en w moeten illegale luw harder aanpakken B en w willen bureau Mede buiten deur werken Scholiere Afspraak brengt vissers in twijfel Rolstoelbus in Axel overgedragen Bang&Olufsen Special bij: Bang&Olufsen Special bij: Bang&Olufsen Special bij: Bang&Olufsen Special bij: Bang&Olufsen Special bij: Bang&Olufsen Special bij: /nik Kramer HiFi Ouderenbond bijeen over spreidingsplan zaamslag bej aardenoorden Bang&Olufsen Center H) Van Cadsand b.v. /raa\ Van den Berge b.v. De Lichtbron Zeeland b.v. rifh Fa. Dert Video-HiFi leenteraad oostburg: Koning kantwmrc iBmkense brief Apotheken Dierenartsen: Tandartsen: Wijkverpleegkundigen: OOSTBURGS PVDA-RAADSLID breskens sluiskil Keuze sint-jansteen Rollenwedstrijd De toerclub De Snelle Haas houdt morgen, zater dag, en zondag een tweedaags rollen- festijn in café/zaal 't Centrum in Sint- Jansteen. Zaterdag begint het wieier- evenement om 19.30 uur en zondag vanaf 14.00 uur. De prijsuitreiking is zondag om 18.00 uur. Stilligregeling Kaarting In de 'Arjoanbolbaan' te Breskens wordt vanavond, vrijdag, een kaarting gehouden waarbij ook' niet-leden welkom zijn. Inschrijven kan vanaf 19.00 uur. De kaarting be gint om 19.30 uur. Zaterdag vindt er een seriebolling plaats. De aanvang is 13.30 uur. Intocht Sint Zaterdagmiddag komt Sinterklaas aan in Sluiskil. De Goedheiligman arriveert om twee uur per boot bij de aanlegplaats van het pontje over het kanaal. Eerst wordt hij ontvangen in Sluiskil-Oost, daarna steekt de Sint met zijn gevolg per pont het kanaal over. Begeleid door de drumband en het majorettenpeloton 'De Zwaluw' wordt vervolgens een rij toer gemaakt, die eindigt bij Dallinga. Daar wordt ter afsluiting een feestmid dag voor kinderen van tot 8 jaar ge houden. Het feest wordt geopend door voorzitter Adri de Bruine van de On dernemersvereniging Sluiskil 'Samen Sterk '87'. De Bruine zal ook de Sint welkom heten. Voor alle kinderen is er een cadeautje. Ouderenmiddag - Ook Zaamslag zal dit jaar niet voorbij gaan aan Sint Nicolaas. Zaterdag maakt de Goedhei ligman zijn intocht in het Zeeuws- Vlaamse dorp. Om 14.00 uur wordt de Sint, uiteraard vergezeld van enkele zwarte pieten, officieel verwelkomd op de muziek-kiosk aan Plein Zuid. Onderkomen IDAG 20 NOVEMBER 1987 IfBURG - De voltallige gemeen- L Van Oostburg was het er don- L over eens, dat het college van fw. onvoldoende optreedt tegen lie bouwwerken. PvdA-fractie- litter J. Wielakker sprak van wil- ir, Volgens H. Lippens van het blijkt uit de toestand in de ge- Ite Oostburg dat de brutalen de 'e wereld hebben. ouder A. de Feijter stelde dat de meen te maar weinig mogelij khe- ieeft om iets te doen. „Als er zon den bouwvergunning wordt ge zel. kun je niets anders dan dat (tateren. De betrokkene wordt ver- ns door ons verzocht om alsnog bouwvergunning aan te vragen, an krijg je de hele juridische pro- je. Zo lang blijft het bouwwerk in geval staan." ,kker stelde dat de controle door meente efficiënter moet geschie- De bouw van een illegaal bouw- kan dan in een beginfase worden esteld, waarop de gemeente de moet stilleggen. Hij meende dat Eethouder een onjuiste voorstel- Fan zaken gaf. De Feijter verwees dA-fractievoorzitter naar de juri- lentie. „We zijn gedwongen tot [aanpak op kousevoeten. Boven dien is het niet mogelijk om er altijd met een geweer bij te staan en hebben wij geen afschotvergunning." De raad ging, met tegenstemmen van de PvdA en VVD-er K. Malcorps, ak koord met het tariefstelsel voor