ïi FC Den Bosch Voetbalcarrière van Johan le Conté voorbij Karlstad vestigt uniek record 10.000 m Weer supporter met bom Ijshockeybond verbiedt Gaddafi-shir treclame PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT KOMST ZWEED LARSSON ZEKER 'anH -Van Rooy Zbttjft voor twee miljoen bij Antwerp Oranjeselectie nu zestien man Italië verslaat Portugal VLISSINGEN OP ZOEK NAAR VERSTERKING Duitse politie arresteert 113 voetbalsupporters Guyana raakt bijna heel voetbalteam kwijt PAGINA 9 EL: HET WAS HELEMAAL NIKS AMSTERDAM (GPD) Johan Cruijff zal pogingen ondernemen om nog begin deze week de Algerijnse international Rabah Madjer naar Ajax te halen. Madjer moet na de Zweed Peter Larsson, die morgen in Amsterdam een contract zal tekenen, de tweede versterking worden voor de uitgedunde en naar Cruijffs smaak te jonge Ajax-selectie. 'SPORTKRANT MAANDAG 7 DECEMBER 1987 I (OSCH (ANP) Feyenoord zal een list moeten verzinnen om de derde van de strijd om de UEFA-beker te overleven. Zeker omdat Bayer erkusen in eigen huis een anderssoortige tegenstander is dan FC Den in De Vliert. Toch liet de Brabantse middenmoter de zwak spelende tel damse aanvoerder van de middengroep alle hoeken van het veld zien: een voorsprong van 3-0 stokte ddraaiende Bossche machine nigszins. Verder dan een tegentref- var André Hoekstra kwam Feye- niet. Feyenoord-trainer Rinus gaf na afloop toe, dat zijn ploeg nauwelijks aan te pas was geko- ~Alleen de eerste tien minuten nog ergens op", bekende Is- Daarna was het helemaal niks )en n®hou: '™;naal b iiche t y inb;'eyelT iplegde: lenswi leripenir iwlIoeks nrveest. liele che Bosch laste i en zijn ineens laaiend en- aanhang vonden het afle est. De zelden verwende Bos- eschouwers keken aanvanke- n ogen uit, toen hun favorieten ord zo gemakkelijk hun wil n. Na 23 minuten begon de lij- eg voor Feyenoord, dat in de gsminuten door Blinker en tra dicht bij treffers was ge- In die 23e minuut verzuimde n te grijpen bij de eerste Bos- hoekschop. De voorzet van Van Duren kon vervolgens simpel door de vrijgelaten uitblinker Krüzen in het doel worden gekopt. Feyenoord zak te na die treffer diep weg. Heel diep. En ook na rust bleef Den Bosch de beste ploeg. In twaalf minuten zorg den Van Duren en Krüzen vervolgens voor de beslissing. FC Den Bosch - Feyenoord 3-1 (1-0). 23. Krüzen 1-0; 61. Van Duren 2-0; 74. Krüzen 3-0; 33. Hoekstra 3-1. Scheidsrechter; Van der Niet. toeschouwers: 5400. Gele kaart: Van Herpen en Heus (Feyenoord) en Kai ser <Den Bosch). Feyenoord-trainer Rinus Israel (links) had zaterdagmiddag nog re den om te lachen. De Rotterdamse club opende vlak bij het stadion een nieuw supportershome. „We moeten met z'n allen, spelers, supporters en bestuurders, een echte familie wor den", zei voorzitter Gerard Kerkum. Op de foto onderhoudt Israel zich met een van de familieleden' Cruij ff heeft haast met koop Madjer 10.39 Fraw van Rooy: toekomst ligt bij 'oor^H°rp. EIND IOVEN (ANP) - De bestu ren vi PSV en FC Antwerp zijn het eins geworden over een defi nitieve overgang van Frans van Rooy ïaar FC Antwerp. Met de transfer is een bedrag van twee miljoen gulden gemoeid. De 24- Van Rooy, die dit seizoen [itgeleend aan de Belgische Iper, werd eerder in de week teruggehaald door PSV. In verba id met langdurige blessu res van Frank Arnesen en Hal- horesen achtte PSV het p aangebroken Van Rooy oepen. ver ontstond echter nogal ^^immotie in Antwerpen, dat zijn sterspeler met lede ogen zag vertrekken. Vrijdag werd een ac- n ongeveer duizend Ant- !e supporters aangekon- >m zondag bij de wedstrijd DS'79 in Eindhoven een ging van het verblijf van i|fl»ooy bij FC Antwerp te be- jPleite:i. FC Antwerp bleek bo- vendjpn bereid erg ver te willen et de definitieve overgang n Rooy. De hoogte van de [ersom en het feit, dat PSV nog spelers wil, die graag e club uitkomen heeft uit- ijk de doorslag gegeven tot reenkomst. is manager Kees Ploegs- >et er nu verder worden ge zocht naar een oplossing voor aanvu.iing van de selectie. „Wij H ons de komende week ver- Biraden. Die datum van 15 [iber komt natuurlijk ook naderbij", aldus Ploegs- ■ooy werd zaterdagavond Standard Luik een kwar- ior tijd vervangen: „Ik heb |e week niet kunnen trainen :en liesblessure. Bovendien |k vermoeid. De hele dag ie telefoon". Van Rooy was Jijk over zijn toekomst. „Die ligt de eerste tijd in Antwer pen." Trainer Georg Kessler van FC Antwerp toonde zich verheugd over ce oplossing in de zaak-Van Rooy. waarmee 37 miljoen frank was gemoeid. „Ik ben blij dat de l opening in de gesprekken 'SV uiteindelijk groter is ge- :n. Wij zijn blij Van Rooy te :n enerzijds met betrekking ^___yn voetbalkwaliteiten an derzijds voor de mens en het ge- |fn Van Rooy. Van Rooy is be- gPffijk voor het voetbal in Ant werpen en in heel België. Hij zich hier bovendien als gelukkig en dat is nodig om te presteren." De 29-jarige Madjer wordt bij Europa- Cuphouder FC Porto de laatste weken niet meer opgesteld, omdat het be stuur en de technische leiding hem verwijten dat hij, zonder de club daar in te hebben gekend, voor volgend sei zoen een verbintenis is aangegaan met Bayern München. Cruijff, die een goe de persoonlijke relatie met Madjer on derhoudt, verklaarde gisteren: „Mad jer wil graag naar Ajax voor de rest van dit seizoen en ik wil hem graag hebben. Nu moet alleen Porto nog meewerken. Ik zal vandaag of morgen telefonisch contact met Porto opnemen. Des noods ga ik er naar toe. Ik hoop de zaak snel te regelen". Die haast is geboden omdat FC Porto zondag in Tokio voor de Wereldcup speelt tegen Penarol en de Portugezen waarschijnlijk woensdag al naar Azië vertrekken. Bovendien moet Ajax Madjer voor 15 december vastleggen, wil het de Algerijn in de kwartfinale van de Europa Cup II kunnen opstel len. Cruijff verwacht niet dat Bayern Mün chen bezwaar heeft tegen de transac tie („ze kunnen pas per 1 juli rechten op hem laten gelden, dus in feite is Bayern niet eens partij in deze zaak") en heeft goede hoop, dat het hem lukt. „Geld is momenteel voor ons niet zo'n punt, als de normen van de redelijk heid tenminste niet uit het oog worden verloren. De komst van Madjer zou fantastisch zijn. Voor Ajax, maar ei genlijk ook voor het totale Nederland se voetbal. Madjer is een speler van we reldklasse. Je kunt wel roepen dat het nauwelijks zin heeft om zo'n man nog voor één seizoenshelft te laten komen, maar als je een half jaar Maradona kunt krijgen, zeg je toch ook geen nee?", aldus de technisch directeur, die voor het geval dat de komst van Madjer onmogelijk is, wel al een alter natief heeft. „Een naam noem ik niet. Ik ga trouwens uit van Madjer, wantje moet altijd proberen eerst de besten te pakken". De komst van Peter Larsson is inmid dels zeker. Cruijff ontving enige uren voor Ajax-FC Groningen de medede ling dat de Zweed van Göteborg-voor- zitter Gunnar Larsson toestemming heeft gekregen om in Amsterdam te te kenen. Larsson zal zondag bij VVV- Ajax nog moeten toekijken, omdat hij eerst een arbeidsvergunning moet krijgen van het ministerie van sociale zaken. Volgens Cruijff zal dat geen pro blemen opleveren, aangezien de Stich ting Arbeidszaken een positief advies zal neerleggen in Den Haag. „Ik hoop Larsson op 20 december tegen AZ te kunnen laten debuteren", aldus Cruijff. Rabah Madjer (links) kwam in augustus van dit jaar al in actie op Nederlandse bodem toen hij met FC Porto in het Amsterdam-toernooi speelde. Hier passeert hij Corïli van Dinamo Kiev. ISERLOHN (DPA) - De Westduitse ijshockeybond DEB wil een eind maken aan de reclamecampagne