3 jechen en 1 hiitsers Eindelijk goud voor Zwitserse damesploeg „Overdekte baan nodigt uit tot overschatting" [ilver voor elzeboer VOOR BELGIE ZIJN DE SPELEN BEGONNEN Calgary op tv PZC/sport Medailleverdeling Tweede goud voor West-Duitsland Goud ijsdansen voor Russen 'f wee Russen op liegtuig gezet door HARM KUIPERS Verrassingseffect !ALGARY Met de droomstrijd tussen de koningin van het ijs Katarina Witt en de donkere itdisch studente Debi Thomas zijn gisteren ook voor België de Olympische winterspelen egonnen. Kunstrijdster Katrien Pauwels werkt voor de tweede maal op Olympia haar ver- chte figuren, de korte en de vrije kür af. In de schaduw van de strijd tussen de twee vedetten, egeslagen door haar trainster en een official. Journalisten uit België zijn niet naar Calgary omen; de BRT-televisie heeft geen interesse voor de Winterspelen getoond. ooie jurkjes Aanzoeken Bar KINSHOFER TWEEDE TEAM-ARTS VAN OOSTDUITSERS 3NDERDAG 25 FEBRUARI 1988 De gouden plak van Yvonne van Gennip en het buiten de medailles vallen van Karin Ka- nia waren voor mij de verrassin gen van het 3000 meter dames schaatstoernooi. Kania heeft zelfs het EK dames voor het olympische toernooi laten schie ten, om zich geheel en al op de Olympische Spelen te kunnen voorbereiden. Wederom illu streert dit, dat zelfs Karin Kania geen machine is en er ook volle dig naast kan grijpen, ondanks intensieve begeleiding. Des te verrassender was Yvonnes gou den rit. Ze heeft vanaf het aller eerste begin snel geopend en ge lijk het goede tempo opgepakt. Zou ze net zo rustig hebben ge opend zoals de heren Visser en Kemkers vaak doen, dan had ze daardoor onnodig tijd verspeeld. Ik ben het wat dat betreft ook niet met Gemser eens om de rijders eerst aan het ijs te laten 'proeven' door rustig te openen. Op de 5000 meter heren gaf Leo Visser daar door zelfs een eerste plaats weg. Als de schaatser vóór de rit goed heeft ingereden, moet gelijk het goede ritme worden opgepakt, omdat anders gelijk een aantal seconden onnodig wordt wegge geven. Niet proeven, maar gelijk happen leverde Yvonne goud op. Als we het voorseizoen van Yvon ne bekijken, dan valt op dat ze veel door tegenslag is geplaagd. De ene blessure volgde het ande re probleem op. Ik denk dat Yvon een meisje is met veel inhoud, maar met een traag herstel. Als zij gewoon met de anderen mee doet, loopt ze snel oververmoeid heid en blessures op. Het is erg belangrijk dit te onderkennen. Gelukkig voor haar hebben de nodige lichamelijke problemen ervoor gezorgd dat ze niet veel, maar voor haar wel de juiste hoe veelheid training kon doen. De ex-bondscoach Kloosterboer heeft op de achtergrond, in sa menspraak met Van 't Oever, de juiste training voor Yvonne we ten samen te stellen. De grote afwezige in Calgary was Ria Visser. In Lake Placid was zij in 1980 nog goed voor olympisch eremetaal. Ondanks alle pogin gen heeft Ria zich niet voor Cal gary kunnen kwalificeren. Het zou best eens kunnen zijn dat ook Ria Visser een meisje is met een traag herstel, want ze bezit toch het nodige talent. In de tegen- woordige topsport wordt veel en hard getraind. De vraag die trai ners zich onvoldoende stellen is niet hoe véél er getraind moet worden, maar met hoe weinig training optimaal resultaat kan worden bereikt. Uit mijn eigen er varing als ex-topsporter en nu als wetenschapper in de inspan- ningsfysiologie ben ik