig, die zuinig zijn op hun lichaam". Bovendien ontbreekt het, zo meent hij, aan echte karakterjongens. „Jonge jongens bekijken het 1 of 2 jaar en zijn dan uitgekeken. Ze besef fen niet datje af en toe door een diep dal moet gaan. Daar groei je alleen maar van. Daarom kan ik zoveei be wondering opbrengen voor een schaatser als Gustafson. Hij kwam vanuit het niets, wordt Europees kampioen en pakt ook nog twee gou den plakken in Calgary. Ik zou me doodschamen als ik uit de wielen ge reden zou worden. Dan zou ik kei hard terugvechten. Dat besef ont breekt bij velen". druk, die bijvoórbeeld de wielerver enigingen Middelkamp en Zeeland op hun renners uitoefenden om toch maar in een bepaalde wedstrijd aan de start te verschijnen, schromelijk onderschat. Bij gebrek aan een echte leider in het gezelschap schikten de renners zich vaak naar de wil van de clubleiding. „Jammer, jammer, jammer", oor deelt de teleurgestelde Geerligs. „Men had moeten beseffen dat de distriktsploeg kansen bood aan jon gens, die ze anders nooit gehad zou den hebben. Een jongen als Patrick Tolhoek, die nu naar de profs is over gestapt, heeft toch de vruchten ge plukt van het rijden in de distrikts ploeg. Het was één van de rede nen waarom hij in de nationale selectie gekozen werd. Nogmaals, vanuit het distrikt kun je gemakke lijker doorstoten naar de top. Ik ge loof niet dat de Zeeuwse clubs dat al leen met hun eigen renners kunnen bolwerken. Met één goede ren ner kom je er niet. Om een goede ploeg te formeren heb je er minstens vier nodig". Geerligs betreurt het dan ook ten zeerste dat de clubbelangen - dus de commerciële belangen - voorrang kregen boven de sportieve. „Ik kan er wel begrip voor opbrengen dat men voor de eigen sponsor iets wil la ten zien, maar het is jammer dat een distriktsploeg om die reden uit el kaar valt. Ik zelf had er voor 200 pro cent geloof in. We hadden goede jon gens, er was kwaliteit en we hebben in klassieke wedstrijden toch goede prestaties geleverd. Dat is nu weg, omdat toch een aantal mensen niet weet waar ze mee bezig zijn". Het uiteen spatten van de Zeeuwse wielerselectie illustreert de broze verhoudingen tussen de Zeeuwse wielerclubs. Dat is geen nieuws ove rigens. Een club als de wielervereni ging Zeeland ontstond pas na een conflict bij Theo Middelkamp. Ger hard Geerligs is allerminst van plan het bestaansrecht van welke club dan ook te ondermijnen. „Maar", zegt hij met nadruk, „het is toch zon de dat iedereen alleen met zijn eigen straatje bezig is. Dat is vooral zonde voor de renners, want op deze manier Gerhard Geerligs TERDAM (GPD) - Mario Been is ötsvast van overtuigd: hij gaat in wat rechtzetten. In de volle Ra nse stadions zal de 24-jarige voet- er veel beter tot zijn recht komen de steeds leger wordende Feye- rd-Kuip, waar hij te boek stond een begenadigd talent, maar die lificatie niet altijd kon waarma- Getergd door de neergang van i' club uit de Maasstad en moe van uzies met trainer Israel zette Ma- Been zijn zinnen op het buiten- d. Na een aantal vrijages met Bel- he en Franse clubs sloeg zaak- arnemer Hans Kraay uiteindelijk i toch een buitenlandse werkgever i de haak. Die is, tot Beens grote ugde, afkomstig uit Italië. eens van dat ik voor stadions speelde met 80.000 mensen op de tribune. Die droom is nu in vervulling gegaan. Ik ben er dan ook zielsgelukkig mee. Dat ik straks tussen Maradona en al die sterren loop, ongelooflijk. Ik kan het me nu nog nauwelijks voorstellen". Het is overigens nog lang niet zeker dat Mario Been komend seizoen in de met vedetten volgepompte Serie A uit komt. Pisa bezet in de hoogste Ita liaanse divisie de derde positie van on deren. „Maar de president heeft me verzekerd dat de club niet degradeert. De moeilijkste wedstrijden heeft de ploeg inmiddels achter de rug, dus is de kans redelijk groot dat ze er in blij ven", gelooft Been. was de nadrukkelijke wens van :io Been om Marco van Basten en d Gullit naar het voetbalmaffe en te volgen. De ambiance, waarin duo van AC Milan wekelijks ver- 't, maakte op de frêle middenvelder diepe indruk. „Ik droomde er wel De voetballer werd dit seizoen gere geld gevolgd door scouts van Pisa. Waarom de Italianen uiteindelijk hun keus op de Nederlander hebben be paald, is niet geheel duidelijk. Been

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 19