Ook 's nachts taxi's in Z-Vlaanderen Hontenisse moet haast met opruimen havenslib maken Drie corporaties achter eisen van Wonen voor Ouderen in Vlissingen „Ik ben geen loketje waar je aangifte kunt doen..." PZC/ provincie Lokatiekeuaï woonwagens) Oostburg valt slecht i BIJ OSSENI Oostburg ruimt bunkers op sportveld op L Verkaveling Nog geen nieuwe voorzitter voor muziekvereniging uit Sint-Jansteen NIEUWE REGELING VAN KRACHT GEDEPUTEERDE TIJDENS WERKBEZOEK: Uitslag MELDPUNT VOOR TE INTIEME AMBTENAREN: Gezichtshoek 3 Geen begrip Landbouwprodul 57e gebruiken buiten I de voedingssectorjtra DONDERDAG 7 JANUARI 1988 IDE Bedrijf wil toch bouw windmolens OSSENISSE - Het windmolenbedrijf Berewoudenergie b v uit Veenendaal wil het windmolen project bij Ossenisse toch doorzetten ook al is de gevraagde toestemming voor plaatsing van de molens aan de buitendijk bij Knuitershoek niet verleend. Volgens het bedrijf komt de financie ring van het project niet in gevaar, indien een aantal molens verder in het binnenland moet worden neergezet. Het Waterschap Hulster Ambacht heeft het Veenendaalse bedrijf geen ontheffing willen geven van de regel, die bebouwing binnen een zone van 30 meter van een buitendijk verbiedt. Het bedrijf had in een brief van novem ber aangedrongen op ontheffing van de 30 meternorm. aangezien dit de kos ten van het windmolenproject aan merkelijk zou drukken. Berewoud energie vreesde extra investeringen te moeten doen voor de aanleg van toe gangswegen en kabels naar de verder landinwaarts gelegen lokaties. Naar verwachting zullen deze kosten ten minste tienduizend gulden bedragen. Het windmolenbedrijf heeft op dit mo ment twee lokaties op het oog voor de plaatsing van de windmolens. Het is de bedoeling, dat 10 molens worden neergezet buiten de 30 meterzone bij Knuitershoek. Op een meer zuidelijk gelegen terrein bij de Ser. Arendspol der zullen nog eens 13 molens moeten verrijzen. Enkele weken geleden bracht een delegatie van het windmo lenbedrijf een bezoek aan de grondei genaren van de uitverkoren percelen om te onderhandelen over de financië le vergoeding voor plaatsing van de molens op hun eigendom. Beide lokaties stellen het bedrijf nog voor enkele problemen. Het doorgaan van de bouw van de windmolens bij Knuitershoek is nog afhankelijk van de resultaten van de op handen zijnde ruilverkaveling in het gebied. Om tot plaatsing van de molens in de berm van de binnendijk bij de Ser. Aren- spolder te kunnen overgaan, moet eerst overleg worden gevoerd met het Waterschap. Binnenkort vindt een ge sprek plaats met het waterschap, dat toestemming zal worden gevraagd SINT-JANSTEEN De muziekver eniging Sint Jan uit Sint-Jansteen is er nog steeds niet in geslaagd een op volger te vinden voor de scheidende voorzitter Carel van Hecke. Na het be kend worden van het voorgenomen aftreden van Van Hecke zijn er nog geen spontane reacties gekomen van inwoners uit Sint-Jansteen en omge ving, om zich kandidaat te stellen voor de vacature. Secretaris Werner Weemaes van Sint Jan vindt dit een jammerlijke zaak. Weemaes: „Tijdens de ledenvergade ring op 26 januari zal onze voorzitter voor de laatste keer de hamer hante ren. Hij heeft dan twaalf jaar aan het roer gestaan en vindt het tijd worden dat een ander zijn plaats inneemt. De voorzitter verlaat geen zinkend schip, want het gaat Sint J an op muzikaal ge bied beter dan ooit. Onlangs werd in het gemeenschapscentrum Den Dul- laert in Hulst tijdens