Zware straffen na overschrijden amateurregels WST IN KERSTTOERNOOI VLISSINGEN naar uiynipiscne speiep UITSLAGEN Bokser overleden PRO' Ook Manchester wil Zomerspelen Konijnenburg springt 65 m PAGINA 13 ÏSSINGEN - Zonder al te e illusies waren de wse profspelers zaterdag het Kersttoernooi in Vlis- en begonnen. Voor het t sinds jaren ontbrak zo- Danny Blind als Jan rtvliet op dit langzamer- j traditionele evenement, r het eerst ook was er spra- van een samengeraapt igje, dat zich moest meten enkele hoog gekwalifi- de tegenstanders. Maar i deden de betere voetbal- Is tenslotte van zich spre- De Zeeuwse profs werden r de derde keer in tien jaar als winnaars gehuldigd, de finale van het toernooi, dat meer dan 1000 toeschouwers bezocht, had zich ook het Zeeuw- ilvoetbalteam geplaatst. Dat be- e dus een aardige krachtmeting orden. Zeker ook omdat het ;toernooi dit keer niet gewoon ins de geldende zaalvoetbalregels gespeeld. De boarding rond het veld zorgde er voor dat er sneller oral ook harder werd gevoetbald, rofselectie voelde zich daar ken- t beter in thuis dan de technisch laafde zaalspelers. Dank zij een ;e treffer van Edy de Schepper na- Ie profs al in de eerste minuut een iprong. Ronny de Visser scoorde ,egen, maar daarna liep de score idsnel op tot 5-1. Dennis de er. Edy de Schepper, Gérard de er en Ronny van Poucke schoten |ofs naar een veilige voorsprong en n het verzet van de taaie oppo- Door Ronny de Visser werd het oor het einde nog 5-2. ndzege van de Zeeuwse profspe- as verdiend: van de vijf duels n er drie gewonnen en twee ge- espeeld. Vlissingen, dat vooraf ook als een kanshebber was aan- irkt, werd in de onderlinge ont- jing met 5-2 verslagen. Daarin had 1 Arthur van Huizen (een oud- nger) met drie goals een groot leel. rkwaardig stspeler eiender JAN POORTVLIET BLOEIT OP IN ANTWERPEN Sterspelers ff ff >op /or SPORTKRANT MAANDAG 28 DECEMBER 1987 eeuwse profspelers chitteren in finale ostkapelle hadden de profs ken- ook weing moeite (6-1) en alleen lelburg en Walcheren stribbel ven tegen. Door twee gelijke spe- n die wedstrijden kwam niette- le sterkste finalist uit deze zware j tevoorschijn. Ronnie van Pouc- e de meeste doelpunten scoorde, ter: „Het is merkwaardig dat we ver zijn gekomen. Vorig jaar, an Poortvliet er nog bij, waren lemaal nergens op dit toernooi." jarige aanvalspits gaf zelf blijk ten schitterende vorm, hoewel het n de competitie niet goed afgaat, oegere IJzendijkenaar („ik woon de buurt van Brussel") scoort zelden en staat met La Louvière j tegen de onderste plaatsen. „M'n act loopt af na dit jaar", vertelde ssen de wedstrijden door. „Ik niet of ik daar zal blijven spelen, ik werk inmiddels een jaar voor eclamebureau. Vier keer trainen eek wordt helaas een beetje te |r voor me." oor Arthur van Huizen is de toe- t nog onzeker, omdat hij Cercle ;e na drie jaar wel wil verlaten, euwse spits komt voor een vaste {plaats nog steeds niet in aanmer- Ik voel er veel voor om naar een re club uit te kijken", bekent hij. enkele clubs heb ik al contacten Hd." Van een terugkeer naar Vlis- j 'ii is overigens nog geen sprake. profselectie was de tweedeklasser niet meer. Boeiender was het gevecht in de andere poule. Het Zeeuwse zaal voetbalteam, zonder Stoffel Schipper (die voor Oostkapelle speelde) en de al snel geblesseerd geraakte