het jaar in nederland De schrijver Simon Carmiggelt is in de nacht van zondag 30 novem ber op maandag 1 december overleden. Hij is 74 jaar geworden. Car miggelt kreeg grote bekendheid door zijn dagelijkse 'Kronkel' in Het Parool. Socialistisch staatsman Joop den Uyl is donderdag 24 december op 68-jarige leeftijd overleden. De oud- PvdA-leider was al geruime tijd ziek. In binnen- en buitenland is met grote verslagenheid gereageerd op de dood van Den Uyl. Minister Deetman van onderwijs beleefde 16 december de moeilijkste dag van zijn ambtelijke loopbaan, toen de Tweede kamer hem het vuur na aan de schenen legde vanwege de met veel moeilijkheden gepaarde uitvoering van de nieuwe Wet op de Studiefinanciering. Koningin Beatrix werd in augustus tijdens haar vakantie in Zuid-Frankrijk geveld door hersenvliesont steking. Zij werd voor behandeling opgenomen in het Haagse Bronovo-ziekenhuis. Het was lange tijd onzeker of zij de Troonrede kon uitspreken. De koningin herstselde echter zo voorspoedigdat zij op Prinsjesdag in de Ridderzaal kon verschijnen. Vele bloemstukken werden voor de zieke koninging afge leverd bij Paleis Huis ten Bosch. Enkele honderden joodse demonstranten hebben vorige maand voor het Rotterdamse theater De Lan taarn geprotesteerd tegen de opvoering het toneelstuk 'Het vuil, de stad en de dood' van Rainer Werner Fassbinder. De demonstranten vonden het toneelstuk antisemitisch. De directie van de Amsterdamse toneelschool besloot uiteindelijk de openbare uitvoeringen van het omstreden toneelstuk af te gelasten. Klaas de Jonge arriveerde 8 september op Schiphol, na een twee jaar durend gedwongen verblijf in de Nederlandse ambassade in Pretoria. De Zuidafrikaanse autoriteiten hielden hem daar vast op beschul diging van terroristische activiteiten voor de verboden bevrijdingsbeweging ANC. Door een internatio nale vierhoeksruil van gevangenen kwam er een einde aan. Ahold-topman Gerrit Jan Heijn werd 114 dagen geleden ontvoerd. Deze langste ontvoeringszaak in de Nederlandse geschiedenis bleef in 1987 éen van de meest overheersende gebeurtenissen. In Den Haag kwam het op 26 oktober tot de grootste demonstratie van Nederlandse politiemensen uit de geschiedenis. Niet minder dan veertienduizend politiemannen en -vrouwen togen naar het Binnen hof om uiting te geven aan de ongenoegens over de bezuinigingsplan nen van het kabinet. (mm kjo DONDERDAG 31 DECEMBER 1981 Familie en vrienden zwaaien bemanning sleden van de de Nederlandse mijnenjagers Maassluis en Hellevoetsluis uit. Op 18 september ver trokken de marineschepen naar de Golf om te helpen bij het veilig maken en houden van de internationale vaarroutes in dit oorlogsgebied. i

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 44