Rijkspolitie van Tholen houdt 'jeugdbende' aan Engelhard: nog dit jaar van start Promotie Oud-Vossemeer op de bres voor leefbare kern Buschauffeur beboi voor schuld ongelul PZC/Streek VOOR VERNIELINGEN EN INBRAKEN Inbraak in winkel 's Gravenpolder Volksdansavond in Goes Vergadering Culturele Raad Goes GOES Beleid HEINKENSZAND ORIËNTEREND BEZOEK NAAR HOOGEZAND Aantal leerlingen KAPELLE KANTONRECHTER ZIERIKZEE VRIJDAG 15 JANUARI 1988 b THOLEN De Thoolse rijkspolitie heeft de afgelopen weken elf jongeren aangehouden, die hebben bekend be trokken te zijn geweest bij vernielin gen en inbraken in Sint-Maartens dijk. Het uit vier mensen bestaande rechercheteam, dat met het onder zoek in deze zaak bezig is, verwacht de komende tijd nog meer aanhoudin gen. In totaal richtten de jongeren in nog geen half jaar tijd voor tienduizenden guldens schade aan. Volgens plaats vervangend groepscommandant M. Verkerke zijn de uitspattingen van de jongeren in de zomer van 1987 begon- MEDISCHE DIENSTEN DE BEVELANDEN 16/17 jan. '88 ALARMNUMMER 01184-14444 Artsen: Goes-Kloetinge: vr. 19.00-zat. 19.00 uur: D. P. W. Keizer, Fr. den Hollander laan 29, tel. 01100-16405. Zat. 19.00-zon. 23.00 uur: S. Buys en H. Slager, Jac. Valckestr. 3, tel. 01100-15462. Spreek uur voor spoedgevallen 10.00-10.30 uur en van 17.00-17.30 uur. Wolphaartsdijk, 's-H.-Arendskerke, Heinkenszand, Nieuwdorp: J. J. Har ten, Clara's Pad 12, Heinkenszand, tel. 01106-1234. Boodschappen zo moge lijk tussen 9.00-10.00 uur. Heinkenszand e.o.: vrij. 17.30-ma. 8.30 uur: J. A. Fortrie. Clara's Pad 31, Hein kenszand, tel. 01106-3074. Hansweert, Schore, Yerseke:vrij. 19.00-zon. 22.00 uur: A. J. de Wijs, Zee burg 1, Yerseke, tel. 01131-3520. Spreekuur voor spoedgevallen 11.00- 11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Bood schappen zo mogelijk vóór 10.00 uur. Kruiningen, Krabbendijke, Waarde en Rilland-Bath:vr. 19.00-zon. 22.00 uur: J. W. Kuyl, Rilland-Bath, tel. 01135-1343. Spreekuur voor spoedge vallen 11.00-11.15 uur en 17.00-17.15 uur Boodschappen zo mogelijk vóór 10.00 uur. Driewegen, Borssele, Hoedekensker- ke, 's-Gravenpolder, Ovezande, 's- Heerenhoek: A. Korstanje. Langeweg 40, "s-Gravenpolder, tel. 01103-1747. Kapelle, Wemeldingervrij. 19.00-zon. 23.00 uur: de praktijk van K. J. Eek- hardt, D. Vreeswijk en M. B. Riemeijer wordt waargenomen door: M. L. van Royen, Kapelle, tel. 01102-3738 (spreekuur Parklaan 1). Spreekuur voor spoedgevallen 11.00-11.15 uur en 17.00-17.15 uur. Noord-Beveland: Kortgene, Colijns- plaat. Kamperland en Wissenkerke: B. J. H. Hasken, Kamperland, tel. 01107-1338. Spreekuur voor spoedge vallen van 11.00-11.30 uur. Tandartsen: Spreekuren zat. en zon. van 10.00-11.00 uur: G. Koopmans, Statenhof 4, Goes, tel. 01100-11342. Apotheken: Geopend voor spoedgevallen zat. van 8.30-17.30 uur en zon. van 10.00-11.30 uur en van 16.00-18.00 uur. De dienst van elke apotheek vangt aan om 17.30 uur en eindigt de vrijdagmorgen daar opvolgend. De Goese Polder. De Spinne 11-62, tel. 01100-28228. Ziekenauto's: Centrale Post Ambulance Vervoer, tel. 01184-14444. Dierenartsen: Goes, Ovezande, Kruiningen: J. L. J. Gaakeer, Ovezande, tel. 01195-283. Goes, Heinkenszand, Noord-Beve land: H. van Dijk. Simonswei 2. Hein kenszand, tel. 01106-1290. b.g.g. 01100- 20656. Visites zo mogelijk aanvragen voor 9.00 uur. Yerseke en omgeving: (kleine huisdie ren): mevr. L. Huiskes-Cornelisse. Mo lenlaan 24, Yerseke. tel. 01131-2756. Wijkverpleging: Goes, Kloetinge, Kattendijke: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel.nr. 01100- 13310. Noord-Beveland, Wolphaartsdijk, Wilhelminadorp, 's-Heer Hendriks kinderen, 