een sprake van een risis in de landbouw en w Oostburg ijzen lokaties aan Ioor woonwagens Brand in leeg pand werd snel geblust Asielzoekers in Hulst geweldig opgevangen' Koploper boekt een opzienbarende zege IRECTEUR M. DUFFHUES OP STUDIEDAG: [ljartcompetitie ps-Vlaanderen ÏZWAARSCHRIFT AL INGEDIEND IK BEN MOHAMMAD. WIE BEN JIJ....? A PZC/streek itwikkelingen :«0gËp Overgeleverd Horizon Opgevangen OVERGANGSKLAS ZAALVOETBAL De eerste de beste top 25 occasions nu in onze showroom lJosV6ètVB<& <8> AARDENBURG OSSENISSE Schieting De handbooggilde van Sint Sebastiaan in Aardenburg hield een schieting waaraan 24 schutters deelnamen. AXEL Bridgen - Bridgeclub Axel heeft de tweede wedstrijd van de wintercompe titie gespeeld. De uitslag van groep A: (10 paren) 1. echtpaar Ysebaent; 2. de heren Bisschop/de Maagt; 3. de dames Koek/Pel. De uitslag van groep B: (11 paren) 1. de heren Van de Casteel/Es- selbrugge; 2. de heren Vermunt; 3. echtpaar Kraayenbrink. De uitslag van groep C12 paren) 1gedeeld door: echtpaar Verstraten en de dames Bo de/de Meyer; 3. de dames Naeye/Geil- leit. De uitslag van groep D: (10 paren) 1. mevrouw Van Bambost/de heer Meyer; 2. gedeeld door: de dames Ver- eecken/ Van Waes en echtpaar Van de Heyden. De uitslag van groep E: (12 paren) 1. echtpaar De Wever; 2. me vrouw Van die Stee/de heer Verpoor ten; 3. de dames Beleir. CADZAND Dorpsbelangen - De fractie van 'Dorpsbelangen Toerisme' komt dinsdag bijeen in cafe 'Du Commerce' in Cadzand. De agenda van de ge meenteraadsvergadering in januari in de gemeente Oostburg wordt dan be sproken. De vergadering begint om 20.00 uur. Kaarting Kaartclub 'Ons Ver maak' uit Ossenisse houdt zaterdag een kaartavond in verenigingsgebouw 'Hof ter Nesse'. Het betreft de eerste ronde van de clubcompetitie 1988. De spelsoort is bieden zonder roem en jo keren. Op deze avond, die om 19.30 uur begint kunnen zich ook nieuwe leden aanmelden. Gaaibolling Gaaibolclub 'De Dwarsliggers' uit Osenisse houdt op vrijdag een algemene ledenvergade ring in verenigingsgebouw 'Hof ter Nesse'. De vergadering begint om 19.30 uur SAS VAN GENT CLINGE Prijskaarting - In het gemeen schapshuis 'Malpertuus' in Clinge is vrijdag een prijskaarting jokeren ge houden voor ouderen en gehandicap ten. Eenenveertig personen namen hier aan deel. Uitslag: 1. J. de Letter; 2. mevr. De Wit-Bleyenberg 3. E. Dac- kaert; 4. mevr. L. Buyze-Heyens; 5. Ch. Speelman. Kaarting Maandag wordt in café De Troubadour in Clinge een prijs kaarting gehouden. De prijzen be staan in hoofdzaak uit vleesprijzen. De aanvang is om 20.00 uur. Aflasting trimloop - De door 'De Valcke' op zaterdag geplande trim loop in Sas van Gent gaat niet door. Dat heeft de organiserende jeugdafde ling van de voetbalvereniging Corn Boys bekend gemaakt. Wagenbouwersbal - De carnaval stichting 'de Betekoppen' in Sas van Gent houdt zaterdag een wagenbou wersbal in 'de Engelenroos' in Sas van Gent. De boerenkapellen 'de Betekop pen', 'Sjoowbende', 'Tandsjen bei', Toeternetoe' en de 'Sasse Kadees' ver zorgen de muziek. Tijdens het bal wordt er een loterij gehouden. De prij zen daarvoor zijn geschonken door de Sasse middenstanders. Het wagen bouwersbal begint om 21.00 uur. SCHOONDIJKE Alleenstaandensoos - De soos voor alleenstaanden West-Zeeuwsch- .Vlaanderen houdt zaterdag een gezel lige avond in zaal Wijffels in Schoon- dijke. Er wordt een bingo gespeeld en er is een verloting. Het stemmingsor kest De Apollo's verzorgt de muziek. De soosavond begint om 20.00 uur. WESTDORPE HOEK Purperen Hei - Ter gelegenheid van het 38-jarig bestaan van de voet balvereniging Hoek houdt de suppor tersclub 'De Purperen Hei' zaterdag