Pastores bezorgd over j eugd werkgarantieplan Aardenburg krijgt extra geld voor restauratie monumenten ware straffen wegens rijden onder vloed na een rij-ontzegging Transcedente Meditatie Vijf weken voorwaardelijk en boete voor stelende Belgen Cursussen ZIKV met gevarieerd aanbod PZC/ provincie INVLOED OP LICHAAM, GEEST, GEDRAG EN DE WERELDVREDE \)NUMENTENPAND VERDRINKTIN CAFELAWAAI ^toonstelling luist brengt gulden op JA-Kamerlid lord spreekt postburg BRIEF AAN KAMERCOMMISSIE I II KAIS 11 KANAALZONE Nieuwe installatie waterzuivering Baan Ds S. den Blaauwen 25 jaar predikant Vergadering Kamperen bij de Boer in Cadzand RUIM 125.000 GULDEN POLITIERECHTER MIDDELBURG Geldgebrek ÉDAG 8 JANUARI 1988 sbw 1 9 iddelburger eist ruim 7 Ion van gemeentebestuur gehele of gedeeltelijke inwilliging van de schadeclaim over te gaan", zo staat in het raadsstuk. Voor het gezin begint de affaire in '81, wanneer Middelburg „in strijd met het vigerende bestemmingsplan" een bouwvergunning afgeeft voor disco en bar/dancing Meccano aan de Pauw poort, vlak naast het monumenten- pand. Later komt er een filmhuis en rukken ook elders op het Damplein ho reca en geluidoverlast op. IdELBURG Ir W. J. Akkerman uit Middelburg eist van de gemeente een schadevergoe- 1 van minstens f 738.000,- nu zijn monumentenpand aan het Damplein is omgeven door luid- ttige cafés en clubs, die in strijd met de bestemmingsplannen zouden zijn verbouwd. De ielburger, die in een jarenlange procedure met de Zeeuwse hoofdstad is verwikkeld, schat In al dat hij, als hij zijn tijd omrekent, f 365.000,- aan proceskosten kwijt is en f 323.000,- aan lies op zijn huis. Het „gederfde leefgenot" valt niet in geld uit te drukken, maar zou wél feitelijk door Middelburg moeten worden vergoed. jrmaal leven was niet mogelijk", schrijft Akkerman aan de gemeenteraad van de Zeeuwse Ifdstad, die zijn schadeclaim maandag 18 januari zal behandelen. meester en wethouders wijzen aanspraken van de getergde bin- §adsbewoner af. Volgens hen de gemeente steeds zorgvuldig tideld en werd Akkerman in de procedures bij het gemeentebe- gedeputeerde staten en de Raad tate in het ongelijk gesteld. „We an ook geen enkele reden om tot jjT - De opbrengst van de hobby- lonstelling, die voor de kerstda- |in het gemeenschapscentrum Dullaert' is gehouden, heeft drie gulden opgebracht. De afde- Julst van het Katholiek Vrouwen heeft de opbrengst bestemd (oritwee ontwikkelingsprojecten in rde Wereld: het projekt van Pa- i te ens in Indonesië en het Mela- tojekt in Bafmeng, Cameroun. 'BURG - Het Tweede Kamerlid N< »rd (cda) houdt 25 januari in Dstburg een spreekbeurt over de ac- elj landbouwpolitiek. Noord komt lar stburg op uitnodiging van het Dit afdeling West-Zeeuwsch-Vlaan- B. De spreekbeurt van Noord fl plaats in restaurant De Een- Bi en begint om 19.30 uur. Aanslui- nd er een ledenvergadering. Akkerman, die dacht in een rustig woongebied te zijn neergestreken, ver wijt Middelburg dat het de voorschrif ten stelselmatig aan de laars lapt. Hij laat in zijn brief in het midden of de ge meente „opzet, grove nalatigheid of nalatigheid" valt te verwijten, maar vindt wél dat het „vertrouwensbegin sel" is geschonden. De Zeeuwse hoofd stad zou voorts „onrechtmatig" en „in strijd met de beginselen van behoor lijk bestuur" zijn opgetreden. „De ont wikkelingen sedert maart 1982 hebben ons leven volledig beheerst", aldus Ak kerman in zijn brief aan de raad, die hij, vergezeld van een omvangrijk dos sier, overigens al op 24 september heeft verstuurd. „De bovenomschre ven schade komt rechtstreeks voort uit de handelwijze van de gemeente. Hij heeft veroorzaakt dat ons huis voor ons onbewoonbaar is, dat wij vijfjaar moeten procederen en dat wij vijfjaar levensgenot