Voorzitter VVV Sluis verwijt politie niet goed te functioneren Golfen voor Afrika Weinig verrassingen zaalvoetbalcompetitie regio Zws-Vlaanderen Driekoningenoptocht Hulst Oostburg zet bouw vakantiehuizen door Wissel Zeen ws-Vine Chemokar opnieuw in Terneuzen Drie Koningenvuur Terneuzen Schietingen Inwonertal daalt in gemeente Sluii Twee auto's bij botsing beschadij Veel kerstbomen verbrand in Z-Vlaanderen Veel schade bij botsing Hulst Andere film in Terneuzen Kaartingen Optimistisch LANGS WEST-ZEEUWS-VLAAMSE KUST BIERVLIET Kerstboomverbranding - Van avond om 19.00 uur is er een kerst boomverbranding op de Stadweide onder toezicht van de brandweer. Van af 18.45 uur kunnen er bomen worden ingeleverd. Er is een loterij aan ver bonden. Voor elke ingeleverde boom wordt een lot gegeven en de trekking is na afloop van de verbranding. BRESKENS Clubbolling De Arjoanbolbaan in Breskens houdt vrijdag 8 januari een clubbolling voor haar leden, die om 18.30 uur begint. Zaterdag 9 janua ri wordt een seriebolling gehouden. De aanvang daarvan is 13.30 uur. OOSTBURG Krulbollen De bolclub 'Het grote gat' in Oostburg hield enkele krulbol- wedstrijden. Aan een puntenbolling werd deelgenomen door 45 krulbollers. De uitslag: 1 Marcel de Smet, 2 E. de Maillie, 3 J. Provoost, 4 R. Ryckaert. Aan de tweede bolling namen 60 krulbollers deel. De uit slag: 1 C. de Croock/R. de Geeter/A. Blaauw; 2 A. CaronE. de Sloovere/E. Ryckaert; 3 E. de Paepé/J. Fokke/R. Forre. Oudejaarsbolling - De bolclub 'Raak tegen staak' in Oostburg hield een oudejaarsbolling. Er namen 36 krulbollers aan deel. Nieuwjaarsloop - De jeugdafde ling van de voetbalvereniging Oost burg houdt zondag een nieuwjaars loop. Naast de jeugdleden van de voet balvereniging zijn ook andere deelne mers welkom. Voor de nieuwjaarsloop kan men vanaf half elf inschrij ven in de kantine aan de Baljuw Veltersweg in Oostburg. De start is om elf uur. Men kan deelnemen aan een trimloop of een prestatieloop. De prestatieloop is zeven ronden van 900 meter lang. De afstand van de trimloop is vrij tot een maximum van zeven rondjes van 900 meter. Onderweg wordt er chocolade melk geschonken. Na afloop krijgen de deelnemers een consumptie en een herinneringsvaantje. DONDERDAG 7 JANUARI 1988 KLOOSTERZ ANDE - In café Df| tanje in Kloosterzande werd eenJ ting gehouden waaraan 76 scb) deelnamen. Uitslag wip 1eerste hoge vogel P, d Kloosterzande; tweede hoge vogel lL Rijt, Kloosterzande; eerste zijvogeil Sterke, Zelzate; tweede zijvogel a| Sijpt, Koewacht; grootste aantal klef gels (5) P. Maas, Kloosterzande. UitjJ 2: eerste hoge vogel F. van Hoeije. steen; tweede hoge vogel M. Hy Lamswaarde; eerste zijvogel C. v. c Hulst; tweede zijvogel R. der wJ Kloosterzande; grootste aantal kle] gels (4) J. Sorber, Paal. KOEWACHT - Schutterssol Thuis Weg in Koewacht hield schieting in café P. de Vlieger] aan 27 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel V. de Scheppgl wacht; eerste zij vogel L. Dullaer.l wacht; tweede zijvogel F. JanssenT dorp; grootste aantal kleine vogels Vlierberghe, Koewacht. KAPELLEBRUG - Schutters] teit Stuijvenberg in Kapellebruïl een schieting in café Fabie waa:| schutters deelnamen. Uitslag: eerste hoge vogel