Politierechter vonnist Vlissinger tot 6 weken na reeks diefstallen ZENDAMATEUR 'Moriaanshoofd de beste plaats voor zendamateurs' Tweede bloedonderzoek hielp verdachte niet Subsidieregels ruim toegepast voor sloop bunkers Oostburg PZC/ provincie UKSWATERSTAAT HEEFT KEUS AL BEPAALD ^ontzegging boete voor ffeorrijden na in ongeval 'ersonenbusje lipt: 3 doden Boetes voor illegaal pierensteken m ■M Flinke buit bij inbraak salon Goes FNV wil Terneuzen uitroepen tot anti-apartheidsgemeente Ijkspolitie [udt gerichte oholcontrole ylitie haalt illegale raider uit de lucht •olberts uit winkel erneuzen gestolen Neeltje Jans m>4 NA RIJDEN ONDER INVLOED Laatste ronde Auto opengebroken in Oostkapelle i/2 HOORT zh-TJJÉ LrIÜDAG 19 FEBRUARI 1988 19 ollege Veere boos over spraak bij Veersedam |ïRE - Burgemeester en wethouders van Veere zijn een beetje in hun wiek geschoten over de iai e van inspraak die zij hebben bij de herinrichting van de Veersedam. Zo heeft rijkswater- 101 ar«t over deze zaak een projectnota geschreven, waarin drie varianten worden genoemd. Aan lire werd gevraagd daarop te reageren, maar uiteindelijk bleek dat het rijk zelf al de voor- eur gaf aan de goedkoopste variant en dat de overige twee slechts bespreekbaar waren als in|eren bereid waren de meerkosten te dragen. Sarom doet - in onze zienswijze - het ffn van onze visie over de gehele rojectnota, nog maar weinig ter za- schrijven b en w aan hoofdinge- efr-directeur Engel van Rijkswater- ■i&a di ectie Zeeland. j|:n de projectgroep met haar nota Bn, is niet meegedeeld dat de aan- ffiosten zó overwegend de keuze een variant zouden bepalen. De rojectgroep zou anders waarschijn- k 1 et financiële aspect, bij het zoe- iïnaar oplossingen voor de herin- chting, zwaarder hebben laten we etijen uiteindeljk niet gekomen zijn iet de presentatie van drie varianten ie zo in aanlegkosten verschillen", blijft het Veerse college beschuldi- "jfi. Daarom beperken b en w nu iflg'edwongen hun reactie tot va il II. gsfrin komt naast de hoofdrijbaan langs de oevers van et R/eerse Meer. Deze weg is speciaal Hemd voor het recreatieverkeer. et parkeerterrein bj de Resto Vrou- Bpolder hoeft niet te worden ver- Rd en de kans is groot dat de duin- aanwas op het binnentalud van de dam behouden kan blijven. Op deze punten is het college het eens met de nota. Maar wat Veere erg mist is een vrij liggend fietspad op de parallelweg. Het ontbreken daarvan is volgens Veere, uit veiligheidsoogpunt, onaan- DELBURG De politierechter Middelburg heeft donderdag de 27- e Goesenaar F. A. J. Z. veroor- |d tot vier maanden rijontzegging gulden boete voor het doorrij- ;iï! na een ongeval. Hij reed op 29 (§1 van het vorig jaar op de Bechste- Ti zijn woonplaats met een brom- Heen tienjarig meisje aan. H Z. kwam bij de botsing te vallen, Br zonder naar zijn slachtoffertje u t kijken stapte hij zo snel mogelijk B op de brommer en reed naar huis. et meisje werd naar het ziekenhuis bracht, waar het letsel overigens mee te vallen. De brommer was eigendom van Z. Hij had hem er- meegepikt om er mee rond te en en was niet verzekerd, ier van justitie mr R. H. A. M. mont eiste tegen de niet versche en Z. dezelfe straf als waartoe politie- fflter mr G. H. Nomes hem veroor- jelde. De ontzegging houdt in dat Z. betreffende periode geen auto of nmer mag besturen. PtfDEKERKE De rijkspolitie lip Valkenisse zal, in samenwerking et cle verkeersgroep van de rijkspoli- pe komende weken gericht gaan nt oleren op het rijden onder in- ïëp. De controles worden gehouden Bverse tijdstippen en plaatsen bin- l$pe gemeente. Iedere aangehouden Huurder wordt zonder onderscheid fflrworpen aan een blaastest. jjSSINGEN De gemeentepolitie, «ling Bijzondere Wetten, van Vlis- roen heeft donderdag in een woning jVesterzicht een illegale zendont- Érer in beslag genomen. In totaal lit de politie de afgelopen week tij- een controle op zendmachtigin- en ïegen zendontvangers uit de lucht [naald. e onderdag in beslag genomen ap- ifratuur bestond uit een zender met 20 analen. De waarde bedraagt on- eve er 600 gulden. De eigenaar, de 34- p|e H. G., werd verbaliseerd. IjLLENDAM (ANP) - Een verkeers- lïhik bij Stellendam heeft donder- igtniddag het leven gekost aan drie wittenden van een personenbusje. let ongeval vond plaats op de Plaat je tussen Melissant en Stellendam, en woordvoerder van de rijkspolitie ;rk aarde dat de bestuurder van het isje waarschijnlijk te laat zag dat de Man geblokkeerd werd door een pfpnenwagen, die linksaf wilde Hp- Vermoedelijk heeft de chauffeur het busje nog getracht een paniek- li te maken waarbij de personenbus hter slipte, op de andere rijbaan te- pnjtkwam en daar werd geschept 'or een tegemoetkomende truck met Kger. De drie mannen moeten op ag zijn gedood. De chauffeur van de "achtwagen en de inzittenden van de ilstaande personenauto bleven on- fflerd. De namen van de slachoffers |n Jde Blok uit Stellendam, M. Meij- I® K. Pikaart, beiden afkomstig uit Iftorp. Hoe oud ze waren, wist de olitie niet. Sneuzen Jit een modezaak aan Noordstraat in Terneuzen zijn Hisdag twee colberts gestolen. De B'al is vermoedelijk gepleegd H een groep van twee mannen en Pjvrouwen van zuidelijke afkomst, ■rouwen hielden de verkoper aan iPtaat terwijl de mannen de kleding- ijken ontvreemdden. Volgens de We is het niet uitgesloten dat het BW nog steeds in deze omgeving Bijft en opnieuw een dergelijke Igeldiefstal zal willen plegen. MIDDELBURG De politierechter in Middelburg heeft donderdag de 29- jarige R. P. D. uit Vlissingen conform de eis bij verstek tot zes weken gevan genisstraf veroordeeld voor een drie tal diefstallen. In augustus van het vorig jaar nam hij een fiets weg bij de Zeeuwse Bilbio- theek in Middelburg, na het slot ervan vernield te hebben. Een maand later stal hij in de Van Manderestraat in zijn woonplaats de luidsprekers uit een au to evenals een aantal eurocheques. Uit een woning aan de Schuitvaartgracht in Vlissingen stal hij een kistje siera den van de 86-jarige bewoonster. Intussen zijn er nog meer soortgelijke delicten van hem aan het licht geko men. Zo stal hij een motor in de Kas teelstraat in zijn woonplaats, nam hij spullen uit het warenhuis Torro weg en pleegde hij een inbraak in het huiska merproject voor drugsverslaafden (HKPD). Van een huisarts uit Melis- kerke stal hij medicijnen, een telma chine en recepten. Voor deze feiten moet hij opnieuw terechtstaan, omdat hij donderdag niet op de zitting aan wezig was. Drie 22-jarige vrouwen uit Goes wer den tot duizend gulden boete en twee weken gevangenisstraf voorwaarde lijk veroordeeld omdat ze samen op het dievenpad waren geweest. Op 4 april van het vorig jaar gingen ze met een auto Goes in, waar ze zeven win kels met een bezoek 'vereerden'. Zij namen voor een bedrag van ongeveer 600 gulden kleding weg. „Een complete strooptocht", stelde officier van justitie mr R. H. A. M. Beaumont vast, die van mening was dat hun werkwijze van een zekere vaardigheid op dit gebied getuigde. Dat laatste werd door de drie una niem ontkend. „We hebben zoiets nog nooit eerder gedaan", zo bezwoeren zij in koor. Het vonnis was conform de eis van de officier. vaardbaar. De fietsers zouden zich dan moeten mengen tussen auto's (met caravans), andere fietsers met surfplankwagentjes, overstekende voetgangers, agrarisch verkeer en hoogstwaarschijnlijk ook autobus sen. B en w verzoeken rijkswaterstaat dan ook dringend om een vrij liggend fietspad in de plannen te projecteren. Deze brief komt aan de orde in de raadsvergadering van woensdag 24 februari, aanvang 19.30 uur. De raad buigt zich dan ook over een voorstel tot deelname in de (door ge meente en provincie) op te richten Be- heersmaatschappij Neeltje Jans en daarin te participeren voor een bedrag van ruim zes ton. De commissie finan ciën heeft daarover al positief geadvi seerd. „Investeren in Neeltje Jans, is investe ren in een