Aanrijding door schuld kost 600 gulden boete Schotelantenne in gebruik bij vakantiedorp Saint Pierre Weigeren bloedproef kost jaar ontzegging en twee weken zitten SCHIETINGEN De Vink hield internationale vogelexpositie PZC/ Streek Kaartingen Axel speelt gelijk tegen Koewacht: 1-1 BANDEN VAN AUTO IN SLECHTE STAAT Deel 3 Gaaibolling Tachograaf POLITIERECHTER MIDDELBURG Edy de Witte verlaat Hulsterloo Bloedproef Biljarttoernooi Clubkampioenschappen tafeltennisvereniging AARDENBURG Bolling - De bollersclub De V Vrienden uit Aardenburg hield ir Zwaan een clubbolling. De uitslag 1. Pharidaen, 2. C. van Rie, 3. M. Wieme, tenbolling: 1. Eug. Rijckaert, 2. J. Rite, G. Dhutschaever. AXEL Marathonkaarting -in hete BRESKENS Kerstboomverbranding - Kerstbolling Aan de kerst HULST Handbaltoernooi De hand KaartingDe kaartclub Har Kaarting De kaartclub Har Aas uit Hulst hield in café-restaur De Smickel de vijfde competitieka ting. Uitslag; 1 Theo Schauwaert mevrouw Roelans, 3 mevrouw saert, 4 mevrouw Peeters-Morcus. volgende kaartwedstrijd wordt geh den op 9 januari. Kaarting In het restaurant het bejaardenhuis 'De Blaauwe Ho in Hulst werd een prijskaarting v ouderen gehouden waaraan 72 per nen deelnamen. OOSTBURG Bolling De bolclub 'Het grotei te Oostburg hield een bolling. Uits clubbolling: Gevonden - Bij de rijkspolitie W Zeeuwsch-Vlaanderen zijn de volg de voorwerpen als gevonden aange ven; SAS VAN GENT Bibliotheektijden - De openin tijden van de openbare bibliotheek Sas van Gent aan de Wilhelminal; veranderen volgend jaar. Op maant en vrijdag kunnen boekenliefhebb vanaf 4 januari tussen 13.30 en 20 uur terecht. De pauze tussen 17.30 18.30 uur vervalt dan. Op dinsdag is uitleen tussen 9.30 en 12.00 uur ope op woensdag tussen 13.30 en 17.0 Nieuwjaarsreceptie -B en w SINT-JANSTEEN Kerstinstuif - De jeugdafdel van de voetbalvereniging Steen h in samenwerking met de Evenem tencommissie van het gemeenscha centrum De Warande dinsdag 29 cember de jaarlijkse kerstinstuif de jeugd van Sint-Jansteen, Hei en Kapelleburg. Vanaf 13.00 uur nen de jongeren zich in De Wara vermaken met videospelletjes, bi ten, tafeltennis, tafelvoetbal en schillende andere spelen. Ook wordt er een competitie werkt, die bestaat uit pieren, trits sjoelen en ringwerpen. Voor de kers bestaat de mogelijkheid dejui lengte van een touw en het aan knikkers in een pot te raden. De inst duurt tot 17.00 uur. 's Avonds is e 19.00 uur een schieting in De Warai voor geoefende en niet-geoefer schutters. Voor de laatste catego zijn pijl en boog beschikbaar. IJZENDIJKE Bolling - De laatste bolling vani seizoen in IJzendijke is gewonnen d< Leon de Betuwe. Willy Cornelis we tweede en Antoine Eecke derde. Th Vermeulen - vijfde - werd winnaar v het eindklassement, voor Marij Bo man en Willy Aerssens. MAANDAG 28 DECEMBER 1987 OOSTBURG - De boetes liepen voor de 30-jarige J. H. flink op. Tijdens de zitting van het kantongerecht in Oost burg donderdagmorgen hoorde H. in totaal 600 gulden boete tegen zich vonnissen. H.'s auto kwam 7 februari dit jaar in botsing met een tegenligger in de Nij verheidsstraat in Oostburg doordat hij teveel op de andere kant van de rij baan reed. Hem werd aanrijding door schuld ten laste gelegd omdat er nogal wat aan zijn personenwagen mankeer de. zoals drie zeer slechte banden en een slecht gemonteerde uitlaat. Bo vendien had hij geen geldig keurings