SEINPALEN Raad Veere laakt plannen van Rijkswaterstaat voor Veersedam i WTGELEKT RAPPORT OVER PROBLEMEN: PZC/ provincie 13 tmoetingsdag euwse hervormde louwengroepen ïotorpassagiere reekt been [andtas gestolen St wachtkamer mwvereniging Bijeenkomst Provinciale Kerkvergadering h f1 Éithroposofisch pkweekeinde - randje bij Dow rd snel geblust Vertrouwenscrisis Werkgroepen Randgroepen Risico's WEGENS ONTBREKEN FIETSPAD EN INSPRAAK )STBURG - Om de problemen in het gemeentelijk apparaat van Oostburg op te lossen moet va In extern adviseur worden aangesteld, die het vertrouwen heeft van alle betrokkenen. De viseur geeft leiding aan veranderingen die door hemzelf en door vier werkgroepen worden ngedragen. De werkgroepen bekijken wat er moet worden veranderd op het gebied van per- Ui neelsaangelegenheden, binnen het college van b en w en de gemeenteraad en in de structuur 'cultuur' van het gemeentelijk apparaat. IRN'EUZEN - In de Dowlex-fabriek het terrein van Dow Chemical in meuzen heeft dinsdagavond korte een brandje gewoed. De operators de betreffende fabriek konden het r al snel met eigen middelen blus- Niemand raakte gewond. |ïj)rand is ontstaan door een lekkage én van de flenzen. Daardoor lekte fn hoeveelheid solvent naar buiten, benzine/kerosine-achtige vloei- vatte na aanraking van de warme vlam, als gevolg waarvan een de apparatuur staande stelling |in brand raakte. De bedrijfsbrand- heeft de nasmeulende stelling- kken geblust. De brand heeft een pde van enkele duizenden guldens Jorzaakt. SINGEN - De hervormde vrou- groepen Zeeland houden donder- 24 maart in het Scheldekwartier n tie Van Dishoeckstraat in Vlissin- n e provinciale ontmoetingsdag. jen begroeting door de provinciale lidente mevrouw J. J. Nieuwen- te-de Schipper, zal de overdenking iif vrouw droomt' verzorgt worden mevrouw G. M. Broeder-Schaap, 't slot voert de Zeeuwse vereniging if peldoorn een toneelstuk op. lintmoetingsdag begint 10.00 uur. &ER ARENDSKERKE - Een ver- de inschatting van een bocht in eg kwam een motorrijder en zijn agier woensdagmiddag duur te ISSINGEN De handtas van me- uw J. L. W. B. (63) uit Vlissingen is :nsdagmorgen gestolen uit het ge- w van woningbouwvereniging co in Vlissingen. JNDERDAG 25 FEBRUARI 1988 Extern adviseur nodig nj gemeente Oostburg reageert daarop in het plan van aanpak. „Er moet sprake zijn van een start, waarbij van verschillende kan ten de intentie om constructief mee te werken wordt vereist, zonder vast te houden aan verder niet onderbouwde dogma's of in wrok terug te zien op de procedurele fouten die er mogelijk zijn gemaakt." Mede's analyse van het gemeentelijk apparaat van Oostburg kwam er op neer, dat er sprake is van een vertrou wenscrisis tussen het college en de ambtenaren, en tussen ambtenaren onderling. Het bureau constateerde verder een competentiestrijd op afde ling 3, waartoe technisch beheer, ci- viel-Jtechniek en bouw- en woningtoe zicht behoren. De wijze waarop er lei ding wordt gegeven liep achter bij de ontwikkelingen in de maatschappij. Er is een rommelige structuur, het geen grotendeels te wijten is aan on voldoende kennis en vaardigheden bij de leidinggevenden. Verder heeft de afdeling financiën een té centrale rol in het apparaat. Elk voorstel dat ambtenaren voorberei den wordt door deze afdeling gecon troleerd op de financiële gevolgen, waardoor op z'n minst de indruk wordt gewekt dat hier de besluiten worden genomen. Ten slotte