Ronnie de Ruijsscher weg bij Breskens Een echte Zeeuwse viswinkel in Doornik Ronald Buzeyn bekijkt alles nog steeds als voetballer Veel spanning bij bedrij fs volleybal PZC/Streek Eerste nederlaag voor leider in tweede klas SECRETARIS VAN AARDENBURG ANTWERPEN KNOKKE GENT BRUGGE MOULES FRAICHES UIT YERSEKE WERK IN WEST-DUITSLAND ZAALVOETBAL AXEL Hoogtepunten Populair Boot Druk baantje Films Theater Concerten Theater Concerten Theater Films Theater Concerten Films Opera VRIJDAG 15 JANUARI 1988 IJZENDIJKE Het zit zondag tweedeklasser Breskens dit seizoen niet mee. Sportief gezien gaat het de ploeg allerminst voor de wind. Mede daardoor is de sfeer ook niet wat het ge weest is. Bovendien vinden er de laatste tijd ook nogal veran deringen binnen de selectie plaats. Vorige week maakte Hans Ritico bekend dat hij abrupt met voetballen stopte, terwijl begin december Ronnie de Ruijsscher vanwege werkzaamhe den zijn ploeg de rug toe keerde. De Ruijsscher had in Duits land werk gevonden, waardoor hij niet langer voor Breskens kon uitkomen. Hoewel Ronie de Ruijsscher jarenlang een vaste plaats in het eerste elftal van Breskens had, trad de bescheiden in IJzendijke woonachtige verdediger nimmer op de voorgrond. „Ronnie was voor mij een gehoorzame, leergierige speler met een prima instelling", zegt trainer Jaap van Maris. „Hoewel hij hoofdzakelijk verdedigend was inge steld. ontwikkelde hij zich de laatste seizoenen als een sterke moderne vleu gelverdediger. Kwalitatief had hij een minpunt en dat was zijn pure links benigheid. Verder merkte ik ook wel eens dat hij zijn bedenkingen had te gen mijn oefenstof, al was dat dan meer vakgericht. Als fysiotherapeut keek hij wel eens anders tegen bepaal de trainingsvormen aan. Hij zei het wel niet rechtstreeks, maar ik kon het ge woon aan hem merken". Van Maris, die altijd prettig met zijn verdediger heeft gewerkt, betreurt het dat De Ruijsscher is gestopt, al heeft hij er alle begrip voor. „Hij is een ama teur dus de sport is bijzaak. Ik vind dat Ronnie moet pakken wat binnen zijn bereikt ligt. Hij is nog jong, zodat het heel wat eenvoudiger is om naar het buitenland te gaan". De 25-jarige Ronnie de Ruijsscher is intussen al weer enige weken als 'Krankengymnast' in het Duitse Hen- nef (nabij Keulen) actief. De reden dat hij juist bij onze oosterburen voor een baan koos is simpel: „In Nederland ■kon ik niet aan de bak komen. In ja nuari 1985 ben ik afgestudeerd als fy siotherapeut. Na eerst in militaire dienst te zijn geweest, zocht ik al sinds mei 1986 naar werk. Dat is niet meege vallen. In Nederland zijn ongeveer vierduizend fysiotherapeuten werk loos. Aanvankelijk was ik eerst van plan om via een omscholing als rönt- genlaborant aan de slag te gaan, maar ook voor dat vak kon ik geen zekerheid krijgen over een toekomstige plaat sing. In Duitsland is op dit moment nog vraag naar fysiotherapeuten. Twee keer eerder was ik daar al met iets bezig, maar beide malen leverde het niets op. De derde poging was wel raak". „Ik werk nu op eenparticuliere prak tijk. Voorlopig is het voor drie maan den en dan wordt er eendefinitieve be slissing genomen. Voorlopig kom ik dus ieder