J. v. Dol Kapellebrug; tweede hoge vogel L.j St. Jansteen; eerste zijvogel B. Ras kant; tweede zijvogel R. Ketels, Si-] wels; derde zijvogel R. Cockheijt, ia brug; grootste aantal kleine vogels de Block, Kapellebrug. KLOOSTERZANDE - In café ft tanje in Kloosterzande werd een ting gehouden waaraan 24 set; deelnamen. Uitslag: eerste hoge vogel en tweedes J. de Vogel, Kloosterzande; tweede!; gel C. v. Gassen. Hulst; tweede zijn Maas, Kloosterzande; grootste aant ne vogels (4) P. de Kort, Hengstdijk. KOEWACHT - Schutterssoi Thuis Weg in Koewacht hieli schieting in café P. de Vlieger aan 55 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel P. Saman, Koe] eerste zijvogel E. Fierens, Lokeren;] zijvogel T. Veirman, Koewacht; aantal kleine vogels (3) F. Marten| wacht. HULST - In het bejaardencentrl Blaauwe Hoeve werd een bejal schieting gehouden waaraan 32] ters deelnamen. Uitslag: hoge vogel A. Roels, Graaimi zijvogel en tweede zijvogel J. Maasf grootste aantal kleine vogels (4) A.Ii St. Jansteen. HULST - In café W. Blomma Hulst werd een schieting geh waaraan 49 schutters deelnamei Uitslag: hoge vogel F. Buijs, Clinge; zij vogel W. Blommaert, Hulst; tweedi gel B. Wilking, Hulst; grootste aantal vogels (4) O. de Jaeger, Westdorpe. KOEWACHT - SchutterssocietJ Blauwe Hoek in Koewacht hiel schieting in de Oude Molen waf 32 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel J. de Waal. Koel eerste zij vogel E. Janssens, Moerbefcl de zijvogel A. de Waal, Kioos:e| grootste aantal kleine vogels (6) E. Jq Moerbeke. ST. JANSTEEN - In het schapscentrum De Warande wei bejaardenschieting gehouden f aan 49 personen deelnamen. Uitslag: hoge vogel F. Reunis, St. Jal eerste zij vogel mw. Van Meelen. K:l zande; tweede zijvogel M. v. MeelerJ terzande; grootste aantal kleine vogej de Kind, St. Jansteen. KOEWACHT - Schutterssociëf Blauwe Hoek in Koewacht hiel schieting in café De Oude Moler| aan 31 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel A. Dobbelaar. E pelle; eerste zijvogel R. Sterkx. tweede zijvogel F. de Waal, Koel grootste aantal kleine vogels (7) J. Koewacht. ZUIDDORPE - Schutterssol Willem Tell in Zuiddorpe hield J Onder de Linden een schieting| aan 32 schutters deelnamen. Uitslag: hoge vogel en tweede zijn Suij, Zuiddorpe; eerste zij vogel H. d| Zuiddorpe; tweede hoge vogel A. E Groede; derde zijvogel R. Rottier. G grootste aantal kleine vogels (6) M.E Westdorpe en D. de Vrieze, Westdori SLUIS Het inwonertal vani meente Sluis is in 1987 afgei met 42. Op 31 december 1986 b( het aantal ingezetenen 2.918 mannen en 1.492 vrouwen). Dit aantal vermeerderde door; boorte van 6 jongetjes en 17 meis totaal 23 en door de vestiging i mannen en 84 vrouwen, in totaa Het verminderde door overlijdt 43, waarvan 27 mannen en 16 vro en door vertrek met 182, waan mannen en 98 vrouwen. Op 31 december 1987 bedroeg lil wonertal dus 2.876 (1.397 mani| 1.479 vrouwen). Er werden 13 huwelijken voltij en 5 echtscheidingen ingeschre j HULST Bij een aanrijding kruising van de Koolstraat met zerenhandstraat in Hulst woensdagmiddag omstreeks tiej half twee twee auto's beschadij stuurder F. E. uit Hulst wilde val Koolstraat linksaf de IJzerer] straat inrijden en verleende i geen