van ECD Iserlohn voor staatshoofd Al-Gaddafï van Li bië. Zaterdag verbood de bond tijdens een vergadering in Beieren met onmid dellijke ingang de shirtreclame, waarvoor Al-Gaddafi liefst 1,7 miljoen gul den wil betalen. Vrijdag prijkte de tekst van de politiek omstreden Libische kolonel op de tricots van ECD, dat alleen aan de fiscus al een schuld van ruim 6,5 miljoen heeft. Vol gens de Westduitse bond is er geen toestemming verleend voor een dergelijke reclame. In de Bondsrepubliek is veel opschudding ontstaan over de sponso ring van Al-Gaddafi, die tot stand kwam na een persoonlijk onderhoud van voorzitter Weifenbach met het Libische staatshoofd. De ijshockeybond ver biedt shirtreclame voor politieke of confessionele doelen. De minister van Bin nenlandse zaken, Friedrich Zimmermann, noemde de actie van Iserlohn een duidelijke schending van de neutrale houding van de sport en riep de DEB op tot maatregelen. De spelers van ECD Iserlohn verschenen zondagavond voor het competitieduel in Frankfurt tegen Eintracht inderdaad zonder de omstreden reclame op het shirt, ondanks smeekbeden van hun voorzitter Weifenbach. Ondervoorzitter Ernst Eichler en penningmeester Walter Matthes van de Westduitse ijshockey bond waren vlak voor de wedstrijd de kleedkamer van Iserlohn binnengegaan. „Als jullie met de tekst van Al-Gaddafi op het shirt op het ijs verschijnen, riske ren jullie een langdurige schorsing", maakten de bondsbestuurders de spelers duidelijk. Tot opluchting van de zesduizend toeschouwers, die werden omringd door een ongewoon grote politiemacht, kwamen de spelers van Iserlohn op het ijs met de naam van de oude sponsor op de borst. VLISSINGEN - De voetbalcarrière van Johan le Conté, vorig seizoen Zeeuws voetballer van het jaar, is vrijwel zeker voorbij. Afgelopen week kreeg de 29-jarige Vlissingen- speler van de Bredase (sport)chi- rurg De Baare de mededeling dat hij al zeven maanden rondloopt met gescheurde kruisbanden en een be schadigde binnenmeniscus. Juist omdat Le Conté zo lang met die blessure heeft gelopen is de schade onherstelbaar. „De dokter heeft ge zegd dat ik over twee jaar een totaal versleten knie zou hebben als ik weer zou gaan voetballen. Dan moet je een keus maken", aldus de hevig teleurgestelde Le Conté. „De tranen sprongen in mijn ogen toen ik die boodschap kreeg", vertel de Le Conté, nadat hij zijn ploeg met 1-1 had zien gelijkspelen tegen TOP. Over anderhalve week vindt er nog een poliklinische kijkoperatie plaats, maar hij verwacht daar niets meer van. „Ik heb me er bij neerge legd dat ik niet meer zal voetballen. Dan kan het alleen maar meeval len", zegt hij. Le Conté is overigens wel verwonderd over het feit dat art sen tot nu toe nooit de ernst van zijn blessure hebben onderkend. Vanaf het weekeinde dat hij geblesseerd raakte, eind april tegen TSC, heeft hij zich onder medische behandeling gesteld. Maar zelfs tijdens een opera- Eind april liep Johan le Conté in de wedstrijd tegen TSC een knieblessu re op, die het einde van zijn carrière betekende. Adrie Andriessen tie in Roosendaal, waar de buiten- meniscus werd verwijderd, werden de andere problemen niet waargeno men. Zelfs niet toen er later compli caties optraden, waardoor het gips moest worden verwijderd en vocht uit de knie moest worden gehaald. De 'afkeuring' van Le Conté heeft tot gevolg dat Vlissingen op zoek is ge gaan naar versterking. Gisteren werden er al gesprekken gevoerd met Adrie Andriessen van de Rot terdamse eredivisionist Sparta, die is afgekeurd voor het spelen van be taald voetbal, en de Belgische speler Diaz, die in onmin leeft met de trai ner van een Belgische vierdeklasser en bij de Vlissingen-bestuurders on der de aandacht is gebracht door Jean Pierre Zutterman, oud-speler van de