er heilig van overtuigd dat veel sporters té veel trainen en té weinig rus ten. De diskwalificatie van Ingrid Paul was niet nodig geweest. Ze moet haar tegenstandster al van uit de bocht naast zich hebben ge zien. Van iemand op dit niveau mag toch verwacht worden dat dergelijke dingen niet gebeuren. Hetzelfde overkwam overigens twee Russinnen. Misschien dat de instructies van de coaches, 'blik op oneindig, verstand op nul en rijden', door sommige dames wat te letterlijk is opgevat. Uit de tv-reportages vanuit Cal gary kwam ook naar voren dat het toplaagje van het ijs brokke lig was. Dit verklaart misschien wel het aantal onverwachte val partijen op de diverse afstanden. Als men té hard vriest, hecht het laagje water van het dweilen on voldoende op het ijs. Dit is zeker zo als het water van de dweilma- chines niet voldoende verhit is. Ik denk dat dit in Calgary het ge val is, want steeds wordt er een ijstemperatuur van min min 4 tot min 5 graden Celsius aangege ven. Vergeer en Gustafson gaven de zer dagen te kennen niet naar het wereldkampioenschap in Alma- Ata te gaan. Ofschoon ik enkele dagen terug meldde dat Vergeer daar misschien best eens goed. zou kunnen presteren, is zijn al ternatief ook niet zo slecht. Hein kan nu lekker uit gaan rusten en dan in Inzeil en Heerenveen voor het laatst en zonder druk rijden. Hij zou nog wel eens voor een waardig afscheid kunnen gaan zorgen. Ook van Tomas Gustafson kan ik het besluit begrijpen. Een olym pisch toernooi moet in fysiek, maar zeker in mentaal opzicht niet worden onderschat. Het is. gebruikelijk dat de meesten en kele dagen na zo'n evenement een afgedraaid gevoel hebben. Het is dan moeilijk om je gelijk weer volledig in te stellen voor het volgende toernooi. Sovjetunie Oost-Duitsland Finland Oostenrijk Zweden Zwitserland West-Duitsland Verenigde Nederland Frankrijk Noorwegen Canada Tsj echoslowakij e Joegoslavië Italië Japan Staten goud 8 7 4 3 3 2 2 2 1 1 0 0 0 0 0 0 zilver 8 6 0 3 0 5 2 1 2 0 3 1 1 1 0 0 brons 6 4 2 2 1 3 1 1 2 1 2 3 2 1 1 1 CALGARY (ANP) - Twintig uur na de slag, die zij uitgeput verloor, ver scheen Karin Kania niet voor de trai ning op het Olympic Oval. Volgens teamarts Klaus Heinze was de Oost- duitse nog herstellende van de pijnlij ke terugval tijdens de door Yvonne van Gennip gewonnen drie kilometer. Eerder bij het Olympische schaats toernooi vertoonde een ervaren rijder als wereldrecordhouder Geir Karl stad verschijnselen van verregaande uitputting. De Noor kwam op de tien kilometer ten val en gaf op. Gerard Kemkers viel na zijn race op de 5000 meter flauw. „Schaatsers verkijken zich binnens huis op hun mogelijkheden", stelde Heinze daags na de race vast. De arts staat in hoog aanzien bij de Internatio nale Schaats Unie; hij is vice-voorzit ter van de medische commisie. „Door het ontbreken van een externe rem als wind komt de waarschuwing veel la ter. En heel plotseling. Schaatsen op de binnenbaan vergt een grotere disci pline." Taferelen als rond Kania hebben zich niet voorgedaan in Heerenveen, waar in 1987 het eerste indoorseizoen werd afgesloten met vijf wereldrecords. Vier daarvan (Leo Visser en Yvonne van Gennip, ieder twee) kwamen op naam van schaatsers, die al ruimschoots in- doorervaring hadden kunnen opdoen. Heinze meent dat de geroutineerde Kania op de binnenbaan toch betrek kelijk onervaren is. Naar het oordeel van de