voorrang aan de tegemj mende automobiliste L. van Clinge. SAS VAN GENT De brandwei Sas van Gent hield woensdaj een oogje in het zeil bij de tradit kerstboomverbranding. Ruin kinderen brachten een kers' naar de Prinsenkade en ontvinf versnapering van de brandwes de boom. De Westdorpse brandweer hid zicht bij de kerstboomverbh aan de Kreekdreef. Honderd dorpse kinderen kregen botf voor hun kerstboom en een li goed was voor een attentie, ken door de plaatselijke a standsvereniging. Ook de Phffi se jeugd kreeg een lot in ruil vcf kerstboom en de prijsjes warerl eens geschonken door de ol standsvereniging van die plasj kerstbomen werden daar verbrl Plan Waterdijk. koop van minimaal 200 vakantiewo ningen. Voor zoveel woningen zal er geen vraag zijn, zo is de stellige overtuiging van het NRIT. Bovendien acht het in stituut de koppeling een hele slechte. Het ware volgens de onderzoekers be ter dat de bestaande hotels en appar tementencomplexen betrokken wor den bij het kuuroord. Wethouder A. de Feijter zag in het rap port van het NRIT een bevestiging van de opvattingen die het college al enige tijd huldigt. „Wat uit het rapport dui delijk naar voren komt is, dat toekom stige projecten gepaard moeten gaan met kwalitatief goede faciliteiten. Dat komt de verhuurbaarheid ten goede. Je ziet het ook elders in het land: de goede accommodaties zitten niet al leen tijdens de zomer vol. maar ook in andere vakantieperiodes. Onze con clusie is, dat we rustig moeten door bouwen". De Feijter hield dan ook nog vast aan de komst van een kuuroord. „Er zijn' vrijwel geen elk-weer-voorzieningen, waardoor de bezetting van de hotels en appartementen beperkt is. Het is TERNEUZEN De Chemokar, be stemd om klein chemisch afval mee op te halen, zal volgende week opnieuw door de kernen van de gemeente Ter- neuzen rijden. De eerste keer dat de wagen een ronde maakte was in sep tember 1987 en toen werd er in totaal 1825 kilogram opgehaald bij 210 perso nen. De gemeente Terneuzen, die deze wagen rond laat rijden onder het mot to 'Houdt ze apart', veronderstelt dat er dit keer meer opgehaald zal worden, omdat meer mensen inmiddels op de hoogte zijn van deze vorm van geschei den afvalinzameling. De Chemokar staat gedurende vijf da gen iedere dag op twee verschillende plaatsen, 's Ochtends van 10.00 tot 13.30 uur op de ene lokatie en 's mid dags van 14.30 uur tot 17.30 uur op de andere. Maandag is dat respectievelijk in Bier vliet (Markt) en Sluiskil (Louisa- straat), dinsdag tweemaal in Terneu zen: Oude Vaart en Winkelstraat Ser- lippens, woensdag tweemaal in Ter- neuzen: Schuttershofweg en Dienst Openbare Werken, donderdag in Zaamslag (Plein) en Hoek (Markt) en vrijdag tweemaal in Terneuzen: Gara ge Kerkhaert en winkelcentrum Zuid polder. bittere noodzaak, dat we die vicieuze cirkel doorbreken. Je ziet het ook aan de sporthal in Cadzand: die is het ge hele jaar vol, die vervult een hele dui delijke functie". „Bovendien", zo voegde De Feijter er aan toe. „We hebben met de recon structie van de boulevard De Wielin gen de voorwaarden geschapen, waar ondernemers op in moeten spelen. Dat hebben we niet voor niks gedaan. Dat moet niet ongebruikt blijven liggen". De projectontwikkelaar die