Cas van de Graaff generaal kampioen FBZ Zaaltoernooi Vlissingen dit jaar met boarding Zaalvoetbal Goes met 16 ploegen Middelburgse dammer winnaar van toernooi PV De Vrede Sas van Gent hield 42-ste kampioenendag Uitslagen Tour de France start in 1989 in Luxemburg Damtoernooi Kwadendamme PROBLEMEN ROND SAMENSTELLING PROFTEAM Frits Bakker bijna zeker van NK Boarding Basketbal-instuif in Sas van Gent Si S 5® E y adrie van riel Generaal kampioen TWEEDE KERSTDAG Walter Meeuws genoemd als opvolgeil Guy Thijs N AGENDA VOOR HET WEEKEND WOENSDAG 23 DECEMBER 1987 Generaal kampioen Cas van de Graaf/met vrouw en zoon. De vriendenclub 'Flakkee-Brabant en Zeeland hield zaterdagavond in de fraai versierde zaal van bar- en partycentrum 'De Distel' in Roosen- De vereniging 'PV de Vrede' uit Sas van Gent hield zondag in de zaal 'Reseda' te Sas van Gent haar 42e in ternationale kampioenendag. Dhr. Herman Marquinie, die alle kampioe- nendagen als secretaris van het ge beuren is opgetreden deed het bijzon der genoegen om ook de onverslijtba- re Gustaf Dusarduyn uit Groede voor de 42e keer te mogen begroeten. Tijdens het diner deelde Piet Goossen mee ook in 1988 'zijn' 25ste kampioe- 'nendag als ceremoniemeester te wil len leiden. De aanwezigen begroetten deze mededeling met applaus, de wijze waarop hij dit doet blijft uniek. Na mens de gemeente Sas van Gent sprak wethouder A. Marquinie zijn waarde ring uit over de organisatie van dit jaarlijks gebeuren. Dhr. Th. Kox werd als generaal kampioen van de 'P.V. de Vrede' Sas van Gent gehuldigd. Voor de bonnenverkoop was een flinke be langstelling. De duivebonnen waren geschonken door de 60 aanwezige kampioenen en men kan er de onkos ten ruimschoots mee dekken. daal haar jaarlijkse feestavond. Ruim 350 genodigden, waaronder de afvaar digingen van de afdeling C, West-, Midden- en Oost-Brabant, alsmede bestuurlijke delegaties van de afde lingen Zeeland, zowel zaterdag- als zondagvliegerij, waren aanwezig toen de waarnemend voorzitter W'im Peeman uit Middelharnis ieder ver zocht deel te nemen aan het diner dat de vriendenclub haar gasten en leden jaarlijks aanbiedt. De officiële ope ning van de avond werd verricht door de wethouder A. de Bruyn van sport zaken van de gemeente Roosendaal en Nispen. De speciale gast, het hoofdbestuurslid van de Nederlandse Postduivenorga- nisatie, dhr. M. Laban St.-Philipsland prees in zijn toespraak wat deze ver eniging in vier jaar tot stand heeft ge bracht. Hij had er met name bewone- ring voor dat alle vluchten in F.B.Z.- verband plaatsvinden zonder dat er één cent gegokt mag worden. Het N P.O.-bestuur zal ik op de hoogte stellen dat deze vereniging bestaans recht heeft en in positieve zin een bij drage levert in de postduivensport. De bekende secretaris van de Zuid-Lim burgse Unie, dhr. Hans Havenith, Kerkrade, sprak namens de hoofdor ganisatie van de fondvluchten zijn waardering uit voor de inzet van de club. Hij stelde de vereniging tot voor beeld van heel Nederland. Door jullie activiteiten bloeit de fondsport als nooit tevoren. De uitreiking van de prijzen van de vluchten pau, Barcelona, Lourdes, Bordeaux, Marseille, Perpignan werd verricht door de Z.L.U.