John Taha- pary, ging uitstekend van start. Toch was er in de laatste wedstrijd nog een gelijkspel nodig tegen Zierikzee. Dat lukte pas in de laatste minuten van een spectaculair duel: 2-2. Serooskerke eindigde in deze poule als tweede door een slechter doelsaldo. Door een 3-0 overwinning op Middel burg sloten de zaterdagvoetballers het toernooi af op de derde plaats. RCS won de strijd om de vijfde plaats van Walcheren (5-2) en Vlissingen versloeg voor de zevende plaats Arnemuiden met 3-0. Zierikzee, dat met een matig team verscheen, werd laatste. ZURICH (ANP) - Elly van Hulst heeft gisteren in Zurich de Sylvester- loop gewonnen. De Rot terdamse was over 5300 meter zeven seconden sneller dan de Britse Wendy Sly. Bij de heren zegevierde de Brit Jack Buckner. In de Sylvesterloop zou de voor doping geschor ste Zwitserse Sandra Gasser haar rentree ma ken na een voor haar gunstige uitspraak van de rechtbank in Bern. Op het laatste moment besloot ze toch niet mee te doen. De uitslagen van de Sylves terloop in Zurich zijn: Dames: 1. Van Hulst (Ned) 5300 meter in 16.40.97, 2. Sly (GBr) 16.47.06, 3. Bürki (Zwi) 16.54.07, 4. Tooby (Gbr) 16.57.45, 5. Michalek (Wdl) 17.10.50. Heren: 1. Buckner (Gbr) 8000 meter in 22.41.95, 2. Baccouch (Tun) 22.45.07, 3. Muir (GBr) 22.46.99. ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB heeft zware straffen opgelegd aan een voormalig bestuurslid, de oud-trainer en (ex-)spelers van de Haagse vierdeklasser zondagamateurs BTC wegens overtreding van de amateursbe palingen. Ook de penningmeester van de afdeling Den Haag, J. J. van der Eijk, is voor lange tijd geschorst. Het wordt hem verweten, dat hij op de hoogte was van volgens de KNVB- reglementen strafbare feiten bij BTC die hij niet heeft aangemeld. Tevens zou hij in een later stadium onvoldoen de medewerking hebben verleend aan de Commissie van Onderzoek van de voetbalbond. Hij mag vanaf 1 februari 1988 gedurende vijfjaar geen functie in KNVB-verband meer uitoefenen. Een zelfde straf kregen de ex-trainer van BTC, Toon Brakes, die nu oefen- meester is bij de Schiedamse twee deklasse PPSC, en het oud bestuurslid W. K. van der Bosch. Vier spelers kregen een schorsing van 1 februari tot en met 31 december 1988. Acht anderen werden geschorst tot het einde van het huidige seizoen. De vereniging kreeg een boete van dui zend gulden en moet de kosten van het onderzoek betalen. Een aantal gestraften heeft al aange kondigd in hoger beroep te gaan. Het bestuur van de afdeling Den Haag van de KNVB zal zich begin volgende week tijdens een bestuursvergadering bera den over de ontstane situatie. Ronnie van Poucke in aktie voor het Zeeuwse profteam in de finale van het toernooi. BELGRADO (AFP) - De Russische on derminister voor sportzaken, Nikolai Roessak, heeft tijdens een persconfe rentie in Belgrado verklaard optimis tisch te zijn ten aanzien van deelne ming van de Sovjetunie aan de Olym pische Zomerspelen van Seoul. Roes sak was hoofd van een Russische rege ringsafvaardiging, die in Belgrado besprekingen met vertegenwoordi gers van de sport in Joegoslavië voer de over een samenwerking tussen bei de landen op sportief gebied in 1988. De beslissing of de Sovjetunie volgend jaar een team afvaardigt naar de Spe len wordt tussen 11 en 15 januari geno men tijdens een bijeenkomst