DDR-arts ver sterkt de hoogte van Calgary (1100 me ter boven de zeespiegel) het verras singseffect. „Werkelijk op hoogte zit- ten we niet. Toch zit er hier minder zuurstof in de lucht." De dramatische wedstrijd is door de Oostduitse televi sie zeer summier uitgezonden. Van de race van Van Gennip, die aanvanke lijk voor Ingrid Paul werd aangezien, kwamen slechts enkele flitsen op het scherm. „De brandstof raakte langzamerhand op. Omdat ze blijven glijden, lijkt het wel of ze alles kunnen", aldus de arts. Tussentijden illustreren Heinzes ver haal. Na 1200 meter passeerde Kania de streep in 1.21,71. Dat is een-hon derdste langzamer dan het schema van het wereldrecord bij de heren. Met 3.59,27 is Visser in het bezit van die topper. Heinze: „De baan nodigt uit tot een grenzeloze overschatting van de kracht." Sugggesties als zou de uitputting de zelfde oorzaak hebben als bij de dra matische marathon, die de Zwitserse Gabriele Schiess-Andersen vier jaar geleden bij de Zomerspelen in Los An geles aflegde, wees Heinze van de hand. „Daarvoor zijn de afstanden bij het schaatsen te kort. De lucht is welis waar droog, van uitdroging kan in een dergeijke korte tijd geen sprake zijn", aldus Heinze, die geconstateerd had dat Van Gennip onmiddellijk na haar gouden race te drinken kreeg. Heinze ontkent, dat de nauw sluiten de pakken van invloed zijn. De Neder lander Ruud de Boer, die namens de medische commissie van het IOC al ruim een jaar in Calgary onderzoek verricht naar de schaatsbeweging, nuanceert die opvatting. „Alleen de Oostenrijkers hebben pakken die pot dicht zitten, die van ander materiaal zijn gemaakt dan die van de andere ploegen. Ik kan me voorstellen dat je bij de tien kilometer wat warmtestu- wing krijgt. We praten hier over een omgevingstemperatuur van twaalf graden. Dan hoef je zulke problemen als bij de die marathonloopster niet te verwachten." CALGARY (SID) - West-Duitsland heeft zijn tweede gouden medaille bij de Olympische Winterspelen. De Westduitse ploeg won de noordse combinatie, waarvoor woensdag de estafette van 3 x 10 kilometer skiloop werd gehouden. De uitslag van de noordse combinatie voor teams: 1. West Duitsland (Pohl, Schwarz en Müller), 2. Zwitserland (Schaad, Kempf en Glanzmann) op 3,4 seconden, 3. Oostenrijk (Czar, Aschenwald en Sulzenbacher) op 30,9, 4. Noorwegen (Bogseth, Bredesen en Loek- ken) op 48,4, 5. Oost-Duitsland (Thomas en Uwe Prenzel, Frank) op 2.18,5,6. Tsjechoslo- wakije op 2.57,6, 7. Finland op 4.56,8, 8. Frankrijk op 6.23,4, 9. Japan op 8.40,8, 10. Verenigde Staten op 12.21.4. De uitslag van de 3 x 10 kilometer estafette skilopen: 1. Zwitserland 1 uur 15 minuten 57,4 secon den, 2. Oost-Duitsland 1.18.13,5, 3. Noorwe gen 1.18.48,4,4. Tsjechoslowakije 1.19.02,1,5. Frankrijk 1.19.45,4, 6. Japan 1.19.54,3,7. Fin land 1.19.56,3, 8. West-Duitsland 1.20.46,0, 9. Oostenrijk 1.21.00,9, 10. Verenigde Staten 1.23.42,9. c heb ze aan de draad gehad, ze wis- j niet of ze iets gingen uitzenden, ze festen afwachten wat ze van mij in is kregen. Ik ben daarover niet op jn tenen getrapt. Maar een pluimp- Jaan Nederland moet ik wel geven, «jen blij met uw belangstelling. Ik J» ook met Joan Haanappel gespro- ffl. Die heeft me gezegd dat mijn kür 1 op de Nederlandse televisie wordt toezonden wordt". contact tussen de Belgische pers 22-jarige kunstrijdster moet via de toon in het olympisch dorp lopen. 