Raad Arnemuiden wil ook sociaal rechercheur Opvanghuis Arnemuiden weer vragen op roept Rijk geeft 6,4 ton voor herstel St. Baafskerk Postkantoor Vrouwenpolder volgend jaar mischien dicht Milieu-cursus risico's bij huis MAGNETTI MODE SLUIT 1987 AF ALLE MANTELS HALVE PRIJS VdWouw AKTIE 87-88 PZC/streek Afscheid raad burgemeester Diepenhorst Videorecorder uit woning in Tholen gestolen nnaqnettf DINSDAG 29/12 WOENSDAG 30/12 DONDERDAG 31/12 Omdat Ook Oudjaar Vieren Een Persoonlijke Zaak Is. IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN R.E.C.^ BON/ Nu koopjes halen: OVEREENKOMST MET VLISSINGEN OVER CONSTRUCTIE PAND Veel blessures bij volleybaltoernooi MIDDELBURG Film - De video "Het Wereldbrein" van de Engelsman Peter Russell wordt vrijdag 8 januari vertoond in zaal 2 van de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kous- teensedijk. Peter Russell is de auteur van onder meer "The Awaking Earth" en "The Brain Book". In de film pro beert hij aan te tonen hoe de aarde een collectief, zelf-regulerend levend orga nisme is. Aan de hand van het werk van filosofen en mystici voorspelt hij een enorme sprong voorwaarts voor de mensheid. De organisatie van de bij eenkomst is in handen van de school voor spirituele communicatie en We reld Goede Wil. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Wijs beleid DRIEWEGEN Nieuwjaarsreceptie De Oud papier Zaterdag 2 januari 1988 houdt de sportvereniging Driewe gen (SVD) een inzameling van oud pa pier en lompen in Driewegen en Elle- woutsdijk. De inzameling begint 's morgens om 9.00 uur. De opbrengst wordt besteed aan de diverse activitei ten van de vereniging. Traag mode WERVING PUBLICITEIT C0MPUTER- CURSUS FINANCIËN JA DOKTER, NEE DOKTER STUDIEKRING MEER ZELF VERTROUWEN MENS WAAROM LEEF JE? KORTINQXjJ DINSDAG 29 DECEMBER 1987 b! ARNEMUIDEN - De gemeenteraad van Arnemuiden was het maandag unaniem eens met het voorstel van b en w een overeenkomst aan te gaan met de gemeente Vlissingen, waar door Arnemuiden gebruik kan maken van de diensten van de twee sociaal rechercheurs daar. De overeenkomst is geldig tot eind 1989 en inschakelen van de sociaal recherche zal de ge meente niets extra's kosten. Het rijk betaalt de kosten via een speciale re geling. die onlangs van kracht werd, waardoor kleine gemeenten zich aan kunnen sluiten bij grotere op het ge bied van de sociaal recherche. Burgemeester M. Markusse, deelde de raad mee. dat de Vlissingse sociaal re cherche ook al ingezet is in het dorp voor het onderzoeken van "een geval letje". J. Siereveld (RPF) wilde weten of dat de gemeente geen extra geld kost. Markusse ontkende dat en zei dat het binnen de overeenkomst gere geld kan worden. „U hebt dus al een tiefhemer R. Creemers had zich gepre senteerd als ex-homofiel, die van sek suele ge-aardheid veranderde na zijn bekering tot het christelijke geloof. Hij schreef daar onder meer een boek over. ARNEMUIDEN - Het christelijke op vanghuis van de Stichting Een Nieu we Schepping vormde maandag op nieuw stof tot vragen in de gemeente raad van Arnemuiden. Dit keer be troffen die vragen niet de inhoudelij ke kant van het project, maar was het de constructie van het al ver gevor derde gebouw, die de gemoederen in beweging bracht. „Ik heb geruchten gehoord dat het pand zo slecht zou zijn, dat het eigen lijk onmiddellijk weer afgebroken zou moeten worden", zei PvdA-raadslid B. de Reu. Burgemeester M. Markusse wilde niet veel over het huis kwijt. Hij zei in antwoord op de opmerkingen van De Reu wel, dat het in ieder geval niet zo slecht met het pand gesteld is, als het raadslid gehoord had. Markusse wilde nog niet op de zaak in gaan. omdat b en w nog twee rappor ten verwachten van een ambtenaar van bouw- en woningtoezicht en van de welstandscommissie. Het college heeft die instanties ingeschakeld naar aanleiding van geruchten over de con structie van het pand, waar veel vrij willigers aan meebouwen. Wanneer die rapporten uitgebracht zijn, wordt verder gekeken of maatregelen nodig zijn. Het huis van Een Nieuwe Schepping heeft de afgelopen jaren al voor veel beroering gezorgd