Tjoba sukkelt naar derde nederlaag Tieleman kwam, zag en won veldrit Sluiskil Bevelanders niet te stuiili 1 Middelburg klasse apart RCS alleen aan de leiding Prima dag voor Domburg Steeii-Lebo tif n minuten gestaakt Patrijzen en Walcheren in even wiel PZC/ sportkrant 030-319844 SWIFT BLIJFT ONGESLAGEN Vandaag Internationale Vrijwilligersdag. Let op affiches van vrijwilligerscentrales en andere vrijwilligersorganisaties voor informatie over vrijwilligerswerk. Of bel anders de Vrijwilligerstelefoon: Eerste klas Derde klas Junioren De uitslagen MAANDAG 7 DECEMBER 1987 VLISSINGEN - „Ons spel is best goed. we scoren alleen te wei nig". gaf Tjoba-routinier Johan Harinck als commentaar op de derde achtereenvolgende nederlaag van zijn ploeg. Die teleur stellende seizoensstart in het landelijke zaalkorfbal brengt de selectie van trainer Adrie Dieleman meteen in degradatiepro blemen omdat alle andere ploegen uit 1G wel al punten hebben gehaald en er aan het eind van de competitie twee degradan ten zijn. Tjoba-Koag 8-13 De eerste helft was voor Tjoba dat ech ter weer sukkelde met de afwerking en uit de goede opening slechts 6-5 haal de. Te weinig omdat de bezoekers in het tweede bedrijf de lengte van de ploeg inzetten en daarmee de aan- valsacties van de thuisploeg ontregel den. Koag sloot bij 7-7 aan en liep ver volgens zonder al te veel tegenstand beslissend bij de tegenstander van daan. 13-8. Tjoba-doelpunten: Jolanda Kole (21, Johan Harinck 12), Janet Mijnsbergen, Addie Dek ker, Marian Goedegebuure en Wilco Fokke. Albatros-Animo 8-12 De bezoekers gingen van meet af aan uit van de eigen kracht. Terecht naar bleek omdat het voldoende was om de tegenstander onder druk te zetten en te houden. Na een goede start stond het 5-4. Met meer rust in de acties, een attente verdediging en persoonlijke hoogstandjes werden de opdrachten bijna foutloos uitgevoerd werd Alba tros uiteindelijk opzij geschoven. Met Liesbeth Dingemanse als gangmaak ster en uitblinkster verzorgden de da mes de aanvoer naar de aanvalsvak- ken. Daar stond het vizier op scherp, met 8-12 als schitterend resultaat. Animo-doelpunten: Peter Crucq 15), Ronald Kraayeveld i3i, Liesbeth Dingemanse 12), Tanja Pieters en Aarnout Crucq. Stand district le klas- G KOAG 3 2 1 0 5 33-26 Vriendenschaar (H) 3 2 0 1 4 30-24 Oranje Wit 3 2 0 1 4 32-30 Animo 3 2 0 1 4 36-37 Albatros 3 1 1 1 3 35-38 Fiks 3 1 0 2 2 32-30 Kinderdijk 3 1 0 2 2 43-42 Tjoba 3 0 0 3 0 26-40 Stand district 3e klas-O Ondo 3 3 0 0 6 38-27 Sagitta 3 2 0 1 4 43-34 TOP (A) 3 2 0 1 4 27-25 Atlas 3 2 0 1 4 26-25 Zuidwesters 3 1 1 1 3 31-37 ADO 3 1 0 2 2 24-27 Vitesse 3 0 1 2 1 24-30 Ventura Sport 3 0 0 3 0 27-35 Stand afdeling le klas-A Stormvogels 1 4 4 0 0 8 33-26 Togo 1 4 3 1 0 7 44-28 Luctor 1 4 2 1 1 5 31-26 Animo 3 4 2 1 1 5 33-28 Seolto 1 4 1 1 2 3 31-37 Tjoba 4 5 1 1 3 3 42-50 Tjoba 3 5 1 0 4 2 40-46 TOP 2 4 0 1 3 1 22-35 De overige Zeeuwse ploegen deden het verdienstelijk: Swift won voor de der de keer op rij in de overgangsklas en ook Animo. TOP. ONDO (ook nog on geslagen) en Atlas voegden twee winstpunten aan hun totaal toe. Zuid westers ging bij