-leden Hans Ha venith en A. Soeren, terwijl M. Laban de uitreiking van de prijzen van de na tionale vlucht uit Barcelona verzorg de. De bestuursleden van de F.B.Z. bo den de overige prijzen aan. Toen Cas van de Graaff, Arnemuiden, samen met zijn vrouw en zoon het po dium betrad voor de huldiging als ge neraal kampioen van de 400 leden tel lende fondclub 'Flakkee-Brabant en Zeeland", brachten de aanwezigen hen een minutenlange ovatie. Wet houder A. de Bruyn, die de sfeer bij dit gebeuren goed aanvoelde, reikte hem de trofee aan zonder worden. Dat ook de overige van de ongeveer 100 Zeeuwse leden goed hebben gepres teerd in 1987 blijkt uit het overzicht. Met een verloting, waarvan de hoofd prijs een vakantiereis is ter waarde van 2500,- slot men de avond af. Cere moniemeester Jan Deykers, Roosen daal. die het geheel correct leidde, vroeg en kreeg waardering van 'Ricar- do en de Calypsos' de band die voor de bij de avond passende dansmuziek zorgde. Overzicht van de beste Zeeuwse resul taten in de fondclub F.B.Z. Vluchten: Pau, 7e J. Huigh, Cadzand; 9. J. J. Ste- ketee; 10. J. v. d. Plasse; 11. Loek Schmid. Bordeaux: 1. G. Dusarduyn; 2. H. C. Verburgh en Zn; 4. J. Dupuy; 5. G. v. d. Voorde; 7. G. Snelders; 9. G. Koks en.Zn; 10. G. Dusarduyn. Lour des: 3e W. Muller; 4. R. Remijnse; 5. Cas v. d. Graaff; 6. J. de Schepper; 7. P. de Vos. Marseille: 2 en 9. J. Steketee; 8. G. v. d. Voorde; 10. Cas v. d. Graaff. Perpignan: 2. Cas v. d. Graaff; 4. M. Minnaard; 5. J. Steketee; 9. M. v. Hek ken. Ploegenspel: le plaats voor (5 man) w.o. G. v. d. Voorde; P. Schroe- vers en G. Dusarduyn Gz. Algemeen Generaal kampioenschap: 1. Cas van de Graaff, Arnemuiden; 4. J. J. M. Ste ketee; 7. Herman Vermeulen; 10. P. Schroevers; 13. G. v. d. Voorde; 20. P. de Vos. P.V. de Zwaluw, Westkapelle. Zaal Herrijst. 330 duiven. Keurmeester J. van Agtmaal, Dinteloord en G. v. d. Heuvel, Zwijndrecht. Oude doffers P. Hengst tevens mooiste. Oude duivin- nen J. de Witte tevens mooiste. Jarige doffers W. Minderhoud. Jarige duivin- nen W. Ovaa. Jonge Doffers (2 klassen) Minderhoud-van Schaik en S. Ovaa. Jonge duivinnen W. Minderhoud. Late jonge doffers J. Brasser. Late jonge duivinnen Flipse-de Witte. P.V. de Blauwe Doffer, Hansweert. Gebouw Thalia Hansweert. De beste vijf bij de seniorententoonstelling in de sportklasse zijn 1. J. Zandstra, 2. E. Mollet, 3. J. v. d. Guchte, 4. J. P. Flipse, 5. Gebr. Clement. P.V. 'Recht voor Allen', Sluis. Keur meester G. Snauwaert en J. den Bra bander. Kampioen doffers A. v. d. Bus- sche. Kampioen duivinnen F. Baas en Zn. Oude doffers A. v. d. Bussche. Ou de duivinnen M. v. d. Bussche. Jaar ling doffers M. Coppens-Baert. Jaar ling duivinnen F. Baas en Zn. Jonge doffers M. v.d. Bussche. Jonge duivin nen A. v. d. Bussche. VLISSINGEN In de aanloop naar het tiende zaalvoetbaltoernooi, dat tweede kerstdag (zaterdag) in sport hal Baskensburg in Vlissingen wordt gehouden, heeft het organisator Ton Uitterhoeve niet meegezeten. De Sou burger werd de afgelopen dagen ge confronteerd met talloze afzeggingen van Zeeuwse profs, waardoor hij gro te moeite had om een team van be roepsvoetballers op de been te bren gen. „Het is om te huilen", vindt Ton Uitterhoeve dan ook in de dagen voor het toernooi. Evenals vorig jaar zullen zaterdag de grote namen op het toernooi