Verslagenheid alom Met Den Uyl tijdperk afgesloten Paus waarschuwt voor moderne technologie Minister informeert Kamer over onderzoek na verdwijnen Heijn Zaak-Heijn Gegflzëïscki krijgt kift® i# EM O CR A AT IN HART-EN-NIEREN Herdenking op televisie Van journalist tot premier Rouwregisters Nieuwe gesprekken tussen Shultz en Sjevardnadze INBRAAKBEVEILIGING tyeuk yormatie Waterscheiding PZC/ binnen-buitenland 5 28 DECEMBER 1987 en Uyl op zijn est in tegenwind Door Peter van Nuijsenburg rohannes Marten den Uyl was zonder concurrentie de markantste vaderlandse politicus I van de laatste 25 jaar. Voor zijn achterban was hij de onomstreden leider, voor zijn tegen standers de respect afdwingende democraat-in hart-en-nieren, voor zijn vijanden de beli chaming van economisch rampspoed en maatschappelijke verloedering. Hij was op zijn lest als de tegenwind hem dreigde om te blazen; toen hij de wind vol in de zeilen kreeg, lerspeelde hij als een jongmaatje zijn voorsprong. peloopbaan van deze poëzieminnaar [i moralist was imposant. Maar het |eit dat hij maar één maal minister- Iresident is geweest, is ook voor hem ielfeen teleurstelling geweest, waar- Tan misschien alleen zijn vrouw ooit Ie diepte heeft kunnen peilen. Ie- jnand die zonder overdrijving een in- lellectuele gigant kon worden ge- loemd, die het politieke spel tot in de inesses beheerste, had, als zijn voor langer Drees, zijn naam aan een tijd perk moeten geven. Dat het bij één kabinet-Den Uyl is gebleven, is een Inthutsend voorbeeld van een niet Ingeloste belofte. foor dat feit zijn verschillende ver klaringen aangedragen, die ieder op fcch onvoldoende, maar samen waar- ichijnlijk wel de gezochte ophelde ring verschaffen. In een unieke sa- jnenloop speelden historische, poli tieke en persoonlijke factoren op el- laar in. |Den Uyl had de pech dat zijn pre mierschap samenviel met de belang rijkste breuk in de economische ont wikkeling sinds de Tweede Wereld- loorlog. De eerste oliecrisis maakte teneinde aan de illusie dat de econo mie door het juiste gebruik van de Juiste instrumenten beheersbaar is. ■en Uyl was een overtuigd aanhan ger van deze theorie. Toen de econo mie zich, ondanks de voorbeeldige toepassing van de recepten van de (Engelse economoom Keynes, niet Iherstelde, bleek hij niet in staat het (toer tijdig om te gooien. Ben Uyl was eerst en vooral een expo nent van de verzorgingsstaat, veel (meer geïnteresseerd in de verdeling (dan in het scheppen van welvaart. Boor deze fixatie èrkende hij te laat (dat er een technologische revolutie ie was, die de structuur van de Jconomie onherkenbaar veranderde. (Toen VVD-voorman Koos Rietkerk (bij het aantreden van het eerste kabi- (net-Van Agt (januari 1978) consta teerde, dat Den Uyl de 'tijdgeest' niet (verstond, had hij meer gelijk dan hij (vermoedelijk zelf besefte. Be verkiezingen van 1977 illustreer den navrant hoe een onmiskenbaar (hoogtepunt in een onbetwistbaar |dieptepunt kan verkeren. Den Uyl be- (haalde een historische overwinning: (tien zetels winst. De voortzetting van (de coalitie met het CDA lag voor de |hand. Maar na een marathon-forma- Itievan bijna acht maanden was niet lüen Uyl, maar Van Agt minister-pre- Isident, van een CDA-VVD-kabinet. (Het verloop van deze formatie is over- Iwoekerd door legendevorming. In jPvdA-kring heette het dat het CDA Ivan meet af aan een tweede kabinet- lüen Uyl heeft willen blokkeren. Vol- (gens deze theorie zouden de christen democraten geen partner (en rivaal) (dulden met zulke uitgesproken denk beelden over de confessionele Imachtspositie en het vaste voorne men daar paal en perk aan te stellen. (De christen-democraten zouden bij Ivoorkeur regeren met de liberalen, Idie in getal geen bedreiging vormen [en zich van nature inschikkelijker (plegen op te stellen. Alleen wanneer (het niet anders kan, zou het CDA Ivoor de PvdA plaats willen inruimen achter de regeringstafel. Dat zou te- Ivens verklaren, waarom de PvdA in I de