de kuu roord-plannen heeft ingeleverd, voert momenteel een eigen haalbaarheids onderzoek uit. De Feijter zag zelf goe de mogelijkheden voor het kuuroord. „Ik ben optimistisch over de haal baarheid". Woordvoerder H. Lippens van het CDA had scherpe kritiek op de onder zoeksopzet van het NRIT. „Er is slechts gekeken naar de bezetting ge durende acht weken. Verder is in de marktanalyse maar naar beperkte de len van België en Duitsland gekeken, terwijl Engeland helemaal niet is mee genomen". Lippens vond verder dat de onderzoekers zich bang laten maken door de concurrentie. Hij schatte de positie van West-Zeeuwsch-Vlaande- ren aanmerkelijk gunstiger in. „We moeten in de concurrentieslag voorop lopen door te zorgen voor een goede kwaliteit. Er is geen enkele reden om zo negatief te doen". Hij concludeerde vervolgens dat „er wat mag gebeuren in Cadzand". De VVD'er J. Provoost stelde namens de meerderheid van zijn fractie dat de NRIT verschillende positieve ontwik kelingen buiten haar onderzoek had gelaten. Verder gaan met nieuwbouw, was ook zijn conclusie. Zijn fractiege noot K. Malcorps was het echter met het NRIT eens, dat de grenzen van de groei bereikt zijn. Hij wees er op, dat in de vakantieparken in Nieuwvliet-Bad en bij het Zwin nog altijd woningen te koop staan aangeboden. „De fracties van CDA en VVD zijn te leurgesteld, omdat de conclusies van het rapport niet in hun straatje pas sen", luidde het verwijt van R. Hame- lijnck (pvda), „Daarom hebben ze zo veel kritiek op de onderzoeksopzet. Misschien is die wel wat aan de sum miere kant geweest, dat neemt niet weg dat duidelijk is aangetoond, dat de grens aan de bouw van zomerwo ningen bereikt is". Voor de PvdA toont de NRIT aan dat er pas op de plaats gemaakt moet worden. De sociaal-de mocraten willen de groei dan ook een halt toeroepen en zijn van mening dat de aandacht zich op de verbetering van de kwaliteit moet richten. TERNEUZEN Onder het wakend oog van de Terneu- zense brandweervrijwilligers zijn woensdag in Terneu zen 2.647 kerstbomen verbrand. De vlammen van de reusachtige berg afgedankte sparren, aangelegd op de Serlippensdijk parallel aan de Churchillaan, reikten hoog. De gemeente Terneuzen, onder wiens auspiciën de kerstbomen op diverse plekken in de stad waren in gezameld, had er ook een loterij aan verbonden. Wie een boom inleverde kreeg een lot en tal van waardebonnen en chocoladerepen waren uitgeloofd. Misschien was het de kans op een prijsje dat zovele honderden zich ook even aan het vuur kwamen warmen en daarna de trek- kingslijst bekeken. Voor de statistiek: bij het Scheldebad werden 1250 bo men ingeleverd, in de Merwedelaan 521 en in het winkel centrum Zuidpolder 976. SLUIS De heer G. van Daele, voor zitter van de VVV Sluis, heeft tijdens de jaarlijkse nieuwjaarsreceptie van de Sluisse middenstand woensdag avond in Taveerne 't Zwin, de politie verweten gebrekkig te functioneren. Het toenemend aantal winkeldief stallen zou door een ander politie-op- treden kunnen worden ingedamd, zo meende Van Daele. „Tijdens drukke perioden moet de po litie zichtbaar aanwezig zijn". Volgens de VW-voorzitter komt de politie nu alleen naar Sluis voor het uitschrijven van parkeerbonnen. Hij pleitte