weekeinde terug naar IJzen dijke. Lilian, mijn vrouw heeft hier werk. Het zou zonde zijn dat ze dat op zou zeggen voordat ik zekerheid heb". De Breskens-speler heeft zich er al bij neergelegd dat het voetballen over is. „Je moet toch wat. Met voetballen komt er geen brood op de plank. Het is uiteraard wel even wennen. Ik speel de zes jaar onafgebrokenin het eerste elftal. Ik leefde in een bepaald pa troon, door de week trainen en op zon dag voetballen. Als ik me in Duits land bij een club zou aansluiten, dan AXEL - In de eerste klasse van de Axelse zaalvoetbalcompetitie ver loor Dax Pallets het belangrijke tref fen met Disco Number One met 3-1. Number One kwam hierdoor in de vei lige middenmoot. Dax Pallets blijft voorlopig in de hoek waar de klappen vallen. In die hoek blijft ook het team van Foto Jan Dieleman na de 8-1 ne derlaag tegen De Reizende Man. Ratjetoe ZSJ bleef na een spannend treffen de baas over Le Feber (5-3) en kwam hiermee in het bezit van de tweede plaats. In de tweede klas verraste Radio Noordzee met de 3-2-zege op leider La Bourse. Dit betekende voor La Bourse tevens de eerste nederlaag van het sei zoen. Door het verlies van de lijstaan voerder bedraagt het verschil tussen de nummer één en de nummer zes van de ranglijst slechts drie punten. Moy Fa 2 voegde zich in deze kopgroep door een monsterzege op Markt Boys/Dolf Schoot, 11-1. Het Zaamslagse Super markt den Hamer, 5-2-winst op Cito Tours, en Het Wapen van Axel, een 3- I-zege op TKVZV, mogen zich even eens tot de kampioenskandidaten re kenen. Marine Service miste de boot door een verrassende 4-0-nederlaag te gen Van Alten Vast Goed. Stand eerste klas: De Pooter 15-27; Ratjetoe ZSJ 15-23; Groovy Bar 15-22; Primus/Pluym 15-22; Verpoorte 2 15-19; De Reizende Man .15-18; Groosman/Smulders 15-16; Disco Lo ve 15-14; Disco Number One 15-13; Le Feber 15-11; Dax Pallets 15-8; Electra de Maayer 15-6; Foto Jan Dieleman 15-4; Bliek en Vos 15-3. Uitslagen tweede klas: Cito Tours - Super markt den Hamer 2-5; TKVZV - Wapen van Axel 1-3; Haak Keukens - Cito Tours 5-1; Van Alten Vast Goed - Marine Service 4-0; Radio Noordzee - La Bourse 3-2. De stand: La Bourse 11-17; De Eeuwige Len te 10-16; Wilton 10-15; Moy Fa 2 11-15; Wa pen van Axel 11-15; Supermarkt den Hamer 10-14; Marine service 11-12; Radio Noordzee II-10; Van Alten Vast Goed 11-10; Haak Keukens 11-8; Broomchemie 10-7; TKVZV 11-6; Markt Boys/Dolf Schoot 11-3; Cito Tours 10-0. ben ik gelijk gebonden aan het week einde. Ik ben van plan om wat te gaan hardlopen". In die zes j aar dat hij in het eerste elftal speelde, beleefde De Ruijsscher vooral in de eerste periode zijn hoogtepunte- n.„Onder trainer Wies van Avermaete stond ik op het punt om van het twee de naar het eerste door te stoten. Door een blessure ging dat niet door. Toen Piet de Winde trainer was geworden, kreeg ik een tweede kans. Mijn debuut tegen RIA beleefde ik met enkele ge kneusde ribben. Hoewel dat verschrik kelijk veel pijn deed, heb ik er drie we ken mee gespeeld. Ik was bang dat ik weer naar het tweede terug zou moe ten. We werden dat seizoen meteen kampioen en behaalden de finale van de Nederlandse amateurbeker". u„Momenteel