afgelopen 30 j aar nog geen zeven in I de regering heeft gezeten. Deze theorie heeft de charme van de eenvoud, maar wordt ook door socia listen met oog voor de tekortkomin gen van de eigen partij als ontoerei kend van de hand gewezen. De PvdA was in 1977 slachtoffer van haar eigen succes en haar eigen arrogantie ge worden. Geen partij heeft zoveel te lijden ge- 1 van de klimaatsverandering in I de Nederlandse politiek die het re gelrechte gevolg is van de culturele revolutie van de jaren zestig, als de PvdA. Nieuw Links trad aan en blies de stoflaag van vele op de rommel- solder gestalde doctrines. Niets was langer vanzelfsprekend: het lid- I maatschap van de Navo, het politiek bestel, de inkomensverdeling. Het harmoniemodel werd ingeruild voor de polarisatie, die gestalte kreeg in de roemruchte anti-KVP-resolutie. Nieuw Links had de verdienste dat zij de partij wakker heeft geschud. Maar op langere termijn zijn de consequen ties ronduit funest geweest. De PvdA werd actiepartij. De spanning tussen droom en daad liet zich steeds moei lijker beheersen. De politieke leiding kreeg te maken met een interne oppo sitie die de partijtop op zijn best beje gende als een nog net te verdragen te genstrever. In dit klimaat werden de onderhan delingsvrijheid en manoeuvreerruim te van Den Uyl sterk ingedamd. Wie had gedacht dat het verblijf in het Catshuis enig disciplinerend effect op de spraakmakende achterban zou hebben kwam bedrogen uit. Den Uyl moest tijdens de formatie met twee partijen onderhandelen: de partij raad van de PvdA en het CDA van lijsttrekker Van Agt. Van Agt is de persoonlijke demon van Den Uyl geworden. Juist in de re latie die voor zijn politieke toekomst van doorslaggevende betekenis was, moest hij de prijs betalen voor zijn afkeer van de confessionele politiek. Den Uyl die nooit uitblonk in het on derhouden van hartelijke betrekkin gen met de medemens, heeft niets na gelaten om zijn vice-premier tegen zich in het harnas te jagen. Het ging daarbij niet alleen om de persoon Van Agt; in het geding was ook de cultuur die hij vertegenwoordigde. Van Agt bleek een bikkelharde on derhandelaar. Met bovendien een for midabele stok achter de deur: CDA en VVD hadden samen eveneens een meerderheid. Een van de meest ver bazingwekkende aspecten van die formatie is dat een man met het tac tisch inzicht van Den Uyl nooit se rieus rekening heeft gehouden met een kabinet van CDA en WD. Over Den Uyls houding tegenover het kader van zijn partij zijn harde noten gekraakt. Den Uyl had de formatie van 1977 kunnen winnen als hij zijn partij had getrotseerd. Zijn partijge noot dr. J. van den Berg, de huidige direkteur van het wetenschappelijk bureau van de PvdA, de Wiardi Beck- manstichting, heeft in zijn boek 'Aan de gelovigen uitgeleverd', een vlijm scherpe analyse gegeven van Den Uyls optreden. „Den Uyl liet welbewust zijn forma tiepoging mislukken om aan een con frontatie met zijn partij te ontko- AMSTERDAM (ANP) - De herden kingsbijeenkomst voor Den Uyl, woensdag in de Nieuwe Kerk in Am sterdam, wordt rechtstreeks door de VARA-televisie uitgezonden. De uit zending begint om 15.30 uur op Ne derland 2. Willy Brandt, de voorzit ter van de Socialistische Internatio nale, is één van de sprekers. De bijeenkomst is alleen toeganke lijk voor genodigden. VLISSINGEN - Overal in het land zullen deze week condoleance-regis- ters ter tekening aangeboden wor den aan mensen, die daarmee de on langs overleden PvdA-politicus en oud-staatsman Joop den Uyl de laat ste eer kunnen bewijzen. In Zeeland zullen op de stadhuizen in Middelburg, Hulst en Zierikzee rouw registers klaarliggen. Deze kunnen vandaag, maandag, van 14.00 tot 17.00 uur en dinsdag en woensdag van 9.00 tot 17.00 uur getekend wor den. In Terneuzen heeft de plaatselij ke PvdA-afdeling gezorgd voor een condoleance-register, vandaag kan men daarvoor terecht van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. De mensen in Goes en omgeving