voor meer samenwerking tussen de politie en de middenstand. De problemen moeten preventief worden bestreden, vond Van Daele, die tijdens zijn nieuw jaarstoespraak ook inging op de par keerproblemen in de weekeinden. Naar zijn mening wordt nog niet opti- maal gebruik gemaakt van de aanwe zige parkeerterreinen. De bezoekers zouden door vrijwilligers in samenwer king met de politie naar de parkeerter reinen moeten worden geleid. De Sluisse middenstand kan terugzien op een uitstekend jaar. Sluis heeft het aanmerkelijk beter gedaan dan de Ne derlandse economie in zijn geheel, stelde Van Daele. Het winkelstadje blijkt steeds meer bezoekers te trek ken. Hij verwachtte dat de midden stand uit concurrerende plaatsen niet stil zal blijven zitten. Het was volgens hem daarom zaak om een deel van het promotie-budget te besteden aan marktonderzoek. Burgemeester M. Everaers ging in op de kritiek van VW-voorzitter Van Daele. Hij zei dat er binnenkort ge sprekken komen tussen gemeente, po litie en middenstand over de proble men. Daarbij wees hij erop dat de over heid ook te maken heeft met de belan gen van niet-ondernemers. „We moe ten de belangen afwegen. Het is een zaak van geven en nemen". De Sluisse burgemeester verwachtte dat er een voor alle partijen aanvaardbare oplos sing uit de bus zal komen. De Sluisse promotie-persprijs werd toegekend aan de heer E. de Schrijver, redacteur van de Zeeuws-Vlaamse Koerier. HULST Bij een aanrijding op de kruising Zoutestraat met de Moer- schansstraat in Hulst werd dinsdag avond omstreeks tien uur een auto ge heel vernield, terwijl een tweede voer tuig flinke schade opliep. Bestuurder B. B. uit Hulst verleende op genoemde kruising geen voorrang aan automobi list P. D. uit Graauw, die door de Zou testraat reed. Het voertuig van Bwerd geheel vernield. Beide bestuurders bleven ongedeerd. ZOUTELANDE - In het golfcentrum van hotel Zuiderduin in Zoutelande kan zaterdag en zondag 16 en 17 janua ri de hele dag een duit in het zakje ge daan worden voor de hulpactie Afrika Nu. Organisator van de actie en eige naar van het golfcentrum, de Ier Sean Winders, hoopt op veel bezoekers die willen proberen het golfballetje in één klap in een hole te krijgen. De eerste man en vrouw die dat voor elkaar krijgt, kan een set golfclubs van Wilson ter waarde van bijna ƒ1100,- winnen. Het balletje moet bij de vrou wen in een klap 45 meter overbruggen en bij de mannen 90 meter. Dan moet het nog in de hole verdwijnen. Is nie mand in staat dat voor elkaar te krij gen dan krijgt degene die het dichtst- bij gekomen is een brunch voor twee personen in hotel Zuiderduin. Winders dicht zijn actie drie functies toe. „Als eerste een klein beetje probe ren de nood in Afrika te lenigen. Twee de functie is het populair maken van de golfsport en de derde is meer be kendheid geven aan mijn golfcentrum. Ik zit hier pas twee maanden, dus dat kan geen kwaad". Winders ziet voor de golfsport dezelfde ontwikkeling als voor het tennis: van elitesport naar volkssport. „Als ik nu boer was en ik had twintig of veertig hectare grond liggen, dan zou ik onmiddellijk een golfcentrum beginnen van negen of achttien holes", adviseert Winders. Mensen die een balletje willen slaan maar