hebben moeten missen". De raadsvergadering, waarin de affai re ter sprake komt, begint om 14 uur. VLISSINGEN De industriepastores in het Bisdom Breda maken zich zor gen over de opzet en organisatie van het Jeugdwerkgarantieplan (JWG). Dat blijkt uit een open brief van de in dustriepastores aan de leden van de vaste kamercommissie voor sociale zaken en werkgelegenheid. Via het jeugdwerkgarantieplan moeten uit eindelijk enkele tienduizenden jonge ren onder de eenentwintig jaar aan een tijdelijke baan geholpen worden, vooral bij gemeenten en gesubsidieer de instellingen. In de brief constateren de pastores on der meer, dat in de experimentele fase van het plan steeds sprake is geweest van vrijwillige deelname door jonge ren. Volgens de industriepastores staat deze vrijwilligheid echter onder steeds grotere druk; deelname zou in de toekomst verplicht gesteld moeten worden en kortingen op de uitkerin gen zouden passende sancties zijn. De industriepastores verzetten zich 'met kracht' tegen deze ontwikkelingen. KRNEUZEN - Het waterschap D< Drie Ambachten besteedt nnen drie maanden de bouw ffig" de nieuwe rioolwaterzuive- gsinstallatie aan. De te bou- n installatie in de Terneuzen- Zevenaarpolder wordt alleen ;bruikt voor de zuivering van ishoudelijk afvalwater en ijgt een capaciteit van 75.000 rvuilingseenheden per jaar. jkswaterstaat heeft bepaald t vanaf 1 januari 1990 geen af- lwater meer ongezuiverd in de ;sterschelde mag worden ge- )sd. De Drie Ambachten stelde arom een plan op om voor die cl de nieuwe installatie in be- ijf te kunnen hebben. Door de sluiteloosheid van enkele gro- bedrijven in de Kanaalzone nden de plannen echter niet finitief ingevuld worden. Eind rig jaar was bekend dat de ;este grote fabrieken hun af- Iwater zelf gaan zuiveren. De atste onderneming die nog /ars lag was het Sasse concern :restar. De zetmeelproducent st tot nu toe nog niet of ze de jen installatie zou uitbouwen (gedeeltelijk) via de installatie vin het waterschap zou lozen, ij i hernieuwd overleg deze week ia afgesproken dat Cerestar geen I calwater via de waterschaps- z 'ering zal lozen. Het bedrijf h emt deze maand een beslissing I er de investering voor de eigen II iveringsinstallatie. „Nu is afge- Broken dat Cerestar voor de zui- I ring van haar afvalwater geen t) roep doet op onze installatie, I mnen wij dit kwartaal nog aan- I steden. Dat betekent dat de zu 'ering in elk geval voor half B 90 kan draaien", aldus J. Mee- I n, hoofd technische dienst van Drie Ambachten. restar studeert nog op de ma- r waarop zij haar afvalwater zai zuiveren. „We zetten nu op ■n rijtje wat voor investeringen Bdig zijn. Dan zullen we nog hs contact opnemen met rijks- J'erstaat en het waterschap. Ik rwacht dat we over een maand _r beslissing nemen", zegt be- h| ijfsdirecteur I. van de Wege van q restar. Volgens de pastores biedt het plan jon geren ook nauwelijks uitzicht op een vaste baan. Er zouden vrijw 1 geen doorstromingsmogelijkheden naar de marktsector zijn. In dat verband be pleiten zij een actievere rol van het be drijfsleven. Vraagtekens plaatsen de industrie pastores tevens bij de begeleiding van jongeren die in het kader van het jeugdwerkgarantieplan aan een tijde lijke baan worden geholpen. Zij vinden dat de landelijke overheid bij de ge meenten moet aandringen om instan ties als het Vormingswerk voor Werkende Jongeren en Projekten Mensen Zonder Werk bij de begelei ding te betrekken. Kritiek hebben de industriepastores in het Bisdom Breda ook op het ont breken van voldoende scholingsmoge lijkheden binnen het jeugdwerkgaran tieplan. Op dit moment bestaan hier over, zo schrijven zij in hun open brief, veel onduidelijkheden over. „Men heeft - althans binnen de projekten die ons