kun nen vandaag tot en met donderdag tijdens kantooruren in het stadskan toor hun handtekening in het rouwre gister zetten. men... Nog nooit in zijn carrière als politiek leider heeft Den Uyl zijn ach terban werkelijk getrotseerd en de moed gehad, boven alle taktiek uit, nee te zeggen tegen zijn omgeving. Als er nee moest worden gezegd, mochten anderen dat voor hem doen". De mislukte formatie van 1977 is van belang omdat ze de waterscheiding in Den Uyls loopbaan is geworden. Wat volgde is nooit meer geworden dan een voetnoot bij zijn premier schap. Hoe gehaaid en bewonderens waardig zijn optreden vaak ook was, hij is nooit meer de oude geworden. Hij heeft nooit kunnen verkroppen dat die 'charlatan uit Nijmegen' (Van Agt) de plaats innam die hem toe kwam. De betekenis van Den Uyl als premier zal niet afgemeten worden aan de destijds met veel fanfare omgeven hervormingsvoorstellen, die inhoud moesten geven aan het parool 'sprei ding van kennis, macht en inkomen'. Daarvoor bleek hun betekenis uitein delijk te vluchtig. Den Uyl zal vooral de geschiedenis in gaan als de man die op voorbeeldige wijze de ernstig ste constitutionele crisis sinds Twee de Wereldoorlog, de Lockheed-affai re, heeft behandeld. Deze kwestie was zo delicaat, dat zij alleen door een ma ximum aan tact en inlevingsvermo gen kon worden opgelost. Zelfs de meest verstokte monarchist staat sindsdien bij de socialist Den Uyl in het krijt. De laatste jaren stonden in het teken van een mislukt ministersschap,- in het tweede kabinet-Van Agt -, en het politieke isolement van zijn partij dat nog steeds voortduurt. Den Uyl is in ten minste één kwestie, de kruisra ketten, verweten dat hij de partij on voldoende en volgens sommigen zelfs geen leiding heeft gegeven. Wie zijn standpunt toen uitsluitend op zijn merites wil beoordelen, heeft waar schijnlijk gelijk. Maar voor Den Uyl woog een ander aspect zwaarder. Een scheuring in zijn partij kon en wilde hij niet voor zijn rekening nemen. Na de verkiezingen van 1986, die de PvdA wel winst, maar weer geen re geringsverantwoordelijkheid ople verde, verdween hij geleidelijk naar de achtergrond. Zijn stem werd in de discussie over de toekomst van zijn partij nauwelijks gehoord. Op zijn ziekbed schreef hij een politiek tes tament, waarin hij de in verwarring verkerende partij opriep de oude deugden niet te verloochenen. De na Troelstra en Drees derde grote leider van de Nederlandse sociaal-demo cratie, is overleden juist op een ogen blik dat de behoefte aan een 'elder statesman' het grootst is. Lijstrekker Joop den Uyl en echtgenote Liesbeth brengen in 1982 in Amster- dam-Buitenveldert hun stem uit. DEN HAAG (ANP) - Dr. Johannes Marten (Joop) den Uyl, die donderdagmid dag 24 december thuis in Amsterdam overleed, werd 68 jaar oud. Hij was voor de Partij van de Arbeid onder meer premier, minister van economische zaken en jarenlang fractie-voorzitter in de Tweede Kamer. Den Uyl werd 9 augustus 1919 in Hilversum geboren. Hij groeide op in een streng gereformeerd gezin. Zijn vader had een mandenwinkel en overleed toen Joop tien jaar oud was. Als veertienjarige jongen was hij lid van de Arja, de antirevolutionaire jonge renorganisatie. In de oorlogsjaren keerde Joop kerk en antirevolutionaire partij de rug toe en trok definitief het rode kleed aan. In 1942 deed Den Uyl doctoraal examen economie aan de Gemeente Universiteit Amsterdam. Zijn carrière begon met een korte journalistieke loopbaan: direct na de bevrij ding bij Het Parool en van 1945 tot 1948 was hij redacteur bij Vrij Nederland. Daarna diende Den Uyl de Partij van de Arbeid op allerlei fronten. Als wethouder van de hoofdstad 1962-1965) nam hij publieke werken en eco nomische aangelegenheden voor zijn rekening. In het kabinet Cals (1965- 1966) was hij minister van economische zaken. In 1973 zat hij in het Catshuis, om leiding te geven aan een kabinet van PvdA, KVP, ARP, D'66 en PPR. Tegen het einde van de rit struikelde