stelden de mede werkers van Mede vast, dat absoluut geen personeelsbeleid bestaat. In het rapport werden de collegeleden niet gespaard. Onderlinge conflicten hebben hun weerslag op de verhoudin gen op de secretarie. Ook de collegele den ontberen de noodzakelijke mana gers-kwaliteiten. De daaruit voort vloeiende onzekerheid leidt er toe dat ze zich met alles bemoeien, hetgeen de motivatie van de ambtenaren bepaald niet ten goede komt. De vier werkgroepen, die Mede nu aanbeveelt, moeten voor deze proble men de oplossingen vinden. De werk groep personeelsaangelegenheden moet een raamnota personeelsbeleid opstellen en bekijken hoe een afde ling personeel organisatie kan wor- onze ervaringen met het JBM, blijkt dat verhaal niet te kloppen. Niet alleen hebben heel wat jongeren hun middel bare school afgemaakt, vrijwel ieder een is ook gemotiveerd om te gaan werken. Waar het soms wèl aan schort, zijn sociale vaardigheden. Je hebt jon geren, die enorm opzien tegen het voe ren van een sollicitatiegesprek, zeker als ze al een aantal keren zijn afgewe-' zen. In de praktijk vormt dat een ge weldig struikelblok bij 't krijgen van een baan, want de arbeidsmarkt is nu eenmaal oververzadigd". Het JBM laat het er in zulke gevallen niet bij zit ten. Via het Gewestelijk Arbeidsbu reau en instellingen als het Centrum voor Beroepsoriëntatie en Beroepsoe fening Zeeland (CBBZ) of de Streek school kunnen de deelnemers hun manco's laten bijspijkeren, of het nu gaat om een sollicitatietraining of een opleiding kantoorpraktij k/tekstver- werken. Aan het eind van de rit is er opnieuw een scala aan regelingen en maatregelen, variërend van het JOB- plan van het arbeidsbureau tot het werkgelegenheidsfonds van Middel burg, om de drempel naar de arbeids markt te verlagen en bedrijven met een aantrekkelijke subsidies te bewe gen, jongeren in dienst te nemen. Een snelle, projectmatige aanpak (jon gens en meisjes die zich aanmelden en aan de voorwaarden voldoen, kunnen aan het begin van de daaropvolgende maand aan de slag), een persoonlijke benadering en het vrijwillige karakter zijn de sleutels tot de 'successtory' van het Middelburgse Jeugdbanenplan. Wie in de leeftijdsgroep valt, langer dan een halfjaar staat ingeschreven als werkzoekende of om andere rede nen tot de doelgroep kan worden gere kend belandt via de computer van het Arbeidsbureau of de Sociale Dienst bij trajectbegeleiders van het JMB. Zij nodigen de jongeren uit voor een ken nismakingsgesprek (Tanja Schrijvers: „vrijwel iedereen komt") en gaan na, hoe het staat met hun opleiding, mo gelijkheden en interesses en vooral: in hoever die aansluiten op de ruim 100 werkervaringsbanen bij de overheid en gesubsidieerde instellingen als de Zeeuwse Bibliotheek, de Bouwwinkel Zeeland (JBM'ster Cynthia van Mun ster kreeg er zojuist een contract voor een halfjaar aangeboden; zij is één van de vijf jongeren, die via het project aan de drie plannen te geven, omdat het rijk zelf al een uitgesproken voorkeur heeft voor de zogeheten variant twee die het goedkoopste is. De rij sprekers in de raadsvergadering werd geopend door W. Duvekot(sgp/gpv/rpf). „Bij die variant twee zal goedkoop duurkoop zijn. Uit verkeerstellingen is gebleken dat er op een gemiddelde november dag in 1986 nog 3000 voertuigen op de Veersedan werden gesignaleerd en dat dat er in 1987 al 5706 waren. Bijna een verdubbeling dus. Het is voor het rijk |och overkoopbaar om - uit het oog