's-Heer Arendskerke: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel.nr. 01108-1378. Zak van Zuid-Beveland: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverle ning onder tel.nr. 01106-1615. Oost-Zuid-Beveland: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverle ning onder tel.nr. 01130-2601. THOLEN EN SINT-PHILIPSLAND 16 en 17 januari ALARMNUMMER 0011 Artsen: Stavenisse, Sint-Maartensdijk, Sint- Annaland en Scherpenisse: E. H. Veld man, Stavenisse, tel. 01663-2400. Sint-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: vrij. 18.00-zon. 23.00 uur: C. H. M. de Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 01676-2545. Poortvliet, Oud-Vossemeer, Tholen en Scherpenisse: E. N. Mellema, Her tenkamp 7. Tholen. tel. 01660-2377. Dierenartsen Tholen: W. Brons, tel. 01666-2596. Voor kleine huisdieren weekendspree kuur, Kalfsdamseweg 2, Poortvliet. Op zaterdag van 08.30-09.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Boter markt 10. Wijkverpleging: Zr. tel. te bereiken via tel.nr. 01666- 2318. nen. Vooral in de periode van augustus tot november hielden zij, volgens hem, regelmatig huis in smalstad. „We had den al een aantal lieden op de korrel en waren van plan hen te ontbieden en een onderzoek te starten". Het onttrekken van de hiervoor beno digde mankracht in verband met de omvang van het onderzoek, betekende toen volgens hem echter een grote druk op het Thoolse korps. Na een wat rustiger periode deden zich eind de cember in Sint-Maartensdijk opnieuw gevallen van vandalisme voor. Tijdens de jaarwisseling moesten een telefoon cel, een bushokje en een schutting het ontgelden. In de telefooncel sneuvelde onder meer de verlichting door vuur werk. Diezelfde nacht nog begon de politie een buurtonderzoek. Hierbij kwamen belangrijke verklaringen 's-GRAVENPOLDER - Bij een in braak in een woninginrichtingszaak in 's-Gravenpolder is in de nacht van woensdag op donderdag een flinke hoeveelheid dekbedden, hoeslakens, kussens en Perzische tapijten gesto len. Omtrent het juiste aantal en het schadebedrag kon een woordvoerder van de rijkspolitie Borsele nog geen mededelingen doen, omdat de eige naar van de winkel juist aan het in ventariseren was. De dader(s) kwam(en) binnen door een magazijndeur te forceren. De politie vermoedt dat het ongewenste bezoek tijdens de inbraak werd gestoord, om dat een fiks aantal, klaargezette spul len bij de deur is achtergelaten. GOES - De Christelijke Plattelands jongeren Noord- en Zuid-Beveland houden vrijdag 28 januari een volks dansavond in de aula van de Bestuurs- school aan de Westsingel in Goes. De bijeenkomst begint om 20 uur. naar voren. Verkerke: „De maandag daarop hebben wij twee personen aan gehouden. Het noemen van namen zorgde voor een sneeuwbal- effect. We kwamen achter de namen van een groot aantal verdachten". Hij verwacht dat het onderzoek, er zul len nog meer aanhoudingen volgen, nog zeker een week in beslag zal ne- nem. De 'jeugdbende' zoals Verkerke de groep jongeren noemt, blijkt elkaar vooral in het weekeinde op vaste plaatsen te ontmoeten. Vanuit een ca fé of de Kaaij in Sint-Maartensdijk, trekken ze in groepjes door de stad. Het grootste deel van hen is afkomstig uit Sint-Maartensdijk en scholier. Het gaat om jongens zowel als meisjes, va riërend in leeftijd van 14 tot 20 jaar. Naar de motieven voor de vernielingen en de inbraken kan de politie slechts gissen. „We hebben ons dat hier ook af gevraagd", vertelt Verkerke. „Als je hen er naar vraagt, halen ze hun schouders op. Wij hebben het idee dat hier een stuk verveling meespeelt en het stoer willen doen. Ook de 'meelo pers' dragen dan