middag een schieting op de liggende wip. Dat, onder het motto: 'Arie schiet in de prijzenkast'. Aan de schieting kan worden meegedaan door senioren leden en Purperenheiers. Er wordt ge schoten om de 'Grote prijs van Jaap en Jannie', maar daarnaast zijn er nog veel meer prijzen. Deelnemers kunnen inschrijven vanaf 13.00 uur. De schie ting begint een uur later. Plaats van handeling is de kantine van de voet balvereniging. HULST Gemeenschapsdienst - in de ka pel van het bejaardenhuis 'De Blaau- we Hoeve' in Hulst wordt zondag een gemeenschapsdienst gehouden met het thema 'Luisteren en dan...'. De mu ziek wordt tijdens de viering verzorgd door het jongerenkoor. De dienst be gint om 11.30 uur. OOSTBURG Ouderensoos De ouderensoos in Oostburg heeft een reis georganiseerd naar de ijsrevu in Antwerpen. De reis vindt plaats op 10 februari en de oude rensoos vertrekt om 13.00 uur vanaf Oostburg. De aanvang van de revu is om 15.00 uur. Nieuwjaarsconcert fanfare Eikels worden Boomen' Nieuwjaarsconcert - De fanfare 'Eikels worden Boomen' uit Westdor pe houdt op zaterdag 16 januari in zaal Concordia het inmiddels traditioneel geworden nieuwjaarsconcert. De aan vang is 20.00 uur. De fanfare die in 1988 105 jaar bestaat heeft het dit jaar gro ter opgezet. Zo heeft men de Katholie ke Harmonie Vredekring uit Zelzate uitgenodigd. Tevens zal de christelijke muziekgroep Axelerando uit Axel haar muzikale kunnen laten horen. Er zullen die avond twee jubilarissen in de bloemetjes worden gezet, dit zijn W. Kalle, 40 jaar en J. Jonkheym, 50 jaar muzikant, beiden uit Westdorpe. LDAG 15 JANUARI 1988 STBURG - „De sanering in de akkerbouw heeft een grote achterstand. In de lende jaren zullen veel akkerbouwers verdwijnen. Maar Nederland kent f goed sociaal stelsel..." Directeur W. Duffhues van de afdeling akker- en hbouw van het ministerie van landbouw en visserij windt er geen doekjes Volgens hem is er geen sprake van een crisis in de landbouw. Alleen in de [erbouw bestaan 'wat problemen', maar dat is niet iets om over in te zitten, ners, de landbouw heeft in de geschiedenis steeds voor 'problemen' ge- nues gaat de confrontatie met zijn |oor tijdens de studiedag van de omissie Top-Kadervorming Zuid ten, die ter gelegenheid van het 25- bestaan wordt gehouden, niet uit 'eg. Integendeel, hij prikkelt de 150 uurders en aankomende bestuur- in de landbouw nog meer. Jaren- zijn de boeren goed beschermd eest door de Europese Gemeen- ip. Dat heeft er toe geleid dat de |ren hun bouwplan veel te eng heb- gemaakt. Maar hoe kun je een kt houden met maar drie gewas- fcder geval niet met meer overheids- tn. beantwoordt Duffhues zijn ei- vraag. „Nederland moet niet het rbeeld van Duitsland volgen en boerenstand kunstmatig instand- Iden. De overheid zal zich steeds [der met de landbouw bemoeien, [ren moeten zelf de oplossingen be ken. De overheid kan dat onder- tnen met goede voorlichting, zodat [erzoeksresultaten snel doorgege- [kunnen worden. Er kan verder on- Iteuning gegeven worden via on- boek, onderwijs en landinrichting, let uiterste geval kan er van finan- |esteun sprake zijn." hues schildert vijf belangrijke wikkelingen in de landbouw: de Iduktiviteit blijft toenemen; tech- phe verbeteringen leiden tot toe- Ie van plantenresistentie en tot af- pe van het gebruik van bestrij ksmiddelen; het scala produkten [geteeld wordt, neemt enorm toe; schaalvergroting zet zich voort; aantal organisaties in de land- [w neemt af. te laatste ontwikkeling maakt het lens Duffhues mogelijk dat er bete- [fspraken gemaakt kunnen worden produktsector. En dat is precies voorkomen moet worden, stelt se- [aris J. Egberink van het