nog nooit een golfclub in handen hebben gehad krijgen van de Ier wat aanwijzingen. Per bal moet de deelne mer een gulden betalen. Hij of zij krijgt vijf gratis ballen om in te slaan en de afstand te schatten. Winders hoopt dat er 16 en 17 januari ongeveer vijf honderd betaalde ballen over het golf centrum vliegen. Sean Winders laat zien hoe deelne mers aan de actie Afrika Nu moeten slaan. HULST Ongeveer 130 deelnemers hebben woensdagavond deelgeno men aan de driekoningenoptocht, op touw gezet door buurtvereniging Den Dullaert in Hulst. De kinderen hadden dit jaar hun creativiteit ge- botvierd op koningendracht en een zelfgemaakte lampion. Naast zak lantaarns werd er ook gebruik ge maakt van een stormlantaarn, om dat het door de stormachtige wind moeilijk was de lampions branden de te houden. Een half uur liepen de kleine koningen met hun begelei ders door de straten van de Dullaert- buurt. Na de tocht kregen de deelne mers een warme kop chocolademelk met een koek. De animo was zeer groot dit jaar, daarom heerste er alom tevredenheid en de buurtver eniging houdt driekoningen-op tocht als een jaarlijkse activiteit op haar programma. Onder belgeleiding van hun ouders lopen de kinderen door'de Dullaertbuurt. TERNEUZEN - De start van de twee de competitiehelft in de hoofdklas zaalvoetbal regio Zeeuwsch-Vlaande- ren bracht weinig verrassingen. Of het moet de 4-3 nederlaag van Churchill-lions tegen NMB/Vermeire zijn. Want de ploeg uit Philippine is daar mee zo goed als zeker uitgeschakeld voor de titel. De achterstand op leider Goalgetters, dat zelf Van Westen met 7-3 verlies confronteerde, is nu al op gelopen tot zes punten en dat lijkt in dit stadium teveel. Slechts twee teams te weten Verpoor- te (4-2 winst tegen NLC) en Broodje Ben (7-2 overwinning tegen Het Bonte Hert 2) kunnen nog enigszins in het spoor blij ven van de sterke Terneuzen- se koploper. Onderaan deed RIO DTS met de 2-1 zege tegen Fabricom goede zaken. Het Terneuzense team verliet door dit re sultaat de onderste plaats, omdat de concurrentie verloor. Het duel tussen de middenmoters Kravo en Het Bonte Hert 1 werd met 5-2 ruim in het voor deel van het Terneuzense team beslist. NLC-Verpoorte 2-4 - Een gemakkelijke overwinning voor de Axelaars. Deels kwam dit door de zwakte van de thuis club, die door het ontbreken van Den nis de Bruijne, Frans Scheele en de langdurig geblesseerden Jacky Schee- Ie en Jan Cornelissen flink gehandi capt waren. Aan de andere kant is Ver- poorte vooral de laatste wedstrijden op 'drift geraakt'. In Terneuzen werd door Rick Wouterse en Arnold Seghers met een 2-0 voorsprong aan de rust be gonnen. Tijdens de tweede helft werd de stand via Karei de Bruin en nog maals Rick Wouterse opgedreven tot 4-0. In de slotfase profiteerde NLC met doelpunten van Rinus Scheele en Ko de Braai van een gebrek aan concen tratie bij de tegenstander (4-2). Kravo-Het Bonte Hert 1 5-2 - De thuis club was doorlopend de betere ploeg. Bij de rust (2-1) leek van alles nog mo gelijk. Jan Kiel en Gijs Lokhorst gaven Kravo een 2-0 voorsprong, alvorens Henk Maas de stand (2-1) kon doen milderen. Toen in de tweede helft we derom Lokhorst en Jean-Pierre Hu- bregtsen het verschil (4-1) weer groter