bekend zijn - niet of nauwelijks een gericht scholingsaanbod kunnen op zetten. Terwijl scholing in het kabi netsbeleid normaal haast 'heilig' wordt verklaard, is het - wellicht door tijdgebrek - ontbreken van goede scholingsmogelijkheden bedenkelijk te noemen". Door duidelijke leer-ar- beidsovereenkomsten binnen het JWG op te nemen zou men hier onder bepaalde voorwaarden vorm aan kun nen geven, aldus de industriepastores. AXEL Hervormd emeritus predi kant ds S. den Blaauwen in Zijpe is 13 januari 25 jaar predikant. Simon den Blaauwen werd 18 december 1923 in Rotterdam geboren. Daar bezocht hij het gymnasium en ging daarna stude ren aan de Rijksuniversiteit te Lei den. In 1950 werd hij hulppredikant te Delft. In Lisse werd hij in 1951 vicaris en in 1954 in Axel. Hij werd 13 januari 1963 bevestigd tot predikant te Oost- wold en van 1968 tot aan zijn emiraat in 1986 was hij predikant in Zijpe. Ds Den Blaauwen was redacteur van het kerkblad Hervormd Noord-Holland CADZAND - De Vereniging Kampe ren bij de Boer Zeeuwsch-Vlaanderen houdt 28 januari een algemene leden vergadering in café Du Commerce in Cadzand. De Oostburgse wethouder J. de Vries van recreatie houdt een inlei ding over het gemeentelijke beleid. A. van de Lijke, chef van de afdeling ruimtelijke ordening, zal het één en an der vertellen over ruimtelijke orde ning en planologie. De VeKaBo-verga- dering begint om 19.30 uur. AARDENBURG - De gemeente Aar denburg heeft voor 1990 en 1991 ruim 125.000 gulden extra gekregen voor de restauratie van monumenten. Dat is mogelijk geworden doordat een aan tal andere gemeenten in ons land geen lijstjes met monumenten hebben in geleverd, die gerestaureerd moeten worden. Het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur heeft ver volgens een deel van het gereserveer de geld aan de Aardenburgse aan vraag toegevoegd. Door deze extra subsidie kunnen drie grote monumenten nu snel gerestau reerd worden. Het gaat om de Neder lands hervormde kerk in Sint Kruis (de toren, waarvan de restauratie vorig jaar is voltooid, valt daar buiten), de toren van de rooms katholieke kerk in Aardenburg en het pand Marktstraat 18, waarin nu het gemeentelijk mu seum in gevestigd is. Behalve de subsidie is ook het aantal objecten dat als monument wordt aan gemerkt uitgebreid. Vanwege de plan nen om de stadswallen uit de 17e eeuw te herstellen is het gebied waarbinnen monumenten aangewezen kunnen worden aanmerkelijk vergroot. Het aantal 'grote' monumenten werd daar door uitgebreid van 30 tot 35. Het aan tal 'kleine' monumenten (meestal woonhuizen) nam met één toe tot twin tig. De uitbreiding van het aantal monu menten brengt ook een grotere jaar lijkse subsidie met zich mee van ruim 200.000 gulden. In 1992 kan Aarden burg hierdoor op een subsidie rekenen van ruim 2,6 ton. Voor de restauratie van de Sint Baafs hoeven deze subsidies niet aangespro ken te worden. De rijksdienst monu mentenzorg verstrekt buiten de gewo ne subsidiestroom om 640.000 gulden. De rooms katholieke Onze Lieve Vrou- wekerk kan door de extra subsidie van wvc gerestaureerd worden. 1ELBURG - Al diverse keren was '-jarige A. R. uit Sint Jansteen ehouden voor het rijden onder ed en voor het besturen van een terwijl hij een rij-ontzegging JBOp 21 januari vorig jaar gebeur- p®t ook weer. Met zijn opvallende ■van een zeer duur merk) werd R. Hide' gehouden in Reimerswaal. pljj'ok naar drank, maar weigerde Hoedproef. Politierechter mr G. otl'S: „Doe toch niet zo stom man". Ia, en dan gebeurt het steeds in te week van de ontzegging", van justitie mr C. Nijmeijer: „Houdt u zich toch eens aan de regels". Hij eiste vijf weken gevangenisstraf waarvan twee weken voorwaardelijk, een ontzegging van zes maanden en verbeurdverklaring