Land- wschap even later. Als er per pro- [t afspraken gemaakt worden is de Jreng van de landbouwers te klein, [verwerkende industrie zal de toon len van de afspraken, zo is zijn grote vrees. De boer komt dan in feite in dienst van de industrie. Om die reden pleit Egberink krachtig voor eenheid in de landbouw-wereld. Alleen door eensgezind optreden kun nen boeren hun zelfstandigheid be houden. Tegelijkertijd kan daarmee voorkomen worden dat ze tegen elkaar uitgespeeld worden door de overheid. „Omdat de overheid een gemonopoli seerd instituut is, zal de burger, dus ook de boer en tuinder, wil hij effectief zijn, met één stem moeten spreken... Het grootste gevaar voor de land- en tuinbouw bestaat daarin, dat secto ren, regio's, werkgevers en werkne mers of'grote' en 'kleine' boeren tegen elkaar worden uitgespeeld." Uit het betoog van de derde inleider van de studiedag, J. Rynja (van het In stituut voor Bewaring en Verwerking van Landbouwprodukten in Wage- ningen) blijkt dat Egberinks vrees voor de 'afhankelijke boer' niet denk beeldig is. De Europese overheden zijn steeds meer geneigd de bescher mende maatregelen voor de land bouw los te laten. Door de enorme overschotten komen de boeren dan in een situatie dat ze aan de verlangens van de industrie overgeleverd wor den. Het aanbod is immers zo groot, dat de industrie te kust en te keur kan. Rynja: „Aangezien de grondstoffen- markt van een verkopers- naar een ko persmarkt is verschoven zal de koper - in dit geval de be- en verwerkende in dustrie - bepalen wat, hoeveel en ge deeltelijk wanneer men wil kopen en dat ook nog tegen welke prijs en in wel ke kwaliteit... Met andere woorden: produceerde de boer vroeger wat hij aankon, in de toekomst zal moeten worden geproduceerd wat de markt vraagt, mogelijk zelfs dicteert." Verandert de situatie van de over schotten niet, dan bepaalt de voe- dings- en genotmiddelenindustrie in toenemende mate het inkomen van de boeren en met name van de akkerbou wers. Het gaat daarbij om een indus trietak die een zeer belangrijke positie inneemt in Nederland. Zeventien pro cent van de industrie-werknemers werkt in voedings- en genotmiddelen- bedrijven, terwijl 28 procent van de in dustriële omzet op rekening komt van deze tak van industrie en 17 procent van de investeringen. Ten slotte is het aandeel in de export 20 procent. Rynja meent dat er in de landbouw-wereld te weinig aandacht wordt geschonken aan de betekenis van de voedings- en genotmiddelenindustrie. Volgens Rynja zijn er twee mogelijkhe den om te voorkomen dat de boeren volledig afhankelijk worden van de in dustrie. Zo moeten de boeren afzet markten buiten West-Europa gaan zoeken. Bovendien moeten ze het ver bruik van hun basisprodukten buiten de voedings- en genotmiddelenindus trie stimuleren. Beide mogelijkheden leiden tot een afname van de over schotten, waardoor de onderhande lingspositie van de boeren wordt ver groot. V-voorzitter H. C. van der Maas: tialiteiten. ISTDORPE - De biljartvereniging |ude Raedthuys' in Westdorpe heeft biljartcompetitie Zeeuwsch- landeren gehouden. De uitslag is: Tense Toep-Zondagsvermaak 14-2; lak-Marionette 5-11; 't Centrum-'t pe Raedthuys (niet meetellend r competitie) 8-10. De tussenstand lis volgt: Poule A: 1. Marionette 8 Iten; 2. 