Record: Liverpool bleef twintig duels ongeslagen 28,29,30 en 31 december plus 2 januari KOMPLLTE.K É-NBLTLK air play- rijs voor ans van Dundee PZC/ sportkrant 15 Schotland Standard Luik Sporting Griekenland \ETBALLERS IN BUNDESLIGA ZIJN ARROGANT lotto nijferspel Toto-gelijk Belgische lotto Westduitse lotto Stug lENCHENGLADBACH (GPD) - Erik Willaarts (26) bewegen tot een interview verloopt even maam als de eerste vijf maanden van de Nederlandse spits in Westduitse dienst. „Erik is [huiverig geworden", zegt zijn zaakwaarnemer Eltjo Kapenga. „Er is in de Nederlandse [gesuggereerd dat hij het niet naar zijn zin zou hebben bij Borussia Monchengladbach. Hij pafgeschilderd als een boertje dat niet buiten Woudenberg en FC Utrecht kon. Grote flau- kuI! Want hij heeft het prima naar zijn zin. Wat hij wil, is rust en weer fit worden om via staties te bewijzen dat al die verhalen onzin zijn". larfs, door Borussia voor 700.000 Ie Marken overgekomen van FC Ic/if, staat dus niét te trappelen. Kr als hij uiteindelijk op de praat- I heeft plaatsgenomen, is hij weer Ivriendelijke, nuchtere jongen die Ieinig zaken op een full-profvoet- Ir lijkt. „Diep in m'n hart ben ik Isteeds amateur", geeft-ie later zelf Taal LQAG 28 DECEMBER 1987 ter Un. 20 - 35, Queen's Park R. 21 - 33, Wimbledon 21 - 31, Chelsea 21 - 29, Sou thampton 21 - 28, West Ham 21-26, Luton Town 20 - 25, Newcastle Un. 20 - 25, Tot tenham 21 - 25, Derby County 20 - 24, Co ventry 20 - 24, Sheffield Wed. 21 - 24, Ox ford Un. 21-22, Portsmouth 21-19, Charl ton Athl. 21-18, Norwich City 21-18, Wat ford 20 -17. Celtic heeft op de 27e speeldag van de Schotse eredivisie de voor sprong van twee punten op Aber deen behouden. Joe Millar, die vori ge maand door Celtic voor ruim twee miljoen gulden van Aberdeen werd overgenomen, bezorgde zijn nieuwe club in de slotfase van het duel tegen Dundee United de over winning. Hij zorgde op de valreep met een snoekduik koppend voor de beslissing: 2-1. Aberdeen maakte geen fout tegen Falkirk: 2-0. Alex McLeish en John Hewitt tekenden voor de doelpun ten. Haerts zakte een plaatsje door tegen Morton niet verder te komen dan 0-0. landskampioen Glasgow Rangers behield de hoop op titelpro- longatie door Dundee met 2-0 te ver slaan. Topscorer Ally McCoist was verantwoordelijk voor de eindstand. Hij scoorde tweemaal en miste bo vendien nog een strafschop. Dundee United - Celtic 1-2, Dunfermline - Motherwell 1-1, Falkirk - Aberdeen 0-2, Hibernian - St Mirren 0-0, Morton - Hearts 0-0, Glasgow Rangers - FC Dundee 2-0. De stand is: Celtic 27-42, Aberdeen 27-40, Hearts 27-39, Rangers 26-37, Dundee 26-31, Dundee United 27-25, Hibernian 27-24, St Mirren 27-23, Motherwell 27-18, Dunfermline 27- 18, Falkirk 27-14, Morton 27-11. Standard Luik heeft zaterdag de kwartfinales bereikt van het toer nooi om de Belgische voetbalbeker. Standard won met 3-2 van twee deklasser Harelbeke. De club uit Luik had voor eigen publiek ook al gewonnen: 2-1. In de kwartfinale treft Standard eind maart opnieuw een tweedeklasser: Patro Eisden. In een wedstrijd voor de Portugese eerste divisie heeft Sporting met 3-2 van Maritimo gewonnen. Het duel werd op Funchal (Madeira) ge speeld. Olympiakos, de club van Thijs Li- bregts, heeft zondag in de Griekse competitie met 2-0 gewonnen van rode-lantaarndrager Panahaiki. OFI Kreta, dat getraind wordt door de Limburger Géne Gerards, be haalde eveneens een overwinning, 1- 0 bij Ethnikos en verstevigde daar door de tweede plaats. Larissa - Panathinaikos 2-1, Ethnikos - OFI Kreta 0-1PAOK - Aris 3-1AEK - Ka- lamaria 2-0, Heraklis - Diagoras 2-3, Veria - Serres 2-1, Panionios - Levadia 2-1, Olympiakos - Panahaiki 2-0. De stand is: Larissa 13 - 21OFI Kreta 13-19, PAOK 13 -16, AEK 13 -16, Ethnikos 13 -15, Aris 13 - 14, Panathinaikos 13 -13, Heraklis 13 -11, Panionios 13-11, Veria 13 -10, Kalamaria 13 - 9, Olympiakos 13 - 8, Diagoras 13 - 8, Serres 13 - 8, Levadia 13 - 8, Panahaiki 13 - 5. LONDEN (Reuter) - Liverpool heeft een nieuw record gevestigd in de Engelse league. 