concertwedstrij den voor harmonie en fanfare nog een eerste prijs behaald met promotie naar de afdeling uitmuntendheid. Bo vendien kreeg de muziekvereniging de erebeker van de gemeente Hulst van wege het hoogst aantal gescoorde pun ten over de gehele wedstrijddag". Als bekroning op dit succes viel er bij de secretaris een uitnodiging in de bus om zondag 24 januari deel te nemen aan de landelijke kampioenswedstrij den in Doetinchem. Weemaes zou het erg op prijs stellen als de nieuwe voor zitter, net als Van Hecke, buiten het ei gen ledenbestand werd gevonden. „Niet dat een muzikant ongeschikt zou zijn voor deze functie, maar zijn in breng richt zich waarschijnlijk meer op het muzikale gebied. Hiervoor heb ben we echter al een goede dirigent. We zoeken meer iemand die de zakelij ke belangen van de vereniging in het oog kan houden en behartigen". OOSTBURG - De gemeente Oostburg heeft van de directie volkshuisvesting toestemming gekregen om nog enkele bunkers in het dorp Oostburg op te rui men. Het gaat om de bunkers op het sportveld van het scholenge meenschap Het Zwin, bij het in dustrieterrein en bij een tanksta tion aan de rand van Oostburg. Wethouder A. de Feijter deelde dit woensdag mee in de raads commissie openbare werken. Het zijn de laatste bunkers die gesloopt mogen worden. De res terende verdedigingsbouwsels van de Duitse bezetter uit de tweede wereldoorlog moeten blij ven waar ze zijn. „Er blijven nog veel te veel over", zei De Feijter. „Volkshuisvesting heeft de laat ste jaren de criteria wat ver ruimd, maar er wordt nu een punt achter gezet. We kunnen dus ook niks doen aan de bun kers die nog op grond van parti culieren staan." D T-fractievoorzitter I. de Hul- lu betreurde het besluit van volkshuisvesting om in het ver volg geen toestemming meer te geven voor het opruimen van bunkers. „Het is een onredelijke gang van zaken. De mensen die ze op hun grond hebben blijven er veel last van ondervinden." voor de bouw van de molens binnen een afstand van 30 meter van de West- dijk in de Ser. Arendspolder. H. Sluimer van Berewoudenergie b v heeft goede hoop op een goede afloop van het gesprek met het waterschap, aangezien de bezwaren tegen bebou wing aan de dijk bij Knuitershoek niet gelden voor de lokatie aan de Ser. Arendspolder. „De westdijk in de Ser. Arendspolder is een binnendijk en geen primaire waterkering, zoals de Zeedijk bij Knuitershoek. Bovendien willen we niet op de dijk zelf bouwen, maar in de berm." Sluimer kan zich de bedenkingen van het waterschap tegen bebouwing van een buitendijk goed voorstellen. „In dien het waterschap ons toestemming zou verlenen, wordt ongewild een pre cedent geschapen. „Waarom mag een windmolenbedrijf wel aan de dijk bou wen en een ander niet?", zullen men sen zeggen. Een veel belangrijker ar gument van het waterschap was ech ter, dat een toekomstige verzwaring van de dijk bemoeilijkt wordt, indien daar al windmolens staan. Wat dit laatste betreft, kan ik wel begrip op brengen voor de negatieve beschik king van het waterschap." De woordvoerder van het windmolen bedrijf blijft bij zijn standpunt, dat een buitendijk niet wordt ondermijnd door de plaatsing van windmolens. „Het is aantoonbaar, dat de molens de dijk zeker niet zullen verzwakken." Bij het waterschap bestaat nog ernstige twijfel over de juistheid van deze ver onderstelling. Volgens dijkgraaf baron K. J. A. Collot d'Escury bestaat er nog onvoldoende informatie over de in vloed