Sagitta onderuit (8-16- verlies). Swift-Deto 15-11 De derde overwinning van Swift kwam vooral tot stand via een uitstekende eerste helft. In die periode liep de ploeg met soepele combinaties langs zijn te genstander. Het overwicht werd in die aantrekkelijke eerste helft tegen Deto slechts in 9-7 uitgedrukt. Die marge bleef na de hervatting lang staan, vooral omdat de gasten hardnekkig weigerden zelfs de beste kansen te ge bruiken om aan te sluiten. Na 12-10 vond Swift tenslotte de kracht om in de slotfase zijn opponent definitief on deruit te halen. Swift-doelpunten: Peter Joziasse (3). Leo Langebeeke (3), Jan Peter Pouwer 13). Ralph Gillissen <2). Joke Bokelaar (2) en Carla Pouwer 12). Zuidwesters-doelpuntenHarry Buijs 13), Judith de Jonge i2i, Mireille Altena, Peter Poppe en Simon Kasse. De Walcherse derby Swift-Animo. werd een wedstrijd met twee gezich ten. De eerste helft was voor Swift, dat in die periode doordacht spel en een goede opbouw demonstreerde en daar verdiend 4-3 aan over hield. Op karak ter en inzet, het handelsmerk van Ani mo. trokken de gasten na de pauze de wedstrijd naar zich toe. Daarbij was de demarrage na 6-6 beslissend: 6-9. Sicift-doelpunten van Sjoerd Sanderse (3), Marije Douwes i2) en Peter Struijk. Animo bleef ongeslagen leider door goals van Ste fan de Nooyer i3i. Cornê van Lomwei (31, Ja- net Pouwer 12) en Chantal van de Ketterij. Stand overgangsklas-I) Swift 3 3 0 0 6 43-36 Die Haghe 3 3 0 0 6 47-32 HKV 3 2 0 1 4 44-43 Blauw Wit'51 3 1 0 2 2 45-39 OEC 3 1 0 2 2 34-37 Fides Pacta 3 1 0 2 2 36-41 Deto 3 1 0 2 2 35-41 Samos 3 0 0 3 0 29-44 Koag iwit shirt) in de aanval in het duel tegen Tjoba. Advertentie Vitesse-Top 8-9 Omdat alle aanvalsvakken niet in bes te doen waren werd het een moeilijke wedstrijd voor TOP. Bij rust leidde TOP slechts met 3-2. TOP moest zijn tegenstander ook daarna laten gaan (6-3), maar kwam in de finale plots op scherp te staan en knokte zich, na op inzet 7-7 gehaald te hebben, in de slot minuten nog voorbij zijn tegenstan der. TOP-doelpunten Gré Schroevers <2i,Janti- ne Menlmeester i2i, Jan de Nood 12)Arie Schroevers (2) en Jaap Tramper. Bennie Tieleman in actie tijdens de veldrit in Sluiskil, die hij met overmacht won. ADO-ONDO 6-12 Een gemotiveerd Ondo liep na de eer ste verkenningen zijn opponent al vroeg in de wedstrijd onder de voet. Gemakkelijk werd 5-2 bij de rust ge haald waarna de gasten uit het tweede offensief 8-2 en de beslissing forceer den. Ado bleef achter de feiten aanhol len en werd tenslotte kansloos met 6- 12 teruggewezen. Ada Kollen en Sylvia Maas verrichtten schitterend steu nend werk, Martin Dekker fungeerde als afvanger. Ondo-doelpunten: Ko Wisse i4i, Arjen Hoef- kens 13), Hans Mesu <3), Ina Gideonse (2). Atlas-Ventura Sport 7-5 Geen beste wedstrijd omdat beide ploegen zich te veel ergerden aan het optreden van de scheidsrechter. On danks dat bleef Atlas gedurende de he le wedstijd het beste van het spel hou den. Halfweg leverde dat 4-3 op, na 5-5 in de tweede helft duwde de thuisploeg door en pakte zonder al te veel verweer de 7-5-0verwinning. Atlas-doelpunten: Peter van de Bosse 