'The Reds' bleven dit seizoen twintig competitieduels achtereen ongeslagen. De unieke se rie werd tweede kerstdag opgeluis terd met een klinkende triomf van 3-0 bij Oxford United. Liverpool kwam op een voorsprong van tien punten doordat Notting ham Forest een vinnig duel om de tweede plaats tegen Arsenal in zijn voordeel besliste. Forest maakte een einde aan een nachtmerrie. Deze club had in de voorgaande 22 jaar niet op Highbury gewonnen. Liverpool had een plezierige kerst in Oxford. Aldridge, ex-Oxford, wist uitstekend de weg naar het doel te vinden. De grillige linkerspits zette Liverpool al in de zestiende minuut op voorsprong. De lijstaanvoerder speelde daarna de wedstrijd supe rieur uit. Barnes en MacMahon zorg den in het eerste kwartier na de rust voor de eindstand. Het toptreffen van de dag, met als in zet de tweede positie, tussen Arsenal en Nottingham Forest was een sprookje over twee strafschoppen. International Sansom van Arsenal kreeg vier minuten voor tijd de kans de stand gelijk te trekken vanaf de stip. Forest leidde door een treffer van Wilson, een gelukkig doelpunt na een blunder van Arsenals doel man Lukic. Sansom trapte het leer tegen de lat. Hoe een penalty goed genomen werd demonstreerde Pear- ce van Forest in de voorlaatste mi nuut: 0-2. De eerste zege van Not tingham op Arsenal in Londen in 22 jaar kwam aldus met het nodige for tuin tot stand. Als beloning kreeg de formatie van Brian Clough de twee de positie toebedeeld, overigens met weinig uitzichten op de Engelse ti tel. Forest haalde uit negentien wed strijden veertig punten. Het was een slechte tweede kerst dag voor de clubs uit Londen. Be halve Arsenal leden Watford en West Ham United nederlagen op ei gen veld. Watford mócht de afgelo pen week op last van de voetbal bond niet door popster Elton John aan de media-magnaat Robert Max well worden verkocht. De Londense formatie kwam tegen Sheffield Wednesday in de eerste minuut op voorsprong door een eigen doel punt van Sterland. Sheffield stelde binnen twintig minuten orde op za ken: 1-3. Sanchez en Fashanu van Wimbledon verrasten West Ham United in eigen stadion. Voor West Ham betekende dit een einde aan een zegereeks van vijf duels. Everton hield de hoop op een verras sing in de titelstrijd levendig door Luton met 2-0 te verslaan en op te rukken naar de vierde plaats. Heath scoorde tweemaal in een ruwe wed strijd. Hill verliet het speelveld op een draagbaar met een gebroken been. Korte tijd later werd Harford weggezonden na een ruzie met Rat- cliffe. Manchester United, al in geen twintig jaar meer kampioen, verloor teleurstellend bij Newcastle United. Roeder maakte het enige doelpunt. Arsenal - Nottingham Forest 0-2, Charl ton - Portsmouth 2-1, Chelsea - Queen's Park Rangers 1-1, Derby - Norwich 1-2, Everton - Luton 2-0, Newcastle - Manches ter United 1-0, Oxford - Liverpool 0-3, Sou thampton - Tottenham 2-1, Watford - Sheffield Wednesday 1-3, West Ham - Wimbledon 1-2. De stand is: Liverpool 20 - 50, Nottingham For. 19 - 40, Arsenal 21 - 40, Everton 21 - 37, Manches- De onbetwiste topper in de Engelse competitie was de krachtmeting tussen Arsenal en Nottingham Forrest, de nummers twee en drie. Voor het eerst in 22 jaar won Nottingham op het terrein van Arsenal. Op defoto kopt Stuart Pearce van Nottingham de bal weg, terwijl hij zwaar gehinderd wordt door Nigel Quinn van Arsenal. luitsland voor Willaarts iet het beloofde land Advertentie HAAG (ANP) - De cijfers in de prschillende sportprijsvragen in et kerstweekeinde zijn: e winnende getallen in de Neder- pdse lotto (no. 52) zijn: 13 -19 - 24 - p-27 - 38. Reservegetal: 18. Deelne- ers: 563584, inleg: 2.394.087, prij- mbedrag: 1.228.202,70. uitslag van het 52e cijferspel is: 25620. Deelnemers: 262064, inleg: '93.06,50, vaste prijzen. Arsenal-Nottingham F X Charlton-Portsmouth X Chelsea-Q P Rangers X Derby C-Norwich City X Everton-Luton Town X Newcastle-Manchester X Oxford U.