hun steentje bij".Van de bij inbraken buit gemaakte goede ren is overigens nog niets boven water. GOES - De Culturele Raad van dl meente Goes houdt woensdag eel gadering in het stadhuis aan dej Markt in Goes. Op de agenda staat onder meej plan om stadswandelingen te c seren in de Ganzestad. Het ligt! bedoeling om een vrijwilligersol satie op te zetten, die de rondleid! verzorgt. Voorts bespreekt de cü| le Raad onder meer de invullij een coördinatiecommissie, die bel ken is bij het gebruik van def Kerk in Goes voor culturele i den. De vergadering begint om| uur. De uitgebreide Engelhard-delegatie bekijkt het bouwterrein in Tenrneuzen. Uiterst rechts Frederic M. Quist, directeur van Engelhard's Specialty Chemicals Division; naast hem havenschapsdirecteur ir G. van Houweninge. Slot van pagina 15) Wethouder J. Versluijs (jongerenbe leid): „Als ik vandalisme via het ge meentelijk beleid had kunnen voor komen, dan zou ik dat direct hebben gedaan. Af en toe steekt dit soort ge luiden hier en daar de kop op". Kritiek als zou het gemeentebestuur van Tholen te weinig oog hebben voor het doen en laten van de jeugd, wijst de wethouder resoluut van de hand. De gemeente is actief geweest bij het vin den van een jeugdhonk in Stavenisse. Daarnaast heeft Tholen haar beste beentje voorgezet bij het realiseren van een jeugdclub in Sint-Maartens dijk, die echter al weer ter ziele is. „De gemeente heeft er alles aan gedaan om de mogelijkheden voor vertier van de jeugd te begeleiden". Nog deze maand krijgen b en w de be schikking over een notitie van de over leggroep 'jongerenbeleid' waarin uit de doeken wordt gedaan hoe het ge meentelijk jeugdbeleid in de toekomst vorm moet krijgen. mie, Elocoat en nu dus Engelhard in het gebied. Die zes nemen samen meer dan 50 procent van de werkgelegen heid in de Kanaalzone voor hun reke ning. „We zijn een internationaal, rela tief jong industriegebied, waarin de chemische industrie een uiterst be langrijke plaats inneemt", stelde Bar- bé vast. Vooral het feit dat, waar ande re havengebieden in ons land met een overschot aan braakliggende indus trieterreinen worden geconfronteerd, in Terneuzen nu nieuwe industrieter reinen moeten worden ontwikkeld, stemde hem uiterst tevreden. Burgemeester C. Ockeloen toonde zich al net zo gelukkig met de komst van Engelhard. In de Kanaalzone staan technologisch zeer moderne be drijven, stelde hij vast. De produktie stijgt, maar door de nieuwe technolo gieën daalt het aantal werknemers. „Als gemeentebestuur hebben we niet de ambitie van onze stad een zeer gro te stad te maken. Maar we vinden wel dat er werk moet zijn voor ieder, die wil en kan werken. Daarom heten we Engelhard als nieuwe groeikern hier recht hartelijk welkom", aldus Ter- neuzens burgemeester. Hij onderstreepte de prima contacten tussen de lokale overheid en de bedrij ven. „Deze goeie relaties zijn niet ge groeid omdat we de bedrijven geld of goederen te bieden hebben en ook niet omdat we een toegevend beleid voeren op het gebied van veiligheid of milieu. Integendeel. Veiligheid voor onze bur gers en voor de werknemers heeft bij ons de hoogste prioriteit. Gelukkig denken de bedrijven er net zo over. Ik denk dat tot de goede onderlinge ver houdingen heeft bij gedragen dat we el- kaars verantwoordelijkheden respec teren. Dat we proberen de bedrijfscul tuur van ieder bedrijf te aanvaarden' zoals zij is. Dat wij onze diensten niet opdringen, maar proberen er te zijn als het gevraagd wordt." Schrijfavond - De werkgroep| van Amnesty International dinsdag 26 januari een schrijfavo] het Informatiecentrum aan de i Joachimkade in Goes. Deschrijfa| duurt