maakten, was de wedstrijd gespeeld. Het tegendoelpunt van Joop Antheu- nis kon daar niets aan veranderen, want Hubregtsen schoot zijn ploeg in de slotfase nog naar ruimere (5-2) winst. NMB/Vermeire-Churchill-lions 4-3 - De West-Zeeuws-Vlaamse derby was een snelle op en neer gaande partij. Ondanks dat Jan Hamelink voor Churchill-lions drie keer scoorde, moest de ploeg uit Philippine toch ca pituleren voor de Aardenburgers. De thuisclub had namelijk in Dick Kiel ook een trefzekere (3) schutter. Beide spelers hadden gezorgd voor een 1-1 ruststand. In de tweede helft liep NMB/Vermeire via twee doelpunten, waaronder een vrije trap, van Kiel uit naar een 3-1 voorsprong, maar Hame link scoorde de aansluitingstreffer (3- 2). Met een schitterend schot van Ando Langedijk leek de thuisclub op rozen (4-2) te zitten, totdat enkele minuten voor tijd nogmaals Hamelink de span ning (4-3) terugbracht. In de slotfase bleef NMB/Vermeire met pijn en moeite overeind. Fabricom-RIO DTS 1-2 - Een goede op steker voor de Terneuzense ploeg dat nog steeds in de gevarenzone zit. Voor rust een gelijkopgaande partij met doelpunten van Paul Tjan Asem en Robbert Caluwé (strafschop). Rust stand: 1-1. In de tweede helft trof RIO DTS verschillende keren paal en lat, maar een doelpunt van Peter Bakker bracht uiteindelijk de winst (2-1) bij de Terneuzenaren. Achteraf toch wel ver diend. Van Westen-Goalgetters 3-7 - Binnen de lijnen was Van Westen niet eens zo veel minder dan Goalgetters. Maar de Terneuzenaren scoren nu eenmaal ge makkelijk en dat moest de thuisclub aan den lijve ondervinden. Nadat Paul van der Hooft Goalgetters op een 1-0 voorsprong bracht, wist de thuisclub door doelpunten van Mark de Putter en Enrico Milazzo even een wending (2- 1) aan de wedstrijd te geven. Niet voor lang echter, want Paul van der Hooft, Mark de Kunder en Jaap den Engels man trokken voor rust de zaken nog recht (4-2). In de tweede helft bracht Kees de Putter eerst de spanning te rug (4-3). Via doelpunten van Mark de Kunder, Bert Wilting en Paul van der Hooft gaf de koploper Van Westen geen enkele illusie 7-3op een beter re sultaat. Het Bonte Hert 2-Broodje Ben 2-7 - Voor rust (2-1) kon de thuisclub nog enigszins stand houden. Daarna was het afgelopen. In de tweede helft freew heelden de Terneuzenaren naar een af getekende (7-2) overwinning. Frits Verstraeten had met vier doelpunten een groot aandeel in de score. Jan van Nierop (2) en Gerrie Kievit brachten de totale produktie van Broodje Ben op zeven treffers, terwijl Mischa de Vliegere twee keer voor de reserves van Het Bonte Hert scoorde. Uitslag: 7-2. De stand in de hoofdklas: 1. Goalgetters 12- 20 (67-26); 2. Verpoorte 12-17 (48-22); 3. Broodje Ben 12-17 (46-32); 4. Churchill-lions 12-14 (50-35); 5. NMB/Vermeire 12-13 (38-35); 6. Kravo 12-12 (35-33); 7. NLC 12-12 (32-31); 8. Het Bonte Hert 1 12-11 (46-48); 9. Fabricom 12-9 (27-44); 10. RIO DTS 12-7 (34-58); 11. Van Westen 12-6 (38-63); 12. Het Bonte Hert 2 12-6 (34-61). Het programma voor maandag 11 januari: Verpoorte-Kravo <20.00): Het Bonte Hert 1- NMBIVermeire 120.30): Churchill-lions-Van Westen <20.001: RIO DTS-NLC 119.15); Goal- getters-Het Bonte Hert 2 (20.00); Broodje Ben-Fabricom <20.45). OOSTBURG Het college van b en w van Oostburg wil doorgaan met plan nen om nieuwe vakantiewoningen langs de West-Zeeuws-Vlaamse kust te bouwen. De conclusies van het on derzoek van het Nationaal Research Instituut voor Toerisme en Recreatie (NRIT) zijn voor het college geen re den om pas op de plaats te maken met de bouw van vakantiewoningen. Dit bleek woensdag tijdens de vergade ring van de raadscommissie voor openbare werken. Het collegestandpunt wordt gedeeld door de fractie van het CDA en de meerderheid van de VVD. Het NRIT onderzocht de effecten van de explo sieve groei van vakantiewoningen en -appartementen, die zich de laatste ja ren heeft voltrokken. Het instituut kwam tot de conclusie dat er nog maar weinig ruimte is voor uitbreiding in de ze sector. Met name door de concur rentie van andere kuststreken in Ne derland kan er nog vraag zijn naar en kele tientallen woningen. De vraag naar de mogelijkheden voor uitbreiding van de vakantiewoningen en -appartementen is actueel nu er een plan aan het gemeentebestuur is voor gelegd voor de bouw van een kuuroord in Cadzand-Bad. Om dit plan finan cieel mogelijk te maken moet het ge koppeld worden aan de bouw en ver- TERNEUZEN - Het Filmhuis in het Zuidlandtheater in Terneuzen is door omstandigheden gedwongen het pro gramma van vanavond (donderdag) te wijzigen. Aanvankelijk was het de be doeling de film 'Mona Lisa' te draaien. In plaats daarvan vertoont het Film huis 'Storia di Piera' van Marco Ferre- ri, met Hanna Schygula en Isabelle Huppert in de hoofdrollen. De film be gint om 20.00 uur. LAMSWAARDE - In café De Lamso ren in Lamswaarde werd een kaarting gehouden waaraan 114 personen deel namen. Uitslag: 1 J. v. d. Ende, Hulst; 2 mw. Van Kerkhoven. Hulst; 3 mw. v. Dorselaer, Kloosterzande; 4 K. Kaijser, Hulst; 5 A. de Cock. Hulst. Uitslagjokeren: 1R. van de Vel de. Kloosterzande; 2 A. Dierikx, Lamswaar de; 3 mw. De Beer, Axel; 4 mw. Verschuren, Kloosterzande: 5 mw. Ketting. Terneuzen. HULST - De r.-k. Bond voor Ouderen in Hulst hield een kaarting in het be jaardencentrum De Blaauwe Hoeve, waaraan 72 personen deelnamen. Uitslag: 1 A. Esseling, Hulst; 2 mw. Boone, Hulst; 3 mw. v. d. Hemel, Axel; 4 R. Steel, Hulst; 5 B. de Burger. Graauw. TERHOLE - In café de Kroon in Ter hole werd een kaarting gehouden waaraan 18 personen deelnamen. Uitslag: 1 J. v. d. Ende. Hulst; 2 G. v. d. Ac ker. Terhole; 3 R. Roovers, Hulst. KLOOSTERZANDE - In café De Rei zende Man in Kloosterzande werd een kaarting gehouden waaraan 74 perso nen deelnamen. Uitslag: 1 H. Scherders. Kloosterzande; 2 A. de Koster, Graauw: 3 F. Moreus. Klooster zande: 4 J. Maas. Kloosterzande; 5 E. de Bakker, Graauw. CLINGE - Harmonie Weldoen voor Vermaak in Clinge hield in de Trouba dour een kaarting waaraan 61 perso nen deelnamen. Uitslag: 1 G. van Roeijen; 2 D. v. d. Bergen; 3 L. de Smet. Vrijdag wordt in Eede het Zeeuws clubkampioenschap 1988 gehouden bij mevrouw De Geeter. Er nemen zes clubs aan de wedstrijden deel. De aan vang is 18.30 uur. De uitslag: 1 S. Mussche, 2 P. de Poorter; 3 L. de Paepe; 4 J. Mussche; 5 P. Ghijs. Zondag wordt een seriebolling gehouden, die om 13.30 uur begint.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 24