ontbre ken. Danny Blind en Jan Poortvliet zijn wel aanwezig in Vlissingen, maar kunnen vanwege blessures niet spe len. Daarnaast komen Angelo Nijs- kens (Lokeren). John Karelse (NAC), en de gebroeders Belfroid (NAC) niet in actie. ..Die jongens wilden graag ko men, maar kregen geen toestemming van de vereniging", zegt Uitterhoeve. „Dat is teleurstellend, maar met zulke dingen heb je te maken. Ik heb een heel lang gesprek gehad met Frans Derks (technisch manager van NAC), maar hij wil de jongens geen toestem ming geven. NAC heeft momenteel veel geblesseerde spelers en zit in de hoek waar de klappen vallen, dus daarom wil Derks geen onnodige risi co's nemen." Na vele telefoontjes is Uitterhoeve er uiteindelijk toch nog in geslaagd een team van 'Zeeuwse profs' samen te stellen. De ploeg bestaat uit: Dennis en Gérard de Nooijer (Sparta), Ronny van Poucke (La Louvière), Edy de Schepper (ex-NAC en tegenwoordig spelend voor de zondag tweedeklasser Baronie), Arthur van Huizen (Cercle Brugge) en Adrie Andriessen (hij speelde voor Sparta maar werd dit sei zoen afgekeurd voor het bedrijven van betaald voetbal). Andriessen. die bij hoofdklasser Vlis- VLISSINGEN - Frits Bakker van de Terneuzense biljartvereniging KOT heeft zich practisch zeker geplaatst voor het Nederlands kampioenschap hoofdklas driebanden, dat eind fe bruari in het Noordhollandse Andijk wordt gehouden. In de Zeeuwse voor ronde die in hotel Dallinga in Sluiskil werd gespeeld wist Bakker zijn de buut in deze spelsoort af te sluiten met een poule-overwinning. Na een eerste wedstrijddag waarop on dermeer verlies tegen Hans Bruynzeel (Onda Krabbendijke) werd geleden vervolgde de KOT-speler met winst partijen tegen Karei de Koeyer en Frans Huntink in respectievelijk 31,33 en 33 beurten. Die sterke wedstrijdse rie deed Bakkers algemeen gemiddel de oplopen tot boven de promotie- grens (1.000). In de slotpartij tegen Bruynzeel was winst wel noodzakelijk om de poulewinst binnen te halen, de opgave was echter ook om die over winning in iets meer dan veertig beur ten te realiseren. Bakker-Bruynzeel werd 40-36 in 42 beurten en daarmee was het karwei helemaal geklaard. Eindstand in Sluiskil: 1 en poulewin naar Frits Bakker KOT 10-0.991; 2. Hans Bruynzeel Onda Krabbendijke 8-0.857; 3. Karei de Koeyer SBC Sluis kil 6-0.706; 4. Frans Huntink Ed Hore mans Axel 4-0.683 (halve degradatie); 5. Louis van der Hooft KOT Terneuzen 2-0.582 (halve degradatie). LUXEMBURG (AFP) - De start van de Ronde van Frankrijk vindt in 1989 plaats in Luxemburg. De organisatie van de Tour en het comité in de hoofd stad van het Groot-Hertogdom teken den zaterdag het contract. Volgens de organisatoren, die voor de Tourstart van 1989 in Luxemburg, een bedrag over hebben van bijna drie mil joen gulden, krijgt het Groothertog dom op 1 juli de proloog en een dag la ter een ploegentijdrit gevolgd door een rit in lijn. Het wordt de negende keer dat „la Grande Bouclé" buiten Frankrijk start. Drie keer werd het Tourcircus naar Nederland gehaald. Amsterdam (1954), Scheveningen (1973) en Leiden (1978) waren eerder startplaats. Afge lopen seizoen begon de Ier Stephen Roche zijn lange succesrit naar Parijs in West-Berlijn. Volgend jaar beginnen de renners in Montchateau, in de