13), Edwin Machielse (3) en Sandra Machielse. Sagitta-Zuidwesters 16-8 Een harde wedstrijd waarin Sagitta li chamelijk contact niet schuwde. Daar werd onvoldoende tegen opgetreden met als resultaat een bezoekende ploeg die zich, zonder de met rugklach ten thuisgebleven Van Schijndel, door zijn opponent op dat punt in liet pak ken. Tot 4-3 kon men nog aardig vol gen, daarna startte de bikkelharde vertoning en moest Zuidwesters de wedstrijd uit handen geven. Advertentie SLUISKIL - Normaal gesproken zou Bennie Tieleman za terdag aan het vertrek hebben gestaan van de internatio nale veldrit in het Belgische Koksijde. Door omstandighe den kon de amateur uit Kloosterzande echter niet afreizen naar de Westvlaamse kustplaats en omdat hij op grond van geldende regels niet meer aan een andere Belgische wedstrijd deel mocht nemen, bleef hem als enige alterna tief over de veldrit in Sluiskil. Tieleman kwam, zag en overwon. Bennie Tieleman rijdt het liefst zijn wedstrijden in België. Maar sinds een paar jaar worden buitenlandse renners bij de wedstrijden, die niet op de internationale kalender ge plaatst zijn, niet meer toe gelaten. Tieleman: „Tot voor kort leverde dat geen problemen op. Iedere renner, die zich toch aan de start meldde mocht deel nemen. Maar dat is nu niet meer het geval. Daarom kan ik alleen nog maar aan internationale wedstrijden in België meedoen En wed strijden in Nederland leveren meestal nog al grote proble men omdat ze op grote afstand worden gehouden". In Sluiskil was de kersverse Zeeuwse kampioen een klasse apart. Niet zo verwonderlijk uiteraard; in het deelnemers veld was hij de enige specialist tussen de voor het meren deel aanwezige wegrenners. Alleen Nico van de Klundert slaagde er in de beginfase in om enigszins in de buurt van Tieleman te blijven, maar hij moest zijn opponent al snel laten gaan. Tieleman beëindigde de wedstrijd uiteindelijk met ruime voorsprong. In de tussenstand van de Zeeuwse cross-competitie voerde Wim Wolfert, ondanks zijn zevende klassering, zijn voor sprong nog verder op. Zijn naaste concurrenten kwamen óf niet aan het vertrek (Eric Vereecken) óf eindigden ver ach ter hem (Ko Harms). In Sluiskil werden de overige overwinningen behaald door Willy van Hoof (junioren), Frank Zoetewei (nieuwelingen), José Delheije (liefhebbers) en Daan Verhulst (recreanten). Amateurs. 1 Bennie Tieleman, Kloosterzande; 2 Nico van de Klun dert, Hoogerheide; 3 Daniël Inghels, België; 4 Jan de Craene, België; 5 Patrick van Hulle, Sas van Gent; 6 Marcel Gunst, Yerseke; 7 Wim Wolfert, Sluiskil; 8 Rob Bijvank, Westdorpe; 9 Mare de Smit, Sluis kil; 10 Hans Suijkerbuik, Nispen; 11 Ko Harms, Axel; 12 Kees Schouwenaar, Goes. Junioren. 1 Willy van Hoof, Woensdrecht; 2 Ronald Matthijssen, Goes; 3 Jacky Fortrei, Breskens; 4 Sjacco Schroevers, Arnemuiden; 5 Henk Tolleman, Hoedekenskerke; 6 Patrick van Belzen, Middel burg; 7 Johan van de Zande, Schijndel; 8 Kees Dalebout, Goes. Nieuwelingen. 1 Frank Zoetewei, Kapelle; 2 J. Caleijs, België; 3 Martin van Loo, Middelburg; 4 Patrick van de Vijver, Zuiddorpe; 5 Randy van Gils, Vlissingen; 6 Roy Bogaert, 's-Gravenpolder; 7 Bert van Speybroeck, België; 8 John Wiskerke, Kortgene; 9 Michel Rom- mers, Rilland-Bath; 10 Michel Zaan, Zuiddorpe. Liefhebbers/veteranen. 