Eerste steen gelegd voor Huize den Berg Busstation Zuidplein Rotterdam geopend Kruiswerk krijgt alsno subsidie van gemeente Arbeidsbureau doet aan klantenbinding GAB Terneuzen wil 120 jongeren aan baan helpen PZC/ streek NIEUWBOUW ZWAKZINNIGENINTERNAAT Informatie ouderen over belastingen Facelift Zaalvoetbalteam wethouder J. van der Laan opent met een druk op de knop het vernieuwde busstation van Rotterdam-Zuidplein. Biezentrappers wint VAN GRAAUWE RUIMTE NAAR MODERN STATION competitie zonder verlies van punten Brand veroorzaakt schade van 20.000 Problemen VOOR MEER BEWEGEN OUDEREN MIDDENSCHOUWE Educatief centrum vergadert in Goes Schietingen Gemotiveerd ZATERDAG EERSTE INFORMATIEDAG 'S-HEERENHOEK ELLEWOUTSDIJK Oranjevereniging De Oran KLOET IN GE Bloemenvereniging - De Bl WEMELDINGE Viswedstrijd De hengelspo vereniging 't Grendeltje' uit Wem dinge houdt op zaterdag 27 febnr een viswedstrijd aan de Koringaweg Yerseke. Er wordt gevist van 10.11 13.00 uur, inschrijven voor deze we strijd kan van 8.30-9.30 uur aan de dij De prijsuitreiking is na de wedstrijd hotel 'Vredebest' in Wemeldinge. ZIERIKZEE WILHELMINADORP Muziekuitvoering - Fanfare drumband De Echo uit Wilhelmin dorp houdt morgen, vrijdag, de ja lijkse uitvoering voor leden en don teurs in het Wilhelminahuis. Na opening door de fanfare, volgt eenoi treden van de drumband. Ook Zeeuwse troubadour Peter Dielem geeft acte de présence. De uitvoer! begint om 19.30 uur. Hervormden 'Samen op weg naar een nieuwe kerk?' Dat is het th ma van de lezing die de hervormd pr dikant dr G. W. Reitsema uit Rott' dam maandag 14 maart in Zierikz houdt. Reitsema heeft een gelijkna ge brochure geschreven voor de ve eniging van vrijzinnig hervormden Nederland. De afdeling Zierikzee v deze vereniging organiseert de lezin De bijeenkomst in het kerkelijk ce trum van de hervormde gemeente b gint om 19.30 uur. DONDERDAG 25 FEBRUARI 1988 GOES - Op de hoek Ramusstraat- Nieuwstraat waar vorig jaar nog krotten stonden, hebben de oudste en jongste bewoner van zwakzinnige ninternaat Huize den Berg in Goes woensdag symbolisch de eerste steen gelegd voor een acht miljoen gulden kostende nieuw- en verbouwoperatie. De 70-jarige Janna Eggebeen en de elf jarige Sjaak Engelsman toonden sa men met bestuursvoorzitter E. M. R. Heijers-Bakker en voorzitter N. Joon van de oudervereniging hun metsel- capaciteiten. Na deze ceremonie lie ten de toekijkende bewoners van Den Berg ballons op. Met deze tweede bouwfase - de eerste werd in 1981 afgerond - mikt Den Berg op kwaliteitsverbetering. Het aantal bedden blijft 106. Omdat het complex in de binnenstad ligt, worden de gevels van de panden in oude stijl opgetrok ken. Naast het streven naar een zo nor maal mogelijk bestaan en integratie van geestelijk gehandicapten, zorgt Den Berg op die manier ook voor een stukje stadsvernieuwing. Eén van de twee nieuwe woningen aan de Ramus- straat is speciaal bestemd voor oude re, meer verzorgingsbehoeftige gehan dicapten. Ieder beschikt in die accom modaties over een eigen zit-slaapka- mer. Directeur L. Senneker beschouw de dat woensdag als een overwinning. „Wij hebben in de onderhandelingen hieraan stug vastgehouden. Er was sprake van twee bewoners op één ka mer, maar wij stellen hoge eisen omdat de bewoners een goed en eigen leefkli maat waard zijn". Na voltooiing van de woningen aan de Ramusstraat, stoot Den Berg twee van de vier dislokaties af. Het gaat om buitenhuizen aan de Thorbecke- en Beatrixlaan. trum. Het hoofdgebouw krijgt intern een facelift. De begane grond wordt toegankelijk gemaakt voor rolstoelen. Op de eerste verdieping ondergaan vergader- en kantoorruimte eveneens een renovatie. De maaltijdbereiding voor bewoners van het paviljoen - van een relatief 'laag' niveau - gebeurt straks in een compacte keuken op het binnenterrein. De kookgelegenheid