punt van verkeersveiligheid - het nu bestaande fietspad niet in het plan op te nemen". Verder wees hij op het be lang van het behoud van natuurwaar den en hij dacht daarbij met name aan Fort den Haak aan de Vrouwenpolder- se kant en de Schotsman aan de Beve- landse kant van de dam. Mevrouw M. Brouwer-te Roller (vvd) was het hele maal eens met Duvekot én met de kri tiek van het college. J. van Nieuwenhuijzen (pvda/ppr) sprak zijn verontwaardiging uit over het Rijkswaterstaat-plan en zei: „Geen ruimte creeëren voor fietsers, dat kan toch helemaal niet anno 1988". C. Joziasse (cda) vond dat de in spraak die Rijkswaterstaat bood, een wrange bijsmaak heeft. „Het is net als bij een jarige die mag kiezen uit drie cadeautjes. Als ie niet het goedkoop ste kiest, dan moet ie maar voor zijn eigen cadeautje zorgen". Burgemeester mevrouw G. van Mont- frans-Hartman was het helemaal eens met 'haar raadsleden' en zei: „Het is natuurlijk absurd om een nu aanwezig fietspad te laten verdwijnen". B en w hebben ook in een brief aan Rijkswa terstaat hun ongenoegen daarover uit gesproken en dringen daarin 'nadruk kelijk' aan op het alsnog projecteren den losgekoppeld van de afdeling fi nanciën. Deze werkgroep moet ook voorstellen doen over verbetering van het management. De werkgroep bestuur doet voorstel len voor de relatie tussen het college en de raad, de taken van raadscom missies, inspraak van burgers, de rela tie tot klanten en de positie van de ge meentesecretaris. De werkgroep structuur komt met voorstellen over de wijze waarop de gemeentelijke or ganisatie kan worden gemoderni seerd. De werkgroep cultuur ten slotte houdt zich bezig met veranderingen in de werksfeer en in de verdeling van be voegdheden, en stelt een opleidings plan op. Binnen een jaar moeten de voorstellen onder leiding van de extern adviseur - vanwege de huidige verhoudingen in het gemeentelijk apparaat acht Mede het niet mogelijk een intern adviseur aan te stellen - leiden tot een ambtelij ke en bestuurlijke organisatie, die be ter in staat is „om aan de veranderen de eisen vanuit de gemeenschap te vol doen en sneller op nieuwe ontwikke lingen in te kunnen spelen". Niet al leen de extern adviseur is van belang voor het eventuele succes van de aanpak. Ook vindt Mede het noodza kelijk dat de ambtenaren op alle ni veaus betrokken zijn bij de verande ringen. Ze dienen dan ook regelmatig te worden geïnformeerd. Verder moet er duidelijkheid zijn over de sociale, personele en financiële gevolgen. Op de voorrond Natasja Swinkels, en enkele andere deelneemsters - vlnr. Henny Huiszoon, Arianne Schreur, Brigitte Bravenboer en Monique van Maaren - aan het Jeugdbanenplan Middelburg in de Zeeuwse Bibliotheek. MIDDELBURG - „Werken is heel wat leuker dan thuis zitten met 'n uitke ring". Henny Huiszoon (19) aarzelt geen moment. Na haar - verzorgende - opleiding viel ze in een gat, toen bleek dat ze door het eczeem aan haar han den niet in aanraking mocht komen met chemische spullen. Dat sloot heel wat baantjes uit. Een poging om een opleiding voor activiteitenbegeleid ster te volgen strandde eveneens. Het Gewestelijk Arbeidsbureau had nét een punt gezet achter de cursus. Sinds enkele maanden is ze tóch aan de slag: als administratieve kracht bij het Jeugdbanenplan Middelburg (JBM), een gemeentelijk initiatief, waardoor werkloze jongeren tussen - globaal -17 en 21 jaar mèt behoud van uitkering en een onkostenvergoeding aan