buurt van Nantes, aan de Ronde van Frankrijk. singen in de belangstelling staat, werd op het allerlaatste moment vastgelegd en is volgens de organisatie een „uit stekende zaalvoetballer." Het doel van de 'Zeeuwse profs' wordt verde digd door Eddie Geijs, keeper van het Goese Schelde International. Coach van het team is Danny Blind. De grote namen mogen dan ontbre ken, toch komt de organisatie dit jaar bij de tiende verjaardag met iets nieuws. Voor het eerst wordt er met een boarding (houten schotten van 1.22 meter hoog, die rondom het speel veld staan) gespeeld. Uitterhoeve: „Vorig jaar tijdens het soccertoernooi in Zeeuwsch-Vlaanderen werd er ook met boarding gespeeld, daar was ik van onder de indruk. Het spel ging erg snel op en neer en er was constant iets te beleven voor de toeschouwers. Ik heb contact opgenomen met de orga nisatoren en gevraagd of we de boar ding konden gebruiken. Dat was geen probleem." Ton Uitterhoeve heeft hoge verwach tingen van de boarding. „De bal blijft bijna constant in het spel en als de bal een keer uitgaat, zulleVi ballenjongens (pupillen van RCS) ervoor zorgen, dat het spel weer snel hervat kan worden. Ik denk dat het een spektakel kan wor den. Het is voor de ploegen nieuw en dat kan wel eens tot aardige verrassin gen leiden. Bang dat het voetbal har der zal worden, ben ik niet. We passen zoveel mogelijk de normale zaalvoet- balregels toe, zodat een wedstrijd niet kan ontaarden in een schoppartij." Het deelnemersveld is dit jaar met twee ploegen uitgebreid. Middelburg, dat vorig jaar verstek liet gaan, doet nu weer mee en ook Walcheren is van de partij. Favoriet voor de eindzege is Zierikzee, de winnaar van vorig jaar. „Maar ik schat Vlissingen dit jaar ook hoog in", zegt Uitterhoeve. „In tegen stelling tot vorig jaar komt men nu met een sterk team (Leo Wesel, Peter van Vossen, Taco van den Velde, Roy Hendrikse en Ruud Pennings onder anderen)." De poule-indeling luidt: poule A: Ar nemuiden, RCS, Zierikzee, Zeeuws zaalvoetbalteam en Serooskerke. Poule B: Oostkapelle, Vlissingen, Middelburg, Walcheren en de Zeeuw se profs. Scheidsrechters zijn: Wim Bos, Rob Schot, Dies van Belzen en Jan Meerman. De eerste wedstrijd be gint om 9.30 uur. Ton Uitterhoeve: we zijn niet bang dat het voetbal harder zal worden. GOES Voor de vijftiende keer al weer houdt de voetbalvereniging 's- Heer Arendskerke tweede kerstdag (zaterdag) in het Goese sportcentrum een zaalvoetbaltoernooi. Evenals vo- VLISSINGEN Het traditionele Ou- dejaars-damtoernooi in Kwadendam me wordt dit jaar op Tweede Kerst dag (zaterdag) gespeeld. Voor de tien de uitgave van dit toernooi heeft or ganisator Gerrit Blom een sterk deel nemersveld bij elkaar gekregen. Veel Zeeuwse topdammers komen in onder anderen Cees Rijk, Jaap Veer- hoek, Daaf Kasse, Jules Gajadhar en de bebroeders Chiel en Erwin Hamers. Het toernooi begint zaterdag om 10.00 uur. Plaats van handelng café 's Lands Welvaren in Kwadendamme. rig jaar nemen er zestien ploegen deel aan dit evenement. Er worden in to taal 44 wedstrijden afgewerkt. De zestien teams zijn onderverdeeld in vier poules van vier. De nummers één en twee van elke poule gaan door mid del van een 'knock-out-steem uitma ken wie uiteindelijk de winnaar wordt van de