Kanaalbrug in Zelzate drie weken gestremd GAB Terneuzen wil 120 jongeren aan baan helpen De Grensrakkertjes op pad naar nieuw gebouw Steinway-vleugel trotse aanwinst van Porgy Bess noen OPENT VRIJDAG 26 FEBRUARI OM 10 UUR HULST Welzij nsraad geschrokken van parkeerplan bij Vlaanderenhal Brand veroorzaakt schade van 20.000 Thema-avond over homosexualiteit PZC/streek 20; MECHANISME WORDT HERSTELD Waterlanders spelen blijspel 9Verjaarspartij9 IN KADER VAN JOB-PLAN Gemotiveerd BRESKENS CLINGE HULST Steenstraat 19, tel.: 01140-10000 l t*. v DONDERDAG 25 FEBRUARI 1988 (Van onze correspondent) ZELZATE Wegens herstellings werkzaamheden wordt de brug over het Kanaal Gent-Terneuzen in Zelza te drie weken gesloten voor het land- verkeer. De klapbrug over het kanaal is meer dan twintig jaar in gebruik. Het kunstwerk gaat gemiddeld zo'n 25 keer per dag open om schepen door te laten van en op weg naar de haven van Gent. Omdat het gevaar bestaat dat door een defect de scheep vaart voor langere tijd wordt geblokkeerd, moeten de hy draulische vijzels worden vervangen. Het binnenwerk van de vijzels is ver sleten. Om de hinder voor weg- en scheepvaartverkeer tot het minimum te beperken heeft het Belgische minis terie van openbare werken een strikte planning opgesteld. Tijdens het plaatsen van de nieuwe on derdelen zal de brug twee keer voor een periode van tien dagen worden ge sloten voor het landverkeer. Tijdens de montage zal ook het scheepvaart verkeer tijdelijk hinder ondervinden. Er wordt gewerkt vanaf een ponton dat onder de brug zal worden afge meerd. WATERLANDKERKJE - Toneelclub 'De Waterlanders' uit Waterlandkerk je geeft zaterdag een toneeluitvoering van het blijspel 'Het Verjaarspartij- t je'. De voorstelling heeft plaats in het dorpshuis in Waterlandkerkje en be gint 20.00 uur. Het van oorsprong Amerikaanse blij spel, geschreven door Keith Water- house en Wally Hall. werd vertaald door Bob de Beer. Vervolgens hebben de Waterlanders het stuk op hun beurt weer vertaald in het dialect. De be langrijkste reden hiervoor is een taal te spelen die de spelers makkelijk in de mond ligt. De regie is in handen van Jan Janssens. Zaterdag 5 maart wordt het blijspel nogmaals opgevoerd. RETRANCHEMENT Een brand in een vakantiewoning in Retranche- ment heeft woensdagmiddag, om streeks drie uur, voor ongeveer 20.000 gulden schade aangericht. De brand was ontstaan door smeulende as in een vuilniszak, die tegen een schuur tje stond. Door de gunstige wind en het snelle optreden van de Sluisse brandweer kon de woning van de Duitser W. R. R. R. gespaard blijven. Er gingen wel hout voor de open haard en een tuina- meublement in vlammen op. Ook de deuren van de woning werden door de vlammen aangetast. De brand werd bestreden met drie stralen hogedruk. Voor de duur van de onderbreking wordt overwogen een gratis pendel dienst in te leggen voor fietsers en voetgangers, die immers geen gebruik mogen maken van de tunnel onder het zeekanaal. Het is evenwel niet zeker dat voor deze oplossing wordt geko zen. Alleen al zo'n 1200 scholieren rij den dagelijks tweemaal de brug over. Ook voor het verkeer in het grensge bied vormt Zelzate-brug een drukge- bruikte route. Een andere oplossing zou een aparte tunnelkoker voor voetgangers en fiet sers zijn. Evenmin is uitgemaakt wan neer de brug precies dicht gaat. De werken werden al aanbesteed, maar kunnen bij gebrek aan financiële mid delen nog niet worden uitgevoerd. Volgens de commissaris van politie van Zelzate moet, wanneer eenmaal de aanvangsdatum van de werken be kend is, voorafgaand overleg worden gepleegd met vertegenwoordigers van rijkswacht en politie, gemeentebe