van het Een pintje hier en een pintje daar... meer dan gewone belangstelling 7 |n vele Vlissingers zaterdag uit het spel van de Spartaan Aad fiesen. Hij maakte als gastspeler uit het van het profteam en pro- e op dit toernooi zijn geblesseer de uit. De voorstopper van Spar- afgekeurd voor betaald voetbal, eb al een gesprek met Vlissingen |d", gaf hij toe. „Ik heb alleen opig nog te weinig zekerheid, angt allemaal af van m'n WAO- ring en bovendien moet ik een ige keuring ondergaan. Me- moet het natuurlijk verant- d zijn om nog te spelen." er Kees Vermunt, die de coa- van zijn team op het toernooi iet aan Niek Knol, heeft deze een andere gegadigde voor zijn tie kritisch bekeken. De Spaanse José Diaz is de club tot nu toe ze- iet meegevallen. „Hij wordt op 10 januari nog eens getest tegen Pa- recht en NSW", vertelde voorzit- |iet de Jong. „We hopen dat hij dan speelt, anders zien we er vanaf." Vlissingen begon het toernooi «lovend met een 5-1 winst op (heren. Daarna was er twee keer verlies, tegen de profs en tegen elburg (0-2). Tenslotte ging de ilü om de bovenste plaats in deze tussen Middelburg en de prof- |rs. VLISSINGEN - Drie dagen geleden moest hij nog een kleine operatieve ingreep aan een elleboog ondergaan. Daarom is Jan Poortvliet zaterdag middag slechts toeschouwer op de volle tribunes van de sporthal in Vlissingen. Hij had liever gevoet bald en het succes van de profspelers op het Kersttoernooi van dicht bij meegemaakt. Maar tijdens de korte winterstop van FC Antwerp wil hij niets aan het toeval over laten. Za terdag vertrekt Jan Poortvliet met zijn club alweer naar een groot toer nooi in Ahoy. Daarna is alles gericht op de voortzetting van de competitie en vooral op de belangrijke eerste wedstrijd: uit tegen KV Mechelen. De kleurrijke koploper in het Belgi sche voetbal voelt aan dat de ver wachtingen nu ineens hoog gespan nen zijn. Jan Poortvliet: „We hebben tot nu toe in een soort roes geleefd. Dit had niemand voor mogelijk ge houden en ook voor de meeste spelers is het nog altijd een droom. Maar nu zullen we door moeten gaan: we staan bovenaan, we hebben vier punten voorsprong, dit mogen we eigenlijk niet meer afgeven." De successen van de FC Antwerp zijn volgens Jan Poortvliet de grote ver dienste van die ene, onberekenbare man: George Kessler. „Ik heb nooit een trainer meegemaakt die zo be zield is van zijn vak. Ja, ik heb ook on der Ernst Happel mogen trainen. Die twee zet ik ongeveer op dezelfde golf lengte. Ze zijn allebei perfectionisten op voetbalgebied. George Kessler is alleen nóg meer aanwezig en heeft nóg meer uitstraling op de spelers." Hij kende George Kessler tot vorig jaar alleen uit de verhalen van mede spelers. Zo had hi j in Frankri jk af en toe met Kristen Nygaard gesproken over de eminentie onder de trainers. „Ik maak hem nu zelf mee en heb er een grote bewondering voor gekre gen", verzekert de 32-jarige Jan Poortvliet. „Zijn grootste kracht is de omgang met spelers, het vermo gen om jongens voor zich te winnen. Training geven kunnen ze allemaal, maar een echte leider zijn van een groep. Dat is waar Kessler zo sterk in is." Na drie weggegooide jaren („sportief gezien") in Frankrijk is de voetballer J an Poortvliet in dit klimaat weer op gebloeid. Zijn werklust op het mid denveld wordt door FC Antwerp hoog