gaat het niet zo goed. Breskens staat onderaan en ik ben bang dat de achterstand niet meer in te halen is, al zijn de wonderen de we reld nog niet uit. Win je bijvoorbeeld de eerste wedstrijd na de winterstop, dan zou het best nog eens raar kunnen lopen", aldus Ronnie de Ruijsscher, die zijn voormalige ploeggenoten met die laatste woorden nog wat moed probeert in te spreken. Ronnie de Ruijsscher Het was een toevallige ontmoe ting in het Belgische Doornik: Fréderique Sinke, volbloed Neder landse in deze vrijwel puur Frans talige stad. Haagse van geboorte, opgegroeid in Haarlem en nu ge huwd met Frans Sinke, afkomstig uit Yerseke. Een echte Zeeuw dus. En laat die niet-Zeeuwse Fréderie- ke nu van zichzelf nog De Rop heten en een achterachternichtje zijn A. J. de Rop, die in de vorige eeuw de tekst schreeft van dat Vlissingse liedje 'In een blauw geruite kiel'. Richard Hol schreef er de muziek voor, maar wordt het nog wel ge zongen...? Goed: Fréderieke was het, die ons rondleidde door Doornik op een re- portagetocht door Vlaanderen en aanpalende gebieden. De directeur van de Doornikse VW sprak alleen maar Frans, maar had het kennelijk toch hoffelijker tegenover zijn gas ten gevonden hen een Nederlands sprekende gids toe te voegen. En Fréderique deed het voortreffelijk: ze wist bij wijze van spreken alles van Doornik en zijn geschiedenis en ze wist het nog op een plezierige wij ze te brengen ook!" Door haar kwamen we in de loop van de dag ook nog met haar man in con tact en toen hoorden we het merk waardige verhaal van dit tweetal: beiden warén ze in feite leraar Frans ze hadden elkaar op de dag van hun laatste examen leren kennen beiden hadden ze ook nog een poosje voor de klas gestaan en beiden had den ze dat al vrij spoedig toch niet zo zien zitten. Getrouwd werd er wel, maar de inkomsten voor het jonge gezin moesten toch maar anders ver zekerd worden: Frans besloot terug te keren naar de stiel van zijn vader en grootvader, de vishandel. En zo kan het dat U nu in het Belgische Doornik aan de Schelde-kade de 'poisonnerie Hollandaise' Chez- Frangois' kunt vinden: Een echte Zeeuwse vishandel, uiteraard com pleet met garnalen, mosselen en oes ters. En achter de toonbank iemand met de akte Frans M.O.... Doornik. Elke zondagavond voer hij met zijn boot, direct na twaalf uur (vroeger mocht natuurlijk niet), van Yerseke door het kanaal naar de Schelde en verder naar Antwer pen, eventueel naar Gent, Aalst, Ou denaarde, zelfs naar Brussel of Leu ven en helemaal tot in Noord- Frankrijk: Roubaix, waar hij zijn waar direct van de schuit aan de consument veel gemakkelijker en beter verkocht dan in Zeeland. In Roubaix kon hij komen door een kanaaltje, dat Napoleon nog uit strategische overwegingen had la ten graven. Maar toen daar eens een ander schip gezonken was. kwam de oude Sinke met zijn handel in Doornik terecht, waar hij al snel een prima klandizie kreeg. Zoon Frans de vader van önze Frans ging altoos mee, ook al omdat hij een beetje met de Franse taal overweg kon. De Doornikkenaren (of moetje zeggen: Doornimmers?) zagen het tweetal graag komen omdat ze altijd voor uitstekende, verse mosselen en