stuur, schooldirecties, bedrijven, spoorwegen en het regionaal busver voer, brandweer en afgevaardigden van omliggende gemeenten zoals Evergem, Assenede, Sas van Gent en Terneuzen. „Een dergelijke ingreep beïnvloedt sterk de gewone verkeerssituatie, en dat heeft zijn weerslag tot ver buiten de gemeentegrenzen", aldus commis saris Robert van de Voorde van Zelza te. AXEL - De afdeling Zeeuwsch-Vlaan- deren van de Nederlandse Vereniging Tot Integratie van Homosexualiteit (COC) houdt donderdag 3 maart een thema-avond over homosexualiteit en geloof. Tijdens de thema-avond in De Halle gaan ds D. de Best van de gereformeer de kerk in Terneuzen en pastoor J. Voeten uit Sluiskil nader in op homo sexualiteit en geloof. Aan de orde ko men hoe gaat de kerk om met homose xualiteit, wat betekent het voor een gelovige om homosexueel te zijn. De avond wordt geleid door COC-be- stuurslid Ronald Meijer. Ook ouders van homosexuele j ongeren zijn voor de avond uitgenodigd. De bijeenkomst, die voor iedereen toegankelijk is, be gint om 20.00 uur. TERNEUZEN - Het Gewestelijke Ar beidsbureau in Terneuzen is gisteren begonnen aan het project JOB, Jeugd Ontplooiings Banen, dat op den duur 120 langdurig jeugdig werklozen in Zeeuwsch-Vlaanderen aan een tijde lijke baan kan helpen. Het GAB- Zeeuwsch-Vlaanderen dat gisteren de opzet van het JOB-plan presenteerde, kon met enige trots meedelen dat de eerste twee jongeren in een bedrijf zijn geplaatst. Verwacht wordt dat volgende week opnieuw twee werklo zen een werkkring krijgen. Het JOB-plan is een initiatief van het ministerie van sociale zaken en werk gelegenheid. Er is in 1986 in vijf regio's al mee geëxperimenteerd en de resul taten waren zo bevredigend dat de mi nister het JOB-project landelijk ver plicht heeft gesteld. Deze week nog zendt het Terneuzense GAB brieven naar 800 bedrijven in Zeeuwsch-Vlaan- deren. Jongeren die nog geen 25 jaar zijn en langer dan twee jaar werkloos zijn ko men voor een plaatsing in aanmer king, waarbij het arbeidsbureau min of SAS VAN GENT - De Welzijnsraad in Sas van Gent is geschrokken van het voorstel van het college van b en w aan de gemeenteraad om 220.000 gul den te besteden aan het parkeerter rein rond De Vlaanderen. De gemeen teraad van Sas van Gent bespreekt vandaag (donderdag) dit voorstel. „Wij vinden dat dit geld beter kan wor den besteed aan verkeerslichten op het kruispunt bij de brug en de ber gingscapaciteit van de oprit naar de brug", aldus de Welzijnsraad in een brief aan het college van b en w. Voor zover de Welzijnsraad bekend is, is rijkswaterstaat nog altijd overtuigd van de noodzaak maatregelen te tref fen bij de brug, gezien het resultaat van de verkeerstellingen, ook in 1987. Rijkswaterstaat is bereid deze verbe teringen alsnog aan te brengen, als de gemeente de helft betaalt. De totale kosten worden geschat op ongeveer 400.000 gulden. „De veilig heid van onder andere onze kinderen op weg naar het zwembad heeft grote re prioriteit dan het parkeerterrein", aldus de Welzijnsraad in de brief aan het college. meer als uitzendbureau optreedt. De werkgever die zo'n jongere voor maxi maal 52 weken inhuurt krijgt 33 pro cent van het bruto-salaris vergoed en ook de loonadministratie wordt hem uit handen genomen. Anders dan bij het Jeugdwerkgaran tieplan is het JOB-plan niet zozeer be doeld voor werkgevers in de over- heidsector maar meer voor die in het bedrijfsleven. JOB-coördinator Frank Valke van het Zeeuws-Vlaamse GAB is aangesteld om de jongeren te begeleiden. „Als deze mensen merken dat er weer eens iets voor ze gedaan wordt gaat er weer een lichtje bran den. Ze gaan weer uit zichzelf verder solliciteren en je merkt dat ze