3 is het nummer waarop Katrien itiwels nooit te bereiken is. Traint ze Meel of is ze met haar vriendin-train- C et voortdurend op stap? Het laatste fc meer het geval dan het eerste. „De ar is veel losser. Daarom is het hier ettiger dan in Sarajevo, daar hadden 6 een begeleider die altijd rond ons ng. Dat maakte me zenuwachtig, ik ujlde me minder op mijn gemak". [Joegoslavië, vier jaar terug, werd de efcische zestiende en hield tien deel- Smsters achter zich. Vandaag zijn 32 instrijdsters aan het olympisch toer- ?ói begonnen. Katrien Pauwels, veer- ende dit jaar bij de Europese kam- oensehappen in Praag, heeft op hen in trainingsachterstand: „Eigenlijk jn ik niet geloven dat ik weer op de lympiade ben. Ik ben vorig jaar drie ser aan mijn achillespees geopereerd, fieb een jaar training gemist. Voor it einde van mijn carrière heb ik ge- eesd. Ik ben gelukkig dat ik kan eedoen". jaar oud begon Pauwels met strijden. Een meisje dat van mu- ek en ballet hield en dat zich 'door mooie jurkjes, de kleurtjes en de inkertjes' aangetrokken voelde. In itj Mc Mahon-stadion bij de ope- ngsceremonie droeg ze de Belgische iekleur, eigenlijk mannenwerk. „Ik ib nog dagen pijn in mijn armen ge ld, het waaide zo hard, ik kon die ag bijna niet vasthouden", zegt de ilo zware en 1 meter 68 lange Bel gische, die de korte kür danst op Spaanse muziek en voor de vrije kür romantische filmmuziek heeft uitge kozen. In het olympische dorp vermaakt ze zich opperbest, 'haar jobke' stelt niet zoveel voor. Atleten die onder zware druk staan ziet ze alleen rondom haar. „Een geweldige sfeer in het dorp. Alle maal mensen die blij zijn met hun se lectie. Ik vind het veel leuker dan een Europees of wereldkampioenschap. Je- komt met atleten uit andere sporttak- ken in contact, leert nieuwe mensen kennen. En er is veel verstrooiing, je vergeet aan de wedstrijd te denken". Die wedstrijd wordt een duel tussen Katarina Witt en Debi Thomas. De Oostduitse, 22 jaar en de eerste kunst rijdster sinds de legendarische Sonja Henie die haar olympische overwin ning kan herhalen. De Amerikaanse, 20, de eerste donkere atlete die bij het kunstrijden goud kan winnen. Twee meisjes die zo totaal verschillend zijn. Witt, de beste en de mooiste in het 32 deelnemers tellende veld. „De lieve god moet in vorm geweest zijn toen hij Katarina maakte", schreef een West duitse journalist die aan het einde van het gesprek met de Koningin van het ijs smoorverliefd was geworden op de veelvoudige Europese (1983, 1984, 1985, 1986, 1987, 1988) en wereldkam pioene (1984, 1985 en 1987). Na haar olympische titel kreeg ze veertigdui zend brieven, waaronder honderden huwelij ksaanzoeken. Debi Thomas, geboren in de staat New York en nu wonend in Californië is af- CALGARY ANP) - De gouden medail le bij het ijsdansen ging volgens ver wachting naar Natalja Bestemjanova en Andrej Boekin uit de Sovjetunie. Het zilver was voorJiun landgenoten Marina Klimova en Sergej Ponoma- renko. Het brons werd veroverd door het Canadese paar Tracy Wilson-Ro bert McCall. CALGARY (Rtr) - Katarina Witt heeft de prolongatie van haar Olympische titel bij het kunstrij den woensdag zeer waarschijnlijk gemaakt. Bij het begin van de ver plichte figuren, het onderdeel waarop zij vrijwel altijd een ach terstand oploopt, leverde de 22-ja- rige Oostduitse vedette een uitste kende prestatie. De jurywaardering