het in te voeren rioolrecht. De tegenstem mers wilden een groter aantal tarief groepen dan de vijf uit het college voorstel. De PvdA vond dat het prin cipe 'de vervuiler betaalt' onvoldoen de vertaald is in het voorgestelde ta riefstelsel. Malcorps vond dat de ver schillen tussen de groepen te groot was. De rest van de raad kon zich echter vinden in het collegevoorstel. Dat be tekent dat gezinnen in de gemeente Oostburg, die aangesloten zijn op het rioolstelsel, 80 gulden aan rioolrecht moeten betalen. De tarieven zijn ge koppeld aan het waterverbruik van de op het riool aangesloten woning of be drijf. Het tariefstelsel is degressief, dat wil zeggen dat er bij toename van het watergebruik gemiddeld minder be taald wordt. Het rioolrecht wordt noodzakelijk geacht voor de dekking van de investe ringen die Oostburg de komende vier jaar in verbetering van het rioolstelsel moet doen. De totale investeringen worden geraamd op 6 miljoen gulden. Advertentie 1. Ijffl TERNEUZEN Noordstraat 38, Tel. 01150-12581 ZEEUWSCH-VLAANDEREN 21 EN 22 NOVEMBER lENTRAAL ALARMNUMMER 01150-12200 Isartsen: leuzen, zat. 8.00-zon. 8.00 uur: H. [ïmer, Oostelijk Bolwerk 12c, tel. 1.8.00-ma. 8.00 uur: J. G. Stevens, Itelijk Bolwerk 12c, tel. 14000. eekuren alleen voor dringende ge en zat. en zon. 11.30 en 17.00 uur. |tburg en Aardenburg: vrij. 19.00- 1 uur: W. C. Jongsma, Oude- |tstraat 2, Aardenburg, tel. 01177- zand, Retranchement, Sluis en zande: J. W. Beck, Zuidzande, tel. '0-2424. vliet, Hoofdplaat en IJzendijke: 18.00-ma. 8.00 uur: N. B. v. d. Maas, indijke, tel. 01176-1266. Iskens en Groede: A. G. Hermani- Dorpsstraat 17, Breskens, tel. 2-1566. vrij. 17.30-ma. 8.00 uur: J. Hoef- Oranjestraat 4, tel. 01155-1555. [eekuren zat. van 10.00-10.30 en 10-16.30 uur. van Gent en omstreken: vrij. 18.00- 8.00 uur: F. Puylaert, Oostkade 19, van Gent, tel. 1366. 'eekuur zat. 10.30 uur op Bolwerk te 2. :st: vrij. 18.00-zon. 24.00 uur: J. Lips, Bagijnestraat 16, tel. 01140-11674. ledgevallenspreekuur zonder af- [aak zat. en zon. 11.00 en 17.00 uur. k, Sluiskil en Philippine: M. gsma, Julianastraat 2, Hoek, tel. 154-1356. eekuur voor spoedgevallen zat. en om 11.30 uur. osterzande en Hontenisse: vrij. 'O-ma. 8.00 uur: W. J. ter Burg, «sterstraat 29, tel. 01148-1377. eekuur voor spoedgevallen op zat. uur in de praktijk Groenendijk [BRESKENS De leerlingen lvan de groepen zeven en acht Ivan de rooms-katholieke basis- Ischool 'De Schelphoek' te Bres- jkens hebben een brief ontvan- Isen van het Kabinet van de Ro lling van België, Boudewijn. In Iseptember van dit jaar richtten |de leerlingen zich per brief tot de ■Belgische koning. Ze vroegen ■daarin aan de vorst of hij zijn in- Ivloed wilde aanwenden om het ■aantal lozingen in de Wester- Ischelde terug te dringen. I De kinderen schreven de briefin [het kader van een milieuproject I °P school. Deze week werd de I brief dus beantwoord. „De briefis |zeer officieel en heel deftig opge- I steld. De kinderen vinden dat prachtig", vertelt de directeur I van de school A. Maas. „De vorst pvaardeerden ten zeerste uw be zorgdheid voor de bescherming I van de natuur", zo luidt een zin I rit de brief, die ondertekend is I boor de adiviseur van de koning, L. Bammens. |De Belgische koning liet zijn I bank aan de kinderen vergezeld I "aan van een poster van het ko- I rinklijke paar. Die heeft een I Plaatsje gekregen in de gemeen- I schapsruimte van de school. Di- I recteur Maas heeft voor alle leer- I togen van de groepen zeven en I jkht copiëen gemaakt van de 1 brief, zodat ze die als herinnering tonnen bewaren. Zaamslag: W. L. Fraanje, Plein 42, tel. 01153-1244. Clinge, Sint-Jansteen en Koewacht: vrij. 18.00-ma. 8.00 uur: L. Adriaan- sens, Hoofdstraat 34, Sint-Jansteen, tel. 01140-12929. Terneuzen: zat. 8.30-17.