werkervaring bij de overheid en de gesubsidieerde instellingen worden geholpen. Dat gebeurt op basis van een werkweek van 19 uur en een con tract van een halfjaar, dat eventueel kan worden verlengd. Henny is één van de 49 jonge Middel burgers die meedoen aan het project, dat 1 september van start ging en tot dusver een even opvallend als onver wacht succes oplevert. Afgelopen maandag hoorde Gert Stevense, secre taris van de projectgroep voor het jeugdbanenplan en in het dagelijks le ven beleidsmedewerker op het bureau sociaal-economische zaken en statis tiek van de gemeente, dat het ministe rie van sociale en zaken en werkgele genheid een aanvraag voor nóg eens 35 plaatsen voor jongeren heeft ingewil ligd. Daarmee komt het aantal op 85. Datzelfde ministerie was aanvanke lijk zéér terughoudend over de kans op welslagen van plaatselijke initia tieven voor jongeren zonder baan, herinnert zich Tanja Snijders-De Vos, werkzaam bij de gemeentelijke socia le dienst van Middelburg en met haar collega Giel Leenders en Abe Kramer van het Buro Baanlozen Service bij het JBM betrokken als .trajectbege leider' oftewel steun en toeverlaat van de deelnemers. „In de eerste informatie die ons uit Den Haag werd toegestuurd, stonden dingen over 'randgroepjongeren' met weinig of geen opleiding, 't Zag er alle maal nogal hopeloos uit. Als ik afga op een heuse baan kwamen), de Stichting Verpleeg- en Rusthuizen en vergelijk bare tehuizen. Werkgevers, die mee doen, benoemen een mentor, op wie de jongens en meisjes kunnen terugval len. Daarnaast hebben de deelnemers om de twee maanden een „evaluatie gesprek" met hun trajectbegeleider en vullen ze een vragenlijst in. Jongeren werkervaring laten opdoen bij de overheid en de gesubsidieerde sector: het lijkt het Ei van Columbus, nu steeds meer instellingen moeten bezuinigen op 'vast' personeel. Bevor dert een initiatief als het JBM die ont wikkeling niet? Stevense is zich be wust van de risico's maar zegt ook: „We kunnen dat onmogelijk tot in de tail controleren, 't Is een kwestie van vertrouwen. Maar ik ga er vanuit, dat de instellingen daar intern de hand aan houden via hun medezeggen schapsorganen". De angst voor het verlies van banen vormt wél een stevige rem op uitbrei ding van het JBM en het toekomstige Jeugdwerkgarantieplan naar het par ticuliere bedrijfsleven. „Terwijl ik me kan voorstellen, dat er vooral bij het midden- en kleinbedrijf ruimte is voor jongeren", zegt de secretaris van de projectgroep. „Aan de andere kant kan ik me voorstellen dat werkgevers en werknemers zich ertegen verzet ten. Landen als Zweden en Denemar ken geven een ruimere uitleg aan jeugdbanenplannen. Misschien krij gen die ontwikkelingen nog wel eens invloed op de discussie hier". De Zeeuwse Bibliotheek, waar de 20- jarige Natasja Swinkels (havo) en Arianne Schreur (18, lbo) zijn gesta tioneerd, omzeilde het dilemma op een creatieve manier en bedacht een takenpakket, dat volledig is toegesne den op het jongerenproject. JBM'ers kregen de opdracht om een enquête naar het 'klantvriendelijk' functione ren van de instelling voor te bereiden en uit te voeren aan de hand van een boekje met 20 vragen, dat onder 3000 bezoekers werd verspreid. Arianne voert de resultaten in in de computer. Ze vindt het leuk, daar niet van. „Maar ik denk niet dat ik kantoor werk blijf doen. Ik heb ook wel zin in de modevakschool. Ach, eigenlijk ben ik er nog niet uit". Ing J.T.H.C. Schepman