Vier weken gevangenis voor uitkeringsfraude Gouden speld voor 50 keer bloed geven Iemand die in levens van anderen stukje zönneschyn terug bracht Wethouder geeft CDA lik op stuk in debat over brandingsproject Swanenburgh verhuist naar 'n nieuw gebouw Coördinator De Kam van ouderenwerk wordt evangelist Bowlingleagi in Middelhui PZC/streek POLITIERECHTER MIDDELBURG Drukknopje Inkomsten EHBO-Middelbul hield wedstrijd om wisselbeker AFSCHEID LEIDSTER ACTIVITEITENCENTRUM 1 IN RAAD VLISSINGEN SCHOOL VOOR LAGER BEROEPSONDERWIJS Transparant dak Vrouw gewond door uitstekende ladder op auto Informatie-avond over verbouwing ziekenhuis G. A. ROEGIERS UIT OOST-SOUBURG MET DE MENSEN PRATEN LIGT MU BETER ARNEMUIDEN NCVB - Een medewerker vi Stichting Propaganda Groent Fruit houdt dinsdag 1 maart eer. ding voor de afdelingen Arnenu en Nieuw- en Sint Joosland vi V) NCVB. De bijeenkomst begin 19.30 uur in verenigingsgebouw I J! ne in Arnemuiden. MIDDELBURG VLISSINGEN Gevonden voorwerpen Bij Scoutingactie voor clubkas VRIJDAG 26 FEBRUARI 1988 MIDDELBURG Financiële proble men brachten de 27-jarige Vlissinger J. P. S. ertoe om het niet zo nauw met de regels van zijn werkloosheidsuit kering te nemen. In de maanden de cember 1985 tot en met juli 1986 ver diende S. ruim 7500 gulden bij een uit zendbureau en een particuliere werk gever, maar gaf deze inkomsten niet op aan de sociale dienst. Dat bracht hem donderdag voor de po litierechter in Middelburg waar hij zich moest verantwoorden wegens uit keringsfraude. Hoewel de Vlissingse sociale dienst zijn oneerlijkheid al heeft gestraft door enige tijd een kor- OOST-SOUBURG - Vijftig keer heeft de 55-jarige G. A. Roegiers uit Oost- Souburg uit bloed gegeven. Voor deze verdienste ontving hij donderdag avond een oorkonde en een gouden speld, die beschikbaar werden ge steld door de Stichting Rode Kruis Bloedbank uit Dordrecht. In zijn diensttijd is Roegiers ermee be gonnen. Toentertijd was het de ge woonte om eerst te worden gekeurd en bij een noodgeval te worden opgeroe pen. Op die wijze is Roegiers wel eens zonder het te weten de donor geweest van zijn moeder. Met de komst van de bloedbank in het district zuid-west- Nederland is het mogelijk direct na de keuring het bloed af te nemen. Roegiers zelf vindt zijn dienstverle ning niet bijzonder. „Je doet het om mensen te helpen. Dan is het toch een heel gewone zaak dat je bloed geeft". Eerder is de veelvuldige donor bang dat hij ermee moet stoppen. Zijn bloeddruk is gestegen, maar dat blijkt tot nu toe geen probleem te zijn. Roe giers gaat dan ook rustig zijn volgende oorkonde tegemoet. WESTKAPELLE - Vandaag is hij voor het laatst coördinator oude renwerk op Walcheren en met in gang van 1 maart gaat hij in Arn hem aan de slag als evangelist. Op het eerste gezicht een merkwaardi ge overstap, maar voor Simon de Kam (29) is het dat niet. Want voor dat hij op 1 februari 1984 in dienst trad bij de Stichting Welzijn Oude ren Walcheren (swow) en meehielp die van de grond te krijgen, was hij pastoraal medewerker in de her vormde kerk in Amersfoort. Nu is hij bezig met een studie theologie, die hij over een jaar of vier hoopt af te ronden. De Stichting, gehuisvest in Westka- pelle, bestaat een kleine vijfjaar. Bij de oprichtig waren L. Kaland (voor malig ambtenaar sociale zaken) en L. Wouters (wethouder), beiden uit Westkapelle ook nauw betrokken. Nu zijn zij respectievelijk penning meester en