sluit aan op de recreatiezaal, zodat de bediening bij festiviteiten efficiënt in zijn werk gaat. De recreatiezaal, het dienstengebouw en de personeels ruimte (het oude koetshuis) worden ook gemoderniseerd. Het totale bouw plan is van de hand van architectenbu reau Niekerk uit Rosmalen. Door het zachte winterweer verloopt de bouw vrij voorspoedig. Met de mil de temperaturen is het mogelijk alle grondwerken uit te voeren. Het kar wei wordt geklaard door aanne mingsbedrijf Moonen uit 's-Hertogen- bosch, terwijl technisch installatie bureau Van Halderen uit Goes de werktuigbouw en elektriciteit voor zijn rekening neemt. De Zeeuwse Bouw en Wegenbouw Maatschappij uit Goes draagt zorg voor de infra structuur. Het complex moet in no vember 1989 klaar zijn. De oudste en de jongste bewoner van zwakzinnigeninternaat Huize den Berg assisteren bij het leggen van de eerste steen voor hun nieuwe behui zing. Van links naar rechts voorzitter N. Joon van de oudervereniging, oud ste inwoonster Janna Eggebeen, jong ste inwoner Sjaak Engelsman en be stuursvoorzitter E. M. R. Heijers-Bak ker. OVEZANDE - De samenwerkende ou derenbonden in de gemeente Borsele en de stichting- Welzijn voor Ouderen Borsele houden dinsdag 1 maart een voorlichtingsmorgen voor mensen vanaf 60 jaar over invullen van belas ting aangifteformulieren over 1987. De bijeenkomst in het Ouderenont- moetingscentrum in Ovezande begint om 9.30 uur met een voorlichtingsfilm van de belastingdienst over zelfstan dig invullen. Om 10.00 uur houdt een medewerker van de belastinginspectie Goes een inleiding, waarna er gelegen heid is tot vragen stellen. Het complex van Huize den Berg be slaat bijna een geheel woonblok, dat verschillende panden omvat. Teza men omsluiten ze een grote binnen plaats, die ook wordt 'aangekleed'. Een aantal panden aan de 's-Heer Hen- drikskinderenstraat gaat na verbou wing dienst doen als activiteitencen- KAPELLE-BIEZELINGE - Het zaal voetbalteam De Biezentrappers uit Kapelle-Biezelinge heeft reden tot feestvieren. Het team komt dit sei zoen voor het eerst uit in de KNVB- zaalvoetbalcompetitie en heeft die meteen zonder puntverlies afgeslo ten. In de Zeeuwse zaalvoetbalcompetitie is dit nog niet eerder voorgekomen. 22 wedstrijden leverden 44 punten op, 235 doelpunten voor en 52 tegen. Topsco rer van de Biezentrappers werd Rene Paauwe met 75 doelpunten. RETRANCHEMENT Een brand in een vakantiewoning in Retranche- ment heeft woensdagmiddag, om streeks drie uur, voor ongeveer 20.000 gulden schade aangericht. De brand was ontstaan door smeulende as in een vuilniszak, die tegen een schuur tje stond. Door de gunstige wind en het snelle optreden van de Sluisse brandweer kon de woning van de Duitser W. R. R. R. gespaard blijven. Er gingen wel hout voor de open haard en een tuina- meublement in vlammen op. Ook de deuren van de woning werden door de vlammen aangetast. De brand werd bestreden met drie stralen hogedruk. ROTTERDAM - De Rotterdamse wet houder drs J. van der Laan heeft woensdagmiddag het vernieuwde busstation Zuidplein in de Maasstad geopend. In het station zijn haltes op genomen van de vervoersbedrijven Zuidwest Nederland (ZWN), West Ne derland en RET. Zuidplein is een knooppunt van regionale buslijnen en de Rotterdamse metro. Enkele tienduizenden passagiers vinden per dag hun weg via dit station. Met de modernisering is een bedrag van 5,6 miljoen gulden gemoeid. Het station is nu zo ingedeeld dat zo wel de RET, als Zuidwest Nederland en de West Nederland haltes rond het middengedeelte van het station heb ben. Op die manier beschikt ieder ver voersbedrijf over een eigen deel in het busstation. Bijna elke buslijn heeft een eigen verlicht wachthuisje. Verder is op verschillende plaatsen met kleu ren gewerkt. Zo is het beton van een laagje verf voorzien en heeft de bestra ting een