weer gemotiveerd worden", aldus Valke. GAB-directeur H. F. van Luijk heeft van het ministerie de financiële ruimte gekregen om dertig tot zestig jongeren per jaar (de werkperiode dient mini maal drie maanden te duren) aan een gesubsidieerd baantje te helpen. Hij rekent erop dat de extra gelden uit Den Haag lang genoeg zullen komen om alle 120 jongeren deze regeling aan te kunnen bieden. De werkloosheid in Zeeuwsch-Vlaan deren is in vergelijking met het lande lijk percentage (14,4) niet hoog, name lijk 10,7 procent. Ofwel 3500 werkloze mannen en vrouwen. In de Kanaalzo ne zijn er negentig jongeren die voor deze regeling in aanmerking komen, in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen 25 en in West-Zeeuwsch-Vlaanderen vijf. A. P. Klaeijsen, hoofd personeelsvoorzie ning van het GAB: „In de praktijk blijkt het voor deze jongeren heel erg moeilijk om ergens binnen te komen. Door het tijdelijke werk verlaagje voor deze categorie de drempel. Ons doel is om ze bij een bedrijf binnen te laten ko men. Het is aan henzelf om na afloop van de periode zichzelf te hebben be wezen om binnen te mogen blijven". KOEWACHT - Groep 1,2 en 3 van kleuterschool De Grens- rakkertjes uit Koewacht zijn woensdagmorgen verhuisd naar basisschool De Eikelaar. De drie groepen gingen in optocht van hun oude school aan de Schoolstraat naar hun nieuwe lokalen aan de Eiken laan. Voor groep 3 betekende de verhuizing een terugkeer. Zij waren tijdens de verbouwing van De Eikelaar gehuis vest in het gebouw van De Grensrakkertjes. Wat er nu met de kleuterschool gaat gebeuren is nog niet bekend. Het col lege zou het gebouw het liefst verkopen. Enkele raadsleden hebben echter gepleit voor vestiging van een vlasmuseum en een bibliotheek in het schooltje. Bolling Op de 'Arjanbolbaan'l Breskens wordt zaterdag de laats! clubbolling gehouden die meetelt vol het kampioenschap. De aanvang is J 13.30 uur. Pianostemmer Frans Dijkstra installeert de Steinway-vleugel in Porgy Bess. TERNEUZEN - Aan de Belgische jazz-pianist Michel Herr, lid van het Toots Thielemans Quartet, is zaterdagavond de eer om als eerste de Steinway-vleugel van Porgy Bess te mogen bespelen. Gisteren is het kostbare instrument van het bouwjaar 1935, na een maandenlan ge restauratie, in het Terneuzense jazz-café neergezet. Daarmee ging een oude wens van het bestuur van de stichting Porgy Bess in ver vulling. Aan het verwerven van de vleugel ging een lange periode van zoeken vooraf. Zoeken naar het be nodigde geld en zoeken naar het ge schikte instrument. Het geld kwam uiteindelijk van het Anjerfonds Zeeland dat 15.000 gul den beschikbaar stelde en het Prins Bernhardfonds dat met 40.000 gul den over de brug kwam. De speur tocht van het stichtingsbestuur die daarop volgde leidde tot in de uit hoeken van het land om uiteindelijk zeer dicht bij huis, bij iemand in Zaamslag, de ideale aankoop te kunnen doen. „Het was een particu lier die de vleugel wel wilde verko pen", aldus voorzitter H. Zuider- baan van de stichting Porgy Bess, „hij had het instrument geërfd van zijn vader. Zelf speelde hij er niet meer op maar hij was toch bezorgd over een goede bestemming van de vleugel. Hij wilde graag dat hij weer ergens tot zijn recht zou komen en niet bij iemand als statussymbool in huis zou staan". Voor een grondige opknapbeurt werd de vleugel naar Frans Dijkstra in Sas van Gent ge bracht. Zuiderbaan, die plannen heeft om in Porgy nu ook bij tijd en wijle uitvoeringen van klassieke muziek te laten geven: „De kast is prachtig, het frame is goed, het stemblok en de zangbodem zijn schitterend". Dijkstra vernieuwde het mechaniek en bracht nieuwe ha mers, snaren en dempers