van de auto. Het vonnis was grotendeels conform, al leen het aantal weken voorwaardelijk ging van twee naar drie. Met de 30-jarige B. W. uit 's-Graven- polder was het al niet veel beter ge gaan. Al vijf keer eerder was hij veroor deeld wegens rijden onder invloed en op 11 augustus 1987 werd hij in Goes betrapt. W. weigerde de bloedproef. Ook hij reed in een periode dat hij nog niet mocht rijden. Zijn ontzegging liep af op 16 augustus. W.: „Ik dacht dat ie al voorbij was". Op de vraag waarom hij de bloedproef had geweigerd zei W. „Ik weet het niet". De man werd - con form de eis - veroordeeld tot acht we ken gevangenis waarvan de helft voor waardelijk en een rijontzegging van achttien maanden. Op 9 augustus vorig jaar werd de Goe- senaar C. de J. (30) in Vlissingen bij een controle gesnapt. Zijn alcoholpromil- Leraar L. Classens (links) en Ada Neeteszon verzonken in meditatie. Het is geen godsdienst, geen sek te, zelfs geen organisatie. Je hoeft er geen lid van te worden. Er komen geen eigenaardige gewaden aan te pas, je hoeft geen ingewikkel de houdingen aan te nemen en je hoeft er geen mystieke aanleg voor te hebben. Op dit moment doen on geveer zestigduizend Nederlanders het tweemaal per dag: een kleine twintig minuten met de ogen dicht zitten en mediteren. De groep van beoefenaars van Transcendente Meditatie wordt met de dag groter. De Indiase manier om in stilte tot jezelf te komen, blijkt ook in Euro pa steeds meer vrienden te krijgen. Binnenkort is er ook in Zeeland ge legenheid om TM te leren. In Ter- neuzen en Middelburg start deze maand een cursus Transcendente Meditatie. De beoefenaars van Transcendente Meditatie, of TM, zijn er een beetje ongelukkig mee. Het woord medita tie heeft voor velen in Nederland nog een bijsmaak van hippies, goeroes en Indiase gewaden. Terwijl het in India zelf een eerbiedig woord is. De TM-beoefenaars zijn geen lid van een godsdienstige sekte en dragen ook geen geiteharen sokken. Het zijn juristen, burgemeesters, huis vrouwen, studenten, bankdirecteu ren en kunstschilders. TM-leraar L. Classens uit Maastricht is van be roep grafisch ontwerper.Wij willen af van het ongelukkige beeld dat al leen jongelui met baarden en sanda len TM beoefenen. Het is een serieu ze bezigheid waar duizenden Neder landers baat bij hebben. Daarom zijn wij ook overgestapt om de we tenschappelijk bewezen onder zoeksresultaten van TM meer naar voren te brengen. En juist die cijfers zijn verbazend". Classens legt uit dat een onderzoek in Amerika onder tweeduizend TM-beoefenaars en een controlegroep heeft uitgewezen dat beoefenaars van TM minder ziek worden. Bijna 90 procent heeft min der ziekten van het zenuwstelsel, 87 procent minder hart-en vaatziekten en 55 procent minder kanker. De op somming van ziekten kan nog veel vuldig voortgezet worden. „TM is geen therapie, maar het is wel gebleken dat het therapiën kan on dersteunen. Het cholesterolgehalte neemt af, TM'ers gaan minder roken en drinken en wat zeer belangrijk is, ze voelen zich veel fitter". Je kunt TM eigenlijk overal beoefenen. Een gemakkelijk zittende stoel in de au to, trein of vliegtuig voldoet net zo goed als een woonkamerstoel. Je neemt een ontspannende houding aan en mediteert. Ada Neeteszon uit Terneuzen doet dit sinds twaalf jaar en voelt zich heel goed bij deze ma nier van ontspanning. „Ik was al gauw na de eerste meditaties min der gaan roken. En ik voel me iedere keer weer fris". Zij nam het initiatief om TM ook naar Zeeland te halen. „Veel mensen vroegen waar je TM kon leren. En hier was tot nu toe nog geen mogelijkheid voor een cursus. Daarom dacht ik dat een cursus TM zeker zou aanslaan". De TM-cursus in Terneuzen wordt in restaurant De Millia- no gegeven. De