afwijkende kleur op de plaats van de haltes. Daarnaast is nieuwe be wegwijzering aangebracht met behulp van informatie-zuilen. Door de aanleg van een speciale blin- denroute, met behulp van wit gerib belde tegels, kunnen ook visueel ge handicapten hun bus vinden. De reizi gers kunnen voor informatie terecht bij een informatiepost, die een ge meenschappelijk onderkomen heeft met het kaartverkooppunt. Daar is voor de passagiers een verwarmde wachtruimte. Ook de chauffeurs zijn niet vergeten. Voor hen is een moderne kantine neergezet. In zijn openingstoespraak wees wet houder Van der Laan op de toenemen de problemen rond de bereikbaarheid van de Randstad met de auto. Hij stel de vast dat dit probleem niet alleen op te lossen is door nieuwe wegen aan te leggen. De wethouder deelde mee dat de gemeente Rotterdam van plan is extra geld dat de minister van ver keer en waterstaat beschikbaar heeft gesteld, te gebruiken voor een nieuwe stadsbrug met een tramlijn voor de ontsluiting van de kop van Rotter dam-zuid, een tramlijn naar Vlaar- dingen en een metro/sneltram naar Ridderkerk. De heer Van der Laan constateerde dat reizigers hoge eisen stellen aan het openbaar vervoer als ze ook hun auto kunnen nemen. Daarom stelde hij vast dat het niet eenvoudig zal zijn om meer mensen van het openbaar ver voer gebruik te laten maken. Volgens hem wordt daar dan ook bij de ver voersbedrijven hard aan gewerkt. Prinses Beatrix opende in februari 1968 het toen nog kortste metrolijntje ter wereld, het traject Centraal Sta- tion-Zuidplein. Gelijktijdig werd het busstation Zuidplein in gebruik geno men. Het Zuidplein was toen een kale vlakte. In de loop van de jaren zijn daar winkels, kantoren en huizen bij gebouwd. Dat is - zo bleek woensdag middag uit de woorden van de Rotter damse wethouder - een ontwikkeling die nog steeds doorgaat. Zo is de plan voorbereiding voor de uitbreiding van het winkelcentrum begonnen. Acht jaar geleden is al een poging gedaan het station wat vriendelijker te doen ogen. Toen zijn onder meer verlichte kunstwerken van de kunstenaar Jan van Munster geplaatst. Door vernie lingen, graffiti en slechte wachtaccom- modaties werd dat een mislukking. Daarom is gekozen voor een ingrijpen de modernisering. SCHARENDIJKE - De gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders van Middenschouwen zijn teruggekomen op hun besluit geen subsidie te verlenen aan de kruisvereniging Schouwen-Duive- land. De kruisvereniging wil de subsi die gebruiken voor 'Meer Bewegen voor Ouderen'. Een van de voornaam ste beweegredenen om op de zaak te rug te komen is de kans dat Midden- schouwse bejaarden meer voor deze activiteit moeten gaan betalen, dan bejaarden elders van Schouwen-Dui- veland. Dat was zowel voor het college als voor de raad, zo bleek woensdagavond tij dens de gemeenteraadsvergadering, aanleiding de subsidie voor de kruis vereniging nog maar eens te bezien. Aanleiding tot die heroverweging was een bezwaarschrift van de kruisvereni ging tegen de aanvankelijke weige ring. Wethouder W. G. Renden (pvda, welzijn) gaf aan dat hij het niet juist zou vinden dat de bejaarden hun be wegingsactiviteiten zelf moeten beta len. Ook vond hij het een goede zaak, GOES - Het algemeen bestuur van het Regionaal Educatief Centrum De Be- velanden en Tholen houdt woensdag 2 maart een vergadering in hotel Termi nus in Goes. Aan de orde komt onder meer de jaarrekening over 1986 en de stand van zaken in de veschillende projecten van het REC. De bijeen komst begint om 15.40 uur. en verschillende raadsfracties waren dat met hem eens, dat de kruisvereni ging de contributie wil verhogen. Het CDA-raadslid C. W. Boot had wel wat moeite met de begroting die de kruis vereniging had ingediend. Volgens hem kon het geraamde tekort wel wat lager uitvallen. De raad was het ook eens met een voorstel