project van internationale allure", houden b en w de raad voor. Verder wordt voorgesteld een be stuursovereenkomst voor het eiland aan te gaan. Hieraan zal worden deel genomen door de minister van verkeer en waterstaat en haar collega van landbouw en visserij, de staatssecreta ris van economische zaken, het provin ciaal bestuur van Zeeland en het ge meentebestuur van Veere. TERNEUZEN - De FNV-afdeling Terneu zen vindt dat het ge meentebestuur Terneu zen moet uitroepen tot anti-apartheidsgemeen te. Dat verzoek doet het afdelingsbestuur in een brief aan b en w. In de brief wordt aangedron gen op een actiever an- ti-apartheidsbeleid. „Het apartheidssys teem in Zuid-Afrika is onmenselijk. Het ont zegt de zwarte bevol king haar rechten en verhindert niet dat er jaarlijks honderddui zenden zwarten aan on dervoeding en verwaar loosde ziekten sterven", schrijft het bestuur. Volgens de FNV kan een gemeentelijk anti-apart- heidsbeleid van groot maatschappelijk nut zijn en is het een onmis bare schakel in de keten van werkzaamheden in de strijd tegen apart heid. „Met spijt moeten wij echter constateren dat de gemeente Ter neuzen ontbreekt in de rij van gemeenten met een anti-apartheidsbe- leid". Het FNV-bestuur vindt dat de gemeente een van de wethouders moet aanwijzen, die ver antwoordelijk is voor het ontwikkelen van een anti-apartheidsbeleid. Nederland telt overigens al vele tientallen anti- apartheidsgemeenten. In oktober vorig jaar kwamen er nog 80 bijeen in Den Haag. Op 26 februari houdt de FNV-afdeling een solida- riteitsavond in De Graanbeurs in de Nieuwstraat in Terneu zen (aanvang 19.30 uur). Dan wordt een aantal concrete voorstellen voor een anti-apart- heidsbeleid in Terneu zen geformuleerd, die la ter zullen worden aange boden aan de gemeenteraad. Die avond wordt ook beke ken hoe de campagne er verder moet uitzien. Er wordt onder meer ge dacht aan het leggen van contacten met een afdeling van een van de Zuidafrikaanse vak bondsfederaties. MIDDELBURG De politierechter in Middelburg heeft donderdag drie pierenspitters veroordeeld tot boetes van 250 gulden omdat zij naar zeeaas hadden gezocht op mosselpercelen. „Ik wist niet dat het een perceel was", verklaarde de 22-jarige A. C. S. uit We- meldinge, die betrapt was terwijl hij op de slikken van Kattendijke tussen de steekbakens bezig was. „Er lagen daar geen mossels en als ik er langs kwam zag ik daar altijd spitters". Hetzelfde verhaal vertelde P. M. van der S. (39) uit Breda, die niet ver van de plaats waar S. bezig was geweest, werd aangesproken door de politie. Van der S. zei dat hij al jaren op die plek ging steken, omdat er in die buurt geen an dere mogelijkheden waren. Ook vond hij dat de grenzen van het perceel niet duidelijk waren aangegeven. Een derde spitter, F. C. J. (61) uit het Belgische Merksem, die niet op de zit ting aanwezig was, had tegen de poli tie verklaard dat hij in de fout was ge gaan omdat hij zijn bril niet op had. Officier van justitie mr R. H. A. M. Beaumont zag niets in deze verweren. „De percelen zijn duidelijk beba- kend", stelde hij vast. Het wilde er bij hem niet in dat met name iemand uit de streek zelf, zoals de man uit Wemel- dinge, niet op de hoogte was van de toestand op de Oosterschelde. Vol gens de officier had de eigenaar van de percelen geen aangifte van de schade gedaan, omdat deze door de vele spit ters zo beschadigd waren dat ze on bruikbaar waren geworden voor de mosselteelt. De boetes die politierech ter mr G. H. Nomes oplegde waren con form de eis van de officier. Zendamateur Knut Andresen:...contact zoeken met veel landen... Elke morgen heeft zendamateur Knut Andresen contact met emigran ten in Australië, en 's middags praat hij even met Nederlanders, die hun heil in Canada zochten. „De emigranten willen altijd weten hoe het weer hier is. Soms moet ik hun familieleden bellen om een boodschap door te geven. Door die gesprekjes heb ik zo langzamerhand heel wat