bewijs. Officier van justitie mr R. H. A. M. Beaumont vond de situatie over duidelijk. toch eiste hij het minimale bedrag van 600 gulden. Kantonrechter mr H. A. R. de Mul veroordeelde H. conform de eis. Beter kwam de uit Oostburg afkomsti ge T. van G. (41er vanaf. Hij kwam 25 juli dit jaar met zijn personenwagen in botsing met een auto die net bezig was met een inhaalmanoeuvre, terwijl Van G. zijn auto vanuit een uitrit de weg opstuurde. Het ongeval vond plaats op de Nieuwstraat in Oostburg. Van G. verklaarde dat de andere auto zo'n 170 kilometer reed, terwijl het toch al be bouwde kom was. Hij had de auto niet gezien, want hij dook ineens van ach ter de voor hem rijdende wagen op. De officier van justitie eiste van de ge daagde een boete van 150 gulden en verklaarde dat men. wanneer je vanuit een uitrit de weg op wilt, alle verkeer voorrang moet verlenen, hoe hard dat ook rijdt. Van G. was het hier absoluut niet mee eens. Hij werd door mr de Mul schuldig verklaard zonder oplegging van boete. Mevrouw J. van H. uit Oostburg werd rijden zonder geldig keuringsbewijs ten laste gelegd. Van H. had de bekeu ring die ze in mei kreeg inmiddels al willen betalen, maar ontving het ge storte bedrag terug omdat haar beta ling te laat kwam. Zij kreeg een boete van 120 gulden. C. S. uit IJzendijke kreeg behalve het rijden zonder keuringsbewijs ook het rijden in een ondeugdelijke auto ten laste gelegd. S. werd deze zomer op de Ringdijk-noord in Cadzand aangehou den in een auto die rij-technisch totaal KOEWACHT In café Wilton in Koe wacht werd een kaarting gehouden waaraan 30 personen deelnamen. Uitslag: 1 R. v. d. Bilt, 2 M. de Vliegher, 3 J. pauwels. HULST In café Oud-antwerpen in Hulst werd een kaarting gehouden waaraan 20 personen deelnamen. Uitslag: 1 J. de Keijzer Terhole, 2 B. Blom- maert St.-Jansteen. 3 J. de Bakker Hulst. GRAAUW De Bond van Ouderen in Graauw hield een kaarting in het ge meenschapshuis waaraan 41 personen deelnamen. 1A. Verdurmen, 2 R. Boogaert, 3 mw. v. Im- merseel. NIEUW-NAMEN In café Commerce in Nieuw-Namen werd een koppel- kaarting gehouden. Uitslag: 1 F. Abbeel-B. Abbeel, 2 P. Pluijm-J. de Loos, 3 R. Strum-J. de Winckel. NIEUW-NAMEN In café De Nachtegaal in Nieuw-Namen, werd een koppelkaarting gehouden waar aan 16 personen deelnamen. Uitslag: 1 A. Thieleman-A. de Bruijne, 2 G. Klippelaar-D. v. Vlierberghe, 3 a. Apers-V. d'Hollander. OSSENISSE In zaal Hof ter Nesse in Ossenisse werd een kaarting gehou den waaraan 62 personen deelnamen. Uitslag: 1 T. Asselman Kloosterzande, 2 G. Hermans Ossenisse. 3 A. Rottier Ossenisse. Jokeren uitslag: 1 mw. Freijser Kloosterzan de, 2 mw. Asselman Kloosterzande, 3 mw. v. heese. OSSENISSE In zaal Hof ter Neese werden de kaartkampioenen van het seizoen bekendgemaakt. Uitslag: bieden 1 aRottier Ossenisse, 2 P. Ivens Kloosterzande,3 J. v. Damme Wal soorden. Uitslag jokeren: mw. R. Reijns-de Kort, 2 mw. Heese-Reijns, 3 mw. C. van Poor- ten-Reyns allen uit Ossenisse. AARDENBURG Uitslag van de 4e clubkaarting HIL: Bieden: 1 C. Salletjr., 2 mevr. Smit-Pardo, 3 B. Keymel, 5 mevr. moens. Jokeren: 1 mevr. H. v. Vlierberghe, 2 mevr. G. de Poorter, 3 mevr. C. Martens, 4 mevr. Avot, 5 M. Rijk. A. Geemaert had een wisselbeker beschik baar gesteld voor het hoogste aantal punten behaald over de eerste vier kaartingen. Bij het bieden had mevr. RKolmeijer het hoog ste aantal punten, bij het