in het dorp, met na me toen de plannen van de stichting pas bekend werden. De bedoeling is dat het huis een speciaal opvangcen trum voor homofielen wordt. De initia- MIDDELBURG Een gebroken mid- denhandsbeentje, verstuikte enkels en nog meer van dat soort blessures kenmerkten het oliebollentoernooi, een evenement van volleybalclub De Kruitmolen in Middelburg, dat zon dag in sporthal De Kruitmolen voor de vijfde keer werd gehouden. Ehbo-er Marcel Vis had handen vol werk om de geblesseerden te helpen en indien nodig door te verwijzen naar het ziekenhuis. Ondanks de ongeval letjes had het toernooi een vlot en sportief verloop. Twaalf damesteams en vierentwintig herenformaties na men eraan deel. Bij de dames legde DVC De Abdij be slag op de eerste plaats en de wisselbe ker; in de 'sterke' afdeling bij de heren won Kruitmolen/Dauwendaele de wis seltrofee en Bachtenkomme/Atlanta werd eerste in de tweede afdeling bij de heren. Aan het eind van het toernooi reikten de toemooileiders, Jaap en Jo Ooms, de prijzen uit. De wisselbekers werden overhandigd door de schenkers Harry Verkaik en Janny en Kees Vader. Het echtpaar Vader had voor ieder teams voorts nog een kerstkrans en in de morgenuren waren er voor de liefheb bers oliebollen beschikbaar. De eindstand, dames: 1 DVC De Abdij, 2 Vat D1,3 Dauwendaele, 4 Davos '83, 5 Herstaco I, 6 De Springers, 7 Oostkapelle, 8 Middel burg Zuid, 9 Jong Ambon, 10 Herstaco II10, 11 Vat D n, 12 Marathom. Heren, eerste afdeling, 1 Kruitmolen/Dau wendaele, 2 Lucky Seven, 3 BMG, 4 Vat 1,5 't Zand 1,6 Tonny Leynse, 7 GM Sietske, 8 Vat n, 9 Oostkapelle 1,10 Surant, 11 Amor, 12 Si- bloco 5. Heren, tweede afdeling: 1 Bachtenkomme/ Atlanta, 2 't Zand H, 3 Maco I, 4 Stegink, 5 Biertap, 6 Gieterij Middelburg, 7 JBG, 8 Franken Machinefabriek, 9 Sibloco 6, 10 Oostkapelle n, 11 Maco II, 12 Kruitmolen. DOMBURG - Burgemeester P. A. D. H. Diepenhorst van Domburg neemt vrij dag 15 januari in een buitengewone raadsvergadering afscheid van zijn gemeente. Hij is benoemd tot eerste burger van het Utrechtse Maartens dijk. De raadsvergadering begint om 15.00 uur in kasteel Westhove. Na af loop van de vergadering wordt tot 17.00 uur een besloten receptie gehou den. voorschotje genomen", merkte Siere veld op. Verschillende raadsleden drongen er bij het college op aan voorzichtig te zijn bij de inzet van de rechercheurs. B. de Reu (pvda) sprak zijn tevredenheid uit over het feit dat de rechercheurs geen opsporingsbevoegdheid krijgen, maar slechts in actie komen wanneer ze door de gemeente worden ingescha keld. „We hebben geen behoefte aan ambtenaren die tandenborstels ko men controleren", zei hij. C. Marijs (sgp) wenste het college een "wijs beleid" toe bij het inschakelen van de rechercheurs. Hij zei te hopen dat er een preventieve werking uitgaat van het instellen van een sociaal re cherche. Markusse beloofde de raad op de hoogte te houden van de activitei ten van de sociaal recherche via korte verslagen over bijvoorbeeld het aantal keren dat de recherche nodig bleek in een jaar. Namen en adressen worden daarbij niet genoemd. De raad ging verder unaniem akkoord met een voorstel in de nieuwe gemeen telijke bouwverordening een aantal extra artikelen op te nemen. In tegen stelling tot de Vereniging van Neder landse Gemeenten, die een bepaalde modelverordening aanraadt, vinden b en w namelijk dat de bouw van schut tingen tot twee meter en lage gebouw tjes aan een vergunningplicht onder worpen moet blijven, om het aanzien van het dorp in de hand te kunnen houden. De raad was het daar volledig mee eens. Wel kwamen er kritische op merkingen over gebouwtjes en schut tingen waar wel vergunning voor is verleend, maar die toch niet zo fraai ogen. De raad stelde verder een krediet be schikbaar voor het bouwrijp maken van het eerste gedeelte van het be stemmingsplan Brakenburg II-Oost. Sportvereniging Driewegen (SVD) houdt haar Nieuwjaarsreceptie op za terdag 2 januari 1988, van 19.00 - 21.00 uur, in de instructieruimte van 't Durpsuus Driewegen. AARDENBURG - De rijksdienst Mo numentenzorg (van het ministerie van wvc) heeft