gewaardeerd. Hij is de veelge prezen schakel geworden in het even wicht tussen aanval en verdediging. „Ik moet vooral verdedigen en ballen veroveren. Toch kom ik ook nog dik wijls voor de goal van onze tegenstan der, omdat we zo aanvallend inge steld zijn." Van strakke opdrachten aan de spe lers wil George Kessler meestal niets weten. FC Antwerp dartelde tot nu toe bijna spelenderwijs over zijn te genstanders en verbaasde velen met een simpele, maar slagvaardige tak- tiek. Jan Poortvliet: „Het gebeurt maar zelden dat we een bal te lang rondspelen in de ploeg. We spelen al les zo snel mogelijk naar de voorhoe de, willen alleen maar scoren en ma ken het vaak na de rust af. Dat komt niet omdat we dan versnellen. We voetballen gewoon een hele wedstrijd in een hoog tempo en onze tegenstan ders kunnen dat kennelijk niet vol houden." Volgende maand heeft hij een ge sprek met FC Antwerp over een ver lenging van zijn contract. Jan Poort vliet „wil wel blijven", zegt hij, hoewel hij ook elders aan de slag wil. „Ik leef hier helemaal op", stelt hij niettemin vast. „Vorig jaar had ik nog m'n twij fels. Ik was bang dat het afgelopen was, dat het lichaampje op was. Je moet dus een beetje geluk hebben, dat blijkt nu wel. Het is prachtig om dit nog mee te maken." Modale voetballers zijn door de op mars van FC Antwerp ineens sterren geworden. Mark Vanderlinden, vori ge week door dubieuze zaken nog in opspraak gebracht, is er één van. Francis Severeyns blijkt ineens een schitterende aanvaller te zijn. Frans van Rooij is van een redelijk begaaf de middenvelder uitgegroeit tot een miljoenen-aankoop. „Dat waren vo rig jaar natuurlijk ook al goeie voet ballers", betoogt Jan Poortvliet. „De trainer, Kessler dus, heeft er voor ge zorgd dat ze barsten van zelfvertrou wen. D'r staat nu een muur als we het veld ingaan." Voor de Zeeuwse voetballer, die te genwoordig in Ekeren vlak bij Ant werpen woont, is het nog een open vraag waar deze euforie zal eindigen. Hij durft zich niet te wagen aan een voorspelling. „Maar", verzekert hij, „we hopen stilletjes op een kam pioenschap. Als het minder is, dan zal het voor velen een teleurstelling zijn." En na dit jaar? Jan Poortvliet weet het nog niet, hoewel hij tenminste nog drie jaar op een zeker niveau wil spelen. „Ik ben niet zo'n afbouwer", zegt hij tot slot. „Maar wie weet, speel ik op het laatst van m'n carrière hier nog wel een paar jaar. Het leeft toch weer een beetje op. met Vlissingen en zo... Ik wil graag in de voetballerij blij ven en voorlopig kan ik nog wel een paar jaar mee." Jan Poortvliet: „Ik dacht dat het afgelopen was, dat het lichaampje op was.' aanüMwni 6 gelijke spelen brachten Middel- (dat in Edwin Leynse zijn top- r had) in het spoor van de lei- Maar een bedreiging voor de De uitslagen waren: Poule A: Arnemuiden - Serooskerke 0- 1, Zeeuws zaalvoetbalteam - RCS 3-2, Zierikzee - Serooskerke 0-1, Zeeuws team - Arnemuiden 4-0, RCS - Zierik zee 3-1, Serooskerke - Zeeuws team 0-0, Arnemuiden - Zierikzee 3-3, RCS - Se rooskerke 1-1, Zierikzee - Zeeuws team 2-2, Arnemuiden - RCS 1-0. Poule B: Middelburg - Oostkapelle 2-2, Walcheren - Vlissingen, 1-5, Zeeuwse profs - Middelburg 2-2, Oostkapelle - Walcheren 0-2, Zeeuwse profs - Vlissin- gen 5-2, Middelburg - Walcheren 2-2, Zeeuwse profs - Oostkapelle 6-1, Vlis singen - Middelburg 0-2, Zeeuwse profs - Walcheren 1-1, Vlissingen - Oostka pelle 2-2. Finalewedstrijden: le en 2e plaats Zeeuwse profs - Zeeuws zaalvoetbal team 5-2, 3e en 4e plaats Middelburg - Serooskerke 0-3, 5e en 6e plaats RCS - Walcheren 5-2, 7e en 8e plaats Vlissin gen - Arnemuiden 3-0, 9e en 10e plaats Oostkapelle - Zierikzee 8-3. De eindstand: 1 Zeeuwse profs, 2 Zeeuws zaalvoetbalteam, 3 Seroosker ke, 4 Middelburg, 5 RCS, 6 Walcheren, 7 Vlissingen, 8 Arnemuiden, 9 Oostka pelle, 10 Zierikzee. Olympisch Comité van de Sovjetunie in Moskou. „Ik ben optimistisch ten aanzien van een positieve beslissing", verklaarde Roessak, die er op liet vol gen dat men in Russische kringen wel ongerust is over de politieke situatie in Zuid-Korea. Tegelijkertijd bevestigde in Pyon gyang de ambassadeur van Cuba op nieuw, dat zijn land de Spelen van vol gend jaar zal boycotten als Noord-Ko- rea niet zal worden erkend als gelijk waardig mede-organisator van de Olympische Spelen. Het Internationaal Olympisch Comité heeft deze eis naast zich neergelegd. Wel werd Noord-Korea aangeboden de onderdelen boogschieten, tafeltennis, dames volleybal, de 100 kilometerwed strijd van het wielrennen en een poule van het Olympisch voetbaltoernooi te mogen organiseren. MANCHESTER (AFP) - Ook Manches ter is in de race voor de organisatie van de Olympische Zomerspelen van 1996. Twee dagen nadat Birmingham aankondigde zich kandidaat te zullen stellen voor de organisatie van dat jaar, liet het gemeentebestuur van Manchester aan Dick Palmer, voorzit ter van het Britse Olympische Comité (BOA) weten, dat ook Manchester zich kandidaat stelt. Maart volgend jaar zal het BOA beslis sen welke Britse stad bij het Interna tionaal Olympisch Comité wordt aan gemeld. In 1985 koos men voor Bir mingham, dat toen 25 stemmen kreeg, tegen Manchester vijf en Londen twee. Favoriet voor de Spelen van 1996 is Athene, dat honderd jaar eerder gast heer was van de eerste moderne Olym pische Spelen. DAR ES SALAAM (AFP) - De Tanza- niaanse profbokser Antony Ndaki is vorige week in een ziekenhuis in Dar es Salaam aan de gevolgen van een knock out overleden. De 21-jarige Ndaki was een dag eerder in de vijfde ronde van het gevecht tegen Charles Libondo uit Zambia neergegaan. Hij werd vervolgens in bewusteloze toestand overgebracht naar het me disch centrum Muhimbili. De boksfe- deratie van Tanzania heeft een onder zoek gelast. SANKT MORITZ (ANP) - De Neder landse schansspringer Gerrit Jan Ko nijnenburg heeft zich bij de interna tionale wedstrijden in Sankt Moritz enigszins ontworsteld aan het rijtje excentriekelingen. „Ik las onlangs in de kranten, dat ik in Lake Placid weer als figurant werd omschreven. Daar om doet het me deugd dat ik in Sankt Mortiz twee Engelsen, twee Spanjaar den en een Westduitser achter me heb gelaten", aldus de Utrechter. Hij land de zaterdag na 65 meter. De wedstrijd op de Zwitserse 70-meter- schans werd gewonnen door de Oost duitser Jens Weissflog met 88 meter en 90 meter. De laagst geklasseerde figu rant haalde slechts 52 meter. „Een Ne derlands record zat er niet in. Het spoor moest iets worden ingekort. Er ligt momenteel erg weinig sneeuw en die moest elders gehaald worden. Maar de schans was bespringbaar", verklaarde Konijnenburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 37