jokeren mevr. v. Vlierberghe. OOSTBURG De algemene kaart club 'Kaatje' te Oostburg hield een kaarting waaraan 64 personen delena men. De uitslag: bieden: 1 hr. Slabber 18 punten, 2 hr. Wage 80, 3 hr. Beier 80. Jokeren: 1 mw. mussche 41; 2 mw. Versprille-van hee 51; 3 mw. Kloosterman 56. De volgende kaarting vindt plaats op 22 januari. HULST In het dienstencentrum 'de Lieve' in Hulst werd dinsdag een prijs- kaarting jokeren voor ouderen gehou den, waaraan 28 personen deelnamen. Uitslag: 1 heer Remortele, Sint-Jansteen, 2 O. weemaes, Sint-Jansteen, 3 mevrouw Jon- gezoon, Hulst, 4 a. Esseling, Hulst, 5 me vrouw Van Hooye, Hulst. De volgende prijskaarting wordt gehouden op maandag 4 j anuari in de Blaauwe Hoeve. niet in orde was. De boetes die de offi cier van justitie S. eiste bedroegen in totaal 390 gulden. Hij werd conform de eis veroordeeld. De gemachtigde van mevrouw L. van L. uit Cadzand probeerde tijdens de zitting aan te tonen dat L. er niets aan kon doen dat ze zonder deel 3 '87 van het kentekenbewijs reed. Ter onder steuning had de gemachtigde een ont vangstbewijs meegenomen, waarmee hij wilde aantonen dat ze wel gepro beerd had het bewuste deel 3 te be machtigen, hoewel dat niet thuisge stuurd was gekregen. Mevrouw L. werd in mei op de Zuidzandsestraat aangehouden en bekeurd wegens het ontbrekende kentekenbewijs. De offi- AXEL - In een gelijkopgaande wed strijd hielden Axel en Koewacht el kaar zondagmiddag op 1-1. Beide doelpunten vielen voor de rust. Het was Mels Verhelst die Axel op voor sprong bracht, maar kort voor het verstrijken van de eerste speelhelft zorgde Harm Rietjens voor de gelijk maker. In de tweede helft had Axel de iets betere kansen, maar terecht bleef de stand in evenwicht. Graauw-Hontenisse 0-2 Graauw begon sterk met twee kansen voor Albert Emeleer, maar over het al gemeen had Hontenisse het beste van het spel. Job Zweegers kopte de vier deklasser naar 0-1 en uit een voorzet van Harrie Kint tekende Sjef Pauwels voor 0-2. In de tweede helft bleef Graauw defensief beter overeind. Hon tenisse kwam dan ook niet toe aan het vergroten van de voorsprong. Standaard Wetteren- Vogelwaarde 3-1 Vogelwaarde speelde tegen het Belgi sche Standaard Wetteren (dat uit komt in de eerste klas provinciaal) een meer dan redelijke wedstrijd en ver loor uiteindelijk slechts met 3-1. Tot vijf minuten voor het eind slaagden de Zeeuws-Vlamingen erin de stand op 1- 1 te houden, toen sloeg Wetteren met twee treffers in even zovele minuten toe. De rust ging overigens in met 1-0 en voor Vogelwaarde scoorde Arno Wauters kort na de hervatting. cier vond het argument van de ge machtigde van Van L. niet steekhou dend. „In zo'n geval ben je verplicht zelf naar het postkantoor te gaan om het deel 3 af te halen. Wanneer je het niet ontvangt, betekent dat geen ont heffing". Zij kreeg een boete van 110 gulden. W. C. P. C. van L. uit IJzendijke verte genwoordigde een transportbedrijf dat zich wat betreft het aantal rij-uren niet aan de wettelijke voorschriften gehouden zou hebben: een werknemer van het bedrijf had tweemaal het ma ximale aantal uren overschreden. Met behulp van fotokopieën van de tacho graaf, die de betreffende chauffeur hanteerde, probeerde Van L. aan te to nen dat de werknemer zeker voldoen de rust gekregen had. De officier van justitie stelde vast dat de uren in de wet vastgelegd zijn en dat de rijlimiet wel