een bedrag van 640.000 gulden beschikbaar gesteld voor de restauratie van het oostelijke deel van de St. Baafskerk in Aardenburg. In totaal zal de restauratie 806.000 gulden kosten. Naast het rijk subsi diëren de provincie met 80.000 gulden en de gemeente Aardenburg met 25.000 gulden. Over de overdracht van dit deel van de kerk, dat eigendom is van de kerkvoogdij van de Neder landse hervormde gemeente, aan de rijksgebouwendienst is nog altijd geen duidelijkheid. In totaal is er een subsidie van ruim 7,5 ton voor de restauratie van de St. Baafs. Het resterende bedrag moet de kerkvoogdij bij elkaar zien te krijgen. Voor een deel van die 50.000 gulden is een beroep gedaan op het Prins Bem- hardfonds en het nationaal comité zo- merpostzegels. Het ministerie heeft als voorwaarde voor de subsidie geëist dat de restauratie voor 1 april 1988 be gint en voor 31 december 1988 klaar moet zijn. De rijksgebouwendienst (RGB) is ei genaar van het westelijke deel van de kerk. De RGB is bereid het te restaure ren deel voor een symbolisch bedrag over te nemen. De kerkvoogdij zou dan verlost zijn van de hoge onderhouds- lasten, terwijl ze wel het gebruik van Het postkantoor in Vrouwenpolder met de filiaalhoudster. VROUWENPOLDER - Het postkantoor van Vrouwenpol der gaat volgend jaar mischien dicht. Vóór 1989 moeten alle kantoortjes waar minder dan 10.000 geldhandelingen worden gepleegd in principe opgeheven worden. Het is wel mogelijke ze dan te vervangen door een andere vorm van dienstverlening zoals een agentschap of een rijdend postkantoor. Op Walcheren worden verschillende kleinere dorpen via een rijdend postkantoor bediend. Wat er op Vrouwenpol der zal gebeuren is nog niet precies bekend. Het kantoor van Vrouwenpolder, dat nu met verschillende winter- en zomeropenstellingen draait, haalt rond de 8.000 geldhan delingen in het jaar. Er is één personeelslid werkzaam. Er zal in Vrouwenpolder wel iets voor het kantoor in de plaats komen, mocht het dicht gaan, bevestigt een woord voerder van de posterijen. Momenteel is één en ander nog in de overlegfase. Gesproken wordt er onder meer met de gemeente en met de plaatselijke VW. De beslissing over de toekomst van het kantoor in Vrouwenpolder wordt in de loop van volgend jaar genomen. de kerk behoudt. De kerkvoogdij heeft echter nog geen besluit genomen over de eventuele overdracht. In de gemeenteraad heeft dit enkele keren tot geïrriteerde opmerkingen geleid over de 'lakse en trage' opstel ling van de voogdij. De raad heeft de gemeentelijke subsidie ook afhanke lijk gemaakt van overdracht van de kerk van de RGB. Voorzitter van de kerkvoogdij, P. Hoste, wijt de trage be sluitvorming aan het vele overleg dat nodig is met andere instituten op an dere niveaus in de Nederlandse her vormde kerk. '„In feite zijn wij ook maar ondergeschikte. Het provinciale college van toezicht moet z'n goedkeu ring geven en dan moeten de mensen in Utrecht de zaak becijferen en er een advies over geven... Maar met de subsi die van het rijk hoop ik dat we verder kunnen." Het oostelijke gedeelte van de St. Baafs is in het midden van de 14de eeuw gebouwd. Het betreft een twee de uitbreiding van de oorspronkelijk kerk, die uit de 10de eeuw dateert. Dit oudste deel van de kerk is sinds de ja ren '50 eigendom van de RGB. De dienst werd eigenaar na een uitvoeri ge restauratie, die duurde van 1947 tot 1956. TERNEUZEN - De Zeeuwse Milieufe deratie (ZMF) begint dinsdag 16 fe bruari in Zeeuwsch-Vlaanderen de cursus 'Milieu Bij Huis'. Aan onder werpen komen ondermeer aan bod: Welk wasmiddel zal ik kopen? Waar kan ik mijn lege batterijen kwijt? Waar kan ik terecht als ik mi lieuklachten heb? Het milieu in en om het huis, wat kun je als burger zelf verbeteren? De ZMF wil met de cur sus antwoorden geven op veel vragen omtrent het milieu en de informatie aanreiken om de milieu-risico's dicht bij huis te kunnen beperken. Door middel van inleidingen, dia-se ries, discussies en spelen kan iedereen die het milieu in de eigen omgeving ter harte neemt, meer kennis opdoen. De informatie van de cursus is zeer prak tijkgericht. „Wij