1 José Delheije, België; 2 Edward Koets Biggekerke; 3 Dirk Fruytier, Blegië; 4 Frank Willems, België; 5 Kees Schroevers, Arnemuiden; 6 Kees den Hartogh, Biggekerke; 7 Johan Kodde, Biggekerke. Recreanten. 1 Daan Verhulst, Waarde; 2 Jan Minnaard, Wemeldin- ge; 3 Stan Brooijmans, Terhole; 4 Ko Tolhoek, Yerseke; 5 Danny Soethaert, Westdorpe; 6 Sjaak Rommers. Rilland-Bath; 7 Jan Traas, 's-Heer Aredskerke; 8 Kees Beenhakker, 's-Heer Arendsker- ke; 9 Harry de Bree, Terneuzen; 10 Jan-Willem Katsman, 's-Heer Arendskerke. Jeugd. Categorie A. 1 G. Vandamme, België: 2 B. Verslijcke, België; 3 N. Willems, België; 4 Wilmar van de Berghe, Axel; 5 C. Verbrugge, België. Categorie B. 1 M. Franco, België; 2 B, van Daele, België; 3 S. de Zeeuw, Sluiskil; 4 T. Inghels, België; 5 J. de Maat, Kloosterzande. De tussenstanden van het Zeeuwse klassement in de verschillende categorieën zien er als volgt uit. Amateurs. 1 Wim Wolfert 85; 2 Ko Harms 64; 3 Eric Vereecken en Mare de Smit 615 Patrick van Hulle 50; 6 Marcel Gunst 46; 7 Pierre Raas 45; 8 Freddy de Muynck 40; 9 Nico van de Klundert 39:10 Kees Schouwenaar. Goes. Junioren. 1 Ronald Matthijssen 89; 2 Henk Tolleman 79; 3 Jacky Fortrei 714 Sjacco Schroevers en Patrick van Belzen 62; 6 Willy van Hoof 60; 7 Kees Dalebout 58; 8 Tonnie Moonen 57; 9 Johan van der Zande 51; 10 Wilfred Geijs 43. Nieuwelingen. 1 Frank Zoetewei 99; 2 Roy Bogaert 83; 3 Patrick van de Vijver 79: 4 Martin van Loo 76; 5 Randy van Gils 72; 6 John Wis kerke 69; 7 Michel Zaan 61; 8 Michel Rommers 55; 9 Onno Hofstee 44; 10 Marianne Wagemakers 40. Liefhebbers. 1 José Delheije 98; 2 Edward Koets 97; 3 Kees Schroe vers 80; 4 Kees den Hartogh 74; 5 Johan Kodde 55; 6 Frank Willems 53; 7 Dirk Fruytier 52: 8 Willem Schot 40: 9 Niek van Belzen 35; 10 Jean-Pierre Delbarre 18. Recreanten. 1 Daan Verhulst 90; 2 Stan Brooijmans 89; 3 Sjaak Rommers 85; 4 Jan Minnaard 83; 5 Jan Traas 69; 6 Ko Tolhoek 63; 7 Danny Soethaert 58; 8 Kees Beenhakker 57; 9 Harry de Bree 48; 10 Sacco Paauwe 47. VLISSINGEN Het seizoen kan ei genlijk al niet meer kapot voor de butant Bevelanders in de vierde klas van het landelijk zaterdag voetbal. De ploeg uit Kamperland liep weer een punt uit (3-1 zege op VCK), terwijl SPS verrassend een punt verspeelde in Goes bij SSV: 1- 1. Nieuwland haakte helemaal af. Thuis werd met 0-1 van Wemeldin- ge verloren. Nota bene de eerste overwinning voor Wemeldinge! NIEUWLAND-WEMELDINGE 0-1 In de eerste helft deden zich geen hoogtepunten voor. Er werd matig gevoetbald. Rust 0-0. Wemeldinge was na de rust de meest aanvallende ploeg, alleen al door een grote dosis inzet. Nieuwland kwam niet in het eigen spel en werd nimmer gevaar lijk. Tien minuten voor tijd (met een buitenspelluchtje) scoorde Eric Timmerman het winnende doel punt: 0-1. BEVELANDERS-VCK 3-1 De ze ventienjarige Eric Versluis heeft zijn ploeg na rust weer overeind gehou den. Hij vervangt de nog steeds ge blesseerde Wim Kruf. Voor rust was Bevelanders weer niet te