aan. Het originele koperwerk aan het oude instrument is geheel gepolijst. De aanschaf en de restauratie kostten Porgy zo'n 26.000 gulden. De rest van het geld van Anjer- en Bern hardfonds werd besteed aan een nieuwe geluidsinstallatie en een to neelverlichting voor het jazz-café, dat het laatste jaar al enige ingrij pende verbouwingen heeft onder gaan. Het optreden van de Belgische Amerikaan Toots Thielemans en diens Quartet wordt aangegrepen voor de officiële ingebruikneming. Bestuursleden van het Anjerfonds Zeeland zijn erbij om te zien maar vooral te horen of het geld goed be steed is. „Ik denk dat het uniek is dat aan een een jazz-café een derge lijke subsidie is gegeven. Ik ver moed dat het boven-regionale be lang van Porgy de doorslag heeft gegeven. We hoeven voortaan geen vleugel en geen installatie meer te huren en daarom houden we meer geld over voor de honoraria van goede artiesten". Kaarting In café De Landbol in Clinge wordt maandag 29 februj een prijskaarting gehouden. De kal ting begint om 20.00 uur. Oud papier De leden van del Clinge halen zaterdag vanaf 9 uuro papier op in Clinge. Bingo De Stichting Rollend: daagse Clinge organiseert in samJ werking met de Werkgroep Projel Pater Swinne een bingo-avond in J zaal De Troubadour in Clinge. Dei, brengst van deze bingo gaat naar ij Derde Wereld-project van pater Snif ne. De uit Sint-Jansteen afkomstige pal Cyril Swinne is werkzaam in de kr| tenwijk 'La Paz' in Barranquilla, lombia. De bingo-avond wordt morgen, vrl dag, gehouden en begint om 19.30 uj Ouderenreis De Algemene t derlandse Bond voor Ouderen, afd| ling Groot Hulst maakt woensdags busreis voor leden en andere belaj stellenden. Voor de middag is er el rondrit in de Antwerpse haven, mef bepaald op de rechteroever. Ookh beschermde dorp Lillo wordt aanJ daan, waarna de reis wordt voortgej via de Tijsman tunnel, 's Middags is[ om 14.00 uur een show in Zandhovj Hier treden op Borach en Sandy, f Vrieling en Freddy Thollebeek metl 'Super Magie Show'. Om 19.30 uurj gint de terugreis. Toneeluitvoering in hetrl taurant van het bejaardenhuis Blaauwe Hoeve' in Hulst wordt va) daag, donderdag, het toneelstl 'Leentje uit Hemelrijk' onder leidil van de heer Verstraeten opgevoei Het toneelstuk wordt opgevoerd vol de bewoners van de Blaauwe Hoeve) van de aanleunwoningen. De voorst! ling begint 14.00 uur. De kinderen van kleuterschool De Grensrakkertjes op weg naar basisschool De Eikelaar. Voor de blijken van medeleven, persoonlijk of schrifte lijk, ons betoond na het overlijden van mijn man, onze vader en opa JANUS KATSMAN betuigen wij onze hartelijke dank. Uit aller naam: D. Katsman-van Schaik Nagele, februari 1988 Voor de vele blijken van medeleven en deelneming, ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn innig geliefde man en der kinderen zorgzame vader en opa CORNELIS JOZIASSE echtgenoot van Willemina Wisse betuigen wij aan allen onze welgemeende dank. W. Joziasse-Wisse kinderen en kleinkinderen Westkapelle, februari 1988. Voor uw blijk van medeleven, betoond na het overlijdj van mijn lieve man, onze lieve vader en opa ABRAHAM PIETER L INDENBERG betuigen wij u onze welgemeende dank. H. H. Lindenberg-van Val kinderen en kleinkindenj Middelburg, februari 1988. Voor de vele blijken van medeleven en de grote belanl stelling die wij van u mochten ontvangen bij het hee| gaan van onze lieve moeder, oma en overgrootoma SARA WISSEKERKE-JACOBS en haar huisvriend MARINUS DE PRIESTER willen wij u allen hartelijk danken. Fam. Wissekerkel fam. De Priester Vlissingen, febr. 1988. i er! u alt e Is ■1 II 'El I 01 It'S Iv 181 e nd re U

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 38