van het college van b en w om beroep bij de Raad van State in te stel len tegen een besluit van minister Deetman. Die wil slechts toestemming geven voor een beperkte uitbreiding van de bijzondere basisschool in Scha- rendijke, de Helcherzeeschool. B en w en het schoolbestuur denken op grond van de leerlingprognoses meer ruimte nodig te hebben. Renden daarover: „Het lijkt er op dat de minister zich niet aan de regels kan houden. Dat kan hij alleen als hij zelf geld uit moet ge ven." Het stak de wethouder en ook de raad dat de minister niet duidelijk aangeeft wat zijn motieven voor de weigering ziin. Verder besloot de gemeenteraad sub sidie beschikbaar te stellen aan de stichting welzijn voor ouderen Schou- wen-Duiveland voor een administra tieve kracht. Mevrouw P. W. Berre- voets-Ringelberg (cda) vond d.at het bestuur van de stichting zich in een moeilijke situatie bevindt, omdat in een te laat stadium bekend wordt hoe veel subsidie de overheid beschikbaar stelt. Ze vindt dat het tijd wordt dat de Schouwse gemeenteraden een princi pe-uitspraak doen over subsidiëring van de stichting. Wethouder Renden was het met haar eens dat de gemeen ten bereid moeten zijn geld in de stich- ting te steken. Hij vond het verder zonder vervelend voor de stichting het personeel, dat het zo lang duurt de subsidie afkomt. De raad kon woensdag ook een best nemen over het kamperen bij de bc Dat kon in de vorige raadsvergadeti niet omdat de stemmen over dit vo1 stel staakten. Omdat de raad woe' dag compleet was stond niets een slissing in de weg. In de discussie d het college een beroep op de fract van het CDA en de SGP/RPF om bezwaren die ze eerder tegen hetvo: stel van b en w hadden geuit te la varen. Dat deden ze niet, maar de genstemmers moesten het uiteinde] toch afleggen tegen een raadsmeeri heid die voor was. In het voorstel r en w worden onder meer de sta plaatsen van de stacaravans g seerd, door die plaatsen in een nie vast te stellen bestemmingsplan recreatieve nevenfunctie te geven. Koffieconcert - De fanafare s Caecilia uit 's Heerenhoek geeft dag een koffieconcert in De Jeugdh ve in 's Heerenhoek. Tijdens hete eert, dat om 11.30 uur begint, word populaire en licht-klassieke werk ten gehore gebracht. Het concert be kent tevens het debuut van zev jeugdleden. m vereniging van Ellewoutsdijk hou vandaag, donderdag, de jaarlijkse denvergadering in de gymzaal, de v vangende ruimte in verband met verbouwing van het Van Hattumh Een van de punten die op de agen staan is een bestuursverkiezing, v der bespreekt de vergadering de V ring van Koninginnedag 1988. MIDDELBURG Het Gewestelijk Arbeidsbureau (GAB) in Middelburg gaat meer aan klantenbinding doen. De arbeidsmarkt zal voortaan tijdens open dagen voor een groot publiek in zichtelijker worden gemaakt. Zater dag wordt de eerste informatiedag ge houden, speciaal bedoeld voor school verlaters. Later dit jaar staan er open dagen op het programma over auto matisering, vrouwen in mannenbe roepen en exacte vakken voor meis jes. Directeur J. L. J. Swinkels van het GAB-Walcheren hoopt met het meer publieksgerichte beleid duidelijk te maken dat het arbeidsbureau een nut tige schakel is tussen school en werk. Het Beroepen Informatie Centrum, dat sinds 1986 in het gebouw van het GAB is ondergebracht, speelt daarbij een belangrijke rol. Daar is alle moge lijke informatie over opleidingen en beroepen te vinden. De open dagen moeten het informatiecentrum na drukkelijk onder de aandacht bren gen. Met de informatiedag voor schoolver laters mikt het GAB op de grote groep jongeren, die zich komende zomer voor het eerst op de arbeidsmarkt zal melden. „We geven brede voorlichting voor iedereen die nu voor het eindexa men zit", aldus Swinkels. „Ons pro bleem is natuurlijk: hoe krijg je een jongere geïnteresseerd? We hebben met een zeer gemêleerde