stuiten. De ploeg draaide goed en kwam door Jerry Strating en Peter Verburg op 2-0. Dat leverde na rust gemakzucht op en VCK kwam door Erwin Ver- sluijs in de wedstrijd: 2-1. VCK kwam net niet aan de gelijkmaker en Peter Verburg besliste toen de wedstrijd: 3-1. SSV-SPS 1-1 De Goesenaren kun nen dik tevreden zijn met de 1-1. SPS was de hele wedstrijd beter. De Thoolse ploeg speelde aanvallend, maar kwam pas 18 minuten na rust op 0-1 door Rinus Slotemaker. Het bleek niet genoeg, want een hard werkend SSV kwam vijf minuten voor tijd op 1-1 door Wim Paarde- kooper. MEVO-DFS 2-2 Ondanks de 2-2 een weinig opwindende Schouwse derby. DFS kreeg de betere kansen en nadat René Dekker in de 20e mi- nuut de lat trof werd het 1-0 door Marco Saman. Tegen de verhouding weliswaar, maar dat werd 14 minu ten na rust rechtgezet, toen doelman Toon Wandel zich vergiste en Marco Jonker 1-1 aantekende. Ruud Ver- cruijsse zorgde voor een nieuwe voorsprong (2-1), maar een nis I fout van Wandel stelde Robbie dam in staat de verdiende 2-2 oj bord te brengen. MEEUWEN-KRABBENDIJKE Matig voetbal met een hoo: voor scheidsrechter Van der M uit Raamsdonk, die vijf waars;f wingen uitdeelde en Johan Hulif se uit het veld stuurde. In de eerste minuut schoot Rob Koeveringe met wat geluk zijnp; naar 0-1. Meeuwen kreeg wat r greep op de wedstrijd en nadat jj de Nooijer een kwartier voor rusf scoorde was Krabbendijke rijpl de sloop. Doelman Van de Vil was aangeslagen door een bles (er werd nog enkele minuten onl broken, maar verder dan een ko: van Johan Hubregtrse (van de'1 gekopt) en een knal van Jan H.-mSH tegen de paal kwam de thuis; niet. De tweede helft was nog^it der, met vrijwel helemaal geen,(eerli sen. Alleen was er wat opwint over een tweede boeking voor Jovonc lagm iet du o Hubregtse die dus het veld konlagm: laten. VLISSINGEN In twee weken tijd is 's-Heer Arendskerke uit de top van de eerste klas van de Zeeuwse zaterdagcompetitie gestoten. Mid delburg lijkt een klasse apart en won met 1-5 in 's-Heer Arendskerke. Rillandia volgt met moeite: 1-2 winst bij Apollo. SVD kwam einde lijk tot de eerste overwinning: 3-1 tegen Wissenkerke. 's-HEER ARENDSKERKE-MID- DELBURG 1-5 Voor de rust hield de thuisclub nog gelijke tred. Daan Eikenhout opende de score (0-1), waarna Leo Goedegebuure 1-1 aan tekende. Hans Mewiss bepaalde de ruststand op 1-2. Middelburg maak te de kansen goed af. Eikenhout (2x) en Eric Malcorps zorgden na rust voor een probleemloze 1-5-eind- stand. APOLLO-RILLANDIA 1-2 Het ontbreken van Nico Iverse heeft Apollo een punt gekost. Rillandia opende ijzersterk. Het schot van Mol werd nog gekeerd door Eddie Geijs, waarna Jan Blok raak kopte: 0-1. Vijf minuten later stond het 0-2. Ed win in de Weij was voor het eerst los van zijn bewaker. Apollo kwam te gen de rust de klap te boven. Na de rust was de thuisclub zelfs sterker en drong Rillandia terug. Een kwartier voor het einde kogelde Jos Schouten van 20 meter raak. De bal ketste via de staander uit het doel, maar het lukte pas na veel aandringen de scheidsrechter daarvan te overtui gen. Het werd dus toch 1-2, maar daarbij bleef het