van de molens op de kwaliteit van de dijk. „Daarover zou eerst nader onderzoek moeten plaatsvinden. Ik kan zo niet beoordelen of daardoor de dijk zou worden versterkt of ver zwakt." Het verzoek van het windmolenbedrijf voor ontheffing van de 30 meternorm stuitte volgens de dijkgraaf op gelden de bepalingen voor de bescherming van de dijken. Om dezelfde reden zou ook de provincie niet akkoord kunnen gaan met de wensen van het windmo lenbedrijf. „De bevoegdheid in deze ligt in feite niet bij het waterschap, maar bij gedeputeerde staten. Maar de provincie kennende zal ze het beleid van het waterschap ongetwijfeld vol gen. We beschouwen het onderhoud van de Zeedijk als een groot goed en willen de ellende uit het verleden graag voorkomen." De dijkgraaf verwacht niet, dat het verzoek van het windmolenbedrijf voor plaatsing van molens aan de bin nendijk van de Ser. Arenspolder eveneens zal vastlopen op bezwaren van het waterschap. „De bebouwing van een buitendijk brengt ons in de problemen wanneer deze dijk moet worden verzwaard. Ik verwacht ech ter geen moeilijkheden bij de plaat sing van windmolens aan een binnen dijk. Maar daarover zullen we natuur lijk eerst met Berewoud moeten pra ten." TERNEUZEN - Wie in Zeeuwsch- Vlaanderen 's nachts van een taxi ge bruik wil maken wordt voortaan sneller geholpen. Alle taxi-bedrijven zijn nu verplicht ook 's nachts te gaan rijden. Vele bedrijven in Zeeuwsch- Vlaanderen lieten het in het verleden in de kleine uurtjes afweten. Volgens secretaris L. Boone van de Vereniging van Taxi-Ondernemingen in Zeeuwsch-Vlaanderen is dat één van de positieve resultaten van de nieuwe provinciale regeling van het taxi-ver voer. Met name de horeca in de Nieuwstraat heeft, in het najaar van 1987, klachten geuit over het lange wachten op taxi's. „Ik kan me dat wel voorstellen, dat je een lastige klant a la minute kwijt wil raken", aldus Boone die tevens direc teur is van de Taxicentrale Terneuzen, „en het komt wel eens voor dat men sen een kwartiertje of twintig minuten moeten wachten. Er zijn jaren geweest dat de Taxicentrale voor heel Zeeuwsch-Vlaanderen moest rijden omdat de collega-taxi-ondernemingen 's nachts niet wilden werken. Het voor deel voor de klanten in de Nieuwstraat is dat er nu meer wagens beschikbaar komen. Als iedereen eraan meewerkt zal het een stuk beter worden". Aanvankelijk waren de Zeeuws- Vlaamse taxi-ondernemingen zeer be ducht voor de nieuwe regeling die door het ministerie van Verkeer en Water staat ook aan Zeeland werd opgelegd. Het provinciebestuur moest van heel Zeeland één vervoersgebied maken, met een uniforme taxi-regeling. Die re geling trad per 1 januari jongstleden in werking. Alle wagens moeten van een taximeter worden voorzien en herken baar worden als taxi door middel van een bord op het dak. In Zeeuwsch- Vlaanderen wordt zonder bord en ook zonder meter gereden. Afstanden be rekent de chauffeur aan de hand van een kilometer-tabel. Volgens Boone duurt het nog zeker vijf tot zes maan den voor de regels definitief van kracht worden en de meters worden inge bouwd. Er moeten eerst nog prijsaf spraken worden gemaakt met de taxi ondernemingen in de rest van Zee land. Hij erkent dat een taxirit in Zeeuwsch-Vlaanderen op dit moment enkele centen per kilometer duurder is dan een rit aan de overkant, althans volgens de tabel. „Maar in de praktijk maakt dat niets uit. Wij rekenen nooit iets extra's als we voor een brug of voor stoplichten