van 20 tot 22 uur. Vrouwenbond - De afdeling! van de Nederlandse Christenvroul bond nevb houdt woensdag eerf eenkomst in de Oostekerk te aanvang 20.00 uur. Mevrouw A. K uit Kloetinge vertelt over het werl| de Unie Van Vrijwilligers UW. Vergadering - De classicalevi dering van Goes wordt donderdal houden in 'de Hoogte' in Goes, El len onder meer verkiezingen terj ke komen en ds G. K. G. SchreudJ spreken over 'ziekenhuispastoral een veranderende samenleving! pastorale praktijk in het Oosters! deziekenhuis. De vergadering 1 om 19.00 uur. De nieuwe Rijksscholengemeenschap het Goese Lyceum met links de voormalige Van Dusseldorp-mavo, midden het tussengedeelte en rechts het lyceum. GOES - De Rijksscholengemeen schap Het Goese Lyceum opent don derdag het nieuwe gedeelte van de school. De fusie met de Burgemees ter Van Dusseldorp-mavo, in 1986 tot stand gebracht, is nu ook letter lijk verwezenlijkt: waar voorheen de Tulpstraat door liep naar de Van Dusseldorpstraat staat nu een gla zen verbindingsgang. Dit binnen straatje zal 'Het straatje van Leen- houts' heten, vernoemd naar con rector J. A. Leenhouts omdat hij het was, die tijdens de ontwerpfase het idee lanceerde om de tussenverbin- ding van beide scholen geheel door zichtig te maken. „We zijn wat betreft de huisvesting van de hel in de hemel beland", al dus P. J. de Jong, rector van de Rijksscholengemeenschap Het Goese Lyceum. „Maar in onderwijs kundig en bestuurlijk opzicht zitten we door de vele bezuinigingsmaatre gelen van de overheid nog steeds in een hel." De rector is verbaasd dat er een wetsontwerp klaar ligt waarin staat dat de rijksscholen voor 1995 moeten worden overgedragen aan gemeentelijke of openbare licha men. Hij vindt het vooral een kwalij ke zaak dat voorafgaande aan dit wetsontwerp geen advies is ge vraagd aan de medezeggenschaps raden van de desbetreffende rijks scholen. „De staatssecretaris gaat voorbij aan de werking van de Wet Medezeggenschap Onderwijs (WMO)", zo vindt de rector. Samen met de rectoren van de ande re rijksscholen in Zeeland, die van Vlissingen, Terneuzen, Zierikzee en van Middelharnis, wil hij komen tot een overkoepelend bestuur om op die manier de rechtspositie van het rijksvoortgezet onderwijs te verster ken. „Vergelijk het maar met de ka tholieke OMO-scholen (Ons Middel baar Onderwijs), waarin door mid del van een goede structuur op ge meenschappelijk bestuurlijk niveau de onderwijskundige regelingen be ter doorgevoerd kunnen worden". Hij verwacht wel dat de onderwij s- specialisten uit de tweede kamer tij dens de behandeling van het wets ontwerp de zwakke plekken zullen aanwijzen. „Misschien leidt het wel tot een tweede catastrofe Deet- man". Een lichtpuntje in 1988 is wèl de tot standkoming van de nieuwbouw. Er zijn vier theorielokalen en drie do centenkamers bijgekomen. Nieuw is ook de grote aula, waar muziek- en toneelstukken kunnen plaatsvin den. Aanleiding hiertoe was om de leerlingen overdag niet meer te ver plichten theaterstukken bij te wo nen. De opzet is dit nu 's avonds te doen, ook de ouders van de leerlin gen kunnen dan meekomen. De ca paciteit van de zaal is maximaal 600 mensen. Door zelfwerkzaamheid van het personeel van de school en door de ouderraadbijdrage beschikt de aula ook over een computerge stuurde toneelbelichting en geluids apparatuur. De nieuw aangebouwde keuken met een uitgiftebalie is voor zien van een professioneel kooktoe- stel, die uit het voormalige Goese veilinggebouw komt. De rector ver wacht dat met het oog op de in 1990 aangekondigde nieuwe budgetrege ling het niet ondenkbaar is dat in de toekomst overgaan moet worden tot exploitatie