Walcherse ploeg. Voorzitter Piet de Jong liet weten dat het om oriënterende gesprekken ging. Andriessen mag dit seizoen vanwege verzekeringszaken overi gens nog niet in actie komen, maar men wil met hem in contact blijven voor de toekomst. Met Diaz zal nog nader worden overlegd. Trainer Kees Vermunt stelde echter dat spoed vereist is nu de terugkeer van Le Conté („Waar ik altijd op gehoopt hebt") er niet in zit. Met het aantrek ken op zich hou ik me niet bezig." Als de gesprekken op één onderdeel, wat het bestuur en de sponsor aan gaat, zijn afgerond zal de Roosen- daalse trainer de speler testen. Fy- siotherapoeut Niek Knol zei dat naar zijn mening ook een medische keuring moet plaatsvinden, om er zeker van te zijn dat een speler het niveau van de hoofdklas aankan. (Zie pagina 11) klein metl word houd tot CALGARY (GPD) De Noorse stayer Geir Karl stad heeft vannacht op de droombaan van Cal gary een fabuleus wereldrecord op de tien kilo meter gevestigd. In de derde rit tegen de Zweed Karlberg liet hij de klokken stilstaan bij 13.48,51. Daarmee verpulverde hij zijn eigen we reldtijd met maar liefst vijftien seconden. Tij dens de wereldkampioenschappen dit jaar in Heerenveen had hij de snelste 10.000 meter-tijd op 14.03,92 gebracht. Er is nog nooit eerder, ook niet op de Medeobaan, een schaatser zo hard ge gaan op deze afstand. Ook Leo Visser deed in de eerste rit een aanval op de toptijd. Na driekwart van de afstand moest hij echter opgeven. Visser eindigde in een tijd van 14.15,68. Op de droombaan van Calgary werden in het pré- olympisch schaatsfestijn een reeks wereldre cords verpulverd. De nieuwe baan, die wellicht in nog perfectere staat is te brengen indien Neder landse ijsmakers de knoppen bedienen, gaf slechts een voorschotje op wat er voor de deur staat. Karin Kania, die met dezelfde allure pers conferenties geeft als ze schaatst, zei wat ieder een dacht: „De Olympische Spelen worden de meest fantastische wedstrijden in de geschiede nis van het schaatsen". De Oostduitse ijsvorstin volstond deze maal met een nieuwe wereldtopper: de 1000 meter in 1.18,11. Nog geen uur later sneuvelde het wereld record op de 3000 meter. Daarvoor zorgde Gaby Schönbrunn-Zange, die al zes jaar terug een ij- zersterk wereldrecord vestigde (4.21.70) en nu in 4.16,76 finishte. Zange en ook Christa Rothen- burger, de sprintster die schaatstend en fietsend reeds een wereldtitel bemachtigde, geven het DDR-bolwerk een nog oppermachtiger aanzien. Bonnie Blair, de vliegensvlugge Amerikaanse, ging in de eerste slag ten onder. Op de vroege zondagochtend nam Rothenburger, winnares van het sprintgoud in Serajevo in een vlekkeloze spurt Blairs wereldrecord over. Een rit later liet de onttroonde Amerikaanse de kans liggen om onmiddellijk terug te slaan. In dit sterke gezelschap vonden Menno Boelsma en Jan Ykema de hoop op Olympische uitzen ding. De twee verdienen het ja-woord van het NOC. „We hebben de aansluiting met de wereld top gevonden", juichte Ykema, nadat hij met EINDHOVEN (ANP) Suppoosten van PSV hebben zondagmiddag voor de wedstrijd PSV-DS'79 in Eindhoven een 18-jarige jongen uit Valkens- waard aangehouden. Hij bleek onder delen van een fragmentatiebom bij zich te hebben. De verdachte is over gedragen aan de politie, die hem heeft ingesloten. De jongen werd evenals andere sup porters van PSV gefouilleerd bij het binnengaan van het stadion. Hij bleek een metalen buis, een ontsteker en rotjes bij zich te hebben. Volgens de zegsman van de politie is met die ma terialen een geïmproviseerde bom te maken, die levensgevraalijk kan zijn. AMSTERDAM (ANP) Bondscoach Rinus Michels heeft zondag de selec tie van het Nederlands Elftal, voor het over te spelen duel tegen Cyprus van woensdag, teruggebracht tot zes tien