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.00-18.00 uur: A. J. Klaassen, winkelcentrum Zuidpolder, tel. 12090. Axel: zat. 10.00-11.00 en 16.00-17.00 uur: Apotheek Axel, Oranjestraat 6, tel. 01155-2888. Hulst: zat. 11.00-12.00 en 15.30-17.30 en zon. 11.00-11.30 en 16.30-17.30 uur: Apotheek Hulst, Steenstraat 35, tel. 01140-14225 (spoedrecepten telefo nisch). Oostburg: zat. 10.00-12.30 en 15.00- 16.30 en zon. 11.30-12.30 en 17.30-18.30 uur: Apotheek Oostburg, Burcht straat 16, tel. 01170-2170. (Spoedrecep ten telefonisch). Hulst en Hengstdijk: E. F. de Nijs, Wil- helminalaan 11, Hulst, tel. 01140- 13004. Terneuzen en Axel: M. P. Schaub. Spreekuren: zat. Terneuzen, W. de Zwijgerlaan 2b, van 13.30-14 uur, tel. 01150-95017. Axel Dierenkliniek van 11.00-12.00 uur, tel. 01155-1488. Zondag volgens afspraak tel. 01150- 95017. IJzendijke: K. G. M. v. d. Vijver, tel. 01176-1388 b.g.g. 01174-424. Weekendspreekuur zat. 13.00 uur en zon. 12.00 uur in de dierenkliniek te IJ zendijke. Terneuzen: J. P. de Vos, kliniek voor kleine huisdieren en bijzondere dieren, Van Diemenstraat 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur en verder volgens telefonische afspraak. Peter de Vos, polikliniek voor kleine huisdieren, Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur zat. van 12.00-13.00 uur en verder volgens telefonische afspraak. Breskens: G. A. M. de Bruijckere, Dorpstraat 133, tel. 01172-2769. Spreekuur zat. en zon. om 11.30 uur en volgens afspraak. Sluis, Oostburg en Aardenburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 01170-2103. Weekendspreekuren zat. en zon. 13.00 uur. West-Zeeuwsch-Vlaanderen: zat. en zon. 12.00-12.30 uur: R. Bracké, Burg. v. Zuyenstraat 81, Breskens, tel. 01172- 2714. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: zat. 10.00-10.30 uur en 18.00-18.30 uur en zon. 12.00-12.30 uur: W. P. F. Neve, Oranjestraat 18, Axel, tel. 01155-2332. West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Tele- foonno. 01170-3139, u kunt uw bood schap inspreken op het antwoordap paraat, dag en nacht bereikbaar. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Tele- foonno. 01140-12191, u kunt uw bood schap inspreken op het antwoordap paraat. Kruisvereniging Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen: Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverle ning onder telefoonno. 01150-19049. U kunt uw boodschap inspreken op het antwoordapparaat. Een moment tijdens de - verregende - paardenkeuring op de Goese Grote Markt. GOES - Traditiegetrouw werd de Grote Markt in Goes de derde don derdag in november ook dit jaar ge reserveerd voor de najaarskeuring trekpaarden. Dampende paarden, doorweekte sigaren en een vrolijke discodreun kenmerkten de keuring anno 1987. De allereerste keuring zo'n 50 jaar geleden moet er vast an ders hebben uitgezien. De trekpaar den bleven hetzelfde. Werden ze vroeger nog Belgisch trekpaard ge noemd, tegenwoordig spreken de boeren van het Nederlands trek paard en komen de Belgen ze hier kopen. De keuring viel letterlijk in het wa ter. De met kalk besmeurde paarden boden het schaarse publiek