oesters zorgden. Pas later kwamen daar de garnalen en de vis bij. Vader Frans kreeg in Doornik al gauw bekendheid als 'Frangois du Bateau' en dat is heel lang zo geble ven. Ook toen ze door een nieuwe ge meentelijke bepaling niet meer met hun boot in de stad mochten afme ren. Dat was in 1955: toen werd op de kade een pand aangekocht en daar in de winkels gevestigd, die er nu nog is. Wel tweemaal gemoderni seerd intussen. De oesters, mosselen en garnalen werden verder per vrachtwagen uit Zeeland aange voerd, de vis veelal uit Oostende. En dat is zo gebleven. Als regel kan men de vrachtwagens uit Zeeland twee maal per week voor de winkel van Quai Marché au Poisson zien ver schijnen. De oesters en mosselen ko men van neven uit Yerseke, de gar nalen meestal uit Arnemuiden. De vishandel is door grootvader Kees Sinke al in 1929 begonnen, maar toen nog niet in de winkel. Opa Sinke kwam met zijn boot naar Nu terug naar de jonge Frans en Fréderieke ze trouwden in 1974 en besloten nog datzelfde jaar de klas voor de viswinkel te ruilen. Samen met zijn vader Opa was intussen overleden dreef hij de zaak nog enkele jaren, sinds 1977 runt hij daar (met personeel uiteraard) in z'n eentje. Van alles de allerbeste kwaliteit is ook nog steeds zijn leus en hij hoopt op deze manier nog vele jaren te kunnen doorgaan. Mis schien zelfs wel tot zijn zoon Guido (nu negen) het bedrijf zou kunnen en willen overnemen. Maar voorlopig denkt hij alleen maar aan het feit, dat de Poisonnerie Hollandaise, die in Doornik bijzon- .der populair is geworden, in 1989 zes tig jaar zal bestaan. Mosselen, oes ters en garnalen zijn als echte Zeeuwse produkten bij de bevolking van Doornik erg geliefd: ze eten ze véél meer dan de doorsnee-Neder lander. Maar ook de fijnere vissoor ten tong, griet, tarbot, zalm (uit Scandinavië) en zelfs de hier vrij on bekende aile de raie (vin van de rog) gaan hier vlot over de toonbank. Behalve honderden particulieren behoren ook de allerbeste hotels en restaurants tot de klantenkring van de Poissonnerie Hollandaise. Eén ding is overigens wel merkwaardig: haring wil er hier helemaal niet in! Frans en Frederieke zijn intussen helemaal in het Doornikse ingebur gerd. Ze bewaren de Nederlandse nationaliteit en spraken in huis, ook met hun beide kinderen (de oudste is het dochtertje Claire) hun moeder taal, maar de hele familie is precies even goed thuis in het Frans. Eerst hebben ze in de stad op een flat ge woond, maar sinds enkele jaren werd die geruild voor een bijzonder mooie villa in het naburige Froyen- nes: een alleraardigst, zelfs heel pito- resk dorp op slechts enkele kilome ters afstand. Frederieke heeft het nu met haar huis en haar gezin wel druk uiter aard, maar gelukkig kan ze toch nog voldoende tijd vrijmaken voor het freelance-werk als stadsgids voor Doornik. Ze 'gidst' trouwens niet al leen in het Nederlands, maar met hetzelfde gemak in het Frans en als het gevraagd wordt ook in het Duits en in het Engels. En aan die liefheb berij want dat is het nog steeds in de allereerste plaats dankten wij de merkwaardige ontmoeting met dat 'stukje Zeeland' in het overwe gend Franstalige Doornik. Mocht U die