de ploeg over de grondpolitiek. In 1981 werd hij vice-premier en minister van sociale zaken en werkgelegenheid, on der Van Agt in een kabinet dat slechts een kort leven was beschoren.. (Slot van pagina 1) familie en de PvdA, maar voor de hele vaderlandse politiek. D66-leider mr. Hans van Mierlo liet zich in soortgelijke bewoordingen uit. Ook uit het buitenland kwamen ver slagen reacties. De voorzitter van de Socialistische Internationale, Willy Brandt, sprak zijn droefenis uit over het overlijden van Den Uyl. Volgens hem hebben de Europese sociaal-de mocraten een vriend en medestrij der verloren die de afgelopen tien jaar een wezenlijk stempel heeft ge drukt op de PvdA. Tijdens zijn premierschap heeft Den Uyl, aldus Brandt, belangrijke her vormingen tot stand gebracht. Ook SPD-leider Jochen Vogel toonde zich bedroefd. Uit Suriname reageerde de voorzitter van de onlangs verkozen Nationale Assemblee, J. Lachmon. „Wij waren niet goed bevriend, maar ik kende hem als een oprecht man die sterk voor zijn mening uitkwam en ik wist dus altijd wat ik aan hem had. Dat heb ik altijd geapprecieerd". Den Uyl grootste politieke tegenstre ver, mr. Dries van Agt, herdacht de overleden politicus 'in eerbied en ge negenheid'. „De grootste verdienste van Joop de Uyl voor ons land was dat hij heel dapper was in het verde digen van de rechtsstaat en democra tie wanneer die werden bedreigd", al dus Van Agt, die nu EG-ambassadeur in Japan is. Woensdagmiddag zal in de Nieuwe Kerk in Amsterdam een herden kingsbijeenkomst ter ere van Joop den Uyl worden gehouden. Daarbij zullen politici uit binnen- en buiten land de laatste eer bewijzen aan de sociaal-democratische staatsman. Karakteristieke houding van Den Uyl tijdens zijn zoveelste debat in de Kamer. (Door J.C.T. van der Doef, burgemeester van Vlissingen) VToorbereid zijn op de dood van Joop den Uyl maakt deze dood nog niet makkelijk te aanvaarden. Er ■sspontane woede in me als ik hoor van zijn ongeneeslijke ziekte en aan staand overlijden. Had niet juist Den Vyl zijn partij, maar toch ook de Ne derlandse samenleving, verder kun nen dienen door te schrijven, door de betekenis van de jaren zestig en ze ventig te belichten, en door nieuwe denkbeelden en oplossingen voor de iaren negentig aan te dragen? tiet is hem niet gegund geweest, het is °ns allen onthouden. Met het overlij den van Joop den Uyl lijkt een tijd perk te worden afgesloten. Hij was de laatste intellectueel die het dagelijk se, politieke en parlementaire hand werk gebruikte om zijn idealen gerea liseerd te krijgen en daarin volledig opging. Voor hem was het vanzelf sprekend als oud-minister en als ex- premier weer in de kamerbankjes te rug te keren. Van politicus uitge groeid tot staatsman bleef hij de ka mer trouw en voorbeeldig in zijn inzet en volharding. Hij heeft in zijn politie ke leven vaak verloren, maar versla gen was hij nooit. Kon zijn partij niet deelnemen aan een regering dan werd beleid ontwikkeld vanuit de op positie. Onvermoeibaar en strijdlus tig was hij. Vaak ook niet begrepen. Vfaarom persoonlijk willen zitting ne men in een kabinet-Van Agt, terwijl juist Van Agt zijn tegenpool was, een non-politicus, eerder lui dan ijverig, liever populair dan moedig? Dat kan alleen verklaard worden vanuit zijn inzicht dat er voor de men sen, voor zijn mensen, meer gedaan kon worden door erin deel te nemen dan door het aan anderen over te la ten. Maar dat is niet door iedereen be grepen. Zijn mensen, dat waren de laagst-betaalden, de mensen met een uitkering, de achter gestelden, de vef* liezers in de harde economische strijd. Met hen was hij solidair; voor hun rechten kwam hij op. Herken baar, hard, intelligent, en zonder ui terlijk vertoon. Geen diners in chique restaurants, maar een broodje-kaas tijdens het vergaderen. Zijn grootste talent was zijn vermo gen onder alle omstandigheden hel der en ogenschijnlijk onvermoeid te argumenteren. In de zestien jaar dat ik met hem mocht