't Oude Raedthuys 5 pun- [3. To vak 4 punten. Poule B: 1. Rui- ÏÏoep 8 punten; 2. Lustige Toep 7 [ten; 3. Trosvrienden 4 punten. JSTBURG - Het Oostburgse college lb en w heeft percelen aan de Gole- ïersedijk in Breskens en de Boom- lekweg in Oostburg aangewezen I mogelijke woonwagenlokaties. college heeft hiertoe besloten op [les van de commissie planologie, pmeenteraad bespreekt de woon- pnlokaties donderdag in zijn ver- Ping, die om 19.30 uur begint. Ntlopend op de raadsbeslissing pen omwonenden van de Boom- pkweg al een bezwaarschrift afge- Fn op het gemeentehuis. Ze zijn mening dat het betreffende per- 1up de hoek van de Grotendam en poomkreekweg, om diverse rede- ongeschikt is als woonwagencen- m fen er in de eerste plaats op, dat perceel gelegen is langs een route, Pnder meer bestemd is voor trans- f van gevaarlijke stoffen. „Gezien malle aanvoerweg naar het terrein [oij plaatsing van caravans vertra- m het transport van gevaarlijke fen Plaatsvinden." tische industrie en nog enkele buikin dustrieën. Wanneer de boeren hun produktie meer gaat richten op de markt, op de vraag van de consument, dan zal de concurrentie verhevigen. Alle drie de inleiders zijn het er over eens, dat kwa liteit daarbij een doorslaggevende rol speelt. De Nederlandse boer hoeft daar echter niet voor te vrezen, stelt Rynja. „Aangezien Nederland gewoon de bes te boeren in de Gemeenschap heeft, moet het mogelijk zijn het produktie- gerichte beleid, het meer en goedkoper dat altijd hoog in het vaandel heeft ge staan, omgebogen te krijgen naar een kwalitatief beter en/of innovatief an der, eventueel wel duurder produkt. Denk daarbij aan onbespoten groente, macrobiotische aardappelen, schar- relkippen en -varkens enzovoort." Ook Egberink is niet bang voor die concurrentieslag. Met de sterk ontwik kelde handelskanalen en coöperaties, heeft Nederland een voorsprong, zo stelt de Landbouwschap-secretaris. „Maar de georganiseerde boeren en tuinders zullen er ook meer aan moe ten doen", voegt hij er aan toe, „De an tenne heeft teveel gericht gestaan op de Brusselse garantieprodukten." Aangezien de EG die garanties wil ver minderen, acht Egberink het beter om de antenne nu te gaan richten op pro- dukties en teelten, waarbij kwaliteit voorop staat. In een reactie op de inleiders onder schrijft ZLM-voorzitter H. C. van der Maas, dat de Nederlandse landbou wers zich op specialiteiten moet gaan richten. Maar, zo houdt hij vooral Duff hues voor, dat kan niet van de ene op de andere dag. „Op weg naar die bete re concurrentiepositie van de Neder landse landbouw moet de overheid een solidaire houding innemen. In plaats daarvan trekt de overheid haar handen ineens van de landbouw af. In korte tijd is het beleid omgeslagen van stimuleren naar ontmoedigen. Er wordt doelbewust een crisis over de landbouw afgeroepen." Vice-voorzitter W. Sanderse van de Christelijke Boeren en Tuindersbond (CBTB) sluit zich volledig bij Van de Maas' woorden aan. Hij is van mening dat de overheid zich té snel en té radi caal van de landbouw wil ontdoen. „Duffhues wijst op de vroegste ge schiedenis van de landbouw, die zich ook moest redden zonder een over heid. Maar die mensen liepen in hui den rond en woonden in plaggenhut ten. Het kan toch niet de bedoeling zijn dat we die kant weer opgaan?" Een brandweerman neemt na het blussen de schade aan de trap op. SAS VAN GENT - In een leegstaand pand aan de Sasse Beneluxstraat werd donderdagmiddag tegen half vijf brand ontdekt op de trap. De brandweer was snel ter plaatse met twee wagens en had het vuur binnen een kwartier onder controle. Volgens brandweercommandant A. P. Notschaele stond de voordeur van het pand open en was ook de achterdeur niet afgesloten. Volgens woningbouwver eniging Sas van Gent Vooruit, eigenaar van de woning, moet het huis echter wel degelijk afgesloten zijn geweest. Advertentie Bij de afzetmarkten buiten West-Eu ropa denkt Rynja met name aan Oost- Europa. „Natuurlijk zijn en blijven de Europese Gemeenschap en de Ver enigde Staten de