Ongelukkig verlies Oemoemenoe tegen RCC Tennistoernooi met zeges Maandag en Thorenaar zonder verrassingen Soccertoernooi met de Zeeuws-Vlaamse clubs PZC/ sportkrant 19 Debutanten in Belgische selectie Kuroiwa snelste in Inzeil EK jeugdschaken Hockeyploegen komen niet tot een overwinning BEN DOOR EEN HEL GEGAAN boord Ifscheidstoernee mager Wraak Imago ZATERDAG IN DE VLAANDEREN SAS VAN GENT 19^|iANDAG 28 DECEMBER 1987 ené Pijnen egint aan ieuw leven IrGEN OP ZOOM (GPD) Hij kijkt nog wat vermoeid, jar ziet er verder monter uit. In het Bergse ziekenhuis Lie- Insberg slijt hij 'op zaal' zijn laatste opname-dagen. Toch zal Iné Pijnen nooit meer op topniveau fietsen, dat staat inmid- l|s vast. De geplande afscheidstoernee langs de Europese lelerbanen, volgend jaar, is afgelast, niet uitgesteld. 1 daar heeft René Pijnen het erg Die leeftijd heeft hem juist het huidige Ifilijk mee gehad. Nu niet meer. Hij ptzijn (nood)lot geaccepteerd en is j dat hij nog leeft. Al het andere Irdtdan onbelangrijk. ,,Ik ben door |ihel gegaan, uit een dal gekomen. i nu gewoon aan een ander, een |uw. leven beginnen", het heeft hem moeite gekost, d hijzelf, om te accepteren dat een Jtiieid na zoveel succesvolle wieler- na zoveel zesdaagsen, er niet |er in zit. Dat een geknapte ader in fbuik het einde betekende. Een ein- o abrupt, dat Pijnen er zelf kwaad. Jnhopig en opstandig van werd. [operatie was zwaar, duurde in- 1 zes uur. Het was kantje lord. Ik heb op de rand van de dood Iweefd. Ze maakten me open in de Irwachting een blindedarm-ontste- fete zien, maar het was alleen maar led. Die ader was al gaan lekken. Irmaal doen ze dit soort operaties in |tterdam, maar er was geen weg te- [meer. Gelukkig is het goed ge- Ze hebben me ontzettend veel led toegediend". Iheeft enkele dagen nodig gehad om (versuffing als gevolg van de langdu- lenarcose kwijt te raken. „Maar toen leenmaal zover was, toen het tot me |ordrong dat ik maar beter niet meer i fietsen op het niveau dat ik ge- |pdwas, toen knapte er toch wel iets. moeilijk te accepteren. Ik was Jstandig, en dan in die situatie op in- Jisive care, met al die slangen, en die ■te ritsluiting van m'n lies naar m'n Tik. Ze hebben me dingen moeten (dienen om me rustiger te maken, zo ■standig was ik". Jjwas van plan geweest nog twee rte fietsen, dit en volgend seizoen, lit jaar om het zesdaagse-record van l(dahl te pakken. Dat is me inmid- |ls gelukt. Ik heb er nu 233 gereden, j 228. Volgend jaar had ik als af- Jheidsjaar gepland. Langs alle win- Irbanen. Al die directies, die je zo Md kent. Daar had ik me veel van Westeld. Dat was ook een mooie piting van zo'n carrière als de mij- heweest. Jammer, maar er zijn be- krijker dingen in het leven. Daar In ik nu wel achter. M'n tijd is voor- Ij,De wielersport heeft me geen win neren gelegd. Ik ben financieel onaf- inkelijk, zo zou je het wel kunnen lellen ja. Ik kan terugzien op een looie loopbaan". |j is blij dat'ie er in elk geval nog op ng kan zien. Pijnen zal weer volledig Irstellen, wat aftrainen, en zich stor- Jnop zijn werk, op zijn boerderij, of op An hotel De Schelde in Bergen op [*>m. „Maar dat ik nu helemaal los lm van de wielerspport, dat kan ik Teook moeilijk voorstellen". Jjnen ziet zich in de toekomst niet als loegleider, een functie waarvoor hij P jaar al was benaderd door de nieu- legrote wielerploeg Tranvemij/Van pilt. „Nee, dan ben ik weer alle da- |n van huis". Wel ambieert hij een il als die van Patrick Sercu in Bei- li, „Manager van de baancoureurs, Tirecteur van een zesdaagse, zo iets, lat zie ik wel zitten", aldus de 41-jari- ItHoogerheidenaar. seizoen, in de zesdaagsen die hij reed, parten gespeeld. Niet als het op zijn ei gen prestaties aankwam, want daar zat nog nauwelijks de sleet in, wel