-Liverpool X Southampton-Tottenham X Watford-Sheffield X West Ham-Wimbledon X Dundee U-Celtic X ^asgow R FC Dundee X Een juist ingevulde kolom in sport- toto (no. 52) ziet er als volgt uit: 2 -1 - 3-2-1-1-2-1-2-2-2-1. Deelne mers: 20689, inleg: 91.473,50, prij- zenbedrag: 43.450,15. De winnende wedstrijden in toto- gelijk (no. 52) zijn: 8 -10 -15 -17 - 21. Toegevoegde wedstrijd: 2. Deelne mers: 2849, inleg: 12.804, prijzenbe- drag: 17.097,14 (incl. jackpot). De winnende getallen in de Belgi sche lotto zijn: 5 -17 - 19 - 26 - 30 - 39. Reservegetal: 33. Het jokernummer is: 6885911. De winnende getallen in de West duitse lotto zijn: 9 - 12 - 18 - 31 - 3&- 41. Reservegetal: 34. De uitslag van Spiel 77 is: 7291916. W5-spel Het 52e W5-spel werd zondag ge speeld te Hilversum. De winnaars van de vijf betreffende koersen zijn in volgorde: Zöra Volomon (no. 9, J. Pool), Bosvink T. (no. 2, Mej. G. Schlangen), Viola Marijke (no. 9, C. van Leeuwen), Ziri Senator (no. 7, G. de Jong), Alme de Bloomerd (no. 7, J. v.d. Pijl). De winnende serie is: 9- 2-9-7-7. Wegens een computersto ring kon men geen quotes vaststel len voor het W5-spel. Dit gebeurt in de loop van de komende week. fjRICH Rtr- De supporters jide Schotse club Dundee Uni- I hebben de door de wereld- Iibalfederatie (FIFA) nieuw estelde Fair Play-prijs gewon de FIFA maakte donderdag lurich bekend, dat deze prijs 150.000 Zwitserse Frank bij- 170.000 gulden) aan de aan lag van Dundee United was itgekend wegens het „voorbeel- gedrag van de supporters Miens beide wedstrijden voor de lid strijd van de UEFA-Cup te il IFK Göteborg." hndee United leed in de uitwed- [njd een nederlaag van 0-1. Ver- Lens kwam de ploeg op eigen |rrein niet verder dan een gelijk M: 1-1, zodat de UEFA-Cup lor de Zweden was. In de moti- [nng merkt de FIFA verder op, Ij desondanks in het vrijwel [ei van hoge hekken voorziene hiion van Dundee United de heedse ploeg een hartverwar- mie ovatie kreeg van de [hotse toeschouwers na afloop inde wedstrijd. zien was dat trouwens niet zo'n schan de. Espanol schakelde na ons ook AC Milan en Inter Milan uit. Dan heb je toch een aardige ploeg. Wanneer Borussia bij de eerste vijf staan, is de premie 2000 Mark per punt. Maar dat geldt niet voor spelers die geblesseerd zijn. Willaarts: „Klopt. Wie langer dan een uur speelt, krijgt de volle premie. Wie minder dan een half uur speelt, krijgt de helft en wie op de bank blijft zitten krijgt een kwart. Alleen in augustus heb ik dus aardig verdiend". Willaarts, die pas op zijn 25ste in het betaald voetbal debuteerde en daar voor aan de lopende band scoorde bij Woudenberg en Scherpenzeel, kan nu als weinig anderen de kracht van het Westduitse voetbal inschatten. Borus sia heeft in Uwe Rahn, Michael Front- zeek, Hans Jörg Criens, Christian spectaculaire verkoop showroommodellen. Eric Willaart rechtstijdens zijn eerste wedstrijd voor Borussia Monchengladbach. In dit duel tegen VFL Bochum werd Willaarts beivaakt door een andere Nederlandse speler in Westduitse dienst: Rob Reekers (links). [aarts: „Een paar maanden geleden «de ik voor de lol een paar keer bij jidenberg mee. Kwamen er gelijk Kalen dat ik het bij Borussia niet Im'n zin had. Dat sloeg nergens lade zondagse training ben ik vrij linsdag. Dan ga ik altijd naar huis. |is er nou voor vreemds aan dat ik Im'n oude vrienden en met m'n peen balletje trap of de thuiswed- Iden van FC Utrecht bezoek?". FC Utrecht werd hij. vanwege zijn Iengheid en zijn 'merkwaardige lier van lopen, eerst ,de ober met heten op kwart voor twee' en later lochio'genoemd. Kennen Westduit- het verschijnsel van de grappig joelde bijnaam? [aarts: „Nee, een bijnaam heb ik Ze zouden niet durven. Een prof- Iballer in Westduitsland wordt op [heel hoog voetstuk geplaatst. In [aegin werd ik door supporters Herr parts genoemd. De eerste keer dat [me overkwam, kreeg