moeten wachten, of wan neer een klant onderweg nog even een boodschap wil doen. Terwijl een taxi meter dan gewoon doorloopt". Met de taxibedrijven aan de overkant is al wel de afspraak gemaakt dat ze elkaar aan weerszijden van de Westerschelde niet beconcurreren. Boone: „Vanuit Goes zullen ze op slappe dagen niet op het veerplein in Perkpolder gaan staan en wij gaan niet bij het station van Goes klanten oppikken". Gedeputeerde mevrouw G. de Vries-Hommes nam tijdens haar bezoek aan de gemeente Hontenisse, in gezelschap van burgemeester mr.A.A. L.G.M. Kessen (links), ook een kijkje in het te restaureren pand aan het Hof te Zande- plein, dat het toekomstige gemeentehuis moet worden. KLOOSTERZANDE - De gemeente Hontenisse moet vaart zetten ach ter de opruiming van het verontrei nigde havenslib van Walsoorden, indien ze de kosten van de sane ringsoperatie niet met vier ton wil laten oplopen. Door een op handen zijnde regeling van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Maatschappelijk werk (VROM) dreigt de slepende kwestie van het giftige slib de gemeente geen drie maar zeven ton te kosten. De gemeente Hontenisse kreeg de onheilstijding dinsdag te horen van gedeputeerde mevrouw G. de Vries- Hommes, die een werkbezoek aan Hontenisse bracht. Tijdens een ge- dachtenwisseling over het baggers lib, dat nu al een jaar ligt opgeslagen op een terrein bij de haven van Wal soorden, maakte de gedeputeerde melding van de plannen van de over heid. Volgens mevrouw De Vries- Hommes zal het ministerie nog deze zomer komen met een nieuwe rege ling, die strengere eisen stelt aan de verwerking van verontreinigde bag gerspecie. Het ministerie van VROM zou de op slag van verontreinigde gronden op stortplaatsen snel aan banden wil len leggen. In plaats daarvan zouden gemeenten moeten worden ver plicht om het giftige materiaal, dat nu nog op allerlei terreinen opgesla gen ligt in afwachting van vervoer naar een stortplaats, te zuiveren. De kosten van schoonmaak van ver vuilde grond liggen veel hoger dan de afvoer ervan naar de daarvoor aangewezen stortplaatsen. Wethouder J. E. M. Joossen van Mi lieuzaken zegt „geschrokken" te zijn van het onwelkome bericht van de gedeputeerde. „We zijn er steeds vanuit gegaan, dat deze hele opera tie ons niet meer dan drie ton zou gaan kosten voor opslag en afvoer van het slib. Zoals het er nu naar uit ziet, zal dit bedrag straks meer dan worden verdubbeld." Volgens de wethouder moet de ge meente in staat worden geacht het slib op te ruimen voor de nieuwe re geling van kracht wordt. Op dit mo ment wordt nog gewacht op de uit slag van de laatste monsters, die van het opgeslagen slib werden ge nomen. Indien de verontreinigings graad van het slib binnen aan vaardbare grenzen blijkt te liggen, hoeft het slib niet te worden afge-, voerd naar een stortplaaats maar kan het zonder wettelijke bezwaren op land worden verspreid. Wethouder Joossen heeft uit het ge sprek met mevrouw De Vries-Hom mes het vertrouwen gekregen, dat de gemeente niet als enige zal hoe ven op te draaien voor de kosten van de gifaffaire. „Het rijk heeft 40 mil joen uitgetrokken voor de oprui ming van verontreinigde onderwa terbodems. De verdeling van die gel den blijkt geen zaak van de provin cie te zijn, zoals onze gemeente altijd heeft verondersteld, maar ligt bij rijkswaterstaat. Gelukkig heeft de gedeputeerde beloofd daar een goed woordje voor ons te doen." Mevrouw De Vries-Hommes nam woensdag