Werkgroep maakt zich sterk voor Noordwelle Volksdansmiddag voor bejaarden in Duinoord Engelhard: nog dit jaar van start Slecht rijde was gevolg suikerziekt RAAAZENDKNAPPE SUZUKI'S KOOPT U NU BIJ AUTOBEDRIJF ISTA AUTOBEDRIJF ISTA BAL IN BURGH-HAAMSTEDE Autobedrijf Ista is nu Suzuki-dealer. Dus kunt u er alle Suzuki-modellen zien: de supersnelle Swift, de sterke Samurai terreinwagen, de handige Carry en Supercarry. En natuurlijk de gloednieuwe Alto die vanaf f11795,- meer ruimte, comfort en betrouwbaarheid biedt dan u tot op heden in deze prijsklasse voor mogelijk hield. Dus als u geïnteresseerd bent in auto's die veel bieden voor weinig geld, die betrouwbaar, degelijk en daardoor laag in onderhoudskosten zijn, kom dan kijken, praten en rijden bij Autobedrijf Ista. Uw nieuwe Suzuki-dealer. SUZUKI D Samurai. De raaazend stoere terreinwagen van Suzuki. Vanaf f 19.395,-*. St Joostdijk 41,4307 AR Oosterland, 01114-1495 PZC/streek >20 BEHOUD VAN SCHOOL STAAT VOOROP Basisschool Stappen in Rotterdam Scheiding ZIERIKZEE OOSTERLAND §gï§mMMSÊm S3 Swift. De nieuwe grote Suzuki. Vanaf f15.445,-* VRIJDAG 15 JANUARI 1988 jS£ 'x NOORDWELLE - 'Noord\velle...hier wonen? Even bellen!'. Dit is de tekst van een bord dat sinds februari 1987 staat op de weg naar Renesse, even voor de dorpskern van Noordwelle. Dit bord is een van de vele bewijzen, dat de werkgroep 'Noordwelle leef baarheid' flink aan de weg timmert. Noordwelle is een klein dorp in de ge meente Westerschouwen met onge veer 200 inwoners, een openbare lage re school en een dorpshuis. Zo'n 95 procent van de inwoners is lid van de dorpsgemeenschap, wat er op wijst dat de bevolking erg betrokken is bij het wel en wee van hun dorp. Tijdens een vergadering van de dorps gemeenschap in april 1986 bleek dat er behoefte bestond aan meer promotie van 'dit groene kleinood in de West hoek'. De problematiek van alle kleine kernen stak hier ook zijn kop op, zoals de vergrijzing en het bestaansrecht van de school. De werkgroep 'Noord welle Leefbaarheid' werd in het leven geroepen en Rens Vermeer is daar voortrekker van. Het Bureau Stad en Landschap had onlangs de kleine kernen doorgelicht. Er lag ook nog er gens in een lade een ongebruikt ver slag van een kleine kernen-project uit begin 1980. Rens Vermeer las de rap porten door en kwam tot de conclusie dat drie zaken van het allergrootste belang zijn: het behoud van de basis school, het stimuleren van de woning bouw en de daarmee gepaard gaande verjonging van het dorp en een goed contact met de gemeentelijke en pro vinciale overheden. Het plaatselijk maandblad 'Noorder Nieuws Welle', dat nu tien jaar bestaat, ging op bezoek bij alle politieke partij en in de gemeente om uit te vinden wat hun standpunt is ten opzichte van de kleine kernen en of zij oplossingen konden aandragen. De positieve gelui den van die kant bracht de werkgroep ertoe om onmiddellij k met promotie te beginnen. De gemeente plaatste het bord aan de weg. Inwoners gingen de markt op, gekleed in speciale T-shirts, met folders over wonen in Noordwelle en lieten die ook achter bij artsen, wo ningbouwvereniging Beter Wonen en andere publieke instellingen. De reac ties waren overweldigend en kwamen zelfs uit alle delen van Nederland. In december 1986 boden de kinderen van de basisschool aan burgemeester en wethouders van de gemeente een schilderij aan van een luchtfoto van Noordwelle, met daarop in zwart de braak liggende bouwgronden. Als ge volg hiervan kocht de gemeente twee afbraakwoningen en de grond op aan de Oude Stoofweg, maakte