met een te kening van een seintoren Een medewerker van de rijksgebouwendienst in Middelburg liet ing J. T. H. C. Schepman vorig jaar een tekening van de Grote kerk in Veere zien. „Weet jij soms wat dat gekke ding op de toren is?", zo werd de Vlissin- ger Schepman gevraagd. Die had wel een idee. Het ging om een tele graaftoestel, maar het type was hem onbekend. Schepman speurde verder en nu, een jaar later, heeft hij de geschiedenis van de optische telegrafie in Zeeland in kaart gebracht. „Het gaat", vertelt Schepman, „in de optische telegrafie om het door geven van berichten over langere af standen. De eenvoudigste vorm van optisch seinen is bijvoorbeeld een vinger opsteken in de klas. De leraar weet, want dat is vantevoren afge sproken, dat hij bij die leerling te recht kan voor het antwoord op zijn vraag." Om te weten te komen wat precies op de toren van de Grote kerk in Veere stond, schreef Schepman ver schillende musea in den lande aan. De 'gouden tip' kwam van het Ne derlandse postmuseum in Den Haag. Medewerkers daarvan stuur den de Vlissinger het titelblad van een Frans boek over de kustbewa king middels seinen. De schrijver, Michel Parlange, deed in 1964 een onderzoek naar de beveiliging van de Duitse, Nederlandse en Belgische kust ten tijde van de Franse bezet ting. „Een sensationeel boekje, dat ik ge lukkig nog bij De Slegte op de kop heb kunnen tikken", aldus Schep man. Het boek behandelt de ge schiedenis van 1794-1814. Aan de ge hele Nederlandse kust stond aan het begin van de negentiende eeuw tele- graaf-apparatuur opgesteld. „De kusttelegrafie was bedoeld om de bewegingen van de schepen te signaleren. Als de waarnemers con stateerden dat de Engelsen probeer den een blokkade in een haven te doorbreken, moest dat zo snel moge lijk aan een andere stad bericht wor den", verteltJSchepman, die zich na zijn pensionering bezighoudt met 'heel veel dingen', en ook met deze geschiedenis. Zijn eigen woonplaats was het knooppunt voor de noorde lijke en de zuidelijke lijn. Vanuit Den Haag kon zonder veel problemen naar Brest geseind worden. Voordat gebruik gemaakt werd van speciale toestellen voor de telegra fie, werden aan het eind van de acht tiende eeuw seinen gegeven met ka nonschoten, lantaarns en pekton nen. Rond de eeuwwisseling ge bruikten de telegrafisten vlaggen, waarmee ze op den duur 87 berich ten konden doorgeven. De verschil lende kleuren van de vlag hadden ie der hun eigen betekenis. Nadeel was, dat het systeem niet werkte als er geen wind stond. In 1801 werden seinmasten met bol len gebruikt. Aan de masten zaten, om het aantal codes uit te breiden, beweegbare vleugels. Een aantal ja ren werden Franse semaforen aan de Zeeuwse kust geplaatst. Met de se- mafoor, lichter, sneller dan de tele graaf, konden 342 berichten worden doorgegeven. In 1809 vernietigden de Engelsen de lijnen in Zeeland, maar een jaar later herplaatsten de Fransen de toestellen. Niet alleen aan de kust, maar ook in het 'achter land'. „Ze waren slim, die Fransen", vindt Schepman. „Want ook bij voorbeeld in Zierikzee en Heinkens- zand zetten ze seinpalen neer, waar door ze een dubbel veiligheidssys teem hadden. Als de kustbewaking faalde, kon het binnenland inge schakeld worden." Op de kerktorens van Brouwersha ven, Zierikzee, Veere, Middelburg en Vlissingen stond een semafoor. „De daken werden er speciaal voor de bouw van een seinhuis afgehaald", weet Schepman, die uit een van de