ken nissen", aldus Andresen, die de rest van de dag slijt met het zoeken van contact met zendamateurs in alle hoeken en gaten van de wereld. De afgelopen vijf maanden heeft de Andresen zijn internationaal gel dend amateurdiploma. Toen de Noor nog zeeman was, zat hij vaak bij de scheepsradio, waarop ook amateurs te beluisteren vielen. Hij raakte geïnteresseerd en kocht wat apparatuur. Andresen: „Van het één kwam het ander, nu heb ik aardig wat spul. En hoe meer tijd je hebt, des te meer tijd je aan je hobby be steedt". Dagelijks is hij in de weer met de zendapparatuur, die in de achterka mer van het huis aan de provinciale weg staat opgesteld. In de zendka- mer staat ook een bank, waarop An dresen slaapt als er 's nachts een 'speciale expeditie' is. „Het komt wel voor dat mensen met ontvang- stapparatuur naar een onbewoond inwoner van het buurtschap Mo riaanshoofd (gemeente Midden- schouwen) contact gehad met ama teurs in 214 verschillende landen. In de zendwereld is dit geen onverdien stelijk resultaat. Andresen dankt de successen naar eigen zeggen aan de ideale omstandigheden voor zenda mateurs op Schouwen-Duiveland. „Dit is de beste plek in Nederland om te zenden. De zee, dat is het hem. Het water is goed voor de reflexie van de radiogolven. Ik hoor het ook van toeristen. Ze nemen wat appa ratuur mee naar de caravan en dan blijkt dat ze veel meer contact krij gen dan in de stad", vertelt Andre sen. Voordat het echtpaar Andresen in de buurtschap Moriaanshoofd (ge meente Middenschouwen) een wo ning kocht, heeft Andresen bij de ge meente geïnformeerd of hij een ver gunning kon krijgen voor een zendmast. Geen overbodige vraag, want lang niet in iedere gemeente mag dat zomaar. Gemeentebestu ren vinden een zendmast niet altijd een prettig gezicht, en bovendien bezorgen de amateurs de buren soms overlast. Maar in Midden- schouwen was het geen enkel pro bleem, zo soepel had Andresen het naar eigen zeggen nog nooit meege maakt. „Vaak", vertelt Andresen, „wijten buren storing aan hun televisie en radio aan de zendamateurs. Maar als de radiocontroledienst de ge breken onderzoekt, blijkt meestal dat ze te wijten zijn aan een slechte apparatuur". In huize Andresen heeft de telefoon te lijden onder 's mans hobby. „Het lijkt vaak alsof er iemand doorheen zit te praten, maar dan is mijn man gewoon aan het zenden", zegt de vrouw van de hobbyist. Al zo'n jaar of tien houdt hij zich be zig met het amateurzenden. In zijn geboorteland Noorwegen haalde «Ei eiland gaan. Dan is het zaak die lui in die korte periode te bereiken. En dat gaat 's nachts natuurlijk ge woon door, dus slaap ik dan in de zendkamer. Meestal spreek ik in de ze gevallen af met Charles, een zen damateur uit Terneuzen. Dan sla pen we om de beurt bij de apparaten en alarmeren we elkaar als er iets aan de hand is". Terwijl Andresen over zijn vriend Charles zit te vertellen, komt die juist door met de melding dat de luitenant-kolonel Gerard, die mo menteel in de Sinaï verblijft, te be reiken is. De Schouwse zendama teur probeert contact te maken. Dat duurt even. Waarschijnlijk zit er een beginneling tussen, die niet doorheeft dat het gesprek met Ge rard maar van zeer korte duur mag zijn. Volgens Andresen zitten 'wel I een miljoen mensen' te wachten oft contact met Gerard en het is dus* zaak de eenmaal gelegde verbin ding zo snel mogelijk te verbreken. „In dit tijdsbestek had ik al vijf an dere Hollanders kunnen hebben", meldt Gerard dan ook enigszins ver- ontwaardigd als Andresen contact l heeft. Een onbegrijpelijk gesprek,; doorspekt met code-namen, volgt. Alleen het 'groeten vanuit een zon- i nig Egypte' klinkt bekend in de; oren. „Meestal hebben we het over- de sterkte waarmee je door komt, 1 het bereik enzovoorts. In een noP^ male situatie mag je best wat lange» kletsen". Over politiek mag niet gesproken; worden, en het onderwerp sport: moeten de amateurs ook vermijden.; „Alles waarover mensen ruzie kun-- nen maken, mag niet", vat de inwo-' ner van Moriaanshoofd samen. Zelfs; een feitelijke constatering op het po- - litieke vlak het kan voor emigrant ten bijvoorbeeld interessant zijn te; weten dat een kabinet is gevallen c is taboe. Want een discussie over de^ voor- en nadelen van een dergelijke; verandering is nauwelijks te vermijd den. „En we mogen geen verslagge-^ vers worden", lacht Andresen. Zo langzamerhand heeft de hob-» byist over de hele wereld contacten.; Ook monarchen behoren tot zijn- kennissenkring van zendamateurs.