mooie stad met zijn beroemde vijf-torenige kathedraal eens bezoe ken, dan moet u echt ook even aan de Quai Marché au Poisson gaan kij ken. H. A. Bosshardt AARDENBURG Jarenlang was Ro nald Buzeijn een van de vertrouwde gezichten in het eerste elftal van Aar denburg. Hij speelde dan ook meer dan tien seizoenen in het keurcorps van de kikkerstad en maakte zo de op komst en de neergang van zijn vereni ging van nabij mee. Tot verbazing van velen gaf Buzeijn aan het einde van de vorige competitie te kennen dat hij met voetballen zou stoppen. In plaats daarvan zou hij voortaan als secretaris actief zijn. „Op mijn achttiende debuteerde ik in het eerste elftal", herinnert Buzeijn zich nog. „Mijn eerste volledige wed strijd was een beslissingsduel tegen Koewacht om het kampioenschap van de eerste klas afdeling Zeeland. De uit slag was 1-1, waardoor Koewacht door een beter doelgemiddelde promoveer de. Ik begon als linksbuiten. Later werd ik verdediger en de laatste twee seizoenen speelde ik linkshalf. Op die plaatsen beleefde ik als voetballer de normale hoogte- en dieptepunten. Een keer werden we kampioen van de afde ling, waarna we twee topjaren kenden. Aardenburg beschikte toen over een sterk elftal met onder meer spelers als Rudy Snouwaert en Rik Henry. De derde klas konden we niet halen. De eerste keer werd Sluiskil kampioen en het jaar daarop beschikte Breskens over de sterkste formatie. Na die twee seizoenen is bij ons de leegloop begon nen. Spelers stopten, verhuisden of trokken naar België. Alleen Theo de Croock en ik zijn altijd gebleven. Theo speelt nu nog. Hij is helemaal een meu belstuk in ons eerste elftal". Door die leegloop werd het voor Aar denburg steeds moeilijker zich te handhaven in de vierde klas. Op den duur degradeerde het elftal naar de af deling, waar het al een aantal jaren in de anonimiteit verblijft. Vorig jaar dui kelde de ploeg zelfs naar de tweede klas. Na die degradatie zette Ronald Bu zeijn er een punt achter, ofschoon hij met zijn 32 jaar nog best een tijdje op dat niveau had kunnen meedraaien. De preciese reden voor zijn besluit is voor hemzelf ook niet helemaal duide lijk: „Eigenlijk weet ik het nog steeds niet. Verschillende factoren speelden een rol. Elke zondag van huis, dat zag ik niet meer zo zitten en eerlijkheids halve moet ik bekennen dat de minde re resultaten ook een rol speelden". Buzeijn ging echter niet voor Aarden burg verloren. Toen hij gepolst werd om als secretaris te gaan fungeren, rea geerde hij positief. „Freddy Blaeke was al een tijdje gestopt. Kees Boeije is even interim-secretaris geweest, maar hij wilde er van af. Ik voelde er wel voor en tot nu toe valt het me niet tegen. Het is een vrij druk baantje en ik heb dan ook niet te klagen over werk. Om dat de functie voor mij nog betrekke lijk nieuw is, moet ik een en ander nog wel leren", aldus Ronald Buzeijn. die besluit met de volgende woorden: „Als bestuurslid sta je aan de andere kant van de vereniging, hoewel ik alles nog steeds als speler bekijk". Ronald Buzeijn: „Ik bekijk alles nog steeds als speler". TERNEUZEN - In de eerste klas van de Terneuzense bedrijfsvolleybal- competitie duurt de strijd