in zijn contacten met de baandirecteu- ren. Steeds werd Pijnen aan een weg renner gekoppeld. Hij reed met Van Vliet in Antwerpen, met Pieters in Zü- rich, met Nijdam in West-Berlijn en zou de afscheidszesdaagse van Zoete melk aan de zijde van de ex-wereld kampioen op de weg rijden. Dat laat ste trouwens op zijn eigen verzoek. „Joop belde me nog op. Kon het niet geloven. Of ik het zelf wel wilde. Ik wil de het erg graag. Joop is van mijn leef tijd, we zijn samen olympisch kam pioen geweest...." Juist op de vooravond van die Maas trichtse zesdaagse, moest Pijnen afha ken. Daarvoor had hij al gemerkt: „Dat ze vonden dat ze me op 41-jarige leeftijd toch niet meer een zesdaagse konden laten winnen. Echte kansen kreeg ik niet meer, doordat ze me aan wegjongens koppelden. Dat ging dan eerst met veel praten gepaard en ook met een financiële genoegdoening. Dan deed ik het toch maar weer. Maar lekker zat het me niet. Dan werd ik kwaad tijdens zo'n zesdaagse. In Ant werpen heb ik op een gegeven mo- memnt in m'n eentje achter de demy's drie ronden goed gemaakt, alleen maar als wraak, als genoegdoening. Even laten zien dat die oude Pijnen het nog kon". Een zesdaagse winnen deed hij niet meer, dit seizoen. Zij laatste zege da teert van vorig jaar in de zesdaagse van Keulen. „Maar in de rest van dit seizoen zouden m'n koppelgenoten weer wat sterker worden en had ik wel degelijk winstkansen gehad", zegt Re né Pijnen, die al weer een strijdlustige indruk maakt. „In Rotterdam zou ik bij voorbeeld met Doyle hebben gere den". René Pijnen heeft voor zijn leven moeten vechten. In de komende tijd zal hij vechten voor het imago van de baanrennerij, zo ver is hij al wel. „Het is jammer dat ik in Nederland geen opvolger heb. Dat is in grote mate be palend voor de populariteit in een be paald land. Maar dood is de baansport nog lang niet. Daar wil ik best voor vechten. En voor het imago van de baanrennerij. Dat is slecht. Daar wordt wat geringschattend over ge daan. Geheel ten onrechte. Pieters heeft groene sneeuw gezien in Zurich. Hij kon niet geloven wat hem over kwam. Jelle Nijdam, toch een hardrij der van formaat, is drie keer van de baan gevlucht in West-Berlijn. Die was total-loss na drie, vier dagen. Vraag het 'm zelf'. Pijnen kan terugkijken op 72 zesdaag- se-overwinningen en doet dat met ge noegen, met tevredenheid ook al bijna. „M'n mooiste; dat was die in Rotter dam samen met Sercu. We waren alle bei onze koppelgenoot kwijt door een val en moesten drie ronden goedma ken in een uur op de leidende koppels Frank/Raas en Allan/Clark. We heb ben zo gebombardeerd in dat uur, dat we aan het einde zelfs een ronde voor sprong hadden. Ik heb het publiek nog nooit zo enthouasiast gezien". pié Pijnen (linksmet zesdaagse-crack Danny Clark. Jan Albregtse met bal) werkt aan de aanvalsopbouw van Oemoemenoe in de wedstrijd tegen RCC. Links Harry van Helsland. MIDDELBURG Oemoemenoe is in de promotieklas Zuid van de rug- bycompetitie de eerste thuisnederlaag opgelopen. Met een overwinning had Oemoemenoe zich vaster op kop genesteld en een forse sap gezet in de richting van de ereklasse. Na een 0-0 stand bij rust, verloren de Mid delburgers echter onverdiend met 6-9 van RCC uit Roosendaal. Voor de rust was het een bloedeloze vertoning, slechts af en toe op ge fleurd door een aantal flitsende bewegingen van Peter Mondeel. In de tweede helft was het al niet veel beter. Na 15 minuten profiteerde Edo Jansen (Oemoemenoe) van knullige fouten in de RCC-defensie en opende de score: 4-0. Bob Fuchs benutte de concersion feilloos: 6-0. Oe moemenoe leek op rozen te zitten, maar binnen 5 minuten verkleinde John van Zandvliet de achterstand vanuit een penaulty-kick tot 6-3. Oemoemenoe overtroefde RCC vervolgens op