willen de mensen met informatie van buiten op de milieu problemen in de buurt wijzen. Het pro gramma van de cursus is zeer afwisse lend. Wij vragen van de deelnemers ook een actieve rol te spelen, bijvoor beeld in huiswerkvragen en met dis cussies. Ook zullen de cursisten zelf in formatie verzamelen over de verschil lende onderwerpen", vertelt milieu educatie werkster José Lemmen van de ZMF. Na de kennismaking wordt in de cur sus aandacht geschonken aan onder werpen zoals voedsel, water, afval en milieuklachten. „Waarom milieu bij huis? Het is bij milieuproblemen vaak zo dat wij er nu nog niet direct iets van merken, maar dat de schade pas veel later zichtbaar wordt. Daar om staat ook bij alle onderwerpen de vraag centraal, wat kunnen we nu zelf doen", meent Lemmen. Volgens de milieu-educatie-werkster weten veel mensen dat aan bepaalde stoffen nadelen voor het milieu zijn verbonden, maar zijn ze nog onzeker over de vervangingsmogelijkheden. „Neem bijvoorbeeld verf, er zijn nu ook al milieuvriendelijke verfsoorten in de handel. Of de alom bekende WC-blok- jes die zeker schadelijk zijn. Waar moet je naar toe als je klachten hebt? Bij welke instantie kun je terecht en hoe moet je je klacht formuleren? En het voedsel bijvoorbeeld, wat zit er in? Is het gevaarlijk of valt het wel mee. De cursus is zeker geen scheikundeles, maar bedoeld om de mensen te helpen keuzes te maken. Daarvoor moeten ze eerst over de nodige informatie be schikken en die reikt de cursus aan". De cursusduur is flexibel. In overleg met de deelnemers telt''Milieu Bij Huis' zes tot maximaal negen bijeen komsten. De eerste bijeenkomst wordt 's avonds gehouden. Dan wordt in overleg met de deelnemers beslo ten, of de cursus overdag of 's avonds wordt gegeven. Er bestaat ook de mo gelijkheid dat de deelnemers na af loop van de cursus verder gaan, bij voorbeeld als werkgroep 'Milieu en Huishouden'. THOLEN Uit een woning in de Gar- nalenstraat in Tholen is het afgelopen weekeinde een videorecorder ont vreemd. De daders kwamen binnen door een raam aan de achterkant van het huis open te breken. De inbraak is gepleegd tussen zater dagochtend acht uur en zondagavond tien uur. De bewoners waren geduren de die tijd niet thuis. De politie houdt rekening met de mogelijkheid, dat de ze inbraak verband houdt met drie soortgelijke gevallen in november en december, steeds op zondagavond on der kerktijd. Zij verzoekt daarom men sen, die menen hierover inlichtingen te kunnen verstrekken, contact op te ne men met het groepsbureau van de rijkspolitie in Tholen. Klokstraat 9 4461 JK Goes 31/12 zijn wij om 17.00 uur gesloten. en Cursus hoe je recla me maakt in en voor het verenigingsle ven. 6 Avonden vanaf 11/ 1 in Goes 30,- Gedegen kennisma king met de compu ter. Leuk om te be ginnen, goede basis om verder te gaan. 8 Avonden vanaf 19/ 1 in Tholen. Vanaf 28/1 in Goes 125,-. Voor penningmees ters en andere be stuursleden die wil len weten hoe de vork in de steel zit. O.a. alles over subsi die, fondsen, spon soring, belasting, enz. 4 Avonden vanaf 2/2 in Borsele (i.s.m. B.O.S.), later in Goes 20,-. Open thema-avond over de relatie pa tiënt-arts. Inleidin gen, toneel, forum, 20/1 Goes 5,-. Na deze avond volgt een cursus van 6 avonden in Goes 35,-. Voor ouderen. Elke woensdagochtend in Goes. Actueel en geestelijk actief blij ven. Boeiende on derwerpen, uitste kende sfeer. 6 en minder spanning. Voor je zelf op dur ven komen, zonder anderen te kwetsen. 12 Avonden, vanaf 18/1 in Tholen, vanaf 11/4 in Goes 60,-. Thema-avond over zingeving. Inleidin gen en gesprek. Op 27/1 in Heinkens- zand. Als vervolg op deze avond een cur sus van 6 avonden. Regionaal Educatief Centrum, Zusterstr. 11 4461 JA Goes 01100-31170 heeft van elke cursus een gratis folder. In de kerstvakantie ge sloten. Naam: Adres: Postcode: Plaats: Wil informatie over: 1 Dames wintermode van Shop 15 afgeprijsd! Ook dames-, heren- en kinderschoenen bij v. d. Wouw nu met v. d. Wouw, Lange Vorststraat 71, Goes Shop 15, Witte Paardstraat, Goes, 01100-15067

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 20