degelijk overschreden was. Hier mee werd het overige wegverkeer pri mair in gevaar gebracht. Van L. hoor de als afgevaardigde van het trans portbedrijf een boete van 500 gulden eisen. Mr de Mul oordeelde conform. W. de D. uit Cadzand verweet de ge meente Sluis indirect zijn bekeuring die De D. mei dit jaar kreeg voor het onbetaald parkeren bij een meter. „De gemeente biedt geen oplossing voor het parkeerprobleem". De D. heeft een horecabedrijf in het Sluisse winkelcen trum. De kantonrechter gaf De D. het advies toch aan te dringen bij het ge meentebestuur in Sluis om tot een op lossing te komen wat betreft het par keren. De officier eiste een boete van 50 gulden. Als weerwoord gaf De D. aan dat bekeuringen met een zaak als de zijne niet te vermijden zijn. Mr de Mul verlaagde de eis tot een bedrag van 35 gulden. De 20-jarige J. K. uit Breda werd ten laste gelegd op een motor gereden te hebben terwijl er een bromfietskente ken op het voertuig bevestigd was, bo vendien reed K. zonder geldig motor rijbewijs. Juli dit jaar werd hij aange houden terwijl hij een tweewielig mo torvoertuig bereed met een cilinderin houd van 123 cc. Officier mr Beaumont achtte beide feiten bewezen en eiste een boete van 195 gulden voor het rij den zonder rijbewijs en 75 gulden boe te voor het andere strafbare feit. K. be weerde dat het verbeurdverklaren door de politie van de afgesloopte dure onderdelen al genoeg gestraft te zijn. Toch veroordeelde de kantonrechter hem conform de eis. Het is stevig doorstappen als je 12 kilometer wilt lopen. SINT-JANSTEEN De Stichting Evenementen Sint-Jansteen en omge ving hield zondag een wandel-puzzelzoektocht waarvan de opbrengst ten goede komt aan het werk van de plaatselijke pater Cyriel Swinne in de Colombiaanse havenstad Baranquilla. Na het succes van een eerste wandeltocht eind vorig jaar in Heikant trad de stichting voor de tweede keer met een dergelijk evenement voor bewoners van Sint-Jansteen en omstreken naar buiten. Onder het motto 'Kom na de feestdagen uit uw huiskamer en wandel mee' schreven zo'n 150 wandelaars in. Ruim 50 deelnemers vertrokken vanaf gemeenschapscentrum De Warande voor een tocht van 12,5 kilometer in de bosrijke omgeving van Sint-Jansteen, terwijl 10 wandelaars de route van 7 kilometer aflegden. Na afloop ontvingen zij behalve een consumptie bon een bingokaart waarmee ze een gratis ronde konden deelnemen aan een bingo waarvan de opbrengst ook bestemd is voor het ontwikkelings werk van pater Swinne. De beide evenementen brachten 250,- op voor dit doel. De stichting wil van deze kerstwandeltocht een jaarlijkse traditie maken. Inmiddels is het bestuur van de Evenementen Commissie druk doende met de voorbereidingen voor het tweede dorpsfeest dat vrijdag 10 en zaterdag 11 juni in Sint-Jansteen wordt gehouden. Wethouder De Feijter lrechtsl en de heer Brouwers van de Nederlandse Kabelmaatschappij. NIEUWVLIET-BAD Een histo risch moment, noemde wethouder A. de Feijter de ingebruikname van de schotelantenne woensdag bij het vakantiedorp Saint Pierre in Nieuwvliet-Bad. Het is de eerste stap in de gemeente Oostburg op weg naar kabeltelevisie. In het vakantiedorp zijn 435 woningen aangesloten op de antenne, evenals het hotel. Naast Nederland 1, 2 en België kon den ze in Nieuwvliet tijdens de afge lopen kerstdagen kijken naar Super Channel en SAT 1 en 2. De drie-me ter schotel is afkomstig uit