voor de uitvoe ring van Witt was aanmerkelijk ho ger dan die voor haar belangrijkste concurrente, de Amerikaanse Deb bie Thomas. Na de eerste van drie verplichte figuren was Witt tweede, achter Kira Ivanova uit de Sovjetu nie. Thomas verkleinde het verschil met haar aartsrivale Witt door de tweede verplichte figuur te winnen. Ivanova bleef aan de leiding in het algemeen klassement, hoewel ze tij dens haar uitvoering uitgleed en vierde werd. Witt werd tweede en was met dat resultaat zeer tevre den. „Deze uitvoering was veel be ter dan de eerste. De waardering viel mij enigzins tegen." Haar hoog ste waardering was 3,9. Dit cijfer werd uitgedeeld door drie juryeden. ILGARY (ANP) - Monique Velze- t?r heeft zilver toegevoegd aan het d, dat ze op de openingsdag van short-tracktoernooi in Calgary verde. De 19-jarige middelbare liere moest bij het demonstratie- nooi in de finale van de 1500 me- alleen voorrang verlenen aan de adese Sylvie Dagle. hinese Yan Li werd derde. Op de rste dag had de jongste van de zusjes Blteboer de 500 meter gewonnen. Na n val moest Simone Velzeboer, Mo- que's oudere zus, in een ziekenhuis jden opgenomen, one Velzeboer keert waarschijn- in gezelschap van de nationale ort-trackploeg terug naar Neder- Ze verblijft na een valpartij sinds ndagavond in het Foothills Hospi- 1 in Calgary. Een woordvoerder van it ziekenhuis verklaarde dat zij zeker et voor donderdag, de laatste dag tij het shorttrackprogramma, wordt itflagen. Jèr een ongelukkige val in de troost- lijle van de 500 meter liep de rijdster t( ud-Ade rugletsel op. Haar zus Mo- que zegevierde op de 500 meter en haalde een dag later zilver op de tip meter. 4' ik atrien Pauwels is niet komstig uit een milieu dat zo anders is dan waarin haar concurrente is opge groeid. De donkere Amerikaanse stu deert medicijnen, ze trekt op met haar tweemaal gescheiden moeder die veel moeite heeft om jaarlijks de 25.000 gul den trainingskosten op te brengen. Debi over de wereld van Katarina: „Deze types, die voor niets anders le ven dan het kunstrijden, die leven niet echt, die verkeren in een droomwe reld". Katarina over het kapitalistische deel van de aardkloot waar Debi vertoeft: „In het Westen was ik nooit zo ver ge komen als nu. Mijn ouders hadden daar het geld niet voor gehad". De Belgische Katrien Pauwels loopt ontspannen tussen de twee vedetten van het ijs, die elkaar absoluuut niet kunnen uitstaan. Pauwels zou met het tweetal niet willen ruilen. „Je ziet de stress aan ze af. Katarina Witt lijkt re laxed, dat is camouflage. Ze zoekt meer verstrooiing en heeft hier meer contact met de andere meisjes dan op bijvoorbeeld het wereldkampioen schap. Ze loopt ook meer rond mij, ze weet dat ik niet altijd over het schaat sen praat, ze weet dat ik me ook amu seer in de bar en gaat mee. We drinken dan samen een colaatje, praten over het leven. Zoals dat meiske zou ik niet willen leven". Het is Katrien Pauwels opgevallen dat Katarina Witt niet gerust is op prolon gatie van haar titel. „Je moet haar ogen eens zien als Thomas aan het trainen is. Het is hard, als je ziet datje concurrente meer kan danjezelf. Asje daartegen moet kampen, dan is dat niet gemakkelijk. Katarina weet dat ze alleen kan winnen als alles deze da gen goed gaat. Eén misser en het is voor haar gedaan". Die druk heeft Katrien Pauwels absu- luut niet, de blonde Belgische levert strijd in