- Zo blijkt koning Hoessein van Jor-; danië in zijn vrije tijd zendamateur- te zijn en Andresen heeft met henC gesproken. Graag zou hij ook ver-; binding hebben met koning Juan- Carlos van Spanje, maar dat is nog; niet gelukt. Vooral 's zomers komen behoorlijk; veel zendamateurs bij het echtpaar- in Moriaanshoofd over de vloer. Deü zendmast bij het huis blijkt een* enorme trekpleister te zijn voor be-- langstellenden uit binnen- en bui tenland. De contacten met aller-; hande mensen vindt de Schouwse» amateur een leuk aspect van hobby.; „Maar het allerleukste vind ik het; zoeken naar zwakke stations. En)- dan maar hopen dat je een zeld-[ zaam land te pakken hebt". Maaike van Houten' MIDDELBURG Bij de 34-jarige S. C. C. uit Bruinisse, die 3 juli 1986 in de vroege ochtend op de rijksweg 18 bij Nieuwerkerk werd aangehouden op verdenking van rijden onder invloed, werd een alcoholpromillage van 3.12 vastgesteld. Omdat C. volhield dat hij De bunker op het terrein van tankstation Van de Ree wordt in strijd met de regels gesloopt. OOSTBURG - De sloop van een deel van een bunkercomplex in Oostburg is alleen mogelijk door een soepele toepassing van de regels. In strijd met die regels wordt één bunker op grond van een particulier opgeruimd. Tien andere bunkers mogen gesloopt worden, hoewel het algemeen belang op dit moment nog niet is aan te to nen. De directie Volkshuisvesting Zeeland heeft die versoepeling vol gens wethouder A. de Feijter toege staan omdat het de laatste keer is, dat Oostburg subsidie krijgt voor bun kersloop. Oostburg krijgt voor het opruimen een bedrag van ruim 1,5 miljoen gulden. Er was aanvankelijk een aanvraag inge diend om 14 bunkers te slopen. Omdat drie bunkers, gelegen ten noorden van de Bredestraat, op grond van een par ticulier staan, mogen deze niet ge sloopt worden. De subsidieregeling geldt uitsluitend voor bunkers op ge meentelijke grond. In de aanvraag ging Oostburg er nog vanuit dat de ge meente dit stuk grond zou verwerven voor uitbreiding van het industrieter rein. De uitbreiding gaat echter niet door. De bunker op het terrein van het tank station van Van de Ree mag, hoewel deze ook op grond van een particulier staat, wel gesloopt worden, In verband met de plannen voor woningbouw op dat perceel, mag het volgens De Feij ter toch gesloopt worden. Woordvoer der K. Minderhout van de directie volkshuisvesting stelt evenwel na drukkelijk, dat de subsidie uitsluitend voor bunkers op gemeentegrond is be stemd. Een andere voorwaarde die de subsi dieregeling (opgenomen in de wet fi nanciering wederopbouw publiek rechtelijk lichaam uit 1951) stelt, is, dat er een algemeen belang mee ge diend moet zijn. Het kan daarbij gaan om uitoefening van een bedrijf, ver keersveiligheid, volksgezondheid, uitvoering van bestemmingsplannen, wegenaanleg en dergelijke. In haar aanvraag voor de sloop van de bun kers op de terreinen van de scholenge meenschap Het Zwin stelt de gemeen te Oostburg dat de bunkers uitbrei ding van het schoolgebouw, het sportveld en woningbouw belemme ren. Of het ooit tot die uitbreidingen komt is nog allerminst zeker, zo blijkt uit De Feijters toelichting, „De scholenge meenschap is een fusie van twee scho len, die nog in twee gebouwen zit. We willen de mogelijkheid openhouden, dat de school in de toekomst op één lokatie komt. Ook de lbo- scholengemeenschap zit nog op diver se lokaties. Dat kan ook nog wel eens