Zweden. Eind oktober werd het contract ge tekend met de Nederlandse Kabel exploitatie Maatschappij (NKM). In een eerder stadium besloot de ge meente Oostburg zelf geen kabel aan te leggen. „Een enquête wees uit dat 60 procent van de inwoners be langstelling had, terwijl wij de norm op 65 procent haden gelegd. De ge meenteraad kon wel instemmen met verdere activiteiten rond kabeltele visie", aldus De Feijter. Er werd een werkgroep opgericht. „Na veel gesprekken en voorlichting over en weer werd voor kabeltelevi sie gekozen met daaraan de voor waarde dat de totale gemeente Oostburg op de kabel moest worden aangesloten. In de randgebieden zal het dan met schotels moeten gebeu ren", aldus De Feijter. Hoofdplaat zou het eerste project zijn voor de schotel. „Maar daar moeten nog alle kabels worden ge legd en hier in Nieuwvliet-Bad lagen alle voorzieningen. En ook de Ver eniging van Wooneigenaren Saint Pierre wilde wel". In veertien dagen tijd werd alles mogelijk gemaakt waardoor nu een keuze gemaakt kan worden uit zes zenders. G. A. M. Brouwers van NKM vertel de dat de firma komend voorjaar be gint met de aanleg van kabeltelevi sie in Axel, Hulst, Oostburg en Sas van Gent. „De aanleg in de vier ge meenten nemen we tegelijkertijd in handen en hopen het binnen een jaar af te ronden". Het gaat om 17.000 potentiële klanten in Zeeuwsch-Vlaanderen. Op de kabel zullen zestien kanalen vrij zijn waar van er veertien gebruikt zullen wor den. Het abonnement in de gemeen te Oostburg gaat ruim achttien gul den per maand kosten. Brouwers vertelde verder in onderhandeling te zijn over de overname van het kabel net gemeente Sluis. MIDDELBURG De politierechter in Middelburg heeft donderdag de 33- jarige J. B. uit Anna-Jacobapolder conform de eis veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid voor het weigeren van de bloedproef. B. reed op 10 mei rond half vijf's mid dags met zijn auto in de sloot langs de Zuidweg in zijn woonplaats. Toen de politie bij het ongeval kwam constateerde deze een sterke dranklucht en wilde hem daarom aan de bloefproef onderwerpen. Hij wenste daaraan echter niet mee te werken. B. kwam met verwondingen in het zie kenhuis terecht, maar een medisch rapport wees uit dat er geen enkel be letsel voor het ondergaan van de bloedproef was. B. verklaarde dat hij de bewuste mid dag niet meer dan drie pilsjes had ge bruikt in het Veerhuis. Op weg naar huis zou hij hebben moeten uitwijken voor overstekende hazen. De KLOOSTERZANDE De tafelten nisvereniging SAR'72 uit Kloosterzan de hield in sportzaal De Hinde de jaar lijkse clubkampioenschappen. Er wa ren 42 deelnemers. Bij de jeugd ging de overwinning bij de jongens naar Danny Krieckaart. Ver dere uitslag: 2 Michel Kleinjan, 3 Ro bin de Vilder, 4 Angelo Hulshout, 5 Alexander van Gemst. Bij de meisjes won Chantal Verdurmen. Verdere uit slag: 2 Gabine Fokkens, 3 Mascha Schelfhout, 4 Ingrid Cambeen, 5 Dione Bouchaut. De senioren waren onder verdeeld in twee categorieën. In de A- categorie ging de favoriet Pascal Neve met de hoogste eer strijken voor Wim 't Hooft. De derde plaats was voor Johan 't Hooft. Vier en vijf werden respectie velijk Mare Maas en Edwin van Dam me. In de B-afdeling eindigde Mare de Moor op de eerste plaats. Tweede werd George Mahu. De derde prijs ging naar Jan van Acker. Verdere uitslag: 4 Etiënne van Acker, 5 Rob Kroes. SINT-JANSTEEN Edy de