belangrijkste afzet markten, maar toch moet nu al geke ken worden naar wat momenteel wel licht nog even voorbij de horizon ligt. Dit dient nu reeds te gebeuren en daarbij dient vooral naar het Oosten (Rusland incluis) te worden gekeken om alvast te wennen aan de gedachte dat aldaar economische krachten be zig zijn tot ontwikkeling te komen en dus onze aandacht zullen vragen. We zullen er dan niet door worden ver rast." Als het gaat om industrietakken bui ten de voedsel- en genotmiddelenin dustrie komen volgens Rynja in aan merking: vezelgewasverwerkende in dustrieën, de fijnchemie, de farmaceu- TERNEUZEN - DREB8ELSTRAAT 10 maandagmiddag geopend - vrijdag koopavond OOSTBURG - MARKT 12 maandag gesloten - woensdag koopavond De omwonenden van het perceel me nen verder dat de toekomstige bewo ners van het woonwagencentrum stankoverlast zullen ondervinden van een nabij gelegen boerderij. De nabij heid van een school zal de woonwagen bewoners veel hinder verschaffen van passerende scholieren en brommers. Omgekeerd verwachten de omwonen den van de Grotendam veel last van de 'gewoonte' van woonwagenbewoners om honden te houden. Gevreesd wordt dat het woonwagen centrum niet wordt aangesloten op de riolering. Op het perceel is daartoe geen mogelijkheid, stellen de opstel lers van het bezwaarschrift. Het ge volg is dat één en ander in de sloot wordt geloosd. Veel overlast zal weer het resultaat zijn. Tenslotte maken de omwonenden de gemeentebestuur ders opmerkzaam op de afwezigheid van gas- en waterleidingen op het per ceel. Verlegging van de leidingen en het bouwrijp maken van het perceel zullen de gemeente op niet geringe kosten jagen, vrezen de bezwaarde omwonenden. HULST „Ik ben Mohammad. Wie ben jij?" De eerste Nederlandse zin van de 44-jarige Mohammad uit Af ghanistan, die sinds vorige week in Hulst woont. Zijn huisgenoten Khan (24) en Arshad (32) uit Pakis tan, komen nog niet verder dan 'dank u wel' en enkele losse Neder landse woorden. Dat ze de wetten der gastvrijheid als een kostbaar goed koesteren, blijkt uit de als vanzelfsprekend gestelde vraag aan een bezoeker: Thee? Koffie? Woorden, die zelfs een onneembaar lijkende barrière tussen Oosterse en Westerse cultuur direct doen vervagen. De nog karige Nederlandse woor denschat van de asielzoekers zal binnenkort fors worden uitgebreid, want de drie nieuwe inwoners van Hulst hebben zich als eerste doel ge steld de taal van hun gastland te le ren. Tot hun vreugde kregen ze van de plaatselijke stichting Vorming en Educatie Jong Volwassenen (VEJV) toestemming mee te doen aan een taalcursus voor buitenlanders. Met spanning kijken ze uit naar de eerste les Nederlands, die het begin van een lange weg van aanpassing aan een nog vreemde omgeving moet worden. Tweeëneenhalve maand geleden zetten de drie politieke vluchtelin gen voet op Nederlandse bodem. Hun verzoek om politiek asiel luidde een periode vol martelende onzeker heid in. In plaats van teruggestuurd te worden naar hun eigen land, wer den ze tot hun opluchting onderge bracht in een opvangcentrum in Goes, waar ze elkaar voor het eerst ontmoetten. Een paar dagen voor hun vertrek naar Hulst werden ze in gelicht over hun nieuwe woonplaats, wat de nodige misverstanden ople verde. „Men liet ons een kaart zien en wees ons waar Hulst lag. Er ko men daar veel toeristen, want het is een mooie plaats, werd ons verteld. De reis zou deels per bus en per boot gaan. Maar toen we eenmaal op de veerboot zaten, raakten we ervan overtuigd dat Hulst op een eiland moest liggen". Vergeleken met het opvangcentrum in Goes, kwam de woonomgeving in Hulst hen voor als een paradijs. „In Goes verbleven we 's