introductiebijeen komst is 19 januari, aanvang 20.15 uur. Op Walcheren start de cursus 4 februari in De Schakel in Middel burg om 20.00 uur. Classens vertelt dat de cursus uit tien lessen bestaat. „Eigenlijk zijn het geen lessen maar stappen. Ge durende de eerste avond wordt een introductielezing gehouden over de effecten en de methodes van TM. De derde stap is een persoonlijke in structie. Je leert dan hoe je moet me diteren. Het is heel eenvoudig, het gaat moeiteloos. Daarna volgt een avond waar je met de andere cursis ten je ervaringen kunt uitwisselen. Stap acht en negen komen pas na een maand, om te kijken hoe het gaat. Of het je lukt TM te beofenen. De tiende stap is een weekendcursus in een conferentieoord. Deze stap is overigens vrijblijvend". Mensen die nog sceptisch staan tegenover TM raadt Classens aan de eerste lessen in ieder geval te volgen. Deze zijn gratis en speciaal bedoeld om ken nis te maken met TM. De cursus zelf kost tussen de 125 en 700 gulden, ie der cursist betaalt lesgeld afhanke lijk van zijn inkomen. „Het belangrijkste aan TM zijn vol gens mij de effecten op geestelijk vermogen, lichamelijke gezondheid, sociaal gedrag en wereldvrede. Dat klinkt misschien nogal ingenomen, maar TM heeft inderdaad vergaan de gevolgen. Om te beginnen met het geestelijk vermogen. Als je regel matig TM beoefent kun je je beter concentreren en wordt je geheugen versterkt. Het lichamelijk effect is een verlaagde bloedruk en een bete re weerstand tegen ziekten. En dan kom je ook al gauw op de twee laat ste gevolgen. Want als je jezelf beter en frisser voelt gedraag je je ook an ders. Dus je gaat beter met stresssi tuaties om en daardoor verandert ook je gedrag tegenover andere mensen. Tja, als slechts één procent van de bevolking van een land TM beoefent, heeft dat ook gevolgen voor de vrede in dit land... en dus ook voor de wereld". Voor Ada Neetes zon is het natuurlijk ook de wereld vrede, maar vooral de eigen omge ving die zij met TM positief wil beïn vloeden. „Voor veel mensen is het moeilijk om met probleemsituaties om te gaan. En ieder van ons heeft probleemsituaties in zijn eigen om geving. Examens, moeilijkheden op je werk, ouder-kindrelatie en nog veel meer. Door actieve TM wordt je rustiger en kun je veel meer aan. Dus minder stress in je leven". De Ter- neuzense hoopt dat veel mensen kennis willen maken met de tech niek van TM. „Zeker als je weet dat een van de grootste verzekeraars in Nederland besloten heeft korting op de premie te geven aan TM-beoefe naars en het ziet er naar uit dat meer verzekeringsmaatschappijen zullen volgen. Maar dat moet niet de reden zijn om TM te beoefenen. Het is het fijne gevoel zelf, de diepe ontspan ning in jezelf. Het is alsof je een ande re, meer ontspannende kijk op de wereld hebt". Sabine Verburg lage bedroeg 1,65. De eis luidde: dui zend gulden boete en zes maanden niet rijden. Het vonnis was iets milder: boete conform en een rijontzegging van zes maanden, waarvan drie voor waardelijk met twee jaar proeftijd. D. W. (33) uit Middelburg werd op 15 juli 1987 ook aangehouden bij een controle in Vlissingen. Hij had zijn auto be stuurd meteen promillage van 1,50. De officier eiste een boete van duizend gulden en zes maanden niet rijden. De politierechter veroordeelde W. tot de zelfde ontzegging en een boete van zes honderd gulden. MIDDELBURG - Een gloedvol plei dooi, zoals zelden wordt gehoord bin nen de muren van de Middelburgse rechtbank, hield de Belgische advo caat mr G. Suy donderdag voor poli tierechter mr G. Nomes ter verdedi ging van zijn 29-jarige cliënt A. B. uit Moorsel. B. was samen met zijn land genoot J. L. (27) uit Stabroek op die venpad gegaan in de nacht van 21 op 22 april vorig jaar in Terneuzen. Het