geraadplaagde bronnen heeft begre pen dat er soms kritiek was op de bouw van de seinhuizen op de ker ken: „Sommigen vonden het hele maal niet fraai. Ze zagen de kerk lie ver in de oude staat." Met het ver trek van de Franse bezetters (1814), verdwenen de semaforen. De kustte- legraaf was niet langer nodig. Tegen woordig is alleen nog in het Belgi sche Sint Niklaas een toestel te zien. In het rijksarchief in Middelburg vond Schepman een seinboek van de seinmeester in Schouwen. „De tranen biggelen je dan bij wijze van spreken over de wangen", zegt Schepman. „Prachtig, een origineel boek, dat door de familie is be waard. Het beschrijft de kustbesei- ning van Den Helder tot Hoek van Holland. De eigenaar, Voerman, heeft er een aantal vellen onder ge plakt van de lijn tot Vlissingen. Al lemaal handwerk." Schepman wil deze bron zeker nog verder uitpluizen. Maar het kost hem veel tijd: „Ik heb me er een beetje op verkeken. Zo'n onderwerp heeft zoveel aspecten. Je moet wat weten over de geschiedenis, oude ge bouwen, techniek en ga zo maar door. Dat is het boeiende ervan, maar het is ook heel tijdrovend." Graag zou Schepman in contact ko men met mensen die ook eens een middagje in een archief het een en ander willen uitzoeken. Schepman heeft nu de gegevens op een rij gezet. Hij is van plan een arti kel te gaan schrijven, „misschien is het iets voor het Zeeuws tijdschrift." In ieder geval is, vanaf april, een ex positie over dit onderwerp te zien in de Grote kerk in Veere. Hiervoor heeft de Vlissinger vier panelen ge maakt, waarop hij de belangrijkste gegevens over de Zeeuwse kusttele grafie ten toon stelt. Maaike van Houten VEERE - Termen als onverkoopbaar, wrang, verontwaardigd en absurd, waren woensdagavond te horen in de Veerse gemeenteraad toen de herin richting van de Veersedam aan de or de was. De termen sloegen op de plan nen die Rijkswaterstaat met de dam heeft en waarin met geen woord, wordt gesproken over een fietspad. Zoals gemeld was het college van b en w al weinig enthousiast over de mate van inspraak die de gemeente heeft bij de herinrichting. Rijkswaterstaat schreef een 'projectnota' met drie va rianten waarin wordt aangegeven hoe de Veersedam er in de toekomst het beste uit kan zien, met name met het oog op de te verwachten verkeers toename. Veere wordt echter nauwelijks in de gelegenheid gesteld om haar visie op KRUININGEN - De Provinciale Kerk vergadering van de hervormde kerk in Zeeland houdt dinsdag een bijeen komst in gebouw Ons Dorpshuis aan de Berghoekstraat in Kruiningen. Le den en adviseurs van de kerkvergade ring zijn welkom. Op de agenda staat de verkiezing van een praeses en assessor. Ds L. A. de Graaf uit Biezelingen en J. Blom, ou derling in Renesse stellen zich herkies baar. Verder de verkiezing van de le den van het breed-moderamen. Industriepastor J. W. Scheffers zal een inleiding houden over doelstelling en werk van de werkgroep Vrede, Indus trie, Milieu. van een fietspad in de plannen. De raad kon zich ook geheel vinden in de inhoud van die brief. De raadsleden gingen verder uitvoe rig in op details van de op te richten Beheersmaatschappij Neeltje Jans. Provincie en gemeente doen dat geza menlijk en Veere participeert daarin met een maximum bedrag van ruim zes ton. Mevrouw Brouwer had niet zo'n moeite met dat bedrag, „want", zei ze, „dan kunnen we vanaf het be gin goed meedraaien". C. de Visser (sgp/gpv/rpf) vond zes ton 'een fors