nachts op grote slaapzalen, waardoor een goede nachtrust vaak onmogelijk was. Ie dereen had daar een ander leefritme. Sommigen gingen pas om drie uur 's ochtends naar bed en anderen ble ven zelfs op tot vijf uur. Van de herrie in Goes kwamen we van de ene op de andere dag terecht in een oase van rust in Hulst. We hebben een mooi huis voor ons drieën en kunnen ein delijk zelf ons eigen potje koken. Tij dens ons verblijf in het opvangcen trum kregen we zeven weken niets anders te eten dan rijst met groen ten". Ze geven toe aanvankelijk niet erg gerust te zijn geweest op een prettig verblijf in de nieuwe, onbekende woonplaats. „In het begin waren we bang, dat we ons nauwelijks ver staanbaar zouden kunnen maken en dat we hier volledig aan ons lot zou den worden overgelaten. Maar al die aanvankelijke angst bleek vol komen onterecht. We zijn geweldig opgevangen door allemaal vriende lijke mensen, die ons zoveel moge lijk hebben geholpen. Inmiddels zijn onze twijfels helemaal verdwe- De asielzoekers vielen bij hun eerste kennismaking met Hulst van de ene verbazing in de andere. „De afstan den zijn hier veel kleiner dan we in onze landen gewend zijn. Als je hier naar een dokter moet, dan ben je daar binnen enkele minuten. In onze landen is zoiets onvoorstelbaar. Ook heeft het ons verbaasd hoe snel men hier iets kan regelen. Voor de in schrijving bij de diverse instanties in de gemeente hadden we een hele dag uitgetrokken. Maar op het stadhuis en bij de politie was alles binnen en kele minuten afgehandeld". De vluchtelingen staan voor de zwa re opgave te moeten leren leven met een hoogst onzekere toekomst. „We moeten afwachten wat het Neder landse ministerie voor ons zal beslis sen, want we weten nog steeds niet of we hier mogen blijven. Het liefst zouden we terugkeren naar ons ei gen land en onze eigen familie, maar we beseffen dat die droom waar schijnlijk nooit zal uitkomen. We zullen ons moeten instellen op een toekomst in Nederland. Daarom is het van het grootste belang om zo snel mogelijk de taal te leren. Later zullen we ons dan kunnen richten op een goede beroepsopleiding". De twee Pakistani ervaren het ge mis van hun naaste familie als hun grootste verdriet, maar de positie van hun huisgenoot Mohammad is volgens hen nog veel deerniswek kender. De man uit hun buurland Afghanistan was gedwongen zijn vrouw en twee kinderen achter te laten en maakt zich geweldige zor gen over hun lot. „Zo gauw de oor log voorbij is, hoop ik direct te kun nen terugkeren naar mijn vader land". TERNEUZEN - Koploper HCG heeft zich in de overgangsklas A van het zaalvoetbal regio Zeeuwsch-Vlaande- ren na de opzienbarende 8-5 overwin ning tegen rechtstreekse concurrent Klaus Biesbroeck een riante positie verworven. Met een voorsprong van vijf punten stevent het Axelse team recht op het kampioenschap af. De derby tussen de twee teams van Racing White kende een grimmig ka rakter. Aan beide kanten werden twee spelers te weten Marcel Leenstra en Patrick Eekman weggestuurd. Racing White 1 won overigens met 5-3. Nu de veldvoetbalvereniging Axel het sein voor de selectiespelers op 'groen' heeft gezet lijkt het laaggeklasseerde Moy Fa daar het meeste voordeel uit te halen. Eric Dey scoorde bijvoorbeeld vier keer en had een groot aandeel in de 10-3 overwinning tegen Dow. Het Axelse Deto Jeans is de tweede com petitiehelft sterk begonnen. Door de 4- 0 winst tegen Vervaet klimt de ploeg naar de vierde plaats in de rangschik king. Bijzonder produktief was ook 't Polderken. De Westdorpenaren be haalden een monsterzege (8-0) tegen IZV. Roctus won vrij gemakkelijk met 6-3 van Corretje. De karakteristieken: Moy Fa-Dow 