voorzitter van de SWOW. Simon de Kam houdt van organiseren en zegt: „Ik vind het ook leuk om mensen enthousiast te maken voor iets nieuws. We hebben hier een hoop nieuwe dingen op po ten gezet. Ik denk aan het bejaarde nalarm, een eenheidsprijs voor de warme maaltijden van Tafeltje Dekje, diverse cursussen zoals ko ken voor mannen en gezondheid en ouder worden". Eigenlijk vindt De Kam het erg jammer om weg te gaan bij de stich ting. „Ik had best langer willen blij ven, maar deze kans in Arnhem deed zich voor en die wilde ik niet laten lopen. Het is toch meer het soort werk waartoe ik me voel aan getrokken". Hij geeft een voor beeld: „Als ouderen mij vertellen dat ze zich wat onzeker voelen in huis, dan raad ik hen aan zich aan te sluiten bij het bejaardenalarm (waarvan inmiddels 350 mensen ge bruik maken) en dat is het dan. Maar ik wil graag doorpraten met mensen en dat is de kern van mijn nieuwe baan in Arnhem". „Daar moet ik proberen de mensen meer bij het kerkewerk te betrek ken. De kerk is zó leeggelopen, dat er bijna alleen nog maar oudere mensen in zitten. Nu telt Arnhem veel studenten en die wil ik via praatgroepen weer bij de kerk ha len. In de kerkeraad zit wel een aan taljongeren, maar veel te weinig. Ik denk dat er een stuwende kracht ontbreekt. Of het allemaal lukt, is natuurlijk de vraag. Ik ga beginnen met het uitsteken van mijn voelho rens". De Kam stond aan de wieg van de commissies welzijn voor ouderen die in de zes bij de Stichting aange sloten gemeenten van de grond zijn gekomen. „Daar worden de pro bleemgevallen besproken. Zo was er bijvoorbeeld in een van de dor pen een oude vrouw die op het be jaardenalarm wilde worden aange sloten. Maar wat bleek: ze had geen telefoon en geen elektriciteit. Uit eindelijk hebben we bij haar buren een bel op batterijen geïnstalleerd en bij haar een drukknopje. Ik vind namelijk niet dat je de mensen iets op moet dringen, je moet ze in hun waarde laten". Vandaag krijgt De Kam een af scheidsreceptie aangeboden, sa men met zijn vrouw Ria die enkele uren per week administratief werk voor de Stichting deed. De receptie is in het Hervormd Jeugdgebouw op de Markt in Westkapelle en be gint om 15.00 uur. Dan wordt ook zijn opvolger voorgesteld: Jan Kuijpers (40) uit Houten. ting op zijn uitkering toe te passen, vond men daar het geval ernstig ge noeg om ook de strafrechter in te scha kelen: de dienst deed aangifte van valsheid in geschrifte. Er zou ten on rechte 11.000 gulden aan S. zijn uitge keerd. Volgens de sociale dienst had S. ook nog geen cent terugbetaald van het van het oneerlijk verkregen geld. Offi cier van justitie mr C. M. P. Nijmeijer eiste vier weken gevangenisstraf waar van twee weken voorwaardelijk. De advocaat mr P. Buijs wees erop dat de problemen waren begonnen toen er bij S. gezinsuitbreiding op komst was. Het paar had een grotere woning moe ten betrekken en mede doordat de huursubsidie enige tijd op zich liet wachten konden S. en zijn vrouw de eindjes niet aan elkaar knopen. Poli tierechter mr G. H. Nomes vonniste vier weken waarvan drie weken voor waardelijk. S. van der W. (26), ook uit Vlissingen, had bijna 5500 gulden aan inkomsten verswegen voor de sociale dienst over de maanden november en december 1986 en april tot en met juli 1987. Daar door kon hij in die periode ook nog het volle pond van zijn rww-uitkering in casseren. Ook in zijn geval deed de dienst aangifte en probeerde tot