werken in het par tijbestuur, in de Tweede-Kamerfrac tie of het kabinet bleek mij altijd zijn inzet om te overtuigen. Overtuigings kracht moest het winnen en niet het machtswoord, al zou het gebruik van dat laatste heel wat nachtelijke ver gaderingen hebben kunnen voorko men en zeker ook een tweede kabinet- Den Uyl hebben kunnen mogelijk ma ken. Den Uyl was politicus en de ideoloog van de Partij van de Arbeid. Met tal loze artikelen, vele van hoog-weten- schappelijk niveau, droeg hij bij aan de vorming van denkbeelden en op vattingen binnen het Nederlandse so cialisme. In de tijd na Vermeer en Banning heeft zonder twijfel Den Uyl de grootste invloed gehad op de ideo logie, op de Partij van de Arbeid-pro- gramma's en op haar beleid. Deze in vloed werd steeds meer gecombi neerd met herkenbaarheid en waar dering bij grote groepen mensen voor wie hij zich inzette. Zij herkenden in hem, ondanks zijn soms moeilijk taal gebruik en wat aarzelend verlegen optreden, hun voorvechter, hun eer ste vertegenwoordiger en leider. Ik herinner me bijvoorbeeld de de monstratie op het Binnenhof van dui zenden werknemers uit de bedreigde scheepsbouw en de roep om Den Uyl. Hij kwam, sprak ze toe, deed geen valse beloften of vage toezeggingen, en werd toegejuicht en bij velen lie pen de tranen over de wangen. Hij symboliseerde een strijd tegen af braak van sociale zekerheid, tegen koopkracht-verlies door laagst-be taalden, een strijd die gestreden moest en moet worden. Den Uyl werd vaker gewaarschuwd dat deze voorrang zou kunnen leiden tot minder herkenning en acceptatie bij de middengroepen. De kiezers be slisten anders. Zijn partij kreeg nim mer zo massaal steun. De laatste weken van zijn leven bracht hij door met zijn familie. De fa milie ook zal hem begraven. De bewe ging waaraan hij tientallen jaren dienstbaar is geweest zal hem deze week herdenken. Ik neem hier af scheid van hem. Afscheid van een man die grote invloed op mij had. Die hoge eisen stelde aan deze inzet en loyaliteit en die ervan uitging dat het resultaat van je werk de grootste waardering is en niet de functie of het aanzien. Ik zal hem missen, miljoe nen mensen zullen hem missen. Zij mogen echter hopen en verwachten dat zijn idealen voortleven en dat de realisering daarvan door vele ande ren blijvend wordt nagestreefd. VATICAANSTAD (AFP/ UPI/RTR) - Paus Johan nes Paulus II heeft vrij dag in zijn kerstbood schap de mensheid op geroepen haar heil in Christus te zoeken en' niet in de zegeningen van de moderne techno logie. Vanaf het balkon van de St Pietersbasiliek sprak de leider van de rooms- katholieke kerk zijn boodschap „Urbi et Or- bi" (tot de stad en de we reld) uit. Circa 50.000 ge lovigen waren op het St Pietersplein aanwezig. Miljoenen andere men sen konden de plechtig heid via radio of televisie meemaken. Onder een grijze hemel riep de paus de mensen op hun egoïsme te laten varen en gebruik te ma ken van de „buitengewo ne mogelijkheid die het Kind van Bethlehem hun gegeven heeft om hun beperkingen te overstijgen". De geboor te van Christus in een kribbe in Bethlehem heeft de mensen de kracht gegeven kinde ren van God te worden, iets wat niet door mense lijke vooruitgang kan worden bereikt, aldus de paus. DEN HAAG (GPD) - Minister Korthals Altes van justitie zal vandaag in een notitie de Tweede Kamer op de hoog te stellen van de ontwikkelingen in de opsporing van Ahold-topman Gerrit Jan Heijn en zijn ontvoerders. Dat ge beurt op hetzelfde moment dat de po litie tijdens een persconferentie in Bloemendaal opening van zaken zal geven. De justitie-woordvoerders van CDA, PvdA en WD hebben het besluit van de familie Heijn en de politie om de in formatiestop te beëindigen en de hulp van het publiek in te roepen bij de jacht op de ontvoerders met instem ming begroet. Volgens PvdA-woord- voerder Kosto heeft de politie de taak zowel misdadigers op te sporen als het leven van burgers te ontzien. „Ik kan me voorstellen dat de