10-3 - De doelpunten: Eric Dey (4), Johan Eckhardt, Leo Bracke, Patrick d' Hont (2), Bram Schieman, Edwin Marteijn voor Moy Fa. Frits Meijer (2), Marcel Gokke voor Dow. Deto Jeans-Vervaet 4-0 - De doelpunten: Ka- rel Gans, Ad Rinkhout, Franklin de Kunder, Leo Zegers voor Deto Jean. Klaus Biesbroeck-HCG 5-8 - De doelpunten: Luc Vermeersen, Carlos van de Veeken, Gi- no Herwegh. Bram de Zwart voor Klaus Biesbroeck. Harm Rietjens (2), Dennis Rietjens (2), Peter Jansen (3) en een eigen doelpunt Klaus. IZV-'t Polderken 0-8 - De doelpunten: Mar lon van der Goes (2), Ronnie Speel (2), Andy van der Goes (2), Gamel Nuali, Manfred Swagemakers voor 't Polderken. Roctus-Corretje 6-3 - De doelpunten: Sjef Pouwels (3), Job Zwegers (2), Ed van Bellen voor Roctus. Tim van Beest, Frans de Rooy, Ludo de Bakker voor Corretje. De stand in de overgangsklas A: 1. HCG 13- 23 (52-29); 2. Klaus Biesbroeck 13-18 (46-40); 3. Racing White 1 13-17 (52-37); 4. Deto Jeans 13-16 (35-25); 5. Vervaet 13-15 (47-41); 6. Dow 13-14 (59-53); 7. 't Polderken 13-13 (46-35); 8. Roctus 13-12 (46-45); 9. Corretje 13-10 (48-54); 10. IZV 13-9 (43-50); 11. Moy Fa 13-6 (37-58); 12. Racing White 2 13-3 (27-72). Het programma voor maandag IS januari: Corretje-Klaus Biesbroeck (20.00); Deto leans-Moy Fa 120.45Vervaet-HCG (21.15); Racing White 2-Roctus (19.00); 't Polderken- Racing White 1 (21.15); Dow-IZV (20.00). Advertentie 4<<<<<<<<< W t "lb JAAR VERTROUWD VAKMANSCHAP NÉT EVEN ANDERS* 4 Fred van Eedenstraat 1 TERNEUZEN Tel 01150-13456 jr HofteZandeplein 17 KLOOSTERZANDE Tel 01148 1412/ Uitslag 7e puntenschieting: hoofdvogel: M. Verploeg: zijvogels: H. C. Ginneberge - R. Pielaet: kallen: E. Champion - Th. Lam- paert. Meeste kleine vogels: J. van Iwaarden - H. van Iwaarden. Stand kampioenschap: 1 Th. Lampaert. 49 pnt; 2 R. Pielaet, 37; 3 Fr. van Ecke, 36; 4 G. de Vriend, 31; 5 M. Verploeg. 30; 6 H. C. Gin neberge, 30. Uitslag 7e klepschieting: 1 en 2 R. de Wispe- laere - E. Champion, vier kleppen. Stand kampioenschap: 1 R. Pielaert, 23 kleppen; 2 M. Verploeg, 21; 3 Th. Lampaert, 18; 4 G. de Vriend, 15; 5 Fr. van Ecke, 15; 6 H. Ginneberge, 15; 7 E. Champion, 15. 'Ons Vermaak' hield eerder een prijs- kaarting in het verenigingsgebouw. Er waren 69 deelnemers en de uitslag is als volgt: bieden zonder roem: 1 Th. Rottier, Klooster- zande; 2 H. van Dorsselaar, Kloosterzande', 3 mevrouw Van Dorsselaar, Kloosterzande; 4 A. Rottier, Ossenisse; 5 A. van Meelen, Hulst; jokeren: 1 E. van Elzakker, Ossenisse; 2 M. Bogaert-Warrens, 3 R. Pinhashick, Os senisse; 4 M. Asselman-Mahu, Kloosterzan de; 5 R. van de Velde, Kloosterzande. Op zondag wordt er een gaaibolling ge houden in het verenigingsgebouw, aanvang 14.30 uur. Uitslag kampioenschap: 1. J. de Letter uit Clinge met 22 plus 527 punten; 2. mevr. De Wit uit Clinge met 19 plus 322 punten; 3. E. van Vooren uit Ossenisse met 17 plus 295 punten. -t WESTDORPE - De fanfare 'Eikels worden Boomen' houdt zaterdag in zaal Concordia in Westdorp het tradi tioneel nieuwjaarsconcert. Omdat de fanfare dit jaar 105 jaar bestaat heeft zij het concert nu groter opgezet. Zo zullen ook de katholieke harmonie 'Vredekring' uit Zelzate (België) en de christelijke groep 'Alexlerando' uit Axel te horen zijn. Na het nieuwjaarsconcert worden twee jubilarissen gehuldigd, dat zijn W. Koole, die nu 40 jaar in de fanfare speelt en J. Jonkhijm, die het al tot 50 jaar bij de 'Eikels worden Boomen' heeft doorgebracht. Ten bate van het uniformfonds zal er in de pauze van het traditionele con cert een verloting worden gehouden. Het nieuwjaarsconcert begint om 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 39