Witte zal zijn contract bij de voetbalvereniging Hulsterloo uit Nieuw-Namen niet ver lengen. De oefenmeester uit Sint-Jan steen is bezig aan zijn vijfde seizoen bij de afdelingstweedeklasse Hulsterloo. Het bestuur van de grensbewoners is druk doende een geschikte opvolger voor De Witte te zoeken. dranklucht die uit zijn verongelukte auto opsteeg zou veroorzaakt zijn doordat een nog onaangebroken fles jenever door de schuiver in gruzele menten was gevallen. Deze mededelin gen werden door politierechter mr G. H. Nomes met groot ongeloof aange hoord. „Dat verhaal van die hazen ho ren we hier wel vaker. Soms zijn het honden of katten", aldus de politie rechter. A. P. D. (51) uit het Belgische Gulle- gem werd voor het weigeren van de bloedproef en doorrijden na een aanrij ding veroordeeld tot vijftien maanden rijontzegging, 2000 gulden boete en twee weken gevangenisstraf voor waardelijk. D. reed 27 maart op de Julianastraat in Heikant twee gepar keerde auto's aan, maar vervolgde zijn weg zonder zich om de aangerichte schade te bekommeren. Een mare chaussee in burger zag het gebeuren en zette de achtervolging in. Nadat D. staande was gehouden bleek dat hij 'in kennelijke staat' verkeerde. D. zei absoluut niet begrepen te heb- LAMSWAARDE In café de lamso ren in Lamswaarde werd een gaaibol ling gehouden waaraan 17 personel deelnamen. Uitslag: hoge vogel F. v. Dorselaar Lams waarde, rechterzij vogel A. v. d. Poel Lams waarde, linker zijvogel E. Hulshout Kloos terzande; grootste aantal kleine vogels (8) F. van laar Lamswaarde. SINT-JANSTEEN In het nederlaag- toernooi speelden de ouderen van Sint-Jansteen tegen biljartclub Het Centrum in Axel. De Steense biljart club behaalde een ruime overwinning. De Axelaars verloren met 408-295, een verschil van 113 caramboles. AARDENBURG Schutterssociëteit Sint Sebastiaan in Aardenburg hield een puntenschieting, waaraan 25 schutters deelnamen. Uitslag, hoge vogel: R. de Wispelaire; eerste en tweede zij vogeb T. Lampaert; eerste en tweede kal: R. Pielaet; grootste aantal klei ne vogels (6): J. Cattoor. Stand kampioen schap: 1 T. Lampaert, 34 punten, 2 G. de Vriend, 29,3 F. van Ecke, 24,4 R. Pielaet, 22, 5 H. Ginneberghe, 22. Winnaar klepschie- ting: R. Pielaet. Stand kleppenkampioen- schap: 1 R. Pielaet, 16,2 M. Verploeg, 14,3 T. Lampaert, 4 F. van Ecke, 12, 5 J. de Muijnk, 11 kleppen. KOEWACHT Schutterssociëteit Thuis Weg in Koewacht hield een schieting in café P. de Vliegher waar aan 30 schutters deelnamen. Uitslag, hoge vogel en eerste zijvogel: J. de Breuk, Koewacht; tweede zijvogel: E„ Fie- rens, Lokeren; grootste aantal kleine vogels (3): A. Martens, Koewacht. OSSENISSE In zaal Hof ter Nesse in Ossenisse werd een schieting gehou den waaraan 14 schutters deelnamen. Uitslag, hoge vogel: A. van Gassen, Ossenis se; eerste en tweede zijvogel: J. de Waal; grootste aantal kleine vogels (5): mevrouw Hermans, Ossenisse. OSSENISSE In zaal Hof ter Nesse in Ossenisse werd een schieting gehou, den waaraan 16 schutters deelnamen. Uitslag, hoge vogel en eerste zij vogel: A. Ver hoeven, Kloosterzande; tweede zijvogel: E. de Waal, Antwerpen; grootste aantal kleine vogels (7): F. de Meijer, Ossenisse. BRESKENS De twaalfde interna tionale tentoonstelling van de vogel vereniging 'De Vink' in Breskens zit er weer op. De tentoonstelling werd tijdens de kerstdagen gehouden in de bovenzaal van de Vismijn in