een trieste aanblik. Later op de dag kon ook de kalk de dieren niet meer be hoeden voor de regen. Zeelands mooisten zagen er allang niet meer flatteus uit toen zij voor het keurend oog van de jury verschenen. De ruim tachtig paarden werden bekeken op de stand van de benen, het type en een correcte gang. Wat eens een werkpaard was, wordt nu als show-model gebruikt. De paardenboer vertroetelt zijn lieve lingen. „Het is puur een hobby", ver telde een trotse bezitter. „Maar je hebt er enorm veel onderhoud aan. Het is net als een topsporter, die moet ook in een goede conditie zijn. Heeft het paard een slechte dag, dan kun je het wel vergeten". Doorgewinterde eigenaren van de koudbloeden hadden allerlei trucjes om kleine schoonheidsfoutjes enig zins te verdonkeremanen. Een holle rug werd 'opgevuld' door het in de manen gevlochten raffia of katoen door te laten lopen over de rug van hun edele dier. Ook een te lange rug werd gecamoufleerd. Een brede sin gel maakte de rug door gezichtsbe drog wellicht enkele centimeters korter. Tal van paarden zullen giste ren totaan de enkels in de slik gezet zijn, zodat vanochtend na het uit borstelen van de sokken het haar mooi wijd uitstond. De heren bezitters deden geen hand jeklap zoals op een paardenmarkt gebeurt, maar geen enkeling kon ontkennen dat er tijdens de keuring verhandeld werd. Met ruiten petten getooide heren stelden zich com pleet met pen en programmaboekje buiten de ring op als jurylid. Zij no teerden hun persoonlijke voorkeur om later óf terug te komen op een aankoop óf hun merrie door de hengst van hun keuze te laten dek ken. „Da's geen goedkope grap, hoor", vertelde een merriebezitter die op zoek was naar een dekhengst. „Tegenwoordig betaal je daar wel vijfhonderd gulden voor, ik heb het wel eens goedkoper gedaan De uitslag van de kampioenen: Hengst veulens: Carlo van Callandsend, eigen dom van A. L. C. Brooymans en zn. - Mer rieveulens: Bianca van 't Zwaanhof, eige naar A. Z. de Buck. - Eenjarige merries: Desiree uit de Bredeweg, eig. C. P. Oele. - Eenjarige hengsten: Totto van op de Dijk, eig. A. L. C. Brooymans en zn. - Tweej arige merries: Carola van Noordduin, eig. W. Maljaars. - Driejarige merries en jeugd kampioene: Regina, eig. A. de Lange. - Oudere merries: Sterra, eig. J. M. Maris. Erekampioenen: Olga de St. Pierre, eig. A. L. C. Brooymans en zn. - Merries met afstammelingen: A. Brendy van de Ha venweg, eig. C. Maurice. - Hengsten met afstammelingen: A. Gamin van Begijnen hof eig. A. Z. de Buck. - Stalgroep jong: A. L. C. Brooymans en zn. - Stalgroep oud: A. de Lange. - Fokgroep: Stal "te Zande". (Advertentie) OOSTBURG - Het college van b. en w. van Oostburg probeert het organisa tie-adviesbureau Mede buiten de deur te werken. Dit stelde PvdA-fractie- voorzitter J. Wielakker donderdag in de vergadering van de gemeenteraad. Uit een analyse van het bureau is ge bleken dat er veel problemen zijn in gemeentelijke apparaat. De werk sfeer wordt bepaald door wantrou wen, en onduidelijk en ondeskundige leiding. In het rapport Van Mede wordt het college niet gespaard. „Mede heeft een aantal zaken naar bo ven gebracht die er niet om liegen", al dus Wielakker, „Het heeft in het colle ge en bij het personeel een enorme hei sa en onrust teweeggebracht. Het col lege en de afdeling financiën hebben duidelijk laten weten zeer ongelukkig te zijn met het rapport. Ik heb dan ook zeer sterk de indruk dat het college er nu op uit is om het