de vrij(e)dagkrant feestkleding weer in GLAMOUR rijdagkrant 14 uit 15 kunst en krant 10 auto/wonen 11 aan tafel 12 denksport 13 toneel PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT de uit-agenda met het theateraan bod in de provincie en het pro gramma van de zeeuwse biosco pen een nieuwe aflevering van kunst en krant en het overzicht van de ex posities in de omgeving I Grote Markt 2 luxe uitstraling nieuws van de automarkt de opmars van de indiase dhurrie likeurdag; nippen aan de lekkerste drankjes kerstrecepten en de traditionele kerstplant hersenwerk met schaken, dam men, bridgen en de wekelijkse vrij- dagpuzel amateurtoneel in een 'deftig'jasje de poëzie bloeit in terneuzen VRIJDAG 11 DECEMBER 1987 vrijdagkrant Hl redactie Walstraatpromenade 56-60 1 PZC-bijlagen 4381 EG Vlissingen tel. 01184-84000 toestellen 217 en 218) j® advertentie en administratie: {Middelburg: I Markt 51 14331 LK Middelburg I tel. 01180-81000 Vlissingen: 14381 EG Vlissingen Iwalstraat 56-60 I tel. 01184-84000 1 Goes: 14461 AJ Goes 1 lel. 01100-31800 opening kantoren: I an maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 17.00 uur. Terneuzen: Nieuwstraat 22 4351 CW Terneuzen tel. 01150-94457 Hulst: Steenstraat 6 4561 AS Hulst tel. 01140-14058 Zierikzee: Oude Havenweg 41 4301 JK Zierikzee tel. 01110-15380 bandplooibroeken en blazers die gemaakt zijn van luxe glanzende stoffen in combinatie met mat. Zwart blijkt altijd weer de belangrijkste kleur te zijn voor hoogtijdagen. Daarnaast zijn er veel zwart/rode en zwart/witte combinaties. Carbonblauw en uiteraard goud, zilver en bronsbruin doen evenzo van zich spreken met name in brokaatachtige verwerkingen. Bij glamour horen de juiste accessoires. Bijoux mogen groot en opvallend zijn en oogverblindend flonkeren. Met name oorbellen en broches, want kettingen horen er dit keer niet echt bijHandschoenen en kousen mogen evenmin ontbreken en ook die zijn er in heel veel feestelijke uitvoerin gen. Feestelijk er uit zien hoeft niet meteen te betekenen dat mannen pinquinkleuren moeten dragen. Het grote mannennieuws zit hem dit seizoen juist in de combinaties die ook na de kerstdagen nog doorgedragen kunnen worden. Het is de kunst de goede accessoires te kiezen waardoor een 'doodgewoon' jasje op slag een 'feestjasje' wordt. De riem en de das blijven daarbij een avondje in de kast en worden vervangen door een cumberband en een zwierige vlinderstrik van gekleurd satijn. Gecombineerd met een stralend pto midden foor haar een tricot jurkje met goudglanzende vlinder vouwtjes, voor hem sfeervolle combinaties met glanzende jtreepdessins. Te dragen met Stropdas of met smoking- Iemd. vlinderdas en cumbqrb.ank (C&A). pto links boven loogopgesneden wnder een tricot col, Io'.erojasje (In Wear) nzende stof gedragen óorgestikt, gewatteerd |ot» rechts bov 'mende taft met'fn'gêjcerlU^ssi'i^S^r een cocktailjurk ce ballerinastijl. De rok. is wijd het bovendeel strapless a Madonna met een grote stfik op aèt décolleté (Foxy Fas- lion). |oto rechts onder: lestjapon met stretch bovenstuk aan een zilver genopt yillonrokje. Voor hem een kort smokingjasje of een colbert zilvergrijze ruit (C&A). De eerste signalen waren enkele seizoenen geleden al op te vangen. Feestkleding is weer in. Het begon voorzichtig in de herenmodesector waar geklede kostuums voor de modisch ingestelde man in de belangstelling kwamen te staan. Voor een familiefeestje of een avondje uit werd er zorg aan de kleren besteed en het logische gevolg van een man 'die er mooi uit wil zien' is dat ook de vrouwen zich meer op gaan doffen en warm lopen voor feestelijk uitziende kleding. December is daar bij uitstek de maand voor. De donkerste, maar ook de meest gezellige. Een maand voor intieme feesten, familiereünies, etentjes, borrels of een avondje schouwburg. Uit of thuis, allure en stijl tellen weer mee en klassieke waarden worden weer in ere hersteld zij het op eigentijdse wijze. Lichtjes en kaarsen schitteren volop en de kleding doet daar even hard aan mee. Het oog wil ook wat en wie houdt van glamour en grandeur kan walsend over de dansvloer in ruisende jurken van taft, satijn of fonkelend brokaat. Jurken zijn een belangrijk thema binnen de cocktailmode: tot op de enkels of in korte ballerinalengte. Vooral die kokette jurken, vaak met nauw aansluitend lijfje en wijde rok zijn populair. Het décolleté staat daarbij centraal. De schouders zijn naakt door een hartvormige strapless bustière a la Madonna die op zijn plaats wordt gehouden door baleinen. Opvallende blikvanger is tegelijkertijd de taille die sterk geaccentueerd wordt door bijvoorbeeld een schootje aan het bovendeel. En wie in staat is iemand gracieus de rug toe te draaien kan een jurk dragen met een geraffineerd rugdécolleté waaronder een grote 'bonbondoos'-strik vastgemaakt is. Details zijn belangrijk: romantische ruches, stroken en strikken. De rokjes zijn vaak bol en kort; pofmouwtjes zorgen voor een extra koket effect. Deze geklede trend voor de j ongeren is overigens niet alleen voorbehouden voor de kerstdagen. Zien en gezien worden is al enige tijd de slogan in de trendy disco's en daar is het optutten al wat langer aan de gang. Ouderwetse rijke materialen als taft, kant, fluweel en tule mogen dan weer volop in de belangstelling staan, wie het wat eenvoudiger wil kan er evengoed feestelijk uitzien. Bijvoorbeeld een kort strak rokje met een mooi coltruitje of een kort jasje en een vrouwelijk uitgevoerde blouse met schootje die gedragen worden over luchtige tops of straplessjurken. Maar ook wit smoking)hemd geeft dat een perfecte uitgangskledij Deze nieuwe colberts zijn er in smokingstijl kort tot in de taille) of in modieuze dubbelrij Met name de stoffen zijn verrassend: naar wens met wat glans door subtiele glinstereffecten en/of met fantasie werkjes. Al vele jaren is de smoking in principe een klassiek pak waar modemakers zich maar weinig mee bezighouden. Slechts kleine detailwijzigingen worden zo nu en dan toegepast, maar dat ziet alleen de vakman. Voor het oog van de leek is de smoking al j aren wat hij waseen zwart pak met satijnen revers en een satijnen band langs de buitenkant van de broekspijp. Dat is nog zo, alleen wordt ook hier het accessoire belangrijk. Zoals de cumberband. Vroeger in hooguit een paar traditionele kleuren. Nu in alle kleuren van de regenboog tot uitbundige dessins toe. Het geeft op slag de saaie smoking een zwierig, nonchalant cachet. Naast de zwarte smoking, waar dit j aar enorm veel belangstelling voor bestaat dragen de wat jongere mannen het dinner-jacket: een elegant wit j asje gedragen op een zwarte pantalon waarin elke man op slag een 'eye-catcher' wordt. Ook deze smoking-variant wordt 'opgesierd' met accessoires. GERDABOERSMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 9