nu toe eveneens met weinig succeshet gefrau deerde bedrag terug te ontvangen. Van der W. is intussen niet meer afhan kelijk van een uitkering. Hij werd ver oordeeld tot twee weken voorwaarde lijk en 500 gulden boete. De derde Vlissinger die voor steun- fraude moest voorkomen was de 26- jarige R. H. A. D„ die ruim 1400 gulden verdiensten niet vermeldde op zijn in komstenbriefje. Dat gebeurde in de maanden januari 1986 tot en met au gustus van dat jaar. Toen D. de eis van een week voor waardelijk en 400 gulden boete hoor de, voerde hij aan dat hij al drie maan den een strafkorting van tien procent op zijn uitkering had gehad. De poli tierechter vond dat echter geen reden om anders te vonnissen dan was geëist. MIDDELBURG - De afdeling burg van de Koninklijke Neder Vereniging voor EHBO streei derdagavond in de Concert- f hoorzaal in Middelburg om d vrouw De Vries-Draaisma wi< ker'. Vijf ploegen - twee van d« afdeling, twee van de PTT-Post van de Van Dixhoornreddingbr namen aan de onderlinge wei deel. Elke ploeg kreeg hetzelfde ongi behandelen. Er was een slaci met een handblessure (twee ver vingers waarvan een gebroken) bewusteloze met een bloedende wond. De slachtoffers werden gei door leden van de Lotus Studii Noord- en Midden-Zeeland. De Van Dixhoornreddingsbrigai J. Bloekpoel (leider), F. Kools et Jonge veroverden evenals vori de wisselbeker met 198,5 punti ploeg EHBO I werd met 191 p l tweede, PTT-Post II plaatste zie 161 punten als derde en EHBO PTT-Post I werden met 143 pun equo vierde. Voorzitter M. van den reikte de wisseltrofee uit. Di nemers kregen een herinnerinj daille. Dokter S. Hottentot en S' mes M. de Gruiter en N. Meu vormden de jury. Het was de veL^, de keer dat er om de wisselbekei gestreden. ic Jettie Vermunt kreeg donderdag veel cadeaus, die persoonlijk voor haar waren gemaakt. Cees Rozemond, voorzitter van het activiteitencentrum, overhandigt de scheidend leidster een schilderij van Ger de Ru, één van de docenten van het ACM G. A. Roegiers krijgt de gouden speld voor vijftig keer bloed geven van voorzit ster Wierikx van het district zuid-west-Nederland. De vertrekkende Simon de Kam Irechts) praat met zijn opvolger Jan Kuij pers. de gemeentepolitie te Vlissingen is in de periode van 17 tot 24 februari het volgende aangegeven; 1 rol behang, jerrycan, vlieger, trui, een bruine por temonnee, een sleutel en een kinde rarmbandje met inscriptie. Bij het dierenasiel te Vlissingen is in die periode een klein zwart bastaard hondje en een bruine boxer aangege ven. MIDDELBURG - Een plastiek van een mensfiguur, die gevallen is en weer opstaat, dat was een van de ca deautjes, die Jettie Vermunt donder dag kreeg bij haar afscheid als leid ster van het Activiteiten Centrum Middelburg (ACM). Een gift met een symbolisch tintje, verwijzend naar het werk dat Jettie vanaf 1984 voor het centrum deed. „Een prachtmens, die weer een stukje zonneschijn terug wist te brengen in het leven van ande ren", zo schetste de Middelburgse wethouder M. Vinke een portret van de scheidend leidster. Jettie Vermunt (66) nam donderdag of ficieel afscheid van 'haar' centrum en de tientallen bezoekers daarvan. Van wege haar leeftijd heeft ze haar werk als vrijwilligster bij het centrum neer gelegd. In het activiteitencentrum, on derdeel van het Middelburgse sociaal- cultureel werk, worden creativiteits- en andere cursussen gegeven aan lang durig werklozen, wao'ers en gehandi