tussen Zel- denrust en Dees onverminderd voort. Dees kwam deze week niet in actie en omdat Zeldenrust met een belangrij ke concurrent afrekende (Necker- mann werd met 3-1 verslagen) nam deze ploeg de leiding weer over. Zeldenrust begon goed tegen Necker- mann, maar moest in de tweede set lange tijd het initiatief uit handen ge ven. Dat resulteerde in een zege voor de Hulster ploeg, waardoor de stand gelijk werd getrokken: 1-1. Daarna do mineerde Zeldenrust echter weer als in de eerste set. Met twee ruime setzeges werd de eindstand op 3-1 bepaald. Kramer Hi Fi rukte door het puntver lies van Neckermann en de eigen 3-0 overwinning tegen Noordzee/Juliana op naar de derde plaats. Belangrijk voor een plaats in de bovenste helft was het treffen tussen Sterband en V en V, dat op een gelijkspel (2-2) werd afgesloten. In de tweede klas herstelde koploper Gemeente zich na twee opeenvolgen de nederlagen met een ruime overwin ning op Philips. In de derde klas moest Van Zeist het eerste puntverlies incas seren. In het treffen met het hoog ge klasseerde Dees 3 groeide Van Zeist vrijwel nooit naar een goed niveai de derde set kon Dees daardoor ne genscoren: via winst met 5-2 weri eindstand bepaald op 2-1 in het v deel van Van Zeist. De uitslagen: Eerste klas: DOW DeM 3-0; Wiekslag- Kramer Hi Fi 2 0-3; sterlj V en V 2-2; Neckermann- Zeldenrust Juliana- Kramer Hi Fi 0-3; Roelofs- MEAO 2-1. Tweede klas: Gemeente- Philips 3.5 Hoop- Rabo 0-3; De Pooter- Dees 2 1-1 Neelemans- DOW 3 3-1; PSV 2- PSV3! Derde klas: Van Zeist- Dees 3 2-1; Ha schap- Kramer Hi Fi 4 1-2; PZEM- Phj 3-1; Gemeente 3- ABN 0-3; MTS/ME) Bundeltouw 0-3. De stand in de eerste klas: Zeldenrustl Dees 11-31; Kramer Hi Fi 12-29; Ne mann 11-25; PSV 11-20; DOW 11-20 V 12-18; Sterband 12-17; Wiekslag 11-15; lofs 12-10; De Meijer 11-8; Kramer Hi Fi 8; Noordzee/Juliana 12-4; MTS/MEAO Tweede klas: Gemeente 12-31; Foto N mans 12-25; Beldo 2 11-20; Dees 2 11-21 Pooter 11-19; PSV 2 11-19; Beldo 11-1 Hoop 11-16; DOW 2 12-16; PSV 3 12-15 lips 11-13; DOW 3 12-12; Rabo 12-12 Kt; Hi Fi 11-9. Derde klas: Van Zeist Automaten PZEM 11-30; Dees 3 12-26; Gemeente 24; Bundeltouw 12-24; ABN 11-22: Hi schap 11-15; Philips 2 12-14; MTSMEi 12-13; Dethon 11-13; Gemeente 3 11-10. do 3 11-7: Voorwaarts 11-7; Kramer Hi 12-7. Rex Renegade, a.l.: 12,14, 16, 18, 20 en 22 uur. Rex-Club Hope and glory, a.l.: 12, 14.20, 16.45, 19.10 en 21.30 uur. Odeon 1 Maurice, 16 jr.: 14.30, 17.30 en 20.30 uur. Odeon 2 Au revoir les enfants, a.l.: 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Odeon 3 Gardens of stone, a.l.: 14.20, 16.40, 19 en 21.20 uur. Odeon 4 La famiglia, a.l.: 14. 16, 18. 20 en 22 uur. Astrid De reddertjes, a.l.: 14 en 16 uur (Ned. versie), 18 en 20 uur (Eng. versie). Vendome Innerspace, a.l.: 14.20, 16.40, 19 en 21.20 uur. Rubens The last emperor, a.l.: 14.30 en 20 uur. Quellin 1 Jaws 4: The revenge, 16 jr.: 14. 16. 18. 