tijdens haar werkbezoek ook een kijkje bij de eerste werk zaamheden aan de verbouwing van het pand Hof te Zandeplein, dat is voorbestemd als toekomstig stad huis van de gemeente. Ook bracht de gedeputeerde een bezoek aan Os senisse om zich op de hoogte te stel len van de plannen voor het daar te vestigen windmolenpark. VLISSINGEN Alle vier de aangeschreven woningcor poraties hebben inmiddels gereageerd op het globaal pro gramma van eisen van de Vlissingse werkgroep Wonen voor Ouderen. In de brief werd voorgesteld nieuwe woon- mogelijkheden voor ouderen te realiseren in de Schelde- stad. De Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisves ting (VVV) liet weten geen plannen te hebben woningen in Vlissingen te bouwen. De overige drie reageerden positie ver. De werkgroep dacht aan de bouw van een serviceflat en/of atriumwoningen (bebouwing rond een binnentuin) die aan bepaalde wensen aangepast zouden moeten worden. Een enquête bracht aan het licht dat de meeste vijftig-plussers de voorkeur gaven aan een serviceflat en aanleunwonin gen. Bij deze keuze kan echter de onbekendheid van het begrip 'atriumwoning' meegespeeld hebben. De Woning stichting Walcheren (WSW) schreef terug de bouw en het beheer van een serviceflat niet tot haar taak te rekenen. Bij r X MIDDELBURG - Ze heeft zich vooral verbaasd over de reacties van buiten het stadhuis. Eén krant suggereerde zelfs, dat Middelburgse ambtenaren op hun werk niet meer over seks zou den mogen praten op straffe van aan gifte bij het meldpunt voor ongewen ste intimiteiten. „Zo zit het niet", stelt Janny Kluiver, bedrijfsmaatschappelijk werkster bij de gemeente Middelburg, nieuwsja- gers en collega's gerust. „Ik heb nu ook tot taak om naar mensen met proble men in de werk- of privésfeer te luiste ren. Dan kan dit soort zaken eveneens ter sprake worden gebracht". Als kersvers meldpunt voor gemeente- personeel met klachten over al te op dringerige collega's hoefde ze nog geen overuren te maken. Sterker nog: sinds Janny in oktober '84 in dienst trad, kwam haar geen enkele klacht over ongewenste intimiteit ter ore. Middelburg dankt het meldpunt dan ook niet aan een opvallende toename van het aantal amtenaren dat zijn han den niet thuis kan houden of onver wijld zijn mond moet spoelen, maar aan de coördinatiecommissie, die het Bedrijfsmaatschappelijk werkster Janny Kluiver van de gemeente Mid delburg... „Wat ervaart iemand als hin derlijk?" emancipatiebeleid en de uitvoering van de gemeentelijke emancipatieno ta bewaakt. Het gaat volgens secreta ris Wim Wisse om een stukje maat schappelijke ontwikkeling, dat zich ook voordoet bij andere overheids diensten en in het bedrijfsleven, waar meer dan vroeger over seksueel getin te hinder op de werkvloer wordt ge praat. Janny Kluiver: „Door duidelijk te ma ken dat mensen in voorkomende ge vallen bij mij terechtkunnen, benade ren we de zaak vanuit een andere ge zichtshoek en vestigen we nog eens de aandacht op die mogelijkheid. In sommige publicaties is de indruk ge wekt, dat ik achter een loketje sta, waar je aangifte kunt doen als je wordt lastig gevallen. Maar zo werk ik niet. In de praktijk ligt zoiets heel genuanceerd. Wat je onder ongewen ste intimiteit moet verstaan verschilt van geval tot geval. Het gaat om de vraag: wat ervaart iemand als hinder lijk?" Bij de 700 Middelburgse ambtenaren (voor het merendeel mannen en nogal wat vrouwen in deeltijdbanen en lage re ambtelijke rangen) heeft de