capten. Het ACM, dat op dinsdag- en donderdmiddag geopend is in het ge bouw van het ontmoetingscentrum Dauwendaele, fungeert ook als sociaal trefpunt. De vele sprekers benadrukten donder dag vooral hun grote waardering voor de inzet van Jettie Vermunt om dat tot een succes te maken. Ze werd toege sproken als zijnde de spil waar het cen trum om draaide en een persoon, die er voor zorgde dat het centrum voor ve len een gezellige plek werd om naar toe te gaan. „Je kwam hier wat aarzelend binnen, maar door de goede sfeer bleef je komen", zei Jan Stoel, die sprak na mens de bezoekers van het centrum. De scheidend leidster kreeg veel ge schenken overhandigd, die bezoekers en docenten voor haar persoonlijk hadden gemaakt: gedenkboeken met foto's, een buitenlamp, en een schilde rij. Jettie Vermunt is vanaf het begin bij het centrum betrokken geweest. In de jaren dat zij het leidde groeide het uit. Het aantal ingeschreven cursisten bijvoorbeeld steeg van twintig in 1984 tot ruim tachtig nu. Die groei was een van de redenen waarom ze stopte. Het werk werd haar allemaal wat te druk. Zij droeg de leiding van het centrum vorig jaar al over aan een nieuwe vrij willigster, Mieke Tempelaars. Jettie Vermunts' afscheidsreceptie werd pas donderdag gehouden, omdat ze een tijdje ziek geweest is. MIDDELBURG - Kabouters, i kenners en wildevaartmatrozt de Middelburgse scoutinggroi tem houden morgen (zaterdag) tie om de clubkas aan te vullen Onder het motto: 'Koop hout vi scout' zullen de scouters openl hout verkopen. In enkele Midde se wijken wordt het in zakken vi te hout huis-aan-huis verkocht, gelopen maanden is er door de van de Lutem-groep zelf hout meld, gezaagd en verpakt. De ac gint 's morgens om tien uur en tot een uur 's middags. Vrouwenbond - Marijke driks van de patiëntenverenigi men Beter houdt dinsdag 1 maa- de Middelburgse Vrouwenbonc een inleiding over de werkwijze vereniging en het klachtenrec: patiënten. Tijdens de vergal wordt ook het jaaroverzicht vai behandeld. De bijeenkomst begi 19.45 uur in gebouw 't Pand Kerksteeg 5. Zo moet het nieuwe gebouw van scholengemeenschap Swanenburgh in Weyevliet er gaan uitzien. Met van links naar rechts: het theoriegebouw, het praktijkgedeelte en de sportzalen. VLISSINGEN De Vlissingse scho lengemeenschap voor lager beroeps onderwijs Swanenburgh verhuist volgend jaar naar een nieuw gebouw op een andere lokatie. Het schoolcom plex wordt gebouwd in Weyevliet, een terrein tussen de wijken Bossen- burgh en Westerzicht. Het ministerie heeft inmiddels het groene licht gege ven voor de bouw. Eind volgende maand wordt het werk aanbesteed. De uitvoering van het totale plan kost ongeveer elf miljoen gulden. De gemeentelijke scholengemeen schap voor lager huishoud- en nijver heids-, technisch en economisch/ad ministratief onderwijs probeert al van af 1979 een nieuw gebouw te krijgen. De school is de afgelopen dertig jaar ondergebracht in een houten semi permanent gebouw aan de Zaaihoek- weg. Dit onderkomen voldoet volgens directeur M. G. J. van der Heijden niet meer aan de huidige eisen en brengt bovendien hoge onderhoudskosten met zich mee. „Alleen al de hoogst noodzakelijke reparatie aan het dak kost een ton". Eind jaren zeventig vroeg de school een nieuw gebouw met het oog op de ontwikkeling van het leerlingenaan tal. Het ministerie reageerde echter af wijzend, omdat de prognose bijgesteld diende te worden. Een jaar geleden kreeg de