Bres kens. Volgens districtsvoorzitter T. Udo was dit de enige internationale tentoon stelling in Zeeland dit seizoen. Hij vond dat er veel moed voor nodig was om tijdens de kerstdagen een vogel tentoonstelling te houden en noemde het verheugend dat het kweken van vogels steeds meer in de belangstel ling komt. Dat komt volgens hem doordat mensen steeds meer vrije tijd krijgen. Zondagavond werden de prij zen uitgereikt aan de kampioenen. Uitslagen: Stammen, hoofdgroep 3: J. Stroo; hoofdgroep 4: P. en A. Morel; hoofd groep 5: J. Platteeuw; hoofdgroep 6: C. van Bostelen; hoofdgroep 7: L. van de Maas; hoofdgroep 19: A. Keersemaker; hoofdgroep 24: J. de Jong; hoofdgroep 25: C. Looy; hoofdgroep 28: J. Vinke; enkelingen, hoofd groep 3J. Stroo; hoofdgroep 4: P. Verstijlen; hoofdgroepen 5 en 6: C. van Bostelen; hoofd groep 7: P. en A. Morel; hoofdgroep 9/10/11: D. Verburg; hoofdgroep 12: G. van Grol; hoofdgroep 14: J. Schrauwen; hoofdgroep 15: J. Fliers; hoofdgroep 17: A. Dekker; hoofdgroep 20: R. Dekker; hoofdgroep 22, open klasse: J. Vinke; hoofdgroep 23, blauw- serie: J. Sonnevijlle; hoofdgroep 23, groense- rie: G. Eijsackers; hoofdgroep 23, vetstof: M. Boidin; hoofdgroep 24: J. de Jong; hoofd groep 25: C. Looy; hoofdgroep 26: P. de Cock; hoofdgroep 26, open klasse: P. de Cock; hoofdgroep 27: F. Doens; hoofdgroep 28: J. Vinke. Jeugd, stammen, hoofdgroep 16: Robin Mo rel; enkelingen, hoofdgroep 21: Dennis Doens. HULST In café W. Blommaert in Hulst werd een schieting gehouden waaraan 50 schutters deelnamen. Uitslag, hoge vogel: F. Buys, De Klinge; eer ste zijvogel: W. Blommaert, Hulst; tweede zij vogel: R. Wilking, Hulst; grootste aantal kleine vogels (4): O. de Jager, Westdorpe. AARDENBURG Het handbooggil de Sint Sebastiaan in Aardenburg hield de zesde puntenschieting van het seizoen. Er namen 23 schutters deel. De uitslag: Hoge vogel Th. Lampaert; zij vo gels, P. van Vooren en Th. Lampaert; kallen, R. Pielaet en H. C. Ginnenberge. Meeste kleine vogels (7) P. de Rooze. Stand kampioenschap: 1 Th. Lampaert, 43 punten; 2 G. de Vriend, 30 pnt; 3 F. van Ecke, 30 pnt; 4 R. Pielaet, 26 pnt; 5 H. Ginneberge, 26 pnt. Uitslag klepschieting: M. Verploeg, G. de Vriend en R. Pielaet, ieder vier kleppen. Stand kampioenschap: 1R. Pielaet, 20 klep pen; 2 M. Verploeg, 18 kl; 3 Th. Lampaert, 15 kl; 4 G. de Vriend, 14 kl; 5 F. van Ecke, 14 kl. NIEUW-NAMEN In café Het Sleep bootje in Nieuw-namen werd een be- jaardenschieting gehouden waaraan 20 schutters deelnamen. Uitslag, hoge vogel: M. Hamert, Westdorpe; eerste zij vogel: W. van de Velde, Kieldrecht; tweede zij vogel: A. de Waal, Nieuw-Namen; grootste aantal kleine vogels (8): O. van Laar, Kieldrecht. HOOFDPLAAT Schutterssociëteit De Vriendschap in Hoofdplaat hield een schieting waaraan 45 schutters deelnamen. Uitslag, hoge vogel: M. van Wijnsbergen, Hoofdplaat; eerste zijvogel: A. Maenhout, Hoofdplaat; tweede zijvogel: L. Hollebos, Hoofdplaat; grootste aantal kleine vogels (4): M. van Wijnsbergen. LAMSWAARDE Schutterssociëteit De Vrede in Lamswaarde hield een schieting in café De Vier Jaargetijden waaraan 37 schutters delnamen. De uitslag, eerste hoge vogel: F. de Vos, Kiel drecht; tweede hoge vogel: E. Hulshout, Lamswaarde; eerst zijvogel: T. Asselman, Kloosterzande; tweede zijvogel: mevrouw Rottier, Ossenisse; grootste aantal kleine vogels (4): F. van Goethem, Lamswaarde en