ik zó'n boei. [s geherr, gewoon Erik", heb ik ie- fen toen duidelijk gemaakt. Of er [t gelachen bij Borussia? Ja hoor, brijp ik vanwege de taal niet elke [Maar Utrechtse voetbalhumor is [ietbij. Broekspijpen afknippen en [len in schoenen verstoppen, daar bij Borussia echt niemand de lol [in kunnen zien. [in die bijna nederige houding [mee Westduitse profs worden myroken, een verklaring voor de mntie die een groot aantal van Uitstraalt? [arts: „Misschien wel. Als je van paf aan beschouwd wordt als ie- [d die boven het volk staat en op [manier behandeld wordt, is het logisch dat je je als een vedette [gedragen. Ik vind het jammer dat zo in Westduitsland gaat. Bij FC Utrecht stond je na de wedstrijd lekker tussen de supporters te praten. Bij Bo russia gebeurt dat niet. D'r is niet eens een supportershome op de Bökelberg. Voor de gezelligheid hoef je daar niet naar toe te gaan. Er zijn voorbeelden van buitenlanders die in de Bundesliga door clubgenoten aanvankelijk volledig genegeerd wer den. Kevin Keegan en SörenLerby bij voorbeeld werden pas geaccepteerd toen zij met hun bijzondere klasse de portemonnees van hun medespelers begonnen te vullen. Heeft Willaarts daar iets van gemerkt? Willaarts: Eigenlijk niet. Het ging met mij anders dan met Kevin Young bij Utrecht, die binnen een week al he lemaal ingeburgerd was in de groep; maar bewust gemeden ben ik in ieder geval niet. In het begin had ik wat moeite met de taal. Op de Mavo heb ik Duits gehad en via de tv hield ik dat aardig bij. Maar een taal verstaan is wel wat anders dan 'm spreken, 't Gaat nu al wat makkelijker, maar Duits praten zonder na te hoeven den ken, lukt me nog niet". Borussia is voor de DFB-Pokal uitge schakeld door Bayern München en voor de UEFA-cup door Espanol. Inde competitie verloopt het wat beter: een vierde plaats, met zes verliespunten meer dan Werder Bremen maar slechts twee meer dan FC Köln, de nummer twee. Wat zit er voor de ploeg nog in het vat? Willaarts: „Op papier ziet het er niet slecht uit. Borussia heeft de laatste twaalf seizoenen nog nooit zo'n goede eerste competitiehelft gehad als nu. De traditie wil dat het na de winter stop nog beter gaat. Vorig seizoen won de ploeg tien wedstrijden achter el kaar. Wanneer de tweede competitie helft net zo goed verloopt als die van vorig seizoen, dan worden we kam pioen. Maar de club is al tevreden met een plaats bij de eerste vijf. Meedoen aan de UEFA-cup is het doel. Die extra inkomsten ziin hard nodig. Dat we er dit jaar al in de eerste ronde uitvlogen, kwam dan ook hard aan. Achteraf be- Hochstatter en Hans Günther Bruns ,Nationalspieler' in huis. Is het West duitse elftal favoriet voor de Europese titel? Willaarts: „Natuurlijk. Met dat stugge, degelijke voetbal komt Westduitsland in grote toernooien meestal erg ver. Bovendien speelt het thuisvoordeel een groot rol. Maar Nederland heeft meer talent. Hopenlijk is Van Basten tegen die tijd weer fit. De lust om als supporter naar Oranje te gaan kijken, is er bij mij sinds Nederland-Cyprus in de Kuip wel van af. Ik heb ooit bij Feyenoord-Tottenham Hotspur voor m'n leven moeten rennen. Dat nooit meer, dacht ik toen. Het zelfde gevoel had ik nadat die bom was gegooid. Als je zelfs bij interlands niet meer veilig bent, dan kun je beter voor de tv gaan zitten. En dat ben ik dan ook van plan. Dan zie je het nog beter ook". Bij de gemiddelde Nederlander is de Westduitser, laten we zeggen, niet al te geliefd. Buitenruststraat 20, Schroeweg, Middelburg. Tel. 01180-37840 Donderdagavond koopavond, maandags gesloten. Willaarts: Daar kan ik natuurlijk niet al te veel over zeggen, maar Westduits land is voor mij niet het beloofde land. Het moment waarop Hölzenbein in 1974 ging liggen, ben ik nog niet verge ten. Daar kan ik me nog steeds kwaad over maken, net als over die winnende goal van Gerd Müller waar Jan Jong bloed niets aan deed".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 15