van de aula. Daarbij wordt gedacht aan manifestaties of symposia van kleine bedrijven, die op hun beurt weer als sponsors op treden. Onlangs heeft de school een concertvleugel van een sponsor ge kregen. Voor de fusie telde de mavo 364 leer lingen en het lyceum 760. Nu is het totaal aantal leerlingen teruggelo pen tot 1080. De grootste afdeling is de mavo met 307 leerlingen, dan het vwo met 274 en de havo met 272 leerlingen. De gecombineerde brugklassen tellen 227 leerlingen.. De school in 1988 een dieptepunt be reiken in het leerlingenaantal, de- prognose voor 1990 geeft een lichte toename aan. Na de fusie zijn er geen leerkrachten ontslagen, de school heeft met de parttimers mee gerekend ongeveer 75 docenten. De nieuwbouw van de school wordt donderdag 21 januari overgedragen door ir C. J. Bachofner, directeur van de Rijksgebouwendienst voor Zuid- Holland en Zeeland. Na het officiële gedeelte wordt met behulp van een bulldozer door wethouder L. H. De Leeuw het oude overblijflokaal ge sloopt. Op de plaats van het over blijflokaal komt een plantsoentje met zitelementen. Voor de bewoners rondom de school zal het uitzicht er aardig op vooruitgaan. Volgende week wil de werkgroep Ouders en Personeel van de school een deel van het plantsoenenplan verwezenlij ken. De barakken achter het hoofd gebouw worden weggehaald, op die plaats komt een centrale fietsenber ging. De leerlingen en medewerkers van de school maken 's avonds voor het eerst gebruik van de aula met het opvoeren van een musical ter af sluiting van de openingsdag. De volgende dag, vrijdag 22 januari, worden de festiviteiten voortgezet. Dan staat de school de hele dag open voor leerlingen. Doorlopend zijn er films te zien. Er wordt een Franse kunstmarkt opgezet. De leerlingen houden een ruilbeurs. Docenten en leerlingen laten een springdemon- stratie zien. In samenwerking met een Goese modezaak kunnen leer lingen kennismaken en zelf mee doen met een modeshow. In een van de drie gymnastieklokalen wordt ten bate van de aktie Afrika Nu een volleybalmarathon gehouden, 's Avonds na de tweede opvoering van de musical is er bal met medewer king van de Zeeuwse band Connec tion. OUD-VOSSEMEER Het bestuur van de Stichting Promotie Oud-Vos semeer (SPV) zal over ongeveer een maand een bezoek brengen aan enkele kleine plaatsen in Noord-Nederland. Het is de bedoeling daar ervaringen uit te wisselen met verenigingen of dorpsraden met dezelfde doelstelling als de SPV, het leefbaar houden van kleine kernen. Daarnaast zullen de af gevaardigden uit Oud-Vossemeer bij hun bezoek contact hebben met een overkoepelend orgaan, de Stichting Kleine Kernen uit Hoogezand. In een aantal dorpen in het noorden van het land bestaan al langere tijd groeperingen die proberen de terug loop van het aantal inwoners tegen te gaan en op te komen voor het behoud van voorzieningen. „Wij waren eigen lijk op zoek naar vergelijkbare situa ties", legt Bram Hommel, van de Oud- Vossemeerse stichting uit. Door een gesprek met burgemeester H. A. van der Munnik van Tholen, kwamen de bestuursleden van SPV achter het be staan van de Stichting Kleine Kernen. Contact hiermee resulteerde in een af spraak voor een bezoek. Het bestuur van de SPV hoopt in het noorden wat op te steken over de mogelijkheden om een kleine kern leefbaar te houden. Daarnaast verwachten zij van de voor gangers in hun streven meer te weten te komen over het doorspelen van dorpsbelangen naar de politiek en overheid. Onder de bevolking leeft vol gens Hommel verwarring over de vraag bij welke instantie bepaalde za ken moeten worden aangekaart. „Het gaat om de totale leefbaarheid", zo