aankon diging van het meldpunt in het decem bernummer van hun personeelsblad „De Praetpaole" nauwelijks reacties gewekt. Een enkeling informeerde bij Janny Kluiver naar de achtergronden. Verrast was ze wél door de belangstel ling van een aantal kranten en ze voelt dan ook niets voor een suggestieve fo to bij het bordje „Hier melden" of tus sen nijver typende collega's op een se cretarie-afdeling. Nuchter: „Middel burg mag in Zeeland misschien dan de eerste gemeente zijn met een officieel meldpunt, andere plaatsen hebben net als wij bedrijfsmaatschappelijk werk, dat dit soort zaken behandelt. Steden elders in het land kennen een klachtenprocedure of zelfs een officiële klachtencommissie. Ook in het perio diek overleg van bedrijfsmaatschap pelijk werkenden uit Zeeland en West- Brabant hebben we het regelmatig over dit soort zaken. Voor mij was het allemaal dus niet zo opzienbarend, al gaat de term gesneden koek misschien wat ver. Want ik neem dit onderdeel van m'n werk wél serieus". „De Praetpaole" zal het komende jaar regelmatig aandacht vragen voor het het meldpunt. Afhankelijk van de reacties beslist de gemeente of er een officiële klachtenregeling voor onge wenste intimiteit moet komen. Te de andere woonvormen plaatste zij een aantal vraagte kens, maar de stichting wil wel nader overleg daarover. Wo ningbouwvereniging Basco zou ook graag verder willen praten en voegde daaraan toe mede in verband met de toe nemende vergrijzing positief te staan tegenover het plan woningen voor ouderen te creëren. De Humanistische Stichting voor Huisvesting van Bejaarden (HSHB) ging be houdens een aantal kanttekeningen akkoord met het door de werkgroep opgestelde globaal programma van eisen. De technische commissie van de werkgroep Wonen voor Ouderen buigt zich één dezer weken over de drie reacties, want VW heeft zichz^Jf met haar antwoord buiten spel ge plaatst. Deze commissie brengt in een plenaire vergadering van de werkgroep advies uit. Aan de hand daarvan zal be keken worden of er gesprekken met de versóhillende wo ningcorporaties plaats moeten vinden of dat er op grond van deze reacties al een keuze gemaakt kan worden met welke corporatie de werkgroep verder in zee gaat. OOSTBURG Het OostburgsX ge van b en w krijgt geen steui zijn keuze voor twee woonw katies in Oostburg en Bresken] werd woensdag duidelijk tijde vergadering van de raadscon planologie. De commissie adv voor Breskens een lokatie aan lepoldersedijk. CDA, VVD en Di viseerden voor Oostburg de iW dam, terwijl de PvdA de Phi atie (hoek Grote Beer) voorstelde. Begin deze week maakte hetfl bekend, dat het terugkwam »ra1 aanvankelijk voorstel om aan ft Hogendijk in Oostburg een v/(J gencentrum te maken. In plaat: van wilde het college terreinen] Tragel in Oostburg en bij de theek in Breskens aanwijzer! woonwagencentra. ide De keuze van het college riep op. In de raad, maar ook bij del bewoners van beide terreinen, genwoordigers van die buurtbe] maakten hun bezwaren dinsdi delijk in de commissievergai Een woordvoerster van de be® van de Schorpioen voerde tal gumenten aan in een poging oi ien geschiktheid van het terrein en Tragel aan te tonen. )pe Een greep uit de lijst: waarde dering van de omliggende wcr.