het land bouwrijp en de woningsbouwvereni ging Beter Wonen kon met de bouw van drie huurwoningen beginnen. Het resultaat van deze actie is dat zater dag na anderhalf jaar deze huur woningen worden opgeleverd en de woningbouwvereniging dit jaar nog eens vier huurwoningen bouwt. In de particuliere sector is een woning klaar, een tweede woning is in aanbouw en er zijn twee lappen grond verkocht. „Het grootste probleem is het behoud van onze basisschool", legt Rens uit. „Op het ogenblik hebben we twintig leerlingen, en het minimum is 23. De gemeenteraad moet maandag 18 ja nuari een uitspraak doen over de school, die zeker positief zal uitvallen. Ook van de kant van de provincie ho ren we alleen maar positieve geluiden. Het probleem is, dat het bestaan van de school afhangt van een meneer in Den Haag. Zegt die meneer 'nee', dan kunnen we het vergeten". De werk groep zou ook graag de middenstand zich in het dorp zien vestigen, maar Vermeer begrijpt dat zoiets moeilijk is. De garage van Noordwelle gaat weg, de gemeente heeft het pand opgekocht en nu zoekt de werkgroep een andere bestemming voor het pand. Zoals in de folder staat, komt Noordwelle niets te kort. De bakker, de melkboer en de groenteman komen langs de deur en ook de rijdende postbus en biblio-bus zijn vaste bezoekers. Ook op sociaal gebied is het dorp erg actief. De 'Strao' van Noordwelle is jaarlijks een succes, met pasen worden eieren verstopt. Koninginnedag wordt in het eigen dorp gevierd, een toneel clubje geeft jaarlijks een uitvoering. De dorpsgemeentschap houdt een ge zamenlijke kerstviering en een jaar lijkse rommelmarkt. Er is een oude- rensoos en een jeugdsoos. Kortom, 'een dorp waar je nog kind kunt zijn en waar het waard is om te wonen', aldus de folder. Zoals reeds vermeld, worden zaterdag de bewoners van de drie nieu we huizen van Beter Wonen aan de Ou de Stoofweg in de bloemetjes gezet. De voorzitter van de dorpsgemeenschap R. Dooge, spreekt de bewoners toe en overhandigt hen het Dorpslied, in oud- Hollands handschrift geschreven. Dit Dorpslied is deze winter geschreven door mevrouw Houtman uit Renesse. Wethouder A. J. Padmos van de ge meente Westerschouwen krijgt dan het 'aangepaste' schilderij terug van de dorpsgemeenschap, met daarop de nieuwe bebouwde percelen ingeschil- derd. „Wat nu nog in de nabije toe komst moet worden gedaan, is een be tere bewegwijzering naar Noordwel le en trachten de middenstand naar het dorp te halen", aldus Rens Ver meer. „Maar onze eerste prioriteit heeft toch de school, want een dorp zonder school, is een dorp zonder hart". Bij gebrek aan danslustige mannen dansten veel vrouwen maar met elkaar tijdens het volkdsdansbal Duinoord in Burgh-Haamstede. BURGH-HAAMSTEDE - Ongeveer honderd, voornamelijk vrouwelijke, bejaarden dansten donderdagmiddag tijdens een volksdansbal in Duinoord in Burgh-Haamstede de kruispolka, de Bernhardswals en de veleta. De eilandelijke volksmiddagen, die twee keer per jaar worden gehouden, slaan volgens leidster Joke Oeleerg aa?i. Niet alleen omdat de mensen graag een dansje maken, maar ook vanwege het aanhalen van de onderlinge contacten. Het dansrepertoire van mevrouw Oele is internationaal. Zij leert de ouderen Amerikaanse, Hongaarse en Belgische dansen. Ruim honderd mensen op Schouwen-Duiveland volksdansen een keer in de week onder haar begeleiding. Tijdens de volksdansmiddag in Duinoord namen ze de ver schillende dansen nog eens door. Enkele heren keken toe. Het bord dat sinds februari vorig jaar aan de dorpsgrens van Noordwelle staat om nieuwe