schoolleiding te horen dat er een ontwerp ingediend kon worden. De Eindhovense architect H. Thomas sen nam die taak op zich. Zijn plan ligt nu op tafel en moet over een goed jaar gerealiseerd zijn. Het nieuwe gebouw zal uit drie delen bestaan: een praktijk-, een theorie- en een sportgedeelte. Het gebouw voor de algemene vorming zal twee verdiepin gen tellen en via een centrale hal met het praktijkgebouw zijn verbonden. In het theoriegebouw worden ook de keu ken en de administratie gehuisvest. De technische werkplaatsen worden in het middelste gedeelte onderge bracht. Daar zitten weer twee gymza len aan vast. De centrale hal heeft een transparant dak, waar de bouwcommissie iets kunstzinnigs mee wil doen. Het rijk biedt namelijk de mogelijkheid om maximaal één procent van de totale bouwkosten te besteden aan decora tieve voorzieningen. Swanenburgh heeft contact gezocht met een Middel burgse kunstenaar die met kleur en lichtval een ruimtelijk werk moet scheppen. De hele school moet vol gens directeur Van der Heijden open heid uitstralen. Sommige praktijklo kalen worden voorzien van een etalage en de werkplaatsen krijgen inkijk door een glazen pui. Swanenburgh heeft vijfhonderd leer lingen. Een aantal dat volgens Van der Heijden de komende jaren constant zal blijven. Het nieuwe gebouw is bere kend op toekomstige ontwikkelingen in het onderwijs. „Er zijn lokalen voor grote groepen, maar ook kleinere ruimtes, zodat ingespeeld kan worden op de eventuele invoering van de ba sisvorming", aldus de directeur. Hij is zeer ingenomen met de nieuwe lokatie van zijn school. „Centraal en veilig ge legen. Goed bereikbaar vanuit de Vlis singse wijken en Souburg". Het schooljaar 1989-1990 moet in Weye vliet van start gaan. MIDDELBURG - De 29-jarige Middel burgse M. L. is donderdagmorgen om half negen gewond geraakt en met hoofdletsel naar het Gasthuis in haar woonplaats gebracht. Mevrouw L. reed op het fietspad op de Kanaalweg toen van het parkeerter rein van de spoorwegen de automobi list E. A. (31) eveneens uit Middelburg kwam aanrijden. A. stopte wel, maar op het dak van zijn auto lag een ladder die een meter voor de auto uitstak. Me vrouw L„ die vanwege een sneeuwbui voorovergebogen op haar fiets zat, zag dat niet en kreeg de ladder tegen haar hoofd. VLISSINGEN De CDA-fractie in de Vlissingse gemeenteraad heeft don derdagavond behoorlijk lik op stuk gekregen van wethouder D. J. P. Brui- nooge van cultuur. De inzet van de discussie was een aanvullend krediet voor het beeldhouwwerk Eruption dat voor de Boulevard Bankert in de branding moet komen. Mevrouw L. C. Poppe-de Looff diende namens haar CDA-fractie een wijzi gingsvoorstel in. Zij wilde niet de ge vraagde extra 38.000 gulden voor de fundering van Eruption uit de reserve- pot voor de beeldende kunst halen. Dat geld zou, aldus het raadslid, uit de pot onvoorziene uitgaven moeten ko men. De hogere kosten van een funde ring hebben immers weinig met het kunstwerk zelf te maken. Andere raadsleden voelden niets voor dit amendement. C. J. van der Weele (RPCU) ging het verst. Hij wilde de garantie dat alle kosten verbonden aan de aankoop en plaatsing van een kunstwerk uit de reservepot beelden de kunst komen. PvdA-raadslid Th. Post wees er in een omslachtig betoog op dat dat in het verleden ook altijd zo is gegaan. Wethouder Bruinooge bevond zich in een comfortabele positi'e met een meerderheid van de raad achter zich. In