® het terrein nodigt uit om gebr® worden als opslagplaats van rakken (iets wat de gemeente, iet voorkomen); het terrein ligt gen, waardoor sociale control PP gelijk wordt; het gevaar van ruaT kinderen van de scholengemet it in de buurt is niet denkbeeldi re. agressieve honden die woonw woners plegen te hebben kur deren verwonden. d Een woordvoerder van de Brei wijk Ghistelkerke, waar de j theek is gelegen, voerde eveneeJ nomische argumenten aan. Hij het bovendien merkwaardig dal katie bij Papendrecht vanwegej hinder was afgewezen, terwijl oj katie bij de bibliotheek ook geli der zal zijn, namelijk van een oi briek die als opslagruimte in g is. Hij voorzag ten slotte grote; men bij de afbakening van tuil het woonwagencentrum. H. Lippens van het CDA ma: ,;g zwaar tegen de provinciale dv voor februari met de lokatielS op de proppen te komen. teerde staten hebben duidelijH enkel begrip voor de moeilijkl bij een lokatiekeuze. Door dieM wordt een verantwoorde aft™ vrijwel onmogelijk. Je kunt tuaties krijgen als in Aardt| waar een centrum op een tot; keerde lokatie komt. Bovenduiyj van de zijde van de woonwagen® ners niet veel belangstelling, f behoefte er niet is, dan is de h, arn niet nodig." H Niettemin maakte Lippens eei; *m en wel voor de GolepoldersediiT dat deze in de buurt ligt van H drecht, een lokatie die bij de wel genbewoners de voorkeur heeft.B terrein aan de Verlengde Groti (hoek Boomkreekweg). Omdat® Hogendijk in Oostburg om oncii— ke redenen door het college w;s 01 voerd (wethouder A. de Feijter® deze beslissing niet toelichten),® VVD en D T zich bij de kei;:sl" het CDA aan. Jx' J. van de Ree-Slabbekoorn (pvdB bezwaar tegen alle mogelijke lol die het college opsomde. „Ze ligi lemaal aan de rand van de dorpel zijn uitvluchten van het collej niet aan een werkelijke integral de woonwagenbewoners te bei Die angst is kennelijk ingegevei de discussies die ontstaan als eei tie in de buurt van een wijk konl blijkt ook nu wel weer. Woonwa] woners hebben echter recht op de behandeling als andere int van onze gemeente." j I Ze wees de lokatie bij de bibliorM Breskens af, omdat dat nu een' is met openbaar groen. „Dasfcg nooit van z'n leven woning .^e men. Dan kan er ook geen woon .^g centrum komen." Ze aanvaard^ Golepoldersedijk als alternating. Papendrecht en vond dat de Pi| weg (hoek Grote Beer) in Oostbi meest geschikt was. „Dat is een'! waar ook woningbouw zou kur.rj GOES - De landbouw kan alleei gezond worden gemaakt landbouwprodukten ook buit^ voedingssector worden gebrul] verwerking van graan tot eth; daarbij een van de mogelijk:^ Ethanol kan aan benzine word(| gevoegd. Daardoor worden de uil gassen schoner. Op die manier den niet alleen de graanover uu bestreden, maar ook de verzurirjl het milieu door het autoverkee:,rf I Een en ander zei voorzitter J. jg van de akkerbouwcommisie v Zuidelijke Landbouw Maatscl (ZLM) deze week tijdens de ho stuursvergadering van de boereij nisatie. Hij sprak er zijn verbazini uit dat binnen de Europese Gel schap nog geen begin is gemaal] de winning van ethanol uit gr i verkopen het graan tegen elkep™ de wereldmarkt", betoogde hij om wordt het dan niet ingezet* bio-ethanol produktie?" Hij voi_ onbegrijpelijk dat de vervat °rd' van bio-ethanol op politiek voor de eerstkomende jaren c: *50" lijk is gemaakt. s T Het ZLM-bestuur zal het nu r. h van landbouw en visserij er in e ,d. op wijzen dat het zeer onredelijkjke veehouders die geen opvolger hiht of die ouder zijn dan 55 jaar. 8*- dat ze grote investeringen doet® bouw van mestopslagplaatsen.rde mee is al snel een bedrag van 5l 80. 100.000 gulden gemoeid. isi Collot d'Escury

Provinciale Zeeuwse Courant | 1988 | | pagina 16