wisseltrofee. De nummers drie en vier van elke poule strijden in een verliezerspoule om de troostprijzen. Een nieuwkomer op dit toernooi is de zaterdag tweedeklasser AZVV, dat volgens de organisatie hoge ogen moet kunnen gooien. Andere favorieten zijn Yerseke, Bevelanders en het organise rende 's-Heer Arendskerke. De deelnemende ploegen zijn: Goes, Patrijzen, Lebo, Robur, Yerseke, Nieuwdorp, Wolfaartsdijk, Bevelan ders, Colijnsplaat, De Pompe, Kloetin- ge, Zeeuws jeugdzaalvoetbalteam, 's- Heer Arendskerke, Heinkenszand, AZVV en SVD. Het toernooi begint om 9.00 uur. Om 13.30 uur beginnen de fi nalewedstrijden. I I Walter Meeuios BRUSSEL (GPD) - WaltJ Meeuws is de belangrijkste kal didaat voor de opvolging vaf Guy Thys als bondscoach val het Belgische nationale voetbal elftal. Het bestuur van de k| ninklijke Belgische Voetbal bond beslist vandaag over technische leiding van de Rod Duivels vanaf 1990. Guy ThiJ wil in dat jaar zijn functie neeg leggen. Bij de Belgische bond bewaal men het stilzwijgen, maar meen wordt aangenomen, dt Meeuws waarschijnlijk volgenf jaar al als assistent-coach veldtrainer naast Thys begint. 1989 zou hij al meer zeggenschal moeten krijgen, onder meer ova de selectie voor de WK in Italil en na de wereldkampioenschap pen in 1990 zou hij alleen aan ha roer van de nationale ploeg moj ten komen. Thys zou in die constructie de kl mende twee jaar een soort teel nisch directeur worden, met eef voetballende trainer naast ziel Zijn huidige hulptrainer MichJ Sablon komt daarvoor niet aanmerking. Andere namen dj de ronde deden waren die vaf Anderlecht-trainer George Lee! ens, Wilfried van Moer en Paj van Himst. Walter Meeuws is nu trainer val de vooral in de nationale bekel strijd redelijk succesvolle twel deklasser Lierse SK. Hij heef een grote staat van dienst voetballer achter zich. Meeuw speelde als laatste man bij Clul Brugge, Standaard Luik, Ajaxel KV Mechelen. Hij droeg 46 maf het nationale tricot. VLISSINGEN - De jeugdcommil Zeeland van de Nederlandse Basl ball Bond houdt in samenwerlf met BC Sas woensdag 23 decen een instuif voor de basketballd jeugd van 12 tot 18 jaar. Het evl ment vindt plaats in de Vlaande| hal in Sas van Gent. De trainingen worden verzorgd i Nederlandse en Belgische toptrairl zoals Ronnie Dujardin (trainerva: he| hoogste Belgische kadettentef Mark Koreman, Guus de Boer (da| Nashua Den Bosch) en Charis Sid (heren eredivisie DAS Delft). Hetvd dige programma luidt: 10.00-12.001[ training offensief; 12.00-13.00: pd met video; 13.00-15.00: training del sief; 15.00-17.00: onderlinge partijj waarin het geleerde in praktijk i worden gebracht. De training is I gankelijk voor 60 basketballers difl moeten zijn van een vereniging. Inlf tingen zijn te verkrijgen bij Vaals. AAGTEKERKE Het door Aagte- kerke georganiseerde sneldamtoer- nooi is gewonnen door het eerste vier tal van de Middelburgse damclub, be staande uit Daaf Kasse, Peter Schun- selaar, Arie Kammeraat en Evert Wis- kerke. Tweede in dit toernooi werd 's- Gravenpolder I, derde Tholen I, dat bestond uit vier jeugdspelers. Middelburg I had in de fïnalegroep een zwakke start. Een gelijkspel in de ope ningsronde tegen Middelburg III en een 5-3 nederlaag tegen Tholen I be zorgde de latere winnaar