inwoners aan te trekken. (Slot van pagina 15) mie, Eloceat en nu dus Engelhard in het gebied. Die zes nemen samen meer dan 50 procent van de werkgelegen heid in de Kanaalzone voor hun reke ning. „We zijn een internationaal, rela tief jong industriegebied, waarin de chemische industrie een uiterst be langrijke plaats inneemt", stelde Bar- bé vast. Vooral het feit dat, waar ande re havengebieden in ons land met een overschot aan braakliggende indus trieterreinen worden geconfronteerd, in Terneuzen nu nieuwe industrieter reinen moeten worden ontwikkeld, stemde hem uiterst tevreden. Burgemeester C. Ockeloen toonde zich al net zo gelukkig met de komst van Engelhard. In de Kanaalzone staan technologisch zeer moderne be drijven, stelde hij vast. De produktie stijgt, maar door de nieuwe technolo gieën daalt het aantal werknemers. „Als gemeentebestuur hebben we niet de ambitie van onze stad een zeer gro te stad te maken. Maar we vinden wel dat er werk moet zijn voor ieder, die wil en kan werken. Daarom heten we Engelhard als nieuwe groeikern hier recht hartelijk welkom", aldus Ter- neuzens burgemeester. Hij onderstreepte de prima contacten tussen de lokale overheid en de bedrij ven. „Deze goeie relaties zijn niet ge groeid omdat we de bedrijven geld of goederen te bieden hebben en ook niet omdat we een toegevend beléid voeren op het gebied van veiligheid of milieu. Integendeel. Veiligheid voor onze bur gers en voor de werknemers heeft bij ons de hoogste prioriteit. Gelukkig denken de bedrijven er net zo over. Ik denk dat tot de goede onderlinge ver houdingen heeft bijgedragen dat we el- kaars verantwoordelijkheden respec teren. Dat we proberen de bedrijfscul tuur van ieder bedrijf te aanvaarden zoals zij is. Dat wij onze diensten niet opdringen, maar proberen er te zijn als het gevraagd wordt." ZIERIKZEE - In de uit-agenda 'Stap pen in Rotterdam' die woensdag in de krant verscheen, zijn een paar fouten geslopen. Het programma van vrij dag 15 januari is per abuis ook opge nomen in het programma van donder dag. Dat betekent, dat de evenemen ten vanaf 'Meesters aan het klavier' tot en met het programma in Wijkge- bouw De Klimmende Bever, niet op donderdag maar op vrijdag worden gehouden. Bovendien zijn er in het programma van zondag 17 januari verschillende kindervoorstellingen weggevallen. Dit zijn onder meer het Klassieke Kinder concert om 13.00 uur in Jeugdtheater Hofplein, met aansluitend om 14.00 uur de familievoorstelling 'Deesje', een theaterbewerking van het gelijknami ge en bekroonde boek van Joke van' Leeuwen. Verder in Theater 't Kapel letje om 14.00 uur het toneelstuk 'Bet- tina, een fatsoenlijk meisje' en in Lan taren 2 om 15.30 uur 'Wiellie Wiebbel 2', een kindertheatervoorstelling door Cees Brandt. ZIERIKZEE - De suikerpatiënt S, F. P. uit Zierikzee werd donderd middag tijdens de zitting van hetk tongerecht in zijn woonplaats ont gen van rechtsvervolging. Volg kantonrechter mr W. F. van Soling het de man niet te verwijten dat september vorig jaar op de wegs gerde, te hard reed en op de Stoof in Westerschouwen tegen een 1 taarnpaal botste. Nadat P. een dag gewerkt had, reed om half elf 's avonds weer terug n Zierikzee. Bijna thuis, merkte hij hij beelden dubbel begon te zien. dere weggebruikers zagen dat P. o de weg slingerde en vermoedden da alcohol in het spel was. Bovend reed P. erg hard. Ondanks de moe heden besloot P. naar huis te rij Maar hij botste voortijdig tegen lantaanpaal en werd door de po thuisgebracht. P. vertelde dat hij zich niet bewust van zijn