20 en 22 uur. Quellin2 Dragnet, a.l.: 14,16, 18, 20en 22 uur. Quellin 3 The pick-up artist, a.l.14,16, 18, 20 en 22 uur. Metro 1 Dirty dancing, a.l.: 14,16,18,20 en 22 uur.) Metro 2 The principal, 16 jr.: 14.20, 16.40, 19 en 21.20 uur. Sinjoor A prayer for the dying, 16 jr.: 14.20, 16.40, 19 en 21.20 uur. Brabo Hamburger hill, a.l.: 14,16,18,20 en 22 uur. Tijl Full metal jacket, 16 jr.: 14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Wapper Bigfoot and the Hendersons, a.l.: 14.20, 16.40, 19 en 21.20 uur. Ambassades The untouchables, a.l.: 14, 16.30, 19 en 21.30 uur. Ambassadesclub 1 Robocop, 16 jr.: 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Ambassadesclub 2 The witches of Eastwick, 16 jr.: 14,16.30,19 en 21.30 uur. Ambassadesclub 3 Maladie d'amour, a.l.: 14.20, 16.40, 19 en 21.20 uur. Ambassadesclub 4 Deux enfoires a Saint-Tropez, 16 jr.: 14, 16, 18, 20 en 22 uur. Stadsschouwburg za. 16, wo. 20, do. 21 jan. om 20 uur, zo. 17 jan. om 15 uur: Ar tiestenuitgang; di. 19 jan. om 20 uur: Fransschrijvende Vlamingen. Prov. centr. Arenberg vr. 15 jan. om 20.15 uur: De blijde gebeurtenis; za. 16 jan. om 20.15, za. 16, zo. 17 jan. om 15 uur: Een schoonmoeder uit duizend door de Antwerpse Komedie; ma. 18jan. om 20.15 uur: De klusjesman door het Katrijnge zelschap; wo. 20 jan. om 20.15 uur: Tids van en door Ronalds van Rillaer. Echt Antwerpse Schouwburg vr. 15, za. 16, di. 19, wo. 20, do. 21 jan. om 20.15 uur, za. ook om 15 uur: Vijgen na Kerst mis door het Echt Antwaarps teater. Fakkelteater vr. 15, za. 16, do. 21 jan. om 20.30 uur, zo. 17jan. om 15.30 uur: Sas- sagras. Meirteater vr. 15, za. 16, do. 21 jan. om 20.30 uur, zo. 17 jan. om 15.30 uur: Slam pampers. Het appeltjevr. 15, za. 16, do. 21 jan. om 20.30 uur, zo. 17jan. om 15uur: De groene waanzin. Het klokhuis vr. 15, za. 16, do. 21 jan. om 20.30 uur, zo. 17 jan. om 15 uur: De ontmoeting. Raamteater op 't Zuid vr. 15, za. 16, wo. 20, do. 21 jan. om 20 uur: De moed om te doden, door het Brialmont theater. EWT-randstadteater vr. 15, za. 16, do. 21 jan. om 20.30 uur, zo. 17 jan. om 15 uur: Greenwich. Theater Paljas vr. 15, za. 16, do. 21 jan. om 20.30 uur: Verloren Verpakking. Noordteatervr. 15,za. 16,zo. 17jan.om 20.30 uur: Verre vrienden. Augustijnertheater za. 16 jan om 20.15 uur, zo. 17 jan om 15 uur: Zo lang er leven is. Desingel di. 19. wo. 20, jan om 20 uur: The show must go on. Studio Herman Teirlinck vr. 15, za. 16, zo. 17, ma. 18, do. 19, wo. 20, do. 21 jan. om 20 uur: Een creatie van de Kleinkunstaf- deling. Kon. Poppenschouwburg vr. 15, za. 16, jan. om 20 uur, zo. 17 jan. om 15 uur: De zwarte ruiter. Scharpoord za. 16 jan. om 15 uur: I baron van Munchhausen, door Stek: bees-de Warande. Scharpoord vr. 22 jan, om 20.30 ui Operette-avond met Jeannine Marton Marco Bakker en Eric Raes. NT 2, Minnemeers tot 23 jan.: Pygm lion. NTG, St.-Baafsplein tot 23jan Pino kio. Decascoop: Hector, a.l.: 15, 17.30, 20 en 22.30uu The untouchables, a.l.: 15 en 20 uur Full metal jacket, 16 jr.: 22.30 uur. The last emperor, a.l.: 15 en 20 uur The rescuers, a.l.: za., zo., wo. 15 uu The Sicilian, a.l.: 17.30 en 22.30 uur. Innerspace, a.l.: 15 uur. Hamburger hill, a.l.: 17.45 en22.45ui Dirty dancing, a.l.: 15, 17.30, 201 22.30 uur. Ishtar, a.l.: 22.30 uur. Bigfoot and the Hendersons, a.l.: 1 17.30 en 20 uur. Jaws 4, 16 jr.: 15, 17.30 en 22.30 uur. Superman 4, a.l.: 15 en 20 uur. Dragnet, a.l.: 15,17.30,20 