een achter stand. Een 5-3 overwinning op 's-Gra- venpolder, waarvan Tholen op zijn beurt verloor, hield de schade beperkt. Zij het dat na de eerste helft van het toernooi Tholen met één punt voor sprong aan de leiding ging. De spanning nam toe omdat Tholen de1 tweede toernooihelft begon met neder lagen tegen 's-Gravenpolder en Mid delburg. Deze twee ploegen maakten verder geen fouten meer, zodat ze in de voorlaatste ronde in een onderling duel om de hoofdprijs moesten sl den. Middelburg won uiteindelijk! zeges van Kasse en Kammeraat erf mises van Schunselaar en Wiskq met 6-2. De eindstanden. Finalegroep: 1 Middels i 17 punten; 2 's-Gravenpolder 115; 3 Thl I 14; 4 Aagtekerke I 8; 5 Aagtekerke lil Middelburg III 2. Groep 2: 1 Middelhui 17; 2 Gapinge I en 's-Gravenpolder II1 Tholen II10; 5 LammerenburgI 9; 6 GapJ II2. Pupillen: finalegroep: 1 T. Hage; gf 2: 1 J. P. van 't Veer. L 0 a w 1 o a VOETBAL In het sportcentrum Goes wordt op 2e kerstdag het grqotste zaalvoetbal toernooi van Zeeland gehouden De voetbalvereni ging 's-Heer Arendskerke heeft de organisatie van dit toernooi in handen. Aan dit toernooi nemen zestien Zeeuwse clubs deel. Het toernooi begint 's morgens om 9.00 uur. De laatste wed strijden beginnen om 16.45 uur. Vanaf vandaag (woensdag) zullen ruim 600 jeugdioge zaalvoet ballers vijf dagen lang actief zijn in twee hallen van het Goese sportcentrum. Het volledige programma luidt: woensdag 23 december 8.00-18.00 uur, poulewedstrijden voor A- en B-junio- ren; donderdag 24 december 8.00-18.00 uur, poulewedstrijden voor C- en D-junioren; dinsdag 29 december 8.00-18.00 plaat singswedstrijden A en B-junioren en van 13.00-16.00 uur, poule wedstrijden E-pupillen; woensdag 30 december 8.00-18.00 uur plaatsingswedstrijden C- en D-junioren en poulewedstrijden voor E- en F-pupillen; donderdag 31 december 8.00-18.00 uur' finalewedstrijden A-, B-, C-junioren en D-pupillen, In de Vlissingse sporthal Baskensburg wordt tweede kerstdag (zaterdag) het traditionele Kerstzaalvoetbaltoernuui genuu- den. Dit toernooi wordt dit jaar voor het eerst als een zoge naamd soccertoernooi afgewerkt, dus met een boarding achter de doelen en langs de zijkanten van het veld. Behalve het Zeeuwse profteam en het Zeeuwse zaalvoetbalteam doen er .nog acht Zeeuwse clubteams mee aan dit toernooi: Vlissingen, Middelburg. RCS, Walcheren, Oostkapelle, Serooskerke, Ar nemuiden en Zierikzee. Het toernooi begint 's ochtends om 9.30 uur. De finaleronden beginnen om 15.15 uur. De sti.jd om de eerste plaats begint om 16.55 uur. In de Axelse sporthal 't Sportuus wordt zaterdag 2de kerstdag een zaalvoetbaltoemooi georganiseerd, met als inzet de 'Axel Horeca trofee'. Aan dit toernooi, wat voor de eerste maal wordt georganiseerd, nemen tien teams deel, die in twee poules zijn ingedeeld. De poule indeling voor poule A is: De Witte Leeuw, Cambrinus, El Sombrero, Corretje en Primus/Pluym. In poule B komen uit de teams van De Pieper, Number One, Benelux, 's Lands Wel varen en Arga. Het toernooi begint om 11.00 uur en de plaatsingswedstrijden beginnen om 15.30 uur. De finale vangt aan om 17.15 uur, waar na de prijsuitreiking zal plaatvinden. SAS VAN GENT - De zaalvoetbalvereniging Churchill-lions uit Philippine houdt zondag 