alle fronten maar kende geen geluk toen een penalty-kick van Bob Fuchs op de dwarslat beland de en de doorgebroken Harm-Jan de Voogd struikelde op nog geen me ter van de trylijn. RCC zette aan voor een offensief en had al snel resultaat toen Jan Al bregtse een knock-on maakte bij de Oemoemenoe-trylijn. Uit de toege kende scrum scoorde RCC via Luc Gelsing 6-7. John van Zandvliet maakte er met een welgemikte trap zelfs nog 6-9 van. Oemoemenoe gaf zich echter niet gewonnen. Gesteund door het fel meelevende publiek bracht harm-Jan de Voogd de bal achter de trylijn en trapte Jan-Albregt- se de bal vanuit een penalty-kick tussen de palen. Beide acties vonden echter geen genade in de ogen van de scheidsrechter, waardoor de volle winst naar RCC ging. GOES Het eerste weekeinde van het Akai-tennistoernooi heeft geen verrassingen opgeleverd. Al moest Remco Maandag tot het uiterste gaan om poulewinnaar te worden. Met veel moeite liet de Middelburgse tennisser Marcel Wolfert (6-6) en Gilles van de Gruiter (7-5) acher zich. Volgens organisator Dick Reijnhout speelde Maandag onder een grote druk: „Wolfert en Van de Gruiter ge ven alles wanneer ze tegen een hoog geplaatste speler spelen. Remco Maandag moest dan ook op z'n tenen lopen om poulewinnaar te worden". Het groots opgezette tennistoernooi, met 360 deelnemers, is tweede kerst dag van start gegaan met de vele pou lewedstrijden. „Die zijn nodig om een eerste schifting te maken", vertelde Dick Reijnhout, een van de organisa toren. „We hebben dan ruim tweehon derd wedstrijden afgewerkt. Vooral de recreatiespelers waren actief. De hoog geplaatste topspelers komen pas later in de week in actie". Zo heeft de als eerste geplaatste Jaap Moerland nog niet gespeeld. En ook Carmen Kaan en marholein Cijsouw, als le en 2e geplaatst bij de dames B, hadden dit weekend vrijaf. In de he ren B-poule trad Joost Thorenaar gis teravond wel in het strijdperk. De als 4e geplaatste Thorenaar moest het op nemen tegen Hos Verschuren van TSI. Met groot gemakt zette hij Verschu ren aan de kant: 10-3. „Toch", zo stelde Joost Thorenaar nog voor de wedstrijd, „is hedt niet gemak kelijk om de poulewedstrijden te win nen. De partij duurt maar drie kwar tier en daar moet je je op instellen. Het is vooral belangrijk om je service te houden. Verder moet je maar hopen dat je tegenstander z'n service een keer verliest". De 23-jarige Thorenaar, die Jaap Moerland en Remco Maan dag als zijn belangrijkste concurren ten ziet, heeft in ieder geval z'n visite kaartje afgegeven. In het herenenkel C-toernooi werd Jan Goense overtuigend winnaar van zijn poule. Hij versloeg Antoinne Koster (12-3) en Erwin Carol (8-3). Ook het C Il-toernooi kende weinig verrassingen, harold Scipper (lege- plaatst) en Robbert Springer (4e) wer den beide poulewinnaar. In het heren Dl-toernooi gaat de strijd waarschijn lijk tussen Dennis Reijnhout en René de Looff. Joost Thorenaar gaf gisteren in Goes zijn visitekaartje af door van Jos Verschuren te winnen. Uitslagen hockey Heren: Zwart Wit-Vlissingen 14-5, Rapide- Breda 8-8; dames: Etten Leur-Vlissingen 6- 1; Jongens: Zwart Wit-Vlissingen JA1 5-6; meisjes: Rapide-Vlissingen A 10-10; Olym- pia A-Middelburg A 6-4. ARNHEM (ANP) - De uitslagen van de partijen in het Europees jeugdkam pioenschap schaken, dat in Arnhem wordt gespeeld, zijn: Zesde ronde: Hansen (Den) - Ivansjoek (Sov) 0-1, Gelfand (Sov) - Pieniazek (Pol) 1-0, Rie- mersma (Ned) - Norwood (Eng) 0-1, Benev (Bul) - Brenninmeijer (Ned) afgebroken, Ko- sic (Joe)- Almeida (Por) 1-0, Fernandez (Spa) - Vandevoort (Bel) 0-1, Langner (Tsj) - Gdanski (Pol) 1-0, Lev (Isr) -Lutz (WD1) 1/2-1/ 2Bellini (Ita) - Thorhallsson (IJsl) 0-1, Vcali- nescu (Roe) - Horvath (Hon) 0-1, Sullivan (Wal) -Wessman (Zwe) 