groep te ma ken. Met een open dag en het optreden van een popgroep verwachten we veel belangstelling te trekken". De GAB- activiteiten zijn in nauw overleg met de schooldecanen voorbereid. Na af loop van de collectieve voorlichting kunnen de leerlingen individuele ge sprekken aanvragen. Momenteel hebben schoolverlaters ruime kansen op werk. Swinkels: „Niet dat we een hele batterij vacatures heb ben, maar zeker jongeren met lagere technische school of een Mavo-pakket, waarin economie en handelskennis is opgenomen, hebben perspectieven." Moeilijker ligt het volgens hem voor het lager huishoud- en nijverheidson derwijs. Dat diploma blijkt voor steeds minder werkgevers reden om jongeren in dienst te nemen. De schoolverlatersdag wordt zater dag van 10.00 tot 16.00 uur in het Be roepen Informatie Centrum van het GAB in Middelburg gehouden. Het ar beidsbureau en het Regionaal Orgaan Leerlingwezen Zeeland tekenen voor de organisatie. Diverse technische en economisch-administratieve oplei dingen, het interlevensbeschouwe- lijk vormingsinstituut, het Streekzie kenhuis Walcheren en de gemeentelij ke sociale dienst geven voorlichting. menvereniging Kloetinge hou maandag 29 februari haar jaarver dering in Het Geerteshuis in Kloet' ge. Tijdens de vergadering houdt heer J. J. Hoogstrate van het Kon! lijk Nederlands Meteorologisch Ins tuut in Zierikzee een lezing over h weer. OVEZANDE In 'Bar R2' te Ovezan de hield de handboogvereniging 'Zee- landia' een schieting op de liggende wippen. Er waren 30 deelnemers. Uitslag eerste wip: hoofdvogel H. Koens, Spes Nostra, Ovezande; eerste zijvogel, C. Rentmeester Cz.; tweede zijvogel L. Rent meester; eerste bovenkal C. Rentmeester, tweede bovenkal L. Rentmeester na loting; eerste onderkal E. Rentmeester allen Wil lem Teil, Ovezande; tweede onderkal na lo ting, J. Kosten Doel naar Hoger Wol- phaartsdijk; eerste klep, F. Koens, Spes No stra; tweede klep, G. Haasdonk; derde klep, L. Rentmeester beiden Willem Teil. Meeste kleine vogels (6) C. v. d. Dries, Eengezind heid, 's-Heerenhoek. De vliegende vogelprij- zen waren voor P. Vette, Concordia, 's-Hee- renhoek en J. v. d. Dries, Eensgezindheid. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel F. Koens, Willem Teil, tweede hoofdvogel, H. Koens, Spes Nostra; eerste zijvogel L. Rent meester, Willem Teil; tweede zij vogel J. v. d. Dries, Eensgezindheid; derde zijvogel, L. Rentmeester Willem Teil; vierde zij vogel, H. Koens, Spes Nostra; eerste kal, P. v. Steen bergen Zeelandia Ovezande; tweede kal, A. de Jonge Soranus Heinkenszand; derde kal, H. Koens, Spes Nostra; vierde kal B. Ver- meule, Zeelandia, de laatste drie na loting. Meeste kleine vogels (6) P. Kroonen, Victo ria, Kwadendamme. YERSEKE De finale van de pelo- tonschietingen op de liggende wip [J\ KADER VAN JOB-PLAN werd te Yerseke afgewerkt. De uitslag viertallen met vizier: eerste met 31 punten Diana te Yerseke; tweede me te 29 punten, St.-Andries, Wemeldinge; derde met 27 punten, Vooruitgang, Kwadendamme. Zonder vizier, eerste Spes Nostra, Ovezande met 38 punten; tweede met 34 punten Edele Hand boog; derde met 32 punten ADLM Kwadendamme. YERSEKE De handboogvereniging 'Diana' hield in de doelen van 'St.-Se- bastiaan' een schieting op de liggende wippen. Er waren 92 deelnemers. Uitslag eerste wip: eerste hoofdvogel, A. de Schipper, St.-Sebastiaan Kloetinge; tweede hoofdvogel J, v. Steenbergen, Willem Teil, Ovezande; eerste zijvogel A. Wisse, St.-An dries, Wemeldinge; tweede zijvogel J. v. d. Guchte, Zorgvlied, Ellewoutsdijk; derde zij vogel H. Rentmeester Cz., Willem Teil; vier de zijvogel M. Kriekaard, Diana, Yerseke; eerste kal, Jacco. de Bruin, St.-Andries; tweede kal, mevr. I. v. Steenbergen, Willem Teil; derde kal, R. Beukema, St.