rijgedrag. Volgens de d hem bezochte internist, komt dit ker voor bij suikerpatiënten. In dels heeft P. controlemiddelen, zo hij zelf onmiddellijk zijn suikerspr kan nakijken als hij onwel wordt. De officier van justitie, mr R. H. A. Beaumont, eiste schuldig verkf zonder straf, mr Beaumont vond iedere autobestuurder, ziek of moet stoppen als hij merkt dat hij meer in staat is goed te rijden, meende dat P. bewust had beslo toch door te rijden en eiste een sc' digverklaring om duidelijk te ma dat het een ernstig geval is. Kantonrechter Van Solinge oordee anders. Hij verklaarde dat P. vri gaat, omdat hij er niets aan kon d dat hij zijn rijgedrag niet meer on controle had. Met de omstandigheden van verd' te J. B. K. uit Den Haag werd enigszins rekening gehouden bij strafoplegging. K. had de boete v het niet verzekeren van zijn auto op tijd betaald. Gewoonlijk deed vrouw dat, maar na hun scheiding zij overspannen geworden en deve kering vergeten. K. leefde in deve derstelling dat het bedrag was taald. De kantonrechter begreep wel dat pet niet naar papieren stond. De bruikelijke ontzegging van de ri voegdheid legde hij niet op. Wel kr K. 500 gulden boete, te vervangend' 10 dagen hechtenis. De zaak van J. M. E. uit Zieri wordt nader onderzocht. E. had dagkaart voor het openbaar verv in de trein laten liggen. Hij vervol zijn reis met een bus van de ZWN. de chauffeur mocht E. zonder te b len instappen. Maar de controleur loofde zijn verhaal niet en gaf hem boete van 25 gulden. Volgens de dachte deed de controleur geen vraag bij de chauffeur. Kantonr ter Van Solinge wilde graag meer gevens en de officier zegde toe een der onderzoek in te stellen. Ruilbeurs - In de jeugdsoos gum in Zierikzee wordt zondag 2 nuari een ruilbeurs gehouden van toronderdelen van Harley Davids en Europese motorfietsen. De beurs begint om 9.00 uur. Om 16.00 treedt de J. P. Band op. MEDISCHE DIENSTEN SCHOUWEN-DUIVELAND 16 en 17 januari ALARMNUMMER 01184-14444 Artsen: Zierikzee: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: C. H. G. Daniels, Poststraat 32. Zierikzee, tel. 01110-13410. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur. Westhoek en Brouwershaven: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: J. L. Flach. J. van Renesseweg 6. Renesse, tel. 01116- 1280. Spreekuur voor spoedgevallen van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur. Bruinisse, Oosterland en Nieuwer- kerk: vrij. 18.00-ma. 08.00 uur: A. Dor- restein, Dorpsweg 5. Bruinisse, tel. 01113-1280. Dierenartsen (Vanaf. zat. 9.00 uur): M. K. Buth, Haamstede, tel. 01115-2254. Tandartsdiensten Spreekuren voor spoedgevallen zat. en zon. 17.00-17.30 uur: L. Lekkerkerk, Nieuwe Boogerdstraat 25, Zierikzee, tel. 01110-16066. Apotheek: Apotheek 'Zierikzee', Dam 18. tel. 01110-12906, geopend zat. van 9.00- 12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Zon. van 12.00-12.30 uur en van 18.00- 18.30 uur. Wijkverpleging: Schouwen-Duiveland: Voor dringen de hulpvragen is de dienstdoende wijkverpleegkundige (7 x 24 u.) te be reiken via het tel.no. 01110-14433. Openbaar onderwijs - De afde ling Duiveland van de vereniging voor openbaar onderwijs houdt vrijdag 29 januari een feestavond in De Ooster hof in Oosterland. De klucht 'Toen ver stuikte ik mijn voet' wordt opgevberd. Daarna is er een bal met 'De Melo- dia's'. De feestavond begint om.?0.00 Q Alto. De raaazend voordelige gezinswagen. Vanaf f 11.795,-* De raaazendruime besteller van Suzuki. Vanaf f 10.895,-* exclusief BTW.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 32