eerste aanleg sprak hij van een 'ui terst vreugdevol moment'. De stad Vlissingen stond op het punt er weer een beeldhouwwerk bij te krijgen. Hij ging verder in bedekte, maar daarom niet minder duidelijke termen. „De groepering in de raad die de wijziging voorstelt, heeft vroeger niet die be trokkenheid met de cultuur getoond die mocht worden verwacht. En nu gaat zij zelfs verder. Zij wil de reserve beeldende kunst ontzien". Hij koppel de aan deze opmerkingen gelijk de idee in het najaar, bij de begroting 1989, een drastische verhoging van de jaarlijkse bijdrage aan die reservepot voor te stellen. Het CDA vroeg na dit antwoord schor sing aan, om vervolgens het wijzi gingsvoorstel in te trekken 'aangezien de andere fracties er niet mee instem- VLISSINGEN - Het Bethesda-Sint Jo seph ziekenhuis in Vlissingen houdt donderdag 3 maart een informatie avond over haar komende verbou wing. Het ziekenhuis wordt uitge breid tot een streekziekenhuis voor heel Walcheren. Tijdens de avond zullen vertegenwoor digers van het gemeentebestuur en het ziekenhuis de bouwplannen en de parkeervoorzieningen bespreken. De bijeenkomst begint om 20.00 uur in de wachthal van de polikliniek aan de Koudekerkseweg. men'. De Vlissingse gemeenl ging zonder stemming akkoor»! het aanvullende krediet voor de"' ring. Het brandingsproject Eruption naar verwachting deze zomer het Maritiem Instituut De Ruj de branding. Fre Ilgen is de or per en het bestaat uit twee vier witte zuilen. Bij ruw weer vor; tussen die twee pilaren een f| van water. J. Schaap (d66) spi dat kader van een automatisch] che die herinnert aan de tijd boulevard nog niet zo'n brede ing had. MIDDELBURG - Café De Geel de nieuwe leider in de woensdal gue van de Middelburgse Bol Bond. De caféploeg behaalde f 0 overwinning op Iguana en I daardoor een half puntje meeil Haarstijl Studio Roland, dat vl week de ranglijst aanvoerde, f deze week een 3-1 nederlaag oplifl gen De Blauwe Winkel. Borduurstudio Morena en BVZ il den met 2-2 gelijk en TZN verloc] 3-1 van De Kreukel. Familie klopte Jan Kassa met 3-1 en Hooi en Zn bleef met 3-1 de baas overf de Super. In de dinsdagleague won koplopi Kruitmolen I met 4-0 van Occasie tre. Kruitmolen II klopte DSMrr. en blijft tweede op de ranglijst, kaik I zegevierde met 4-0 over in sluiter Au Paradis Chinois en La ma speelde met 2-2 gelijk op hetf gemiddelde. Charles Dickens lie] 3-1 nederlaag op tegen Slagerij 1 paard en Rijwielhandel Van Ml stuurde Sunlux met een 3-1 vj naar huis. De Heemskinderen blijven, one een 3-1 nederlaag tegen Pani aan de leiding in de maandaglea Iwaarden Schildersbedrijf bleef 3-1 overeind tegen het eigen gemii de en Verkaik II kwam eveneer een 3-1 winst uit op het eigen i delde. Fhytingmachine klopte Racket Center met 3-1. De stand, woensdagleague: 1 Call Geere 56,5,2 Haarstijlstudio Roland 5f| Blauwe Winkel 53,5, 4 Jan Kassa 53,5 na 50,6 De Kreukel 49,7 Parage Super! Familie Alting 46,5, 9 Borduurstudio! na 46, 10 Hoondert en Zn 45, 11 TZN BVZ 3; dinsdagleague: 1 Kruitmolenli Kruitmolen II 60,5, 3 Rijwielhandel Mourik 58, 4 Slagerij Maliepaard 58,5 lux 52,5,6 Charles Dickens 49,7 Verkalt 8 Occasie Centre 43,5, 9 DSM 43, 10 ma 33, 11 De Sinjoor 29,12 Au Paradis nois 25; maandagleague: 1 De Heemst ren 68, 2 Fhytingmachine 59,5, 3 Iwai Schildersbedrijf 56, 4 Panaché 46, 5 kaik II35,6 Het Racketcenter 31,5,7 0 5. I;

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 14