-Andries; vierde kal, J. v. Steenbergen, Willem Teil. Meeste kleine vogels (6) R. v. Eijkeren, Vrije Schutters, 's-Heerenhoek. Uitslag tweede wip: eerste hoofdvogel, R. v. Eijkeren, Vrije Schutters; tweede hoofdvo gel J. de Rijke, Edele Handboog, Oudelan- de; eerste zijvogel B. Verburg, St.-Sebas tiaan; tweede zijvogel R. Beukema, St.-An dries; derde zijvogel, A. Rentmeester Cz., Willem Teil; vierde zij vogel Jacco de Bruin, St.-Andries; derde kal, M. Kriekaard, Dia na; vierde kal, P. Uitdewilligen, Spes No stra. Meeste kleine vogels (7), mevr. I. Lin- denberg, Diana. De vliegende vogelprijzen waren voor A. Hoogstrate, St.-Sebastiaan en mevr. Jo Verbeek Vooruitgang, Kwaden damme. KWADENDAMME De leden van 'Vooruitgang' hielden de jaarlijkse ko- ningschieting op de liggende wip in's Lands Welvaren' in Kwadendamme na de jaarlijkse vergadering. Van de tien aanwezige leden, waaronder vier keizers, wist de heersende koningin mevr. Jo Veerhoek de vogel tweemaal af te schieten en hierdoor op de nomi natie staat om volgende jaar Keizerin te worden. In totaal werd de vogel zes maal afgeschoten ten driemaal door L. Veerhoek en tweemaal door mevr. J. Veerhoek, éénmaal door P. de Jonge. TERNEUZEN - Het Gewestelijke Ar beidsbureau in Terneuzen is gisteren begonnen aan het project JOB, Jeugd Ontplooiings Banen, dat op den duur 120 langdurig jeugdig werklozen in Zeeuwsch-Vlaanderen aan een tijde lijke baan kan helpen. Het GAB- Zeeuwsch-Vlaanderen dat gisteren de opzet van het JOB-plan presenteerde, kon met enige trots meedelen dat de eerste twee jongeren in een bedrijf zijn geplaatst. Verwacht wordt dat volgende week opnieuw twee werklo zen een werkkring krijgen. Het JOB-plan is een initiatief van het ministerie van sociale zaken en werk gelegenheid. Er is in 1986 in vijf regio's al mee geëxperimenteerd en de resul taten waren zo bevredigend dat de mi nister het JOB-project landelijk ver plicht heeft gesteld. Deze week nog zendt het Terneuzense GAB brieven naar 800 bedrijven in Zeeuwsch-Vlaan deren. Jongeren die nog geen 25 jaar zijn en langer dan twee jaar werkloos zijn ko men voor een plaatsing in aanmer king, waarbij het arbeidsbureau min of meer als uitzendbureau optreedt. De werkgever die zo'n jongere voor maxi maal 52 weken inhuurt krijgt 33 pro cent van het bruto-salaris vergoed en ook de loonadministratie wordt hem uit handen genomen. Anders dan bij het Jeugdwerkgaran tieplan is het JOB-plan niet zozeer be doeld voor werkgevers in de over- heidsector maar meer voor die in h bedrijfsleven. JOB-coördinat Frank Valke van het Zeeuws-Vlaam GAB is aangesteld om de jongeren begeleiden. „Als deze mensen merk dat er weer eens iets voor ze geda wordt gaat er weer een lichtje br den. Ze gaan weer uit zichzelf verd solliciteren en je merkt dat ze we gemotiveerd worden", aldus Valke. GAB-directeur H. F. van Luijk he van het ministerie de financiële ruim gekregen om dertig tot zestig jonger per jaar (de werkperiode dient mi maal drie maanden te duren) aan e gesubsidieerd baantje te helpen, rekent erop dat de extra gelden Den Haag lang genoeg zullen kom om alle 120 jongeren deze regeling a te kunnen bieden. De werkloosheid in Zeeuwsch-Vlaa deren is in vergelijking met het land lijk percentage (14,4) niet hoog, nam lijk 10,7 procent. Ofwel 3500 werklo mannen en vrouwen. In de Kanaalz ne zijn er negentig jongeren die vo deze regeling in aanmerking komen, Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen 25 en West-Zeeuwsch-Vlaanderen vijf. A. Klaeijsen, hoofd personeelsvoora ning van het GAB: „In de prakt blijkt het voor deze jongeren heel e moeilijk om ergens binnen te kome Door het tijdelijke werk verlaagje vo deze categorie de drempel. Ons doel om ze bij een bedrijf binnen te latenk men. Het is aan henzelf om na aflo" van de periode zichzelf te hebben b wezen om binnen te mogen blijven" I

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 30