bureau aan de kant te zetten, om niet verder met het bu reau samen te werken." Wielakker onderstreepte daarmee de kritiek die Abva/Kabo-bestuurder Th. Jacobs gisteren in de PZC uitte. Maar evenals bij die gelegenheid weigerde het college in de raadsvergadering in te gaan op de beschuldigingen aan zijn adres. De uitbarsting van de PvdA-fractie- voorzitter kwam, nadat wethouder A. de Feijter de PvdA verweet inconse quent te zijn. De sociaal-democraten waren eerder dit jaar akkoord gegaan met de aanschaf van een computer voor de afdeling sociale zaken. Nu de raad werd verzocht om een krediet be schikbaar te stellen voor het opstellen van een automatiseringsplan, ver bindt de PvdA daar plotseling de voor waarde aan om dit in te passen in het reorganisatieplan. Wielakker stelde tegenover De Feij- ters verwijt, dat nu pas duidelijk is wat er fout zrt in het gemeentelijk appa raat. Zijn fractiegenote J. van de Ree- Slabbekoorn stelde dat het fout is om een automatisering te enten op een or ganisatie waar zo veel mee mis is. Daarom moet er eerst een reorganisa tieplan komen. De fractie van D. en T. steunde de PvdA. CDA en VVD waren evenwel van mening dat er geen bezwaar was tegen het opstellen van een automati seringsplan, omdat er duidelijke af spraken zijn gemaakt om dit parallel te laten lopen aan de reorganisatie. De steun van CDA en VVD was net vol doende om een raadsmeerderheid voor het automatiseringsplan te krij gen. De PvdA uitte gisteravond ook haar ongenoegen over de wijze waarop het college momenteel met privatiserings pogingen bezig is. W. Verplanke-de Vuijst stelde dat b. en w. de plannen uit de lucht komen vallen. Ze drong bij het college aan op het maken van een overzicht, waarin de bedoelingen dui delijk omschreven zijn. Loco-burgemeester J. Thomaes wilde hier niets van weten. „Kennelijk gaat het college te snel voor de raad. Maar als wij ook hiervoor nota's, verorde ningen en wat dies meer zij moeten opstellen kunnen we niet meer flexi bel opereren. Dan wordt er bijvoor beeld geen bouwgrond meer verkocht en dan komt er ook van de privatise ring niets terecht. We kunnen het ook zoals bij de jachthaven, wat acht jaar heeft geduurd." Overigens ging de raad akkoord met de voorwaarden voor verkoop van de jachthaven. Advertentie S lot van pagina 15 met iemand die je al kent, in het vlieg tuig te stappen. Conny de Vlieger is al haar leraren langs geweest voor het nodige huis werk. Want door haar afwezigheid van school wil ze in elk geval niet achterop komen. Overigens heeft ze nog geen notie van wat haar in Washington te wachten staat. Er zal vast wel een rondrit op het programma, neemt ze aan. Conny kijkt de laatste dagen wel wat vreemd op van alle publiciteit die over haar heen rolt. „Het jeugdjour naal van de NOS is zelfs van plan ons ook in Washington op de voet te vol gen." Conrector Ellen Messing stelt vast dat Conny Sinterklaas misloopt. ,,Maar dat wordt met die unieke reis weer ruimschoots goedgemaakt." De vraag of de rijksscholengemeenschap Conny de Vlieger een vredesboodschap naar Washington zal meegeven wordt nog bekeken. „Dit heeft wel de aandacht maar anderzijds ook nog even de tijd", maakt conrector Messing duidelijk. MIDDELBURG Het gewestelijk be stuur Zeeland van de Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) vergadert vandaag (vrijdag) om 14.00 uur in het dienstencentrum van de stichting Welzijn Ouderen in Middel burg. De aanvang is om 14.00 uur. Het