tweetal stal vijf pakken koffie en 77,50 uit een autobedrijf, haalde ver volgens ergens anders een vrachtwa gen vandaan en ging weer terug naar het bedrijf. Maar daar liep het mis, want de politie kwam eraan. Het was de bedoeling de gestolen vrachtwagen vol te laden met auto banden en die te verkopen. Toen de politie arriveerde wist B. te vluchten met de vrachtauto. Hij parkeerde de wagen bij een paardestal en ging er op een paard vandoor. B.: „Maar dat bleek niet zo'n goed vervoermiddel" en hij bracht het beest weer terug. Uit de stal nam hij nog een jas mee, die hij later - met een geweer erin - in de Schelde wierp. Ook hij werd tenslotte in de kraag gegrepen. L. moest zich verder verantwoorden voor het bezit van munitie en een wa penstok. Hij had geen advocaat bij zich. Mr Suy bracht de trieste levens loop van B. als een feuilleton in beeld. Getrouwd met een analfabete, drie kinderen, gescheiden, een zieke vader, een kermisattractie die slecht liep en een spookhuis dat op de kermis in vlammen opging. „Kortom, een leven vol tegenslag. En ondanks dat voldoet hij voorbeeldig aan zijn betalingsver plichtingen", vertelde de raadsman. Officier van justitie mr C. Nijmeijer: „Ik vind het een ernstige zaak, omdat ze samen hebben afgesproken in Ne derland hun slag te slaan". Hij eiste te gen het tweetal een voorwaardelijke gevangenisstraf van vijf weken met twee jaar proeftijd en een boete van 2500,-. Voor L. kwam daar nog hon derd gulden bij wegens het bezit van de wapenstok. Het vonnis was, wat de voorwaardelijke vrijheidsstraffen be trof, conform. De boetes gingen met 1300,- naar beneden. De 25-jarige W. de Z. uit Terneuzen werd veroordeeld tot twaalf weken cel, waarvan vier weken voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Hij was niet op de zitting verschenen, evenmin als zijn medeplichtige en echtgenote D. H. (30). Zij werd bij verstek veroordeeld tot zes weken voorwaardelijk met een tweejarige proeftijd. Het paar had in april vorig jaar een enorme hoeveelheid goederen gesto len uit een woning. De buit varieerde van een verfstripper tot een radiocas setterecorder. In mei haalden ze uit buurthuis De Bolster een koffiezetap paraat, koffie en wat geld en in juni be zochten ze de berging van een flat. Daar verdwenen een kleurentelevisie en een fiets. Het tweetal had gehan deld uit chronisch geldgebrek. MIDDELBURG Het Zeeuws Insti tuut voor Kunstzinnige Vorming houdt in januari een aantal cursus sen. Tekenen, schilderen, het maken van sieraden, textiele werkvorming, toneelspel en poëzie vormen het geva rieerde aanbod. De cursussen duren 10 of 12 lesweken. De oriëntatiecursus 'Kijken en doen' voor ouderen geeft een indruk van de mogelijkheden die er zijn met beelden de middelen te werken en er wordt aandacht besteed aan kunstbeschou wing. Voor de ouderen wordt naar aan leiding daarvan een excursie naar een museum buiten Zeeland gehouden. De cursus sieraden en objekten geeft mogelijkheden aan van verschillende materialen sieraden te maken. Mate rialen komen ook aan bod in de cursus textiel waar een eigen ontwerp vier keer wordt verwerkt in vier verschil lende materialen. Het thema 'kleur in de praktijk' staat centraal in de cursus weven. Voor jong en oud beginnen twee cur sussen toneelspel: één voor volwasse nen en één voor kinderen vanaf zeven jaar. Gedichten die deelnemers zelf maken worden gelezen en besproken in de cursus poëzie. Als er nog plaatsen beschikbaar zijn is het mogelijk een jaarcursus te volgen voor de volgende vakken: tekenen en schilderen, keramiek met handvor men en draaien, modeltekenen en beeldhouwen. Er is ook nog plaats in het jeugdatelier op de woensdagmid dag. m

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 27