bedrag', maar ging akkoord., Hij tekende daarbij wel aan dat zijn fractie principieel tegen grootschalige recreatieve voorzieningen is, wanneer die de zondagsrust zouden verstoren. Van Nieuwenhuijzen wilde weten waarop de hoogte van de bijdrage was gebaseerd en de burgemeester ant woordde dat dat afkomstig was van de financiële adviseurs. Joziasse: „Als we onze verantwoorde lijkheid voor de ontwikkeling van Neeltje Jans goed willen dragen, dan moeten we deelnemen in die Beheers maatschappij. Wij ondersteunen dan ook die zes ton, maar daarmee zijn we wel de financiële grens genaderd". Raadsvoorzitter Van Montfrans bena drukte nog eens dat investeren in Neeltje Jans ook een investering is in een project van internationale allure. „We staan nu aan het begin van een pe riode waarvan we niet weten hoe die zal verlopen. Maar als overheid moetje weieens flink in de beurs tasten, om op een goede manier verder te kunnen". Ook werd besloten tot het aangaan van een bestuursovereenkomst voor Neeltje, waaraan wordt deelgenomen door de ministeries van verkeer en wa terstaat, landbouw en visserij en eco nomische zaken, de provincie en de ge meente Veere. ;e aanbevelingen staan beschreven en woensdag uitgelekt rapport van organisatie-adviesbureau Mede Houten. Het college van b en w |ft zich bij monde van wethouder J. Vries al zeer negatief uitgelaten ijr het rapport. In de raadsvergade- I van vorige week stelde De Vries Mede zich niet aan de opdracht gehouden. Hij vond dat verdere enwerking met het bureau nog - ar eens goed moest worden beke- De Vries wilde gisteren geen toe- hting geven op deze algemene kri- jk op het rapport. De zaak moet eerst pe stuurgroep worden besproken, voor de reorganisatie van het ge- fentelijke apparaat is ingesteld, jde geeft in het rapport 'Plan van npak; organisatie-ontwikkelings- ject gemeente Oostburg' niet aan, ke veranderingen moeten worden rgevoerd. Het plan van aanpak ft wel aan op welke wijze er enkele gstige problemen in het gemeente apparaat kunnen worden opge- In een eerder rapport ('Gemeente itburg; Met het oog op de toe- ist') geeft Mede daarvan een op- iming. Tegelijk werden daarin glo- 1 enkele veranderingen aangege- V Pf k |nals dit nieuwe rapport viel ook j| vorige rapport niet in goede aarde [ij de collegeleden. Ook bij de analyse n Mede zich niet aan de opdracht •ben gehouden. Het adviesbureau IpDELBURG - De initatiefgroep de Anthroposofische Vereniging leland houdt in het weekeinde van 4 aart een werkweekeinde met lezin- n, gespreksgroepen en kunstzinnige Éviteiten. Thema zijn de maat- biappij vernieuwende ideëen van idolf Steiner, die hij formuleerde on- 1 de titel: 'Driegeleding van het so- |e organisme'. Belangstellenden ipnen zich aanmelden bij mevrouw Machiel-Guépin in Middelburg. 3-jarige B. R. D. uit Middelburg omsteeks 14.00 uur met zijn mo- P de Oude Rijksweg bij 's-Heer ftdskerke, toen hij uit de bocht en de dijk afreed. Zijn 22-jarige '^tsgenote A. E. C. de G„ die achter- brak bij die val haar been. Ze is ambulance overgebracht naar het Sterscheldeziekenhuis in Goes. iad de tas aan haar stoel in het :htlokaal gehangen. Toen ze na een prek terugliep van het loket naar itoel, bleek haar tas te zijn verdwe- De zwarte leren handtas heeft een irde van tweehonderd gulden. De Dud bestond uit een portefeuille 75 gulden, een bankpasje, een fo- ilbum, een agenda en een clubpas-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 37