ook. SVD-WISSENKERKE 3-1 In het veld waren de ploegen gelijkwaar dig, maar nu werkte SVD tenminste wel af en won verdiend. Na tien mi nuten al scoorde André de Baan zon der dat hij het zelf wist. Hij plaatste de bal voor het doel, waar in een me lee de bal plots in het net ging: 1-0. Sjaak Dieleman bracht Wissenker ke voor rust op 1-1, maar ondanks een overwichtje in de tweede helft kon Wissenkerke niet meer scoren. SVD deed het zeer doeltreffend en via twee treffers van Mart van de Guchte kwam de eerste winst tot stand: 3-1. HEINKENSZAND-WOLFAARTS- DIJK 1-2 Heinkenszand heeft te veel kansen nodig. De eerste helft luktehetnog.JanKeesdeJongethij viel na rust met een hoofdblessure uit) scoorde 1-0, maar acht minuten voor rust scoorde Gerrie de Kam 1-1 Wolfaartsdijk kwam in de tweede ip een uit bir ïinuut helft door Kees van de Kreekec:oor 3" en ondanks een groot overwicht?® Heinkenszand ontbrak de a:'11 7 king! loe8k COLIJNSPLAATSE o.eposi SKNWK 0-1 Hoeveel kansen;311 Be: Colijnsplaatse Boys nog nodig njM kelijks is de ploeg veel gevaar! !oe maar afwerken is een gigantisch''es. bleem. In de eerste helft schoot? rs Romijn al tegen de paal, tenvijl®en 111 de andere kant een schaarse irP111®1 werd afgerond door Bram Roks tbunc Colijn speelde voortdurend of helft van SKNWK na rust, kreet: irs var ?neei veel kansen, maar Wim Hooger:ersto° trof de lat en zelfs een strafst r ler rle' niet helpen: Koos Kempe s et wa naast! SKNWK kon met twee ieero] ten naar huis. an Ar BROUWERSHAVEN-GPC lliop. Paal en lat stonden een grote \anvoe sprong in de weg voor de rust, neb i beter Brouwershaven kwam raagd verder dan 1-0 door Joop Krips :ja, nu de rust ging tegen paal en lat e| nog tweede helft kwamen de VlissiaBkig terug, maar de 1-0 leek net volt iet i de. Tot tien minuten voor het erop i: J effrey van de V elde geluk hade.re. de rug van een tegenstander ddjaar lijkmaker scoorde: 1-1. no VLISSINGEN - Het had niet beter gekund voor het Souburgse RCS. De ploeg komt alleen aan de leiding van de vierde klas H door een 5-1 ze ge op Terneuzen en omdat HVV en Lewedorpse Boys verloren. Noor mannen blijft na de 1-3-thuisneder- laag tegen Koewacht wel erg ver achter! RCS-TERNEUZEN 5-1 - Eindelijk hebben de Souburgers thuis ook eens flink uitgehaald. Terneuzen werd kansloos verslagen vooral dankzij een uitblinkende Ron van Rosevelt (de man van de wedstrijd). Eerst liet Van Rosevelt Ruud Ver beek inkoppen (1-0) en in de 29e mi nuut kon Eddie Wallaart op zijn aan geven scoren: 2-0. Terneuzen kreeg geen kans en kon zelfs met een 3-0 achterstand de thee gaan drinken dankzij Kees Westerweele. RCS was ook na rust beter. Na een solo van Ron van Rosevelt scoorde Gert Jan Marinussen 4-0 en toen pas werd er gas teruggenomen. Jan Huisman kon toen 4-1 aantekenen, maar de bekroning op het werk kwam nog van Ron van Rosevelt zelf: 5-1. NOORMANNEN-KOEWACHT 1-3 - Binnen een kwartier stond een zwak Noormannen al met 0-2 achter. Eric de Block en (van afstand) Harm Rietjens tekenden daarvoor. Doel man Van Gremberghe hield Noor mannen daarna van treffers af en drie minuten voor de rust was het al beslist door een