P. Pauwels, Kloosterzande. gebouw van de Showband Axel aa Axelse Tuinstraat wordt dinsdai december een marathonkaartins houden. Liefhebbers kunnen v 13.00 uur terecht voor bieden zoi roem en jokeren. omnisportvereniging De Kombui Breskens houdt zaterdag 2 januari kerstboomverbranding. Voor elkf geleverde kerstboom ontvangt een lot. De kerstbomen kunnen den ingeleverd van 15.30 tot 17.C op het vierde strand bij de veerh; Breskens. Daarna volgt de verlot Omstreeks 17.15 uur worden deboi in brand gestoken. De jeugd krijgt bekertje warme chocolademelk vertoning van een lot. ling op de 'Arjoanbolbaan' in Bresk namen 23 krulbollers deel. De uits 1 C. Salome/P. Ras/P. van Oeffele P. de Vilder/W. Vergouwe/A. deZut 3 E. Pieters/J. Frelier. ben dat hij verplicht was de bloedproef te ondergaan toen de politie dat van hem verlangde, maar uit het proces verbaal bleek volgens de politierech ter voldoende dat de politie hem ge sommeerd had zich aan de bloedafna me te onderwerpen. D. zag evenmin kans de politierechter ervan te over tuigen dat hij juist van plan was om te rug te gaan naar de plaats van de aan rijding om foto's van de schade te ma ken toen hij zijn auto tot stilstand bracht. Het vonnis was conform de eis. J. P. S. de B. (32) uit Hulst werd in maart bij een controle in zijn woon plaats 's nachts rond twee uur met een alcohol-promillage van 2.44 van de weg gehaald. Hij kwam van een trouw feest waar hij naar eigen zeggen een glaasje of vijftien achterover had ge slagen. Bij zijn aanhouding maakte hij zich nogal kwaad en sloeg een ruit van de politieauto in. Officier van justitie mr C. M. P. Nij- meijer eiste negen maanden rijont zegging, twee weken gevangenisstraf voorwaardelijk en 1500 gulden boete. Mr Nomes bracht de boete terug tot duizend gulden om De B.'s gezin niet al te zeer te treffen. vereniging Hulst houdt dinsdag 29 cember voor de tiende keer een ha baltoemooi voor de leerlingen groep 7 en 8 van de basisscholen ui gemeente Hulst. Het toernooi be| om 9.00 uur in sporthal Den Dull; en duurt tot 14.00 uur. Kerstviering - De leerlingen, centen en het onderwijs onderst nend personeel van de rk Jansen Scholengemeenschap in Hulst hebl tijdens de kerstvieringen op sch een collecte gehouden voor de ai 'Afrika Nu'. De opbrengst is 890,50 j den. Aas uit Hulst hield een kaarting in Prince of Wales Pub. Er waren 24 d nemers. Uitslag: 1 mevrouw L. Bui 2 de heer W. Roelands, 3 mevr; Fruijtier. Uitslag: 1 A. Esseling Hulst; 2 mevr: Boone Hulst; 3 mevrouw Van de He Axel; 4 R. Steel Hulst; 5 B. de Bui Graauw. 1R. de Geeter/R. de Geeter/E. de Sloovei S. Rieteco/mw. Rieteco/P. Staelens; Wieme/J. Pro voos t'V. Verstringhe. Aan kerstbolling namen 50 krulbollers deel. uitslag: 1W. Pauwels, 2 A. van Pamelen. Laridaen, 4 W. Martens. De volgende bol gen worden op dinsdag, 29 december, za dag 2 en 16 januari gehouden. De aanvan iedere keer 14.00 uur. Een zonnebril, een grijs/witte kal een handschoen, een huissleutel, das, een regenpak, een jonge gri poes, een blauwe portemonnee, een de poes met vlooienband, een zwa knipbeurs, een leesbril, een sleutelt met daaraan ondermeer Opelsleut en een Volvo autosleutel. Sas van Gent houden maandag 4 nuari de nieuwjaarsreceptie in de b gerzaal van het stadhuis aan de We kade. Tussen 19.00 en 20.00 uur staat de gelegenheid nieuwjaarswf sen uit te wisselen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 34