gewestbestuur bespreekt met name het spreidingsplan voor bejaardenoor den. AXEL Stationsstraat 7, Tel. 01155-1530 S lot van pagina 15 jauw en wijting. De in beslag genomen vis wordt na die actie gelijk weer ver kocht aan de Producenten Organisa tie Urk voor minimumprijzen; wijting voor één gulden, kabeljauw en schol voor twee gulden en tong voor tien gul den. Voor tong geldt nog geen collec tief vangstverbod, maar een aantal vissers heeft het individuele tongquo tum al opgevist. Advocaat Schieman heeft donderdagavond geprobeerd eenzelfde regeling te treffen met het openbaar ministerie in Middelburg. Hij is daarin niet geslaagd. De eigena ren van twaalf grote kotters uit Arne- muiden en Vlissingen met wie Schie man in overleg was, besloten hierop zich te houden aan de eerder overeen gekomen regeling. De individuele schipper op zee moest vervolgens beslissen de verboden vangsten overboord te zetten of op de Vlissingse mijn aan te voeren. J. Sie- reveld, kottereigenaar uit Arnemui- den, zei donderdagavond dat zijn zoon in elk geval niets meer terug wil gooien. „Hij kan het niet over z'n hart krijgen". Toch sprak Siereveld het vermoeden uit dat de meeste vis in de zee wordt gekieperd. „De gesloten overeenkomst kost de visserman al leen maar geld. Justitie is er goed mee. Wij krijgen dan ook nog een pro ces verbaal. En vorige week hadden we een redelijke besomming aan tong". De vissers uit Breskens hebben don derdagmorgen na overleg met loco burgemeester J. P. S. A. Thomaes van Oostburg evenals hun collega's op Walcheren ingestemd met de, zoals of ficier van justitie Tempel zei, 'eenzijdi ge aanzegging ter bevordering van de duidelijkheid'. Thomaes lichtte de Breskense schippers via Schevenin- gen Radio in. Alleen kottereigenaar J. A. Fenijn was ter plaatse in Breskens. Hij kon deze week niet meevaren en had z'n vervanger maandag al de op dracht gegeven alle verboden vis in zee fAdvertentie Ih GOES Lange Vorststraat 42-44, Tel. 01100-15616 te kieperen. De Bressiaander wil zich volgende week wel aan de regeling houden, maar niet tegen heug en meug. „Ik doe dat wanneer ik alleen een proces-verbaal krijg. De gemeen schap gaat dan maar mooi weer spelen van ons geld". Enkele vissers uit Den Oever zijn er donderdagmorgen vroeg in geslaagd 'illegale' vis over te laden in een vrachtwagen. Zij wisten de lading langs wachtende ambtenaren van de rijkspolitie Alkmaar, de gemeentepo litie Den Helder en de algemene in spectie dienst (AID) te smokkelen. De vrachtwagen waarvan het kenteken bekend is, werd door de politie en de AID niet opgespoord. Een betrokken visser die beslist ano niem wil blijven, vertelde dat het hier om een eenvoudige truc ging. Het komt naar zijn mening steeds vaker voor dat Nederlandse vissers hun vis direct aan de vishandel leveren, buiten de visafslagen om. Voor het overladen van de vangst worden volgens de vis ser 'donkere plaatsen langs de hele Ne derlandse kust, maar ook wel gewone havens gebruikt'. Daar is vaak geen controle. Als die er wel is, zouden colle ga vissers in enkele gevallen voor geza menlijke rekening optreden als 'kat vanger' om de AID bezig te houden. El ders wordt dan de verboden vis in hoog tempo overgeladen. Overtreders van de stillig-regeling die in 1986 van kracht was, worden niet meer vervolgd. Een woordvoerster van het ministerie van landbouw en visse rij heeft dit donderdag gezegd. Officie ren van justitie hebben dit besluit al eerder genomen. Zij