0-1, Wians (Lux) - Kourtesis (Gri) 1-0, Manninnen (Fin) - Koch (Fra) 1/2-1/2, Mackay (Sch) - Meric (Tur) 1-0, Bern (Noo) - Spycher (Zwi) 0-1, Mc Mahon (Ier) - Casagrande (Oos) 1/2-1/2. Benev - Brenninkmeijer 0-1. Zevende ronde: Ivansjoek - Norwood 1-0, Brenninkmeijer - Gelfand 0-1, Langner - Ko- sic 1-0. Pieniazek - Hansen 1/2-1/2, Vande voort - Riemersma 0-1, Almeida - Thorhalls son 1/2-1/2, Fernandez - Benev 1-0, Lutz - Horvath 1/2-1/2, Wessman - Lev 1/2-1/2, Gdanski - Calinescu 0-1, Mackay - Bellini 0- 1, Koch - Wians 0-1, Spycher - Sullivan 1-0, Kourtesis - Manninnen 0-1, Casagrande - Bern 0-1, Meric - MacMahon 1/2-1/2. Achtste ronde: Ivansjoek - Langner 1/2-1/2, Norwood - Gelfand 0-1, Hansen - Brennink meijer 1/2-1/2, Riemersma - Pieniazek 1-0, Thorhallsson - Kosic 0-1, Almeida - Fernan dez 1/2-1/2, Lev - Vandevoort 1-0, Horvath - Benev afg, Bellini - Lutz 0-1, Wessman - Cali nescu 0-1, Spycher - Koch 1/2-1/2, Mannin nen - Gdanski 0-1, Wians - Mackay 0-1, Bern - Sullivan 1-0, Mc Mahon - Kourtesis 0-1, Ca sagrande - Meric 1-0. De stand na acht ronden: 1. Ivansjoek en Gelfand 7 punten, 3. Langner en Riemersma 5 1/2, 5. Hansen, Brenninkmeyer en Kosic 5, 8. Norwood, Pieniazek, Fernandez, Almeida, Calinescu, Lev en Lutz 4 1/2. SAS VAN GENT - Met nog een klei ne week voor de boeg wordt de laat ste hand gelegd aan de voorberei ding van het tweede soccer-tocr- nooi, dat zaterdag aanstaande in Sas van Gent wordt gehouden. De eerste editie kreeg vorig jaar met AZVV een sterke winnaar en werd een geslaagd evenement. Het staat voor George Gernaert, secretaris van de organisatie, wel vast dat het toernooi zaterdag opnieuw kan uit groeien tot een grootse voetbalhap pening. Hij baseert zijn voorspelling op de grondige voorbereiding, die de leden van de stichting achter de rug heb ben. George Gernaert (die het secre tariaat van Lucien Roelandt over nam) vergaderde minsten één keer per maand met de acht bestuursle den, om niets aan het toeval over te laten. „Er zit toch een stuk organisa tie achter als je het aantrekkelijk wilt maken", vindt hij. „Dan moet alles gesmeerd lopen. De reacties van de clubs waren vorig jaar heel positief. Er is door ons dus een stuk ervaring opgedaan. Mét het enthousiasme van de clubmensen denk ik niet dat het er organisato- rich gezien nog iets fout kan gaan." Toen hij gevraagd werd om het be stuur te versterken gold George Gernaert min of meer als iemand die het voetbal de laatste jaren op afstand had gevolgd, omdat hij on danks zijn vroegere contacten met Biervliet en vooral Axel geen nau we banden meer met een vereniging onderhoudt. Nu de voorbereiding grotendeels achter de rug is, conclu deert hij dat er in de voetbalwereld nog talloze mensen zijn die de sport een warm hart toedragen. Hij noemt de sponsoring door het bedrijfsleven (dank zij mensen die daar bepaalde relaties mee hebben) en prijst de ve le medewerkers aan het toernooi. Na de openingswedstrijd tussen Ter- neuzen en Schoondijke worden vanaf zaterdagmorgen alle poulewedstrij den afgewerkt. In wedstrijden van tien minuten moet een eerste schif ting gemaakt worden, waarbij de nummers één en twee uit elke poule doorgaan naar de kwartfinale. In poule A nemen Schoondijke, Ter- neuzen, Axel, AZVV en HV'24 het te gen elkaar op. In poule B spelen IJ- zendijke, RIA, Zaamslag, Philippine en Hoek. In poule C komen Steen, Biervliet, Terneuzense Boys, Hoofd plaat en Breskens tegen elkaar uit en in poule D zijn Vogelwaarde, Koe wacht, Clinge, Hontenisse en Sluiskil bij elkaar ingedeeld. De wedstrijd om de derde en vierde plaats duurt evenals de finale twin tig minuten. De bekende scheids rechter Ignace van Swieten behoort tot de zes arbiters die dit toernooi fluiten. Naast de sportieve eer verdienen