27 december een sterk bezet zaal voetbaltoernooi. In de sporthal De Vlaanderen van Sas van Gi.nt speelt onder meer een professioneel team bestaande uit vroegere jeugdspelers van NAC, maar die nog steeds actief zijn. Ton Lokhof (spelend bij de Franse tweededivisieelub Nimes) Edy de Schepper, Hans van de Dungen, Jack Swerus, Ronnie van Poucke en Ton van Seydlitz (doelman) komen op verzoek van Ronnie van Hecke (die ooit bij de NAC-jeugd speelde maar later werd afgekeurd voor het voetballen) naar Sas van Gent. Het sterke Belgische team ZVK Ekeren met enkele jeugdinter- nationals en spelers van SK Lierse in de gelederen zal samen met de regioteams Verpoorte, NMB/Vermeire, Adhanco, De Vlaanderen, Philippine en de organiserende vereniging Chur- chill-lions voldoende tegenstand moeten bieden aan het 'prof team. Het toernooi begint om elf uur 's morgens. De finalewedstrijden zijn omstreeks vijf uur. ZAALKORFBAL In de Terneuzense sporthal 't Zwaantje houdt KV Luctor op 26 december het traditionele kerst-zaalkorfbaltoernooi. Wed strijdleider Adrie Tholens heeft daarvoor de volgende inschrij vingen binnen gekregen: Poule A: Luctor 1, Rapid Gent 1, Swift, Togo en Terheyden. In de B-poule strijden Luctor 2, Luc tor 3, Rapid Gent 2 en Zaamslag voor de toernooizege. Rinus de Doelder, Johan Meesen, Ton van Alphen en Frank Koppe- jan hebben toegezegd de arbitrage van het toernooi te verzor gen. Het -achttiende- kertstoernooi begint 's morgens om 9.30 uur en heeft om 16.15 uur Luctor-Terheyden als slotwedstrijd staan. Meteen daarna reikt KV Luctor-voorzitter Rinus Nieuw dorp de prijzen uit. De jeugdcommissie van KV Stormvogels uit Westkapelle houdt op maandag 28 december In sporthal De Bellink het schoolkorfbaltoernooi 1987. De wedstrijdleiding (Joost van Rooyen en Jos de Pagter) heeft de vier deelnemende poules als volgt ingedeeld: Poule A: De Lichtstraal 1, De Lichtboei 1, Oostkapelle 1 en Serooskerke 1. Poule B: Aagtekerke 1, De Lichtstraal 2, De Lichtboei 2 en Serooskerke 2. Poule C: Aagte kerke 2, Oostkapelle 2, Serooskerke 3 en De Lichtboei 3. Poule D: De Lichtstraal 3, De Lichtboei 4 en Serooskerke 4. Het toer nooi begint 's morgens om 9.00 uur, na de kruisfinales staat de finale om 15.55 uur. Direct daarna worden de toernooiprijzen uitgereikt. Zaterdag 26 december houdt de korfbalvereniging Seolto het jaarlijkse Kersttoernooi voor juniorenploegen. Het toernooi wordt gehouden in de sporthal te Oost-Souburg. Ook dit jaar hebben weer Zeeuwse verenigingen ingeschreven als: Atlas, Animo, Swift, Ondo, Blauw-Wit, Tjoba, Stormvogels, Zuidwes ters en Seolto. De wedstrijden beginnen om 8.45 uur. De finales staan om 18.30 uur op het programma. ZAALHANDBAL december begint het toernooi 's ochtends om 10 uur. Op 29 de cember wordt al om 9 uur begonnen. De wedstrijden duren tot ongeveer 18.30 uur. Het toernooi wordt donderdag 30 decem ber omstreeks 16.30 uur afgesloten. ZAALHOCKEY Zondag. Heren: Zwart Wit-Vlissingen; Rapide-Breda 13.30 uur, Den Dullaert te Hulst. Dames: Etten Leur-Vlissingen. Jon gens: Zwart Wit-Vlissingen JA1; Breda-Middelburg JA1. Meis jes: Rapide-Vlissingen; Olympia-Middelburg. INDOORTENNIS In sportcentrum Schelde International wordt van 26 tot en met 31 december het Akai-kersttennistoernooi