vinden dat ze al genoeg zaken hebben om de vissers te vervolgen. De stillig-regeling werd vo rig jaar ingevoerd om de viscapaciteit aan te passen aan de toen geldende Europese vangsthoeveelheden en om te zorgen voor een aanvoer die over het gehele jaar is gespreid. De regeling is vaak overtreden en dit jaar vervangen door de zeedagenregeling die bepaalt hoeveel dagen vissers op zee mogen zijn. Advertentie MIDDELBURG Lange Noordstraat 14, Tel. 01180-13373 'Wethouder P. T. A. M. R. Apers van Axel overhandigt de sleutel van de nieuwe rolstoelbus aan de heer J. Risseeuw, plaatsvervangend colonnecommandant van de afdeling Axel van het Rode Kruis. Door het Sint Nicolaas-comité, dat sinds vorig j aar de intocht in Zaamslag organiseert, is rond de intocht een pro gramma voor de kinderen van de ba sisscholen op touw gezet. Uiteraard maakt de Sint ook nog een rondrit door Zaamslag. Om 15.00 uur is er voor de leerlingen tot en met groep vier van de basisscho len een gezellige middag in gebouw De Poort. De kinderen van de groepen vijf tot en met acht krijgen een filmmid dag; deze wordt gehouden in de voor malige school aan de Riemensstraat. Ook die begint om 15.00 uur. AXEL - Wethouder P.T.A.M.R. Apers van Axel heeft donderdag in zijn hoe danigheid van Zeeuws kringbe stuurslid van het Rode Kruis een rol stoelbus overgedragen aan het be stuur van de afdeling Axel. Apers deed dit door, nadat hij de bus in het nieuwe onderkomen van het Axelse Rode Kruis had geparkeerd, de con tactsleutel van het voertuig te over handigen aan de plaatsvervangde co lonnecommandant van de afdeling Axel, de heer J. Risseeuw. Tot de aanschaf van de bus kon wor den overgegaan door een gift aan het Zeeuwse Rode Kruis afkomstig uit de 1-2-3 actie van de KRO. De bus, die plaats biedt aan drie rolstoelen plus een begeleider, heeft als standplaats Axel, maar is voor heel Zeeuwsch Vlaanderen inzetbaar. „Hoewel het natuurlijk de bedoeling is bij het ver voer van rolstoelpatienten hier opti maal gebruik van te maken, wil ik met nadruk stellen, dat het absoluut niet de bedoeling is concurrentieverval send te werken. Neen, deze bus wordt alleen ingezet bij vervoer dat anders door vrijwilligers zou gebeuren. Op het bestuur van de afdeling Axel, dat ver antwoordelijk is voor het beheer, be rust dan ook de taak dit nauwlettend in de gaten te houden, zodat taxibe drijven niets hebben te vrezen van dit nieuwe bezit van het Rode Kruis", al dus Apers. Mocht er zich elders in de provincie een ramp voordoen, waarbij het inzet ten van de bus noodzakelijk blijkt, dan staat de bus hiervoor ter beschikking. De overdracht van de rolstoelbus liep parallel met de in gebruikname van het nieuw onderkomen van de Axelse Rode Kruis afdeling. Het gemeentebe stuur van Axel heeft een deel van de garage van openbare werken beschik baar gesteld aan de plaatselijke afde ling. Niet alleen de bus kan hierin worden gestald, maar tevens is er een oefen- en magazijnruimte beschik baar. Apers, die behalve kringbestuurslid ook vice-voorzitter van de afdeling Axel is: „We waren duidelijk uit ons jasje gegroeid en moesten op zoek naar een andere huisvesting. Het is dan ook fijn dat de gemeente ons dit onderko men welwillend ter beschikking heeft gesteld. Niet alleen het materiaal kan hier beter worden opgeslagen, maar ook de oefenruimte is veel beter." Advertentie liS VLISSINGEN Nleuwendijk 35-37, Tel. 01184-12209

Provinciale Zeeuwse Courant | 1987 | | pagina 45