de middenmoot: „Ik heb ple zier in wat ik doe. Ik vraag me wel eens af of dat bij die hele goede meis jes ook het geval is". jaloers op Witt en Thomas (Door Ton de Ruiter De Zwitserse Vreni Schneider juicht na haar overwinning op de reuzeslalom. NAKISKA (ANP) - De damesploeg van Zwitserland heeft eindelijk de eerste gouden skimedaille veroverd bij de Winterspelen van Calgary. Vreni Schneider won de reuzeslalom voor de Westduitse Christa Kinshofer, die de laatste drie jaar voor Nederland uitkwam. Het brons ging naar Maria Walliser uit Zwitserland, die eerder op de afdaling derde werd. De uitslag van de reuzeslalom bij de dames is als volgt: 1. Schneider (Zwi) 2.06,49 (1.00,53 1.05,96), 2. Kinshofer (WD1) 2.07,42 (59,98 1.07,44), 3. Walliser (Zwi) 2.07,72 (1.00,57 1.07,15), 4. Svet (Joe) 2.07.80 (1.00,95 1.06,85), 5. Meier (WD1) 2.07,88 (1.00,43 1.07,45), 6. Maier (Oos) 2.08,10 (1.01,41 1.06,69), 7. Wachter (Oos) 2.08,38 (1.00,23 1.08,15), 8. Quittet2.08,84 (1.01,11 1.07,73), 9. Merle (Fra) 2.09,36 (1.01,30 1.08,06), 10. Guignard (Fra) 2.09,46 (1.00,90 1.08,56), 11. Lacasse (Can) 2.09,78, 12. Roffe (VSt) 2.10,69,13. Armstrong (VSt) 2.10,72,14. Kronberger (Oos) 2,12,31, 15. Zajc (Joe) 2.12,48. Vreugde bij de Zweden na de overwinning op Tsjechoslowakije. DONDERDAG 06.00-09.00 Did 2: Guten Morgen Calgary. 07.00-08.30 Ned 2: Ontbijtshow. 17.00-17.45 Ned 2: Samenvattingen. 17.30-19.50 Did 1: Reportages, interviews, skiën Noordse combinatie: 20 km langlau fen voor dames en Apineskiën: reuzensla lom voor heren, eerste run. 18.00-19.35 BBC 2: Samenvattingen. 18.25-20.30 Ned 3: Skiën: reuzenslalom he ren. 19.12-22.30 Ned 2: Skiën: reuzenslalom he ren eerste run, crosscountry: dames 20 km en skiën: reuzenslalom heren tweede run. 21.03-21.25 Did 1: Olympia live: reportages en interviews. 21.25-22.15 Did 1: Alpineskiën: reuzensla lom voor heren, tweede run. 22.15-24.00 Did 1: IJshockey. 22.22-00.00 Ned 3: Skiën: reuzenslalom he ren. 23.30-23.40 SCH: Olympic Update '88. 23.35-00.30 Ned 2: Skiën: reuzenslaom heren tweede run (samenvatting). 00.00-00.30 Ned 3: Programma Nederland 2. 00.30-01.00 BBC 2: Reportages. 01.45-04.30 Did 1: Reportages, interviews en kunstschaatsen: korte kür voor dames. VRIJDAG 06.00-09.00 Did 1: Samenvattingen van de wedstrijden van de afgelopen nacht. 07.00-08.30 Ned 2: Ontbijtshow. ten, Jaco Mos, Charles Veldhoven, ichard Suyten en wereldkampioen iter van der Velde, bereikten de hal- eindstrijd van de 1000 meter. In het Elschap van Velzeboer mag Priscil- nst en J oëlle Koets veld van Anke- n het demonstratietoernooi op de 00 meter in de kwartfinales voortzet- n. Met goud (500 meter) en zilver >qo meter) is Velzeboer momenteel succesvolste Nederlandse rijdster deus het toernooi. ALGARY (Rtr/AFP) - Twee Russi- he schansspringers zijn wegens Miprestaties op het vliegtuig naar 'is gezet. Officieel zijn de betrokken 'tten, Edoeard Soebotsj en Mikhail 'ne, nog in het Olympisch dorp in ary. icieel is er niemand van de Russi- ihe ploeg weg", verklaarde de woord- Nyder van het organisatiecomité, Shy Stewart. „We hebben nage- 'aagd, maar niemand ontbreekt." De ik, die anoniem wilde blijven, liet we- n dat de twee schansspringers allang ISr huis waren. Na hun barre resulta- n (38ste en 39set) op de 70-meter- 'hans zag de coach voor het tweetal >ebotsj en Essine geen kansen op de .eterschans. Het duo kwam