veranderen." Dat de directie volkshuisvesting niet temin de sloop heeft goedgekeurd is volgens De Feijter te danken aan het feit, dat het de laatste keer is dat de subsidie wordt verstrekt. „Het is de laatste ronde en daarom zijn de regels wat verruimd". Tegen de voorgeno men sloop is door de amateur-histori cus H. Sakkers uit Middelburg pro test aangetekend. De bunkers die op de nominatie staan om gesloopt te worden, vormden het commandocen trum van waaruit de Duitsers in '44 de verdediging van West-Zeeuwsch- Vlaanderen leidden. Vanwege deze historische waarde vindt Sakkers dat ze bewaard moeten blijven. Hij meent dat ze een museumfunctie moeten krijgen. De Feijter is echter niet van plan om de bunkers te bewaren. Eerder liet hij al weten dat hij de afschaffing van de subsidieregeling betreurt, omdat er in de gemeente Oostburg nog veel bun kers zijn, die zijns inziens ook gesloopt moeten worden. Toch komt het colle ge enigszins tegemoet aan Sakkers' wensen. „Het college is van plan om de bunkers bij het fort Frederik Hendrik in Breskens in ieder geval te behou den. In die bunkers willen we een soort museum inrichten over de strijd die ei om de Scheldemonding is gevoerd". maar één biertje had gedronken, be sloot hij in overleg met zijn raadsman mr H. van Pijkeren het afgenomen bloed opnieuw te laten onderzoeken. Elke verdachte van rijden onder in vloed, die twijfelt aan de juistheid van het door het gerechtelijk laboratorium gevonden promillage, heeft het recht het bloedmonster nog eens door een onafhankelijk laboratorium te laten analiseren tegen betaling van 200 gul den. Om dit mogelijk te maken moet justitie de monsters een jaar lang be waren. In het laboratorium van het academisch ziekenhuis in Rotterdam vond men in C. 's bloed 3.14 promille. De officier van justitie mr R. H. A. M. Beaumont vond donderdag op de zit ting van de politierechter dat dit mini male verschil in de uitkomsten alleen maar onderstreepte dat het bloedon derzoek naar behoren was verricht. Hij eiste tegen C. vier weken gevangenis straf waarvan de helft voorwaardelijk en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid en daarnaast tenuitvoer legging van een eerder opgelegde voor waardelijke straf van een week gevan genis en zes maanden ontzegging. C.'s raadsman was het daarmee vol strekt oneens. Hij wees erop dat het te genonderzoek pas op 27 juli 1987 plaatsvond, toen het bloedmonster al ruim een jaar oud was. Hoewel hij al in januari vorig jaar stappen had onder nomen om het bloed naar Rotterdam te laten versturen, zouden diverse for maliteiten een vlotte afwikkeling van de zaak belemmerd hebben. Hij stelde dat door deze vertraging de uitslag van het onderzoek niet meer betrouw baar was. Bloed dat langer dan een jaar bewaard wordt zou volgens een door hem aangehaalde wetenschappe lijke publicatie aan bederf onderhevig zijn. Politierechter mr G. H. Nomes liet zich niet overtuigen door het plei dooi. Omdat het delict al lang geleden was gepleegd verzachtte hij de gevan genisstraf tot vier weken waarvan drie weken voorwaardelijk. Wat be treft de rijontzegging en de tenuit voerlegging volgde hij de officier. C.'s raadsman laat het er niet bij zit ten. Hij vindt dat de gang van zaken het recht van de verdachte op een [te genonderzoek heeft gefrustreerd :en zal de kwestie in hoger beroep aan het gerechtshof voorleggen. p* GOES - Bij een inbraak in een schoon heidssalon aan het Schuttershof in Goes is woensdagnacht voor 7500 gul den aan schoonheidsartikelen gesto len. Een ruit bleek te zijn geforcew-d. Eigenaresse M. G. deed aangifte van de diefstal. Z J» OOSTKAPELLE - Uit een in de beu kenlaan in Oostkapelle gepark^rd staande auto is in de nacht van woens dag op donderdag een autoradio §h - casetterecorder gestolen met Jen waarde van ongeveer 400 gulden.»be autokraker kreegt met behulp vaneen ijzerdraadje het autoslot open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 19