strafschop van Eric de Block: 0-3. Een minuut na rust kreeg Noormannen weer moed. Theo van Hercules scoorde 1-3, maar ondanks een aantal mogelijkheden bleven de Westkapelaars daarop steken en won Koewacht verdiend. OssendreBP VLISSINGEN- Een prima dag voor Domburg in de eerste klas van het zondagafdelingsvoetbal. Zelf kwam Domburg weer alleen aan de leiding door concurrent Zeelandia met 1-0 te verslaan, terwijl Bier vliet en Schoondijke tegen een ne derlaag opliepen. Corn Boys verza melde via een 0-0 bij Robur weer een kostbaar puntje. DOMBURG-ZEELANDIA 1-0 - Een zeer belangrijke winst, waarvan Domburg-voorzitter na afloop eer lijk toegaf: "We hadden vrouwe For- tuna vanmiddag op onze hand". Zee landia kende weer een sterke start en pas na een kwartier kon Dom burg een beetje meespelen. Met wis selende kansen werd een 0-0 rust stand bereikt. Domburg kreeg na de rust een hardere wind mee, er kwa men over en weer kansen, maar lan ge tijd leek de strijd terecht in 0-0 te eindigen. Tot een kwartier voor tijd. Toen werd een vrije trap van Ko Brand gelost en schoof Leo Roelse de winnende treffer in de touwen: 1- 0. Zeelandia zette uiteraard alles op alles en de knal van Rob de Nooijer had beter lot verdiend dan de onder kant lat. De gelukkigste ploeg won. SCHOONDIJKE-JONG AMBON 0-1 - De beste wedstrijd dit seizoen in Schoondijke. Twee aanvallend spe lende ploegen zagen alleen geen kans dit aantrekkelijke duel met veel doelpunten op te fleuren. Schoondijke werd na de rust zelfs iets sterker, maar ook nu faalde de afwerking. Het bleef echter niet bij een verdiend gelijkspel, omdat een kwartier voor tijd Izak Regatta een vrije trap via de binnenkant van de paal binnenschoot: 0-1. GRAAUW-ZEELAND SPORT 1-2 - In een redelijk gelijkopgaande eer ste helft kwam Graauw net verdiend op 1-0 door Albert Emeleer, na knap voorbereidend werk van Joost Mangnus. In de tweede helft speelde Zeeland Sport feller en moest Graauw steeds verder terug. Na een kwartier werd een vrije trap over de muur geplaatst en scoorde Dani"el van Rijswijk 1-1 en een beter Zee land Sport pakte nog de volle winst door Pedro Sicilia: 1-2. ROBUR-CORN BOYS 0-0 - Er kwa men weinig kansen in de gelijkop gaande eerste helft. Pas na de rust kwam Robur meer in de aanval. Het et ws IJZENDIJKE-HONTENISSE ïPjs Al 1): 7. Frits Verstraeten 1-0; 10iaar van Rijsen 1-1; 34. Eric van Poie?clu 2-1; 53. Frank van de Vijver ;z'en Scheidsrechter de heer Rutter?f11 Zevenbergen. Toeschouwers: 28 Bijzonderheden: na twee minutf de tweede helft verstapte schel er rechter Rutten zich, hinkend haf hij het einde van de wedstrijd:' king voor Johan van Leeuwet«al zendijke) voor spelbederf. HOOFDPLAAT - HVV'24 3-2 de 47. Johnny Jacobse 1-0; 60. JackijSS cobse 2-0; 63. Eric Vermeerene 'H& doel) 2-1; 64. Carlo Blommaer:3"® 80. Jacky Jacobse 3-2. Scheidsti ter M. Verbeek uit Toeschouwers: 200. VOGELWAARDE-PHILIPPINE (0-0). iarm Heti lecht re mi e aan |n v zag er ook naar uit, dat de Gosva(- a ren zouden winnen, maar Ger^jyg de Vos en Assem Elkhattivi t'4atsl paal en lat, zodat Corn BoysL^ goed wegkwam met 0-0. frajj OOSTBURG-RIA 2-0 - In fe; yit