de eerste acht ploegen waardebonnen. Zo levert de eerste plaats een bon ter waarde van 750 gulden op. De twee de prijs is goed voor 500 gulden, de derde plaats wordt met een waarde bon van 350 gulden beloond en de vierde plaats met een bon van 250 gulden. De verliezers uit de kwartfi nale ontvangen nog altijd een waar debon van 100 gulden. Voor iedereen die op enigerlei wijze bij dit toernooi is betrokken, staan zaterdag drie tennisbanen ter be schikking. Daarnaast kan elke ver eniging volgens een bepaald schema gebruik maken van de sauna- en fit nessruimte. Ook Jack Caluwé zal met een medewerker aanwezig zijn, om tijdens het toernooi opgelopen blessures te behandelen. BRUSSEL (ANP) - De Belgische bondscoach Guy Thijs heeft drie de butanten geselecteerd voor de vriend schappelijke voetbalinterland in Tel Aviv tegen Israel op 19 januari. Het zijn Emmerechts van RWDM, Em mers van KV Mechelen en Severeijns van FC Antwerp. Walter Meeuws wordt de opvolger van Guy Thijs als coach van het Belgisch voetbalelftal. De 36-jarige oud-Aja- cied, als speler 46 keer 'Rode Duivel', treedt op 1 juli als nationaal trainer in dienst van de Belgische voetbalbond. Tot na het wereldkampioenschap in Italië van 1990 moet Meeuws nog on der supervisie van Guy Thijs, die tech nisch directeur wordt met verantwoor delij kheid voor alle nationale selec ties, werken. Het contract van Thijs werd gisteren met twee jaar verlengd. Walter Meeuws werkt dit seizoen als trainer bij de tweede-klasser Lierse SK. INZELL (ANP) - Bij de internationale kerstwedstrijden in Inzeil vestigde de Japanse schaatser Akira Kuroiwa (foto) dit weekeinde de meeste aan dacht op zich. Zaterdag won de oud-wereldkampioen sprint de 500 meter in 37.60 seconden. Zondag startte Kuroiwa op de 1000 meter en won in 1A6.99. In beide races eindigde de Brabander Arie Loef op de tweede plaats in respectievelijk 38.76 en 1.18.37. Zaterdag had Loef de 1000 meter gewon nen in 1.17.42. Loef ivas de aanvoerder van een groot contingent Nederlanders, hoofdza kelijk junioren, die in de Zuidduitse plaats de vorm aanslepen voor de Nederlandse afstandskampioenschappen in Heerenveen. Die beginnen de dag na de jaarwisseling. Er verschenen voor deze wedstrijden weinig internationaal bekende rij ders aan de start. Naast Kuroiwa was Tommy Gustafsson de bekendste. Met zijn baanrecord van 4.03.17 zaterdag op de 3000 meter toonde de Zweed aan nog niet afgeschreven te zijn en over zeven weken mee te din gen naar Olympisch eremetaal. MIDDELBURG - De in dit weekeind gespeelde wedstrijden voor de zaal- hockeycompetitie leverden voor de Zeeuwse clubs niet veel punten op. De heren van Rapide speelden gelijk en de dames en heren van Vlissingen ver loren. De heren van Rapide speelden thuis tegen Breda met 8-8 gelijk. Rapide be gon goed maar Breda gaf goed tegen spel en ging de rust in met 3-4 voor sprong. Na de rust bleef het spel gelijk opgaan met een 7-8 achterstand voor Rapide, dat twee minuten voor tijd verdiend op 8-8 kwam. Doelpunten makers: Joep Fassaert 3x, Pascal D'hont, Mario Boon en Martijn Mor tier 3x. De Vlissingse heren speelden uit tegen Zwart Wit in Breda en verloren kans loos met 14-5. De Bredase ploeg was veel beter in de bal rondspelen en com bineren. De Vlissingers hadden moeite met het hoge tempo dat de Bredase ploeg aanhield. Doelpuntenmakers: Bart de Koning, Martin van Mierop 2x en Jan-Hein Nijman 2x. De Vlissingse dames speelden uit te gen Etten Leur en verloren met 6-1. De Ettense ploeg was er sterk en vooral de verdediging was erg goed. De Vlissin gers konden maar éénmaal scoren en de Ettense ploeg hield in de tweede helft de verdediging dicht. Doelpun- tenmaakster: Christiane van Ingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 19