dan niet opdagen bij de wedstrijden dinsdag, waarvoor zij stonden in- hreven. Voor hen waren twee vrije tsen in het vliegtuig beschikbaar men. de driemansploeg voor de Noord- ombinatie ontbrak op het appèl, speculaties dat het trio ook naar was gestuurd waren niet juist. CALGARY (SID) - Zesvoudig wereld kampioen Tsjechoslowakije heeft zijn kans op een Olympische medaille verspeeld. In het openingsduel van de finaleronde verloor de selectie van trainer dr. Jano Starsi met 2-6 van re gerend wereldkampioen Zweden. Alleen in de eerste periode deden de Tsjechoslowaken mee voor de winst. Daarna grepen de Zweden het initia tief. Drie doelpunten in 187 seconden in de tweede periode waren beslissend. De periodestanden waren 0-1, 3-0 en 3- 1 in het voordeel van de Scandina- viërs. Tsjechoslowakije staat na de neder laag tegen Zweden nog met lege han den in de finaleronde. De Scandina- viërs, nog ongeslagen, hebben vier punten en daarmee uitzicht op de Olympische titel. Tsjechoslowakije ging vooral onderuit door de zwakke verrichting van doelman Hasek. Finland maakte in de tweede wed strijd van woensdag gehakt van de Westduitse ijshockeyploeg. De Finnen wonnen met 8-0 en hebben een Olym pische medaille onder bereik. Finaleronde: Zweden - Tsjechoslowakije 6-2 (0-1, 3-0, 3-1) 10.34 Ruzicka 0-1, 25.07 Bergqvist 1-1, 26.53 Peter Andersson 2-1, 28.14 Sandström 3-1, 40.32 Mykael Anders son 4-1, 42.38 Hascak 4-2, 45.13 Eldebrink 45.13,56.49 Eklund 6-2.. Scheidsrechter: Mo- rozov (Sov). Toeschouwers: 18.000. Strafmi- nuten: Zweden 10, Tsjechoslowakije 10. Finland - West-Duitsland 8-0 (3-0, 3-0, 2-0) 10.19 Tuomisto 1-0,12.34 Keskinen 2-0,15.25 Ruotsalainen 3-0, 23.05 Laitinen 4-0, 25.55 Susi 5-0, 37.09 Jarvi 6-0, 42.15 Laitinen 7-0, 50.03 Lehtonen 8-0. Scheidsrechter: Lind (Zwe). Toeschouwers: 14.000. Straftninuten: Finland 8, West-Duitsland 2. Stand finalegroep: Finland Sovjetunie Zweden West-Duitsland Canada Tsj echoslowakij e De karakteristiek van de wedstrijd om de elfde plaats is als volgt: Noorwegen - Frankrijk 6-8 na verlenging en penalties (0-2, 3-3, 3-1/0-0/0-2). 2.19 Haas 0-1, 9.47 Almasy 0-2, 24.19 PajonowskiO-3, 26.03 Byllkvam 1-3, 29.44 Pajonowski 1-4, 34.37 Pajonowski 1-5, 35.37 Andersen 2-5, 39.43 Friis 3-5, 40.43 Pajonowski 3-6, 42.21 Berg- seng 4-6, 46.46 Hoff 5-6, 55.58 Thinn 6-6. Toe schouwers: 2.000. Scheidsrechter: Morozov (Sov). Straftninuten: Noorwegen 4, Frank rijk 16. Oostenrijk is als negende geëindigd in het Olympisch ijshockey toernooi. De Oosten rijkers versloegen in het plaatsingsduel Po len met 3-2. Om de negende plaats: Oostenrijk - Polen 3-2 (0-1, 3-1,0-0). 15.59 Stopczyk0-1,24.30 Le bier 1-1, 26.23 Koren 2-1, 27.55 Pusnik 3-1, 34.31 Kadziolka 3-2. Scheidsrechter: Koski- nen (Fin). Toeschouwers: 1000. Straftninu ten: Oostenrijk 2, Polen 6. Bitslag van de finale is: 1500 meter da- 9 1. Daigie (Can) 2.37,61,2. Monique Vel eer (Ned) 2.37,77,3. Yan Li (Chi) 2.37,92,4. 4jii Uap) 2.38,19. 5. Yamada (Jap) 2.38,49, Lambert (Can) 2.44,77. Miique Velzeboer heeft zich tijdens it short-tracktoernooi in de Max Bell ieha geplaatst voor de halve finales iï de 3000 meter. Vier Nederlandse „Je moet haar ogen eens zien als Thomas aan het trainen is", zegt Katrien Pau wels over Katarina Witt achter de boarding), die naar haar concurrente Debi Thomas kijkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 25