gehouden. Zo'n 380 tennissers hebben ingeschreven in de categoriëen B, C, Dl en D2. Er zullen 625 wedstrijden worden gespeeld. Op 26 decem ber begint het toernooi om 10.00 uur. Alle andere dagen wordt al om 9.00 uur begonnen. Het toernooi wordt dagelijks om on geveer 23.45 uur afgesloten, behalve op de finaledag (31 decem ber) wanneer het toernooi omstreeks 16.00 uur klaar moet zijn. In tennishal Schelde International worden vandaag (woens dag) de finales gespeeld van de Zeeuwse jeugdkampioenschap pen tennis. De wedstrijden beginnen om 9.30 uur 's ochtends en duren tot omstreeks 18.00 uur. ATLETIEK De Middelburgse handbalvereniging EMM houdt 28, 29 en 30 december een internationaal zaalhandbal toernooi voor jeugd- teams met onder meer deelname van de Poolse clubs Pogon en Sosnica. Voorts zullen ploegen uit Nederland en België acte de presence geven in de sporthal aan de Nassaulaan. Op 28 en 30 De Vlissingse atletiekvereniging Marathon houdst zaterdag 26 december haar traditionele kerstprestatieloop op een par koers in het recreatiegebied Westduin te Vlissingen. Deelne mers kunnen kiezen uit de volgende afstanden: 3,5 kilometer of 7 kilometer. De start van de 3,5 kilometer is om 11.00 uur. Om 11.30 uur start de loop over 7 kilometer. Start en finish bij de Skandiasauna aan de Zwanenburgweg. In samenwerking met de voetbalvereniging Colijnsplaatse Boys houdt de Goese atletiekvereniging AV'56 maandag 28 de cember een trimloop in Colijnsplaat. De afstanden bedragen vijf of tien kilometer. Inschrijven vanaf 14.00 uur in de kanfj van Colijnsplaatse Boys. De start is om 15.00 uur. In samenwerking met atletiekvereniging De Wielingen hol de voetbalvereniging Hoofdplaat op tweede kerstdag eenl creatieloop. Gestart kan worden op de afstanden 5 en 8 kiloj ter. In de kantine van de vereniging staat de inschrijvingoa vanaf 13.00 uur. De start wordt om 14.00 uur gegeven. RUGBY Programma zondag 27 december: Promotieklas Zuid: Oem| menoe-RCC (14.30 uur). PAARDESPORT In de veilinghal aan de Fruitlaan in Goes wordt volgende wl (maandag 28, dinsdag 29, woensdag 30 december en zaterdal januari) Indoor Zeeland, het grootste indoor-paardensportej nement van de provincie, gehouden. Meer dan 200 combinatr komen in actie. Het gedetailleerde programma ziet er als vof uit: maandag dressuur paarden B en M, aanvang 10.00 uur, e de 16.15uur; dinsdag: dressuur paarden L en Z van 10.30 uurl 19.20 uur. Om 20.00 uur Zeeuwse primeur van kür op rnuzij Woensdag: springen pony's alle klassen met extra Grand PI Parkoersbouwer Bram Maljaars. Parkoers verkennen Vm uur, aanvang springen 10.30 uur. Zaterdag 2 januari: sPnlJt paarden alle klassen. Van 9.00 uur tot 19.45 uur. ParkoersOi| wer Frans van Haren. Om 15.00 uur hackney-show. VELDRIJDEN Zondag organiseert het wielercomité Terneuzen een veldntj het kader van de Zeeuwse cross-competitie. Deze cross woi gehouden in het recreatiecentrum De Braakman tussen Hol en Biervliet. Het programma: 12.30 uur: jeugd; 13.30 uur. creanten en liefhebbers/veteranen (30 minuten 1 rona 14.20 uur: junioren (35 minuten 1 ronde); 14.21 uur: nieuwen gen en dames (25 minuten 1 ronde); 15.15 uur: amateurs profs (45 minuten 1 ronde).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 18