en22.30ui Gardens of stone, a.l.: 17.30 en 20 ui Noway out, 16 jr.: 15,17.30,20 en 22. uur, za., zo. wo. niet om 15 uur. A prayer for the dying, 16 jr.: 17.30, en 22.30 uur. Studioskoop Slam dance, 20 uur: za„ zo.,wo. om 15 uur. Castaway, 22.30 uur, za. 00k om uur. Maurice, 20 en 22.30 uur. Der Himmel iiber Berlin, 20 en 22. uur. Bambi, a.l.: za„ zo. wo. om 15 uur. The name of the rose, za., zo., wo.o 17.30 uur. The mission, za„ zo„ wo. om 17.30ui 9V4 weeks, za„ zo., wo. om 17.30 urn De Korre za. 16, vr. 22 jan. om 20. uur: 'Het vermoeden' (toneel). Cult, centr. Boterhuis za. 16 jan. om uur: 'Het nieuwe kostuum van Vrijdai do. 21, vr. 22 jan. om 20 uur: De droeveg schiedenis van Abelard en Heloise. Stadsschouwburg vr. 15 jan. om uur: Adriaan Mole door Speeltheatf Gent; za. 16 jan. om 20.30 uur: Degetei de feeks door Theater Malpertuus; do. jan. om 20 uur: Musical 'Max Havelaa vr. 22 jan. om 20.30 uur: Oidipoes/Koi mentaar, door Blauwe Maandag comp nie. Marionettentheater zo. 17 jan. om uur: De heks. Cultureel centr. De Dijk vr. 22jan. 0 20 uur: Rijen en Vrijen. Belfort za. 16, zo. 17, wo. 20 jan. 14.15 uur: Carillonconcert. 'tLeerhuys zo. 17jan. om 11 uur: Ape tiefconcert door Charles Wieder vioolH Luc Devos (piano). Teatercafe ma. 18 jan. om 22 uur: Jean, Veydt and Friends. Kathedraaltoren vr. 15 jan. om 11.30 uur: Beiaardconcert. Kolveniershog vr. 15 jan. om 12.30 uur: Middagconcert met Hanna Jascyk; do. 21 jan. om 20.30 uur: Adagioconcert met het duo Crommelynck. Desingel vr. 15 jan. om 20.30 uur: Nieuwjaarsconcert door het Saxofoonor kest van Zwijndrecht, m.m.v. het zang kwintet The Vocals; 20 jan. om 20 uur: Lieder met Sheila Armstrong en John Shirley-Quirk. Kunstgalerij Campo zo. 17 jan om 11 uur: Ochtendconcert door solisten van het Kon. Filharmonisch orkest van Vlaanderen. Kon. Vlaamse Opera vr. 15 jan. om 19.30 uur, zo. 17 jan. om 15 uur: La Forza del Destina. Kennedy 1 Hector, a.l.: 20 uur, vr.,® zo. ook om 22.30 uur, wo. en za. ook om uur, zo. ook om 14.30 en 17.15 uur. Kennedy 2 Full metal jacket, 16 jr.: vi za., zo. ook om 22.30 uur. Kennedy 3 Troetelbeertjes 3, a.l wo. om 15 uur, zo. om 14.30 en 17.15 uu Lady beware, 16 jr.: 20 uur, vr.,za. 20.00 om 22.30 uur. Kennedy 4 Rent a cop, a.l.20 uur: zi wo. ook om 15 uur, zo. ook om 14.30 e 17.15 uur. Jaws 4, vr., za., zo. om 22.30 uur. Chaplin Julia and Julia, 20 uur: vr„ zo. ook om 22.30 uur, za. en wo. ookoml uur, zo. ook om 14.30 en 17.15 uur. Gulden Vlies 1 Renegate, a.l.: 20 uu zat., zo. wo. ook om 14.30 uur, zo. ook 01 17.15 uur. Hamburger hill, a.l.: vr., za. zo. om 22.J uur. Gulden Vlies 2 The Sicilian, a.l.: 20UU za. zo., wo. om 14.30 uur, zo. ook om 1" uur, vr., za. zo. ook om 22.30 uur. Gulden Vlies 3 The untouchables, i 20 uur, vr., za., zo. ook om 22.30 uur Who's that girl, a.l.: za., zo., wo. om 1« uur, zo. ook om 17.15 uur. Memling The last emperor, a.l.20 uu za., zo., wo. ook om 16.15 uur. The rescuers, a.l.: za., zo. wo. 14.30 uur. Rembrandt Innerspace. a.l.: vr 28 zo., ma., di. 20 uur, zo. ook om 143®e 17.15 uur. Malombra, 16 jr., vr„ za., zo. 22.30 UU! wo., do. 20 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 40