politie in eerste aanleg het leven van een medeburger voorop gesteld heeft. Dat heeft een ho gere urgentie dan het opsporen van de daders". CDA-woordvoerder Gualtherie van Weezei meent dat het leven van Heijn voorop dient te staan, maar dat nu het moment is aangebroken dat de zaak via een andere weg - „via een medogen- loos opsporingsbeleid" - wordt aange pakt. Volgens WD-er Dijkstal kunnen alleen politie en justitie beoordelen of het moment nu rijp is voor een gerich te opsporing van de daders. MOSKOU (AFP) - De Sovjetunie en de Verenigde Staten hebben een princi pe-akkoord bereikt over een serie nieuwe gesprekken tussen de Sovjet- russische minister van buitenlandse zaken Edoeard Sjevardnadze en zijn Amerikaanse ambtgenoot George Shultz. Dat heeft het officiële Sovjet- russische persagentschap Tass zater dag bericht. (Slot van pagina 1) de portier van het Amsterdamse Oku- rahotel. De onbekende vroeg naar 'Henk', waarmee de losgeldrijder van Ahold werd bedoeld. De betrokken Ahold-medewerker was echter op dat moment al naar huis omdat de ont voerders niet op het afgesproken tijd stip hadden gebeld. De politie verwacht een stroom van tips naar aanleiding van de berichten in de media. Op dit moment werken zo'n zestig a zeventig rechercheurs aan de zaak. Daarnaast zijn de afgelo pen maanden opsporings- en arresta tieteams achter de hand gehouden om indien noodzakelijk te kunnen wor den ingeschakeld. Zonodig zal het re cherchebijstandsteam worden uitge breid. „Wij verwachten veel van de tips", aldus Geelof. Gerrit Jan Heijn werd op 9 september ontvoerd. Zijn ontvoerders eisten 25 miljoen gulden aan bankbiljetten en diamanten. Op 12 en 13 november heeft Ahold tweemaal vergeefs ge wacht op instructies voor de losgel doverdracht. Op 27 november is onge veer de helft van het losgeld feitelijk overgedragen bij een eik langs de A-12 (Utrecht-Arnhem) in de buurt van Wolfheze. De overdracht van de ande re helft mislukte. De gesprekken tussen de twee minis ters van buitenlandse zaken dienen als voorbereiding op een nieuwe topbij eenkomst tussen de Sovjetrussische partijleider Michail Gorbatsjov en de Amerikaanse president Ronald Rea gan, volgend jaar in Moskou. Tass meldde niet wanneer Sjevardnadze en Shultz elkaar zullen ontmoeten. Tijdens de afgelopen top in Washing ton is besloten dat Sjevardnadze en Shultz drie a vier keer bijeen zullen ko men ter voorbereiding van een nieuwe top. Deze zal volgens welingelichte kringen in mei of juni 1988 plaatsvin den. Advertentie BAYRUT (AFP/REU- TER) - Een Franse vrouw, de 29-jarige Jac- qeline Valente (foto), die in handen is van de groep Abu Nidal heeft een dochtertje gekre gen. Moeder en kind ma ken het goed, zo deelde de groepering vrijdag mee. De vrouw zat met vijf Belgen en twee kinderen op een jacht dat in no vember in de Middel landse Zee werd ge kaapt. De Amerikaanse gijze laar Terry Anderson heeft donderdag op een videoband zijn kerst groet uit Libanon ge stuurd naar familie, vrienden en president Reagan. De journalist, die in maart 1985 door de Islamitische Jihad in West-Bayrut werd ont voerd, zit van de 23 gegij zelde buitenlanders in Libanon het langst vast. Anderson zegt op de band dat de onderhan delingen over de vrijla ting van Amerikaanse gijzelaars geen vooruit gang te zien hebben ge geven sinds de Ameri kaan David Jacobsen begin november vorig jaar vrijkwam. De Shi'itische Amal-mi- litie in Libanon heeft donderdag zes christe nen vrijgelaten die al vier jaar werden vastge houden, zo is in Libanese veiligheidskringen ver nomen. De zes mannen waren eind 1983 ont voerd. Advertentie DE VAREL ALARMGROEP. Nederlands grootste zelfinstallerende beveiligingsorganisatie is ook in uw regio gevestigd. SPECIALIST IN varel alarmgroep VAREL ZEELAND Installatiebedrijf Wisse B.V. Verrijn Stuartweg 3 - Postbus 305 4460 AS Goes - Tel. 01100-27072 Erkend Uneto, (TBBS) Beveiligings installateur

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 5