legt hij uit. „We willen verenigingen en midden stand in ons dorp houden, maar heb ben ook vragen over het behoud van andere voorzieningen bij terugloop van de bevolking. Ik denk daarbij bij voorbeeld aan het voortbestaan van bijzonder onderwijs en kleine kerkge meenschappen. Wij willen meeden ken in de structuur van ons dorp". Binnen de provincie valt de gemeente Tholen net buiten schot, vindt Hom mel. Tholen op zijn beurt kent maar enkele groeikernen en daar is Oud- Vossemeer niet bij, constateert hij ver der. Tot tevredenheid van de SPV is het aantal inwoners van Oud-Vosse meer vorig jaar overigens verder ge groeid in de richting van de 2300. De vijf bestuursleden en hun echtge notes hopen eind februari of begin maart, over de definitieve datum moet nog met de te bezoeken gemeenten overlegd worden, één tot drie dagen in het noorden te gast te zijn. Mogelijk wordt hierna, met gebruik van de op gedane ervaringen, een enquête onder de bewoners van Oud-Vossemeer ge houden. In de tussentijd heeft de stichting voor de komende tijd alweer wat activitei ten op de agenda staan om leven in de brouwerij te brengen. Het vorig jaar uitgestelde optreden van BZN in Oud- Vossemeer, in verband met ziekte van zangeres Carola, staat voor op 6 mei op het programma. Door het gebruik van tribunes in de Barenbrug Hal kunnen naast de 1500 al verkochte plaatsbe wijzen nog 500 extra kaarten worden verkocht. De muziekavond begint om 20.00 uur. Op 20 en 21 mei houdt de stichting een occassionshow, eveneens in de Baren brug Hal, met medewerking van be drijven uit Tholen en West-Brabant. In juni zal waarschijnlijk nog een tweede autoshow worden gehouden. De Stichting Promotie Oud-Vosse meer is daarnaast in overleg met ver schillende ondernemers over de orga nisatie van landbouwdagen. Met deze activiteit wil de stichting landbou wers uit Zeeland en Noord-Brabant met name voorlichten over het telen van alternatieve gewassen. Schrijfactie - De schrijfgroepl Amnesty International in Heinkl zand blijft actief voor mensen diel hun ras, geloof of overtuiging vervf worden of gevangen zitten Woeni is er vanaf 8.45 uur de gelegenheil schrijven bij Marjolein Boon, Dol straat 100 in Heinkenszand. Voorl thuis wil schrijven zijn de brievencT halen bij Jan Traas, Nassau Oi straat 20 in dezelfde plaats. Tot einl bruari zijn er brieven te schrijven! een advocaat uit Syrië en een pa kant uit Vietnam, beiden worden:! gehouden zonder enige vorm vanf klacht of proces. Zendingsechtpaar - in de i gendienst van de Nederlands vormde kerk in Heinkenszand zondag het zendingsechtpaar Al de Jager en Jacqueline Veth verf komd. De dienst begint om lO.OOij 's Avonds zijn er om 19.30 uur in del gebouwen van de gereformeerde J in Heinkenszand onder meer dial zien van het leven en werken in Ghl waar het zendingsechtpaar vanaf| 1983 heeft gewerkt. NCVB - De Nederlandse Chri| Vrouwenbond (NCVB), afdeling I kenszand, houdt woensdag een bijl komst in het dienstgebouw van del derlands hervormde kerk in Heink| zand. Als spreekster zal de pedicui E. Traas-Wilschut uit Heinkenszl komen. Nieuwe leden zijn ook well op deze bijeenkomst die om 19.45| begint. Bazar - De voetbalvereniging Kal le houdt zaterdag 6 februari dejaarl se bazar in het gemeenschaps- endf stencentrum De Vroone in Kapellel vereniging verloot ieder uur een bi schappenmand onder de aanwel bezoekers, bovendien krijgt iel honderdste bezoeker een fles wijn! deau. De bazar duurt 's middags! 