spelers. Van de oorspronkelijke negentien viel Hennie Meijer af, om dat hij zondag bij Ajax reserve was. Troost en Hiele spelen woensdag met Feyenoord de return in het UEFA-be- kertoernooi tegen Leverkusen. De zestien overgebleven spelers zijn: Van Breukelen, Ronald Koeman, Van Aerle, Vanenburg, Gillhaus en Kieft allen PSV), Menzo, Winter. Mühren, Van 't Schip enBos- man allen Ajax). Van Tiggelen Ander- lecht), Silooy IRacing Paris), Gullit (AC Mi lan), Lankhaar (FC Den Haag) en Erwin Koeman (KV Mechelen). MILAAN (SID/Reuter) Het Italiaan se elftal heeft zijn optreden in groep 2 van de voorronde van de strijd om het Europees kampioenschap besloten met een overwinning. In Milaan werd zaterdagmiddag Portugal voor 20.000 toeschouwers met 3-0 verslagen. Bij de rust leidden de Italianen, die al zé ker waren van deelneming aan de eindronde in West-Duitsland met 1-0. In het Portugese elftal ontbraken de spelers van Europees bekerhouder FC Porto, dat zich voorbereidt op de wed strijd om de wereldbeker tegen Pena rol uit Montevideo, die op 13 decem ber in Tokio wordt gespeeld. Boven dien ontbrak sterspeler Futre door een blessure. Italië - Portugal 3-0 (1-0). 8. Vialli 1-0, 87. Giannini 2-0, 90. De Agostini 3-0. Scheids rechter: Keizer (Ned), toeschouwers: 20.000. Stand groep 2: Italië Zweden Zwitserland Portugal Malta 8 6 1 1 13 16- 4 8 4 2 2 10 12- 5 8 1 5 2 7 9-9 7 1 4 2 6 5-8 7 0 2 5 2 4-20 Laatste wedstrij d, 20 december: Malta - Por tugal. HAMBURG (DPA) - De Westduitse po litie heeft zaterdagochtend op ver schillende stations in totaal 113 sup porters van Bayern München gearres teerd. De fans hadden op weg naar Hamburg voor het duel van hun club met HSV vernielingen aangericht in enkele treinen. De meeste supporters verkeerden onder invloed van alco hol. Zij zouden zo lang worden vastge houden totdat de wedstrijd voorbij zou zijn. Daarna zouden de vandalen naar München worden terugge stuurd. 37.38 Boelsma weer had afgelost als Nederlands snelste man op de 500 meter. Het meeste ontzag verdiende zijn geweldige 1000 meter van gisteravond. In een nek-aan-nek-race met Boucher veegde Ykema eindelijk en rigo- reus het bijna zeven jaar oude record van Sies Uilkerha (1.15,35) uit de boeken. Strompelend en met de handen in het luchtledige graaiend be reikte Ykema de eindstreep in 1.14,24. Zjelezovs- ki deed er als winnaar 0,7 seconde korter over. Ook Menno Boelsma (1.15,33) finishte binnen het oude record. Voor Geert Kuiper blijft het er daar entegen donker uitzien. Aan het tonen van vorm behoud, een vereiste voor zijn uitzending, kwam hij ook in Calgary niet toe. GEORGETOWN (Reuter) - De re gering van Guyana stelt een on derzoek in naar de verdwijning van bijna een heel voetbalelftal. Tien van de 27 spelers van de na tionale selectie doken vorige week in Los Angeles onder tij dens een kwalificatietoernooi voor de Olympische Spelen van Seoul. In juni bleven al drie voetballers achter in Florida bij een tussenlanding in Miami voor een toernooi op de Baha ma's. Volgens president Hamilton Green van Guyana is de verdwij ning van het tiental goed voorbe reid. „De voetballers denken dat zij in Noordamerika rijk kunnen worden. Dit is een misverstand", vertelde Green zaterdag in de door de overheid gecontroleerde krant „Guyana Chronicle". De president, die als portefeuille houder van sportzaken een be langrijke rol speelde in de voor bereiding van het team op de kwalificatieronde, zei verschrik kelijk teleurgesteld te zijn. „De spelers hebben hun ploeg en land in de steek gelaten." Guyana verloor woensdag met 0- 9 van Mexico. De re turn wedstrijd gaat waarschijnlijk niet door. De regering heeft de flink uitgedun de selectie namelijk teruggeroe pen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 9