sliste Oostburg al voor rust de|ers strijd. Toen werd er goed getjioen en na een half uur werd het Jurgen de Bakker. De tweedelig was stukken minder. Ria speel: Dje ter mee, maar bleek aanvaSB machteloos. Verdiend weraj||| daarom in de laatste minuut ntfe t0 door een knappe lob van B :er_ v Corijn. lat t KWADENDAMME-BIERVLIEi^ - Een agressief Kwadend;;5an' heeft Biervliet gewoon van dth, gespeeld. De Zeeuws-Vlam! hielden voor rust nog stand e:zWj perkten de schade tot 1-0 door®. Beulens. je Zeven minuten na de rust wast,, vliet verslagen. Kees Franse k|00r de toen in de bovenhoek (2-0) 4iir was de genadeklap. In het la pij kwartier werd die voorsprongen opgevoerd tot 4-0 door twee rijer, van Sjaak Beulens. gers om VLISSINGEN - De wedstrijd Steen- Lewedorpse Boys moest na de rust tien minuten onderbroken worden om de gemoederen te sussen. Vanaf het begin was het een vervelende wedstrijd. Steen kon zich geen nieu we thuisnederlaag permitteren en wilde per se winnen en het ongesla gen Lewedorpse Boys wilde die reeks voortzetten en de toppositie behouden. Aan spanning dus geen gebrek en dat bleek de spelers in beide kam pen te veel. Na tien minuten al moest Steen-spe ler Strijdonk het veld verlaten we gens het schoppen van zijn tegen stander. Lewedorpse Boys was in die periode veel sterker, maar paal en lat stonden een voorsprong in de weg. Tot de rust bleef het dan ook 0-0 en toen vijf minuten na de rust Eric Nagelkerke Steen op 1-0 zette sloeg de teleurstelling bij Lebo pas goed toe. Even later ontstond er een op stootje, waarin scheidsrechter Fit ters uit Drunen Tom Huiskens uit het veld stuurde. Toen was het hek «Jüjn jpel van de dam. Er werd gen- trokken en geslagen en de ,ine besloot te staken. Een lang ge# met besturen en aanvoerdenj tot gevolg, dat er na tien n': luu verder gespeeld kon worden etf de ploegen toen wel de nodigen draagzaamheid konden opbreii Met tien tegen tien kwam S door Mark Dobbelaer op 2-0, wij vijf minuten voor het einde eenl dringend Lewedorpse Boys nod 1 kwam. VLISSINGEN - De Zeeuwse derby Patrijzen-Walcheren in de vierde klas G is gelijk ge'eindigd: 1-1. Trouwens ook Vosmeer verspeelde een punt: 1-1 bij Meto. PATRIJZEN-WALCHEREN 1-1 - De Zeeuwen hebben er geen grootse wedstrijd van gemaakt. Het was een weinig aantrekkelijk duel, met veel middenveld spel, weinig kansen en een terechte puntendeling. In de eer ste helft kwam de thuisclub dankzij Rob Kole op 1-0, maar in de tweede helft drong Walcheren meer aan. Een goed verdedigend Patrijzen moest twaalf minuten voor tijd capi tuleren op de inzet van invaller Noes Lekatompessy: 1-1. METO-VOSMEER 1-1 - Geen hoog staande partij. Vosmeer had een be tere eerste helft en had in die periode pech, dat Ronnie Vaders de lat trof. Drie minuten na rust werd hetj 0-1, toen een snelle uitval door! Hommel werd afgerond. Na®1! heerste Meto de wedstrijd. Del banders kwamen in de 28e i®1 verdiend op 1-1 door Jan van del en in de slotfase mocht Vosmeel van geluk spreken, dat JoMl mans de paal trof. Overige®! verdiende 1-1 gezien de wisse"'" kansen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 12