13.30 tot 17.30 uur en 's avonds 18.30 tot 22.30 uur. ZIERIKZEE - Komend vanuit Goe- ree, sloeg buschauffeur P. C. B. uit Westenschouwen vorig jaar mei op rijksweg 18 in Bruinisse, de Oostelij ke parallelweg in. Daarbij botste de bus tegen een personenwagen, waar voor hij niet tijdig kon remmen. Don derdagmiddag werd de buschauffeur tijdens de zitting van het kantonge recht in Zierikzee daarvoor veroor deeld tot een boete van 225 gulden. Een oplettende passagier had de auto, die voorrang had, gezien. De reiziger waarschuwde de chauffeur, die eerst afremde en daarna doorreed. De perso nenauto kwam onder de bus terecht. Burgerlijke stand BORSELE Geboren: Andy, zv M. Tazelaar en M. Bij het ongeval raakten de drie inzit- L. Melio; Cornelia, dv M. Elenbaas en tenden ernstig gewond. Beide voertui- M. C- A. Hopman; Marcel, zv M. M. van gen werden behoorlijk beschadigd. Oosten en E. S. van Antwerpen; Jacob De officier van justitie, mr R. H. A. M. L. zv A. H. J. Oostdijk en M. J. Hoon- Beaumont, had eerder eveneens een dert; Fabian J. zv J. G. Karelse en C. S. boete van 225 gulden geëist. Hij zei dat Schouwenaar; Dominique, dv R. een beroepsrijder net zo voorzichtig Brink en m. J. Pieters; Elisabeth M. L. moet zijn als iemand die minder vaak dv J. Hollebrandse en J. J. Hage; Pie-op de weg zit. Mede gezien de ernst van ter, zv J. J. van Wijck en M. J. de Bruij- de verwondingen van de gedupeerden, ne; Isaac H. J. zv P. C. Rentmeester en vond hij de boete op zijn plaats. Kan- M. J. Weezepoel; Michael D. J. zv D. J. tonrechter mr W. F. van Solinge von- Lindhout en A. J. de Jonge; Tim, zv J. niste conform de eis. Traas en J. van den Bosch; Johanna C. dv J. P. Duijnkerke en L. Taal; Debbie R. J. dv G. J. de Wilde en C. M. van 111 u rUrl Steenbergen; Tyas, zv I. van Elk en M. De gemachtigde en advocaat van H. P. van Helden. W. R. uit Munchen-Gladbach, mr A. W. Ondertrouwd: A. K. Fiooleen J. J. van Hagdorn, kreeg te horen dat hij aan der Hage; J. J. de Muijnck en C. J. M. zijn cliënt moest melden dat deze 250 Goense. gulden boete betalen. Op de Heuvels- Getrouwd: W. P. Goedman en M. D.,^ Menheere; L. H. P. Verhoeff en H. I. Scheenstra; J. W. G. Stoop en E.M. C. de Baar; T. de Waard en E. Mesu; J. J. Th. Franse en C. A. Raas; L. W. Goede- gebure en A. M. Braam; J. M. van Liere en J. A. Nijhuis. Overleden: M. de Winter, ev C. P. de Baar; W. A. van Baaien, ev P. van de Vrie; J. Franse, ev J. van 't Westeinde; P. H. Henderikx, ev P. van Schaik; J. Knieriem, ev J. Hoekman; G. M. Jan sen, ev P, Stoop; M. Poortvliet, ev L. Bosman. weg nabij Zierikzee was in april del ravan van R. losgeraakt. De cara! botste tegen een gemeentelijke diel auto. De gemeentewerker liep bijl botsing verwondingen op en zowel j wagen als de caravan werden vernield. Uit het onderzoek van de politie bl dat de koppeling niet deugde. Mf Hagdorn zei namens zijn cliënt datl losraken van de caravan te wijten 1 aan een hobbel in de weg. Overall hobbels in de weg, vond de kantl rechter. Hij meende dat het onge| niet door de ongelijkmatigheid vai weg veroorzaakt was en vonniste boete van 225 gulden. Omdat haar zusje om half twaal avonds nog niet thuis was, ging <1 uit Zierikzee haar zoeken. V. naml motor, hoewel ze geen rijbewijs haf werd gesnapt door de politie. Del dachte had de boete niet betaald 1 dat ze drie maanden geen uitkel had gekregen. Dit excuus wilde de (j cier niet belonen. Hij eiste 175 guldl evenveel als de bekeuring. De kant| rechter vonniste conform de eis. Een tochtje met de auto kwam M.' T. en C. A. de B„ beide uit Seroosk] ke, duur te staan. Bestuurster Var had geen rijbewijs en de auto, vanl B., bleek niet gekeurd. De vrol kreeg een boete van 175 gulden,] man één van 120 gulden. iedereen leest de krant altijd en

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 30